r Irritatie over onzekere toekomst d'Ouwe Ulo 2 teso 'Verf in peuterspeelzaal heeft geen prioriteit' E Agenda mill!- oud Papier Scooby-Doo en Mr. Be« .TEXELSE COURANT1 41 Wat ik zeggen wou. Waterschildpad is thuis kwijt Waalders vieren Midzomerfeest Presentatie popschool Dierenmanieren Kunst 'Dorpsstraat als doorgangsroute' Zomerconcert met sopraan en harp TEXELSE^COURANT Weekendienst Texelse artsen In VOC-kostuum naar vlootdagen Expositie Faber geprolongeerd Big Band Tex« VRIJDAG 21 JUNI 2002 i.««JcIi|UvkI tjn Jc mUlh* {foto Gerard Timmerman Kinderen in peuterspeelzaal Spelemaer. Bij ouders groeit de irritatie over de kwaliteit van de behuizing. De verf op de muur is wat flets, het linoleum versleten en aan de bin nenzijde van het dak is zichtbaar dat het gelekt heeft. Erg vrolijk ziet het onderkomen van peuter speelzaal 'Spelemaer' in d'Ouwe Ulo er niet uit. Reden voor Astrid van de Wetering er namens de ouderraad bij wethouder Annie Hin (Welzijn) haar beklag over te doen. Maar die schoof de bal door naar de Welzijnsstichting. 'Die is verant woordelijk voor het onderhoud.' Veel reuring is er niet meer in het dorpshuis. Een aantal gebruikers heeft d'Ouwe Ulo de rug toegekeerd en elders onderdak gevonden, in de accommodatie van de Sport- schutters of in het gebouw van klein- dierensportvereniging Kotex. Een toenemend aantal ruimtes wordt door de muziek- en dansschool ge bruikt, maar andere lokalen staan leeg. Volgens directeur Bart Heijnen van de Welzijnsstichting, die d'Ouwe Ulo beheert, zou dat niet nodig hoe ven zijn 'We kunnen best wel ruim tes verhuren, want er is vraag ge noeg Maar zolang wij geen zekerheid hebben over de toekomst van het dorpshuis, kunnen we ook geen ze kerheid bieden aan de huurders.' Gevolg is dat de financiële situatie van de Welzijnsstichting er met roos kleuriger op wordt. Er komt minder huur binnen, ook al doordat de mu ziekschool een lagere huur betaalt dan losse gebruikers. Ook de omzet van de bar is met tientallen procen ten gedaald. Die zal vermoedelijk nog verder dalen als er tijdens de weke lijkse klaverjasavonden in de voorspeelzaal niet meer mag worden gerookt. De kans is groot dat de klaverjassers dan een andere onder komen zoeken Ook is het nog maar de vraag hoe lang de peuterspeelzaal in d'Ouwe Ulo zal blijven. Heijnen "Maximaal vijf jaar, maar het zou ook best kunnen dat ze volgend jaar zijn vertrokken naar het kinderdagverblijf aan de Slingerweg. Daarom hebben verzoe ken zoals nieuwe vloerbedekking, schilderwerk, zonneschermen bij ons minder prioriteit. Het hele dorpshuis is dringend toe aan een grote op knapbeurt. Maar ik zou niet weten waar we het geld vandaan moeten halen.' Volgens Heijnen bestaan er goede afspraken over eisen op het gebied van hygiëne en veiligheid van de speelzaal. In een brief aan voor zitter Nel Pijlman van 19 april 2002 zijn afspraken over deze zaken vast gelegd. Achter de schermen wordt naarstig gezocht naar een oplossing voor het ruimtegebrek van de Muziek- en Dansschool Er zijn meerdere opties. De meest verregaande is het slopen van d'Ouwe Ulo, de grond te verko pen aan de Stichting Wonen Texel, die er woningen bouwt. De opbrengst kan worden gebruikt voor de bouw van een nieuwe muziekschool. An dere mogelijkheid is dat de muziek school meer ruimte in d'Ouwe Ulo gaat benutten, waarvoor ingrijpende aanpassingen nodig zijn. In al deze opties zal de dorpshuisfunctie er op achteruit gaan. Duideli|k is ook dat aan elke optie een kostenplaatje hangt, waarvoor uiteindelijk wel een beroep op de gemeentekas zal wor den gedaan. Bij EcoMare is maandagmiddag een roodwangwaterschildpad binnenge bracht. Het circa 25 centimeter grote dier, dat gezien zi|n lengte niet zo heel jong meer is, werd gevonden op het Mienterglop, nabij De Koog. Hoewel de schildpad in goede handen is. zouden de medewerkers van EcoMare graag zien dat de eigenaar zich meldt. De inwoners van De Waal vieren za terdag voor de vijfde keer het Midzomerfeest. Van 14.00 tot 16.00 uur is er een rommelmarkt op het schoolplein. Behalve kopers - uiter aard - zijn ook verkopers welkom. Om 18 00 uur begint een barbecue. Vier jeugdteams en zes gemengde teams houden ten slotte vanaf 19.30 uur touwtrekwedstrijden bij de schuur van Bert Keijser. Vier bands van de popschool van de Muziek- en Dansschool sluiten woensdag 26 juni het schooljaar af met een optreden in jongeren- cemtrum Time Out aan de Wilhel- mmalaan in Den Burg. Onder leiding van docent Pinie Marinus werd het afgelopen seizoen naar dit optreden toegewerkt. Naast een debuterende groep, zijne r twee bands van vierdejaars leerlingen. De vierde band speelt nu voor het tweede jaar. Het te brengen repertoire loopt uiteen van zelfgeschreven nummers tot werk van Pearl Jam en PJ Harvey. Het optreden begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Het tv-programma Dierenmanieren besteedt zondag aandacht aan de dierenopvang van EcoMare. Eerder werd in deze krant per abuis donder dag vermeld. Het programma begint om 20.15 uur en wordt uitgezonden op Nederland 2. In de Texelse Courant van dinsdag 18 juni wordt onder de kop 'Wethouder doet kunst in de verkoop' verteld hoe wethouder Annie Hin een proefballon oplaat inzake de verkoop van de kelderkunst, om met de opbrengst het gat in de begroting (dat haar voor gangers hebben gemaakt) te verklei nen Zij doet dit onder het motto 'mets is heilig' tijdens een opening in 'Tusse de banke'. Nu heeft deze wethouder Volgens mij mets met kunst, zie daarvoor ook de foto bij het artikel. En dat terwijl zij toch cultuur in haar pakket heeft. Veel beter zou zij zich sterk kunnen maken om de uitleenregeling te verbeteren, nu geldt deze schijnbaar alleen voor (een aantal) bedrijven. Bijvoorbeeld door het in het leven roepen van een zogeheten Art-O-Theek, een instel ling waar ook de gewone burger voor een periode een kunstwerk kan le nen. Dit natuurlijk tegen een redelijke vergoeding. Misschien valt hierover te praten met de bibliotheek. Want als ik de media mag geloven, liggen er heel mooie dingen in de kelderkast. En wie wil er nu met een tijdje een Blok van der Velden aan de muur hebben, zonder dat je daar een flinke duit voor moet geven, zogenaamd om het gat te dichten. Tot slot een opmerking over de kreet 'schot voor de boeg'. In scheepvaart kringen betekent dit dat je moet stop pen. Dat zou ik ook aan de wethou der willen vragen. Zeker als het om cultuur gaat. Antoon Goes, Den Burg. Veel inwoners van De Koog gebrui ken de Dorpsstraat ten onrechte als doorgaande route, terwijl er al leen bestemmingsverkeer mag rij den. Het zou daarom goed zijn de straat af te sluiten en de bedrijven via de achterkant te bevoorraden. Dat voorstel werd door dorpelingen zelf gedaan tijdens het bezoek dat leden van Texels Belang onlangs aan De Koog brachten in het kader van hun 'dorpentocht'. Het werd door raadslid Joop Groeskamp naar voren gebracht in de vergadering van de commissie Grondgebied van afgelo pen dinsdag. Wethouder Corry Heijne verwierp de suggestie, omdat de Dorpsstraat optimaal bereikbaar moet zijn voor brandweer en ambu lance. Ze beloofde wel haar best te doen meer toezicht uit te oefenen, mogelijk door parkeerwachten in te zetten Ook bedrijven die zich te bui ten gaan aan 'wildgroei van reclame' kunnen rekenen op een strenger op treden. 'Dat is nodig ook, want vol gens onze informanten kun je op sommige dagen de kerk met eens meer zien', aldus Groeskamp. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie®texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info0lenr.nl Op al onze odvelentiecontraden en aanbiedingen daartoe zi|n van toepassing do Regelen voor het Advertentiewezen van do Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bi| de Kamer van Koophandel on Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos Ioogezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29.80,- Per jaar 59.60.- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Radio Texel 1Q6TI Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Vijftig jaar zeehondenopvang. 18 00u. Muziek met Marco 19 00u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 9.30 u Kerkdienst vanuit SOW- gemeente Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en j^oëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13,00 u Goud van Noud (Nederlandstalig) 15 00 u, Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Baptistengemeente Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland 21.00 u, Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met(Texelaars in het nieuws). Met vandaag als gast 'tante' Door van Sambeek, Gerard van der Kooi en Aad van Heerwaar den over veertig jaar folklore- markten. 20 00 u. Radio Noordholland Sopraan Maja Roodveldt (rechts) en harpspeler Kerstin Scholten treden dinsdag op in het Zeemanskerkje. (Foto itono Hartensvoid) Sopraan Maja Roodveldt en harp speler Kerstin Scholten verzorgen dinsdag het tweede zomeravond concert in de welbekende serie van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. 'Concert zaal' is de hervormde kerk van Oudeschild. Roodveldt en Scholten vormen al sinds 1988 een ingespeeld duo, dat lovende kritieken kreeg in dagbladen en vakmedia. In de loop der jaren hebben ze een uitgebreid repertoire opgebouwd, met met alleen klassieke werken van onder anderen Fauré, Ravel, Britten, Rubbra, Granados en De Falla, maar ook met volksliedjes uit Ierland, Engeland, Schotland en Wales. Ook Jos van elkaar hebben beide vrouwen een uitstekende reputatie. Roodveldt studeerde zang en muziekdrama aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Haar repertoire bestaat uit romantische, klassieke en moderne werken. Ook in het lied- en operagenre voelt ze zich goed thuis, evenals op het gebied van oratoriumwerken. Roodveldt is een veelgevraagd soliste, zowel in binnen- als buitenland. Zo zong ze meerdere malen in de Roy Thomson Hall in Toronto, was ze met het Metropole Orkest te horen tijdens het Filmfestival in het in het Odeon Herodus Atticus in Athene en soleert ze geregeld in Duitsland, onder meer in stukken van Handel, Bach en Mozart. Op uitnodiging maakte ze verschillende CD's, waaronder van de 'Messiah' van Handel. Sinds 1995 is Roodveldt tevens verbonden aan het Groot Omroepkoor. Scholten begon haar studie pedaal- harp bij Vera Badings en studeerde vervolgens aan het Koninklijk Con servatorium te Den Haag bij Edward Witsenburg. Ze heeft een ruime erva ring op het gebied van de kamermu ziek en speelde in verschillende en sembles in combinatie met fluit en strijkers. Ook werkt ze geregeld mee aan concerten voor koor met harp- begeleidmg. Ook Scholten heeft en kele CD-opnamen op haar naam staan, waaronder een solo en opna men met Maja Roodveldt met tradi tionele Ierse en Schotse folksongs. Als freelance harpiste speelde Schol ten in een groot aantal Nederlandse orkesten. Sinds 1993 is ze verbonden aan het Radio Kamer Orkest. In Oudeschild spelen Roodveldt en Scholten werken van onder anderen Ravel, Fauré, Granados en Calthorpe Het concert begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. Vrijdag 21 juni: Om 17.00 uur begint in jongeren centrum Time Out aan de Wilhel- minalaan in Den Burg de verkoop van de Jongeren Vakantiekaart. Op de wielerbaan aan de Haffelderweg begint om 19 00 uur een tijdrit van de Wielervereniging Texel. In Cinema Texel draaien About a Boy (aanvang 19.00 en 21.30 uur), Scooby-Doo (19.00 uur) en Star Wars episode 2 (21.45 uur). Zaterdag 22 juni: Van 6.30 tot 7.00 uur kan bij het wachtlokaal van TESO op 't Horntje worden gestart voor de wandel ronde om Texel. In en rond de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 9.00 tot 14.00 uur een grote rommelmarkt gehouden. De opbrengst wordt besteed aan de restauratie van het Hoornder kerkje. Kunstenares Astrid Faber houdt vandaag en morgen van 10.00 tot 17.00 uur open huis. Haar atelier is gevestigd in één van de schuren van Axel Lap, Witteweg 3B in Den Hoorn. Op de Vismarkt in Den Burg wordt een kinderkermis gehouden. In Den Burg wordt een country- festival gehouden. Met vanaf 14.00 uur optredens op de Groeneplaats en vanaf 21.30 uur muziek in diverse cafés. Van 16.00 tot 17.00 uur en woens dag van 11.00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductie lessen golf gegeven. Deelname kost 11,50 euro. Inwoners van De Waal vieren een Midzomerfeest. Met van 14.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt, vanaf 18.00 uur een barbecue (beide op het schoolplein) en vanaf 19.30 uur touwtrekwedstrijden (bij de schuur van Bert Keijser). Model Racing Texel houdt een club avond op het kartcircuit aan de Akenbuurt, aanvang 19.30 uur. Het Twents Jeugd Symfonieorkest geeft een concert in de hervormde kerk van Den Burg. Aanvang 19.30 uur. In Cinema Texel draaien Ice Age (aanvang 13.30 uur), Scooby-Doo (14.00, 16.00 en 19.00 uur), Star Wars episode 2 (15.30 uur), About a Boy (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en All G InDaHouse (21.45 uur). Zondag 23 juni: Speciaal voor inwoners van Texel wordt een bustocht gemaakt langs en door het Nationaal Park Duinen van Texel. Deelname is gratis, het aantal plaatsen beperkt. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel 317741. Van 9.00 tot 11 30 uur verzorgt Ruud Boom Catering een ontbijt in de Zelfpluktuin aan de Middellandseweg. Deelname kost 15 euro. Het Twents Jeugd Symfonieorkest geeft een concert in EcoMare. Aan vang 12.30 uur. In de Worsteltent speelt de band Brother Flower, een viermans- formatie die nostalgische popmuziek en folk speelt. De band bestaat uit een violiste, twee gitaristen en een saxofonist. Aanvang 14.00 uur, bij mooi weer buiten. Toegang gratis. Om 15.00 uur begint in strand paviljoen Paal 9 een optreden van Big Band Texel. Om 19.30 uur begint in De Waal de eerste wedstrijd ringsteken om het kampioenschap van Texel. Het televisieprogramma 'Dieren manieren op reis' gaat helemaal over EcoMare en andere Texelse onderwerpen. De uitzending begint om 20.15 uur op Nederland 2. In Cinema Texel draaien Ice Age (aanvang 13.30 uur), Scooby-Doo (14.00, 16.00 en 19.00 uur), Star Wars episode 2 (15.30 uur), About a Boy (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en Ali G InDaHouse (21.45 uur). Maandag 24 juni: In manege Akenburg begint om 19.30 uur een open bridgedrive Deelname kost 2,50 euro per per soon. Inlichtingen bij mevrouw Brans, tel. 312252. In taveerne De Twaalf Balcken be gint om 20.00 uur een schaak avond. Er worden korte partijtjes gespeeld, bij voldoende deelname een toernooitje. Deelname is gratis. In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. In Cinema Texel draaien Abo Boy (aanvang 20.00 uur) en s InDaHouse (20 30 uur). Dinsdag 25 juni: Op de wielerbaan aan Haffelderweg begint om 19 00 een criteriumwedstrijd van Wielervereniging Texel. De raadscommissie Grondge; houdt een extra vergadering] het beleid ten aanzien van to tische slaapplaatsen Locatie is gemeentehuis, aanvang 19,30 In het Eierlandsche Huis begin 20.00 uur een klaverjasavond, D name 1,50 euro per persoon. In de hervormde kerk van 0i schild begint om 20.15uureem eert met sopraan Maja Rood» en harpiste Kerstin Scholten. toegang is gratis, na afloop i» een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien Aboi Boy (aanvang 20.00 uur) en t InDaHouse (20.30 uur). Teso zet de komende dagen g geld twee boten in. De veerdi verzorgt dan ieder half uur een vaart, zowel vanuit Den Helde vanaf Texel. Dat gebeurt zate en maandag van 9.35 tot 16.05 en zondag van 14.35 tot 20.05 Maandag zijn de afvaarten 10.05 uur vanuit Den Helde 13.35 uur vanaf Texel uitsluit bestemd voor het vervoer van vaarlijke stoffen. Nadere infom is verkrijgbaar via tel. 0222-36! of e-mail info@teso.nl. De i dienst heeft ook een eigen wet www.teso.nl. Hoogwater te Oudescl Vr. 21 5.20 en 17.550 Za. 22 6.50 en 19.0I| Zo. 23 7.57 en 20.21 Ma. 24 9.05 en 21.1M Dl. 25 9.44 en 22.0:| Wo. 26 10.24 en 22.4! Do 27 11.04 en 23.11 Vr. 28 11.34 en 23.41 Aan het strand is het ongeveer een ui der hoogwater De zon komt 30 juni! 05.21 uur en gaat onder om 22C(| 24 juni volle maan, 27 juni springtij Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 312016. Consult uitsluitend na telefonische af spraak. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe tè zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Thijsselaan, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Drijverstraat, Wil sterstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjakker- straat. In Oudeschild wordt dinsdag 25 juni vanaf 15.00 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Tijdens de Nationale Vlootdagen, die van 12 tot en met 14 juli in Den Hel der worden gehouden, wordt uitge breid aandacht besteed aan de ge schiedenis van de VOC. Ook het statenjacht Duyfken ligt dan in de Nieuwe Haven. Om het verleden nog meer tot leven te wekken, is de orga nisatie op zoek naar mensen die ge durende de vlootdagen in VOC-kle- ding willen rondlopen. Daarbij wordt bijvoorbeeld gedacht aan inwoners van Oudeschild die - in verband met de viering in eigen dorp - al aan deze kostuums gewoon zijn. Deelnemers kunnen in ieder geval rekenen op een goede maaltijd, terwijl getracht wordt transport per marinevaartuig te rege len. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Peter Geer- sen, tel. 0223-653691, of 06- 20303285, fax 0223-654350. Filmnieuws Rowan Atkinson, beter bekend als Mr. Bean, is de grote ster in 'Scooby-Doo', de animatiefilm over de al even beroemde hond, die deze week in Cinema Texel draait. Daarin gaan ScoobyDoo, Fred, Daphne, Velma en Shaggy na al hun avonturen ieder hun ei gen weg, maar komen ze elkaar door toeval toch weer tegen en gaan ze naar amusementspark Spook Eiland. Het bezoek vormt het begin van een serie nieuwe avonturen. Geprolongeerd is 'Ali G InDa House', rond de cultfiguur van te levisie. In deze bioscoopversie hoort hij dat het buurthuis om fi nanciële redenen zal verdwijnen. In een poging het te redden, trekt Ali G de aandacht van de vice-pre mier, die toevallig net op zoek is naar een jonge intellectueel die de regeringspartij kan helpen de ver kiezingen te winnen. Hij vertelt Ali G dat het buurthuis kan worden gered als hij zich verkiesbaar stelt voor het parlement. Daarna raakt alles in een stroomversnelling. Ali G wint de verkiezingen, gaat naar Londen en wordt zelfs de rechter hand van de premier, die dankzi| de originele ideeën van zijn kleur rijke assistent steeds populairder wordt en wordt gevraagd om te bemiddelen bij een ernstig conflict in Afrika. De bemiddeling moet ge stalte krijgen ti|dens een feestelijk diner, waarvoor alle prominenten uit de wereldpolitiek zijn uitgeno digd. Dus ook Ali G... Ook nog een week te zien is de ro mantische komedie 'About a Boy', met Hugh Grant in de hoofdrol. Hoofdpersoon is Will, een man van 36 die zich gedraagt als een tiener. Hij is vrijgezel, heeft geen kind en is nog steeds 'cool'. Hij ii| een snelle auto, gaat naar tri clubs en weet welke s( schoenen je hoort te dragen zijn zoektocht naar vrouwelijke gezellen verzint hij een zoor bezoekt hij bijeenkomsten i alleenstaande ouders. Eveneens geprolongeerd is vervolg op Star Wars', 'Epistx Attack of the Clones'. Tien jai de gebeurtenissen van Phantom Menace heeft niet al de galaxy behoorlijke verandi gen ondergaan, maar zijn onze welbekende helden vt derd. Obi Wan Kenobi (E McGregor), Padmé Am1 (Natalie Portman) en Ar Skywalker (Hayden Christen komen voor het eerst weer sa' sinds de aanval van de hand federatie op de planeet Nel Anakin heeft zich ontwikkeldti voltooide Jedii-leering van Wan, die zelf leermeester is g den. De twee Jedi's zijn aangt zen om Padmé te beschen wiens lot wordt bedreigd door groepje politieke rebellen vriendschappen ontstaan en machtsstrijd oplaait, wordt N terste gevraagd van onze heli In de Nederlands gespn familiefilm 'Ice Age' gaat deS 20.000 jaar terug in de tijd, de bewoners van de aarde vt ten voor een nieuwe Ijstijd e vreemde types als een pratende luiaard, een wc mammoet, een duivelse si tandtijger en een eekhoorn i moeten die gek is op eikeltjes Gezien de grote belangstelling afge lopen weekend heeft Astrid Faber besloten haar atelier ook morgen en overmorgen open te stellen. De Am sterdamse kunstenares, die een groot deel van het jaar in Den Hoorn woont, is gevestigd in één van de schuren van Axel Lap aan de Witte weg. Bezoekers kunnen er op beide dagen van 10.00 tot 17 00 uur te recht. Big Band Texel trok afgelop# dag veel publiek naar het pav paal 12. Het optreden wase mate groot succes, dat al g# wordt over herhaling in septet het afsluiten van de beachtoJ het swingorkest. Het volgen^ cert in de zomertoer vindt p0 zondag 23 juni in strandpavP 9. Het optreden begint om 1-1

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2