I I klederdracht naar condoléanceregister Claus Oosterend winnaar in thriller TEXELSE at ik zeggen wou. Prijzen Wat ik zeggen wou... WW-uitkering Handhaven \Yat ik zeggen wou... Bijzettent Zwarte markt 5 COURANT Veel adhesie voor Armeense vluchtelingen Eten voor vrede Informatieavond Vogelrichtlijn Voorlichting zwangeren Zoekactie na vals alarm Tentoonstelling De Traanroeier Geschil gemeente en Westdorp voor Raad van State Oudeschild tijdelijk zonder pinautomaat Sportvissen Duinfoto wint prijs 4 J A het condoléanceregister van prins Claus in het gemeentehuis in Sambeek en letje van der Wen bij (Foto Gorard Timmerman) it condoléanceregister dat de lente in verband met het overlij- »an prins Claus heeft geopend, iveel Texelaars en toeristen hun lieven. Gisteren maakten letje Ier Werf en Door van Sambeek n opwachting in klederdracht, «rbetoon had alles te maken e trouwdag van de prins in 1966 isterdam. 'Uit het hele land wa- iensen uitgenodigde om in kle- acht naar het bruidsboeket te n. We kwamen bijeen in de RAI, Beatrix en Claus een rondje met ito maakten', vertelt Van der Werf. 'In dankbare herinnering', schrijft Van Sambeek in het boek. 'Een schat van een man, en een goeie vader voor z'n kinderen. Hij was héél blij met z'n kleinkind en genoot van Maxima. Het register kan getekend worden op kantoordagen van 8 30 tot 16.30 uur. Tussen de middag is het raadhuis van 12.30 tot 13.30 uur gesloten. Van avond en vrijdagavond is het extra geopend van 19.00 tot 21.00 uur. De tijden zijn nog even onder voorbe houd, omdat de gemeente gisteren nog geen richtlijnen van het ministe rie had ontvangen. Het register blijft tot de dag dat prins Claus wordt bijgezet in het familiegraf van de Oranjes in de Nieuwe Kerk in Delft. Dat gebeurt volgende week dinsdag. De gemeente Texel heeft op haar gebouwen en kerktorens de vlag halfstok gehangen. Dat is conform een vlaginstructie die premier Balkenende heeft uitgevaardigd. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft een al gemeen informatienummer geopend (0800-3001813) voor mensen die vra gen hebben. jerschoon eiland, wat zijn ze in •snaam op je aan het doen? Dit oor de vierendertigste keer onze itie op Texel doorgebracht, Niet niets zo vaak omdat bijvoor- j de rust, de natuur en de onheid altijd mooi zijn en blijven, de reden dat we altijd bij je op komen, ongeacht het sei- Dit jaar, evenals vorig jaar, ver- gehad van de klant-/gaston- ijkheid van veel onderne- .loeg daarbij de prijzen die ze- zijn gestegen door de invoe- Im de veelbesproken euro, het 'de keuze om te blijven komen fe moeilijker. iag toch niet zo zijn dat je al dan ils 'badgast' steeds meer het bl krijgt zeer dankbaar te moe- ijn om de oversteek te mogen ■n Dat je blij moet zijn om het end geld te mogen uitgeven bij en die te weinig laten blijken hier :lij mee te zijn. Als je dan nog de hebt om iets later in het seizoen het wonderschone eiland te wordt je extra gestraft. Want :i|n veel ondernemers moe, kla- iver het slechte seizoen of laten m andere manier merken dat je weg had kunnen blijven (Texel, loonheid verbeeld), in, toch maar even willekeurig emd een Juttertje bij een ^paviljoen €2,30, een uitsmijter m restaurant in De Koog waar je pbij inbegrepen mag verwach- n de prijs van een kopje soep schoft hoog is, waar je boven- vijftien minuten op een stil ter- noet wachten voor er iemand omdat de mevrouw servetjes 'et vouwen is, een kleien gevulde voor teveel geld bij de bijna 'warme' bakker van het eiland «laas ook nog verstoken is van Jroodnodige' concurrentie om rp te blijven en peperdure bief stuk van de haas die bleek van kleur uit een pannetje komt en waar al het bloed uitgetrokken is, voor zes frietjes en zes flesjes Mexicaans bier €38,- betaald bij een strandpaviljoen (Texel, in schoonheid verbeeld). Ondernemingen waar de gast- gerichtheid hoog in het vaandel staat zijn er gelukkig ook nog. Om er een paar te noemen zonder de anderen tekort te doen: varen met de TX10, een feest. Kleding kopen bij een zaak in De Koog waar de medewerkster zeker geen heks is maar een aller aardigste Texelse; vlees of een maal tijd kopen bij een echte slager in De Koog blijven altijd welkome bezoe ken. Weer een mooie, betaalbare ets gekocht bij een aardige meneer in de Galerie Art winkel in Den Burg, dit maal van het Zeemanskerkje in Oudeschild. Ook is het goed te we ten dat de mensen van Villahof Texel zich alle moeite getroosten, omdat ik natuurlijk weer te laat heb geboekt, een alternatief voor ons aan te dra gen. Langs Pagga's paadje vlakbij de On derneming door de duinen lopen en je voorstellen hoe sober en hard het bestaan toch in eerder tijden moet zijn geweest; voor de zoveelste keer door de Slufter die steeds mooier lijkt dan het moment daarvoor; weer de Wadden op en het enthousiaste ver haal horen van de schipper die dit al jaren doet. Dan is de overgang naar de hoge mate van gaston- vriendelijkheid en onverantwoorde lijke prijsopdrijving toch wel erg groot (Texel, in schoonheid verbeeld). Ondernemers, laat gasten toch nooit een vervelende onderbreking zijn van de werkzaamheden die natuurlijk moeten worden gedaan. O ja, de sla ger had ongetwijfeld wel een goed seizoen. Komt dat door het feit dat meer mensen op hun vakantieadres gaan barbecuen? Waar het wel ge zellig is en ze zeker met worden ge tild of onheus bejegend9 (Texel, in schoonheid verbeeld). Het tij van eb en vloed kunnen wij gelukkig niet keren. Wel wordt het de hoogste tijd dat bij veel ondernemers het tij wordt gekeerd. Mooie brochu res alleen zijn niet voldoende. Geef de gasten die de moeite nemen naar Texel te komen, het gevoel dat ze echt welkom zijn Breng de prijs en kwaliteit snel weer in verhouding. Zorg dat de gasten zich thuis voelen op een plek die niet voor niets door hen is uitgekozen. Dan pas is het eiland weer in even wicht. Het eiland heeft er recht op. Bedenk dat wij het eiland slechts even mogen lenen. Jan Leunk, Arnhem. VERVOLG VAN PAGINA 1 Jfider bedrijfssluiting toch ook e kon zijn van seizoenmatige d. Tijdelijke werkeloosheid zou «el het gevolg moeten zijn van deringen in het weer. De lijnorganisatie van de horeca Ie brief toen als een doorbraak lot een oplossing te komen. 3 'Die opening is echter snel dit en er is geen vervolg aan ven. Er is toen misschien meer 'geboden dan gerechtvaardigd elangenorgamsatie heeft laten •doeken of er alternatieven zijn door mensen toch nog WW zou- kunnen kriigen. De organisatie naar werktijdverkorting. Decon- t luidde dat dat geen soulaas heden. Een bedrijf kan alleen tldverkortmg aanvragen bij drei- faillissementen of andére machtssituaties. 'Zolang een 'i geen rode cijfers vertoont, is dgelijkheid niet weggelegd.' De ïente overweegt nog nieuwe te ondernemen. Horeca Neder- üooit de handdoek in de ring. «lebben het hele traject uitput- B"jewandeld. maar helaas zonder De discussie over 'Handhaven op niveau' die Texelse Belang wil ontke tenen, pakken wij graag op. Texels Belang wil slechts handhaven tot op een bepaald niveau, namelijk alleen als er draagvlak voor is bij de bevol king. Groen Links is een andere me ning toegedaan. Terecht stelt TB dat handhaven niet minder is dan het nakomen van ge maakte afspraken en beleid, en dat die afspraken bedoeld zijn om veilig heid te garanderen en misstanden uit te sluiten Daarvoor is het soms no dig om mensen die dingen doen die de veiligheid aantasten of nadelig zijn voor de maatschappij als geheel, op de vingers te tikken. Dat er bij die mensen in hun eigen geval dan even géén draagvlak bestaat voor handha ving, ligt voor de hand. Concreet: als boeren, zoals TB suggereert, de re cente milieuacties 'onzinnig' vinden, is dat voor GL juist een reden om zulke acties te blijven doen. Als de regels niet deugen moet ie die veran deren, maar ze gelden voor iedereen en altijd, punt uit. Ons programma wat betreft handhaving luidt dan ook: 'Het beleid van de gemeente moet erop gericht zijn dat alle democra tisch vastgestelde regels worden na gekomen. Overtredingen worden streng bestraft, zonder aanzien des persoons. De uitvoering laten we aan het college over.' Regels waarvoor geen draagvlak bij de bevolking be staat moet ie herzien, of je moet uit leggen waarom ze toch nodig zijn. Mocht TB het met eens zijn met be paalde landelijke regels, moet deze partij zich tot Den Haag wenden. Mocht TB dat niet zien zitten, moet zij zich bij deze regels neerleggen, of streven naar een onafhankelijk Texel. 'Handhaven op niveau' is gevaarlijke onzin. Helaas is Texel wat dit betreft met 'aars' dan Volendam, Valkenswaard of Vlagtwedde. Im mers, de bevolking, ikzelf ook, wil allerlei regels als die hem uitkomen. Maar als ze zich tegen hem keren, moeten ze verdwijnen. Op dit niveau kun je geen land, en ook geen eiland besturen. Arthur Oosterbaan, Den Burg. Bijzetttentjes is geen zaak van gedo gen, maar een recht van de kampeer der. Bij het tot stand komen van de kampeerverordenmg is de bijzettent uitvoerig binnen de politiek bespro ken en voor alle Texelse campings gelijkgesteld, inclusief de kleine cam pings bij de boer. Het plaatsen van een bijzettent is dus geen gedoog- gunst, maar een recht. Wel moet een bijzettent een bijzet-tent zijn en moet tegen uitwassen worden opgetreden. Waarschijnlijk ligt het probleem bij de controlerende ambtenaar die het ver schil tussen een tent een en bijzettent moet kunnen zien. Een gesprek met oud-wethouder Schilling zal hier waarschijnlijk verhelderend werken. Zijn uitspraak: 'Het verschil tussen een bijzettent en een gewone tent kan ik op honderd meter afstand zien', maakte destijds indruk door het relativerende karakter. Burgemeester Geldorp heeft blijk gegeven vaan een te geringe dossierkennis in deze. Het plaatsen van bijzettent|es is een ver kregen recht en heeft mets met ge dogen te maken. Jos Bakker, oud-bestuurslid VTKB, De Koog. Bij manege Akenburg aan de Aken- buurt wordt zaterdag 9 november een zwade markt gehouden. Mensen die een kraam willen hebben, kunnen zich opgeven bij Peter Dros, tel. 314490 of 310801. Veel Texelaars vinden dat de Arm eense familie Kalaidjan de kans moet krijgen een bestaan op het eiland op te bouwen. Dat conclu deert de Stichting Erchan Texel, die drie weken geleden een 'sympa thie-actie' op touw zette, die moet helpen voorkomen dat de vluchte lingen worden teruggestuurd naar Georgië. Bij een zondag gehouden telling bleken 1355 handtekenin gen te zijn binnengekomen. De stichtingsleden zijn erg blij met het grote aantal adhesiebetuigingen. 'Het is een grote stimulans voor de fami lie en natuurlijk ook voor de stichting', laat woordvoerder Joop Rommets senior weten. Hij constateert dat nogal wat mensen hun handtekening vergezeld laten gaan van bemoedi gende teksten. 'Er komen hele leuke reacties binnen Eén iemand schreef kort en krachtig: "Bij deze onze ad hesie aan de Stichting Erchan Doe wat voor die mensen!" Een hele mooie was ook: "Ik wil graag steun betuigen aan de familie Kalaidjan. Texel is groot genoeg voor duizenden toeristen. Voor deze mensen moet zeker plaats zijn. Zij hebben het ei land nodig, maar inmiddels kan Texel hen ook met meer missen Laat ze blijven." De handtekeningen gaan in de loop van deze week naar de advocaat van de Kalaidjans, mr. Arie van Driel in Alkmaar. Hij zal in eerste instantie proberen toestemming te krijgen voor zijn cliënten om zich op Texel in te schrijven als zelfstandig ondernemer. Joeri Kalaidjan was voor zijn vlucht naar Nederland bouwkundig inge nieur, zijn echtgenote Erchan wiskundelerares. Van Driel sluit ook met uit dat een proces wordt aange spannen bij het Europees Hof in Straatsburg. Vanwege de onveilige situatie in Georgië vindt hij uitzetting Eten voor de vrede is het motto don derdag in het restaurant van Hotel Greenside Tien procent van de om zet en de fooien van die dag zijn voor de stichting War Schild, die zich in zet voor kinderen in oorlogs gebieden. Het initiatief van Greenside maakt deel uit van de landelijke ac tie 'Feast for peace' In het gemeentehuis wordt woens dag een informatiebijeenkomst over de toepassing van de Habitat- en Vogelnchtlijn gehouden. Deze begint om 20.00 uur en met, zoals de ge meente eerder abusievelijk had ge meld. om 19.30 uur. De bijeenkomst is de eerste in een reeks, speciaal gericht op de bewoners van de vijf Nederlandse Waddeneilanden. Onder het motto 'Hoe bevalt het Gemini' houdt de kraamafdeling van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder donderdag 7 november van 19.00 tot 21.00 uur een voorlichtingsavond in de Blauwe Zaal van het ziekenhuis. Tijdens de bijeenkomst zullen gynae cologen vertellen over het begeleiden van zwangerschap en bevalling en vertellen een verpleegkundige en een kinderarts over de gang van zaken op de verloskamers en de couveuse-af deling. Indien mogelijk wordt ook een rondleiding gegeven. Aanmelden voor deze bijeenkomst kan via het Patiénten Service Bureau, tel. 0223- 696346. DINSDAG 8 OKTOBER 2002 naar dat land een schending van ar tikel 3 van het Europees Verdrag van de Rechten van de Mens. Dat de adhesiebetuigingen deze week naar de advocaat worden ge stuurd, betekent volgens Rommets niet dat de actie al wordt afgesloten. 'We hebben begrepen dat van ver schillende kanten nog handtekenin gen onderweg zijn. Ook alles wat nu nog binnenkomt, wordt gebruikt om de overheid ervan te overtuigen dat de Kalaidjans een leven zonder angst verdienen. Alle steun blijft welkom.' Ondertekende sympathiebetuigingen kunnen worden toegestuurd aan de Stichting Erchan Texel, Schilderend 58, 1791 BH Den Burg Financiële bijdragen blijven ook welkom (op rekeningnummer 33.25.08.722). Rommets 'We hebben heel veel klei nere bedragen binnen gekregen. Daar zijn we blij mee, want dat geeft aan dat er een brede steun is. Meer nog dan wanneer een paar mensen verantwoordelijk zijn voor het hele bedrag. Maar we kunnen nog steeds geld gebruiken. Want juridische bij stand is duur.' In het Maritiem Museum in Oude schild wordt zaterdag 19 oktober de tentoonstelling 'Een eeuw molen De Traanroeier op Texel' geopend. De opening wordt verricht door profes sor Cees de Jager, wiens grootvader de molenmaker was die de van oor sprong Zaanse molen demonteerde en naar het eiland bracht. Na het of ficiële gedeelte, dat om 11.15 uur begint, is er de rest van de dag in en rond de molen van alles te beleven. De molen en het Maritiem Museum zijn de gehele dag gratis toeganke lijk. Het college van b en w legt zich niet neer bij de uitspraak van de rechtbank in Alkmaar inzake de re creatieve verhuur van een agrari sche woning aan de Stengweg. Vrijdag vroeg het college de Raad van State om het Alkmaarse von nis in hoger beroep onderuit te ha len. Over een week of zes volgt de uitspraak. Gemeentebestuur en Westdorp bak keleien al jaren over de woning, één van de drie huizen die Westdorp be zit. In eentje woont hij zelf, één wordt bewoond door een voormalige com pagnon, en de derde, Stengweg 19, verhuurt hij aan badgasten. 'Logisch, want hij kan maar één woning zelf bewonen', stelt Westdorps advocaat, Maurice Frantzen. De gemeente han teert echter het beleid dat de boven grens voor het aantal recreatieve slaapplaatsen is bereikt, omdat an ders de druk van vakantiegangers op het eiland te groot wordt. Dat het be stemmingsplan aangeeft dat Stengweg 19 een agrarische woning is, dus bestemd voor permanente bewoning, maakt dat recreatieve ver huur volgens de gemeente uit den boze is. Westdorp kreeg een aan schrijving en ging daartegen met suc ces in beroep bij de rechtbank. Die oordeelde dat het gemeentebestuur niet goed motiveerde waarom de woning niet recreatief verhuurd kan worden. De gemeente stelt de plicht te hebben de regels in het bestem mingsplan te handhaven. Er zou dus weinig anders opgezeten hebben dan Westdorp aan te schrijven. Oudeschild zit voorlopig weer zon der pinautomaat. De Rabobank heeft vrijdagochtend de automaat die tijdelijk aan de Heemskerck- straat stond, laten weghalen. De vergunning die de gemeente had verleend, was verlopen. De pinautomaat heeft twee seizoen op proef in het dorp gestaan Volgens de Rabobank zijn er in die periode nog niet voldoende giro-opnamen geweest om permanent een voorzie ning aan te brengen. De bank kreeg echter geen zuiver beeld, omdat het verouderde apparaat de laatste tijd regelmatig storingen had. De bank streeft er echter naar om voor het begin van het nieuwe sei- Ook Texelse redders hebben zondagmiddag uren gezocht naar een schip dat in de buurt van de Razende Bol in nood zou zijn. Er werd niets gevonden. Aangezien ook nadien geen schepen zijn ver mist, wordt aangenomen dat ie mand een kwalijke grap heeft uit gehaald. Rond twee uur 's middags ontving het kustwachtcentrum een noodsein via de radio. Een slecht verstaanbare stem riep iets over motorproblemen in de buurt van de Razende Bol. De naam van het vaartuig zou 'Octrooi' of een daarop gelijkend woord zijn. Toen de kustwacht om meer gege vens vroeg, bleef het stil. Aan de zoekactie die daarop van start ging, werd deelgenomen door de redding boten Dorus Rijkers uit Den Helder, de Gul uit Callantsoog en de Jacoba Elisabeth en De Zalm van Texel. Ook een Lockheed Orion van de Konink lijke Marine die voor een andere mis sie toevallig in de lucht was. heeft een tijd gecirkeld boven Schulpengat, Molengat en het zeegebied erom heen. Het zicht was uitzonderlijk goed, zodat er zeker wat gevonden zou zijn als er echt een schip in pro blemen was geweest. Ondanks het in de warming-up wegvallen van de aan zijn knie geb lesseerde Chris de Vries heeft een hard werkend Oosterend zondag in Wijdenes met 0-2 van WSW ge wonnen. De overwinning kwam tot stand in een heuse thriller, waarin ook de thuisploeg veel strijd le verde en fraaie staaltjes voetbal liet zien. De bezoekers stijgen door de zege naar de tweede plaats op de ranglijst. Vooraf was duidelijk dat de wedstrijd een zware zou worden voor de Oosterenders. WSW behaalde tot zondag dne punten minder dan de mannen van coach Richard Daalder, maar beschikt toch over een uitste kende ploeg. Een tegenvaller vormde het wegvallen van Chris de Vries, die bij het opwarmen klaagde over een pijnlijke knie. Besloten werd Jan Bloem in het centrum op te stellen. Diens positie als rechtsback werd overgenomen door reservespeler Rutger Zoetelief. Inderdaad bleek WSW een geduchte tegenstander. Met beter spel en een goed inzicht bracht het SVO in de verdrukking. Keeper Diedenk Kruithof kreeg het ene na het andere schot te verwerken, maar wist zijn doel met fraaie reddingen schoon te houden. Na twintig minuten stonden ook de spelers van Oosterend op de juiste plek en begon de ploeg kansen te creëren. Spits Sil van Dijk leek met een kopbal te scoren, maar de bal ging net over, terwijl Van Dijk er een bloedneus aan over hield. Hij moest tien minuten aan de kant blijven om te worden verzorgd, maar keerde toen toch terug in het veld. Na een half uur was Alexander Witte dichtbij een doelpunt. Hij ging goed door vanaf de rechterkant en schoot oog in oog met de keeper hard op de paal. Na een verre uittrap van Jan Bloem was Guldemond de verdediging te snel af. Hij werd onreglementair ge stuit, maar dat werd niet gezien door de scheidsrechter. In de tweede helft kwam Rob de Vries in de ploeg voor de geblesseerde linksback Jan-Jaap Hin. De Vries nam de spitspositie in Met de wind in de rug werd door de Oosterenders beter gevoetbald. WSW kwam niet meer door de verdediging van SVO heen, wat bij nogal wat spelers tot grote irritatie leidde. De bezoekers kregen daarentegen de ene na de andere mogelijkheid de score te ope nen. Van Dijk kreeg op tien meter van het doel een dot van een kans, maar de keeper bracht knap redding. Uit een vrije trap van Eddy de Vries kaat ste Alexander Witte de bal door. Ad Guldemond leek buitenspel te staan, maar hij liep net terug en mengde zich niet in het spel, reden voor de scheidsrechter om geen vrije trap toe te kennen. De alerte Rob de Vries profiteerde van de consternatie, liep goed door en kon simpel intikken: 0- •1. Na die voorsprong leek Oosterend vleugeltjes te krijgen De bal werd met speels gemak rondgetikt. Tot ergernis van de spelers van WSW, die er in het geheel niet meer aan te pas kwamen. Toch leek het een kwartier voor het einde 1 -1 te worden. Uit een vrije trap knalde één van de gasthe ren de bal in het doel. Bijna iedereen van Oosterend dacht dat het 1-1 stond, maar assistent-scheidsrechter Henk van Sambeek hield het hoofd koel. Hij stak zijn vlag omhoog en herinnerde de arbiter eraan dat die zelf zijn hand had opgestoken, als teken dat het een indirecte vrije trap was, die dus niet ineens op doel mocht worden geschoten. De slotfase was zinderend. WSW zette nog eenmaal alles op alles, maar stuitte voortdurend op de hechte verdediging van Oosterend Vijf minuten voor het einde viel de beslissing. Bob Witte passte aan de rechterkant op Alexander Witte, die goed doorging en hard voorzette op de snelle Ad Guldemond, die knap voor zijn tegenstander kwam en de bal achter de keeper knalde: 0-2. Daarna lukt alles bij de Oosterenders en demonstreerde de technisch be gaafde Ger Vlaming zelfs nog een imitatie van de Franse stervoetballer Zinedine Zidane, waarmee hij twee tegenstanders op het verkeerde been zette. SVO stijgt door deze vierde overwinning op rij naar een voorlo pige tweede plaats met twaalf pun ten uit vijf wedstrijden. Zondag komt Vesdo uit Schagerbrug op bezoek. zoen een nieuwe automaat te plaat sen. Daarmee wil de bank verder bekijken of het zinvol is een perma nente voorziening aan te brengen. Volgens directeur Leo Timmers werd er het afgelopen seizoen al meer ge bruik van gemaakt dan in het eerste seizoen De bank wil zeker weten of het bedrijfseconomisch verantwoord is een permanente automaat te plaat sen in Oudeschild. Het is de bedoeling dat het nieuwe apparaat in de schuur van Piet van der Star aan de Heemskerckstraat komt te staan. Pinnen gebeurt buiten. Timmers kan nog niet precies zeggen wanneer de automaat er komt. De gemeente moet nog een nieuwe ver gunning verlenen, er moet gekeken worden naar eventuele bouwkundige aanpassingen in de schuur (vanwege veiligheidseisen) en de bank is afhan kelijk van de levertijd voor een nieuwe giromaat. Het exemplaar dat in Oudeschild heeft gestaan, had eer der al een paar jaar dienst gedaan in De Koog en De Cocksdorp. De giromaat heeft langer in het dorp gestaan dan oorspronkelijk de be doeling was. Burgemeester en wet houders verleenden aanvankelijk toe stemming voor één jaar, waardoor het apparaat op 15 maart dit jaar weg had moeten zijn. Die termijn was mede het gevolg van het bezwaar dat een omwonende had gemaakt tegen de locatie van de giromaat. Nadat de dorpscommissie aan de bel had ge trokken bij het college, werd de ver gunning verlengd tot 1 september. Veel Oudeschilders willen graag kun nen pinnen in het eigen dorp. Of Oudeschild alsnog een permanente voorziening krijgt, hangt volgens Timmers ook mede af van de toekomstplannen die voor het dorp worden ontwikkeld. Vijf senioren van de Sportvisclub Texel trotseerden zaterdag regen en wind voor de dertiende wedstrijd in de competitie. De vangsten vielen tegen. De vissers hadden gerekend op wijting, maar vingen slechts schar (1) en bot (6). Eerste werd Map van der Zwaag met drie vissen (75 centi meter). tweede Poul Verhagen (3,66). derde Rein Kuyper (120). In totaal haalden de deelnemers 161 cm vis boven water. De volgende wedstnjd wordt gehouden op zaterdag 19 ok tober op het strand bij paal 17, aan vang 18.00 uur. Tijdens het jubileumfeest van de Stichting Duinbehoud, vonge week in Bergen aan Zee. ontving Sander van Dijk een eerste prijs voor zijn foto van eidereenden op het Texelse strand. De pnjs - in de categone 15 tot 18 jaar - werd namens de vakjury uitgereikt door duinfotograaf Frits van Daalen. De twaalf mooiste inzendingen voor de fotowedstrijd van de 25-jarige stichting worden eind dit jaar verza meld op de speciale Duinebehoud- kalender. Een voorproefje hiervan is te vinden op de website www.dumbehoud.nl, de kalender is te bestellen bij de stichting, tel. 070- 51604596, of mfo@duinbehoud.nl. -"7'. -

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 5