Hitte en horzels mPHbbi Nederlandse lied schalt in centrum Den Burg EcoMare ent zeehonden opnieuw in tegen virus teso Poëziefestival ludieke opening 'dichtbundel' Agenda Scheepsjongens van Bonteko .TEXELSE 2 COURANT Lezing over buitenlanders bij de VOC Excursie Slufter Holland Festival zaterdag 10 augustus Ook ringstekers varen blind op Texelse weerman Trage opbouw antistoffen na vorig vaccin Prijsverhogingen TEXELSE'fcxJRANT Blikvanger Revanche Lohse Bingo Molenkoog Big Band Texel DINSDAG 6 AUGUSTUS 2002 Een strandhuisje als onderkomen voor badgasten is bekend. Maar als dichtbundel, dat is nieuw. Het is het geval met huisje nummer 53 op het strand van paal 12 (aan de noordkant). Het is eigendom van Willem Broens, kunstenaar en le raar Nederlands. Woensdag om 19.00 uur wordt zijn 'dichtbundel' officieel geopend met een poëzie festival. 'Ik kan mijn gedichten op de traditio nele manier bundelen, maar dan be reik ik hooguit 150 tot 200 lezers. Het kan ook anders', aldus de creatieve Broens. die tijdens de Meimaand Natuurmaand in 2000 op een open plek in de Dennen een katheder bouwde 'Net als dit strandhuisje was dat een hommage aan het lezen', omschrijft de Texelaar zijn 'postkan toor voor poëzie De wanden van het huisje zijn getransformeerd tot blad zijden, waarop hij zijn gedichten heeft geschreven. Andere gedichten heeft hij aangebracht op de buitenkant van flessen die hij heeft gevonden aan het strand 'Het is symboliek De Duitse dichter Paul Celan noemde poëzie een flessenpost Dichter en lezer zijn altijd gescheiden. De afzender van de flessenpost schrijft op en de ontvan ger leest het op een heel andere plek Alle beschreven flessen staan als soldaatjes in rijen tegen de wand van het strandhuisje. De presentatie van de opmerkelijke dichtbundel op woensdagavond wordt opgeluisterd door voordrach ten van schrijvers en dichters die een sterke band met Texel hebben, zoals m. ts Mbi roai i Het 'Postkantoor voor poëzie' op het strand van paal 12. Nico Dros. Marcel Wernand. Bouwe Kuipers. Theo Timmer, Daan Wei- boren, Theun de Winter. Jeroen Kummeling en Simone Zacharias. Het poëziefestival is gratis toeganke lijk. Het poëzie strandhuisje is tot het eind van het seizoen te bezichtigen. In het Zeemanskerk|e in Oudeschild begint donderdag om 20.00 uur on der de titel 'Poepen en Knoeten' een lezing door Roelof van Gelder Van Gelder is redacteur van het boekenkatern van NRC Handelsblad. Hij is historicus, schreef veel over de geschiedenis van Amsterdam en de VOC en promoveerde in 1977 op onderzoek naar Duitse werknemers bi| de VOC Hi| schreef daarover het boek 'Het Oost-Indische Avontuur', dat binnenkort ook in het Duits ver schijnt. Samen met Vibeke Roeper publiceerde hi| onlangs 'In dienst van de Compagnie'. Op het moment werkt hij aan een biografie van Noporra, een Zwitser die na allerlei omzwervingen terechtkomt bij de VOC Dit boek verschijnt komend voogaar. De titel van de lezing, een initiatief van de Historische Vereni ging, in samenwerking met de Stich ting VOC Texel 2002, verwijst naar de vele buitenlandse werknemers bij de VOC. De entree is €3,-, inclusief kof fie of thee. IVN Texel houdt vanavond een excur sie door de Slufter. Onder leiding van een aantal IVN-gidsen wordt een wandeling door het natuurgebied gehouden, ledereen is welkom. Deel nemers verzamelen zich om 19.30 uur bij de trap aan het eind van de Slufterweg. Voor meer informatie, tel. 313582. Het centrum van Den Burg vormt zaterdag 10 augustus het toneel voor een nieuwe editie van het Holland Festival. Het is de laatste keer dat het festival in het seizoen wordt gehouden. Organisatoren Heino Huizing en William Pijnacker van de Lindeboom en De Zwaan willen het volgend jaar op een ge schikter moment houden. Ze willen het ook gaan verspreiden over meerdere dagen. Dit jaar wordt het festival nog op éen dag gehouden. Zanger Hans Versnel bijt om 11.00 uur het spits af op een p dium voor het gemeentehuis. Tot ongeveer 21.00 uur is daar doorlo- f ld muziek. Op de Groeneplaats is verder een kinderkermis, er staan oliebollen-, poffertjes- en viskramen en het Open Texels Kampioenschap Spijkerbroek hangen wordt gehou den. Het laatste begint om ongeveer 15.00 uur De finale is gepland om 18.00 uur. 's Avonds vanaf ongeveer 21.30 uur treden diverse Nederlandse artiesten op bij de cafés in het cen trum. Er zijn optredens van Armand, Dries Roelvink, de Flugel Skihut Party. Leon Ray, Harm Janto, Dick Remelink, Frank Kooiman, Ben Sproet Karin Lavleur, Dutch Erotic en Cactus Cow boy's. De Texelse zangers Ruud Bos, Kees Klaassen en Peter Marnier en de Texelse groep Bal Na zijn even eens van de partij. Klaassen en Roelvink verzorgen ook optredens op het podium op de markt. Roelvink zingt er aan het eind van de middag. Twee groepen verzorgen overdag lo pend door Den Burg optredens en de andere artiesten treden 's avonds op in de cafés. Het festival duurt tot 4 00 uur. De entree is gratis. Volgend jaar willen Huizing en Pijnacker het evenement in een nieuw jasje steken, vertelt Huizing. 'Direct na afloop gaan we evalueren en een moment zoeken waarop het beter gehouden kan worden We wil len naast toeristen ook meer Texels publiek van het festival laten genie ten. We willen ook naar meerdere dagen Het zou een soort feestweek voor Den Burg moeten worden. Het hoeft met groots te worden, maar wel met veel sfeer en gezelligheid De twee willen daarvoor proberen ook de kermis van De Koog weer naar de Groeneplaats te laten verplaatsen, zodat festival en kermis daar gecom bineerd kunnen worden. Ze zijn in middels op zoek naar grotere spon sors voor het-evenement van 2003. Ze zijn ook op zoek naar Texelaars die volgend jaar zouden willen zingen op het festival. Huizing zegt het prettig te vinden dat het festival van dit jaar gedragen wordt door alle bedrijven in het centrum. Weerman Ed de Bruijn heeft het er maar druk mee. Zondag raadpleegde de MAB-club hem of de autocross al dan niet kan doorgaan, donderdag riep de organisatie van het ringsteken de hulp in van de directeur van vlieg veld Texel. Want regen en onweer kunnen een lelijke spelbreker zijn. Jullie houden het niet helemaal droog, maar het zware weer gaat boven Texel langs', berichtte De Bruijn. De organisaties van het ring steken en de Hoornder Donderdag konden opgelucht ademhalen, al lie ten de koetsiers uit angst voor water schade hun fraaiste koetsen thuis. Nadat Hans en Miek Jimmink tijdens de voorstelronde waren uitgevallen, bleven zestien combinaties over. De gaststeekster van Gerard de Ridder en Annemiek Henstra stak in de toeristenronde alle ringen raak, waar door deze combinatie met 16 punten de hoogste score haalde. Eén punt minder haalden Wimjan Bakker en Anneke Eelman. Benno en Marja Beuving eindigden met 13"punten als derde Zondag 11 augustus maken de ringstekers hun opwachting bij Vakantiepark De Krim, bij De Cocksdorp. Het inspanterrein is te bereiken via de slagbomen. Lezers van de Texelse Courant attenderen de redactie nu en dan over rigoureuze prijsverhogingen die op Texel zijn doorgevoerd. In de horeca, om campings, in win kels en bij andere instanties. De redactie overweegt hierover een artikel te publiceren. Als er lezers zijn die ook voorbeelden hebben van prijsverhogingen die volgens hen met door de beugel kunnen, kunnen ze de redactie hierover inseinen. Telefonisch (362620), via de fax (323000) of email (redactie@texelsecourant.nl). EcoMare is vandaag begonnen met het opnieuw inenten van alle zeehonden in de zeehonden opvang. De dieren krijgen extra bescherming tegen het phocine distemper virus (de zeehonden ziekte). Uit onderzoek was geble ken dat het vaccin dat de dieren begin juni hadden gekregen niet voldoende was. 'Er is daardoor een heel klein risico dat ze besmet kun nen raken', aldus woordvoerster Renee Smal van EcoMare. De vaste zeehonden van EcoMare kreeg begin juni al een vaccin toege diend om bestand te zijn tegen het virus dat toen net bij het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden was uitgebroken. Het vaccin was ontwik keld door viroloog Ab Osterhaus. Uit onderzoek dat hij verrichtte op zeehonden uit Pieterburen, bleek dat Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant. nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Michiel Dekker Telefoon 31 96 76 of 06 - 11 29 32 27 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr nl Op ai onze odvetontiecontraden en aanbiedingen daartoo zijn van toepassing de Regelen voor het Adverteniiewezen van de Suchting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bi| de Kamer van Koophandel en Fabrieken Ie Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor hel Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos loegezondon AL inementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80 Per jaar 59,60 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schrifteli|k en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Ze zijn er weer in alle heftigheid, het kleine volk. En ze houden ons be hoorlijk bezig. De muggen, de steek vliegen, de mieren, de onweers beestjes, de wespen, de strandvlooien en nog een zooitje on geregelde pestkoppen. Deze hele dansende horzelbende bezorgt de medische post handenvol werk, re cepten vliegen via de computer naar de apotheek En steeds vreemder getooide mensen komen hun aan randingen van het kleine volk laten zien. Verharde knieschijven, rode ran den, etterende bulten, eigenaardige zwellingen op nog eigenaardiger plekken. Hoe durft zo'n beest. Er wordt kwistig met medicijnen ge strooid en we zoeken geschokt de verkoeling in de schaduw, gewoon in bed, onder onze meegezeulde klam boes die ook al steeds vreemdere vormen en kleuren aannemen. Zo zijn we toch al snel weer teruggeroepen bij deze tropische sferen, gewoon thuis in eigen bed met een net te ver dragen lijden en een net te verdragen aandacht en irritatie. Vakantie staat nog steeds nummer één op de stresslijst. Dat geldt voor vakanties met slecht weer, eveneens voor va kanties met goed weer, stress door de greep van de insecten, door het op elkaar aangewezen zijn,voor kind- ergebroed dat eigenlijk niet meer met hun ouders mee wil, voor ontred derde echtgenoten die elkaar opeens té veel zien. Neem daarbij het be roerde eten van ijs patat en hambur- ger, waarbij ook weer een lichte vorm van misselijkheid de overhand neemt. Vakantie is dus een heel spe ciaal soort lijden, geflambeerd door vleugen heimwee naar eigen huis en haard, daarbij nogal eens een erva ring, van een onvermoed verlangen naar iemand die je tijdelijk achterliet, wie dat dan ook moge zijn. Het valt mij dan ook op dat de bootgangers richting Den Helder in een optimale stemming zijn en de boot gan- gersrichting Texel zich wat al te ver wachtingsvol en schreeuwerig gedra gen Ondertussen verzwijgen de Texelaars de 'stille plekken' op het eiland en prijzen grootmoedig Den Burg en De Koog aan. Daar zijn de festiviteiten, daar moet je heen etc., etc. Want de stille plekken blijven gewoon. Ik was dan ook zeer verbaasd daar een echte toerist aan te treffen. Zo ie mand met een grote zonnehoed, kleurrijke omslagdoek, klapstoel om in te zitten en nog een extra klapstoel voor een been dat omhoog moest. Ze was gewapend met zonnebril, fles water, boek en een klein schetsboek met de juiste potloden. Ze glimlachte vriendelijk naar mij, verrast om me op dit zeer vroege uur tegen te komen.De glimlach was ontwape nend, alsof ze ter plekke besloot om mij te tolereren, hoewel ik toch de gene ben die haar moest tolereren. Ze kwam uit Noorwegen, en sprak met een grappig Engels. Ze was ge stoken door een horzel, zo vertelde ze. En behoorlijk, medicijnen, rust, been omhoog en niets doen, was het advies.Voorai bij dat laatste woord ontstond een gelukzalige glimlach. 'Ik ben hier met mijn echtgenoot en drie jongens', zei ze.'Elke dag stallen ze mij hier heel vroeg, ze brengen een lunch, ze gaan weer, ze halen me op wanneer het avondeten klaar staat. Nog nooit heb ik zo'n gelukzalige vakantie gehad, ik hoef niets, ik kan niets, ik lees, ik teken en ik kom nie mand tegen. En wanneer ik naar huis ga volgende week is alles weer over. Leve de horzel. Ik kan dat beest wel omarmen en 'mijn mannen' verma ken zich ook uitstekend. Ze behoe ven geen enkele overleg, ze razen op dat eiland rond en zijn ook diep- gelukkig.' Ik knikte begrijpend en gluurde naar het dikke boek op haar schoot. Het was 'Italiaanse Reis' van Goethe. Ik knikte nog begrijpender. 'En hier komt echt niemand", zei ze stralend. 'Ik', zei ik zwakjes. Elke dag. dacht ik, maar dat slikte ik in.lk zei haar vriendelijk goedendag, wees nog even op het boek en vertelde dat ook ik daar ooit zo van genoten had.Dat zo'n horzel zoveel geeft, peinsde ik en verdween uit het zicht. Ik besloot tot de volgende week 'mijn plek' niet meer te bezoekenom haar paradijs niet aan te tasten. Om de ilussie over het 'mijne' te behouden. Dana Rover Dinsdag 6 augustus: In de Dorpsstraat in De Koog wordt 13.00 tot 21.00 uur een braderie ge houden. Op de wielerbaan aan de Haffelder- weg begint om 19.00 uur een criteriumwedstrijd van de Wielerver eniging Texel. Het Jongerentheater Alkmaar speelt 'De Scheepsjongens van Bontekoe' in het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild. Aanvang 13.00 en 15.00 uur. Toegang €6.-; tot 16 jaar en 65+ €5,-. Kaarten verkrijgbaar bi) VW Texel (Den Burg) en het Maritiem en Juttersmuseum. Tel. 314956. Om 15.00 uur begint in zwembad Molenkoop de 'Superpannen- koekenrace'. In Cinema Texel draait om 12 00, 19.00 en om 21.30 uur Men in Black 2, om 12.30 en 21.45 Spider-Man. om 14.30 en 16.30 uur Stuart Little, om 15.00 uur Spirit, om 17.00 uur Scooby-Doo en om 19.30 uur About a Boy. IVN Texel houdt vanavond een ex cursie door de Slufter. Onder leiding van een aantal IVN-gidsen wordt een wandeling door het natuurgebied gehouden, ledereen is welkom. Deelnemers verzamelen zich om 19.30 uur bij de trap aan het eind van de Slufterweg. Op het strand bij paal 9 begint om 19.30 uur een vliegerfestival. In de hervormde kerk in De Waal be gint om 20.30 uur een concert van Alexander Prins op orgel en Anna Duinker op hobo. Woensdag 7 augustus: In het centrum van Den Burg wordt van 10.00 tot 16.00 uur De Dag van de Muziek gehouden, onderdeel van de wekelijkse folkloremarkt. In Cinema Texel draait om 12.00, 19.00 en om 21.30 uur Men in Black 2, om 12.30 en 21.45 Spider-Man, om 14.30 en 16.30 uur Stuart Little, om 15.00 uur Spirit, om 17.00 uur Scooby-Doo en om 19.30 uur About a Boy. Het Jongerentheater Alkmaar speelt 'De Scheepsjongens van Bontekoe' in het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild. Aanvang 13.00 en 15.00 uur. Toegang €6.-. tot 16 jaar en 65+ €5,-. Kaarten verkrijgbaar bij WV Texel (Den Burg) en het Maritiem en Juttersmuseum. Tel 314956. Om 13.30 begint in de Oudheid kamer in Den Burg een voorstelling rond de brieven van Aagje Luijtsen Toeschouwers betalen een toeslag van €2,- op de entreeprijs van het museum, in verband met het gering aantal plaatsen is vooraf reserveren noodzakelijk, tel. 313135. Om 19.00 uur is de presentatie van het 'Postkantoor voor poézie', strandhuisje 53 op paal 12 (noord zijde). Gelijktijdig begint een poëzie festival, met voordrachten van Texelse schrijvers en dichters Bij strandpaviljoen Paal 28 gaat om 19.30 uur een strandloop van Atletiekvereniging Texel van start Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in het paviljoen In dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat in Oosterend begint om 19.45 uur een bridgedrive. De kosten zijn €2,50 per persoon. Op gave vanaf 19.30 uur in de zaal. Donderdag 8 augustus: In de hervormde kerk van De Cocksdorp wordt handwerk ver kocht ten bate van de restauratie. In Cinema Texel draait om 12.00, 19.00 en om 21.30 uur Men in Black 2, om 12.30 en 21.45 Spider-Man, om 14.30 en 16.30 uur Stuart Little, om 15.00 uur Spirit, om 17.00 uur Scooby-Doo en om 19.30 uur About a Boy. In Den Hoorn wordt van 14.00 tot 21.00 uur Hoornder Donderdag ge houden. Om 15.00 uur begint in zwembad Molenkoog een bingo. In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 17.00 tot 21.00 uur de Durper feestmarkt gehouden. Het Jongerentheater Alkmaar speelt 'De Scheepsjongens van Bontekoe' in het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild. Aanvang 13.00. Toegang €6,-; tot 16 jaar en 65+ €5,-. Kaarten ver krijgbaar bij WV Texel (Den Burg) en het Maritiem en Juttersmuseum. Tel. 314956. Om 19 30 uur begint in dorpsh De Hof in De Koog een recrealij bridgeavond. Kosten €2,50 euroj persoon, inlichtingen H. Veen» tel. 317489. Om 20.00 uur begint in BethS Zuid-Eierland een open klaver) dnve. Deelname kost €1,50 perp soon Roelof van Gelder verzorgt een zing in het Zeemanskerkje in Ou schild, getiteld 'Roepen en knol vreemdelingen in dienst van VOC'. Aanvang 20.00 uur. Eni €3,-. Vrijdag 9 augustus: Het boothuis van de KNRM in Cocksdorp (Volharding 3) is tel zichtigen van 20.15-21.30 uur reddingwinkel is eveneens op Om 20.45 uur begint een demp stratie met de reddingboot In Cinema Texel draait om 12. 19.00 en om 21.30 uur Men in Bij 2, om 12.30 en 15.00 uur Spro om 14.30 en 16.30 uur Stuart Lit om 17.00 uur Spirit, en om 19 uur About a Boy en om 21 Spider-Man. TESO Veerdienst Teso onderhoud dondi dag en vrijdag van 9.35 uur var Texel en 16.05 uur vanuit Denh der halfuurdiensten. In Den HeU moet vrijdag tussen 13.00 en 17' uur rekening worden gehoudenr een half uur wachttijd. Op Texelk de wachttijd tussen 9.00 en 16 uur variëren van een half uur tote uur. Voor meer informatie 369600, info@teso.nl www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschi Di. 06 6.45 en 19.20« Wo. 07 7.54 en 20.36: Do 08 9.00 en 21 36: Vr. 09 9.56 en 22.14: Za. 10 10.40 en 23.15: Zo 11 11.35 en O.OOi Ma. 12 0.16 en 12.04. Di. 13 0.35 en 12.44, Aan het strand is het ongeveer een uuri der hoogwater De zon komt 9 augustu om 06 12 uur en gaat onder om 21 1fi 8 augustus nieuwe maan; 10 augs springtij zijn vaccin te langzaam de anti-stof fen tegen het virus laat opbouwen. Smal: 'Dat is nu verbeterd, waardoor ze allemaal nog een keer een inenting krijgen om echt alle risico's uit te slui ten.' De inenting heeft plaats op de 21 robben die tot de vaste groep behoren, de elf jongen die dit jaar werden geboren en zes robben die momenteel in de opvang verblijven. Het vaccineren neemt naar verwach ting twee dagen in beslag. De zeehondenopvang heeft gisteren de eerste zieke zeehond opgenomen die kans maakt besmetting met het phocine distemper te overleven. Het dier werd gevonden bij paal 23. Vol gens de dierenarts bevond de be smetting zich nog in de beginfase en het was niet nodig het dier af te ma ken. Het gaat om een vrouwtje van dit jaar dat naar schatting ongeveer vijf- herU<il^woog^He^lier^jaUr^|u^- rantame is gesteld, kreeg een zout oplossing tegen uitdroging, antibio tica en ze werd ontwormd. Ze kreeg nog geen vaccin tegen de zeehondenziekte toegediend. Tweehonderd Het aantal dode zeehonden in het Nederlandse deel van de Waddenzee steeg gisteren naar 200. Dat is iets meer dan drie procent van het aantal robben in de Waddenzee (ongeveer zesduizend). Van het weekend was nog sprake van 170 dode dieren. Naar verwachting sterft ongeveer de helft van het aantal zeehonden aan de gevolgen van het virus. Van de 200 zijn er 37 op Texel gevonden en 8 el ders in Noord-Holland. Op de andere Waddeneilanden spoelen ook veel besmette zeehonden aan. In het Duitse deel van de Waddenzee lijkt de besmetting ook te zijn uitge broken. Bij Nedersaksen zijn in korte tijd zeven dode zeehonden gevon den. Deskundigen vermoeden dat het virus de doodsoorzaak is. Defini tief staat dat nog met vast. In het Kattegat en het Skagerak tussen Denemarken en Zweden stond de teller volgens de laatste cijfers van woensdag 31 juli op 2200 dode zee honden. Voor de Zweedse kust wa ren er 1150 gevonden en bij de Oslo fjorden in Noorwegen vijftien. 'Elf daarvan reageerden positief op het virus.' Uit het Deense deel van de Waddenzee zijn nog geen berichten bekend over uitbraak van het phocine distemper virus. De vijfde crossloop van ZDH in Den Hoorn trok vrijdag 75 deelnemers. Onder prima weersomstandigheden werd volgens onze correspondent op de diverse afstanden volop strijd ge leverd. Bij de mmiloop van één kilo meter zat er tussen nummers één en twee slechts negen seconden. Douw Mol uit Het Gooi trok met 3.40 minuut aan het langste eind. Maurice Mulder uit Bonn prolongeerde zijn overwin ning op de vier kilometer voor de leugd. Wel liep hij 55 seconden snel ler dan vorige week. Hij kwam in 16.27 over de eindstreep. Bij de vier km vrouwen was Heike Brienstein uit Oventrop het snelst. Ze liep de af stand in 17.47. Snelste man op die afstand was Erik Dulfer ui Schiedam, die in 15.56 finishte. De acht kilome ter voor mannen werd na een span nende strijd gewonnen door Lutz Lohse. In een tijd van 28.14 revancheerde hij zich op opponent Ruud Moeland, de winnaar van de vorige editie, die nu 13 seconden la ter finishte. Jan Zijm was van de ve teranen de snelste op de 8 km. Zwembad Molenkoog houdt donder dag een bingo op het terras van het paviljoen. Het evenement begint om 15.00 uur. Deelname is kosteloos, wel moet entree worden betaald voor het zwembad. Voor de bingokaarten wordt een kleine vergoeding ge vraagd. Er zijn diverse prijzen te win nen. Tijdens "Beachtour 2002" is Band Texel te gast bij stf paviljoens paal 9, 12, 15. 17 et Zondag 11 augustus is Paal 9aa beurt. Vanaf 15.00 uur laat di band onder leiding van Jan Küht kustgangers swingen. In het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild voeren Jongeren Theater Alkmaar en theatergroep Het Gezelschap uit Hoorn dinsdag, woensdag en donderdag de familievoorstelling 'De Scheeps jongens van Bontekoe' op. Het stuk is gebaseerd op het be roemde boek van Johan Fabricius. Regisseur en dramaturg Ingrid Docter bewerkte het tot een theaterstuk dat geschikt is voor iedereen vanaf 8 jaar. Spil van de voorstelling is de goed lachse Padde. Hij vaart per ongeluk met zijn vrienden Hajo en Flor mee op het schip de Nieuw Hoorn naar Oost- Indië. Het mag duidelijk zijn dat deze 'groentjes' aan boord de nodige spannende avonturen meemaken. Stormen worden getrotss scheurbuik overwonnen en uiten lijk lijden ze zelfs schipbreuk. I vriendschap wordt menigmaal op proef gesteld, maar ze blijven ek trouw. De reis wordt voor de jong een tocht naar de volwassenheid, spelstijl van de acteurs getuigt gedrevenheid, voor een aantal ka ters worden grote poppen gebn Er wordt gedanst en er is muziek speciaal voor de voorstelling is maakt. De voorstellingen op 6 e augustus beginnen om 13 00 15,00 uur. Op 8 augustus is era« een voorstelling om 13.00 uur Ki ten zijn te koop bij de WV enl Maritiem en Juttersmuseum Enl voor volwassenen €6,-. voor km ren tot 16 jaar en met 65+-pas f

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2