Je kan het vergelijken net een schaafwond' F amilieberichten ieuwe tattoo- en piercingshop in De Koog Maarten Koorn koopt Kabelkrant eünie Oudeschild Strokeplay Meeuwennesten helpen tellen Activiteiten Windsurfclub Titelstrijd bij wielervereniging Surfsucces voor jongere broer van Van Rijsselberghe Zaandijk beste in ZDH-toernooi J^edrijvig he id Automatiek PP van snackbar naar cafetaria Te voet over het eiland van ouders en grootouders TEXELSE J COURANT ré Kammerman zet in zijn praktijkruimte m De Koog een tatoeage bij een Duitse toeriste. (Foto Jeroen von Holtum) het pijn doet, moet je stop zeg- Alleen maar stop', zegt André nmerman nadrukkelijk voordat begint. Het meisje zit licht rovergebogen en knikt. Even r begint Kammerman met het :en van een kleine tatoeage in r nek. Zwijgend ondergaat ze lehandeling. Stop roepen is niet lig. Een vriendin houdt in de en wat er in haar nek gebeurt. Ion twee maanden geleden, op de Vrijdag, opende Kammerman zijn nieuwe tattoo- en cingstudio Outline in De Korf in de psslraat. Achter in het pand van Mantje heeft hg een praktijk- en verkoopruimte ingericht. Achter soort rieten gordijn bevindt zich irakti|kruimte, waar de tatoeages piercings worden aangebracht, meisje, afkomstig uit Duitsland, opeen van de banken waarop reen kunnen liggen als ze een iel-piercing laten zetten. Aan de jm kant van het gordijn, in de loopruimte, wacht een groepje geren die eveneens een tatoeage m laten zetten. Muziek schalt ertussen door de zaak. nmerman startte twee jaar gele- in Den Helder een studio. Omdat ook veel klanten van Texel had, loot hij een tweede vestiging op eiland te openen. 'Niet alleen voor lelaars, maar ook voor toeristen.' nen een week was hij gevestigd in Korf 'Dinsdag liep ik hier binnen vrijdag was ik al aan de slag. De nle stond leeg en Mantje had lie- geen leegstand.' Apparatuur ifde Kammerman met in allerijl aan schaffen 'Die had ik gelukkig op irraad, omdat ik ook wel eens op irzen sta.' Recht tatoeeerder behoudt zich het ht voor om tatoeages te weigeren, Idt een bordje aan de muur 'Als mensen binnen komen die bij- rbeeld een hakenkruis willen heb- dan doe ik het niet', verklaart mmerman. 'En laatst had ik ouders teen jongetje van elf bij wie ze een leage wilden laten zetten. Dat heb jeweigerd. Iemand die elf jaar is, nog niet zo'n beslissing nemen irde rest van zijn leven. Kon ik nog i grote mond van die ouders krij- look.' tattoo- en piercingshop blijkt een selend publiek te trekken. Som- jc mensen draaien meteen om als tien waar ze terechtkomen, som migen zijn wat aarzelend voordat ze iets komen vragen, weer anderen stappen zonder dralen binnen. Een stevig getatoeëerde man komt langs voor een wat mindere dikke tongpiercing en een wat oudere man wil graag een tijdelijke tatoeage. Kammerman legt uit hoe hij het plak plaatje het beste kan aanbrengen. 'Vanmorgen had ik nog een man van 65 die een tatoeage wilde laten zet ten.' Mensen die onder invloed zijn van drank of drugs worden niet ge holpen. 'Ik werk volgens voorschrif ten van de GG en GD en één daar van is dat mensen clean zijn. Bovendien is bij iemand die heeft gedronken het bloed dunner, waar door de tatoeage minder mooi wordt En achteraf zal iemand dan nooit zeg gen dat hij dronken was, maar dan heeft het natuurlijk altijd aan de tatoeeerder gelegen.' Ontwerpen Kammerman leerde het vak zo'n ze ven, jaar geleden bij een, andere tatoeeerder die bij hem ontwerpen afnam. 'Ik volgde een grafische op leiding in Overijssel, toen ik ze ver kocht. Wat later zat ik bij die man in zijn studio ontwerpen te maken die de klanten graag wilden hebben. Dan zit je er zo dichtbij, dat je je er van zelf verder in gaat verdiepen.' In de verkoopruimte in De Korf hangen ook diverse zelfgemaakte ontwerpen van Kammerman. In de praktijkruimte hangen op een rijtje negen verschillende tatoeëer- machines. De een is voor mensen met dikke huid. de ander is geschik ter voor dunne of gevoelige huiden. 'Naalden breek ik af als ze zijn ge bruikt en de spullen die ik hergebruik worden eerst gesteriliseerd. Ik zorg er ook voor dat ik alles uit de verpakking haal waar de mensen bij zijn.' De man met de te dikke piercing in zijn tong, krijgt een kleiner exemplaar van Kammerman. Geroutineerd haalt hij het staafje uit de tong en schuift er een andere voor in de plaats. Het is de bedoeling dat de man een gou den staafje krijgt in zijn tong. maar die moet nog geleverd worden. In prin cipe brengt Kammerman over het hele lichaam piercings aan. In ge slachtsdelen verwacht hij ze op het eiland echter nauwelijks te hoeven zetten. 'Want dan mag je een tijd geen geslachtsgemeenschap heb ben en veel mensen komen juist naar Texel om eens goed van bil te gaan.' Vakantiegangers die een tatoeage laten zetten, kunnen daarna in de zon blijven. 'Maar ze moeten dan wel een wat sterke factor zonnebrandcreme opsmeren. Die moet ook ongeparfumeerd zijn. Onder een zonnebank moet je met gaan liggen. Je kunt een tattouage een beet|e ver gelijken met een schaafwond die je de eerste dagen goed moet behan delen.' Mensen krijgen een papiertje mee waarop staat hoe ze de tatoeage het beste kunnen verzorgen. Het zelfde geigt'vpor piercings. I^amjrierman heeft geen vaste prijzen voor een tatoeage. 'Ik bespreek de kosten van tevoren. Er is wel een starttarief van twintig euro. Voor tatoeages die lang duren, reken ik een uurtarief van 85 euro per uur. Dat is ook goedkoper voor de klant.' Ie mand kan maximaal drie uur lang worden behandeld Daarna is het af gelopen, omdat de huid dan geen inkt meer opneemt. Kammerman is zeven dagen per week geopend vanaf 10.00 uur. De sluitingstijden van de praktijkruimte variëren. Als er veel klandizie is, blijft die ruimte langer open. 'Ik kan moeilijk halverwege een tatoeage stoppen en iemand over een paar weken laten terugkomen.' Maarten Koorn wordt per 1 juni de nieuwe eigenaar van Kabelkrant Texel en de andere activiteiten van Dral Media. Hij koopt ook het kan toor waarin de bedrijven van Dral zijn gevestigd. Het bedrijf gaat voorlopig op de oude voet verder, de personele bezetting verandert vooralsnog niet. I gaat goed met de organisatie van reünie die ter ere van het 400-ja- bestaan van Oudeschild wordt louden. Inmiddels hebben zich 0 deelnemers, bewoners en oud- «oners, aangemeld, een aantal 'nog dagelijks groeit. Inschrijven mogelijk tot en met zaterdag Dat kan door overmaking €10,- op rekeningnummer tnv. S. Dros, Oudeschild, reünie'. 'Een mooi bedrijf, met veel mogelijk heden', motiveert Koorn (37), die als commercieel medewerker tweeën- eenhalfjaar bij Dral Media heeft ge werkt. 'Zodoende ken ik het bedrijf en weet wat de mogelijkheden zijn.' Er varing in de media deed Koorn eer der op bij Holland Advertising, dat in het land veel kabelkranten exploi teert. Zijn standplaats was Purmerend, waar hij voor inkomsten uit advertenties zorgde. Terug op Texel ging hij bij de Kabelkrant aan de slag als media-adviseur. 'Peter en ik hadden een andere visie op het be drijf. Peter is wat creatiever ingesteld, ik denk meer commercieel.' Het ver schil van inzicht leidde er toe dat Koorn eind vorig jaar vertrok. Vrijwel meteen daarna ging hij het gesprek aan met Dral. die in 1986 een media bedrijf was begonnen en in 1990 de Kabelkrant startte en die een koper Maarten Koorn: ..ken mogelijkheden be drijf... zocht voor het bedrijf. Koorn neemt alle beeld- en geluidsproducties over van Dral. Het betreft Kabelkrant Texel, internetportaal Texel Plaza en de toe ristische kabelkrant Tourist TV. Daar naast zijn de abri's, de stadsplatte gronden en overige buitenreclame- activiteiten die Dral Reclame op Texel exploiteert in de transactie betrok ken. De nieuwe exploitant is van plan de activiteiten op de huidige wijze voort te zetten, de zeven medewer kers blijven in dienst. Verder is hij voornemens het bedrijf verder uit te bouwen. Het nieuwe bedrijf gaat ver der onder de naam Texelse Media. Op de Texelse golfbaan speelden dit weekend achttien golfers tegen el kaar om het kampioenschap strokeplay. De bedoeling was in zo min mogelijk slagen achttien holes te spelen. Jaap Pameyer en Jan Winnubst eindigden met 88 slagen gelijk, maar na verrekening van zijn handicap eindigde Pameyer als eer ste. Derde werd Henk van Wijk met 93 slagen. Ook bij de dames waren de verschil len gering. Els Postma eindigde als eerste met 101 slagen, net voor Margreet de Graaft (101) en Carla Kager (107). De boswachter van Staatsbosbeheer vraagt om hulp, wanneer hij zaterdag in het kader van de Meimaand Natuurmaand meeuwennesten gaat tellen in De Slufter. In het natuurreser vaat zitten een grote kolonie zilver meeuwen en kleine mantelmeeuwen en een kleine kolonie storm- meeuwen. Het tellen van al deze nes ten is een hele klus, maar vele han den maken licht werk Onder leiding van medewerkers van Staatsbos beheer en de Vogelwerkgroep Texel kunnen liefhebbers helpen. Om 9.30 uur en om 13.30 uur start een groep Kinderen in de leeftijd van 11 tot 18 jaar die kennis willen maken met de surfsport of zich er verder in willen bekwamen, zijn zaterdag welkom bij Dijkmanshuizen, waar een officiële bondstrainer een training verzorgt. De trainer komt naar het eiland op verzoek van Windsurfclub Texel. Een eerder aangekondigde training ging wegens gebrek aan belangstelling met door, maar ditmaal hebben zich tien jeugdige surfers uit heel Neder land aangemeld, zodat het doorgaan al vrijwel zeker is. Voorwaarde is wel dat het niet te hard waait. Windkracht vijf of meer is met geschikt voor ongeoefende surfers. Wie mee wil doen, moet zich om 10.00 uur mel den in de kantine op de dijk. Zondag houdt de windsurfclub de eerste wedstrijd van het seizoen. De inschrijving start om 11.00 uur. de start is om 12.00 uur. Wielervereniging Texel maakt vrijdag een begin met de strijd om het club kampioenschap. Op de IJsdijk nabij de haven van Oudeschild klinkt om 19.00 uur het startschot voor een tijd rit. De organisatie heeft een parcours uitgezet van 8 kilometer. De volwas senen rijden twee rondes, dus 16 ki lometer in totaal. Voor de jeugd is er een ronde van 4 kilometer uitgezet, die ze twee keer dienen af te leggen. De strijd om het kampioenschap wordt een dag later, op zaterdag, voortgezet op de wielerbaan in Den Burg. Clubleden kunnen zich hier vanaf 13.30 uur inschrijven voor een puntenkoers en een afvalrace. De puntenkoers voor de B-klasse vindt plaats tussen 14.00 en 14.30 uur. De A-klasse rijdt van 14.30 tot 15,00 uur. Om 15.00 uur krijgen de jeugdige renners van de vereniging de kans zich met elkaar te meten Tenslotte zullen de renners in de A- en de B- klasse vanaf 15.30 uur laten zien wie er de sterkste is bij de afvalrace. Op alle onderdelen - tijdrit, punten koers en afvalrace - zijn punten te behalen. De winnaar van het totaal klassement is clubkampioen. Binnen het evenement wordt tevens gestre den om de Rab-bokaal. een wissel trofee die vorig jaar werd gewonnen door Jordy Vmke. Het club kampioenschap staat - uiteraard - alleen open voor leden. Na afloop worden de prijzen uitge reikt van de tijdritcompetitie en de baancompetitie van vorig jaar. Ook worden de winnaars van de cross- competitie van het afgelopen winter seizoen gehuldigd. Dat geldt niet voor de beste renners in de jeugd- categorie, die op een ander moment in de bloemetjes worden. Niet Adriaan maar zijn jongere broer Dorian van Rijsselberghe was afge lopen week het meest succesvol bij surfraces om de North Sea Cup in het Belgische Oostende. De 14-jarige Texelaar voer een opmerkelijke wed strijd Hij won zaterdag de eerste manche bij de junioren, maar was toen zo gepijnigd door de harde wind (kracht 5 a 6), dat hij besloot die dag niet meer in actie te komen. Zondag was het weer iets beter en voer hij nog twee manches, die hij beide won. In het klassement leverde hem dat de tweede plaats op, achter zijn Franse concurrent Colin Pouderoux, die drie maal tweede werd achter Van Rijsselberghe, maar zaterdag bij diens afwezigheid de tweede manche won. Tussen 42 andere deelnemers uit België, Engeland, Frankrijk, Duitsland en Nederland surfte de 18-jarige Adriaan van Rijsselberghe bij de vol wassenen naar een vijfde plaats in het klassement. Vooral in de derde van vier manches was hij goed op dreef Hij veroverde daarin een tweede plaats, achter Ron Ruiter, de winnaar van het eindklassement. Tussen de junioren was Van Rijsselberghe veruit de snelste. Een derde Texelaar, Evert Monsma, le verde een serie uiterst degelijke manches af en eindigde als 24ste in klassement. Longest drivers werden geslagen door Kees Duin en Els Postma. de neary's kwamen op naam van Henk van Wijk en Carla Kager. van maximaal 15 personen met de werkzaamheden. Bij regen gaat het tellen niet door, omdat de vogels dan met van het nest af mogen Liefheb bers kunnen zich aanmelden bij EcoMare, tel. 317741. Terwijl het ZDH-toernooi werd geteis terd door afzeggingen en één team zelfs zonder afbericht niet kwam op dagen, mochten de meest trouwe gasten - van Zaandijk - aan het eind de eerste prijs in ontvangst nemen. Ze verdienden net iets meer punten dan Oudesluis, dat op de tweede plaats eindigde. ZDH verloor de laat ste wedstrijd en greep daardoor naast de toernooioverwinning. De Hoornders smaakten wél het genoe gen Oudesluis, die in de voorbije competitie met overmacht het kam pioenschap veroverde, eenmaal op een gelijkspel te houden en eenmaal met 2-0 te kloppen Overigens kwam Oudesluis met op volle oorlogssterkte naar het eiland. De vierde deelnemer, een hockeyteam uit Heiloo. demon streerde ook aardig te kunnen voet ballen, maar eindigde toch als laat ste. Anton van der Vis bij het buffet van de vernieuwde snackbar. Op de achtergrond de nieuwe Serre (Foto Gerard Timmerman) Klanten van Automatiek PP op de hoek Dorpsstraat-Nikadel in De Koog kunnen hun patatjes voortaan veror beren in een behaaglijke serre. De snackbar van Anton van der Vis on derging in zeveneneenhalve week tijd een volledige gedaanteverwisseling. Het terras werd overdekt en biedt uit zicht over de entree van de bad plaats. Verder werd de keuken com pleet gemoderniseerd, waarin naast snacks ook eenvoudige gerechten als een schnitzel en een scholfilet kunnen worden bereid. Achterin het bedrijf is een ruime koel- en vriescel. 'We zijn van een snackbar naar een cafetaria gegroeid.' Wat overigens niet betekent dat klanten voor een snelle hap met meer welkom zijn. 'In tegendeel, we hebben voor de afhaalservice een speciaal hoekje in het bedrijf ingericht.' De afgelopen drie dagen liep een op merkelijk span de Texelroute. Baas en hond, beiden met rugzak. Het waren de 27-jarige Marcel Witte uit Mijd recht en de 5-jarige rottweiler Djerba. die hij als gezelschap van zijn zuster had geleend Geboren te Mijdrecht, kleinzoon van Frans en Anna Witte en zoon van Jan Witte van de Burgwal in Den Burg, wilde hij het eiland van zijn ouders en grootouders te voet verkennen. Het zat het tweetal vrijdag niet mee. In regen en tegenwind lie pen ze het traject van De Cocksdorp naar De Waal, waar Marcel zijn tent wilde opzetten. Djerba droeg haar eigen proviand voor vier dagen. 'Het is vandaag even een dip, maar gister en eergister had ik schitterend weer. Te voet zie je van alles. Texel is een prachtig eiland', aldus Witte, die zich door onze fotograaf liet vereeuwigen op de Mosselweg. achter Oost. (Foto Come Timmer) Je ziet de bloemen niet meer bloeien en de plantjes niet meer groeien Je tuintje was er elke dag het is voorbij, je werk is af we zullen je missen elke dag Dankbaar voor alle liefde en warmte die hij ons gegeven heeft, delen wij u mede, dat plotseling is overleden mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa Antonius Cornells Johannes Wessels A Loosduinen, t Den Burg. 1 mei 1917 25 mei 2002 C. Wessels-Bakker Lida Jos en Carla Joslen. Daan, Bram Anneriet en Ruurd Robin, Jeroen, Marleen Gertha Willem van Beierenstraat 46. 1791 GV Den Burg - Texel. De avondwake wordt gehouden op dinsdag 28 mei om 19.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend is er gelegenheid tot condoleren. De uitvaartmis vindt plaats op woensdag 29 mei om 13.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna we pa begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats aan de Keesomlaan Na afloop van de begrafenis is er een samenzijn in restaurant Theodorahoeve, Kogerstraat 26 Plotseling is van ons heengegaan onze lieve zwager Antoon Wessels Hij blijft bij ons in fijne herinnering Schoonzusters, zwagers, neven en nichten Bakker Vrij onverwacht is van ons heengegaan ons erelid en mede-oprichter Toon Wessels Wij zullen hem missen. Bridge Club „Groot Slem" Trots voor wat hij heeft betekend voor onze vereniging, nemen wij afscheid van een voetbaldier de heer A. Wessels 27 jaar secretaris van Texelse Boys en erelid. Drager van de zilveren speld van de KNVB. Hij heeft veel betekend voor het voetbal op Texel. Wij wensen de familie veel sterkte toe. V.V. Texel'94 Zijn werk was zijn leven. Na een arbeidzaam leven is plotseling van ons weggevallen mijn lieve man, onze vader en opa Syvert Rentenaar in de leeftijd van 89 jaar. N. Rentenaar-Bommezij Adri t Tineke en Henk Frank en Carla Mariska Ene Adn en Wilma Ben en Lisanne Inge en Diana Texel, 27 mei 2002 Peperstraat 55 1794 AJ Oosterend Vader is thuis opgebaard. Vrijdag 31 mei is ervan 19 00 tot 20.00 uur gele genheid tot condoleren in „Het Kerkelijk Cen trum". Peperstraat 9 te Oosterend. Zaterdag 1 juni is er om 10.00 uur gelegenheid tot afscheidnemen en condoleren in de aula van Crematorium Schagerkogge. Haringhuizerweg 3 te Schagen, aansluitend vindt de crematie plechtigheid plaats Vertrek veerboot 9 05 uur. DINSDAG 28 MEI 2002

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3