teso Boeren bestuderen waterhuishouding Oudeschilder Oorlam Mix van muziekstijlen op Countryfestival Film WÊ TEXELSE 2 COURANT Agenda Radio Texel ÏQQ TEXELSE ^COURANT Ali G InDaHouse KTF schrapt concertreeks 'Wild west' in uitgaansleven Den Burg Live-muziek in De Rog oud Papier Weekenddien Texelse artse Kerkdiensten in Vakantiekrai VRIJDAG 14 JUNI 2002 Vrijdag 14 juni: Wethouder Annie Hin opent in Tusse de Banke om 16 00 uur de exposi tie van Texelse amateur-kunste naars rond het thema 400 jaar Ver enigde Oostindische Compagnie. De opening is toegankelijk voor ge nodigden. Bij de voormalige PEN-centrale aan de IJsdijk in Oudeschild begint om 19.00 uur een koppeltijdrit van de Wielervereniging Texel. Aanmelden vanaf 18.30 uur. In het gebouw van basisschool De Fontein aan de Burdetstraat begint om 19.00 uur een voorspeeluur van leerlingen klarinet van de muziek school. De Drumfanfare van het Korps Na tionale Reserve van de Koninklijke Landmacht verzorgt een optreden op de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 20 00 uur. De toegang is gratis. In de feesttent op paal 17 wordt vanavond een zeventiger jaren feest gehouden Om 20 00 uur begint in de her vormde kerk in Den Burg een con cert van het Texels Vrouwenkoor, met gastoptredens van het Amster dams Mandoline Kamerorkest o.l.v. Carlo Maziza, en de fluitisten Imme Wassink en Djoeke Wisman. In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 18.45 uur). About a Boy (19 00 en 21.30 uur) en Ali G InDaHouse (21.45 uur). Zaterdag 15 juni: De Drumfanfare van het Korps Na tionale Reserve van de Koninklijke Landmacht verzorgt een optreden op de haven van Oudeschild. Aan vang 10.00 uur. De toegang is gra tis. Op het strand bij paal 17 gaat tus sen 10.30 en 11.30 uur de 25ste Ronde om Texel voor catamarans van start. De sector Educatie en de MBO-sec- toren van het ROC in Den Helder houden van 11.00 tot 14.00 uur open dag. Mestre Valu verzorgt in de aanbouw van sporthal Ons Genoegen van 12.15 tot 16.15 uur een open les capoeira In het laatste half uur ver zorgen de deelnemers een demon stratie, waarbij toeschouwers wel kom zijn. Opgave is mogelijk bij Menno Siebinga, tel 315331. In Beachcafé De Buren bij paal 17 begint om 14.00 uur een feest middag met medewerking van DJ Martin Trap In het buurpaviljoen. De Zeester, is de hele dag live-muziek te beluisteren. Entree gratis. Van 16.00 tot 17.00 uur en woens dag van 11.00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductie lessen golf gegeven. Deelname kost 11,50 euro. Kunstenares Astrid Faber houdt van 16.00 tot 19.00 uur open atelier aan de Witteweg 3B bij Den Hoorn. Za terdag en zondag is het atelier ge opend van 12.00 tot 18.00 uur. Van 17.00 tot 20.00 uur houdt Sportvissersclub Texel een bootvis wedstrijd. Vertrek vanuit de haven van Oudeschild om 16.30 uur. Voor inlichtingen of deelname: Map van der Zwaag, tel. 313551 Model Racing Texel houdt een club avond op het kartcircuit aan de Akenbuurt, aanvang 19.30 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een bingo In café De Rog in De Cocksdorp be gint rond 22.00 uur een optreden van de Texelse akoestische band Moniek. In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 14 30 en 18.45 uur). Ice Age (15.00 uur), About a Boy (19.00 en 21.30 uur) en All G InDaHouse (21.45 uur). Zondag 16 juni: Op de parkeerplaats van zwem paradijs Calluna in De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. Om 10.45 uur start in Den Helder de 21e surf marathon Den Helder- Cocksdorp v.v. Op de terugweg pauzeren de plankzeilers op het surfstrandje bij Dijkmanshuizen. Om 15 00 uur begint in strand paviljoen Paal 12 een optreden van Big Band Texel. In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 14.30 en 18.45 uur), Ice Age (15.00 uur), About a Boy (19.00 en 21.30 uur) en All G InDaHouse (21.45 uur). Maandag 17 juni: Minisail Texel, van 11.30 tot 23 00 uur. Maritiem evenement met de Duyfken, tall ships en ronde- en platbodemjachten op de Rede van Texel en in de haven van Oude schild. In manege Akenburg begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost 2,50 euro per per soon. Inlichtingen bij mevrouw Brans, tel 312252. In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de een van de raads commissie Bestuur en Organisatie. Deze wordt rechtstreeks uitgezon den via Radio Texel (106.1 FM). In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. In taveerne De Twaalf Balcken be gint om 20.00 uur een schaak avond. Er worden korte partijtjes gespeeld, bij voldoende deelname een toernóoitje. Deelname is gratis. In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 18.45 uur), About a Boy (20.30 uur) en All G InDaHouse (21.45 uur). Dinsdag 18 juni: In de haven van Oudeschild wordt in de ochtenduren de tweede dag van Minisail Texel gehouden. Op de wielerbaan aan de Haffelderweg begint om 19.00 uur een criteriumwedstrijd van Wielervereniging Texel. Alle Texelse fanfarekorpsen treden op tijdens de Taptoe, die voor de gelegenheid op de haven van Oudeschild wordt gehouden, a vang 19.30 uur. In het gemeentehuis begint 19.30 uur een vergadering vat raadscommissie Ruimte, Wonei Economie. In het Eierlandsche Huis begint 20.00 uur een klaverjasavond. D name kost 1,50 euro per persj* In de hervormde kerk in Den Ho begint om 20.15 uur een con van het Aiolos-kwartet (fluiten) toegang is gratis, na afloop w, een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien Star W episode 2 (aanvang 18.45 o About a Boy (20.30 uur) en Ai InDaHouse (21.45 uur). Om de drukte rond de c maranronde de baas te kunnen, Teso geregeld twee boten in, veerdienst verzorgt dan ieder uur een afvaart, zowel vanuit I Helder als vanaf Texel. Dat geb vandaag (vrijdag) tot 20.05 urn zaterdag, zondag en maandagi 9.35 tot 16.05 uur. Automobile moeten desondanks rekening h den met wachttijden. Die kun zondag op Texel tussen 11.00 19.00 uur oplopen tot een uur. I dere informatie is verkrijgbaar tel. 0222-369600 of e-n info@teso.nl. De veerdienst h ook een eigen webs www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschi Vr. 14 11.34 en 23.44 Za. 15 12.05 en Zo. 16 0.20 en 12.45 Ma. 17 0.55 en 13 34 Di. 18 1.47 en 14 40 Wo. 19 2.47 en 15-50 Do. 20 4.07 en 17.05 Vr. 21 5.20 en 17.55 Aan het strand is het ongeveer een uur der hoogwater. De zon komt 20 juni op 05 17 uur en gaat onder om 22 03 uir juni eerste kwartier; 20 juni doodtij. Arco van Vught van ingenieursbureau Witteveen+Bos en Jan Steenis van het waterschap gaven de boeren uitleg over het project. Met belangstelling volgde een groep van meer dan twintig boeren de uit leg die Arco van Vught op Sint Donatus gaf over het gebruik van een bodemvochtmeter. Al een jaar wor den er op dit Hoornder boerenbedrijf metingen verricht om de waterhuis houding goed in beeld te krijgen. Tij dens een bezoek aan Donatus legden Van Vught van ingenieursbureau Witteveen+Bos de boeren afgelopen week uit op welke manier er geme- Programma Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 07.30 u Ronde om Texel Rechtstreeks verslag van dit zeilfestijn. Met in terviews. achtergronden en reportages. 17.00 u Wegdromen met een boek 18 00 u. Muziek met Marco 19 00u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00 u. Kerkdienst vanuit Baptistengemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Jamen de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Evenementen met en zonder Pinksteren, slaapplaatsen en het demo cratisch gehalte van de dorpscommissies. Gasten zijn wethouders Corry Heijne en Annie Hm. dwaalgast Esther Banki leest een aflevering van het feuilleton Mossel- weg 14. Verder veel muziek, op eigen tek sten en op tekst van Huib 'de Rijmelaar' Fenijn Uitzending van de avond van 31 mei (herhaling) aansluitend: Radio Noordholland Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 22 87 42 25 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advert enbec on troelen en aanbieding on daartoe Zijn van toepaasmg de Regelen voor het Advertontiowozen van de Stichting ROTA. gevo3t«gd te Amsterdam, zoals gedeponeerd b| de Kamer van Koophandel en Fabrieken to Amsterdam onder nummer 41198699 Eon exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80,- Per iaar 59,60.- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode ten wordt. Met de resultaten hoopt hij er samen met de medewerkers voor te zorgen dat zij het water beter in de hand kunnen houden voor een opti male bedrijfsvoering. Het bedrijfsbezoek was onderdeel van het project Boer en Water. In dit project worden twee jaar lang op vijf proefbedrijven metingen gedaan om de waterhuishouding te kunnen ana lyseren. Een studiegroep keek mee naar de metingen en discussieerde over de waterproblematiek op Texel en op de individuele bedrijven. Aan de hand van de meetresultaten gaan de boeren, waterbeheerders en on derzoekers op zoek naar verbeterin gen in het watersysteem- Jan Steenis van het Waterschap Hol lands Kroon vertelde de boeren dat de waterhuishouding op individuele bedrijven in Nederland eigenlijk bij zonder weinig wordt gemeten en dat het project Boer en Water om die re den uniek mag worden genoemd. De Een lepel of vork als tastbare herin nering aan het 400-jarig jubileum van Oudeschild leek de redactie van dorpsblad 'Tusse Oost en West' niet zo'n goed idpp. 'Maar dorst hebben we door de eeuwen heen altijd ge had!', vinden Martha Witte en Bert Koning, die op het idee kwamen voor een mok. Ze bedachten de naam Oudeschilder Oorlam, afgeleid van Filmnieuws In Cinema Texel draait deze week 'Ali G InDaHouse', rond de even bekende als omstreden cultfiguur van televisie. In deze bioscoop versie hoort hij dat het buurthuis om financiële redenen zal verdwij nen In een poging het te redden, trekt Ali G de aandacht van de vice-premier, die toevallig net op zoek is naar een jonge intellectueel die de regeringspartij kan helpen de verkiezingen te winnen. Hij ver telt Ali G dat het buurthuis kan worden gered als hij zich verkies baar stelt voor het parlement. Daarna raakt alles in een stroom versnelling. Ali G wint de verkiezin gen, gaat naar Londen en wordt zelfs de rechterhand van de pre mier, die dankzij de originele ideeén van zijn kleurrijke assistent steeds populairder wordt en zelfs wordt gevraagd om te bemiddelen bij een ernstig conflict in Afrika. De bemiddeling moet gestalte krijgen tijdens een feestelijk diner in de Engelse hoofdstad, waarvoor alle prominenten uit de wereldpolitiek zijn uitgenodigd. Dus ook All G. Geprolongeerd is de romantische komedie 'About a Boy', gebaseerd op het boek van Nick Hornby en met Hugh Grant in de hoofdrol. Hoofdpersoon is Will, een man van 36 die zich gedraagt als een tiener. Hij is vrijgezel, heeft geen kindefen en is nog steeds 'cool'. Hij rijdt in een snelle auto, gaat naar trendy clubs en weet welke sport schoenen je hoort te dragen. Op zijn zoektocht naar vrouwelijke vrij gezellen verzint hij een zoon en bezoekt hij bijeenkomsten voor alleenstaande ouders. Daardoor eerste maatregel op Donatus is in middels getroffen. Een sloot is aan zienlijk verbreed en heeft natuur vriendelijke oevers gekregen. Met succes. Erik van Straten van Donatus legde uit dat hij het weliswaar nog niet kan bewijzen, maar dat het wel opvallend is dat het naastgelegen perceel voor het eerst sinds jaren deze winter met onder de plassen stond. Al wandelend naar het volgende meetpunt bespraken de boeren de mogelijkheden en onmogelijkheden. Kan zout water in de sloot voorko men dat 's zomers zoet water weg loopt uit het land? Zitten er nog ver goedingen vast aan die natuurvriendelijke oevers? Trekt een diep peil in de winter nu juist zout water aan of niet? Allemaal vragen waarop inde komende jaren een ant woord wordt gezocht met behulp van de ervaringen van de boeren en de meetresultaten van de onderzoekers. de borrel die in vroeger tijden tegen de middag aan de bemanning werd uitgereikt. De plaatselijk illustratrice Jolet Leenhouts voorzag de wit por seleinen mok van toepasselijk afbeel dingen. De herinneringsbeker kost EUR3.50 en is verkrijgbaar bij Bert Koning, De Ruyterstraat 3 en Martha Witte, De Ruyterstraat 44. (Foto Bert Koning) ontmoet hij de 12-jarige Marcus, die voor zijn leeftijd erg wijs is. Hij is een beetje vreemd, zorgt voor zijn moeder (Tom Colette) en heeft nog nooit sportschoenen gedra gen. Langzaam ontstaat een bij zondere band tussen de twee. Ook nog een week te zien in de Texelse bioscoop is het vervolg op Star Wars', 'Episode 2: Attack of the Clones'. Tien jaar na de ge beurtenissen van The Phantom Menace heeft niet alleen de galaxy behoorlijke veranderingen onder gaan. maar zijn ook onze welbe kende helden veranderd. Obi Wan Kenobi (Ewan McGregor), Padmé Amidala (Natalie Portman) en Anakin Skywalker (Hayden Christensen) komen voor het eerst weer samen sinds de aanval van de handelsfederatie op de planeet Naboo. Anakin heeft zich ontwik keld tot de voltooide Jedii-leenng van Obi Wan, die zelf leermeester is geworden. De twee Jedi's zijn aangewezen om Padmé te be schermen, wiens lot wordt be dreigd door een groepje politieke rebellen. Als vriendschappen ont staan en een machtsstrijd oplaait, wordt het uiterste gevraagd van onze helden. In de Nederlands gesproken familiefilm 'Ice Age' gaat de kijker 20.000 jaar terug in de tijd, waarin de bewoners van de aarde vluch ten voor een nieuwe Ijstijd en we vreemde types als een snel- pratende luiaard, een wollige mammoet, een duivelse sabel- tandtijger en een eekhoorn ont moeten die gek is op eikeltjes. Als gevolg van ziekte en 'andere bijzondere omstandigheden' heeft het Koninklijk Texels Fanfarecorps (KTF) alle zomeravondconcerten geschrapt. Het korps kan geen vol waardige, representatieve bezet ting op de been brengen. Dat heeft KTF dinsdag bekend gemaakt. Het besluit treft de serie zomeravond- concerten in de buitendorpen, waar mee KTF het verenigingsseizoen tra ditioneel besluit. Maar ook de extra geplande concerten gaan met door. Op de agenda stonden tot nu optre dens ter gelegenheid van de VOC- feesten op de haven van Oudeschild en op de Groeneplaats in Den Burg, dat eerder aan het gemeentebestuur werd beloofd bij de toekenning van de subsidie voor het jubileumstuk 'Virginia'. 'Bestuur en dirigent betreu ren de gang van zaken ten zeerste, maar rekenen er op dat dit geval van overmacht een incident blijkt te zijn', laat KTF weten. Het korps hoopt het seizoen volgend jaar weer te beslui ten met de zomeravondconcerten in de buitendorpen en bovendien de belofte aan de gemeente gestand te doen met een concert in het centrum van Den Burg Overigens gaan de optredens van de Boerenkapel van KTF op de zomermarkten in De Koog en De Cocksdorp wél door. Namen als The Rough Riders, The Lucky Daltons en Ranch Girls Ragtime Wranglers ademen de sfeer van het Wilde Westen. Ze behoren toe aan de bands die za terdag 22 juni optreden tijdens het Countryfestival in Den Burg. 'Aan trekkelijk voor jong en oud', is wat de organisatie van de eerste editie van dit evenement voor ogen heeft, 's Middags staan tal van optredens in de openlucht op het programma en 's avonds gaan in de cafés de versterkers aan. Het festival is gra tis toegankelijk. Honky-tonk, hillbilly, bluegrass, texmex, country met rockabilly in vloeden en zelfs disco. Country is een heel breed genre, waaronder veel tra ditionele Amerikaanse soorten mu ziek kunnen worden geschaard. Marleen Terwindt, die het festival na mens de Stichting Festival Den Burg (de opvolger van de Vereniging Texel Jazz) organiseert, heeft bij de selec tie van de bands haar keus laten val len op vertegenwoordigers van die verschillende countrystijlen. Liefheb bers van muziek uit de vijftiger jaren, in de stijl van de Andrew Sisters, kun nen in De Zwaan swingen op muziek van Ranch Girls Ragtime Wrangiers. Deze band - met twee fraai ogende zangeressen - brengt een combinatie van hillbilly, country western en rockabilly. Het podium in De Pilaar is gereserveerd voor The Lucky Daltons, een viermansformatie die er prat op gaat de authentieke vorm van country en rockabilly te spelen. Lost Hound, overdag op de Stenenplaats te horen en 's avonds in de Twaalf Balcken, heeft een reper toire van stevige, swingende rockabilly en country boogie. Om 15.15 uur, 17.15 en 19.00 uur begin- In café De Rog in De Cocksdorp klinkt zaterdagavond vanaf 22.00 uur live-muziek. Er wordt opgetreden door de Texelse akoestische band 2Times, bestaande uit zangeres Moniek Bruijn en Gerard Timmerman op gitaar. Het repertoire omvat covers van hits uit heden en verleden. De entree is gratis. Uitsluitend in spoedgevallen zaterdag 8.00 tot maandag uur: Dokter K. Eissen, Marico 5a, Den Burg, telefoon 0) 320005. Aanvragen visites gi vóór 10.30 uur. Inloopspreel op zaterdag en zondag van 11 tot 12.00 uur en van 16.00 16.30 uur, zonder afspraak,. nen op de Groeneplaats optredens van Triple B, een driemansformatie die zich richt op het linedancepubliek. Lmedansers die op CD-muziek willen dansen, kunnen dit vanaf 14.00, 18.00 en 20.00 uur op de Groene plaats doen. De vrolijke cowboy Nick MacAlley behoeft bij het linedancepubliek nau welijks introductie. Hij verzorgt vanaf 14.30 en 16.15 uur workshops op de Groeneplaats. 's Avonds treedt hij op in de Jelleboog. De meest ruige act is 's avonds te beluisteren in café In den Grooten Slock, waar Mad Fred the Maniacs optreden. De muziek houdt het midden tussen country en rock 'n' roll, 's Middags spelen ze op het terras bij de bioscoop. Het allround countryduo Rivers McCoy, populair bij linedancers, is 's middags en 's avonds te horen in De Smulpot. Akoestische countrymuziek is te ho ren in café Bruintje Beer. Vijf rangers uit de Lage Landen die uitstapjes maken naar pop, blues, rock 'n' roll en zydeco. Ze bespelen traditionele countryinstrumenten, zoals gitaar, mandoline, banjo, contrabas en drums. Het podium van Question Plaza is gereserveerd voor Hillbilly Boogieman, dat traditionele Ameri kaanse muziekstijlen als bluegrass, country en rockabilly op authentieke wijze naast elkaar in één show brengt. Covers uit het prille begin, van Hank Williams, Merle Haggert en George Strait tot hedendaagse coun try, worden vertolkt door J.J. Johns. Hij speelt 's avonds in de Karseboom. Country westernzanger Jeffrey Williams is te horen in café brasserie De Lindeboom. Een ingelast optre den van de countrydansgroep Ro deo Roosters begint om 18.00 uur op de Groeneplaats. Voor de liefhebbers staat daar ook een rodeostier. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schil derend tot rotonde, Julianastraat, Keesomlaan. De komende maanden versch wekelijkse rubriek 'Voor heti end', waarin de kerkdiensten adressen voor medische hulp ning, in de Vakantiekrant. De; gave verschijnt elke vrijdag alsl van de Texelse Courant, maari los te verkrijgen. Gedurende periode dienen wijzigingen voff rubriek op maandag aan ons Ie den doorgegeven. J.J. Johns, één van de artiesten op het countryfestival.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2