Postbode en brief 2 Historische vloot op Minisail Texel teso Circus Custers en Politie Orkest bundelen krachten E Agenda ■TEXELSE COURANT Muziektheatershow over politie Veehouders naar praktijkcentrum Kinderspeelmarkt naar andere datum Wat ik zeggen wou. Muziek (SPi oud Papier Met Zonnebloem naar Kwadijk Bibliotheek aan huis teek. Pak de teek! TEXELSE^COURANT Blik vanger Drumfanfare Landmacht in voltallige bezettir Open dag R0 ALLEEN DEZE WEEK: OP DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG BONZO DINSDAG 11 JUNI 2002 Oogverblindende decors, gillende zwaailichten, komische liedjes en een quiz. Ze zijn onderdeel van de kindermuziek-theatershow die Cir cus Custers donderdagavond geeft in samenwerking met het Nederlands Politie Orkest. De show 'Die pet past ons allemaal' wordt opgevoerd in de Burge meester de Koninghal en begint om 20.00 uur. Vrijdag wordt de voorstelling tussen 11.00 en 12.00 uur herhaald voor de schooljeugd van groep zeven en acht. Beide voorstellingen zijn gratis toegan kelijk. Het Nederlands Politieorkest is geen onbekende op Texel. Al vele malen eerder zette het symfonisch blaas- orkest - dat uit vijftig muzikanten be staat die werken bij de politie - zalen op hun kop. De musici zijn afkomstig uit 26 verschillende politiekorpsen, het zou dus kunnen dat de luisteraar een bekend gezicht ziet. Dat van een politieman die in het dagelijks leven een inbraak oplost of rapport op maakt van een aanrijding. Het visite kaartje van de Nederlandse politie bestaat uit geroutineerde orkestleden die een breed repertoire beheersen en vrijwel ieder genre kunnen spelen. Er wordt gewerkt met twee dirigen ten, Hans Boom en Hardy Mertens. Onder hun leiding werden diverse CD's afgeleverd, die zich eveneens kenmerken door een grote diversiteit. In samenwerking met Circus Custers verzorgt het orkest een zestig minu ten durende interactieve show, waarin de nadruk ligt op de politie als hulpverlener. Spectaculaire decors en effecten vormen de basis van een komisch schouwspel tussen Custers en zijn maatje Co. Een 'doe-maar- mee' show waarin kinderen zelf als artiest kunnen schitteren op het po dium. 'Een oogstrelende en zinde rend spannende quiz waar niemand zonder prijs naar huis gaat', jubelt het persbericht. De show gaat volgens de samensteller gepaard met swin gende intermezzo's, oorverdovende effecten en hilarische situaties, die worden begeleid door het politie- orkest. 'Dit mag je gewoon met mis sen', aldus de al even enthousiaste Texelse politieman Nico Drenth, die gisteravond het eiland rond ging om via posters bekendheid aan de show te geven. Veehouders die lid zijn van de Vere niging voor Bedrijfsvoorlichting voor de Landbouw op Texel en andere belangstellenden gaan dinsdag 25 juni op excursie naar Nij Bosma Zathe in Goutum. Dit praktijkcentrum doet onderzoek op een breed gebied: de winning van elektnciteit uit biogas, melken met robots en ervaringen met beweiden, waterzuivering en her gebruik van afvalwater, demonstratievelden met gras, klaver en verschillende mestgiften, en weidevogels, speciaal naar het foerageergedrag van de grutto. Het praktijkcentrum heeft voor het onder zoek circa 100 hectare grond, 130 melkkoeien en 100 stuks jongvee tot z'n beschikking. De koeien geven gemiddeld 8500 kilo melk met 4,40% vet en 3,35% eiwit. Secretaris Jos Witte (van hoeve 'Leiden') van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting wijst belangstellenden erop dat het goed is om de nieuwe ontwikkelingen te volgen, die van belang kunnen zijn voor de bedrijfsvoering van melkvee- vleesvee- en schapenhouders. Dat vindt ook de gemeente, die de kos ten van de bus betaalt. Deelnemers aan de excursie betalen 12 euro en krijgen voor dat bedrag tevens kof fie, koek en een lunch aangeboden. De excursie wordt gehouden tussen de melkerstijden. Er wordt vertrokken met de boot van 8.05 uur vanaf Texel, om 17.00 uur is iedereen weer terug op het eiland. Opgave is tot 20 juni mogelijk bij voorzitter Theo Hin, tel. 318244, en Jos Witte, tel. 311766. De kinderspeelmarkt die zaterdag in peuterspeelzaal De Kokkeltjes in De Cocksdorp zou worden gehouden, is wegens een gebrek aan vrijwilligers uitgesteld en wordt verschoven naar zaterdag 24 augustus. n*mkli)khcid <xn de rv Vandaag was de laatste dag van de Avondvierdaagse. Deze avond hoort een extra tintje te krijgen door de aanwezige muziek die ons dan door de straten van Den Burg ondersteunt. Maar nee hoor, geen muziek op straat. Je loopt door het centrum van Den Burg naar het eind. En ja hoor, daar zit dan op het schoolplein de lang verwachte muziek. Niet één of twee, maar alle drie de Texelse muziekverenigingen zijn paraat. Lie ver hadden vele wandelaars, toe schouwers. familie en ook de bejaar den in de Gollards de muziek op straat willen horen. De wandelsport organisatie doet ieder jaar meer dan haar uiterste best om dat voor elkaar te krijgen. Nu de muziek nog. Je maakt mij als ex-tamboer van twee verenigingen met wijs dat er geen Ijorps is dat de straat op durft. Maakt dit waar en loop op 22 juni eens door Oudeschild om de wandelaars van het rondie om Texel te ondersteunen. Veel wandelaars zullen dit respecte ren, en ik ook. Of moet ik volgend jaar zelf de wandelaars binnenhalen? P.S. Blaren prikken kan altijd nog. S.J.A. Maas, Den Burg. Het is maandag 17 juni precies 400 jaar geleden dat de eerste VOC- vloot van de Rede van Texel naar Oost-lndië vertrok. Die oude tijden herleven met de (terug)komst van het VOC-jacht Duyfken en vier Ne derlandse tall ships. Vijfendertig ronde- en platbodemjachten bege leiden deze historische vloot. De schepen zijn 's middags in de ha ven van Oudeschild toegankelijk voor publiek. Tall ships voeren nog met in de tijd van de VOC, maar ademen deson danks veel historie. Het is een verza melnaam voor de hooggetuigde grote zeilschepen uit de laatste pe riode van de zeilvaart. Samen met de VOC-replica Duyken, die in april Texel aandeed maar nu terugkeert, bieden de vaartuigen ongetwijfeld een bij zonder gezicht. De deelnemende tall- ships zijn de brik Astrid, de driemast gaffeltopzeilschoener Eendracht, de driemast schoener Oosterschelde en de clipper Stad Amsterdam. De Duyfken is met zijn 24 meter veruit het kleinste schip; de clipper Stad Amsterdam, die een lengte van 78 meter heeft, is het grootst, op de voet gevolgd door de bijna 60 meter lange Eendracht. De Eendracht en de Stad Amsterdam steken het diepst, circa 5 meter. De Duyfken wordt op haar tocht van Hoorn, via Enkhuizen en Den Oever, naar Oudeschild bovendien begeleid door leden van de Vereniging van Vrienden van de Stichting Stamboek Ronde- en Platbodemjachten. Zij vormen met z'n allen een gevarieerde vloot van tjalken, blazers, aken, jollen, bollen, schouwen en schokkers. De vloot arriveert maandag rond 12.00 uur op de Rede van Texel, waarrfa een vlootshow begint. Tus sen 13.00 en 14.30 uur lopen de schepen één voor één de haven bin nen. Tussen 15.00 en 17.00 uur kan het publiek een kijkje nemen aan boord. Overigens is er ook vóór die tijd al van alles te beleven op de ha ven. Straatartiesten en muzikanten treden de hele middag op. terwijl op het buitenterrein van het Maritiem en Jutters Museum tussen 12.00 en 19.00 uur allerlei demonstraties wor den gegeven. Uiteraard is het mu seum ook gewoon open voor bezich tiging. Tussen 23.00 en 23.30 uur leveren schepen een spiegelgevecht (schijngevecht) op de Texelstroom. De zeilen worden daarbij vanaf de schepen verlicht, wat een spectacu lair gezicht belooft te geven. Dinsdag tussen 9.00 en 12.00 uur zijn de schepen opnieuw toegankelijk voor het publiek. Om 14.00 uur ver laten de tallships de haven en varen ze in kiellime langs Oudeschild om een groet uit te brengen. Als laatste vertrekt om 17.00 uur de Duyfken. (De VOC-replica komt overigens vol gende maand voor de derde keer naar Texel.) Minisail wordt 's avonds afgesloten met de Taptoe, die voor de gelegenheid met in Den Burg maar op de haven van Oudeschild wordt ge houden Dit muzikale festijn, dat wordt verzorgd door de drie Texelse fanfarekorpsen, begint om 19.45 uur. Bijzonder enthousiast keerde een groep gehandicapte Texelse bejaar den terug van hun door De Zonne bloem verzorgde vakantie. Doel van de reis was dit jaar het vlakbij Purmerend gelegen dorpje Kwadijk. Gedurende de vakantieweek werd met de boot een bezoek aan Purmerend gebracht en met de bus een rondrit door de Schermer en de Purmer gemaakt. Ook werd te voet een bezoek aan Edam gebracht. Dankzij de hulp van de vele vrijwilli gers en de belangeloze medewerking van enkele Texelse bedrijven kan de organisatie met voldoening op dit reisje terugzien. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 4. Waalderstraat, Marelstraat, Burgerhoutstraat, Jan Reystraat, Wilhelminalaan. Ouderen die niet goed in staat meer zijn om de bibliotheek in Den Burg of de bibliobus te bezoeken, kunnen vanaf komend najaar een beroep doen op een nieuwe service, opge zet door de Stichting Welzijn Oude ren Texel (SWOT) en de Openbare Bibliotheek Texel. Op een formulier kan de deelnemer aangeven wat voor soort boeken hij of zij graag leest. Een vrijwilliger brengt de uitgezochte boe ken aan huis. In de bibliotheek wordt bijgehouden welke boeken de per soon in kwestie al heeft gelezen, om te voorkomen dat boeken twee keer op het zelfde adres belanden. Enige voorwaarde is dat de deelnemer lid is van de bibliotheek. Geïnteres seerden kunnen zich melden bij de SWOT, tel. 312696. Laat-Q voora| met pakken door 'n Info: 0900-2100022 Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 22 87 42 25 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Rege'en voor hef Advertentlewezen van de Stichting ROTA. gevestigd to Amsterdam, zoals gedeponeerd t*i de Kamer van Koophandel en Fnfcneken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertent te wezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80,- Per jaar 59,60,- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van-de abonnementsperiode. Ze zijn onlosmakelijk met elkaar ver bonden. Postbodes en brieven. En terwijl er een lammergier ronddwaalt op Texel en alle vogelaars zich weer verenigen om iets op te vangen, peins ik over het fenomeen brief. De brief. Of sommige brieven. Onze Bert Buijsman maakte zijn laatste rondje over Texel. En dat is gewoon meer dan vreselijk dat hij stopt. Goed, we kunnen niet klagen over iemand die 37 jaar en vier maanden heeft gewerkt. We klagen ook met, maar we constateren wel. Gemis. Spijtig. Want zo'n postbode is een beetje van ons allemaal. Een 'go between' tussen al die verschillende enveloppen, waarin vorm en inhoud ons leven zo nu en dan bepalen. Bovendien was Buijsman niet zo maar een postbode, het was er één met allure. Zo iemand die met een gracieus gebaar een brief aanreikt vanuit een rode auto, gepaard gaande met een soort raadselach tige glimlach, vervolgens een vrien delijke knik, soms een stem die iets meedeelde over het weer of andere gemeenschappelijke belangen. Maar vooral dat gebaar. Het verwachtingsvolle Dat een brief nu eenmaal met zich meebrengt, zat in zijn bewegingen, in zijn gestalte, in zijn toewijding. Daarbij had hij ook nog een sympathiek hoofd met een vertrouwenwekkende uitdrukking, die zoveel wilde zeggen als, geloof mij maar, wat je ook voor brief ont vangt, er zit altijd wel iets goeds in, soms moet je er even op kauwen, maar geloof mij maar. Alles komt goed. Dat laatste was niet waar. Alles kwam niet altijd goed. Hij bracht soms verschrikkelijke brieven rond, onheilsberichten, monsterlijke reke ningen, zeurpietenbrieven van vrienden die nog voortdurend blij ven mekkeren over wat hun ouders allemaal verkeerd hebben gedaan. Maar iedere dag weer was daar dat gracieuze gebaar. Zo'n man beves tigde precies dat de tussenhandel die postbode heet een enorm ver schil is met die kale e-mailberichten die nu binnenstromen. Een post bode is eigenlijk een soort engelbe waarder. E-mail betekent geen rode auto, geen vriendelijk gezicht, geen hand die zwaait, geen zachte plof in de brievenbus, geen brievensnijder, geen ritselend papier, geen geur van inkt, geen geschreven letters. Niets van dat alles. Hoe kaler de taal hoe beter, hoe meer fouten hoe minder interesse. Ik kom, goedZo'n vraag is toch nauwelijks te beantwoor den? Altijd als ik een sympathieke post bode ontmoet, denk ik aan Gerard Reve, die zó verschrikkelijk verliefd op zijn postbode was dat hij elke dag een brief aan zichzelf schreef om zeker te zijn dat de postbode bij zijn huis zou stil staan, de letters zou lezen van zijn brief, de brief in de brievenbus zou laten glijden en hij, verdekt op gesteld, al die handelin gen kon waarnemen. Toen ik vier jaar was, speelde ik iedere dag mijn eigen postbode. Ik schreef brieven in onleesbare letters, propte ze in een enveloppe, kraste daar een denkbeeldige naam op en gooide ze vervolgens in onze eigen brieven bus. Daarna schreeuwde ik opge wonden: 'De postbode is geweest.' Ik viste mijn eigen brief uit de bus, rende naar mijn moeder en met een eindeloos geduld hoorde zij aan wat ik geschreven had. Ik schreef veel, in een eigengemaakte taal. En ik wist het zeker, ooit werd ik post bode, zo een met een grote tas, een pet en heel veel brieven. Postbodes spreken tot de verbeel ding, denk aan de film II Postino, waarin de postbode zich met metaforen bezig hield en een groot publiek mateloos ont roerde. Het is nu eenmaal net alsof ze meer begrijpen en in een verfijnd netwerk bezig zijn mensen te be werken, want brieven blijven ma gisch en daarom is het zo vreselijk dat de brieven verdwijnen en met de brieven binnenkort ook vele postbo des en dat we dan nog langer ach ter die schermen zitten om alles in twee woorden samen te vatten waarvoor we vroeger een heel vel papier nodig hadden. Twee brieven blijven mij zeer bij, een liefdesbrief aan een oude vriend die door de dochter van zijn dochter werd terug gevonden in een boek dat zij erfde en die zij terugbracht bij de 'ooit oude geliefde': Een andere brief, een van mijn moe der die na dertig jaar werd terugge vonden in een oud dressoir, verkreukt tussen de laden, maar goed leesbaar en van een weerga loze inhoud die mijn leven verder heeft bepaald. Als we niet meer echt schrijven, hoe moeten we dan denken? Wanneer er geen postbodes meer zijn, hoe moeten we dan nog 'verwachten'? Het blijft zorgelijk, misschien moet Bert Buijsman er nog eens heel goed over nadenken wat zijn af scheid eigenlijk betekent. Misschien gaat hij wel schrijven. Brieven. Dana Rover Dinsdag 11 juni: Op de wielerbaan aan de Haffelderweg begint om 19.00 uur een criteriumwedstri|d van de Wielervereniging Texel. Om 19.30 uur begint in het gemeen tehuis de raadsvergadering. Deze wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel (106.1 FM). In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 20.00 uur) en About a boy (20.30 uur). Woensdag 12 juni: Jeu de Boulesclub Den Burg houdt op haar banen bij zwembad Molenkoog voor het eerst het Open Texels Kampioenschap voor doublettes. Om 13.00 uur valt op het strand bij paal 17 het eerste startschot voor de Texel Dutch Open. Om 15.00 uur is de tweede start. Om 20.00 uur begint in de feesttent een muziek avond. In dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat in Oosterend begint om 19.30 uur een bridgedrive. De kosten zijn €2,50 per persoon. Op gave via de familie Koot, tel 318283. Akkerbouwers maken een rondje langs diverse bedrijven en percelen op het eiland om ervaringen uit te wisselen. Er wordt om 19.30 uur be gonnen op het bedrijf van Bram en Janme de Ridder, Postweg 183 in Eierland. In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 14.30 en 20.00 uur), Ice Age (15.00 uur) en About a boy (20.30 uur) Donderdag 13 juni: De Schuttevaerrace doet het eiland aan. Om 10.00 en 11.30 uur wordt bij paal 17 gestart voor het Texel Dutch Open, Om 14.00 uur vetrekken zeilers voor de Horstocht. Om 20.00 uur begint in de tent een feestavond met o.a. Guus Meeuwis. In de hervormde kerk van De Cocksdorp wordt handwerk ver kocht ten bate van de restauratie. Om 19.30 uur begint in dorpshuis De Hof in De Koog een recreatieve bridgeavond. Kosten €2,50 euro per persoon, inlichtingen H. Veenema, tel. 317489. In sporthal Ons Genoegen begint om 20.00 uur een concert van het Nederlands Politie Orkest, in sa menwerking met Circus Custers. Om 20.00 uur begint in dorpshuis Bethel in Zuid-Eierland een open klaverjasdrive. Deelname kost €1,50 per persoon. In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 18.45 en 21.45 uur) en About a Boy (19.00 en 21.30 uur). Vrijdag 14 juni: Wethouder Annie Hm opent in Tusse de Banke om 16.00 uur de exposi tie van Texelse amateur-kunste naars rond het thema 400 jaar Ver enigde Oostindische Compagnie. De opening is toegankelijk voor ge nodigden. Op het strand bij paal 17 zijn om 10.00 en 12.00 uur starts voor het Texel Dutch Open. Om 16.00 uur start in de tent een jubileumveiling en om 20.00 uur begint een jaren 70-party. Bij de voormalige PEN-centrale aan de IJsdijk in Oudeschild begint om 19.00 uur een koppeltijdrit van de Wielervereniging Texel. Aanmelden vanaf 18.30 uur. De Drumfanfare van het Korps Na tionale Reserve van de Koninklijke Landmacht verzorgt een optreden op de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Om 20.00 uur begint in de vormde kerk in Den Burg een cert van het Texels Vrouwenlq met gastoptredens van het Am: dams Mandoline Kamerorkesto| Carlo Maziza, en de fluitisten li Wassink en Djoeke Wisman. In Cinema Texel draaien Star Vf episode 2 (aanvang 18.45 u About a Boy (19.00 en 21.30 uur) All G InDaHouse (21 45 uur). Om de drukte rond de catar ranronde de baas te kunnen, Teso geregeld twee boten in veerdienst verzorgt dan ieder uur een afvaart, zowel vanuit Helder als vanaf Texel. Dat gebt donderdag, zaterdag, zondag maandag van 9.35 tot 16.05 uur vrijdag van 7.35 tot 20.05 uur. tomobilisten moeten evenwel rt ning houden met wachttijden, belopen vrijdag op Texel tu: 10.00 en 12.00 uur en in Den der tussen 11.00 en 19.00 uur half uur. Zondag moet op Texel sen 9.00 en 18.00 uur mogelijki uur worden gewacht. Nadere int matie is verkrijgbaar via tel. 02 369600 of e-mail info@teso.nl, veerdienst heeft ook een e« website: www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschi Di. 11 9.55 en 21.55 Wo. 12 10.35 en 22 46 Do 13 1.15 en 23.20 Vr. 14 11.34 en 23.44 Za. 15 12.05 en Zo. 16 0.20 en 12.45 Ma. 17 0.55 en 13.34 Di. 18 1.47 en 14.40 Aan het strand is het ongeveer een uiïi der hoogwater. De zon komt 20 juni op 05.17 uur en gaat onder om 22 03 13 juni springtij, 11 juni nieuwe maan. In vol ornaat en in voltallige bezetting. De liefhebbers van uniformen en muziek komen deze week aan hun trekken. Vrijdag, één na het con cert van het Nederlands Politie Or kest, verzorgt de Drumfanfare van het Korps Nationale Reserve van de Koninklijke Landmacht een op treden op de Groeneplaats. Een dag later geeft het gezelschap acte de presence op de haven van Oudeschild. De Drumfanfare van het Korps Natio nale Reserve werd in 1986 opgericht als tamboerkorps, maar vervolgens omgevormd tot drumfanfare en fan fare. In 1992 kreeg het gezelschap de huidige chromatische bezetting. De muzikale mogelijkheden werden daardoor uitgebreid, terwijl het niveau omhoog ging. De meeste leden zijn amateur-musicus, maar er zijn er ook enkelen die een conservatorium opleiding hebben gevolgd. Het or kest, dat onder leiding van dirigent en eerste luitenant Richard Vrijhoef we kelijks repeteert, treedt zeer geregeld op, zowel voor het Korps Nationale Reserve als voor de Koninklijke Land macht en het ministerie van Defensie. Dat gebeurt onder meer bij beèidi- gingen, commando-overdrachten, recepties, taptoes, promotionele ac tiviteiten en op Prinsjesdag. De Drumfanfare treedt daarbij in ver schillende formaties op: als voltallig orkest, in kleine ensembles, maar ook met slechts één hoornblazer. Voor speciale gelegenheden, zoals her denkingen en begrafenissen, heeft de fanfare de beschikking over een ko per-ensemble. De orkestleiding heeft beloofd in voltallige bezetting naar Texel te komen. Het eerste optreden is op vrijdag op de Groeneplaats in Den Burg en be gint om 20.00 uur. Op het programma staat marsmuziek (zoals 'Colonel Bogey' en de 'Vierdaagse Mars'), licht klassiek ('Air Pathétique') en popu laire werken ('One day I'll fly away'), 'Killing me softly' en 'El Cumbanchero'). Het concert op de haven in Oudeschild begint zaterdag om 10.00 uur. De toegang is in beide gevallen gratis. Na afloop wordt de nieuwste (tweede) CD van hetg be schap aangeboden voor 15 etr Het ROC Kop van Noord-H houdt zaterdag 15 juni van 11. 14.00 uur open Geïnteresseerden kunnen bij de sector Educatie als de MBO ls toren terecht voor nadere Infoi over de opleidingen. De Educatie biedt een keur aan ko lange cursussen en opleidingen volwassenen met of zonder vo leiding. Ook leidt het ROC opS MAVO, HAVO, of VWO-diplom sector Educatie is te vinden o adres Haringvlietweg 10 in Dei der, telefoon 0223-611280 Schagen op de Hofstraat 15 le 0223-611230. De MBO-sec Techniek, Zeevaart, Economi Gezondheidszorg en Welzijn Onderwijsdienstencentrum zijl open dag te vinden op het ad® denweg 157R in Den Helder, lek 0223-611200. BONZO ADULT MENUBROKKEN Voor een optimale conditie 15 kg Prijs per kg 1,06 JTAUTYt 2-ZITS BANK BRAZIL AAERANTI Hardhout, 2-zits, bouwpakket 120 cm

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2