Sauke van Lingen pakt Subtitel op wielerbaan lij Keukencentrum Texel TEXELS E™COURANT Volleyballers koesteren zich in de zon lab-bokaal voor Menno Goënga iogereind ligt open voor werkzaamheden SS1-1-2 IEXELSE y'COURANT Floris Witte koningsschutter Inenting paarden Jeugdtennis Maricoweg 6 - Den Burg - E? 0222 31 24 47 Gelijkspel Deuce in Heerhugowaard Druk weekeinde voor surfclub Indeling zaalvoetbal Bootwedstrijden BEZORGERS Geen krant gekregen? Bel uw bezorger DINSDAG 4 JUNI 2002 «w ,-s- 11/ Keukencentrum Texel l/w droomkeukon. vindt u In onze showroom. Mancoweg 6 - Oen Burg 8 0222 31 24 47 het Texels kampioenschap wielrennen ging het er zaterdag op de wielerbaan stevig aan toe. (Foto's Gerard Timmorman) een spannende strijd heeft ike van Lingen zaterdag het els kampioenschap wielrennen :ijn naam geschreven. Over drie lerdelen verzamelde hij de este punten. Nog verrassender de winst van Menno Goënga strijd om de Rab-bokaal. Ook zijn eigen verbazing mocht hij afloop van een warme dag op wielerbaan de 44 centimeter te beker uit handen van spon- Jan Jacob Rab in ontvangst oen. Bij de jeugd ging de eind- enaar Ilse Pastoor. clubkampioenschap werd verre- over twee dagen. Vrijdagavond het eerste onderdeel, een tijdrit start en finish op de IJsdijk bij leschild. Bij de A-renners was de loodverfde favoriet Jordy Vinke fit genoeg om deel te nemen, zo- meteen al duidelijk was dat de ipioenstrui in andere handen zou len. Robbert Boersen deed in de it een greep naar de macht. On- iksde stevige noordenwind reed te 16 kilometer met een gemid- fevan bijna 40 kilometer per uur pinende tijd bedroeg iets meer 24 minuten. Alleen Peter en jnTromp met hun duoligfiets raf- de race tegen de klok nog eraf, maar zij reden buiten me nging mee. ike van Lingen eindigde als ede, Willem van Tatenhove als Je. Jan Zijm en Otto Goénga wer- in de laatste ronde gehinderd r groot transport dat onder itiebegeleiding toevallig pas- rde. Bij de dames reden Natascha der Vis en Gerie Vlas de snelste n. Ilse Pastoor won de 8 kilome lange tijdrit bij de jeugd, voor my Goënga en Ferry van der Vis. Puntenkoers srdag werd de strijd voortgezet op wielerbaan in Den Burg. Het eer onderdeel was de puntenkoers, irbij de renners bij tussensprints ten konden verdienen. Deze istrijdvorm wordt maar weinig efend. maar is zowel voor deel- lers als publiek erg leuk. Otto inga hanteerde de slimste tactiek: ens kwam hij van achteruit opzet ten om zijn rivalen op de streep te kloppen Ook op dit onderdeel ein digde Gauke van Lingen als tweede, terwijl Natascha van der Vis veel pun ten wegkaapte voor de neus van haar mannelijke tegenstrevers en derde werd. In de B-poule deed Menno Goénga met onder voor zijn broer en eindigde eveneens als eerste, voor Gerie Vlas en de jonge Thomas Boom. Tour de Lasalle De afvalrace moest tenslotte de be slissing brengen. De A- en B-poule kwamen nu tegelijk in de baan en maakten er een spektakelstuk van. Iedere ronde moest de laatste renner afvallen, wat bij de streep voor veel gedrang en spanning zorgde. Uitein delijk bleven Gauke van Lingen en Jesse Hoven over en het was laatst genoemde die over de langste adem bleek te beschikken. Hoven toonde hiermee aan klaar te zijn voor de Tour de Lasalle, die van maandag 3 tot en met vrijdag 7 |um in Den Helder wordt gereden. De jeugdige Oosterender is de enige Texelse deelnemer. Hij rijdt mee in een ploeg van oud-eilandgenoot Uwe Smit. Rab-bokaal Menno Goënga eindigde in de afval race opnieuw als eerste B-renner en behaalde zo de beste dagscore. La ter bleek deze prestatie goed voor de Jeugdrenners op weg naar de finish. ten. De straat is daarvoor zo'n drie weken afgesloten. openliggend Hogeremd In De Waal. Aannemersbedrijf De Vries Van der Wiel is bezig met het vervangen van gescheurde riool- Onder zomerse omstandigheden is afgelopen weekend op de speel weide aan de Ploegelanderweg in de Dennen het Tevoko Buitentoernooi gespeeld. Dat gebeurde voor de 31 ste of de 32ste keer, daarover ver schillen de meningen. Deze woor denstrijd wordt veroorzaakt door het eerste toernooi, toen in de Burge meester de Koninghal werd gevolleybald. Volgens sommigen werd vanwege het slechte weer noodgedwongen naar binnen uitge weken en dan mag die allereerste keer toch worden gerekend tot de 'Buitentoernooien'. Maar anderen menen dat het vanaf het begin af aan het plan was om in deze sportzaal te spelen en in dat geval begint de ge schiedenis pas een jaar later Hoe het ook zij, de editie van 2002 was een uiterst geslaagde Het weer werkte volop mee en wie met hoefde te vol leyballen, liet zich liggend op een handdoek in het gras of zittend op het terras koesteren door de zon. Dat gold ook voor de andere bezoekers. Grote aantallen Texelaars namen een kijkje, terwijl velen van de ongeveer 900 volleyballers man, vrouw en kin deren hadden meegenomen en er een familie-uitje van maakten. De vereniging uit Wognum kwam met maar liefst 48 personen, die allemaal in één grote tent op camping De Bremakker sliepen. De Bremakker bood samen met het kampeerterrein bij hoeve Bloemwijk onderdak aan de volleyballers. Er waren 144 teams, verdeeld over 18 poules. Voor elke poule was éen veld beschikbaar. De kwaliteiten van de volleyballers liepen zoals gebruikelijk sterk uiteen. Terwijl op het ene veld strijd op niveau werd geleverd door spelers uit de landelijke derde divisie, waren op een andere plek recreanten al blij wanneer ze de bal over het net kregen. Voor het ge vecht om de wisselbeker telde het niveauverschil met mee. De achttien poulewinnaars werden met elkaar vergeleken en het team dat de beste prestatie had geleverd, werd tot toernooi winnaar uitgeroepen. Die eer kwam toe aan Pótke uit Twente, een team dat al jaren meedoet en ditmaal geen enkele set verloor. Overigens was opmerkelijk dat alle teams die zich hadden opgegeven ook echt naar het eiland kwamen, iets waar de organisatoren van veel voetbal toernooien jaloers op zullen zijn. Zelfs was een handvol extra komen opda gen, in de hoop te kunnen meedoen als andere zouden uitvallen. (Foto Joop Rommets) Rab-bokaal, de wisseltrofee die vo rig jaar nog bij Jordy Vinke in de prijzenkast belandde. In de afvalrace legde junior Ruben van Vliet heel knap beslag op de tweede plaats bij de B-renners. De jeugd reed een criterium en maakte er voor het publiek een aan trekkelijk duel van. Ditmaal drukte Ferry van der Vis zijn voorwiel als eerste over de meet, voor Ilse Pas toor. Haar tweede plaats was in com binatie met de zege in de tijdrit ge noeg voor het clubkampioenschap bij de jeugd. Danny Goënga, Klaas Uitgeest, Mike Brouwer en Mick van der Steeg (moedig rondjes rijdend op een mountainbike!) eindigden op de overige plaatsen. Uitslagen: A-poule: 1 .Gauke van Lingen, 2.Otto Goënga, 3.Robbert Boersen, 4.Niels Jimmink, 5.Natascha van der Vis, 6.Jesse Hoven, 7.Frans Hopman, 8.Jan Zijm, 9.Loek van Vliet, 10 Jos Huisman, 11.Willem van Tatenhove, 12.Theo Boom, 13.Rien Brouwer, 14.John Daalder. B-poule: I.Otto Goenga, 2.Gerie Vlas, 3.Ruben van Vliet, 4.Thomas Boom, 5.Benno Dros, 6.Anoeska Huisman, 7.Harry Kingma, 8.Markus Bakker. Jeugd: 1 .Ilse Pastoor, 2.Ferry van der Vis, 3.Danny Goénga, 4.Klaas Uit geest, 5.Mike Brouwer, 6.Mick van der Steeg. Koningsschutter Ronald Witte, die zich drie jaar lang koningsschutter van handboogvereniging De Eilandschutters mocht noemen, heeft deze titel moeten overdragen aan Floris Witte die na een span nende strijd Gert Jan Schoort ach ter zich wist te laten. Elk jaar in mei worden de wedstrijden om de titel koningsschutter gehou den Dit jaar kwamen twintig schut ters aan de meet om 32 pijlen in het blazoen te schieten. Witte en Schoorl eindigden beiden met 273 punten. Het reglement bepaalt dat bij een gelijke eindstand vijf maal één pijl moet worden over geschoten, waar bij de hoogste score telt. Uitslag: 1Floris Witte, 273 en winst; 2. Gert Jan Schoorl 273; 3 Ed Vermeulen 2714. Willem Vlas 266; 5. Evert van Bockom Maas 257 In manege Akenburg wordt zaterdag 8 juni de jaarlijkse inenting voor paar den gehouden. Deze inenting - tegen influenza en tetanus - dient om de twaalf maanden te worden gegeven en is verplicht voor alle leden van rij- vereniging en menvereniging. Maar ook andere eigenaren van paard of pony zijn welkom. De kosten voor inenten bedragen €16,50. Uitslagen 30 mei: Oosterend A1-Heri Hodie 4-2 Heri Hodie A1 -Deuce A3 1 -5 Heri Hodie B1-Heri Hodie B4 6-0 Heri Hodie C1-Oosterend C1 3-3 Oosterend B1-Heri Hodie B2 4-2 Oosterend A1 -Deuce A2 5-1 Programma 6 juni: Oosterend, 17.30 u: Oosterend C2- Oosterend C3 Het eerste herenteam van tennis vereniging Deuce heeft zaterdag een gelijkspel geboekt. Op het gravel in Heerhugowaard werd het 3-3 tegen het tweede team van de plaatselijke vereniging. Het was een prestatie die de Texelaars te vreden stemde, aangezien ze door onvoorziene omstandigheden op het laatste moment Mark Röpke moesten missen, waardoor zijn beide partijen reglementair verlo ren gingen en Deuce dus al met een 2-0 achterstand begon. Hans Geus bracht de Texelaars terug in de race. In de eerste set speelde hij niet zijn beste tennis, waardoor deze met 7-6 verloren ging. Daarna kwam de Deuce-speler beter in zijn spel. De hiernavolgende twee sets won hij vrij gemakkelijk met 6-0 en 6- 3. Simon Brand behaalde het tweede punt voor Deuce. Hij pakte zijn sin gle heel gemakkelijk in twee sets: 6- 3 en 6-0. De tegenstander van Brand had weinig in te brengen tegen diens degelijke baselinespel. De laatste sin gle van de dag nam Ewoud Bakker voor zijn rekening. Vorige week speelde hij nog zijn beste wedstrijd van het seizoen, maar ditmaal wilde Surfers bepaalden afgelopen week einde het beeld bij Dijkmanshuizen, waar twee dagen lang druk gevaren werd. Zaterdag gaf een officiële trai ner les aan zeventien beginners, af komstig van Texel en uit Groningen, Friesland en Zuid-Holland. De nieu welingen voeren op technoplanken, kleine, wendbare planken, die bij uit stek geschikt zijn voor jeugdige surfers. Ze toonden zich leergrage leerlingen. Zelfs de drie die geen en kele ervaring hadden, waren aan het eind van de dag al in staat om zon der al te veel te vallen een stukje te surfen. Zondag werd de eerste clubwedstrijd van Windsurfveremging Texel gehou den. Deze trok zestien deelnemers, verdeeld over een A- en een B-poule. De surfers in de A-poule moesten twee rondes varen, hun minder erva ren collega's in de B-poule konden volstaan met één ronde. Het werd een mooie wedstrijd. Vermakelijk waren vooral de momenten, wanneer een deelnemer uit de A-poule iemand uit de B-poule op één ronde achter stand zette en de veel jongere ach terblijvers uit alle macht probeerden aan te klampen. Uiteindelijk ging de zege in de B-poule naar Dorian van Rijsselberghe. Teade de Jong vero verde de tweede plaats, Dirk Snoek werd derde. Zoals verwacht won Adriaan van Rijsselberghe in de A- poule, voor Klaas Jan van der Vis en Jacob Roeper. Juul Snoek was de snelste vrouw. het niet lukken. Hij verloor de eerste set met 6-1pakte daarna de tweede knap met 6-4, maar verzuimde toe te slaan in de derde set, waarin hij met 6-3 verloor. De enige dubbelpartij van de dag moest daarna worden gewonnen om op gelijke hoogte te komen. Het dub bel Brand en Geus en hun tegenstan ders maakten er een prachtige wed strijd van. Driemaal moest een tiebreak de beslissing in de set bren gen De Texelaars verloren de eerste set en kwamen in de tweede tiebreak met 6-2 achter te staan. Ze overleef den de vier matchpunten en pakten de tweede set. In een zenuwslo pende derde set waren Geus en Het rayon Texel doet volgend seizoen slechts met één team mee aan de wedstrijden om de Noord-Holland beker zaalvoetbal. Met het verdwij nen van De Koog uit de hoofdklasse zal alleen Texel '94 een team afvaardigen. De leegloop bij de teams van De Koog is dermate groot, dat beide teams uit de hoofdklasse ver dwijnen. Ook de supercup aan het begin van het seizoen staat op losse schroeven, laat de wedstrijdleiding weten. Indeling 2002-2003: Hoofdklasse: Klif 1, Jelleboog 1, Jelleboog 2, De Krim 1, Mantje 1, Texel 1Texel 2, Mantje 2, Oosterend 1Oosterend 2, Casino 1De Krim 2. Eerste klasse: De Koog 1, ZDH 1, Mantje 3, NIOZ, RAB 1Texel 3, Texel 4, De Krim 3, Klif 2. Klif 3, Oosterend 3, Oosterend 4. Tweede klasse: De Knm 6, ZDH 2, De Krim 5, De Krim 4, Texel 6, Texel 5, Klif 5, Oosterend 5, Klif 4, NIOZ, Jelleboog 3, De Koog 2. C-junioren: Texel c1, De Krim c1, Texel c2, De Koog c1Oosterend c1 D-jumoren: De Krim d1De Krim d2, De Krim d3, De Koog d1. Oosterend d1. Oosterend d2. E-junioren: De Krim e1De Krim e2. De Koog e1 In het artikel over de bootwedstrijden van de Sportvissersclub in de vorige krant is een storende fout geslopen. Alleen de laatste wedstrijd, die op 14 september wordt gehouden, begint om 13.30 uur. De andere wedstrijden (op 15 juni, 13 juli en 17 augustus) duren van 17.00 tot 20.00 uur. De boot vertrekt steeds een half uur van tevoren uit de haven van Oudeschild. Brand vervolgens in de derde tiebreak net iets sterker dan hun te genstanders. Zodoende werd de eindstand 3-3. Zaterdag speelt Deuce thuis tegen HTC de laatste wedstrijd van het sei zoen. De wedstrijd begint om 12.30 uur. DAAR RED JE LEVENS MEE (jrecn ^warL-Jixels in bet harL. Naam Peter van Heerwaarden John v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Madeion Hin Erik van Es Petra van Es David van Es John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen Mevrouw Barhorst Peter Bakker Mw. W. van Benthum Sacha van der Velden Marian Krotje Rob Kooiman Leo Witte Emmy Boerhorst Johnny Hin C. Broekman Jorieke Meijer Bas Gerritsen D.M. Boon-Dijker Sandra Bremer Mw. S. Koopman-Grit Gijsbert Buijsman J. Hillen Patrick de Graaf Eveline Veeger mw. T. Witte-de Vries Danny Goënga Tobias van der Zee Duco v.d. Kuijl Jorina Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F De Zes. Bg. Houtstr., Houtwg., Witte Kruisln Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3), Spinbaan De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam. Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrand weg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw.. Akenbuurt, J. Ayeweg. Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw., Driehuizen Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland. Hoofdw.. Slufterw., Oorsprw Stengw., Limietw Eierland. Postw. 132 - 213, Oorsprongw Hollandsew. Vuurtorenweg/Knmweg Het Noorden Oost Spangerw., Marsw., Kadijksw., Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg, Oostkaap. Zevenhuizen Hogeberg, Reijer KeijserstrHallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland. Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68. Rozendijk, Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82. Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Califormëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41, Bosrandw v.a. 516 Kogerweg De Kaai, Genteweg 1-6 even Hoornderw Hemmerw.. Emmaln. 33. De Grie Slufterweg/Zanddijk 31 25 73 31 55 79 31 20 38 31 51 66 31 40 30 31 40 30 31 40 30 31 55 79 31 44 78 31 04 43 31 27 63 31 93 03 31 79 36 31 65 80 31 89 30 31 39 56 31 40 03 31 55 17 31 79 08 31 63 62 31 64 78 31 63 24 31 83 07 31 88 37 31 43 75 31 39 95 31 42 16 31 22 29 31 21 17 31 53 65 31 89 15 32 04 40 31 16 53 Den Burg A: Gollards/Samen Eén, Beatnxlaan 1-39 oneven/2-58 even. Binnenburg, Burgwal, P v Cuyckstraat. Elemert. Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstraat, Ada van Hollandstraat. Hollewal. Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39, Molenstraat, Molendwarsstraat, Parkstraat, Schilderend 6 en 10, Stenenplaats. Vismarkt. Vogelenzang, Warmoesstraat, West straat, Weverstraat, Pater Witteplein, Zwaanstraat. Den Burg A1: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester. Schoorwal. Vaargeul. Golfslag, Vloedlijn, Zeebries, Duinreep. Den Burg B: Achterom. Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven, Bmsbergenstraat, Brouwer straat, Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh. Thijsselaan. Waalderstraat 45-86, Wilhelmina- laan 37-, oneven 50-120 even. Wilsterstraat. Den Burg C: Beatrixlaan 145- oneven en 60- even, W van Beierenstraat, Boogerd, Jan Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles, 48-76 Jonkerstraat. Kogerstraat 59- oneven en 76-.. even. Lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even, Julianastraat, Burdetstraat, Mr Kraaistr Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr. Lieuwstr. Hof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven. Maricoweg, Schoonoordsingel. Waalderstraat 2- 48 even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44. Haffelderweg. Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even. Slingerweg 21-27

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7