TEXELAARTJE eerlingen beheren netwerk Ronde voor opleiding informatica Jitrekenen uitslagen kan innen kwartier gebeuren' F amilieberichten nu 30% korting .TEXELSE J C0(JRANT. Inschrijving Wijzigingen bij aanvragen huursubsidie Verkeer van en naar paal 17 9/ 1952 2002 Vm rs.si ?/y nodigen a ui/ o/i onxe rccc/i/ie in restaurant////icodaraAiexcve, dAcaeró/raa/ 26 /c A/Den. A/$arip van 17.00 tot 18.30 uar- Piet en Grada Julian rJexeIaartjes Diverse showmodellen - blokhutten - schuttingen - vloertegels Wees er snel bij op op EUREKA NIEUW! Reisbureau Oomkes/ t.w.v. 100,- GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 I VRIJDAG 14 JUNI 2002 groep leerlingen van de pdriaan Onderwijsgroep in rburg speelt tijdens de Ronde Texel een belangrijke rol bij de werking van gegevens over de ers. Voor hen is deelname aan tonde een deel van hun oplei- informatica. de benedenverdieping van het tamerdorp op het strand zit ach- jen computer een tevreden Ella Met een paar klikken van de kan het bestuurslid van de ide op haar beeldscherm de Inemerslijst tevoorschijn halen. i wie er bijvoorbeeld al wel of met ben betaald, is een fluitje van een verdieping hoger zitten de leer- gn van de Mondriaan Onderwijs- p uit Voorburg die het netwerk eren waar Zijm op werkt. In een me van nog geen twintig vierkante jna alle zeilers hebben zich dit ar via internet aangemeld voor lelname aan de Ronde. Van de I gisteren 650 genoteerde deel- imers, hadden slechts 11 zich ihnftelijk of per fax opgegeven, mensen die zich inschreven 1 internet, kwamen automa- ch in het systeem van de orga- iatie terecht. Volgens Ella Zijm, rantwoordelijk voor de inschrij- igen, werkt het aanmelden via :ernet wel zo prettig. 'We willen jvoorbeeld altijd noodnummers ibben van de deelnemers larop we anderen kunnen be ken. Vroeger werden die bijna cit meegestuurd met de in- ihrijving. Nu moet je er één op- iven, anders wordt je inschrij- ig met eens verwerkt.' meter staan diverse computers op gesteld, Tien leerlingen en hun drie coaches (docenten) zijn er sinds maandag gehuisvest. Hun taak: er voor zorgen dat er verbindingen lig gen tussen de computers en ervoor zorgen dat alles werkt. Naast het deelnemerssysteem behe ren de leerlingen ook het parkeer systeem, waarmee elders parkeer- gegevens van deelnemers en bezoekers op de computer worden bijgehouden. De leerlingen hebben meegewerkt aan het ontwikkelen van de website van de Ronde en ze zor gen voor de zendkasten die zaterdag aanboord gaan bij veertig boten. Met behulp van die kasten kunnen men sen tijdens de wedstrijd via internet volgen waar de boten zich bevinden op het water. Informatica De leerlingen volgen allemaal een opleiding technische informatica aan het opleidingscentrum uit de regio Den Haag. Ze worden opgeleid tot ICT-beheerder. In plaats van elke dag in de klas te zitten om naar een leraar te luisteren, hebben ze de Ronde als concreet onderwijsproject gekregen. Terwijl ze werken aan het project, doen ze hun kennis op. 'Je kunt bij voorbeeld gewoon wiskunde geven', zegt begeleider Peter Witte, 'maar je kan ze bijvoorbeeld ook de coördinaten van boten rondom Texel laten uitrekenen. Dat is ook een stuk wiskunde.' Het bedenken, ontwikkelen en uit werken van de systemen waarop gewerkt wordt, hoort eveneens bij de lesstof. Edwin Lodder, coordinator van de Ronde, bezocht de leerlingen een paar keer op school om als op drachtgever te zeggen hoe hij de sys temen wilde hebben. 'Het ging dus allemaal net zoals in de praktijk.' Leerling Pascal van Brakel (19) wijst op een zware computer die het mid delpunt vormt van het netwerk. Op de server, die de leerlingen zelf hebben geïnstalleerd, komen alle gegevens bij elkaar. Een deel van de verbindin gen verloopt al zonder kabels. Vol gend jaar willen de coaches alle verbmgen draadloos (wireless) laten verlopen. Via een ISDN-lijn wordt de data om de zoveel tijd van de locatie op het strand naar een computer in Voor burg gestuurd, waar een tweede ser ver draait. 'Via die connectie worden de gegevens in die computer gelijk geschakeld aan de gegevens in deze computer', vertelt Van Brakel. 'Als we maandag terugkomen, staan ook daar alle gegevens in.' Tien andere leerlingen die eveneens bij het project betrokken zijn, werken tijdens de Ronde bij de computer in Voorburg om daar alles operationeel te houden. Zendkast Op de kamer van de leerlingen liggen ook de veertig zendkasten die zater dag op de kanshebbende catamarans worden geïnstalleerd. Leerling Bart Zuidgeest (18) zorgt er voor dat de accu's van de kasten opgeladen zijn, zodat ze klaar voor het grijpen liggen. Verder kijkt hij vooral toe wat andere studiegenoten doen. Hij is volgend schooljaar aan de beurt om de systemen verder te ontwikkelen en te beheren tijdens de Ronde. De onderwijsstelling doet dit jaar voor de vierde keer mee. De onderwijs groep kwam in contact met de Ronde door Cisco Systems, de hoofd sponsor van het evenement. Beide organisaties werken al een paar jaar met elkaar samen. De Mondriaangroep kent sinds 1999 de zogeheten Cisco Networking Academy, waar leerlingen volgens normen van Cisco kunnen leren hoe ze met een computernetwerk moeten omgaan. Volgens coach Toby Jeltes kunnen de uitslagen met het systeem van de leerlingen ook in korte tijd worden uitgerekend. 'Dat kan binnen een kwartier gebeuren. Daarna moet het nog wel goedgekeurd worden door de leiding.' Een verdieping lager be vestigt Zijm de tijdwinst die het sys teem oplevert. 'Drie jaar geleden was je nog nachtenlang mee bezig en soms moest je het allemaal nog ont cijferen ook. Vroeger moest je alle gegevens ook handmatig invullen. Dit scheelt veel werk.' ingen van de Mondriaan Onderwijsgroep in Voorburg zorgen voor het computer- trk waarmee de organisatie van de Ronde om Texel de gegevens van onder meer de lemers kan bijhouden. De leerlingen zijn gehuisvest in één van de ruimtes in het Imerdorp op het Strand. (Foto Jetoen van Hottum) irocedure voor het aanvragen huursubsidie wordt met in- jvan het tijdvak 1 juli 2002 tot net 30 juni 2003 ingrijpend ge- igd. De belangrijkste oorzaken het herziene belastingstelsel (het zogenaamde boxen iet) en de ontwikkelingen op gebied van automatisering bij Ministerie van Volkshuisves- Ruimtelijke Ordening en Mi- leheer. Dat laat de Stichting len Texel weten, siste verandering is dat de huur de huursubsidie voortaan maan- ks op zijn eigen bank- of giro- ïiing ontvangt, in plaats van dat erhuurder dit bedrag in mindering gt op de te betalen huur. Huur- betalen in het vervolg het volle bedrag aan de huisbaas en krij- als compensatie op de eerste ran de maand de huursubsidie, igens heeft het ministerie aange- digd dat het geld in de maand juli 'schijnlijk wat later wordt overge- ikt, terwijl bij een groot aantal 'ders een fout is gemaakt bij de •kening van de subsidie. Zij ont- Sen binnenkort bericht over het bedrag. 'ders die nu al huursubsidie heb- knjgen automatisch bericht van ministerie over het bedrag aan [subsidie dat ze met ingang van ontvangen. In dit huursubsidie- 'htstaan persoonsgegevens, de huurprijs van de woning per 1 juli le' inkomen over 2001 van de 'der en eventuele mede- loners. Het is van belang dat de 'der deze gegevens goed contro- Zijn er gegevens onjuist, dan '®op het bijgevoegde wijzigings formulier worden aangegeven. Wie nog geen bericht heeft ontvan gen van het ministerie en momenteel wél huursubsidie ontvangen voor het tijdvak 1 juli 2001 tot en met 30 juni 2002, wordt aangeraden contact op te nemen met de verhuurder, aange zien aanvragen vóór 1 juli bij het mi nisterie binnen moeten zijn. Heeft er het laatste jaar een wijziging plaats gevonden in de huishouding - bij voorbeeld omdat de huursubsidie op naam staat van iemand die er op dit moment niet meer woont of is over leden - dan moet een nieuwe aan vraag worden gedaan. Ook in dit ge val moet contact worden gezocht met de verhuurder. Meer informatie is terug te vinden op de website van de Stichting Wonen Texel, www.wonentexel.nl. Om chaos te voorkomen zijn er dit weekend van en naar paal 17 verkeersmaatregelen van kracht. Op de Californiëweg, de Ruijslaan, de Pelikaanweg en de Randweg geldt eenrichting verkeer. De toegangsweg naar paal 17 is afgesloten en alleen met een parkeerkaart toeganke lijk. Voor mindervaliden zijn wel parkeerplaatsen beschikbaar. Ook op de Vuurtorenweg, de Stengweg en de Volharding geldt zaterdag eenrichtingverkeer. Be zoekers krijgen het advies het evenement niet per auto te be zoeken, maar de bus of de fiets 1e nemen. Vanaf hoeve 'Uit en Thuis' rijdt een bus van en naar het strand. Vanaf 't Horntje (veer boot), Den Burg en De Koog rij den bussen richting paal 17 Voor uw blijken van belangstelling en medeleven, die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van mijn man, onze vader en opa GERRIT WILNER zeggen wij u hartelijk dank. A. Wilner-Koorn Kinderen en kleinkinderen Den Hoorn - Texel, juni 2002. o vex/iM/yt a/ifanden damden 'd/'r-eeAe/n Oreden o/t 20Jum 2002 rn /lawe/ifAï/iooffe. U bent van harte uitgenodigd op de receptie ter gelegenheid van de 80-ste verjaardag van onze tante Naatje |mw A.C. Slaman-Witte). Op woensdag 19 juni a.s. is zij van 14.30 tot 17.30 uur met Ome Wim in Theodorahoeve. Tot ziens. Neven en nichten. Aictja-woo/dgeven f/n uur wu/en toit Ac/ jr< /Aaar 'c meen/c/iuió te *3)en djurcj0r-ocne/daa/ó 1. A/De Ace rAc/ijAc imcegcTU/ng. va/n ons Auwe/ijA vindtfdaa/ó cvm 14.30 uur in c/c dfè>a/i/ii/cn<jc meente /c urej ,jfidia naótraat 11 -Ac voorcjancfcr van c/c c/icnst xa/xiyn c/ó. (de remonte mees/cr dRinco J/emstrate/. 010-4652028 A/un/a ons een cadeaudan /iet Aie/s/xo.-® (Onó adreó A/Docs/a rcf Aadc 30, 1324 A/cdA Sd/rncre ■Hierbij hebben wij hef aenoeaen u mede te delen dat wij Rob van (ELU. en y\neke Kui+er het voornemen hebben om op zaterdag 22 inni a.s. in het huwelijk te treden. Op landgoed ,/De Klinze" te Oitdkerk zullen wij elkaar om 13.30 uur het ja-woord geven. Ons adres: Papyrushaf A, 9051 LP Stiens De meeste dromen zijn bedrog, maar als ik wakker word ben jij er nog. 50 jaar zijn ze nu al samen, zijn hun namen. En met een stralende lach, woensdag 19 juni is de dag. Kinderen en kleinkinderen. Geboren Alle menselijke opties aanwezig. Den Helder. 12 juni 2002 Marjan Poelmann- Franchimon Wolbert Poelman Schilderend 53 1791 BB Den Burg. Geboren op 4 juni 2002 in Nelson, Nieuw Zeeland Meren Brigita Almond Een prachtige dochter van Matthew Almond en Raquel van Boven Trotse grootouders zijn Annette Starink en Marinus van Boven Trotse oom is Rinus van Boven Trotse overgrootouders: Ben en Gre Starink en Gerard en Jacoba van Boven 6 Miro St., Nelson Nieuw Zeeland. Nieuwe aardappels! L. Huisman, fruitkwekerij De Veen. Tel. 06-22030389. Indonesisch rest. Dunia Ketjil is de komende maanden alléén op maan dag gesloten. Tel. 322155. Bollenpellers gevraagd per 24 juni. V.a. 13 jaar. Frans Witte, Stuifweg 5. Tel. 318859. Gratis energie. Benut zonne-energie maximaal met de nieuwe ATAG Zonnegascombi II. Natuur lijk bij uw ATAG-dealer, CVI Texel, tel. 313703. Creatieve mensen doen bij Hans van der Klift volop woonideeën op en vinden er ook diverse accessoires voor het interieur. Schoonheidssalon Els van der Sllkke, Noord wester 50, tel. 314287, ma. t/m za. en 's avonds o.a. acnebehandeling meisjes en jongens. Komt u het 5-jarig feest van De Witte Engel in de Binnenburg meevieren? U krijgt 2 tot 12% korting op uw aankopen' INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,50 tot cn met 3 regels. Per regel meer: €1.50 (incl. btw). Zie jij je vader graag cool en hip? Geef 'm een cadeaubon van Kapsalon Qnipp! Of haal als vader dagcadeau de speciale mannen-haarlak of sham poo Waar? Natuurlijk in de Waalderstraat nummer 15 of bel 312227. Leuk voor vaderdag, zon newijzers. regenmeter, donderglas of een drijf- kaars voor in de vijver. Audrey H&G, Burgwal 45. A.s. zondag kofferbak- markt op parkeerplaats Calluna van 9.00-13.00 uur. Mooie golfschoenen en accessoires bij Mantje Schoenen. Ook voor een goed advies! R. Kleinveld verhuist m.i.v. 18 juni van de Bern- hardlaan naar het Hof van Geus 1, 1791 BL Den Burg. Tel 314309. Voor vader een stoer boe ket of een knotsgek opge maakte pot. Tuincentrum v.d. Werve. Te huur gevraagd app of huisje voor 4 pers van 10/8-31/8. De Koog of omg Tel. 0222-317470. Nieuwe aardappels! L Huisman, fruitkwekerij De Veen. Tel. 06-22030389 Nog één dubbel dolle dobbeldag in De Witte Engel: dobbel voor uw korting tot 12% met de reuze dobbelstenen. Schoonheidssalon Tha- lassa. Lekker fris de zo mer in met een rugmassa ge- en peeling. Tel. 317364. www.thalassa.nu Elckerlijc, Burgwal 2. heeft zaterdag weer nieuwe spulletjes. Gratis warmte Benut zonne-energie maximaal met de nieuwe ATAG Zonnegas-combi II. Na tuurlijk bij uw ATAG-dealer, CVI Texel, tel 313703. Te koop Renault 19, 1.7, 3-deurs, na 18.00 uur. Bel 318104 of 06-23715254 Verhuisd: mw. A M Witte- Rutten naar „de Gollards", De Zes 12, kamer 16. 1 of 2 ocht. p/w huish. hulp gevr. bij ouder echt paar in De Koog. 8 euro per uur Tel. 317925. Gezocht: zeilinstructeurs, strandhuisje, oude banken, magnetron, vnezer, afsluit bare kast Zeilschool De Eilander, tel. 06-20634413. Kleding van de Ronde om Texel ook te koop bij Mantje Sport en Mantje De Koog. The King says: N 53° 928. 06 Te koop bagageaan- hangwagentje, vraagpnjs €75,- C. Daalder, tel 318476/06-51923159. Na 5 jaar Witte Engel in de Binnenburg weet u na tuurlijk wel dat wij ook fournituren, schmink en te gekke stoffen verkopen. (IM-Texelaartje) TUINCENTRUM Schorren weg 20. nabij Oosterend. e 316364 Voor vader s tuin. Toma ten-. papnkaplanten, div. groenteplanten, chrysan- tenstekken Tuincentrum v.d. Werve, Bemhardlaan. De collectie van Hans van der Klift geeft een interes sant beeld van wat er zoal aan glas en serviesgoed te koop was in de vorige eeuw. Indonesisch rest. Dunia Ketjil is de komende maanden alléén op maan dag gesloten Tel. 322155. 23 juni gratis compleet ver zorgde tour door nationaal park voor Texelaars. Ex cursies, wandelingen en picknick. Bus haalt deelne mers op in de dorpen. Opgave bij Ecomare, tel 317741 Texelse fotokalender met werk van Joyce Bos en Theo Timmer Voor €10,- te koop m Het Open Boek. Langs Pagga's paadje wo nen m een plaggenhut op Texel Mooi boek voor €14,50 in Het Open Boek. Te koop scooter. Bel voor info: 318279 T.k.: elek. grasmaai- machine zonder snoer, met 2 accu's. Tel. 317690. Alle eindexamenleerlingen bedanken hun leerkrach ten voor het geweldige eindexamenfeest. Te koop: grenen dressoir 180 x 55 x 120 cm. €185,-. grenen spiegel ovaal €25.- Leren kasteel stoelen (2 x), 1V2 jaar oud, €200,- p. stuk. Tel. 0222- 320543 (IM-Texelaartje) vanaf 18 juni THOMAS COOK Voor iedereen die 18 juni langs komt, ligt er een leuke attentie klaar en u maakt kans op een reischeque WAALDERSTRAAT 25 a 311333 Tegelzetbedrijf Jeffrey. Voor een vrijblijvende prijs opgave kunt u bellen naar Jeffrey Kooger, tel. 06- 22288683 of 321815. PBG, het adres voor EHBO en Bedrijfshulpverlenings- trainmgen. Neem contact op met Jan Vonk. tel. 314928. Reparatie met garantie: tv, audio, video en cd. Rob's Techno Varia. De Ruyterstraat 24, tel. 314350. Liesbeth Roeper uitvaart verzorging. Tel.: 310952. Dag en nacht bereikbaar Texeler dekbed staat ga rant voor kwaliteit, maar soms hebben wij een dek bed of onderdeken met een naaifoutje of vlekje. Doe uw voordeel met 30% korting. De Vang 35, Oudeschild, tel. (0222) 363000. Haardhout, gemengd: eik, iep. beuk, es, etc. Handels onderneming. Eelke Kloos terman. tel. 0517-579592. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommelrem en 3 versn., zeer gunstig geprijsd. Verhuurbedrijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222 - 317215. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assu rantiekantoor Bremer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog. tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten. 4,50 6,00 7,50 9,00 €10,50 €12,00 €13,50 €15.00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 19% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Brief onder nummer €1,13 extra. Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17 00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). Naam j Adres Postcode/plaats- Advertentie Handtekening .plaatsen in de krant van

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3