Folkconcert John Wright met nieuwe band Agenda ian Keijser Kampeercentrum teso 1 Hulp van een moordenaar EUREKA minohxel 1000 m2 •TEXELSE COURANT' XCURSIES aterdag 9 november: !ondag 10 november: linsdag 12 november: /oensdag 13 november: Voor Texelaar en toerist iAM&m - )pen lessen )ij dansers /orkshop Ierse ifans volgeboekt Kinderkoor in De Kiekendief Praise-avond met gospelformatie Toneelstuk Hugo Claus Vrijdag 8 november: stelling van schilderijen en tekenin Jubileum van reumavereniging Zaterdag 9 november: Zondag 10 november: Koopzondagen op 22 en 29 december Maandag 11 november: Dinsdag 12 november: gesloten vogel- en orchideeën- tuin grenQ^J^eloos Hoogwater te Oudeschild John Wright band Vuurwerk VRIJDAG 8 NOVEMBER 2002 e Texelse Bierbrouwerij, [hilderweg 214B, is van 14.00 tot 8.00 uur geopend. Rondleidingen [arten om 15.00 en 16 00 uur. m 11 00 uur begint een excursie jn Staatsbosbeheer door de ufter. Opgave en inlichtingen bij coMare, tel. 317741. hocolatier Looyer (Spinbaan 1A, en Burg) verzorgt vanaf 14.00 uur en cursus bonbons maken eserveren via tel. 313179. lm 14.00 uur begint een excursie jn Staatsbosbeheer door de Geul ipgave en inlichtingen bij EcoMare, 1.317741. J. Ie afdeling dans van de Muziek- en "ansschool houdt van 11 tot en met november een open week. uders van leerlingen, vriendjes en iendinnetjes en andere belang enenden zijn welkom om een kijk- te nemen en mee te doen. De les- m duren allemaal een uur. >nloensdag van 18.30 tot 21.30 uur jn de lessen respectievelijk jazz jor tieners 1, jazz voor tieners 2 en zz voor volwassenen. Donderdag in 16.15 tot 20.30 uur: streetdance streetdance 2, boystime en street- ance 3. Vrijdag van 16.00 tot 19.50 ur: algemene dansante vorming, ansmix, klassieke dans 1, klassieke ans 2 (volwassenen). workshop Ierse dans, die imend weekend door de ternationale Dansgroep Texel ordt verzorgd, is geheel algeboekt. Zowel op zaterdag als >ndag wagen dertig danslustigen ch aan de lessen van Sean ilkenny, een professionele Ierse ansleraar en choreograaf, leedoen gaat dus niet meer, maar ilangstellenden zijn welkom om en kijkje te nemen in het Waalder orpshuis De Wielewaal. Zaterdag uurt de workshop van 13.30 tot B.OO uur, zondag van 10.30 tot 5.00 uur. Het leven van John Wright is de afgelopen acht jaar ingrijpend ver anderd De eenvoudige, in de Schotse Borders opgegroeide, schaapsherder groeide in die tijd uit tot een van de meest populaire zan gers van de Europese folkscene Misschien wel door de schok van dit enorme succes kwam er begin vorig jaar een einde aan de succesforma tie die hij vormde met gitarist Kenny Speirs en violist Steward Hardy. Speirs en Hardy begonnen voor zichzelf, anderen - en niet de minsten - stonden te trappelen om hun plaats in te nemen. Omdat de muzikanten die Wright écht wilde hebben nog niet vrij waren, werd eerst een gelegenheidsgroep gevormd. Met deze 'Vriendenband' gaf Wright vorig jaar een prachtig concert in discotheek Question Plaza. Donderdag komt de Schotse zanger met zijn nieuwe band naar Texel. De verwachtingen zijn hooggespan nen, want de nieuwkomers in The John Wright Band zijn niet de eer ste de besten. Gitarist Tony Gibbons heeft zijn roots in de groep Garva, terwijl gitarist Maartin Allcock jaren speelde in misschien wel 's werelds bekendste folkband Fairport Convention. Fluitist Terry Coyne en keyboardspeler Chris Parkinson maken de nieuwe John Wright Band compleet. Hun geluid wijkt af van dat van hun voorgangers. Weliswaar spelen ze veel oude nummers, maar deze zijn in een nieuw jasje gestoken. Een deel van het concert staat ook in het teken van de nieuwste CD 'Dangerous Times'. Maar de liefhebbers kunnen nummers als 'All the answers', 'Reconciliation' en 'Keep your distance' zeker verwachten. Daarnaast brengt de Schot diverse a-capellanummers. Het geweldige fluitwerk van Coyne kan onder meer worden bewonderd tijdens enkele opzwepende Ierse songs. 'Kortom', zo stelt de organisatie, 'voldoende reden om voor het eerst, of opnieuw, kennis te maken met een man die volgens velen de mooiste mannenstem van de folkwereld bezit en die concerten geeft die overal - voor veel hogere entree prijzen! - al maanden van te voren zijn uitverkocht. En die nu een band heeft die niet gemist mag worden.' Het concert van The John Wright Band in Question Plaza begint don derdag 14 november om 20.30 uur. Kaartjes kosten €10,- en zijn verkrijgbaar bij Music Store Texel en hotel De Lindeboom. Het kinderkoor van de Muziek- en Dansschool treedt zondag 10 november op in theater De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim. Ter afsluiting van het VOC- jaar zingt het koor nog eenmaal 'Van Texel naar Oost-lnje'. De kinde ren worden begeleid door het Accordeonorkest, dat onder leiding staat van Henk op 't Ende. Het orkest speelt ook enkele nummers zonder koor. Een derde optreden wordt verzorgd door de Meidengroep van de muziekschool, die voor het eerst naar buiten treedt. Het concert begint om 15.00 uur, de toegang is gratis. Filmnieuws Cinema Texel beleeft deze week een Nederlandse première met de gewelddadige griezelfilm 'Red dragon'. Daarin staat FBI-agent Will Graham op het punt om vroegtijdig met pensioen te gaan wanneer hij wordt teruggeroepen om een wrede seriemoordenaar op te sporen. Deze moordenaar, die bekend staat als The Tooth Fairy, heeft zijn zinnen gezet op de blinde Reba en het is aan Graham om te voorkomen dat ze vermoord wordt. Hier heeft hij echter de hulp bij nodig van iemand die hij liever niet meer zou zien: seriemoordenaar Dr. Hannibal The Cannibal' Lecter, die over belangwekkende informatie beschikt. 'Red dragon' is gemaakt naar het eerste boek uit de Hannibal-reeks en een remake van de eerste Lecter-film 'Manhunter', in 1986 gemaakt door Michael Mann. Hoofdrolspelers zijn ditmaal Anthony Hopkins, Eward Norton, Harvey Keitel en Ralph Fiennes. De andere films zijn geprolongeerd. 'Road to Perdition' speelt zich af in de cri sisjaren van de vorige eeuw. In Chicago is huurmoordenaar Michael O'Sullivan bij vriend en vijand bekend als 'de Engel des Doods'. Geen opdracht is hem te zwaar. Ook privé is hij erg toege wijd, als vader van twee jonge kinderen en liefdevol echtgenoot. Wanneer zijn vrouw en jongste zoon omkomen, raken beide werelden met elkaar verstr engeld en gaan O'Sullivan en zijn oudste zoon op zoek naar wraak. 'Ja zuster, nee zuster' is de verfilming van de beroemde tele visieserie uit de zestiger jaren, die werd geschreven door Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink. De film staat bol van de bekende liedjes, die ondanks hun leeftijd nog steeds in het geheugen staan gegrift van jong en oud. Belangrijke rollen worden vertolkt door onder anderen Loes Luca en Paul de Leeuw Een publiekstrekker is 'Volle Maan', ook wel 'de overtreffende trap van Costa' genoemd. Net als in die film wordt een groot deel van de rollen vertolkt door acteurs die hun bekendheid ver wierven in de Nederlandse televi siesoaps. Enkele namen: Daan Schuurmans, Cas Jansen en Georgina Verbaan. Een andere prominente actrice is Ellen ten Damme, die ook furore maakt in de muziek. De film vertelt het verhaal van zeven schoolverlaters, die op een kruis punt in hun leven staan. De nieuwste Walt Disney-teken- film 'Terug naar Nooitgedachtland' brengt een oude bekende terug op het witte doek Peter Pan beleeft samen met Tinkelbel, Wendy en de jon gens een geheel nieuw avontuur. Natuurlijk moeten ze het opnemen tegen de piraat Kapitein Haak. De film is Nederlands gesproken. Op maandag kunnen de kijkers zich laten verrassen door een 'sneak preview', een film die nog niet officieel uit is. De gospelformatie Salvation uit Harlingen luistert zondag 10 november de praise-avond van de Texelse baptistengemeente op. Deze viering wordt gehouden in het gebouw Eben Haezer (Julianastraat 11, Den Burg). Salvation treedt geregeld op in jeugddiensten en telt ruim vijftien leden, waaronder een begeleidingsband, met drum, piano en gitaar. Het gezelschap speelt veel bekende en nieuwe Opwekkingsliederen Dominee G.J Sipkema verzorgt een korte medita tie met de titel 'Jezus zegt: Ik ben de Weg en de Waarheid en het Leven'. De baptistengemeente laat weten dat 'een ieder die van zingen houdt, om de Here Jezus te loven en te prijzen' van harte welkom is. De avond begint om 18.50 uur. Na afloop wordt onder het genot van een kopje koffie nagepraat. Twee acteurs repeteren voor een voorstelling. Zij hebben een eerdere relatie dankzij een ijzeren doorzet tingsvermogen overleefd. Tijdens de repetitie kunnen ze elkaar niet ontlopen Als professionele acteurs zijn ze gewend zich 'te verschuilen' achter de tekst van een ander Dat geeft hen de mogelijkheid elkaar eens goed te waarheid te vertellen zonder zich daar persoonlijk voor verantwoordelijk te voelen Het is het gegeven van het toneel stuk 'Pas de deux' van de Vlaamse schrijver Hugo Claus, dat zaterdag 16 november wordt opgevoerd in discotheek Question Plaza. De orga nisatie is in handen van de personeelsvereniging van het NIOZ, die met enige regelmaat een toneelstuk organiseert voor haar leden en andere belangstellenden. Voorheen was werd meestal opge treden door de 'eigen' toneelgroep Comédia de la NIOZ, maar die leidt al enige tijd een zieltogend bestaan. Vandaar dat gezocht is naar een groep die enigszins dezelf- non »,an I onu war» 't MrtArrlönrlfi na. y van 11 ivjci 'JCI i ci i icrci gen van Leny van 't Noordende ge opend De vernissage duurt van In Het Olijfblad in de Weverstraat en in de winkels van Albert Heijn en 15.00 tot 17.00 uur. Super De Boer worden vandaag en morgen voedselpakketten ingeza meld voor de nationale voedselactie van de hulporganisatie Dorcas. de - niet al te gewone - sfeer ademt als die van het instituut zelf. Het gezelschap dat naar Texel komt is Toneelgroep GMT van het Klein Slottheater uit Zeist, die onder lei ding staat van regisseur Jan Keja. Acteurs zijn Bert Heintjes, Marijke Broekhuijsen en Niels van der Schaaff. Zes anderen staan garant voor de techniek, productie en vormgeving. De voorstelling begint om 20 15 uur is ook toegankelijk voor niet NlOZ'ers. Voor hen bedraagt de toegang €5,-. Reserveren kan bij de receptie van het NIOZ, tel 369300. Op de avond zelf zijn kaarten vanaf 19 45 uur ook verkrijgbaar aan de zaal In tegenstelling tot het bericht in de vorige krant wordt het jubileum van de Vereniging van Reumapatiénten pas in januari 2003 gevierd. De onlangs in d'Ouwe Ulo gehouden verenigingsavond was bedoeld om geld in te zamelen voor de festiviteiten. In Cinema Texel draaien Ja zuster, nee zuster (aanvang 14.00 en 16 15 uur), (Peter Pan terug naar Nooit gedachtland (aanvang 14.30 uur), (Volle maan 16.30 en 19.15 uur), Red dragon (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en Road to perdition (21.45 uur). In Het Olijfblad in de Weverstraat en in de winkels van Albert Heijn en Super De Boer worden vandaag voedselpakketten ingezameld voor de Nationale Voedselactie van de hulporganisatie Dorca. Van 11.00 tot 16.30 uur wordt in sporthal Ons Genoegen een spring- spektakel (gymnastiek) voor de jeugd gehouden De Internationale Dansgroep Texel verzorgt vandaag en morgen een workshop Ierse dans. Meedoen kan niet meer, maar toeschouwers zijn welkom. Locatie is dorpshuis De Wielewaal in De Waal. De lessen duren vandaag van 13.30 tot 18.00 uur. Om 19 30 uur begint in het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp een bingo met fraaie prijzen In restaurant Catharinahoeve aan de Rozendijk in de Dennen wordt vanaf 20.00 uur een open podium gehouden Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal een club avond van Model Racing Texel. In Cinema Texel draaien Ja zuster, nee zuster (aanvang 14.00 en 16.15 uur), (Peter Pen terug naar Nooit gedachtland (aanvang 14.30 uur), (Volle maan 16.30 en 19.15 uur), Red dragon (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en Road to perdition (21.45 uur). De Internationale Dansgroep Texel verzorgt ook vandaag een work shop Ierse dans. Meedoen kan niet meer, maar toeschouwers zijn wel kom. Locatie is dorpshuis De Wiele waal in De Waal De lessen duren vandaag van 10 30 tot 15 00 uur. Om 10.30 uur begint om het terrein van ZDH aan de Witteweg nabij Den Hoorn een demonstratie van de Reddingshondenvereniging uit Sappemeer. Klankkunstenares Eva Boon en dich ter Arij van der Vliet treden op in de Aleph (Weverstraat 54, Den Burg). Aanvang 14.30 uur. Toegang €7,- Voor meer informatie: tel. 319449. Het kinderkoor van de Muziek- en Dansschool, het Accordeonorkest en de Meidengroep treden op in theater De Kiekendief op vakantie centrum De Krim. Aanvang 15 00 uur. De toegang is gratis. In Tusse de Banke (Groeneplaats, Den Burg) wordt een tentoon- De gospelgroep Salvation uit Harlingen treedt op tijdens de prai se-avond in Eben Haezer (Juliana straat 11, Den Burg) Aanvang 18.50 uur. B en w hebben vergunning gegeven voor het op heel Texel open hebben van de winkels op de zondagen 22 en 29 december van 12.00 tot 18.00 uur. Het college maakt daarmee gebruik van de bevoegdheid om per jaar maximaal 12 zondagen vrijstelling te geven van het zondagse openingsverbod. De Ondernemersvereniging Den Burg had om de openstelling gevraagd in verband met de koopdrukte die samenhangt met de kerstdagen en de jaarwisseling. Op 22 december is op de Groeneplaats bovendien een kerstmarkt. Die zou niet doorgaan als de winkels zouden moeten sluiten. Van ambtelijke zijde was geadviseerd de winkels al vanaf 10.00 uur open te laten zijn, maar MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Garnalen-sleepnetvissen en... naar de zeehonden Woensdag en zaterdag: 14.00 uur Zondag: 12.00 uur Plaatskaarten aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 In Cinema Texel draaien Ja zuster, nee zuster (aanvang 14.00 en 16.15 uur), (Peter Pan terug naar Nooit gedachtland (aanvang 14.30 uur), (Volle maan 16.30 en 19.15 uur). Red dragon (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en Road to perdition (21.45 uur). Sint Maarten. Ir Arjen Reijneveld van het Bedrijfslaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek in Oosterbeek houdt een lezing voor de agrariérs van de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting. Locatie is hotel De Pelikaan nabij De Koog, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Red dragon (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). In het gemeentehuis in Den Burg begint om 19.30 uur de raadsverga dering Deze wordt rechtstreeks uit gezonden via Radio Texel (106.1 FM) Om 20.00 uur komt in Tusse de Banke in Den Burg de afdeling stambomen van de Historische Vereniging bijeen. In Cinema Texel draaien Red dragon (aanvang 20.00 uur) en Road to per dition (20.30 uur). Ons restaurant is van 17 november t/m 18 december wegens vakantie Bezoek onze tropische TUINCENTRUM Schorrenweg 20, nabij Oostcrend. S 318364 cafe restaurant Pannenkoeken Kindermenu's Lunchgerechten Texelse Lamsspecioliteiten Uitgebreide kaart Mooi zonneterras oen de bosrand Tot ziens bij' Ronald en Joke! Grensweg 386. lel. 0222 - 322084 Nabij Den Burg Teso zet geregeld twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag (vandaag) en maandag van 9.35 tot 16.05 uur. Op maandag 11 november zijn de afvaarten van 10.05 uur vanuit Den Helder en 13.35 vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Nadere informa tie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr 8 10.44 en 22 45 u. Za. 9 11.20 en 23.24 u. Zo. 10 11.40 en 23.55 u. Ma. 11 11.57 en - u. Di. 12 0.45 en 12.37 u. Wo. 13 1.56 en 13.50 u. Do. 14 2.45 en 15 00 u. Vr. 15 4.20 en 16.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 17 november op om 08.02 uur en gaat onder om 16.44 uur. 11 novem ber eerste kwartier; 13 november doodtij. Donderdag 14 november Vanaf 21.00 uur, entree €10,- het college heeft de eerste twee uur eraf gehaald om te voorkomen dat kerkgangers met commerciële acti viteiten worden geconfronteerd Ondanks dat laatste is CDA-wethou- der Nel Eelman om principiéle rede nen tegen de koopzondagen en heeft ze tegen gestemd. Dit jaar mag op 28, 30 en 31 decem ber vuurwerk worden verkocht. De regel is dat vuurwerk op 29, 30 en 31 december mag worden verhandeld, behalve als een van die dagen op een zondag valt, wat nu dus het geval is. Als compensatie mag al op de 28ste met vuurwerkverkoop worden begonnen. Op zondag is het dus verboden en de burgemeester heeft aangekondigd dat op de naleving van dat verbod scherp zal worden gelet. DEIM BURG AKENBUURT 14 - TEL 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf I speeltuin tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 11