'Lekker beetje rondkijken en met bekenden spreken' 2 Tweede Texelfair trekt duizenden bezoekers Medische zorg I oud Papier .TEXELSE COURANT' Wat ik zeggen wou. Botervuilak TEXELSE^COURANT K-erkdiensten Leerlingen OSG krijgen les weer en invloed zee (jr eslaagd Hartstichting Disco De Poort Nesrin During in België Typediploma Vaccinatie meningitis l>-J! Radio Texel Parkeren Blik vanger mensen het Texelspel spelen. Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8.00 tot maan dag 8.00 u.: Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 312016. Consult uitslui tend na telefonische afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669, 312270of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM. Niehoff en AH. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg. huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461. Spreekuur elke werkdag van 9.00- 10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De pepierwagen komt in de volgende straten: 2. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoord singel, Wagenmakerstraat, Witte Kruislaan. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak) Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton. DONDERDAG 23 MEI 2002 Even bijpraten met bekenden, rondneuzen in de natuur, kijken naar valken en uilen of gewoon wat slenteren langs de vele stands. Het was zaterdag en zondag allemaal te doen tijdens de tweede Texelfair die op de speelweide in de Dennen werd gehouden. De fair was één van de activiteiten van de Mei maand Natuurmaand. Volgens organisator Tessa van Daalen hebben zo'n vijftien- tot twintigduizend mensen het evene ment bezocht. 'Zaterdag waren er zo'n vijfduizend mensen, zondag waren er tussen de tien- en de vijftienduizend bezoekers.' De fair werkte zaterdag samen met de open dag van de Joost Dourleinkazerne. Nationaal Park de Duinen van Texel hield zaterdag en zondag open dag op de speelweide. Bi] de stand van het Korps Mariniers konden mensen zich aanmelden om hutten te gaan bouwen in het bos. Volgens Van Daalen was daar erg veel belangstelling voor. 'De vaders waren vaak nog fanatieker dan hun kinde ren.' De hutten werden gebouwd in een stukje bos waar mensen norma liter kunnen struinen. Staatsbos beheer had ervoor gezorgd dat daar wat extra takken waren achtergeble ven. Van Daalen: 'Er mochten geen takken van de bomen worden ge haald. Ze mochten geen sporen ach terlaten. Als de mariniers dat in het echt zouden doen, weet de vijand ook meteen waar ze zitten.' De mari niers maakten na het bouwen eten en drinken voor de kinderen. Na afloop controleerden ze de kinderen op tekenbeten. Bijpraten Voor veel Texelaars was de fair een mooie gelegenheid om links en rechts wat bi] te praten. 'We zijn lek ker een beetje aan het rondkijken en ik heb een stel bekenden gesproken', vertelt Gerard van Veen uit De Koog. Zijn twee kinderen en vrouw zijn ook mee. 'We zijn gezellig op de fiets ge komen.' Karen Haasdijk en Liesbeth Rijk zit ten ontspannen op het gras. na een dag vol inspanningen. De broertjes Marten (7) en Tymen (6) Haasdijk spe len met hun zojuist gemaakte vogel huisjes. 'Wij lekker allerlei leuke din gen gedaan', vertelt Haasdijk enthousiast. 'We hebben madeliefjesthee gedronken, oliebol len en ijs gegeten, we hebben een ritje gemaakt met paard en wagen en we hebben ook naar de valken geke ken.' Valkenier Douglas Lovell gaf net als vorig jaar demonstraties met zijn dieren. 'Een van zijn vogels wilde niet meer uit een boom komen', vertelt Rijk. 'Waarschijnlijk waren er wat te veel prikkels voor het dier.' De kinderen hoefden zich evenmin te vervelen. Haasdijk: 'Zij hebben mee gedaan aan het Rad van Fortuin, waarbij ze opdrachten in de natuur moesten doen. Ze moesten bijvoor beeld bladeren determineren, met een grijper zwerfvuil uit het bos ha len en ze moesten geuren herkennen in het bos.' Zaterdag brachten ze al een bezoek aan de Mok. 'Dat was ook een ge- de kwetsbaarste plaats van het dier Ook van de mens. Maar je ziet het, ik kan het bij hem doen. Ik durf hem ook bij mijn nek aanwezig te laten zijn. De valkenier laat ook nog even weten dat een dier nooit zomaar een mens aan valt. 'Hij geeft altijd eerst waarschu wingen af.' Een eindje verderop geeft de dansgroep Oude Dansen een voorstelling. Tussen het dansen door. vertellen leden over de kledij die wordt gedragen Op het middengedeelte van de speelweide is de agrarische sector ruim vertegenwoordigd. Op het veld voor de stands liggen een paar scha pen. Vorig jaar mocht dat nog niet, vanwege de MKZ-dreiging. Elske Tromp en haar zoon Baruch (5) uit Eierland doen het Texelspel, een soort ganzenbord op een groot hou ten bord van Texel dat naast de scha pen staat. De twee gaan gelijk op, totdat Baruch zijn pion op nummer 44 zet, het vliegveld Vlieg tien plaatsen vooruit', vermeldt de opdracht. 'Dat is met meer in te halen', verzucht Tromp. Een paar beurten later staat Baruch op de vuurtoren, eindpunt van het spel. 'Het is leuk en gezellig hier', zegt Tromp. 'We hebben dingen geproefd en ik heb ook nog getrom meld.' Bij de agrarische sector op de Texetfair konc slaagde dag. Daar waren we nog nooit geweest. Kon je het kerkje van Den Hoorn eens van een andere kant bekijken.' Marten en Tymen tonen hun vogelhuisjes. 'Daar kan een mus in', zegt een van de heren. 'Nee, een mees', verbetert Haasdijk lachend Het scheelt een letter. Valkenier Op het achterste gedeelte van de speelweide staan de valken, uilen en buizerds van Lovell op stokken in het gras. Publiek verzamelt zich rond het veld als Lovell uil Beethoven op de arm neemt. Voordat hij begint, wil de valkenier eerst weten wie een hond bij zich heeft. Beethoven reageert erop. Een vrouw met hond verdwijnt uit het publiek. Mensen met fototoe stellen worden eveneens gewaar schuwd. De ogen van Beethoven zijn er gevoelig voor. 'Het duurt vijf jaar om een goede re latie met zijn dier op te bouwen', ver telt Lovell, die een T-shirt met de tekst Understanding Nature draagt. Hij zoent de uil achter in de nek. 'Dat is De 8-jarige Sjaak Koger uit Den Burg hangt boven een microscoop om een libelle van dichtbij te bekijken. Vader Rick Koger heeft even moeite het beest goed te zien. Zonder pet blijkt het opeens een stuk eenvoudiger te gaan. 'Mijn vrouw staat bij de stand van IVN', vertelt hij. 'Wij lopen hier nu gewoon een beetje rond te wande len.' De microscopen staan bij de doe- en informatiestand van het Nationaal Park dat voor het eerst open dag houdt. Er staan informatie-pyramides in het gras en er hangen panelen met daarop de namen van de andere Nationale Parken in het land. Coördi nator Enit Scholtens geeft tekst en uitleg over het nut van het Nationaal Park 'Er is veel interesse', vertelt ze. 'Je legt mensen uit dat ze in het Na tionaal Park van onderaf invloed kun nen uitoefenen op de omgang met het gebied. Je kunt wel ageren tegen Staatsbosbeheer, maar dit is een manier om met ze aan tafel te zitten om te overleggen Met een optreden in de open lucht van Big Band Texel werd de Texelfair afgesloten. Het is nog niet duidelijk of het evene ment volgend jaar opnieuw wordt gehouden. De organisatoren van de Meimaand Natuurmaand gaan in juni eerst de meimaand evalueren. Be sluiten zij door te gaan met het pro ject, dan moeten nieuwe geldstro men worden aangeboord. De gemeente had subsidie gegeven voor drie Natuurmaanden. Dit jaar werd de derde gehouden. Volgens Tessa van Daalen is het een optie dat de Texelfair wordt losgekoppeld van Meimaand Natuurmaand, zodat hij apart georganiseerd kan worden. 'Want er is genoeg animo om dit ver der te laten gaan.' Bezoekers bekijken door een microscoop insecten bij de doe- en informatiestand van het Nationaal Park. verzorgingshuis Stichting Rio Wieringen. Opvragen via tel.i 671552. Opname geschiedt q vies van huisarts of specialist Buddyproject: Voor mense HIV of AIDS; Voor aanmelding matie of voorlichting: Hum Den Helder; Binnenhaven 76-7 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij bra voor spoedeisend ambulant voer bellen: 1-1-2 Of bel del kamer Noordholland-noord 5644444, Politie: Keesomlaan 4a, Den Het bureau is dagelijks opa 9.00 tot 17.00 u. Telefoon:) 8844. In spoedeisende geva!!« 1-2. Gevonden munitie: Bel dep tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg 312527. Verslavingsproblemen: Voer bij problemen met alcohol, dru andere verslavingen: bel tijdere tooruren 319413 (De Nieuwe S Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen T Warme maaltijdvoorzi* alarmering, klusjesdienst, hue delijke dienst, versteldienst. Sp uur van 9.00 tot 10.00 u. er 14.00 tot 16.00 u„ De Bui* Molenstraat 2, Den Burg 312696. Kustwacht: Voor melding* schepen en zwemmers in noo 316270. Chemicaliën op het stranfi de brandweer, 072- 5644444. Apotheek: Weverstraat 95 Burg, tel. 312112. Maandag t/r dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 1 13.00 en 15.00-17.00 u.; zc 11 00-12.00 en 16.00-17.00 u ten die tijden alleen voor spo sende gevallen. Huiselijk geweld: Crisisop huiselijk geweld, tel. 08-71901 Boeven vin lezen Beulen verum«cionJelijU»ewJ na de re De enige ochtend In het jaar dat wij ons generen op Texel te wonen: acht woningen en één auto ingesmeerd met margarine. Ouderen pesten is het, want waar jongelui wonen is het wonderlijk schoon. Zullen we het voortaan pas na Pinksteren schoon maken, zodat alle inwoners - en vooral de vele toeristen - kunnen aan schouwen welke leuke traditie som migen in ere houden? Dirk Rijneker, Den Burg. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Hanry de Graaf Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenrnl Op al orue advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertontiewezen van do Stichting ROTA. govestgd te Amsterdam, zoals gedeponeerd tx| de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amatcfdam onder nummer 41198699 Een exemplaor van de Regelen voc hel Advertcntiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2002: Per half |aar 29,80,- Perjaar 59,60,- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Zondag 26 mei 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. dhr. J. Wieten. De Waal: 10.00 u. ds. Joh. Kok uit Oosterzee. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds H.P Roest uit Amersfoort; 19.00 u. ds. C. der Nederlanden. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden. Oudeschild: 11.00 u. ds. H.P. Roest uit Amersfoort. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. H D. van Zessen, uur voor iedereen, mmv. Gospelkoor Simi Jadech uit Appingedam. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds. T.M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. L.D.G. Knipscheer, extra collecte voor broederschapshuis in Els- peet. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. Joh. Tensen uit Emmeloord. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. The Gospeltrain, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. herenkoor, woord- Communiedienst parochianen. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u rozenkransgebed. Gollards: vervalt JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Liefde is kenmerkend voor de ware christe lijke gemeente; Wachttoren studie, 11 20 u. Weervrouw Monique Somers (KNMI) en weerman Peter Timoffeef (RTL) geven morgen les over het weer op de OSG. Alle tweedeklassers krijgen uitleg over de wijze waarop de meteorologen een weersverwachting samenstel len. Somers en Timoffeef doen uit de doeken wat daar allemaal bij komt kijken. De derdeklassers van de Hogeberg krijgen les van Mart Zijm van Rijkswaterstaat. Hij legt uit wat voor invloed het weer op de lokale omgeving kan hebben. In 4-Havo en 4-VWO vertellen wetenschappers Katja Philippart. Han Lindeboom en Hendrik van Aken van het NIOZ over de invloed van de zee op het weer. De weersles is een onderdeel van de Meimaand Natuurmaand. De Hartstichting heeft €4585,73 op gehaald bij de collecte die zij van zondag 21 tot en met zaterdag 27 april hield op het eiland. De 30-jarige Miechel Nagel uit Den Burg is aan de Universiteit Nyenrode afgestudeerd in de richting Bedrijfs kunde. Hij volgde een tweejarige parttime studie, die hij afsloot met een achttal themascripties. Titels waren onder meer: 'Succesfactoren voor verandering ten behoeve van verbetering van klantgerichtheid'. 'Kwaliteitsverbetering en waarde toevoeging door andere kijk op de ontwikkeling van diensten' en 'Ho gere service en lagere kosten door outsourcing van IT mogelijk?' Nagel werkt sinds 1999 als divisiemanager voor een ICT-bedrijf in Haarlem. Hier is hij verantwoordelijk voor het alge hele management van de divisie 'System Integration Services' (systeemintegratie). Kinderen vanaf groep 7 zijn zaterdag 25 mei van 20.00 tot 24.00 uur wel kom op de disco in het gebouw De Poort achter de gereformeerde kerk van Den Burg. De toegang bedraagt €0,50, wie dat wil mag zijn eigen CD's meebrengen. Keramiste Nesrin During uit Ooster end heeft op de 'Biënnale de Ceramique' in het Belgische Andenne een prijs gekregen voor haar werk. De voorzitter van de jury, directeur van Association de Ceramique uit Zwitserland schreef over haar werk: 'Met klei raakt ze de essentie en ze geeft haar ongekun steld vorm.' During exposeert van 22 juni tot 5 september in het keramiekmuseum in het Franse Sarreguemmes en van 15 september tot 10 november in het museum voor Volkenkunde en Cultuurgeschiedenis in Kevelaer in Duitsland. Daarna vol gen exposities in Koblenz en Parijs. Bij het instituut Typotex slaagden de volgende kandidaten voor het di ploma.' Noortje Duin, Robin Nieuwen- huis, Stein Veltkamp, Joren Zwaan. Bernard van Hattem, Yasmijn Moonen, Marinka Oskam, Nadie Rei- ding, Suzette Verhage, Nienke Maat, Maikel van der Gracht, Robin de Geest, Daan Dekker, Martijn de Wijn, Remco Boon, Desirée Witte, Ruud van Boven, Leonie Kiewiet, Ewout van der Star, Robin Sebastiaan Eelman. Slechts eén kandidaat werd afgewezen. Kinderen van 14 maanden tot vijf jaar en jongeren tussen de 15 en de 19 ontvangen deze week een op roep voor de algemene vaccinatie tegen menmgokokken die dezer dagen van start gaat De inentingen worden op dinsdag 11 juni gegeven in sporthal Ons Genoegen. In de oproep staat de tijd waarop men wordt verwacht. Gezien de omvang van de campagne wordt deelne mers dringend verzocht zich aan dit tijdstip te houden. Omdat de injec tie in de bovenarm wordt gegeven, wordt kleding met korte mouwen aangeraden. f0eVfestetsAe'de r \vnMLV00MMiaS Want scheepvaart en industrie bedreigen zijn leefgebied Draag bi| aan het behoud van een vogelnjke Westerschcldc GIRO 65 65 00. XogelbeschenninR www vogolbescherming.nl In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Inwoners van het dorp ko men tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden ingeleverd bij de schapenboet in De Mars. naast het gebouw van Kotex. Zaterdag wordt in De Koog oud papier opgehaald. Bewoners dienen het vóór 10.00 uur gebundeld aan de straat te zetten, of eventueel zelf naar de con tainer aan de Nikadel te brengen. Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (niw 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12 00 u Reggae on the move (rr». 14.00 u. Radio Noordholland 16.00 u. Wegdromen met een bo- 17 00 u. Pietelepote (kmderprogra 18 00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00 u. Kerkdienst 11.00 u. Vlaswiek (muziek en pofl 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederla 15.00 u. Frans gaat het doen (nu 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen e views) 18 00 u Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Maandag: 18 00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een tx*> haling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieiw 19 00 u Bonte dinsdagavond (w platen) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u Pietelepote (kinderprogra (herhaling van zaterdag) 18 00 u Onder de toren (geest gramma, met vanaf 19 00 uur va platen) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhak 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barn: Jamen de Brugn bespreken het nieuws), aansluitend Radio Noordholland In eerste instantie dat gedonderjaag over de geparkeerde boortoren in het Gat van de Stier. Wat een vra gen krijg je daarover. Alsof iedereen opeens naar Texel komt en dan niet opmerkt in wat voor schitterende bloeimaand we zijn aangeland. Niet een jubellied afsteekt over wijdte, rust en andere zaken. Nee, slechts één borende vraag op je afvuurt: wat is dat voor een ding? Wat een afschuwelijk ding Zonde van Texel. Zoiets moeten ze verbieden. Eén vier op je rapport en iedereen buigt zich over die vier. Die jeugd herinneringen buitelen opeens over mij heen. Inderdaad, ik had altijd wel ergens een vier voor. Soms gedrag, soms schrijven, veelal Duits. En bij al die vieren was ik van mening dat het eigenlijk de schuld van mijn ouders was In de eerste plaats moest ik rechts schrijven terwijl ik links ben, dus een goed handschrift is nooit voor mij weggelegd. Vervol gens had ik beminnelijke ouders, dus richtte ik mijn agressie op alles wat school en schoolleiding was. Ten derde ben ik van de naoorlogse generatie die zeer goed beseft dat het met zo erg is als het cijfer voor Duits maar niet wil lukken Tot eén van mijn zusjes ooit uitriep: 'Op zo'n goed rapport parkeer je die vier gewoon. Je doet net of je hem niet ziet. Hij valt gewoon weg.' Sinds dien zijn we helden geworden in dat wat we met willen zien. Gewoon parkeren en doorlopen. Dus veins ik dat vreemd en lelijk uitstekende boorplatform gewoon met te zien. Lastig, want als ik vanaf de andere kant, de overkant, naar Texel zwaai, zie ik dat eigenaardige uitsteeksel weer. Onontkoombaar, dus kop in het zand. Tel je zegeningen, is mij geleerd. Het heeft me altijd op de been gehou den. Maar als ik voor de zoveelste keer de krampachtige stem van Balkenende hoor en ik realiseer me dat Kok echt verdwenen is, zijn de zegeningen opeens behoorlijk ver dwenen. Wat moeten we nou begin nen? Alles voltrekt zich gewoon, het gewas groeit, de lammeren worden al groter, de paardebloemen zijn pluizen geworden en ergens zitten een vrouw en een kind, wie weet waar ondergedoken, stil te zijn bij al dat gewone doorgaan. Hoe moeten die twee verder, in de wetenschap dat man en vader in koele bloede te keer ging? Een moordenaar, een natuuractivist die altijd zo van plant jes en van dieren hield? Die vrouw en dat kind zie ik overal gaan. Hoe houden zij elkaar vast? Welke zege ningen moeten zij tellen? Het is een uiterst verwarrende tijd. Desondanks ligt Texel op de erfgoedroute. Deze route biedt de gelegenheid om herinneringen aan de bloeiperiode van de zeventiende eeuw te ontdekken. Zo halen we nog een paar huidige euro's uit die bloeitijd en brengen de wezen- putten weer geld in de la. Stel dat we even drie eeuwen verder denken en er moet weer een of andere lu dieke route worden bedacht waar en hoe zullen we er dan toe zijn? Wat steekt er uit hei van de Stier? Mogelijk buige' ons met ontzag over een gep' reerd geraamte van een sch ooit het dartele reclame plaatje ons eiland, dat mogelijk driei wen verder helemaal geen meer is. Verschraalde foto's oude veerboten met een eigen dige naam als Molengat. ledei ging er zo'n boot. Soms zelfsi half uur. Schaterend zullen de woners van de aarde, zo die e< mocht zijn, zich over onze scha buigen. Die mensen hadden goed, die hadden overal neg voor, wat een rijkdom. Iets klopt niet. Soms lijkt ge» doorgaan gewoon fataal Sons je langer willen rouwen. Oma Dat bestaat met. Hoe meer ei beurt, hoe minder ik weet I» goed moet parkeren van dat liever met ziet. Eigenlijk weel mand even met meer hoe het" en we zien er stiekem tegenop we ook nog al die vertrouwde» gezichten moeten kwijtraken, gelijk zelf onze steunpilaar de? lachse Jorritsma. Waarom? tweeënnegentigjarige zei oris tegen mij: 'Wanneer ik op vijfenzestigste had geweten da tweeënnegentig zou worden, had ik andere beslissingen 9* men.' Een zin om over na te den- Wat is oud eigenlijk? En watis' keren? Dana Rover

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2