Van Lubek moe, Van Heteren onbedreigd tijdens Texel Triatlon Toeschouwers genieten van veelzijdig concou TEXELSE j COuraNT Texels succes in crossloop ZDH Recordaantal deelnemers bij strandduincross Van Rijsselberghe in trainingskamp met teamgenoot Sportvissen Recreatief tennistoernooi Wesselman mist Schotse finale Kuip en Postm winnen voorron Winstpunten tijdens dressui Nieuw Bornril Gerard j 3e Koog DINSDAG 16 JULI 2002 De tweede crossloop van ZDH kende vrijdag diverse Texelse suc cessen. Rose Goslinga uit Den Burg won de loop over 4 kilometer bij de vrouwen in 21.45 minuten. Bij de mannen was Erik Bakker uit De Koog de snelste. Hij finishte in 15.52, op slechts twee seconden gevolgd door zijn broer Robert. De tweeling liep 'slechts' 4 kilometer, aangezien ze een dag later meede den aan de Texelse kwarttriatlon. De loop in Den Hoorn vormde kennelijk een goede training, want Robert was zaterdag de snelste Texelaar, terwijl Erik derde eilandgenoot werd. De wedstrijd over 4 kilometer bij de jeugd werd gewonnen door Michiel Veenstra uit Oostermeer. Hij kwam in 16.43 over de eindstreep. De wedstrijd over 8 kilometer werd bij de mannen een prooi voor Michael Bernhard uit Duitsland. Hij finishte in 33.38, overigens bijna drie minuten na Henk Olijve uit Haren, die de strijd bij de veteranen won. De cross werd onder uitstekende omstandigheden gelopen en trok 73 lopers. De derde in een §erie van zès wed strijden wordt vrijdag gehouden en begint om 19.30 uur. Relatief hoge temperaturen en een harde wind zorgden zondag voor bij zondere omstandigheden bij de eer ste Koger strandduincross van het seizoen. Toch trok de wedstri|d 47 deelnemers en dat was een record. Stefan van de Pal uit Leeuwarden had de dag ervoor nog aan de tnatlon meegedaan, maar dat verhinderde hem met mee te doen bij paal 21 en nog te winnen ook. Hij legde de 8 ki lometer af in 28.32 minuten. Henk Olijve uit Haren volgde op drie secon den en werd daarmee de beste ve teraan. De wedstrijd over 4 kilometer werd gewonnen door Robert Bakker, die ook de triatlon nog in de benen had. Zijn tijd was 14.29. De 15-jarige Jan Stuursma werd knap tweede in 14.40. Snelste vrouw was Margot van der Ven, die finishte in 17.57 Bij de jeugd, die 1200 meter over het strand liep, wonnen broer en zus Jonas en Elisabeth Baum, net als eerder in de week bij De Krim. Hun tijden waren respectievelijk 5.03 en 6.14. De vol ledige uitslagen staan op de web pagina van de organisatie: www.- avtexel.net. De eerstvolgende loop wordt woensdag bij De Krim (paal 28) gehouden en gaat om 19.30 uur van start. Windsurfer Adriaan van Rijsselberghe is met zijn team genoot Christiaan Snouck Hurgronje op Texel in trainings kamp gegaan voor het WK jeugd in Schotland. Zij oefenen samen op de Waddenzee omdat de stromin gen vergelijkbaar zijn met die in de zee voor de kust bij Largs, de plaats voor de WK Formula onder 18 jaar. De surfers hebben zich teruggetrok ken op de boerdenj van de familie van Rijsselberghe De komende dagen staan helemaal in het teken van de wedstrijden in Schotland, die van 4 tot en met 10 augustus duren. Windsurfen, mountainbiken, conditietrainingen en tactische be sprekingen zijn onderdeel van het trainingsschema. Doordat de twee samen trainen kan het competitie- element worden gebruikt om zeilen, mastvoetposities en vinlengtes te tes ten. Ook vanwege eikaars kwaliteiten hebben de surfers samen een trainingskamp belegd. In het Neder landse Espoir klassement (jeugd on der 21 jaar) bezetten zij de eerste twee plaatsen. In Schotland mag Van Rijsselberghe dan ook tot de kanshebbers worden gerekend, waar Snouck Hurgronje in de buurt van de top moet kunnen komen Zeker is in ieder geval dat de concurrentie tij dens het WK met mals zal zijn. Zo hebben de Britten het voordeel van de thuiswedstrijd en kan Polen altijd putten uit een ruim arsenaal aan ta- Nadat de eerste bootwedstrijd van Sportvisclub Texel enkele weken ge leden in verband met de slechte weersomstandigheden moest wor den afgelast, vond zaterdag de tweede wedstrijd wel doorgang. Met in totaal 23 deelnemers - waaronder drie dames - vertrokken de vissers met dertien booties om dwars voor de asfaltmolen voor anker te gaan. Hier bevindt zich een grote strook steentjes op de bodem, waartussen zich ook wel kabeljauw bevindt. De vissers haalden maar liefst 28 kabel jauwen en 15 palingen boven. Ook wgrd schar, bot en puitaai gevangen. Er werden 57 vissen met een totale lengte van 16 meter gevangen, de grootste vis was een paling van 60 centimeter, die aan de haak werd geslagen door Map van der Zwaag. De dagprijs ging naar Nico Tessel, die 12 vissen ving met een gezamenlijke lengte van 84 centimeter. Tweede werd Guus Keijser (7 vissen, 205 cm), derde Frans de Graaf (6, 191). De volgende bootwedstrijd wordt gehouden op 17 augustus, van 16.30 tot 20.00 uur. Aanmelden en inlichtin gen bij Map van der Zwaag, tel, 313551 lenten. Polen is dan ook hét Europese surfland momenteel. Gezamenlijk trainden Van Rijsselberghe en Snouck Hurgronje zaterdag leden van de windsurfclub: dit in het kader van hun opleiding Oud-Texelse Eva van Zoonen, die surfinstructrice wil worden, was spe ciaal hiervoor vanuit Castricum naar het eiland gekomen. Jammer was dat gedurende de dag de wind wat in zakte. Zondag konden de leden van de windsurfclub laten zien wat zij waard waren in de clubwedstrijd. Door ziekte en vakantie waren er maar elf deelnemers. Eerste over vijf manches werd Johan Cnossen, ge volgd door Jacob Roeper en Dorian van Rijsselberghe. Laatstgenoemde werd slachtoffer van zijn eigen gretig heid. De jongere broer van Adriaan startte een keer te vroeg en werd bij een latere manche overvallen door materiaalpech. Een Duitse toerist, die in eerste instantie alleen een surfplank wilde huren, werd door or ganisator Mark van Rijsselberghe overgehaald ook mee te doen. Hij kon zijn geluk niet op: het was zijn eerste surfwedstrijd, en de eerste maal met een groot bord en een groot zeil Evert en Douwe Monsma deden met mee aan de clubwedstrijd. Zij train den ter voorbereiding op het WK in Schotland in het Friese Hmdeloopen. Op de banen achter het Eierlandse Huis, aan de Klimpstraat 33 in De Cocksdorp, wordt van 27 juli tot en met 4 augustus een recreatief tennis toernooi gehouden Inschrijven kan in de onderdelen heren- en dames en kel, heren- en dames dubbel en ge mengd dubbel. Maximale sterkte is niveau 5 (voormalig Cl). Inschrijven vóór 23 juli, tel. 316507. Kosten zijn €9,- per persoon voor het enkelspel en €7,- per persoon voor het dubbel spel. Arnold Wesselman eindigde zaterdag op de golfbaan in Noordwijk bij de halve finale van de speciaal op duin- banen gehouden Telegraaf Dunhill Links Challenge op een gedeelde eerste plaats. Bij een gelijke stand in punten wordt gekeken welke speler de laatste holes het beste speelde. Helaas voor Wesselman speelde hij over de laatste zes holes één punt minder dan zijn directe tegenstander, waardoor een finaleplaats in het Schotse St. Andrews - êén van de oudste banen ter wereld, waar elke golfer eens in zijn leven wil spelen - aan hem voorbij ging. Vernon Hughes eindigde op een derde plaats Jaap Duin en Reymer de Graaf ein digden in de categorie handicap 0-10 in de middenmoot. Maar liefst 43 golfers deden i Texelse golfbaan mee aan de ronde van de wedstrijden vj Stichting Handicart, waarbi| 9 golfbanen van Nederland geldi ingezameld voor de stichting, <j, inzet voor minder valide golfers Coutmho, tonsul van de slid had een speciale wedstrijdvon dacht, waarbij elke golfstok di in de baan werd meegens bonuspunten waard was. Pair nam slechts twee stokken mj werd met 43 punten winnaar heren. Bij de dames was Els Postri beste. Zij scoorde 38 punten m stokken. Kuip en Postma zullen vertegenwoordigen in de land finale die in augustus wordt 9 den op golfbaan De Hoge D Amsterdam. Longest drives v» geslagen door Marijke Wijsbei Jaap Hoogenraad, de neary geslagen door Jan Mevius. Met de Amerikaanse verkoopi zeven nieuwe donateurs leven wedstrijd zeshonderd euro op Uitslagen: Categorie 1handicap 0-26,4:K Paul Kuip, 43; 2. Henk Wijsma 3. Peter van der Wind, 36. Darr Els Postma, 38; 2. Tyneke Bütty 3. Margreet de Graaff, 32. Categorie 2, handicap 26,5-36 ren: 1Martin Vlastra, 37; 2. Ha» Maldegem, 35; 3. Gert RietveS Dames. 1Janneke Kampstra,, Hanke den Boef, 36; 3 Tinekei wer, 33. Categorie 3, handicap bover, Heren: 1Arie Langeveld, 32. Da 1 Margreet Peetoom, 38. Ondanks het slechte weer we rige week goed gereden tijde dressuurwedstrijd op manegel Bornrif. Bij de B-pony's wist U Ellen met Hunter tijdens de eet tweede proef respectievelijk 157 punten te scoren. Een win was er voor Margot Schagen.il punten behaalde. Bij de L1-j haalde Paulien van der Star 17' ten met Spotlight, waar Frida Ti en Sanne Bakker met een sco 157 punten een winstpunt wu pakken. Van der Star en Spotl den 161 punten bij elkaar tijd tweede proef; Frida Tuitman met 156 punten haar tweede punt. Mariska Witte behaal Cleopatra bij de L2-pony's in ste en tweede proef 156 en 15 ten. Joke Dros wist bij de B-paarde Kapuchino 158 en nog eens 151 ten bij elkaar te rijden. Bij de L2 den was het Nancy Wetstee: Jody die 156 en 160 punte haalde. De stal Van der Linde verzorgde een sierlijke dressuurshow. Gelokt door een veelzijdig pro gramma, mooi weer en gratis en tree bezochten vele honderden en misschien wel enkele duizenden toeschouwers zondag het jaar lijkse concours hippique, dat op het buitenterrein van manege Akenburg werd gehouden. Ze wer den niet teleurgesteld, want de or ganiserende menvereniging Tus sen Wad en Duin maakte er samen met de deelnemers iets moois van. Het programma bood tal van hoog tepunten, zoals een dressuur- demonstratie van de stal Van der Linde, de touwtrekwedstrijd tussen het trekpaard Julia van Piet Bakker ('De Atlas') en enige tientallen kleine kinderen, en een quadrille, een show onder leiding van Rien Mast met vier historische tilbury's, waarvan som mige al jarenlang met uit hun stalling waren geweest Imponerend waren drie demonstraties van de stal Hazeleger uit het Gelderse Otterlo, die een eerst door vier. later door zes en ten slotte door acht shires getrok ken oude Engelse postkoets over het terrein stuurde De koetsier, eigenaar Hazeleger zelf, deed dat ogenschijn lijk met groot gemak, want terwijl hij de enorme paarden - met een schoft hoogte van circa 1,85 meter - mende, voorzag hij het publiek van professio nele uitleg. Spannend voor met name de Texelse toeschouwers waren de wedstrijden. In de rubriek kleine paarden en po ny's vond de jury de verrichtingen van Anke Vmgerhoet en haar dier Lea de beste. Gerrit Westerlaken en Favourita en Gerard de Ridder en Simba en Sparky werden respectie velijk tweede en derde. Thijs Witte was het minst op dreef en kreeg als troostprijs een zak voer. In de rubriek aangespannen Friezen toonde Elles Bousma haar klasse. Met haar paard Jelmer versloeg ze na een extra ronde Benno Beuving en Peke Jan Schaap en zijn paard Victor legden beslag op de derde plaats De troostprijs was voor Kees Bakker. In de open klasse werd gestreden om de Zilveren Zweep Die werd gewon nen door K van der Voorn, een gast- rijder, die het paard Rona van Piet Daalder mende. Ook hier had de jury een extra ronde nodig om tot een eindoordeel te komen. Henk Spigt met Obiku en Carlo Witte met Figaro eindigden respectievelijk op de tweede en derde plaats. Waar Henk Spigt net zijn meerdere in een concurrent moest erkennen, ver overde echtgenote Tineke samen met Obiku wél de eerste prijs in het damesnummer Margriet Meijer reikte met Ratina D naar de tweede plaats. Conna Witte pakte net als echtge noot Carlo de derde prijs Karin Brans en Maurits vormden volgens de jury het schoonste geheel. Op het wisselpunt voor dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild, na veertig kilo meter fietsen, ontstonden hectische toestanden. Atleten die hun fiets wil den omwisselen voor loopschoenen moesten kruisen met degenen die er al één van de twee looprondes op hadden zitten. Daarbij was het Bol werk ook met geheel gevrijwaard van bussen en landbouwverkeer. Behalve een fietser die over zijn stuur vloog - maar daar geen letsel aan overhield - liep menig deelnemer de verkeerde kant op De organisatie had de zaken echter op orde en kon deze atleten weer vlug op het goede spoor helpen Onbedreigd sloot Frans van Hete ren uit De Kwakel zaterdag zijn Texel Triatlon winnend af. De atleet was de snelste in het water, beëin digde het eerst zijn fietstocht en gaf ook het looponderdeel niet meer uit handen. Oud-Texelse Ingrid van Lubek was volgens ei gen zeggen te moe om een goede klassering te behalen. De organi satie spreekt van een mede door het weer 'fantastisch' evenement. zwemmers hielden leden van windsurfclub op het water een oogje in het zeil. Uiteindelijk kwam iedereen op eigen kracht uit het water, al kreeg de laatste zwemmer af en toe een zet met een peddel. Texelaar Menno Goënga, volgens speaker Albert Ho ven bij ieder sportief evenement op het eiland paraat, kon rekenen op grote publieke steun toen hij het als één van de laatste deelnemers moei lijk had in de Waddenzee. Een atleet maakt zich klaar om de fiets voor de loopschoenen om te ruilen Vis (zesde) en Robert Bakker (acht ste) kregen respectievelijk een dek bed en een bon voor nieuwe loop schoenen cadeau. Ook andere Texelaars presteerden goed; verschil lende deelnemers eindigden in hun categorie bij de eerste twintig. Organisator Judy Witte noemde de negentiende editie van de kwarttriatlon zeer geslaagd. 'Het weer zat mee en het was prima ge organiseerd. Volgend jaar hebben we de twintigste editie. We gaan eerst Schiedammertjes (Arthur Kui|per, Huibrecht Lagerwerf. Gerard Lagerwerf). 3. Trio The Musicstore (Guido Banda. Robbert Boersen. Remco Nagtegaal). 4. Trio De Waterboys (Rien Brouwer. Jan Zijm. Norbert Dankers), 5. Tno De RAB Betonners (Simone de Wit, Dennis Schouwstra. Martien Witte), 6 Trio Pequemta (Carla Rijling, Hestia Monster. Elske Hetebnj). 7 Trio De TPG Posters (Colmda Brouwer. Marijke Stark. Margo van der Ven). 8. Trio Molenbos (Giese de Wolf. Corrie de Jager, Laurien Bakker). 9. Trio De Woudberen (Peter Haker, Ewoud Riteco. Mark Riteco). 10 Trio Michael Renting. 11Trio De Teletubben (Jan van der Ven, Hedy van der Ven. Emelie Papen burg) Ingrid van Lubek komt lachend over de finish. Van Heteren was de eerste die ook de tien kilometer hardlopen had vol tooid. Hij kwam binnen in een tijd van 1 uur, 47 minuten en 46 seconden 'Normaal is het tijdens de kwarttriatlon op Texel minder weer. Nu had ik veel wind mee en scheen de zon. Jammer was dat ik vandaag niet zoveel concurrentie had zei Van Heteren, die zeven keer meedeed op Texel, vaak tweede werd en zelfs een keer won. Zaterdag hield hij zijn naaste opponent op ruim drie minu- Doordat zeven deelnemers zich 's ochtends in Oudeschild niet kwamen melden, kon ook de volledige reservelijst bij Dijkmanshuizen van start gaan. 129 triatleten doken om 12.00 uur onder een stralende zon in het water voor de 1000 meter zwem men. Vooral voor de wat tragere ten. Van Lubek werd simpel de eer ste vrouw, op twaalf minuten van de winnaar. Zij verklaarde achteraf erg moe te zijn van alle recente triatlons, in Holten en Gyor. 'Ik had opnieuw last van mijn buik, net zoals bij het EK in Hongarije. In het begin, op de fiets, zat ik nog dichtbij de koploper, maar die moest ik laten gaan. Tijdens het lopen kreeg ik weer last en heb ik rustig aan gedaan.' Ondanks dit on gemak wist Van Lubek net binnen de twee uur te finishen. Voor de beste Texelse man en vrouw had de organisatie een aangename verrassing in petto Natascha van der maar eens bijkomen van deze triatlon en dan kijken we naar volgend jaar.' Of de deelnemers tijdens de jubileumtriatlon iets speciaals te wachten staat, kon Witte met zeggen Uitslagen Heren senioren-1 Frans van Heteren. 2. Edwin van Dort. 3. Jan Blokland. Heren 40-50 1Hans Leek. 2. Theo Mosch. 3. Hessel Kruijer Heren 50+ 1 Jan van der Heyden, 2 Wim Edam. 3. Henk van de Grootevheen Dames 1 Ingrid van Lubek. 2. Marlies van der Linden. 3. Carla Spijkers. Dames 40-50: 1 Sietske Welde. 2 Barbara Veisfeld. 3. Inger Steinmetz. Dames 50+: 1 Elly van der Zijden. Trio teams 1Trio Grande (Jacomina Eijkelboom. Oscar Dorrestijn, Casper Dirks), 2 De Bij de tweespannen ging de eerste prijs naar Piet Daalder, die Ratina D en Rasjana voor de kar had gespan nen. Rein Eelman (met Navero en Hilde) en Piet Beers (met Maurits en Ferdinand) veroverden de overige prijzen in deze klasse, waarin twee andere deelnemers de strijd wegens een blessure van één van de paarden moesten staken. De stal Hazeleger uit het Gelderse Otterlo zes- en een achtspan. bereed een oude postkoets met Bij de loterij is nog een flink aantal prijzen blijven liggen. Die vielen op de groene lootjes met de nummer 5,41 54, 72. 105, 125, 174, 192, 429, 461 531, 593, 595, 854, 871, 882, 930, 953, 959 en 990. Blauw: 34, 42, 129, 237 en 795. En roze: 338, 3 650,651,903,904 en 953. zijn woensdag tussen 15 .00 uur of na telefonische afspr 327516) af te halen bij Califormëweg 3 nabij De Ronduit spectaculair was 'Speel uw spel', waarin de elf deelnemers paarsgewijs hun aanspanning met één of twee pony's ervoor over een lastig parcours moesten zien te lood sen en ten slotte een vlag hijsen. Hans Jimmink ging zó voortvarend te werk dat hij zijn groom (bijrijder), echtgenote Miek, van de wagen zag tuimelen. Ze waren op slag kansloos voor de hoofdprijs, die werd gewon nen door Nelleke Slagter en Emma. Zij versloegen in de finale Gerrit Westerlaken en Favourita met een verschil van acht seconden. K. van der Voorn, winnaar van de open klasse, maakte na afloop een welverdiende ereronde. Naast hem op de bok wethouder Nd" die hem even daarvoor de Zilveren Zweep had overhandigd. (Foto's Na de hectische toestanden rondom het omkleden gingen de atleten per fiets richting De Cocksdorp Eén van de deelneemsters raakte van de weg en werd na afloop door één van de organisatoren geadviseerd langs het ziekenhuis te rijden Daar werd een gebroken sleutelbeen geconstateerd. Erik Bakker tijdens het afsluitende looponderdeel

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 4