texelse'Öcourant 7 ab legt 'landingsbanen' aan in Oudeschild d-Texelse maakt furore op WK volleybal Dros koopt café De Pilaar Daalder legt laatste stuk fietspad aan Ploegwedstrijd Open dag fort De Schans Kunst Wat ik zeggen wou. Havelaar-koffie .TEXELSE COURANT' Nieuw rondje Geen krant gekregen? Bel uw bezorger W^ ik zeggen wou... Gemis BEZORGERS Lindeboom wil verzekering van concertvleugel Subsidies tonlaag waalf m< ebeurt r jonnen, ar een half jaar geleden e Blom niet welkom bij de ndse selectie. Ze was ,78 meter en dat is volgens ternationale volleybal ven aan de kleine kant. had de 22-jarige oud met enkele belangrijke n echter een groot aandeel in 0 overwinning op Canada, -?4oor Oranje zich plaatste voor >*feede ronde van de wereld- ioenschappen. genwoordig in Oldenzaal wo- Blom doet het uitstekend in and. Begonnen als reserve de oud-Texelse in de loop van oernooi steeds meer 'speel- en'. Daarin slaagde ze er knap insluiting te kriigen bij de ipeelsters. Vlak voor de laatste tri|d in de eerste ronde bless- Manon Flier, één van de grote talenten van Oranje, zich zwaar aan een enkel, waarna bondscoach Angiolino Frigoni besloot Blom een kans tegen. Die pakte ze met beide handen aan. In de internationale me dia werden vooral haar sprongservice en de aanvalskracht geroemd, terwijl zelfs een leek op televisie kon zien dat Blom het naar haar zin had in haar nieuwe rol. Omdat ook haar medespeelsters zich van hun goede kant lieten zien, slaagde het Neder lands team na overwinningen tegen Egypte en Roemenië maar kansloze nederlagen tegen wereldkampioen Cuba en Zuid-Korea er toch nog vrij eenvoudig in de volgende ronde te bereiken. Het succes is Blom niet komen aan waaien. In de Nederlandse eredivisie presteerde ze uitstekend, maar de bondscoaches kozen steevast voor andere speelsters. Dat veranderde toen de Italiaan Frigoni dit jaar de 'lil jaar: Alice Blom probeert namens Arke Pollux de verdediging van Vanilla VC te (Foto Do GekJerlandor) scepter ging zwaaien en Blom zelf goed bleef presteren bij lands kampioen Arke Pollux. Toen ze door de website www.volleybalkrant.nl werd gekozen tot beste volleybalster van de eredivisie, werd ze in de se lectie opgenomen voor een serie oefenwedstrijden. Ze slaagde voor haar 'toelatingsexamen', reden voor Frigoni de oud-Texelse mee te nemen naar de wereldkampioenschappen in Duitsland, waar ze opnieuw laat zien heel aardig te kunnen volleyballen. Oranie stuit nu in de tweede ronde op de Verenigde Staten. Brazilië en het gastland. Hoewel het hoofddoel - de eerste ronde overleven - al bereikt is, hopen insiders toch op een nieuwe stunt. Die moet dan dit weekeinde gestalte krijgen. Eindigt het Neder lands team bij de beste twee in de poule, dan mag het met nog zeven landen om de wereldtitel strijden. Ook wanneer de Oranie-dames eén van de twee beste nummers drie in de poule worden, dan krijgt het die kans. Het eerste duel staat vanavond in Riesa op het programma en gaat tussen Nederland en Duitsland. Aannemingsbedrijf Daalder Alkmaar BV begint nog deze maand met de aanleg van het laat ste deel van het fietspad Den Burg- Den Hoorn langs de Westerweg. Het gaat om het stuk tussen de Fonteinsweg (Torenhuis) en de dorpskom van Den Hoorn. Daalder schreef voor het werk in voor 306.000,- exclusief BTW en was daarmee de laagste van de totaal zes bedrijven die aan de aanbesteding deelnamen. Hoogste inschrijver was Aannemingsmaatschappij J. Seig- nette uit Assendelft (€416 000,-). Deze keer was het een openbare in schrijving. Bij de vorige fasen werd een beperkt aantal aannemers uitge nodigd om in te schrijven. De aanleg van het totale fietspad is een voor Texelse begrippen uitzonderlijk groot werk en valt daardoor onder de zo geheten gemeentelijke kanjer projecten. Leden van de Oude Trekker en Motoren Vereniging strijden zondag om de titels bij de jaarlijkse ploeg- wedstnjden. Het evenement wordt gehouden op een stuk land van W. Trap, waarvan de opgang zich bij Immetjeshoeve aan de Westerweg bevindt. Publiek is welkom. De wed strijden beginnen om 13.00 uur. De restauratie van fort De Schans is voltooid en dat wil de eigenaar, de Vereniging Natuurmonumenten, vieren met een open dag voor de Texelse gemeenschap. Het wordt een dag 'voor en door Texelaars', te houden op zondag 29 septem ber. Om 11.00 uur staat de ludieke 'heropening' op het programma, daarna is de vloer vrij voor uiteen lopende Texelse natuur- en cultuurinitiatieven, met muziek, theater, informatie en rondleidin gen. 'Fort De Schans is onlosmakelijk ver bonden met Texel en de bewoners', stelt Natuurmonumenten. 'De Schans vertelt over het wel en wee van Texel vanaf de bouw van het fort in 1574. Willem van Oranje, de VOC en Napoleon hebben hun stempel gedrukt op eiland en fort, evenals de latere dijkverzwaring. Het fort is een onmisbaar cultuurhistorisch element in het Texels landschap.' Er was voor Natuurmonumenten dus reden ge noeg om te besluiten het bouwwerk te restaureren. De werkzaamheden begonnen in 1992. In de afgelopen tien jaar is het fort zoveel mogelijk teruggebracht naar de situatie in de tijd van Napoleon, rond 1813. Bne-.rn vio lezer» Buiten tcranotoonJelijkheiJ vut de redjeue Texel tot twee keer toe hot news in de landelijke pers. Toe maar! Eerst een wethouder die het kunst- en cultuur bezit van de gemeente wil verpatsen, en dan een kunstenaar die zijn de mente moeder als kunstobject te kijk zet. Het eerste als toppunt van wan beleid, het tweede als toppunt van wansmaak. 'Geluk ermee', zeiden ze vroeger op de lammermarkt. W.J. Kikkert. Den Hoorn. Conferentie Johannesburg, moei zame compromissen. Max Havelaar- koffie gemeentehuis Den Burg ge strand. Wat is de wereld toch klein. Nel Rommets, Den Hoorn van een nieuwe bultenvloer naast Rab Bouwcenter wordt uitgevoerd met machines die normaliter worden ingezet in de wegenbouw. Jan Jacob Rab het gek- 'de zesde baan van Met een zogeheten 'rol- uit de wegenbouw deze week op het opslag naast Rab Bouwcenter in begonnen met de aan een nieuwe betonnen De werkwijze is bij voor Texel. wordt over een breedte meter ineens aangelegd, nagenoeg volledig ma- Alleen de randjes worden met de hand gladgestre- dag tijd werd dinsdag een zo'n 110 meter lang en 12 gedaan. 'In de wegen- dit heel gebruikelijk, maar is het toch wel bijzonder', Rab. De werkzaamhe- de 'rolling finisher', die dins- trekken regelmatig van oud-werknemers en Oudeschild. Een van de werknemers laat weten dat het appa raat ook gebruikt is bij de aanleg van banen van vliegbasis Leeuwarden. De nieuw aan te leggen vloer bij Rab vervangt de vorige betonnen buiten- vloer die kortgeleden is ontmanteld De bijzondere aanleg is met alleen bedoeld als visitekaartje voor het bedrijf. Met de rolling finisher kan volgens Rab ook een stevige ro buuste vloer worden aangelegd voor de opslag van bouwmaterialen. 'We kunnen nu werken met een droge mortel waar minder water bij gedaan hoeft te worden. Daardoor wordt het beton stugger en sterker. De drukheid en de stijfheid zijn hoger.' Het beton is na uitharding ook meteen glad aan de bovenkant, omdat er geen ribbels of putjes achterblijven. De betonmortel, aangemaakt op het terrein van Rab zelf (bij de Beton- centrale), wordt met betonmixers op de geprepareerde grond gestort. Met een bak die onder de overspanning van de rolling finisher over de breedte van twaalf meter heen en weer be weegt, worden de betonhopen be werkt. De bak kent drie functies. Eerst wordt het beton met een bewe gende staaf 'getrild', zodat de dicht heid van de substantie groter wordt. Met een 'wurm' (een soort rond draaiende wokkei) wordt het nog eens omgewoeld en bij de derde keer dat de bak voorbij komt, wordt het beton gladgestreken. De rolling finisher wordt gestuurd met behulp van een elektronisch oog en twee stuurlijnen die langs de aan te leggen strook zijn opgesteld. Rab: 'Het be ton wordt daardoor precies op de afgestelde hoogte gladgestreken Het gladgestreken beton wordt afge dekt met een laag water met vet erin (curing compound), zodat het mate riaal met te snel uitdroogt bij het uit harden. In totaal wordt achthonderd kubieke meter beton aangebracht in de nieuwe vloer die zo'n 4500 vierkante meter groot wordt. De laag beton is (Foto Jeroen van hiattum) ongeveer twintig centimeter dik. Met de rolling finisher kan het beton vol gens Rab in principe in vier dagen worden aangelegd. Voor de werk zaamheden en de afwerking is ech ter vier weken uitgetrokken. De stro ken worden niet dag na dag aangelegd en het beton moet vol gens Rab nog in parten van vier bij vier meter worden gezaagd. 'Daar komt de kit tussen, zodat de vloer bestemd is tegen veranderende weertypen.' De aanleg van de buitenvloer is on derdeel van meerdere werkzaamhe den die plaatshebben op het terrein van Rab aan de Heemskerckstraat. Er is een nieuwe weegbrug gekomen waarop tot zestig ton zand en grint gewogen kunnen worden. Onder de grond is een tank aangelegd, waarin 25.000 liter regenwater kan worden opgevangen. Rab: 'Dat is voor regen water dat op het dak of op het terrein valt. Dat vangen we op, waarna het met een persleiding naar Beton- Rab heeft nóg een rondje langs de omwonenden van het Bouw center moeten maken om alsnog een keer handtekeningen van geen bewaar op te halen Aanlei ding was een verplaatsing van de mobiele puinbreker waarmee de restanten van de oude buiten- vloer aan de Heemkerckstraat moeten worden verpulverd. Om dat de puinbreker was verplaatst naar de Schilderweg (achter het Bouwcenter) moest de net afge geven sloopvergunning worden herzien. Rab maakte begin vorige week ook al een rondje langs de omwonenden. Met de opge haalde handtekeningen liet hij burgemeester en wethouders zien dat de buurt geen bezwaar had tegen de inzet van de puin breker Daarmee kreeg hij het college zover dat het de inzet van de puinbreker met onmiddelijke ingang gedoogde. Aanvankelijk had Rab een week moeten wachten, omdat de sloop vergunning eerst ter inzage moest liggen. Met het gedogen van burgemeester en wethou ders kon hij meteen aan de slag. De gemeente had eerder het werk laten stilleggen, omdat Rab geen vergunning had aange vraagd voor het slopen van de vloer en de inzet van de puin breker. Volgens Jan Jacob Rab heeft hij inmiddels toestemming gekregen om de puinbreker ook op de nieuwe locatie te mogen gebruiken. Het puin wordt vol gens hem hergebruikt in het be ton dat op het terrein wordt ge maakt. 'Maar dan moet het eerst aan het Bouwstoffenbesluit vol doen. Het wordt niet meer ver werkt in de vloer die we hier nu aan het aanleggen zijn.' stralen wordt gestuurd zodat het ge bruikt kan worden voor het maken van beton.' Rab verwacht dat de regenwatertank over een paar weken in gebruik kan worden genomen. Ook de inrit naar het bouwmaterialen- terrein is zo'n vijftig meter verplaatst, waardoor mensen eenvoudiger het terrein op kunnen rijden. De kosten van de werkzaamheden zijn beraamd op ongeveer €250.000,-. Het werk wordt uitgevoerd door wegenbouwer Cobeton uit Utrecht (met medewer king van Tatenhove), Westerlaken en Werner Dros. Naam Peter van Heerwaarden John v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Madeion Hin Erik van Es Jacolien v.d. Meer Petra van Es John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen R. Barhorst Joost Bakker T. Siersma Sacha van der Velden Marian Krotje Danny Plaatsman Maikel v.d. Gracht Nanda Boerhorst Johnny Hin C. Broekman Jorieke Meijer Bart Klaassen D.M. Boon-Dijker Stefan Bremer S. Koopman-Grit J.P. Buijsman J. Hillen Kees Winter Eveline Veeger T. Witte-de Vries Danny Goënga Tobias van der Zee Duco v.d. Kuijl Jorina Hooyschuur Route Q Den Burg A. 31 25 73 Den Burg A1 31 55 79 Den Burg B. 31 20 38 Den Burg C. 31 51 66 Den Burg D. 31 40 30 Den Burg E. 32 20 60 Den Burg F. 31 40 30 De Zes. Bg. Houtstr., Houtwg Witte Kruisln.. Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr 31 55 79 De Mars (oudste deel en fase 3), Spinbaan 31 44 78 De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton 31 04 43 Oudeschild. Schilderweg 249-296 31 27 63 Den Hoorn 31 93 66 De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 31 73 06 De Cocksdorp 31 65 80 Oosterend 31 89 30 De Waal 31 36 95 Westerw Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi 31 46 80 Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw Driehuizen 31 55 17 Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg 31 79 08 Midden-Eierland, Hoofdw.. Slufterw., Oorspr.w., Stengw., Limietw 31 63 62 Eierland, Postw. 132 - 213, Oorsprongw., Hollandsew. 31 64 78 Vuurtorenweg/Krimweg 31 65 86 Het Noorden 31 83 07 Oost 31 88 37 Spangerw., Marsw., Kadijksw.. Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk. Veenselangweg, Oostkaap, Zevenhuizen 32 29 76 Hogeberg, Reijer KeijserstrHallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 31 43 75 't Horntje. Pontweg 1-68 31 39 95 Rozendijk, Smitsweg 31 57 37 Gasthuisstraat vanaf 82... Gerritslanderdijkje. Grensweg, Pontweg 98-110 31 22 29 Califormëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41, Bosrandw. v.a. 516 31 21 17 Kogerweg 31 53 65 De Kaai. Genteweg 1-6 even 31 89 15 Hoornderw,. Hemmerw., Emmaln. 33, De Grie 32 04 40 Slufterweg/Zanddijk 3116 53 Den Burg A: Stichting Zorgcentrum Texel, Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even. Bmnenburg. Burgwal. P v. Cuyckstraat. Elemert, Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat. Groeneplaats. Hoger- straat, Ada van Hollandstraat. Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39. Molenstraat. Molen dwarsstraat. Parkstraat, Schilderend 6 en 10. Stenenplaats. Vismarkt, Vogelenzang, Warmoes straat, Weststraat, Weverstraat, Pater Witteplem, Zwaanstraat Den Burg AlBeatrixlaan 41 t/m 143 oneven, Noordwester, Schoorwal. Vaargeul. Golfslag, Vloedlijn. Zeebries, Duinreep Den Burg B: Achterom, Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven. Bmsbergenstraat, Brouwer straat, Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh. Thijsselaan. Waalderstraat 45-86. Wilhelmma- laan 37- oneven 50-120 even. Wilsterstraat. Den Burg C: Beatrixlaan 145- oneven en 60-...even; W van Beierenstraat, Boogerd. Jan Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles, 48-76 Jonkerstraat. Kogerstraat 59- oneven en 76-. even. Lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan 1 -35 oneven 2-48 even. Julianastraat. Burdetstraat. Mr. Kraaistr Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even. Tjakkerstr., LieuwstrHof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123-..oneven, MartcowegSchoonoordsingel. Waalderstraat 2- 48 even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg. Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even, Slingerweg 21-27. Na 32 en een half jaar sluit Riet Bak ker de deuren van Boetiek 22 aan de Weverstraat 22. Een gemis voor me nig Texelaar én overkanten Zoals Texelaars een dagje kunnen gaan shoppen in Den Helder of Amster dam, zo was voor veel overkanters een weekendje Texel pas af als 'de boetiek' werd aangedaan. Vorige week was de laatste week en de col lectie ging weg met 75% korting. Menig bezoeker struinde de rekken af om iets van zijn gading te vinden. Niet zonder nostalgie vertelden en kele klanten hoe ze vroeger al met hun moeder de boetiek bezochten 32 |aar volgde Riet de mode en ik durf als overkanter en bewoner van de Randstad te zeggen dat ze dat goed en smaakvol deed. En... met haar creativiteit creëerde ze een eigen gezicht. Ik maakte kennis met prach tige merken als G-star, Street One. Just B. Ae'Kei en vele andere. Of je nu op zoek was naar een feest-outfit of iets warms en stoers voor de strandwandeling, je vond het er. Sa men met de vertrouwde Martine ver telde Riet je open en eerlijk of het begeerde kledingstuk je wel stond. Jammer om afscheid te moeten ne men van zo'n vertrouwd adres. De enige die opgelucht kan ademhalen, is mijn kledingkast. Mede namens mijn vriendinnen wens ik Riet heel veel goeds voor de toekomst en hoop dat ze volop kan genieten van haar vrije tijd. 32 en een half jaar, doe het haar maar na. Riet bedankt. Annelies van der Ploeg, Uithoorn. VRIJDAG 6 SEPTEMBER 2002 S>c CjTocn TwarLs Jtxtli in hel harL. De bedrijfsleiding van De Linde boom wil dat de in het hotel gesta tioneerde concertvleugel door de eigenaar (de Welzijnsstichting) wordt verzekerd. Ook kondigt zij andere maatregelen aan om her haling te voorkomen van de pro blemen die zich onlangs voorde den toen het instrument ernstige schade opliep. Omdat de vleugel door de Welzijnsstichting niet was verzekerd, moest een beroep wor den gedaan op de bedrijfs- verzekering van De Lindeboom. Na langdurig touwtrekken lukte het op die manier de schade grotendeels vergoed te krijgen. De Lindeboom was met blij met de voor het bedrijf negatieve publiciteit die deze perikelen opleverden. Want in de krant stond dat mensen van het hotel de vleugel uit de takels hadden laten vallen. 'Er stond niet bij dat de Welzijnsstichting had verzuimd de vleugel te verzekeren, een nogal ern stige nalatigheid, gezien het feit dat het instrument elders is gestatio neerd. beschikbaar is voor derden en telkens door anderen wordt be speeld. We zijn toch zo coulant ge weest om daarover met onze bedrijfsverzekering te gaan praten, wat dus uiteindelijk succes heeft op geleverd', aldus een woordvoerder van het hotel. De Lindeboom heeft de Welzijns stichting vorige week schriftelijk laten weten dat de vleugel alsnog verze kerd moet worden. Men wil de vleu gel onderdak bliiven geven, maar bin nen het gebouw mag het instrument met meer worden vervoerd voor re kening en risico van het bedrijf (Ho tel Texel BV). Als anderen de vleugel willen gebruiken moeten deze door de Welzijnsstichting schriftelijk zijn gemachtigd voor het transport. Alle risico is dan voor de Welzijnsstichting of de gemachtigde. B en w hebben besloten incidentele subsidies toe te kennen aan de Stich ting Muziek Complet en de honden vereniging DOS Muziek Complet krijgt €1.980,- als tegemoetkoming in de kosten van de concertserie 2002/ 2003 en de hondenvereniging krijgt €184.- als bijdrage voor de kader- vormende cursus Instructeur Hondenopvoeding. Jeroen Dros (31) uit Den Burg is de nieuwe eigenaar geworden van cafe De Pilaar in de Kantoorstraat. Dros heeft het pand gekocht van Frits Langeveld. Dros was al sinds 6 ok tober 1999 de exploitant van De Pi laar. Hij nam toen de exploitatie over van Klaas Fris. Daarvoor werkte Dros zo'n tien jaar in de familiebakkerij in Oudeschild. De aankoop van het pand heeft volgens hem geen invloed op het café. 'Dat blijft gewoon op dezelfde voet verder gaan. Ik zie het zelf als een tweede huiskamer. Ik heb een vrij grote groep vaste klanten van wie sommigen bijna dagelijks ko men." Dros werkt in principe alleen in het café. Op vrijdag- en zaterdaga vond heeft hij assistentie De aanwe zigheid van Question Plaza aan de ene kant en de Jelleboog aan de an dere ziet hij met als een bedreiging. 'Dat betekent dat er juist veel men sen door de straat lopen en die ko men hier voorbij. Je hebt soms dat mensen iets voor tweeen weggaan, omdat ze nog even willen danser maar je maakt het ook mee dat men sen voor twee uur juist deze kant uit komen Hoeveel Dros voor het pand betaald heeft, houdt hij voor zichzelf. Jeroen Dros Is de nieuwe eigenaar van café De Pilaar in de Kantoorstraat. (Foto Jeroen van Haltum)

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7