succesvolle Ronde om Texel toe! Officiële I berichten Van der Eyk TEXELSE^COURANT m Vaderdag Special Nog geen keuze gemaakt?#~j|B| unemu I wenst deelnemers en organisatie een TEXELSE g COURANT Voor isolatiematerialen Telefoon 312356 Ookvooruwkoeltransporten! zondag 16 juni 21.00 uur - The Bitches 22.00 uur - Van Hard Plastic Incl. 3-gangen diner voor Techniek Bel voor meer informatie of kom op zaterdag 15 Juni tussen 11.00 - 14.00 uur langs op het Centraal Bureau. Middenweg 157R, Den Helder. Ruimtelijke ordening Verkeersbesluiten Verkeersbesluit vaarwater Noorderhaaks Folders afhalen Klein chemisch afval Werk aan de weg Verkeersmaatregelen /pi tijdens Ronde om Texel VRIJDAG 14 JUNI 2002 [IJ Hout- en Bouwcentrum Van der Vis ■s - bloembollentransport - bestemmingen binnen geheel West-Europa - geconditioneerd Bel voor een vrijblijvende offerte: Tel. (0223) 637747 of (0224) 541541 Van der Eyk Den Helder - Beers Winkel B.V. a capella met Irisabella Bakker, Anneke Brons en Ruthie Vazana met Danielle de Lussanet de la Sablonière, Dimitri Cazan en Adam Ricketts 23.00 uur - Jug Bros met Ewoud Adriaans, Hannes van Angeren en Hans Vlaming Entree 5,00, vriend, pr. 3,00 26,50, vriend, pr. 24,50. Tel. 0222 - 319633 Kop van Noord-Holland R0C Kop van Noord-Holland Sector Techniek (0223) 611 350 Opleidingen Werktuigbouwkunde en Elektrotechniek in Den Helderen Schagen ICT-opleidingen in Schagen ROC Kop van Noord-Holland werkt samen met Dactylo Ultzendburo. jEy&Ctylo (j) (j'roen ^warUjixels in het harL Aangevraagde bouwvergunningen P. Dros voor het veranderen/vergroten v.e. woning a/d Wilhelminalaan 98 te Den Burg (ontvangen 6 juni 2002); n.v. Nuon Duurzame Energie voor het geheel vernieuwen veranderen/vergroten van 4 windturbines naar 2 windturbines a/d Haven te Oudeschild (ontvan gen 10 juni 2002); Windmolenpark Oudeschild B.V. voor het plaatsen van 1 windturbine a/d De Vang 35 te Oudeschild (ontvangen 10 juni 2002); K. R. Broyer voor het vergroten v.e. zomerhuis a/d Slufterweg 128 te De Cocksdorp (ontvangen 12 juni 2002). Aangevraagde melding bouwvoornemen J.H. M. Zuidema voor het plaatsen v.e. berging a/d Kikkertstraat 78 te De Cocksdorp (ontvangen 30 mei 2002); M.A. van Benthum voor het plaatsen v.e tuin huisje a/d Schilderweg 215 te Oudeschild (ontvangen 7 juni 2002). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld. Verleende bouwvergunningen en goedgekeurde meldingen bouwvoornemen 'worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen J.A.L. Lancee voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Roggeslootweg 781 te De Cocksdorp (verzonden 5 juni 2002); G.W. de Graaf voor het vergroten v.e. berging/opslag a/d Rozendi|k 40 te Den Burg (verzon den 5 juni 2002); P. de Blok voor het plaatsen van twee dakkapellen a/d Roggeslootweg 681 te De Cocksdorp (verzonden 6 juni 2002); T. Verlaan voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Roggeslootweg 692 te De Cocksdorp (verzonden 6 juni 2002); M. Stubbe voor het gedeeltelijk vergroten v.e. zomerhuis en het plaat sen van twee dakkapellen a/d Roggeslootweg 87 te De Cocksdorp {verzonden 6 juni 2002); R.G. van Ron gen voor het plaatsen v.e. garage/berging a/d Hoorn- derweg 17 te Den Burg (verzonden 6 juni 2002); Stich ting Wonen Texel voor het plaatsen van zes woningen a/d Kikkertstraat/Langeveldstraat te De Cocksdorp (verzonden 6 juni 2002); Mvan der Vis voor het plaat sen v.e. trainingsmolen a/d Akenbuurt 21b te Den Burg (verzonden 6 juni 2002); Stichting Wonen Texel voor het veranderen v.e. woning a/d Commandeurs singel 44 te Oudeschild (verzonden 7 juni 2002); M. Kleinveld voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Mulderstraat 24 te Oosterend (verzonden 12 juni 2002). Goedgekeurde melding bouwvoornemen F.J. Frankenhuizen voor het plaatsen v.e. schuur a/d Trompstraat 13 te Oudeschild (verzonden 5 juni 2002); M.C.J.R. Houben voor het vergroten v.e. woning a/d Hoefslag 7 te Den Burg (verzonden 6 juni 2002); M.C.J.R. Houben voor het plaatsen v.e. tuinhuisje a/d Hoefslag 7 te Den Burg (verzonden 6 juni 2002); J.E.L. Boekei e/o M. Boekel-van Heerwaarden voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Sluyscoog 94 te Den Burg (verzonden 6 juni 2002); R. Buijsman voor het vergroten v.e. woonhuis a/d De Wittstraat 23 te Oude schild (verzonden 6 juni 2002). Verleende sloopvergunning Gemeente Texel voor het gedeeltelijk slopen v.e. fiet senstalling a/d Keesomlaan 15 te Den Burg (verzon den 12 juni 2002). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschhjvmg van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gericht Wit wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht. Post bus 252. 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2 12 van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: Kantoorpand Emmalaan BV voor het vergroten v.e. kantoor a/d Emmalaan 66 te Den Burg; C.M.E. Biekmann voor het gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v.e. recreatiebungalow a/d Bosrandweg 494 te De Koog; R. den Nijs/B Timmer voor het veranderen v.e. kerkgebouw tot woning a/d Diek 22 te Den Hoorn. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 17Juni 2002 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0.12 van de sector Grond gebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van terinzage- ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: M. Legierse voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Duykerdam 40 te Den Burg; L. Tijssen voor het plaat sen v.e. schuur a/d Verlaet 2 te Den Burg. De bouwplannen zijn in stnjd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 17juni 2002 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0 12 van de sector Grond gebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van terinzage- ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Ontwerp bestemmingsplan ter inzage Met ingang van 17 juni 2002 ligt gedurende vier we ken het ontwerpbestemmingsplan Bedrijventerrein Oudeschild II 1* fase voor een ieder ter inzage. Dit plan betreft een uitbreiding van het bestaande bedrijventerrein te Oudeschild. Dezelfde categorieën van bedrijven worden toegestaan, echter zonder dienstwoningen. De ontsluitingen grenzen aan het bestaande bedrijventerrein. De tennzageleggmg vindt plaats m het gemeentehuis. Groeneplaats 1 te Den Burg. bureau Wonen, kamer 0 12 Cs ochtends van 08 30 tot 12 30 uur) Ook buiten kantoonjren is het ontwerpbestemmingsplan in te zien in de bibliotheek. Dnjverstraat 7 te Den Burg. op dinsdag en vrijdag van 13 30 tot 20 30 uur. Gedurende de genoemde termijn van vier weken kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad van Texel. Postbus 200, 1790 AE Den Burg. zijn/haar zienswijze over het ontwerp bestemmingsplan kenbaar maken Degenen die tijdig hun zienswijze hebben ingediend worden in de gelegenheid gesteld tot het geven van een nadere mondelinge toelichting. Realisatie beeldentuin Burgemeester en Wethouders willen meewerken aan het realiseren van een beeldentuin op het perceer Oude Dijkje 4 te De Koog. Om deze beeldentuin te kunnen realiseren is het noodzakelijk dat de vrijstellingsprocedure op basis van artikel 19. lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) wordt ge voerd. Wij zijn voornemens om deze vrijstellings procedure artikel 19, lid 1 WRO te starten. Het concept besluit ligt vanaf 17 juni gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij de sector Grondgebied, kamer 0 12 van het gemeentehuis. Eventuele zienswijzen kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar worden gemaakt. Ontheffing kamperen Burgemeester en Wethouders hebben op grond van artikel 13 van de Wet op de Openluchtrecreatie ont heffing verleend voor het gelegenheid geven tot het plaatsen of geplaatst houden van kampeermiddelen buiten kampeerterreinen, door groepen uitgaande van een vereniging of andere organisatie met een doelstel ling van sociale, culturele, educatieve of wetenschap pelijke aard, aan: Tennisclub Deuce", ten behoeve van het plaatsen van maximaal 20 tenten op het terrein van S.V. Texel, te genover sporthal "Ons Genoegen" en de tennisbanen, gelegen aan de Emmalaan te Den Burg, ten behoeve van de deelnemers van het open tennistoernooi 2002 in de periode van 13 juli 2002.tot en met 21 juli 2002. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschhjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Be stuursrecht. Postbus 252. 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Het bovenstaande besluit ligt ter inzage bij de sector Grondgebied, kamer 0.12 van het gemeentehuis Vrijstelling Burgemeester en Wethouders verlenen vrijstelling op basis van artikel 19.2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de realisering van het noodopstelter- rein nabij de TESO-haven te 't Horntje. Dit besluit is verzonden op 14 juni 2002. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen Het be- zwaarschntt wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden be sluit waartegen het is gencht Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht. Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen. Bovengenoemd besluit kunt d inzien bi/ de sector Grondgebied, kamer 0 12 van het gemeentehuis Tijdelijke vrijstelling Burgemeester en Wethouders verlenen tijdelijk vrijstel ling verlenen op basis van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan mevrouw E. Bénki van het Maritiem- en Juttersmuseum aan de Heemskerckstraat 11 te Oudeschild voor het tentoon stellen van de maquette "De Rede van Texel"De tij delijke vrijstelling betreft de periode van 1 augustus 2002 tot en met 31 januari 2006. Het besluit is ver zonden op 14 juni 2002. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen Het be zwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden be sluit waartegen het is gencht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252. 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen. Bovengenoemd besluit kunt u inzien bij de sector Grondgebied, kamer 0.12 van het gemeentehuis Bestemmingswijzigingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruim- telijke Ordening het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" te wijzigen ten behoeve van: uitbreiding van de bestemming van camping "De Koorn-aar", Grensweg 388 te Den Burg tot een op pervlakte van 2 hectare en uitbreiding naar verblijfs- capaciteit met 100 slaapplaatsen op het perceel ge legen ten noorden van camping "De Bol", kadastraal bekend onder nummer T 1034 te Den Burg. Het besluit ligt vanaf 17 juni 2002 gedurende twee weken ter in zage in het kader van de inspraak Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk reacties indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Het besluit ligt ter inzage bij de sector Grondgebied (kamer 0.12) van het gemeentehuis Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel zijn voornemens om met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het bestemmings plan "Wijziging bestemmingsplan De Cocksdorp" te wijzigen ten behoeve van: het wijzigen van de bestemming "eengezinshuis in open bebouwing" van het perceel Kikkertstraat 17 te De Cocksdorp naar de bestemming "winkel". Het ontwerpbesluit en de wijzigingstekening liggen vanaf 17 Juni 2002 gedurende twee weken ter inzage bij de sector Grondgebied (kamer 0 12) in het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijzen kenbaar maken aan het college van Burgemeesters en Wethouders. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende verkeersbesluiten genomen het instellen van een parkeerverbod aan beide zij den van de De Ruyterstraat, tussen het Bolwerk en 't Buurtje, het realiseren van een algemene gehandicapten parkeerplaats op parkeerterrein de Vogelenzang; het afsluiten voor alle verkeer, uitgezonderd fietsers en voetgangers, van het Bolwerk, tussen de dijk en de Barentszstraat (zogenaamde Sikweg), op 13 juli 2002 van 13.00 tot 14.30 uur; het afsluiten voor alle verkeer van de Kikkertstraat op 4, 1118 en 25 juli 2002 en 18, 15 en 22 augus tus 2002 van 15.00 tot 22.00 uur; het afsluiten voor alle verkeer, uitgezonderd deel nemers ringsteekwedstrijden, van de volgende stra ten van 18.00 tot 22.00 uur: - de Bomendiek, het Hogereind en het fietspad langs de Sommeltjesweg op 23 juni 2002; - de Heemskerckstraat, tussen de Barentszstraat en de Loodssingel, de Loodssingel. de Barentszstraat, tussen de Loodssingel en de Heemskerckstraat op 7 juli 2002; - de Ploosterstraat, tussen de Kikkertstraat en het Keidelplein, het Keidelplein, de Buysstraat en de Klimpstraat, tussen de Buysstraat en de Kikkertstraat op 18 juli 2002; - de Mulderstraat vanaf de Botterstraat tot de Bijenkorfweg, de Bijenkorfweg, de Peperstraat en de Oranjestraat op 26 juli 2002; - de Kerkstraat en de Diek op 1 augustus 2002; - de Zwaanstraat, de Molenstraat vanaf de Weststraat tot de Keesomlaan, de Groeneplaats, de Elemert, vanaf de Groeneplaats tot de Keesomlaan op 21 au gustus 2002. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze beslui ten bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient tenminste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Indien een be zwaarschrift Is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar. Postbus 252, 1800 AG Alkmaar Van'de indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt een bedrag aan gnffierechten geheven Burgemeester en Wethouders zijn voornemens het vaarwater rondom de Noorderhaaks ("De Razende Bol"), ten westen van respectievelijk de rode boeien, welke het Schulpengat markeren en de groene boeien, welke het Molengat markeren, te sluiten voor: een week duren. Het verkeer dient ter plaatse de snelheid aan te p sen Commissievergaderingen De vergadering van de raadscommissie Werkvv raad is verzet naar maandag 1 juli. De raadscomnv; Welzijn Onderwijs vergadert woensdag 19 juni in kantine van SV Oosterend. aanvang 20.00 uur commissies Grondgebied (dinsdag 18/6) en Midd; (donderdag 20/6) vergaderen normaal vanaf 19.30i in het gemeentehuis. Belangstellenden zijn welko; Het handige boekje Begroting in één oogopsla; dinsdag met de Texelse Courant verspreid. Mocf niets hebben ontvangen, dan kunt gratis een ex; plaar afhalen bij de receptie van het gemeentehui Nieuw verkrijgbaar is de infokrant van De Karava het reizend festival dat deze zomer door de provir toert, en de folder Verkeer op Texel, een uitgavei de gemeente Texel en 3VO. jetski's, waterscooters en daarmee gelijk te stellen kleine schepen; waterskiërs; snelle motorboten. Het concept verkeersbesluit ligt vanaf 20 juni 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, Groeneplaats 1. kamer 1.14. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een leder schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders zijn of haar zienswijzen kenbaar maken. Zienswijzen kunnen worden ge richt aan Burgemeester en Wethouders van Texel, ta v. Bestuurs- ondersteuning, Postbus 200, 1790 AE Den Burg Nadere informatie is verkrijgbaar via tel (0222) 36 22 47 of 36 22 78 Zoals bekend is de buitendienst van gemeentewerken tijdelijk gevestigd aan de IJsdijk 9 in Oudeschild, naast de firma Tatenhove in de voormalige electriciteitscentrale. Hier kunnen wij helaas niet be schikken over een inleverdepot voor klein chemisch afval. Daarom verzoeken wij u, om uw chemisch af val te bewaren tot de ecocar weer op het eiland is. De ecocar komt op 5 augustus; de standplaatsen en tijden zijn vermeld aan de binnenzijde van de omslag van het Texelse telefoonboekje. Het chemisch afval van bedrijven kan alleen op te lefonische afspraak met de depothouder worden inge leverd. De depothouder is op werkdagen van 7.00 tot 16.00 uur te bereiken via de servicebalie, tel. 36 21 11. In verband met de Ronde om Texel op zaterdi 15 juni a.s. gelden ti|delijke verkeersmaatregel; nabij Paal 17 (Ruyslaan en omstreken) en nabijd vuurtoren. De duur van de maatregelen, plaatse deor berden aangeduid, wordt zo beped mogelijk gehouden. Zij vervallen zodra dit mogj lijk is. Tijdelijk eenrichtingsverkeer Tot en met zondag 16 juni a.s. kunt u maar in richting rijden over de Californiëweg, de Ruyslaa de Pelikaanweg en de Randweg. De toegangsw naar Paal 17 is zolang vanaf de Ruyslaan (hoi "Uit en Thuis") afgesloten. Deze weg is uitsluit® toegankelijk voor automobilisten in het bezit een parkeerkaart. Dit betreft deelnemers en n dewerkers van het organiserend comité. Er zijn* parkeerplaatsen beschikbaar voor invaliden. Op zaterdag 15 juni a.s. geldt éénrichtingsverk nabij de vuurtoren op de Vuurtorenweg, Stengweg en de Volharding. Parkeren Wij raden u aan: kom op de fiets. Mocht u t met uw auto gaan. dan is er (beperkte) parks mogelijkheid langs de Ruyslaan en de Pelika! weg. Vanaf "Uit en Thuis" is er vervoer van en het strand. Als u het zeilspektakel bij de vuurtoren wilt schouwen, raden wij u aan vroeg te vertrekken is bij de vuurtoren op het parkeerterrein ruil voor circa 300 auto's. Indien de doorstroming dit parkeerterrein stokt, betekent dit niet datl vol is. Parkeer uw voertuig slechts in de bermi aanwijzing van de aanwezige politieambten®) Strand Uitdrukkelijk wijzen wij u er op dat het verbod is om zonder vergunning van het gemeentel stuur op het strand te rijden. Dit verbod geldt alleen tijdens de Ronde om Texel, maar ook durende de rest van het jaar. Radio Texel zal u tijdens de Ronde om Texel formeren over de laatste ontwikkelingen overs en positie van boten en ook doet Tros Radio 3 verslag. Ook is dit jaar de Ronde om Texel v;e livec Pelikaan-wei) Cuiitocnlëwng Vanaf maandag 17 juni worden op diverse wegen de belijningen en markeringen opnieuw gespoten. Als het weer meewerkt zullen de werkzaamheden ongeveer Richting vuurtor ,_.v y

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 8