Alternatieven en caravanjeugd erbroederen in zaalvoetbalstrijd 7 TEXELSE HCOETRANT Proeffietsen naar voortgezet onderwijs l/an Rijs, Schuijl en Van Strien winnen clubkampioenschap .TEXELSE COURANT Nieuwe winkel voor Oosterend 6edrijvig he id Van Rijsselberghe leidt in strijd om Nederlandse titel Wandelaarster aangereden Jeugdtennis Volleybaltoernooi Smash Oosterend Advertenties DINSDAG 11 JUNI 2002 irthal Ons Genoegen bood za- lag voor de derde keer onder- aan het door het Jongeren- ■k georganiseerde zaalvoet- loernooi voor jeugdhonken en jerencaravans. Acht teams en van de partij, voornamelijk Jen Burg afkomstig, met in to- ruim honderd spelers en sup- ters. De deelnemende teams egenwoordigden de caravans taica van Akenbuurt en Favo- van de Nieuwlanderweg, Time en het Skatepark. De clubs uit Cocksdorp, De Koog en iterend lieten verstek gaan. Het I om jongeren van diverse spen met elkaar in contact te jigen werd evengoed gehaald, |J ien het in het oog springende ichil in cultuur tussen de ivanjeugd en de wat jongere en alternatieve jeugd. wedstrijdschema stond er garant dat alle teams een of meer ma- egen elkaar uitkwamen. Er werd 3eeld in twee pools en met kruis- es, zodat het tot het eind span- d bleef. In de eerste ronde bleek [verschil in bedrevenheid tussen [earns. De caravanjongeren lieten ii (samen)spel zien, blijkgevend veel voetbalervaring. De veelal jongere teams van het Skatepark ime Out werden met gehinderd ir enig tactisch inzicht en gooiden met veel vuur en enthousiasme strijd. De caravanteams met de iezaalvoetballers van de A- en B- iren pasten zich goed aan en ilden beheerst als zij het tegen de ikkere broeders en zusters moes- lopnemen. perste wedstrijd van de dames Time Out tegen Skatepark Ulfert leverde een leuk potje op, waar- Ie afhangende broeken de spelers in het minst leken te hinderen. |es Brons wist twee maal te sco- en bezorgde haar team de over ling. Hierna kon het treffen met laravans aanvangen. Dankzij in- uele uitblinkers bij de 'alternatie- l' kon het gebeuren dat de wed- tussen Jamaica I en Time Out een fel potje werd. Ondanks de Ie passes en het hooghouden de bal kwam Jamaica niet door lerdediging en eindigde de wed- in O-O. Daarna raakte bij Time de pijp langzamerhand leeg, kal omdat er eigenlijk te weinig fers waren voor de drie teams die hadden ingeschreven, waardoor imigen veelvuldig moesten op en. De volgende wedstrijd van ie Out I tegen Favoriet eindigde ook in 0-4. De trend zette zich irtoen Jamaica II, een zeer sterk gecoacht door Co Veltkamp, 10-0 won van Skatepark La Bats. negenjarige mascotte van Ja- ica, Jim Kossen, nam hier het vierde doelpunt voor zijn rekening. Vervolgens nam Jamaica II het op tegen de dames van Time Out. On danks een paar indrukwekkende red dingen van de keepster, eindigde het spel in 12-0. Hierna was het weer Time Out tegen het Skatepark. De Skatepark-teams bestonden zeker voor de helft uit dames die wel goed spel lieten zien. Dahique Jongejan kwam ver vanuit de verdediging met een schot op doel, maar kon hiermee met verhinderen dat de eindstand 7- gens de hele wedstrijd op de helft van Skatepark Ulfert hvct. Keeper Wou ter Kuip weerde zich voortreffelijk, maar moest toch twee doelpunten incasseren. Inmiddels was scheidsrechter Ruud Meedendorp er met instemming van de tegenstanders toe over gegaan het Skatepark met een extra speler te laten spelen: 'De teams zijn nu een maal met gelijkwaardig, maar het gaat wel sportief', motiveerde hij. Dit mocht met verhoeden dat ook de werd het een zinderende wedstrijd, waarbij Jamaica I aanvankelijk met 2- 1 de leiding nam, maar Jimmy Kossen met een prachtige kopbal in de laatste minuut de stand op gelijke hoogte bracht. In de beslissende se rie strafschoppen hielden de spelers van Jamaica II hun zenuwen het beste in bedwang. Ze waren de te rechte winnaars, was de algemene opinie, omdat ze gedurende het toer nooi het beste spel hadden laten zien De eer om de beker uit handen van Jongeren uit diverse geledingen namen het zaterdag sportief tegen elkaar op bij het voetbaltoernooi In Ons Genoegen in Den Burg. Foto Jeroen van Haltjm 0 werd. Echt zaalvoetbal was er te zien bij de ontmoeting tussen Favoriet en Ja maica II, twee kanshebbers voor de titel. Keeper Sjoerd van der Zwaag van Favoriet liet een bal van Gaime Vlaming door zijn handen gaan, wat scheidsrechter Frank de Grave de opmerking ontlokte: 'Als er geen fou ten worden gemaakt, worden er ook geen doelpunten gemaakt.' Sander Boom scoorde met een fraaie lob tegen, maar Meivin van Sambeek van Jamaica II maakte aan alle twijfel een einde. Het inmiddels enigszins herstelde Time Out I nam het vervolgens op tegen Skatepark La Bats, maar kon niet verhinderen dat Maarten Steen voort twee keer scoorde. De eind stand werd 2-2. Time Out Dames nam vervolgens ook een junior in het team op, de tienjarige Twan Weijers, maar de nederlaag tegen Time Out II bleek niet af te wenden (0-6). Het superieure Jamaica I speelde vervol wedstrijd tegen Favoriet werd verlo ren, zij het dat de schade beperkt bleef tot 3-2. De winnend goal werd in de allerlaatste seconde gescoord door Michael Jongedijk. In de laatste wedstrijd van deze ronde won Ja maica I met overmacht van Time Out 1. In de tweede ronde bestreden de teams van Time Out en Skatepark elkaar fel om tenminste wat hoger in de onderste regionen van het klasse ment te kunnen eindigen. Meerdere wedstrijden werden met penalty's beslecht. Time Out I bleef goed over eind, mede doordat het nu over een keeper met meer ervaring kon be schikken. Het team dreef Favoriet zelfs in het nauw met een eerste goal, maar de tegenstander sloeg twee maal terug en legde daardoor beslag op de derde plaats. De finale werd zo een onderling tref fen tussen Jamaica I en II. Onder toe ziend oog van wethouder Annie Hm wethouder Hin te mogen ontvangen werd gegund aan Jimmy Kossen en zijn 11-jarige broer Sam, die in de laatste ronde ook mee mocht spelen en een keer scoorde. De dames van de EHBO hoefden slechts een keer in actie te komen voor een licht verstuikte enkel van een speler van Time Out, hoewel er wel een aantal 'weekend-asperines' moesten worden uitgedeeld. De scheidsrechters waren dik tevreden, gele kaarten waren met aan de orde. De nevendoelstelling van de organi satie om eventuele rivaliteit om te zetten in een sportief treffen was al bereikt bij de aanvang, getuige de uitstekende wedstrijdsfeer. Toen na afloop Favoriet het uitpuilende Time Out, waar een punkfestival werd ge houden, ook nog vereerde met een bezoek, was de verbroedering com pleet. I de kartingbaan bij Akenbuurt [rd zaterdag het outdoor club- mpioenschapvan Model Racing (tel verreden. Rond zes uur wa ll de meeste leden al aanwezig het circuit gereed te maken en i auto's te testen en om zeven (precies klonk het startsignaal Br de eerste manche. Om zich pr de finale te kwalificeren esten de deelnemers in drie (Inches zo veel mogelijk rondjes Ben. Iedere manche duurt vijf mi lten, I eerste startte de druk bezette Ittroklasse. Maar liefst zeventien llnemers verschenen aan de start. I toegestroomde publiek genoot het knappe racewerk van Eldert Rijs, Ruben Verkaart, Arjen Pool William Witte, die in de eerste manche de kopgroep vormden. Commandeur had bijtijds zijn auto gerepareerd om in de tweede manche derde te worden. Van Rijs eindigde net als in de eerste manche op een eerste plaats, Verkaart werd tweede. In de derde manche reden Van Rijs en Verkaart weer vooraan, verrassende derde was Dennis van der Wilde. De finale was spannend. Van Rijs had in het begin van de race moeite met Verkaart maar kwam naarmate de race vorderde beter in zijn ritme en wist uiteindelijk met twee rondjes voorsprong de eerste plaats te veroveren. Verkaart moest alle zei len bijzetten om Van der Wilde voor te blijven, die slechts 1,880 seconden achter Verkaart naar een derde plaats reed. Arjen Pool viel als vierde net buiten de prijzen, vijfde was Rick Plaatsman. Daan Grisnigt, die nog maar net begonnen is met deze sport, reed heel knap naar de zesde plaats. Hoewel de rondetijden ten opzichte van de elektroklasse niet eens zoveel verschillen, lijken de door een brandstofmotor aangedreven auto's veel harder te gaan. Het leuke in deze klasse is dat vrijwel iedereen dezelfde auto heeft, waardoor het echt op stuurmanskunst en 'fine-tuning' aan komt. Marc Schuijl reed in alledrie de kwalificatiemanches vooraan. Om de tweede en derde plaats werd gestre den door Carlos Huysman en de broertjes Patrick en Dennis Bakker. De verschillen waren slechts één rondje of nog minder. In de finale ging de strijd lange tijd tussen Dennis Bakker en Mare Schuijl, maar met nog slechts anderhalve minuut te rij- start van de brandstofklasse den raakte door een botsing de uit laat van Bakker los. Reparatie kostte kostbare seconden, waardoor Carlos Huysman en Patrick Bakker, die nog steeds in een heftig gevecht waren, een plaatsje opschoven. Het verschil tussen beide auto's was slechts 1,165 seconden. Mare Schuijl ein digde op een eerste plaats, tweede werd Carlos Huysman, derde Patrick Bakker. De vierde plaats was voor Dennis Bakker, Jeroen Schouwstra was vijfde, zesde was Arie Koopman en op de zevende plaats eindigde Jelle Schouwstra. De derde en laatste klasse was de stockcar klasse. Met zes rijders aan de start was het in het kleine baantje best druk. In de eerste manche ging het lekker met André van Strien. Na vijf minuten stonden maar liefst 52 rondjes op zijn naam, een voorsprong van negen rondjes op Wouter van Strien. Jos Smit moest aansluiten met twaalf rondjes achterstand. Hoe verrassend het soms gaat, zag het publiek in de tweede manche. De mannen die in de eerste manche vooraan te zien waren, reden nu ver achter. Aan kop reden Gerrit van Strien, Rick Smit en Jeroen Huizinga. De derde manche was het spectacu lairst. Het was stuivertje wisselen tus sen Gerrit van Strien, Wouter van Strien en Jos Smit. Met rondetijden van rond de 4,5 seconden vlogen de wagentjes bijna over het asfalt. In de finale ging de strijd vooraan weer tus sen Wouter en Gerrit van Strien. Voor de derde plaats werd er gestreden door Jeroen Huizinga en Rick Smit. Hoewel de laatste halverwege de manche zijn linker voorwiel verloor, wist hij zijn bolide naar de derde plaats te sturen. De vierde plaats was dus voor Huizinga. Jos Smit moest na anderhalve minuut opgeven door een onbekende storing. André van Strien werd zesde. Hij viel na één minuut uit omdat de koppeling brak en een gat in de tank sloeg. Alle uit slagen zijn te vinden op www.modelracmgtexel.nl Inge Yntema en Joscha Schoots in de nieuwe Bonte winkel in Oosterend. Woensdag gaat de winkel open voor publiek. (Foto Jeroen van Hattum) Oosterend heeft er sinds deze week een nieuwe winkel bij. In het voormalig postagentschap aan de Koetebuurt openen Inge Yntema en Joscha Schoots morgen 'de Bonte winkel'. Ze verkopen er veel zelfgemaakte spullen, cadeaus en snoep. De geur van verf hangt nog in de zaak. Yntema en Schoots hebben het voormalig postagentschap, dat jaren lang leeg stond, een nieuw, fris en verzorgd interieur gegeven. Het schrootjesplafond heeft plaats gemaakt voor oude balken en de ruimte is in tweeën gesplitst. Voor is de winkel, achter het atelier van Yntema. De schilderijen, tekeningen en keramische werken die zij daar maakt, worden vanaf woensdag in de Bonte winkel verkocht. Mensen kunnen daar verder terecht voor cadeau-artikelen, ijs (onder meer van de ijsboerderij bij De Cocksdorp), oud-Hollands snoep, kaarsen van de Texelse Kaarsenmakerij, natuurvriendelijke bodylotions en shampoos, zeep en handgeschept papier. De laatste twee wil Yntema op den duur zelf gaan maken. 'Met het handgeschept papier wil ik bijvoorbeeld boekjes gaan maken.' Voor kinderen worden er zogeheten doe- en ontdek- pakketjes verkocht. 'Daarmee kun nen ze bijvoorbeeld een scheepje in fles maken of een stuiterbal In een hoekje van de winkel hangen kaarten die verstandelijk gehandicapten heb ben gemaakt in het GelderseTiel, de oude woonplaats van Yntema en Schoots. De twee vestigden zich zo'n tweeën half jaar geleden in Oosterendnadat Schoots een baan had gekregen bij Texels Bierbrouwerij. Inmiddels werkt hij bij Bureau Zandbank in De Koog. Voordat ze het voormalig post agentschap inrichtten, renoveerden de twee de bovenliggende en naast gelegen woonruimte. 'In de winkel ruimte hadden we toen gewoon de fietsen en andere materialen staan', vertelt Schoots. 'Het werd toen wel de schuur van Texel genoemd.' Aan vankelijk hadden ze de zaak in april al willen openen, maar daar stak de geboorte van de jongste zoon een stokje voor. De winkel is geopend op woensdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en eventueel op afspraak. Het is de bedoeling dat Yntema de zaak gaat beheren. 'Dan werk ik in mijn atelier en dan kan ik tegelijk de winkel doen De twee richten zich zowel op mensen uit het dorp als toe risten. Schoots: 'We moeten het denk ik vooral van de fietsende en geïnte- Dorian van Rijsselberghe heeft af gelopen weekeinde in Stavoren de tweede wedstrijd om het Neder lands kampioenschap surfen ge wonnen. Aangezien de eerste werd afgelast, gaat de 13-jarige Texelaar nu aan de leiding. Er zijn nog drie wedstrijden te varen. De races werden geteisterd door een enorm gebrek aan wind. De wedstrij den bij de oudere surfers werden om die reden afgelast. De jongste jeugd ging wél het water op, maar moest zich beperken tot twee manches. Daarin waren Dorian van Rijsselberghe en Dirk Snoek volledig aan elkaar gewaagd, maar greep de Texelaar net de overwinning. Een 69-jarige vrouw uit Sellingen is donderdagmiddag bij een aanrijding in De Koog gewond geraakt aan haar rechterbovenbeen. De vrouw stak met haar man de Dorpsstraat over op een voetgangersoversteekplaats toen ze werd aangereden door een 19-jarige Texelse automobilist. Hij had niet goed opgelet, waardoor hij de vrouw te laat zag en moest toen vol in de remmen. De snelheid van de auto lag niet al te hoog, maar een aanrijding viel niet te voorkomen. resseerde toerist hebben die echt het eiland wil leren kennen en ook hier komt.' Vanuit het dorp heeft het stel al diverse enthousiaste reacties ge had op de komst van de nieuwe win kel. 'Mensen vinden het leuk dat er weer eentje bijkomt.' Vorig jaar trok de ondernemersvereniging van Oosterend nog aan de bel, omdat het winkelbestand in het dorp alsmaar kleiner begon te worden. Afgelopen zondag was de officiële opening voor genodigden. Yntema: 'Ik had op een man of vijftien gehoopt, maar er kwa men zoTizeventigmenserE' Wethouder Corry Heijne fietst met groep 8 van de Bruinvisschool in Oudeschild naar de OSG. 'Steek je hand uit', zegt wethouder Corry Heijne nog even op het schoolplein van de Bruinvis in Oudeschild. Met de leerlingen van groep acht van de basisschool fietste ze vrijdagmiddag van Oude schild naar de OSG. Onderweg werden de kinderen attent gemaakt op plekken waar ze goed moeten opletten als ze na de zomer vakantie naar het voortgezet onder wijs in Den Burg gaan. De andere basisscholen lieten hun groepen 8 vrijdagmiddag eveneens onder bege leiding de route verkennen naar Den Burg. Alleen de Jan Drijverschool in Den Hoorn deed niet mee. De verkenningstochten, die voor het eerst werden gehouden, waren uitge zet door de plaatselijke afdeling van verkeersorganisatie 3VO en de ge meente. Zij willen met de route verkenning voorkomen dat er na de zomervakantie ongelukken gebeu ren, omdat kinderen niet bekend zijn met gevaarlijke situaties- Volgens de begeleiders bleek onder weg dat de kinderen met altijd even veilig fietsen. Volgens Heijne bleef het richting aangeven met de hand nog wel eens achterwege. 'Terwijl het belangrijk is dat ze laten zien wat ze doen.' Bert Dennenberg, die de kin deren uit De Cocksdorp en Midden- Eierland begeleidde, merkte dat lang niet alle kinderen de weg kenden in Den Burg. 'Daarom is het ook goed dat we al een keer fietsen. Weten hoe je moet fietsen, bevordert ook de veiligheid.' Heijne wees erop dat het een goede technische staat van de fiets eveneens belangrijk is voor de veiligheid van de kinderen. De theo retische kennis van verkeersregels was overigens meer dan goed. 'Ze hadden net theorie-examen gedaan', vertelt 3VO-voorzitter Jan Brouwer. 'Dat zat er dus goed in.' Na de verkenningstocht kregen de kinderen in de aula van de OSG een presentje van wethouder Heijne. Aan sluitend konden ze een paar proef lessen volgen om ook daar alvast aan te wennen voor het nieuwe school jaar. (Foto Artdto van Slnen) Programma 13 juni: Deuce: 16.00 u. Deuce A3-Deuce A1 17.30 u. Deuce B1-Heri Hodie B4 19.00 u. Deuce C1-Oosterend C1 Oosterend, 17.30 u.: Oosterend C2-Deuce C2 Heri Hodie, 17.30 u.: Heri Hodie B3-Oosterend B1 Uitslagen: Oosterend C2-Oosterend C3 6-0 Vollebalveremging Smash '68 organi seert een toernooi, dat zaterdag 24 augustus wordt gehouden in het park aan de Oranjestraat in Oosterend, bij de muzieknis. ledereen vanaf 12 jaar is welkom. Voor kinderen tot 12 jaar wordt een apart volleybalveldje ge maakt. Tijdens en na de wedstrijden is er gelegenheid om te barbecuen. Aanvang 16.00 uur, tot 21.00 uur. Voor opgave bellen naar 318821 (Advertentie) Huvenenii» voor de vakantiekrant van 28 juni kunnen worden ingeleverd t/m maandag 17 juni 17.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7