'Antje moet op de Mient zware tijd gehad hebben' Boekje over bewoners laatste plaggenhut Stunt Blikvanger texelse'^courant Me<lische zorg Radio Texel Bondstrainer bij surfclub IIP oud Papier TEXELSE 2 COURANT Bedrijvigheid Luilaknacht met playback in Molenkoog "ft Kerkdiensten Irene Maas overhandigt het eerste exemplaar van 'Langs Pagga's paadje' aan Antje Huis- Antje Dekkeren Kees Gorter (Pagga) poseren op het bankje voor hun plaggenhut. De man geheel links is vermoedelijk Jan Flens, toen malig eigenaar van het m 1907 gebouwde Badhotel, die naar verluidt met een Engelse journaliste een kijkje was gaan nemen. barre omstandigheden. Kees Gorter, een jongen uit De Koog, bouwde in 1856 dicht onder de duinen van jut- hout en plaggen een zooien huus. Er stonden in die tijd meer van dat soort huisjes, zoals blijkt uit een topografi sche kaart van 1859. Daarop staan genoteerd de Keet van Krijnen, de Keet van Gerrit Mulder, het Huussie van Pranger, Woutershok en nog een paar. Eenvoudige bouwsels, maar toch gerieflijk. De dikke muren van plaggen isoleerden goed. In de win ter was het er warm, in de zomer koel. Het was er ook netjes. Van binnen werden de optrekjes afgetimmerd met juthout, aan de muur hingen ko peren voorwerpen. Ook de kachel werd gestookt met juthout, alleen het glas moest worden aangeschaft. Het huisje van Pagga stond in de toen nog ontontgonnen wildernis van de Westermient, dicht onder de duinen, niet ver van de Bleekerij. Gorter leefde van het jutten, de opbrengsten op zijn bescheiden akker en werkte bij boeren. Veel contact met de bui tenwereld was er niet In geval van nood legden mensen een sjouwtje (een laken) op het dak en dan kwam doopsgezinde predikant Huizmga er op heeft nageslagen, vermoedt dat de kerk heeft bemiddeld in een huwe lijk met de oudere duinboer Jacob Maartnsz. Keijzer van het boerderij tje 'De Onderneming' aan de duin rand, dat tegenwoordig 'Duinrust' heet. Er werden twee kinderen gebo ren. Rijk mocht Keijzer dan niet zijn, toch hadden ze het samen tamelijk goed. Totdat de duinboer in 1863 na tien jaar huwelijk overleed. Dekkers zus Dirkje en haar man namen hun intrek in de boerderij, waardoor er voor zus Antje en haar drie kinderen vermoedelijk geen plaats meer was. Ze trok daarop in bij Gorter, wiens plaggenhut een eindje verderop stond. 'Antje moet op de Mient een zware tijd gehad hebben', concludeert Maas. 'Armoe en eenzaamheid, ver van de bewoonde wereld.' De keuter- boerdenj, met een geit en wat land- Natuurlijk belde mijn broer of ik ook in zo'n aangepast kostuum, de spe ciaal voor het feest ontworpen dracht ga lopen. Mag dat voor een met op Texel geboren Texelaar die denkt dat hij Texelaar is? Mag dat, vroeg mijn broer Of worden jullie eerst gemerkt, net als de schapen? Zijn stem klonk gretig. Hij noemde nog een paar Oudeschilders van wie hij zich voorstelde hoe dat ge weldig kapje op de koppen zou staan. Ik zei hem dat hij geen gevoel had voor historie, geen gevoel voor gezamenlijk feest vieren Maar wel een gevoel voor beeldvorming, riep hij enthousiast. Een stunt wordt het Rover, een schitterende stunt. Weet je nog in hoeveel klederdrachten jij je hebt vertoond, op hoeveel fees ten jij de beest hebt uitgehangen, weet je dat eigenlijk nog? Zal ik het geheugen even een handje helpen, Staphorst, Zeeland. Friesland, Volendam. Het zag er niet uit, wees eerlijk. We hebben een documenta tie 'angstaanjagend vreselijk' van jou, denk aan onze gezinsfoto in Tiroler kostuum. Dat zouden we kunnen herhalen met deze feest- kledij, als jij voor vier van die pakjes zorgt, dan trommel ik onze zussen op. Het wordt grandioos bunkeren en bulderen. Je moet de geschiede nis nooit groter maken dan hij is, zei ik. Maar ik wist precies waar hij op doelde. Ik kom, riep hij vrolijk, ik hou van gratis eten, van kanongebulder, van een melancholieke treurnis baby's, de zwangerschappen. Kees werkte bij de boer en scharrelde voor en na werktijd op het strand.' Ze moet volgens Maas regelmatig in de kou hebben gezeten Echt strenge winters deden zich in die tijd nog voor en bij noorden- en oostenwind spoelde er doorgaans nauwelijks (brand)hout aan. 'Als zo'n situatie maar lang genoeg duurt, raakt de houtvoorraad natuurlijk verstookt.' In de winter konden paden door sneeuwval moeilijk begaanbaar zijn, bevroor het water en moest de was, als er al water was, binnen worden gedroogd. 'Vocht en natte luiers zijn niet bepaald gezond voor kleine kin deren en altijd leven onder zulke omstandigheden gaat een mens op breken.' Toch bereikte het stel een hoge leeftijd. Toen ze echt niet meer zelfstandig konden wonen, verlieten ze de plaggenhut en werden opgeno men in het Gesticht van Weldadig- wekkende vrolijkheid. Van veel vis en oude boten. Ik hou van jou, zei ik, maar je komt met. Oudeschild viert absoluut beter feest zonder jou. Daar moet jij nog maar eens goed over nadenken, trouwens ik ben met een aantal mensen bezig met een grandioze stunt. Daar zul jij nog eens van opkijken. Ik hing ge schokt op en ik vrees het ergste. In eens ben je dan terug in de tijd. Dat was al een beetje gebeurd door de eindexamenstunt met het zaagsel, veel rotzooi maken op de laatste schooldag, je moet toch wat. Je leraren grijs en bestoft maken is natuurlijk wel een ongekend genoe gen. Stel dat je dat eigenlijk je hele schooltijd al vond. Wat een bewijs voering. De zeephelling werd toch nog vrolijk genomen en de blijheid om een bak water over iemand heen te gooien die de vraag niet goed be antwoordt ligt dichtbij ons collec tieve genoegen om te martelen. Waar leraren ook aardig weg mee weten, zo ervaren wij tijdens onze schooljaren. Even sta je als gelijken, althans dat denk je. Want de straf fen lonken om de hoek. We tolere ren iets, maar niet veel In herinne ring dook mijn eigen eindexamenstunt op. Het genoegen de school te verlaten was zo groot, dat het ons niet gek genoeg kon zijn. Maar uiteindelijk kozen we voor een plechtige begrafenis. De klas kwam in het zwart, allemaal getooid met grote hoeden. We droegen een Donderdag: De Lichtboei: 9.30 u. Gezamenlijke kerkdienst vanuit NH kerk Den Burg Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Shopping (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Radio Noordholland 16 00u Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18 00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10 00 u. Kerkdienst vanuit RK kerk Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u Goud van Noud (Nederlands talig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproiect (muziek) 21 00 u Radio Noórdholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Doorpsgezinde kerk Den Burg (deels m de Engelse taal) Maandag: 18.00 u. Symphonies (klassiek) 19 00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u. Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Cabaret cafe (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws) Vandaag: Mosselweg 14. Ingelaste, in tegrale uitzending van een aantal vooraf gaande afleveringen van het feuilleton, gelezen door diverse dwaalgasten. Verder informatie over de loop van het komend seizoen. aansluitend Radio Noordholland lijkkist naar binnen en vulden die met alle boeken die voorhanden waren. Onder trommelmuziek en bloedernstige gezichten trokken we langs alle klassen, rukten hier en daar een boek van de lessenaar en wierpen dat met veel tamtam in de kist. To groot genoegen van de klas sen onder ons. Zeer plechtig ver stoorden we elke les en liepen toen als een rij ganzen over het school plein naar de dichtstbijzijnde sloot waar we met een daverend 'één, twee, drie hupsakee...' de kist in smeten., We zongen een prachtige smartlap over onze volgepropte hersens, wierpen vervolgens onze zwarte kleren uit en droegen daar onder sexy ondergoed met veel bellen en strikken, pluimstaarten, frivole jarretels en kousenbanden. We renden weer naar het school plein en daar versoorden we de les sen wederom met een uitzinnige dans. Tot we werden verjaagd. Tot de schande over ons werd uitgeroe pen, tot bleek dat we te ver waren gegaan. Niet ver, maar té ver. Tot alle lol er werd uitgeknepen en we wer den weggestuurd door een boze directeur en groepen joelende leer lingen. Bij onze diefstal langs de klassen had ik een boekje snel in mijn zak gestoken. Van dat boek kon ik niet verdragen dat het zo zou eindigen omdat het me zoveel had gegeven. Het was 'De vreemdeling' van Camus. Nog altijd draag ik het bij me. Eigenlijk hou ik niet van stunts. Dana Rover Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vnjdag Redactie: Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentieconfraclen en aanbiedingen daartoe zijn van toopa&smg de Regelen voor het Advert en bewezen van de Stchting ROTA, gevestigd to Amsterdam, zoals gedeponeerd b<| de Kamer van Koophandel en Fabrieken to Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van do Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80.- Per jaar 59,60,- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. Een professionele trainer van de bond geeft zaterdag 18 mei vanaf 10.00 uur surftraining bij Dijkmanshuizen. De instructie is in eerste instantie be doeld voor leden van Windsurfclub Texel, maar mits het met al te druk wordt, kunnen ook andere belang stellenden meedoen. Beginners en gevorderden zijn welkom, al moeten ongetrainde- surfers er wel rekening mee houden dat het water in deze tijd van het jaar nog erg koud is. Voor wie vaak van zijn plank valt, kon het dus wel eens een lange en zware training worden. Planken kunnen worden ge leend van de Windsurfclub, die zonodig ook pakken beschikbaar stelt. Opgave bij Mark van Rijsselberghe, tel. 06-51327951. In Oudeschild wordt dinsdag 14 mei vanaf 15.00 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. In verband met vakanties haalt Scouting Texel deze weken geen oud papier op. Ou papier kan wel worden ingeleverd in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. WOENSDAG 8 MEI 2002 TCVCTOC De voorgaande luilakvieringen ston den er op een laag pitje, maar in sa menwerking met de Welzijnsstichting bereiden de medewerkers van zwembad Molenkoog voor dit jaar een spetterend feest voor. De deuren gaan in de nacht van 17 op 18 mei om 5.00 uur open, waarna tot 8.00 uur gratis kan worden gezwommen. Maar misschien nog wel aantrekke lijker zijn de festiviteiten die elders op het terrein worden gehouden. Zo zal er een klimwand van bureau Zand bank staan, is er live-muziek met (on der voorbehoud) de band Flux en verzorgt een 'alom bekende DJ' een discoshow. Vanaf 7.00 uur kan wor den ontbeten en ook deze traktatie is gratis. Klap op de vuurpijl is de playbackshow. bedoeld voor inwo ners van Den Burg. Hun verrichtingen worden beoordeeld door een des kundige jury en de winnaars krijgen het recht hun dorp te vertegenwoor digen tijdens de grote finale, die een dag later in theater Klif 12 wordt ge houden tijdens het huiskamerfestival Broadway Den Hoorn. Er wordt 'ge streden' in drie categorieën: basis school, voortgezet onderwijs en vol wassenen. Deelnemers kunnen zich opgeven (liefst zo snel mogelijk) bij het zwembad en de balie van de Welzijnsstichting in dorpshuis d'Ouwe Ulo ledereen dient z'n eigen CD mee te nemen. Eventuele extra wensen kunnen bij opgave worden doorgegeven. De ingebruikname van de nieuwe glij baan van Molenkoog, die zondag 12 mei officieel zou worden ingewijd, wordt 'door omstandigheden' uitge steld. De nieuwe datum is nog met bekend Een hele beste jutter, maar ook iemand die vreselijk kon vloe ken. Dat is zo 'n beetje het enige dat Irene Maas wist over Pagga. de bijnaam van Kees Gorter Maar beetje bij beetje sprokkelde ze meer gegevens bij elkaar over deze markante Texelaar en diens echtgenote Antje Dekker, de laatste Texelaars die in een plaggenhut woonden. Ze tekende hun verhaal op in het boekje 'Langs Pagga 's paadjedat ze zaterdag presenteerde in Schip- breuk- en Juttersmuseum Flora. De tekeningen in het boekje werden gemaakt door zus Monica Maas. In het midden van de negentiende eeuw leefden er onder de Texelse duinkant heel wat gezinnen die de eindjes aan elkaar knoopten, sober, arm en van God en alle mensen ver laten. Ze woonden in een prachtig gebied, maar het was de vraag of ze het landschap bewonderden zoals mensen als Jac P Thijsse dat deden. Want, zeiden ze: 'D/e feugeltjes- mensen, dat was nou eenmaal een aar soort volk.' De schrale dumgrond was verre van vruchtbaar. De Texelaars leefden er onder soms er wel iemand te kijken wat er loos was. Antje Dekker kwam uit Oudeschild. Op jonge leeftijd had ze verkenng met een zeeman. De twee verloofden zich en zij raakte zwanger. Ze zouden trouwen als hij terugkwam van zijn volgende reis. Maar hij was zoals dat heet 'op zee gebleven'. Het leven van een ongehuwde moeder in een kleine havenplaats viel niet mee. Weliswaar zat ze niet als enige in dat schuitje, toch werd het als een schande ge zien. Maas, die de dagboeken van de en tuinbouwproducten, bracht weinig op. Wat nog wat opleverde was het strand. Wat de jutters zelf niet kon den gebruiken, werd doorverkocht. Drijvers, visnetten, glazen bollen en teerblazen werden hergebruikt. Handelaren als Sam Vlessing en Jaap 'van Kasse' Zegel kwamen regelma tig hun richting uit. Ze kochten ook meeuweneieren, lijsters en konijnen huiden. Nergens valt uit op te maken dat het tweetal steun kreeg. Antje Dekker deed de kerkenraad eens het verzoek voor een bijdrage van honderd gul den, om een koe te kunnen kopen. Maar de aanvraag werd afgewezen. Tijdens het huwelijk werden zes kin deren geboren, maar hiervan bleef er maar één in leven. Alleen al in het late najaar van 1867 verloor ze drie kin deren die ze van Gorter had. 'Hoe heeft Antje het verdriet over zoveel verlies kunnen verwerken? Overdag zat ze alleen thuis met alle zorgen: de man en Aafje Rijks-Burgman, twee achterkleindochters van Antje Dekker. Pagga's echt genote Geheel rechts zit Francien Durieux-van den Boogaard, wier man een achter- klemdochter was van Antje Dekker. (Foto Gerard Tmmerman) heid aan de Gasthuisstraat in Den Burg. Hun spullen werden verkocht, maar voor de plaggenhut had nie mand belangstelling. Hij heeft er nog jarenlang gestaan en werd soms door arbeiders van Staatsbosbeheer als schaftkeet en schuilplek gebruikt De oude Pagga moet als gespreks onderwerp nog geregeld over tafel zijn gegaan. 'Want zo'n ruimte met het oude juthout. houdt zijn verhalen vanzelf vast.' Uiteindelijk is de plaggenhut gesloopt in 1917. Dat gebeurde op last van boswachter Epe. Hij vond het een armoedige en mensonwaardige woonvorm, waar aan hij niet langer herinnerd wilde worden. De plek is inmiddels over woekerd, evenals het duinpad waar over Gorter van zijn huisjes naar het strand liep Langs Pagga's paadje, dat 63 pagi na's telt, is mede dankzij de fraaie tekeningen, foto's, kaarten en andere illustraties, een fraai boek geworden, waarin het verhaal van een straatarm gezin in het midden van de negen tiende eeuw op treffende wijze is opgetekend. Het valt Maas te prijzen dat ze met veel geduld en volharding zoveel gegevens boven tafel heeft weten te knjgen. Wel moet worden bedacht dat, ondanks de vele bron nen waaruit ze heeft geput, een deel van haar bevindingen is gebaseerd op aannames en vermoedens. Het boek kost €14,50. Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8.00 tot maan dag 8.00 u.: Dokter K. Eissen, Maricoweg 5a, Den Burg, telefoon 0222-320005. Aanvragen visites graag vóór 10.30 uur Inloopspreekuur op zaterdag en zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. zonder af spraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en AH. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp Schoonoord singel 44, Den Burg, tel, 321461. Spreekuur elke werkdag van 9 00- 10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Simon en Dina Doodeman hebben hun kledingzaken Intown en De Kust samengebracht in een nieuwe zaak in de Weverstraat. In het pand was tot eind september vorig jaar sportkaffee Ofrein ge vestigd. In de nieuwe zaak, de Kust genaamd, heeft het echtpaar Doodeman de collectie van beide winkels samenge voegd. Het oude Kust verkocht dameskleding voor jongeren, bij Intown werd dameskleding voor een oudere leeftijdscategorie verkocht. De afgelopen maand heeft het echt paar geklust in het pand om het op nieuw in te richten. Er kwam een muur tussen de sportshop en de kledingzaak en aannemer Visser uit Oudeschild zette een nieuwe pui in. 'Er was eerst een kunststofpui. maar we vonden een houten pui beter pas sen bij de Weverstraat', zegt Dina Doodeman. De aantrekkelijkheid van die straat was voor hen aanleiding het pand te kopen De ruimte werd eer der gebruikt door Sportshop Texel, nadat Ofrein was gesloten. In het voormalig pand van De Kust aan de Binnenburg is inmiddels de kledingzaak Windstore Texel geo pend. Wat er met het voormalige pand van Intown aan de Waalder- straat gaat gebeuren, is met duidelijk. Het echtpaar Doodeman, die de ruimte huurt, denkt daar nog over na Simon en Dina Doodeman van kledingzaak De Kust bij hun nieuwe zaak in de Weverstraat. (Foto Jeroen van Hattum) Indicatie: Indicatie voor thui en voor opname in verpleeg verzorgingshuis: Stichting RI0 Wieringen, Opvragen via tel. 671552. Opname geschiedt oj vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor menser HIV of AIDS, Voor aanmelding, matie of voorlichting: Hum; Den Helder, Binnenhaven 76-7 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij bran voor spoedeisend ambulancs voer bellen 1-1-2. Of bel de Ij kamer Noordholland-noord: 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den| Het bureau is dagelijks open 9.00 tot 17.00 u. Telefoon 8844. In spoedeisende gevalle 1-2. Gevonden munitie: Bel de pc§« tel. 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Kee laan 11, Den Burg, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Vooi bij problemen met alcohol, dru§- andere verslavingen: bel tijdens tooruren 319413 (De Nieuwe Sk Toeristenpastoraat: Guiljam, tel. 318581, 327970, Stichting Welzijn Ouderen Ti Warme maaltijdvoorzie alarmering, klusjesdienst, huis! delijke dienst, versteldienst Spr uur van 9.00 tot 10.00 u. en 14.00 tot 16.00 u.. De Buurt Molenstraat 2, Den Burg, 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood 316270 Chemicaliën op het strand de brandweer, 072- 5644444. Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/m dag 8 00-18.30 u zaterdag 1C 13.00 en 15.00-17.00 u.; zor 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. ten die tijden alleen voor spa sende gevallen. 1 Donderdag 9 mei Hemelvaartsdag HERVORMDE GEMEENTE* Den Burg: 9.30 u. gezame dienst, ds. P.A. den Braanke Den Hoorn: 9.30 u. ds Vlasblom. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 10.00 u. ds. F. Helden, Waddendienst. GEREFORMEERDE KERKE Den Burg: 9 30 u. gezame dienst in NH kerk, ds. P.A Braanker. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 19.0 ev. Feike ter Velde. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: woe. 19.30 u. dan koor; don. 10.45 u. herenkoe JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Op bare lezing, 10.30 u.: Wachttorenstudie, 11.20 u.: Zondag 12 mei 2002 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. P.A Braanker. De Koog: 9.30 u. ds. J. Vlast* Den Hoorn: 11.00 u. ds Vlasblom. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. de1 derlanden; 19.00 u drs. Westerveld uit Apeldoorn. De Cocksdorp: 11.00 u. drs.( Westerveld uit Apeldoorn. Oudeschild: 11.00 u. ds. C. Nederlanden. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. R. Bla uit Heiloo. GEREFORMEERDE GEMEEN in kerkgebouw Schoolstf Oosterend: 10.00 en 16.00 u. T.M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk tel Burg: tot nader order geen d* op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTi Kogerstraat, Den Burg: 10.00u J. van der Meer. dienst deels in Engelse taal, extra collecte* de Dienst Industriële Samenl® en Kerken. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.fr ev, Frans Walrave uit Genk (B* ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zat. 19.30 u. dan1 koor, uitz. via De Lichtboei!' 10.45 u. herenkoor. De Cocksdorp: vrij. 19.30 rozenkransgebed; zon. 9.30 u Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Op bare lezing, 10.30 u.: Hoef ondanks honger toch gelukkig' zijn; Wachttorenstudie, 11$ la

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2