1 Kassei en verkwanselen Feestelijke diplomauitreiking OSG De Hogeberg 'Goede scholieren, met verbeterpunten' TEXELSE m COETRAM Amerikaanse oorkondes voor jeugdige kunstenaars teso TEXELSE 2 COURANT' Geslaagden ROC texelse'^courant Blik vanger Zwemdiploma's Klaverjassers naar Kotex Agenda Wielercomité en RAB verlengen sponsorcontract Circus Bongo (QU uirke1^' 3 2002 DINSDAG 2 JULI 2002 van de Havo 92 procent, eén gezakte zorgde bij het VBO in z'n eentje voor 94 procent, terwijl 95 procent van de Mavo-leerlingen slaagde. Alle reden voor een feestelijke avond, die werd gepresenteerd door docen ten Marijke Bakker en Peter van Neyen. De avond werd muzikaal opgeluisterd door de blazerssectie van de Boerenkapel. die het toepas selijke 'Whe are the champions' ten gehore brachten. De mannelijke mu zikale inbreng bleef beperkt tot'de Boerenkapel. De overige muziek werd gemaakt door meiden. Een band van zes muzikantes speelde het overbekende 'Something Stupid', ooit door Sinatra gezongen, maar vrijdag uitgevoerd in de versie van Robbie Williams. Verrassend was ook de muziek van een andere meiden band, die op de TC-fotografe en vele andere aanwezigen een zeer goede indruk maakte. De muzikale delen werden afgewis seld met toespraken, onder andere van onderwijswethouder Nel Eelman. Ze citeerde op positieve wijze uit het rapport dat de onderwijsinspectie over de Texelse school maakte en somde opmerkelijke gebeurtenissen op uit het afgelopen schooljaar. Zo- het Texelse bedrijfsleven. Verder con stateerde ze verheugd dat een fusie tussen de Texelse school met overkantse onderwijsinstellingen op afstand is gehouden Scheidend voorzitter Gerard Bakker van de Ouderraad schetste aan de hand van voorbeelden de problemen en hindernissen waarmee een schoolbestuur te maken heeft, zoals 1500 ouders, tegengestelde belan- als het WK en het verrassende optre den van Zuid-Korea, de gebeurtenis sen op 11 september en de politieke omwenteling in Nederland. Wat dich ter bij huis memoreerde ze het be zoek van staatssecretaris Karin Adelmund (onderwijs) aan Texel en de samenwerking tussen de OSG en gen en de diversiteit van de Texelse bevolking. Zoals rector Henk de Vries met van 'slecht' wil spreken, en het over een 'een goede school met verbeterpunten' heeft, repte Bakker over 'goede scholieren met verbeter punten'. Lotte Keijzer, één van de geslaagden van OSG De Hogeberg, die vnjdag blij haar diploma in ontvangst nam. (Foto March Heqnen) Met een gemiddeld slagings percentage van 95 procent kunnen de examenklassen van OSG De Hogeberg voorde dag komen. Re den voor rector Henk de Vries de vertrekkende leerlingen van zijn school tijdens de feestelijke diplomauitreiking vrijdagavond in de Burg. De Koninghal een schou derklopje te geven. Met name voor de creativiteit en het doorzettings vermogen waarmee ze in het ver anderende onderwijs overeind ble ven. Met die laatste opmerking doelde De Vries op leerlingen in het voortgezet onderwijs die te maken kregen met de Tweede Fase, waarin scholieren geacht worden veel zelfstandiger te werken. Ook stond hij stil bij de ge slaagden van het VBO en de Mavo, de laatste groep die de weg naar het examen in 'oude stijl' aflegden. De Vries kwam met indrukwekkende getallen en percentages op de prop pen. Er werden 145 diploma's uitge reikt en twee certificaten Van het VWO-leerlingen slaagde 98 procent. Deze meidenband uit klas 2C leverde een muzikale bijdrage aan de feestelijke diplomauitreiking. IFoto March Heijnen) Mhasni De jeugdige kunstenaars poseren met hun oorkonde. Het zijn (in willekeunge volgorde): Marieke Zijm, Leon Verra, Suzan Eelman, Ellen Vlaming, Daan Grisnlgt, Petra Heerschap, Luuk van der Meer, Robert Brands, Lieven Piasmans, Jorik Bot, Pricilla Vlaming, Imme Ruarus, Ana Terrada Lugtmeijer, Suzanne van Heerwaarden, Bram Inpijn, Eline Zoetelief, Alysa van Zuylen en Floor Roeper. (Foto Joop Rommatsi De achttien leerlingen van basis school De Fontein in Den Burg die hebben meegedaan aan het Interna tional Art Festival, georganiseerd door de Perry Elementary School in het Amerikaanse Pennsylvania, kre gen tot hun verrassing afgelopen week allemaal een herinnerings oorkonde toegestuurd. Voor vier kin deren was er een wel héél speciale bij, aangezien ze waren geëerd met Bij het ROC Kop van Noord-Holland heeft een groot aantal cursisten het cursusjaar afgesloten met het beha len van een diploma of certificaat. Corrie den Braven en Nel Witte kon den hun in de loop der jaren behaalde deelcertificaten inwisselen voor het complete MAVO-diploma. Zij lijken hiermee de laatste Texelse volwasse nen te zijn die dit diploma hebben een prijs. De jury - bestaand uit no tabelen uit de standplaats van de school - vond de inzending van Suzan Eelman de beste en beloonde haar met de eerste prijs. De tweede en derde prijs gingen naar respectie velijk Leon Verra en Marieke Zijm. De tekening van Ellen Vlaming kreeg het predikaat 'principal's choice' en was dus de favoriet van de directeur van de Amerikaanse school De Fontein kreeg begin van het jaar de uitnodiging om mee te doen aan dit jaarlijkse festival Bedoeling was dat alle kinderen van de school een tekening maakten van iets uit hun eigen omgeving - zoals een schapen- boet, een zeilboot of een plattegrond van het eiland - en daar een klein verhaaltje bij maakten over zichzelf. De twee mooiste kunstwerken uit elke klas werden opgestuurd naar Amerika. Naast De Fontein deden ook scholen mee uit Amerika, Ca nada, Australië en Engeland. Alle te keningen zijn te zien op het internet (http://esd.iu5.org/perry/artfestival/ artfestival.htm). behaald, nu deze schoolvorm op houdt te bestaan en ook bij het ROC het VMBO wordt ingevoerd. Volgend jaar is alleen in Den Helder nog een laatste mogelijkheid een certificaat voor een MAVO-vak te halen, waar een MAVO-'bezemklas' wordt ge vormd. Bij de cursus geautomati seerde informatievoorziening slaag den 29 cursisten, terwijl zes cursisten een deelcertificaat ontvingen. De geslaagden zijn: MAVO Engels: Richard Daalder. MAVO Nederlands (D) en Economie (D): Nick Hurkmans Nederlands KSE3: Richard Daalder en Erik Wier- inga. Certificaten NT2 WIN (Wet Inburgering Nieuwkomers): Sarah Taghadoshi, Somwang Muangsila, Tuy Phan. Certificaten NT2-traject: Avis Callender, Denis Volkov, Isabel Magalhaes, Shapour Afrasiabi, Odi Mohamed Suliman, Felicia Tay, Siad Azal, Ahmed Al-Humeary, Maret Dzhamukhanova, Khava Dzhamu- khanova, Astrid Forster, Nicola Miller. Schoolverklaringen NT2 taalstage: Faten Ben Rhouma, Silvana Miquel, Sarah Taghadoshi. Koeear Habib, Odi Mohamed Suliman, Maret Dzhamukhanova, Khawa Dzhamu khanova, Erchan Zadikjan. Geauto matiseerde informatievoorziening: Gabriel Ablahad, Gemma Barhorst, Cees van Beek, Mirjam Boogaard, Annemieke Boon, Evelien Boon, Xuemel Chen, Anja Dekker, Mery-Lou van Etten, Annemarie Gertenbach, Carien Graaf, Ada de Jong, Olga Jourtchenko, Jacqueline Kok, Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vri|dag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentioconiracten en aanb-.od.ngen daartoe zijn van toepossing de Regelen voor het Advertentiewezon van do Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd tui de Kamer van Koophandel en Fabneken te Amsterdam onder numme' 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80 Per jaar 59,60 Bi] verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Nog vol van Documents Kassei. Ga, zie, bewonderen kom tot jezelf. Wij willen een wethouder die kunst waardeert en steunt. Laten we haar voorlopig langs alle tentoonstellin gen sturen zodat ze er iets van gaat begrijpen. Laten we vervolgens haar persoonlijke kunstwerken in beslag nemen, zodat ze begrijpt wat ze dan mist, we verkopen die voor haar en van dat geld mag ze een beetje bij scholing ontvangen Want dit kan niet. Het kan gewoon echt niet. Zo'n gebrek aan visie is geloof ik nog nooit vertoond.Treurig! Wij hebben het over Welzijn en Cultuur. Of heb ben we het over cultuurbarbaren? Nog vol van volle verontwaardiging, gelijk aan Patrick Tanghe. Dat die man nog z'n beschaafde brief uit zijn pen krijgt is een godswonder. Alle punten zijn genoemd, alle voor stellen gedaan Ik denk dat we die brief in zeer grote letters en geplastificeerd aan de buitenkant van het gemeentehuis moeten han gen, misschien ook nog in het Duits, om de gang van zaken goed te be grijpen. Zo'n eiland, ons eiland be staal niet alleen maar uit worst en bier. Er zijn heel wat mensen met veel bezieling bezig het culturele peil te bevorderen. Dit is een smak de modder in. Kunst is met belang rijk, centen zijn belangrijk Alles gaat om poen. Dus de verhoging van f20.000,- naar f 50,000, draaien we gewoon weer terug. Nog voller geworden van veront waardiging. Soms moet je even iets laten rijpen voordat je toeslaat, zei mijn leraar geschiedenis altijd. Niets is zo'n zielige vertoning als onmach tige drift. Toch wil de drift niet wij ken. Zeker niet na een bezoek aan Kassei, even adempauze voor de luiste ruimte. Zijn ze nou helemaal gek geworden op dat eiland? Die veelvuldige gestelde vraag wakkerde de drift alleen maar aan. Ik beaamde met een nonchalant gebaar van twee vingers en één zucht. Ze zijn inderdaad helemaal gek geworden.Toch zijn mensen er zeer serieus bezig met kunst. An dere mensen. Texel verkoopt kunstwerken om begrotingstekort te dichten. Die zin staat op mijn voorhoofd geschreven en ik durf me nergens meer te ver tonen. want de afgeleide schaamte is groot. 'Het is niet waar' zeggen ze, mijn vrienden kunstenaars. 'Het is waar', zeg ik droef. 'Ze menen het Het is geen begrotingstekortgrap'. Ik zie ze al gaan, de druiloren, ge adviseerd door de Adviescommis sie voor Kunst en Cultuur, zoiets als de ouderlingen uit het boek 'Een vlucht regenwulpen' van Maarten 't Hart, Stel je voor dat je zo n groepje metsweters op bezoek krijgt in je atelier. 'Mooie dingen maakt u me vrouw, mijnheer, maar heeft u voor ons, als gemeente, soms een aardig uitverkoopje in de aanbieding, als er maar een vuurtorentje op staat, het is uiteindelijk voor de kelder be doeld, ach, zo kopen we toch wat niet waar, en u kunt op u c.v.zetten dat u door de gemeente bent aan gekocht, nooit slecht. Zei wethouder Hin dat niets 'heilig' was? Ze heeft absoluut gelijk. Kunst is niet heilig, het is noodzaak. Het is onontbeerlijk, als schoonheid, als confrontatie, als uitdaging, als ver rijking. Ik stel voor dat alle Texelse kunste naars zich verenigen en het besluit nemen, pooit, nee nooit meer iets aan de gemeente te verkopen. Ver volgens het besluit een ware kunst- roof te organiseren om de kelders leeg te halen en het werk terug te bezorgen naar hun makers zodat ze zelf de gestegen waarde van hun werk in hun eigen zak kunnen ste ken. Ere wie ere toekomt. Vervolgens bieden we kalenders aan, gemaakt door de verschillende banken, om aan de muren in het ge meentehuis te hangen.Op die ka lenders staan geen afbeeldingen van Texel, maar slechts cijfers wat alles kost. Van logiesprijs tot de bioscoopkaartjes, tot het vervoer van de boot, tot de collecte in de kerkenzak. Er zijn echt geen woor den voor. Slechts onmachtige scheldwoorden.Voorstellen worden vaak niet goedgekeurd, laat ons ho pen dat deze schaamte van voorbij gaande aard mag zijn. Dana Rover Anneke Kooger, Anna Simone Kooi man, Sina Leenmga, Margret Rijk, Tom Sabados, Eveline van Schaik, Ineke Smit, Johan Tromp, Ellis de Werdt, Carla Westdorp, Corry van Wijngaarden, Diane de Wit, Piet de Wit, Petra Zuidewind. Basis PC-cur- sus: Jacquelien List, Femmie Schuring, Gerrie Jurrins, Anton van der Meer, Ruud Heuving, Dirk Witte, Patrick de Ridder, Erwin van Beusekom, Cor Burgman. Ondanks de sombere weersver wachting werden vrijdag in zwembad Molenkoog de eerste zwemdiploma's van dit seizoen uitgereikt. Onder toe ziend oog van Annemarie Nijkoops en Robert Bakker konden de kandi daten laten zien wat ze konden. De leerlingen waren zowel afkomstig van de particuliere zwemlessen als van het schoolzwemmen. Deze week zijn in het zwembad de zomerlessen van start gegaan, waarvoor op 9 augus tus wordt afgezwommen. De geslaagden zijn: Diploma A: Jos Dros, Jeffrey Drijver, Kimberley Smits, Sjoerd-Jan de Lugt. Abe Bakker, Morris Koopman, Alexander Ellen, Corina Kamst, Norbert Boon, Jari van Maanen, Melinda Kooger, Youp Wehnes, Cas per Dros, Dennis Weijers, Ellenoor Meuleman, Anita van Opstal, Ruben van Tatenhove, Annemieke van Tatenhove, Roel Wiering, Marlies Maas, Samantha van der El, Grace Boekei, Mischa Kiewiet, Joost Venneker, Nina de Bruijn, Mandy Groszpietsch, Katje van Dooijeweerd, Sergio Schermer, Nikki Broere, Am ber de Wolt, Emmy van Es, Tim-Jari Strick, Allard Rijk, Maron Daalder, Iris Dorst, Stacy Zillen. Diploma B: Jordy Vermeulen, Sandor Krafft, Bas van der Veer, Joy Visser. Hanna Gaaff, Sjoerd Malschaert, Roosmarijn Graaf, Jacco Krugers, Michael van der Werve, Michel Koorn, Lorens van Maldegem, Anthony sprenkeling, Martijn Vink, Youri Kiewiet, Amber van der Veen, Mikle Bosma, Chayah Schreve, Serai van der Plaats, Renée Siebbeles Jeroen Los, Rick Lagerweij. Gea Ro bijn, Dennis van Heerwaarden, Jas mijn van der Reyken, Rutger Siebbeles. Diploma C: Martijn van der Star, Michelle Grootelaar, Zared Vennik, Michelle bouthoorn, Lisette Bonne, Wendy Vlaming, Jenny van der Slikke, Lianne Dijker, Linda de Ridder, Leroy Vermeulen, Jochem Eelman, Tomas van Heerwaarden, Tessa Cofino, Simone Uddmg. In het gebouw van Kotex aan de Abbewaal houdt klaverjasclub Den Burg vrijdag een open klaverjasdrive. De club is op zoek naar een nieuwe vaste lokatie, en ziet deze avond als een proef. De verwachting is dat vanaf september alle activiteiten van de klaverjasclub van d'Ouwe Ulo naar het gebouw van Kotex zullen verhuizen. De zomerdrives worden nog wel in het dorpshuis gehouden. De drive van vrijdag begint om 20.00 uur. deelname kost €3,50 per koppel Dinsdag 2 juli: Op de wielerbaan aan de Haffelderweg begint om 19.00 uur een criteriumwedstri|d van de Wielervereniging Texel. Trio 'Ad hoc' (met cello, klarinet en piano) geeft een concert in de her vormde kerk van Oosterend. Op het programma staan werken van Beethoven en Fruhling. De toe gang is gratis Na afloop wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draaien Ice Age (aanvang 13.30 uur). Scooby-Doo (14.00, 16.00 en 19.00 uur), Star Wars episode 2 (15.30 uur), About a boy (19.00 en 21.30 uur) en Blade 2 (21.45 uur). Woensdag 3 juli: In dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat in Oosterend begint om 19.30 uur een bridgedrive. De kosten zijn €2,50 per persoon. Opgave via de familie Koot, tel 318283. In Cinema Texel draaien Ice Age (aanvang 13.30 uur), Scooby-Doo (14.00, 16.00 en 19.00 uur), Star Wars episode 2 (15.30 uur). About a boy (19.00 en 21.30 uur) en Blade 2 (21.45 uur). Donderdag 4 juli: Om 12.00 en 14.00 uur begint in EcoMare een poppenvoorstelling over Jonas Jan. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 4 t/m 8 jaar. In Den Hoorn wordt vanaf 14.00 uur de eerste Hoornder Donder dag van het zomerseizoen gehou den. Om 19.00 uur beginnen de Texelse kampioenschappen schapenscheren en -melken. Om 19.30 uur begint in dorpshuis De Hof in De Koog een recreatieve bridgeavond. Kosten €2,50 euro per persoon, inlichtingen H. Veenema, tel. 317489. In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 17.00 tot 21.00 uur de Durper feestmarkt gehouden In de hervormde kerk va Cocksdorp wordt handwerl kocht ten bate van de restai In Cinema Texel draaien let (aanvang 13.30 uur), Scooby (14.00 en 16 00 uur), Spide (15.45,18.45 en 21.45 uur),# a boy (19.00 uur) en Blade 2 uur). Vrijdag 5 juli: Bij de voormalige PEN-ca aan de IJsdijk in Oudeschild b om 19.00 uur een tijdrit va Wielervereniging Texel. Aan den vanaf 18.30 uur. Op het voetbalveld van ZD Den Hoorn gaat om 19.30 eerste crossloop van het sa van start. Er zijn diverse ca! rieen en afstanden. Inschrijva vanaf 19.00 uur in de kantint Om 20.00 uur begin in het get van Kotex aan de Abbewaal open klaverjasdrive van klave club Den Burg. Deelname €3,50 per koppel- In Cinema Texel draaien lee (aanvang 13.30 uur), Scooby- (14.00 en 16.00 uur), Spider (15.45,18.45 en 21.45 uur),A a boy (19.00 uur) en Blade 2 (2 uur). Veerdienst Teso onderhoudt derdag en vrijdag van 9.35 Texel tot 16.05 uur vanuit Helder halfuurdiensten. Reiz» die vrijdag tussen 11.00 en 1 uur naar Texel willen afre moeten rekenen op een half ui een uur. Vanaf Texel moet tu 9.00 en 12.00 uur op een hal! wachttijd worden gerekend. Hoogwater te Oudescl 11 Dl. 2 1.00 en Wo. 3 1.40 en Do. 4 2.30 en Vr. 5 3.50 en Za. 6 5.10 en Zo. 7 6.15 en Ma. 8 7.35 en Di. 9 8.24 en Aan het strand is het ongeveer een der hoogwater. De zon komt 10 |uli 05.30 uur en gaat onder om 21.5 2 juli laatste kwartier, 4 juli doodtij. 14.1 14.3 15.2 16.3 17.4 18.4 19.4 20.3 Bouwcenter RAB en HBI kozijnen hebben hun sponsorcontract met Wielercomité Texel met drie jaar verlengd. Hiermee wordt het voort bestaan van het Nederlands Kam pioenschap voor vrije renners (wielrenners zonder een KNWU-li- centie) veiliggesteld. Vorige week donderdag tekenden Jan Jacob Rab en Gert Pansier de sponsor overeenkomst. Wielercomité Texel organiseert zater dag 7 september het NK Tijdrijden voor vrije renners en KNWU Sport- klasse-B renners in de categorieën Heren senioren (16-40 jaar), Vetera nen (40 jaar en ouder) en Dames (alle leeftijden). De tijdrit voert over veer tig kilometer van Oudeschild naar De Cocksdorp en terug. Door het NK van 1997 staat de wedstrijd volop in de belangstelling en wordt gerekend op een veld van ongeveer 150 renners. De jeugdige renners worden met ver geten: voor hen wordt een tijdrit over tien kilometer georganiseerd. Nieuw dit jaar is het officiële NK tijd rijden voor tandems, waarbij een vi sueel gehandicapte renner en een stuurman een fiets delen. Vorig jaar zijn hier al proeven mee gedaan en Wielercomité Texel probeert dit initia tief in samenwerking met NebasNSG (organisatie voor sporters met een beperking) voort te zetten. E de deelnemende kanshebb Olympisch kampioen Jan Mi Het kampioenschap voor lig wordt geprolongeerd. Vorig ja de animo zo groot, Wielercomité opnieuw besloc wedstrijd te laten rijden. De mi heden tot afzetting van het pa' vanwege de hoge snelhedent ligfiets, worden momenteel i zocht. Speciaal voor Texelse bedrijvj de RAB/HBI-bedrijfsbokaal bedrijf kan met minimaal drie werkers deelnemen aan de tijd drie snelste tijden per team w opgeteld en het bedrijf met de ste tijd ontvangt de bokaal. Op kan bij Dirk Vinke, telefoon 31. Voor het eerst in het 23-jarig tx strijkt Circus Bongo neer op Het gezelschap staat van zaten juli tot en met zondag 4 augusti tenten, wagens en dieren o Nikadel in De Koog. Het progn heet 'Circusjuwelen, een wond reis door het koninklijk paleis'.l dagelijks voorstellingen, die om uur beginnen. Op woensdag, dag en zondag zijn er ook ma; (aanvang 15.00 uur). Kaarten t tussen de 7 en 10 euro en zijn de eerste dag tussen 10.00 en uur aan de kassa verkrijgbaat minuten voor aanvang van de stelling. (Advertentie) ccj- - «ajfj.. v. - Advertenties voor de vakantiekrant van 19 juli kunnen worden ingeleverd t/m maandag 8 juli 17.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2