Schuilen teso F amilieberichten Agenda .TEXELSE 2COURANT "Bedrijvigheid Wie is dit? Snertrit MAB College naar Oosterend TEX ELSEÜCOU RANT êS 1 t 'f 'Kunstwerk moet terug op de dijk' Vrouwengildes komen bijeen Bingo De Poort Voedselactie IBS-Oele-Schoo houdt open huis in showroom Fanfarefestival in De Koninghal Blik vanger Scouts krijgen brandweerles Klaverjassen Vogeldag Polen op Texel Golfen in storm oud Mientje Eelman wint sjoelen voor senioren DINSDAG 29 OKTOBER 2002 '6A 300' in de marge en de schaduw van de hoed van de fotograaf op de voorgrond. Dat zijn alle aanwijzingen die deze prentbriefkaart geeft Maar ten Stoepker wil graag weten of er mensen zijn die de walsmachinist herkennen en misschien weten waar en wanneer de foto is gemaakt. Tips kunnen worden doorgegeven aan Maarten Stoepker, tel. 312940 Op de kleine foto, die vorige maand werd afgedrukt, staan van links naar rechts Willem, Nan en Arie Eelman. De boet in de achtergrond is de Jan Luijtsenboet Boerdenjenboek BGd 19). Bij de verklaring van de foto van het polderbestuur (Tex. Crt. 20 september) moet voor Jan Jacobsz. Rab gelezen worden Jan Jansz. Rab. Deze Rab was de eigenaar van de handel in bouwmaterialen op de hoek Haffelderweg, Keesomlaan. Ondanks de storm reden zaterdag dertien rijders de snertrit van de MAB, die was uitgezet door Anne en Femke de Vries. Vanaf de start op het Wezenland ging het naar Oudeschild waar een rondje over de haven werd gereden. Daarna over de Hogeberg terug naar Den Burg waar de eerste tijdcontrole stond. Hiervandaan werd via de Westen naar de finish bij de Catharinahoeve gereden, In de B- klasse eindigde Marcel Bakker met 35 strafpunten als eerste, gevolgd door Ingrid Hennink (62) en Joop Veltkamp (67). In de C-klasse waren Aris en Jessica van der Vis met 31 strafpunten de beste. Tweede werd Cor Barends (36), derde Richard van der Vis (36). De kampioenen worden zaterdag in hotel De Pelikaan gehul digd. De jaarlijkse dorpentocht van het college van b en w begint vanavond in Oosterend. Vanaf 19.30 uur spre ken burgemeester en wethouders met d dorpscommissie in dorpshuis De bijenkorf. Op de agenda staan onder meer de besteding van het ei gen budget van de dorpscommissie en de presentatie van het toekomst plan voor Oosterend. Volgende week bezoekt het college De Waal (maandag 4 november) en De Koog (dinsdag 5 november). De andere dorpen volgen in de weken daarna. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vri|dag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zi|n van toepassing de Regelen voor het Advertentiewozon van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd t*i de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advedentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80 Per jaar 59,60 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode x sjfr* >i. y .*v I 'L Een grote meerderheid van de Texelaars vindt dat niet moet worden toegegeven aan vandalen. Maar liefst 81 procent van de bezoekers van de website van de Texelse Courant sprak zich afgelopen week uit voor een terugkeer van het kunstwerk van Jan Wolkers op de dijk bij Ceres. Slechts 19 procent vond dat niet no dig. De dames van het Katholieke Vrouwengilde en de NBVP Vrouwen van nu houden morgen (woensdag) in dorpshuis De Wielewaal hun geza menlijke avond. Ontspanning staat voorop bij deze bijeenkomst, die wordt opgeluisterd door een cabaret groep uit Noord-Holland die uit tien personen bestaat. De groep neemt het gezelschap mee op een reis door Europa. Nieuwe leden zijn welkom. Aanvang 20.00 uur. In gebouw De Poort achter de gere formeerde kerk aan de Elemert in Den Burg wordt vrijdag 1 november vanaf 19.00 uur bingo gehouden ten bate van het eilandelijk diaconaal project voor Roemenië De hulporgansiatie Dorca houdt van 3 tot en met 10 november voor de zevende maal de Nationale Voedsel actie. In ruim 350 gemeenten worden pakketten ingezameld, waarbij het streven is het aantal pakketten van vorig jaar (ruim 40.000) te overtreffen. De pakketten zijn bestemd voor de allerarmsten in diverse landen in Oost-Europa, waar met name bejaar den en alleenstaanden het nog steeds heel zwaar hebben. Door het uitdelen van voedsel hoopt Dorcas deze mensen door de winter heen te helpen. Een pakket kan bestaan uit houdbare produkten zoals thee, sui ker, rijst, macaroni, cacao, droge soep, vruchtenspa, tandpasta en (zonnebloem)olie. Financiële bijdra gen kunnen worden overgemaakt op giro 222 ten name van Dorca Hulp Nederland, onder vermelding van 'Nationale Voedselactie'. Op Texel wordt de inzameling gehou den op vrijdag en zaterdag 8 en 9 november in de winkels van Albert Heijn en Super de Boer en bij het Olijfblad inde Weverstraat. Voor meer informatie: Paula Brouwer, tel. 320114 of 313770 Ook vrijwilligers zijn nog welkom. Vrijdag houdt installatiebedrijf IBS- Oele-Schoo feestelijk open huis ter gelegenheid van de ingebruik neming van de nieuwe en vergrote showroom aan de Abbewaal. Het is tevens de officiële heropening van het bedrijf na de ingrijpende ver bouwing en reorganisatie die het gevolg was van de overname van het installatiebedrijf van Veltkamp. Door de zinkwerkplaats en een deel van de opslag onder te brengen in een nieuw gebouw aan de overzijde van de weg, ontstond in het oude complex de mogelijkheid om tot een efficiëntere indeling van de verschil lende bedrijfsonderdelen te komen. Zo werd de ruimte van De magazijn meester bij de showroom getrokken, waardoor die 25 vierkante meter gro ter werd. De magazijnmeester ver huisde naar een praktischer plek in het magazijn zelf. Zo waren er meer verschuivingen, waarbij onder meer een veel grotere personeelskantine ontstond. Dat was geen overbodige luxe, want sinds de overname van Veltkamp telt IBS-Oele-School zo'n 37 medewerkers. Hoewel de showroom niet zo heel veel groter is geworden, is daar toch veel meer te zien door een andere selectie van artikelen en installaties. Ze vormen fraaie opstellingen die de De drie Texelse fanfareorkesten treden zaterdag in de Burgemees ter De Koninghal op in het jaar lijkse Fanfarefestival. De optre dens beginnen om 20.00 uur. De toegang is gratis. De organisatie is in handen van het Contactorgaan voor Zang en Muziek. De drie fanfareorkesten - KTF, Excelsior en DEK - hebben hard ge oefend op een nieuw repertoire om zich zaterdag naar beste kunnen te presenteren. Het Fanfarefestival is vooral bedoeld om te laten zien en horen waar toe de korpsen in staat zijn en om er samen een feestelijke gebeurtenis van te maken. Later in het seizoen geven de korpsen alle maal hun eigen concert. DEK treedt voor het eerst op met de nieuwe dirigent, Mathieu Vulto. Met hem hebben de Hoornders een ge varieerd programma ingestudeerd, met zowel stukken van traditionele fanfarecomponisten als Jan van der Roost (Arsenalen Jacob de Haan Ammerland) als bewerkingen van populaire nummers, van onder meer Phil Collins en ABBA. Ook de andere orkesten presenteren zich met uit eenlopend nieuw werk. Zo brengt Excelsior onder aanvoering van dirigente Betty Bakker zowel de Royal Processional van John J. Morrissey als een selectie van muziek uit films van James Bond. KTF stortte zich onder leiding van Frank Meijer op onder meer Bohemian Rhapsody van Freddie Mercury en Spiritual Moments van Dizzy Stratford. Het festival wordt geopend door Excelsior. Voor de pauze speelt ook nog KTF. Na de koffie volgt DEK. Tot besluit is er een gezamenlijk optre den. Het programma wordt aan el kaar gepraat en toegelicht door speaker Piet Schneider. Welke kinderen hebben ooit dat fas cinerende hol gegraven in de buurt van het Sommeltjespad? Die vraag brandt op de lippen, want niets is zo mooi als holen, als geheime plek ken, waar geheime dingen gebeu ren. Waar met bloedzwerende ge baren de dingen bezegeld worden en waar een eigenaardige voorkeur van huisraad wordt verzameld. Bijna ieder kind kent deze ervaring en op Texel is het bijna onmogelijk om het met te doen, zo uitnodigend is het landschap en zoveel verborgen plekken kunnen dienen als aanzet. Naar aanleiding van de vondst van Tim Klaassen doken de herinnerin gen op als grote rode paddestoelen met witte stippen. Allereerst kwamen de aardige kus sentjes van zijde in beeld, die wij hadden verzameld uit allerlei lan den. Ze waren talrijk en eerst be merkten we niet dat er een aantal verdwenen waren, maar de berg slonk en ik miste een paar dierbare kleuren. Niemand had het gedaan in ons gezin en Niemand wist ook er gens van. De onschuldige ogen van alle huisgenoten waren aandoenlijk. Er klopte iets met. De persoon Nie mand woonde voortdurend in ons huis De personificatie van ons al ler onschuld. Maar de ogen van mijn dochter glansden wel heel erg door schijnend blauw. Ik ging niet zo ver als mijn moeder, die altijd beweerde dat de leugens op mijn hoofd ge schreven stonden, maar ik las de leugens wel. Temeer omdat drie da- gen later een dierbaar kussentje op eens was teruggekeerd op onze berg. Weer was Niemand de aange wezen persoon die deze dingen uit haalde. Niets vermoedend wandelde ik zeer lang geleden door de Haarlemmer Hout en zag daar mijn dochter en vriendin samen tussen de struiken verdwijnen om voorlopig niet terug te keren, ondanks mijn verscholen positie achter een dikke eikenboom. Het duurde ondraaglijk lang, maar ik hield stand en toen ze uiteinde lijk samen lachend wegrenden, ont dekte ik hun geheime hut, ingenieus van takken en bladeren gemaakt. Ik zag mijn voortentkleed terug, mijn messen vorken, koekblikjes met veel inhoud en een heel rijtje van de zijden kussentjes die een mooi cir keltje vormden. Ik heb er heel even gezeten en er uiteindelijk niets van gezegd. Nog een kussentje keerde op een dag 'zomaar' terug op de berg, de rest bleef spoorloos. En ogenblikkelijk was ik weer terug in mijn eigen hut, grenzend aan een van de bunkers die langs de duinen rij verspreid stonden. Een uitgegra ven plek, gestut met zandzakken, met plastic, met touwen en stokken waar 'De Zwarte Kraaien', zoals we ons noemden, wekelijks vergader den. Er was een schrift, er was een kroontjespen en een pot inkt, er waren ook veren om mee te schrij ven. Wij zouden de wereld verbete ren, wij, vier jongens en twee meis jes uit de vierde klas. Dicht op elkaar gepropt zaten we met bloed serieuze gezichten plannen te ma ken over het redden der mensheid en over de bestraffing van de velen die in onze ogen volslagen fout waren. Daaronder vielen een aantal onderwijzers, sommige ouders en sommige broers en zusjes. We zou den hen mores leren. Alles werd met eigen bloed en dat van de anderen bezegeld op stukken papier. In die hut bevonden zich lakens uit mijn ouderlijk huis, maar ook een geldkistje dat ik op de studeerkamer van mijn vader had gevonden. Zon der geld weliswaar, maar wel met papieren die ik gewoon in zijn kast had gelegd. Er waren ook kussens uit de serre, een oude deken en een scheepstoeter die ooit van mijn grootvader was geweest. De rest van onze huisraad kwam uit andere gezinnen. Twee jaar lang vormden we een kinder-politieke-partij, De Zwarte Kraaien geheten. Onder de grond verbleven we, met een bulk ende zee die ons begeleidde. We blazen nu allemaal een partij lager dan we toen veronderstelden. De brugklas sloeg ons wreed uiteen. De scheepstoeter hangt nu bij mijn ei gen zoon, opeens had ik hem zo maar teruggevonden, loog ik inder tijd met verve. Het geldkistje heb ik nog steeds, het is roestig en de sleutel knarst. Ergens huis nog het zand vanuit de hut. Schuilen en plannen beramen. Ze horen bij el kaar. Dana Rover begeerte van de klant moeten op wekken Er staan (bubbel)baden, stoomcabines, douchepanelen, toiletpotten en ander sanitair met accent op het 'betere' segment, zo wel in de nostalgische ais in de designsfeer. Ook worden enkele CV- ketels getoond en op het gebied van elektra kan men onder meer kennis maken met afstandbediende verlich ting die zich automatisch aanpast aan het reeds aanwezige licht en van zelf dooft als niemand meer in het vertrek aanwezig is. Er wordt bij de presentatie onderscheid gemaakt tussen artikelen met een mm of meer tijdloze gedaante en 'trendy' spullen die over een aantal jaren door hun kleur of vorm met meer 'kunnen' en dan vervangen moeten worden. De laatste categorie wordt getoond op panelen waar vervangen zonder hak en breekwerk mogelijk is De verbouwing werd uitgevoerd door Bouwbedrijf Duin. Verder werd mee gewerkt door Piet Kooger (tegel werk), de Verenigde Schilders, Bruin en Weijers, Moerbeek en IBS-Oele- Schoo zelf. De heropening begint vrijdagmiddag om 16.00 uur met een receptie voor genodigden, om 17,00 uur gevolgd door een open huis met een hapje en een drankje voor iedere belangstellende. Zo'n 25 verkenners en gidsen van Scouting Texel (jongens en meisjes van 11 tot en met 14 jaar) werken momenteel in samenwerking met Brandweer Texel aan het insigne brandpreventie. Zo gaven vrijdag brandweercommandant Dick Jongeneel en zijn assistent Jan Out- man theorielessen in de brandweer kazerne. Onderwerpen die daarbij werden behandeld waren brand bestrijding, de taken van de brand weer, de alarmcentrale, kleine blus middelen, hoe te handelen bij brand, ontruiming en brandwonden Ook werd een persluohtpak getoond en gedemonstreerd. De aanwezige scouts waren getuige van een heuse brandmelding, toen het automatisch brandalarm van het NIOZ afhing en een wagen uitrukte. Gisteravond werd samen met de jeugdbrandweer geoefend. Zowel bij de kazerne als bij het gebouw van de Scouting werden reddmgwerk, slang behandeling, ontruiming en kleine blusmiddelen in praktijk behandeld. Vrijdag 8 november is de laatste avond. Dan moeten de scouts een verslag af hebben en wordt hun-ken nis getoetst. Voor hen door de brandweercommandant het fel begeerde insigne wordt uitgereikt, wordt nog bij de blusvoertuigen ge keken. Gerda Veeger en Fenny Caspers, die vorig jaar nog kampioen werden, haalden in de eerste ronde om het klaverjaskampioenschap vernieti gend uit. Met een superscore van 8117 punten stelden zij zich onmid dellijk weer kandidaat voor de titel Ook Erik Jan Geus en Willem Koomen blijkt een koppel om reke ning mee te houden. Met een score van 7797 punten bezetten zij de tweede plaats. Het nieuwe koppel, Rob Stapersma en Erik Boogaard, moest even op gang komen, maar wist met de laatste twee partijen (van rond de 2200) de score op te vijzelen tot 7225 punten. Ook de ovenge kop pels spelen nog volop mee voor het kampioenschap. Nico Ooyevaar en Freek Veeger behaalden 7219 pun ten, John en Peter van Heerwaarden 6926, Door Witte en Janme Kiewiet 6850 en John Vlaming en Chris Schraag 6840. De volgende ronde wordt gespeeld op 29 november. De vogelwerkgroepen van Texel en Den Helder houden zaterdag 2 no vember een gezamenlijke vogeldag in West End, Lijsterbesstraat 10a in Den Helder. De zaal is open vanaf 9.30 uur. Beide verenigingen bestaan twintig jaar en bieden een gevarieerd programma met als rode draad 'Vo gels van de duinen'. Zo zal Adriaan Dijksen spreken over 'het duin zon der vos'.Voor meer informatie: Gerrist Visch, tel. 318881, 'Echt gelukkig zijn de Polen niet met de uitkomst van het marathondebat in de Tweede Kamer over de uitbrei ding van de Europese Unie' stond te lezen in De Telegraaf van vrijdag 25 oktober. Dat de Polen alles uit de kast hadden gehaald om Nederland te overtuigen, blijkt uit het feit dat zelfs de bevrijding van Texel in mei 1945 werd genoemd, een gebeurtenis die nooit heeft plaatsgevonden. In dc aanloop noar liet Kamerdebat hadden dc Polen alles uit de kast ge haald. Dat varioorde van de Poolse be vrijders van Texel aan het einde van dc Tweede Wereldoorlog tot de Neder landse banden met dc oude Hanzestad Gdansk. Dc Polen begrijpen niet waarom er in Nederland een debat kon worden gevoerd over de toetreding van Polen. „Jullie waren de eersten om Solidariteit lu steunen Dinsdag 29 oktober: Om 19.30 uur begint in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend een ge zamenlijke vergadering van het college van b en w en de dorps commissie van Oosterend. Cinema Texel is wegens storm schade tijdelijk gesloten. Woensdag 30 oktober: Gezamenlijke avond van het Ka tholiek Vrouwengilde en de NBvP/ Vrouwen van Nu in dorpshuis De Wielewaal. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel is wegens storm schade tijdelijk gesloten. Donderdag 31 oktober: Cinema Texel is wegens storm schade tijdelijk gesloten. Vrijdag 1 november: In De Poort achter de gerefor meerde kerk aan de Elemert wordt vanaf 19.00 uur bingo gespeeld ten bate van het eilandelijk diacon aal project in Roemenie. J. Kiers van de organisatie De Lan delijke Volkstuinders houdt een lezing over milieuvriendelijk tuinie ren. Locatie is het gebouw van Scouting Texel aan de Bernhard- laan In Den Burg, aanvang 20.00 uur. De Muziek- en Dansschool houdt een Vlaams weekend. In het kader daarvan treedt vanaf 21.30 uurp Belgische Marc Hauman en O Moeite op in Question Plaza Toj gang €7,50, gratis voor deelre mers aan het festival. Cinema Texel is wegens stom schade mogeli|k nog gesloten. Teso zet geregeld twee boten in 6 verzorgt dan ieder half uur een vaart, zowel vanuit Den Helder ai vanafTexel. Dat gebeurt vrijdag e maandag van 9.35 tot 16.05 uu Automobilisten moeten vrijdj evenwel rekening houden mi wachttijden. Op Texel moet tusse 10.00 en 12.00 uur en in Den He der tussen 13.00 en 15.00 uu mogelijk een half uur worden gs wacht. Nadere informatie kan wo den verkregen via tel. 022: 369600 of e-mail info@teso.nl. 6 veerdienst heeft ook een eigs website: www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschilj Di. 29 12.24 en Wo. 30 1.16 en Do. 31 2.20 en Vr. 01 4.20 en Za. 02 5.35 en Ma. 03 6.35 en Di. 04 7.35 en Aan het strand is het ongeveer een uur ee der hoogwater De zon komt 7 novembero om 07.45 uur en gaat onder om 16.59 tw 29 oktober laatste kwartier; 31 oktoh doodtij; 4 november nieuwe maan -W 13.30 u 15.40 u 17.16 u 18.20 u 19.36 u. 20.30 u. Ondanks de storm werd op de Texelse golfbaan dit weekend de maandbeker-finale gespeeld, waarbij de beste negen spelers van afgelo pen zomer het tegen elkaar moesten opnemen. Er werd matchplay ge speeld, waarbij het eerst de bedoe ling was vier maal achttien holes te spelen. Al na de eerste negen holes bleek echter dat zelfs de geoefende golfers door de harde wind met het tijdschema In de knoop zouden ko men en de wedstrijd niet voor don ker zouden kunnen afronden. De wedstrijdleiding besloot toen tot een wedstri|d van vier maal negen holes, maar zelfs dat zou door de storm verhinderd worden. Zondagmorgen kwamen de negen finalisten vol goed moed aan de start voor de derde ronde van negen ho les. De wind was inmiddels aange wakkerd tot kracht tien, waardoor de spelers al hun kracht nodig hadden om rechtop te blijven, terwijl de golf- stokken alle kanten werden opgebla zen. Bij een goede slag verdwenen de golfballen alle kanten uit en kwa men in het water of de duinen terecht. Toch werd ook deze rond uitgespeeld en om 13.30 uur werd gestart voor de vierde en laatste ronde. Inmiddels was het gaan regenen en met wind kracht elf striemde het water de ge zichten van de worstelende golfers. Toen de golftassen door de lucht begonnen te zeilen, werd de wed strijd gestaakt. Arnold Wesselman, die na drie rondes ruim aan de leiding stond, werd uitgeroepen tot finale- maandbeker-kampioen, gevolgd door Edwin Lievestro en Lennart van Maldegem. De andere finalisten die de storm trotseerden waren Rik van Hattem, Cees Boks, Reynier de Graaft, Jaap Waverijn, Abe Keijser en Margeet de Graaft. Donderdagavond haalt Seoul Texel oud papier op in Den Bu Men wordt verzocht dit vóór 19 uur aan de straat te zetten, In nier grote bundels of een kartonnen dt (geen plastic zak). Gelieve er op te zien dat het papier niet gedurei lange tijd in de regen staat. De pap wagen komt in de volgende strai 2. Kogerstraat, Boogerd, Wil van Beierenstraat, Jonkerstn De Zes, Schoonorrdsingel, Wag makerstraat, Witte Kruislaan. Mevrouw Mientje Eelman is don dag winnaar geworden van het Ta kampioenschap sjoelen voor s ren. Ze behaalde 1115 punten, t» meer dan Roeit Siebinga, die tweede eindigde. Sjoerd Bos legde beslag op de derde plaats totaal deden veertien mannen vrouwen mee aan deze wedstrijd, werd georganiseerd door sjoeli De Snelle Schijf. Nogal wat trou deelnemers waren door ziekte veil derd. Onder hen mevrouw Bei Bruin, die vorig jaar de titel won, de prijsuitreiking kreeg mevrc Eelman de wisselbeker, die besc! baar was gesteld door de gemee Texel. Uitslagen 1 Mientje Eelman, 1115 punten; 2 F Siebinga 1103; 3.Sjoerd Bosma. 1081; 4 N van Groningen, 1015; 5,Bets Bakker, 6,Willem Commandeur, 947. 7.Frans Haan 930; 8.Tmi Dooren, 911; 9.Bea Vermeulen, 10.BepCommandeur, 898; H.DouwedeV 823; 12.Lie Eelman, 804, 13.Tini Veeken,I 14.Truus Haarsma, 698. Toch nog onverwacht is onze lieve moeders® oma rustig ingeslapen Afina de Vries-Vlaming sinds 1984 weduwe van Johannes de Vries op de leeftijd van 78 jaar. Hilde en Barry Sachar Hans Masha, Jeroen, Romy Marjo en Jaap Nicky Texel, 27 oktober 2002 De Zes 12, Den Burg Moeders is opgebaard in „Uitvaartcentrum TexeT, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Een korte overdenking zal worden gehouden of donderdag 31 oktober om 13.30 uur in het u' vaartcentrum, waarna de begrafenis op het keft' hof van Den Hoorn zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condolf ren in „Ons Huis", Herenstraat 35 te Den HooiF Correspondentie-adres: Naalrand 11, 1797 AM Den Hoorn.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2