Cjrocn r/wartrJ~exels in het harL, Semeentewerf wordt 1,3 miljoen te duur' Justitie eist celstraf tegen oud-Texelaar Eerste paal nieuwbouw gemeentewerken geslagen Snel hulp voor beknelde automobiliste mm#I Texelse Boys Riolering Meisjesboek Politieagente Inbraak bij Zegel Fietsen T E X E LS E^COU RANT Cinema Texel )ud-wethouder vermaant raad: Aanrijding met iodelijke afloop Qnder de pomp Texels bokbier bij lekkerste van Nederland Rotonde voor kruising De Waal Poging tot mishandeling en drugsbezit Warnaar lid van verdienste Recron GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11727 VRIJDAG 8 NOVEMBER 2002 Losse nummers 0,85 De Texelse Boys bestaan weer Acht jaar nadat de voetbalclub van die naam fuseerde met SV Texel en op ging in Texel'94 ontstond op het inter net een 'genootschap van creatieven en sterke muzikale mannen', die over en weer bestanden met beeld en muziek uitwisselen en van plan zijn 'het muzikale en visuele landschap van Nederland te veranderen' Pagina 2 De aanleg van riolering in het buiten gebied van Texel kost €5.500.000,- Een derde van dit bedrag zal worden omgeslagen over de percelen die worden aangesloten en de rest wordt via het rioolrecht betaald door de reeds aangesloten Texelaars in de dorpen. Pagina 5 De Texelse Esther Bremer (36), al sinds jaar en dag inwoner van Am sterdam, en de Arnhemse Anja de Crom besloten min of meer voor de grap een boek te schrijven. Het resul taat - het boek Pitty naar college - wordt donderdag 14 gepresenteerd. Pagina 7 Petra Vlaming is ze sinds 13 septem ber politieagente in Den Helder, de stad die op het gebied van criminali teit een reputatie heeft hoog te hou den. Pagina 9 In de werkplaats van Zegel Fietsen aan de Parkstraat in Den Burg is in de nacht van dinsdag op woens dag ingebroken. De inhoud van de kassa werd gestolen. De onbekenden kwamen binnen door het plexiglas van de toegangs deur van de werkplaats achter de winkel te vernielen. Dat gebeurde met twee grote stenen. Volgens eigenaren Melle Zegel en Nicolette de Vries moet daarna iemand door het gat naar binnen zijn gekropen. De deur was met geopend Zegel ontdekte de inbraak woensdagochtend rond half acht. De stenen en splinters van het raam vond hij op de vloer. De boven buren hadden niks gehoord. De in braak bezorgde de fietsenzaak een schadepost van €675,-. Zegel deed 's middags aangifte bij de politie. Hij is verzekerd. Het was de eerste keer dat er is ingebroken in het bedrijf. Zegel: 'Het is wel eens gebeurd dat een fiets niet werd teruggebracht, maar dit is erger. Je hebt nu het idee dat ze bij je binnen zijn geweest.' Achter het nieuwe glas in de deur zijn na de inbraak tralies gezet. Door het gat in het raam moet de inbreker naar binnen zijn geslopen bij Zegel Fietsen. (Advertentie) I jVirt Jitrh la bal bjrl. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6. Sectorhoofd Grondgebied Annemiek Unk sloeg gisteren officieel de rschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg (Cor) Dros uit Den Burg vindt de nieuwbouw voor de buiten- ist van Gemeentewerken on- ig duur uitpakt. In een brief aan ege en raad rekent de 82-jarige ■wethouder voor dat onnodige ten worden gemaakt en dat in- isten zijn gemist, waardoor het ject €605.722,- (ruim ƒ1,33 mil- meer kost dan strikt noodza- eerder trok hij aan de bel, toen in de hoop dat de zaak kon wor- teruggedraaid. Dat had geen re- aat. Dros is nu opnieuw in de pen lommen 'omdat ik wil dat u er zich mschap van geeft dat het heel ers en veel voordeliger had ge- Zodat u bij volgende kostbare |ecten anders omgaat met de Ie bedragen aan gemeenschaps die ermee gemoeid zijn', vindt dat de nieuwbouw met op ode plek aan de Reijer Keijstraat moeten komen. In plaats daar- had men een ander terrein moe- kiezen en het bestaande gebou- icomplex geheel of in gedeelten iten verkopen. Dros zegt zeker te en dat er genoeg animo was voor !7 boxen, de timmermanswerk- its, schilderswerkplaats en kanto- die tezamen 1500 vierkante me- beslaan. Gemeentewerken en idweer hadden dan op hun oude kunnen blijven zitten totdat de wbouw klaar was, zodat het met was geweest om garage Rey, oormalige Bolder en een deel van tomplex van Tatenhove in Oude- id twee jaar lang te huren. Vol de optelsom die Dros in zijn (voorlegt, kost het slopen van het i complex €90.000,-, twee jaar n bij Tatenhove €108.000,-; twee huren van een deel van de oude der €37.512,- en het twee jaar en van de voormalige garage Rey 5.210,-. Volgens eigen raming >0,- per vierkante meter) zou het complex €225.000,- hebben ebracht. jud-wethouder suggereert in zijn brief dat de gemeenteraad te snel heeft besloten zonder behoorlijke aandacht te schenken aan alterna tieve oplossingen. Tijdens de raads vergadering van 13 november waarin het besluit viel waren vier raadsleden afwezig. In diezelfde vergadering werd geklaagd dat het onderwerp met in de commissievergadering was behandeld, wat zeer ongebruikelijk is, zeker bij een dergelijk miljoenen- project. Dros schrijft tenslotte te vre zen dat de nieuwbouw niet binnen twee jaar gereed is. De tijdelijke ver vangende ruimte moet dan nog lan ger worden gehuurd, zodat de kos ten nog aanzienlijk toenemen. De projectleiding voor de nieuwe gemeentewerkplaats laat als voorlo pige reactie weten dat Dros de zaken te simpel voorstelt. Nieuwbouw op een andere plaats is wel degelijk overwogen, maar de conclusie was dat het beter - en op termijn moge lijk zelfs goedkoper - was om op de oude locatie te blijven. Een van de argumenten was dat de bestaande infrastructuur beschikbaar zou blijven en dat enkele onderdelen van het oude complex (de zoutloods, het KCA-station en de voormalige TEM- loods) konden blijven staan.Verkoop van het oude complex aan particulie ren zag men niet zitten, omdat de uit de vijftiger en zestiger jaren stam mende gebouwen pas na een zeer kostbare renovatie aan de heden daagse eisen zouden voldoen. 47-jarige Willem van Raaphorst Den Burg is woensdag rond X) uur dodelijk gewond geraakt een aanrijding op de kruising ntweg-Redoute. slachtoffer reed op zijn fiets over fietspad langs de Pontweg rich- Den Burg, toen hij werd aange- en door een 33-jarige inwoner van iphaartsdijk in Zeeland. Deze be- jrde een bestelbus en kwam af de Redoute. De automobilist Ivoorrang moeten verlenen, maar klaarde naderhand de fietser niet hebben gezien. Het slachtoffer id nog naar het Gemini Ziekenhuis )en Helder gebracht, maar hulp Jm voor hem te laat. Hij is overle- iaan schedelletsel. De auto en de szijn voor technisch onderzoek in ilag genomen. lem van Raaphorst was sinds !6 als onderzoeker werkzaam bij NIOZ. Sinds 1 januari van dit jaar hij leiding aan de afdeling Mariene emie en Geologie. Hij was een ge le figuur op het instituut. Collega's men zijn open karakter en posi- ie benadering. Ook wordt hij een uggenbouwer' en 'stimulator' ge- smd. Hij was een actief lid van de ilvoetbal- en volleybalvereniging ihet NIOZ. Van Raaphorst laat een mw en drie kinderen na. eerste paal voor het nieuwe onderkomen van de buitendienst van gemeentewerken aan de Reijer Keyserstraat. (foto Jeroen ven HatXum) Het bokbier van de Texelse bierbrou werij heeft vorige week in Amsterdam hoge ogen gegooid tijdens de verkie zing van het lekkerste bokbier van Nederland. Werd vorig jaar een derde prijs in de wacht gesleept met het op Texel gebrouw Grunn Bock, dit jaar eindigde het Texelse bokbier op een tweede plaats, direct achter SNAB uit Hoorn. De derde plaats werd bezet door het Gulpener bokbier uit Lim burg. Aan de competitie werd mee gewerkt door 280 personen, die 38 bokbieren proefden. Sectorhoofd Grondgebied Anne miek Unk heeft gisterochtend offi cieel de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van de buitendienst van gemeentewerken. Dat ge beurde aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg, waar tot dit jaar het oude gebouw van de buitendienst stond. Met een heimachine van aannemer Glorie uit Alkmaar sloeg Unk. gekleed in een witte overall, de ongeveer an derhalve meter lange betonnen paal de bodem in. Het sectorhoofd verze kerde het personeel van de buiten dienst dat het nieuwe onderkomen er nu echt komt. 'De afgelopen tijd werd mij regelmatig gevraagd of het er wel zou komen en of het nog doorging.' De bouw had aanvankelijk eerder moeten starten. Volgens Unk ont stond er echter vertraging, omdat de gemeente vóór de aanbesteding nog een second opinion moest laten ver richten over de berekeningen van de gemeente. De afdeling bouwzaken kon dat niet doen, omdat zij dan haar eigen werk zou moeten beoordelen. Volgens Unk liep het begin van de werkzaamheden ook uit. omdat de aanbesteding over de bouwvak moest worden heen getild. De planning dat het gebouw decem ber 2003 klaar moet zijn, blijft staande. 'De buitendienst wil volgend jaar graag kerst vieren in een eigen gebouw. Dan moet het mogelijk zijn dat zij de collega's van de binnen dienst kunnen uitnodigen.' Volgens Maarten Smit van bouwzaken is het bedoeling dat half december het vloergedeelte klaar is. 'We hopen dan uit de grond te zijn, zodat we daarna met het staal kunnen beginnen.' De gemeenteraad stelde november vo- ng jaar een krediet van €3.830.997,- (ƒ8.442.408,-) beschikbaar voor de nieuwbouw. De eerste paal werd ge slagen door Unk, omdat het voltallige college van burgemeester en wet houders voor overleg op Vlieland was. Op de kruising Laagwaalderweg/ Oosterenderweg/Sommeltjesweg bij De Waal wordt eind 2003, begin 2004 een rotonde aangelegd. Dat heeft wethouder Corry Heijne be kendgemaakt. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het nog niet duidelijk of het Hogeremd ook rechtstreeks op de rotonde wordt aangesloten. Het ontwerp moet nog getekend worden. De aanlegkosten zijn beraamd op €420.000,-. De provincie betaalt via de zogeheten GDU-gelden de helft mee. Bewoners van De Waal hebben regelmatig verzocht om de kruising te veranderen in een rotonde. De woordvoerder van de gemeente ver wacht dat voor de aanleg een artikel- 19 procedure moet worden gevoerd. Hulpverleners moesten woens dagmiddag assistentie verlenen, nadat een 21-jarige vrouw uit Oudeschild met haar auto onder steboven in een weiland langs de Laagwaalderweg was terechtge komen. Ze raakte bekneld en moest uit het wrak worden bevrijd. Eenmaal buiten was ze goed aan spreekbaar, maar veiligheidshalve werd ze voor onderzoek naar het ziekenhuis overgebracht. Rijdend in de richting van haar woon plaats, raakte ze rond 15.00 uur door onbekende oorzaak van de weg, botste met de voorkant tegen het talud van een greppel, waarna haar auto de achterliggende heining schampte en meters verderop op het dak terechtkwam. De klap werd ge hoord door iemand uit de buurt, die via 1-1-2 alarm sloeg. Kort daarop passeerde vrachtwagenchauffeur Paul Wuis, die direct zijn voertuig het land inreed en naast het wrak neer zette. De bestuurster zat er nog in, maar zat bekneld en kon de auto niet op eigen kracht verlaten, vertelde hij naderhand. Daarop manoeuvreerde Wuis de arm van de kraan op zijn vrachtwagen boven de auto en mon teerde kettingen aan de achteras van de zwaar gehavende Audi. Vervol gens tilde hij het voertuig iets om hoog, met de bedoeling het slachtof fer meer bewegingsvrijheid te geven. Op dat moment arriveerden hulpver leners, die de vrouw wezen op mo gelijk rug- of nekletsel en om haar om erger te voorkomen adviseerden met op eigen kracht naar buiten te ko men. Om haar te kunnen bevrijden tilde Wuis de auto nog iets verder omhoog, waarbij gelijktijdig het wrak met blokken werd gestut. Met het oog op brandgevaar werd een brand slang paraat gehouden. Uiteindelijk lukte het de vrouw uit het wrak te halen, waarna ze op een wervelplank in veiligheid werd gebracht. Als ge volg van het ongeval en de redding operatie was de Laagwaalderweg geruime tijd gestremd. ber, bakker, burgemeester. Hulpverleners praten met het slachtoffer, terwijl overleg plaatsvindt over haar bevrijding. (Foto Gerard Timmerman) Een 26-jarige oud-Texelaar heeft woensdag in de rechtbank in Alkmaar negen maanden celstraf tegen zich horen eisen, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Hij wordt verdacht van poging tot zware mishandeling van twee mannen in Den Burg op 9 decem ber 2001 en het in bezit hebben van 37 XTC-pillen. Daarmee werd hij op 13 mei vorig jaar betrapt in disco theek De Metro in De Koog. De verdachte komt oorspronkelijk uit Oosterend. Tegenwoordig woont hij in Alkmaar. Zijn zaak kwam eerder dit jaar voor, maar werd toen aangehou den om een psychologisch rapport op te maken. Hieruit blijkt dat de oud- Texelaar een 'gebrekkig zelfbeeld' heeft, graag wil opvallen en gemak kelijk door anderen is te beïnvloeden. Bovendien is hij impulsief, ongedul dig en heeft hij moeite met het stel len van zijn grenzen. Een paar jaar geleden werd hij wegens mishande ling tot een taakstraf veroordeeld. Net als in deze zaak was er toen alcohol in het spel. Volgens Justitie zijn door de zware mishandeling in Den Burg twee man nen gewond geraakt. Een van de slachtoffers had een week voor de vechtpartij onenigheid met de ver dachte. Toen de verdachte en een vriend - een beoefenaar van de vechtsport freefighting - hem na een bezoek aan de disco in dronken toe stand zagen zitten in een snackbar, ging hij verhaal halen. Dit ontaardde in een vechtpartij. 'Ik heb dom en impulsief gehandeld, het slaat eigen lijk nergens op', zegt de verdachte achteraf. Het tweetal stond op het eiland bekend als ruziezoekend. De verdachte zou een van de man nen tegen het hoofd hebben ge schopt terwijl die op de grond lag. Dit resulteerde in een blauw oog en een hersenschudding. De oud-Texelaar beaamt dat hij heeft geschopt, maar volgens hem raakte hij met zijn voet de borst van het slachtoffer en met met zijn knie diens hoofd. Zijn advo caat, G. Lieffijn, sprak het vermoeden uit dat het slachtoffer tijdens zijn val met zijn gezicht op het hoofd van de verdachte is terechtgekomen. Hoe het blauwe oog is ontstaan, wist ook Lieffijn niet te vertellen Zijn cliënt en diens vriend ontkennen. 'Maar een van beiden moet het gedaan heb ben.' De officier van justitie, R. Smits, stelde dat de mishandeling tot zwaar letsel had kunnen leiden. 'De slacht offers zijn waarschijnlijk doodsbang geweest. Als je met dit soort gebeur tenissen wordt geconfronteerd, denk ik dat je daar hele nare gedachten aan kunt overhouden. Dat vind ik de verdachte ook aan te rekenen.' Lief fijn noemde de tenlastelegging - po ging tot zware mishandeling - 'over dreven'. Hij wees erop dat er geen medisch rapport was opgemaakt. 'Bovendien zie ik niet elk blauw oog in het verlengde van wat er had kun nen gebeuren.' Een zware taakstraf vond hij wel op zijn plaats, maar hij ziet zijn cliënt liever niet naar de ge vangenis gaan. 'Dat is te risicovol, omdat hij zo makkelijk te beïnvloeden is.' Een van de slachtoffers heeft een schadevergoeding van €113,- ge vraagd. De verdachte is bereid die te betalen. Ook wilde hij ingaan op de eis van de officier cursussen te vol gen, onder meer op het gebied van alcoholpreventie en zelfontwikkeling. 'Ik besef goed wat ik anderen heb aangedaan en wil alles aangnjpen om aan mezelf te werken.' De rechtbank doet woensdag 20 no vember uitspraak. Martin Warnaar van vakantiecentrum De Krim is tijdens het jaarlijkse con gres van Recron uitgeroepen tot lid van verdienste van deze branche organisatie. Hij schaarde zich hier mee bij een select gezelschap van 24 personen. Warnaar heeft zich meer dan 25 jaar ingezet voor landelijke en regionale besturen van Recron. Hij is directeur van De Knm, het bedrijf dat hij 27 jaar geleden mee heeft helpen oprichten.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 1