m Ontwerpers en componisten richten Texelse Boys op Landelijk project ontleent naam aan oude voetbaltas Hoe bespaart u comfortabel 5% op uw energieverbruik? .TEXELSE 2 COURANT Mandala tekenen Onderzoek naar grond en gewas Bezoek Vogeltuinen levert fiets op TEXELSE'^COURAjNT Darttoernooi Radio Texel 1Q6.1 Medische zorg Kerkdiensten Wat ik zeggen wou. De Karseboom I oud Papier Raadsvergaderii Vraag het gratis Energieverbruiksschema aan. VRIJDAG 8 NOVEMBER 2002 De op de kofferbakmarkt gekochte oude voetbaltas speelt een belangnjke rol op de website van de Texelse Boys. Het kleinood duikt op tal van plaatsen op. zoals hier op luchthaven Schiphol. De Texelse Boys bestaan weer. Acht jaar nadat de voetbalclub van die naam fuseerde met SV Texel en opging in Texel'94 ontstond op het internet een 'genootschap van creatieven en sterke muzikale mannen', die over en weer bestan den met beeld en muziek uitwisse len en van plan zijn 'het muzikale en visuele landschap van Neder land te veranderen'. 'Texelse Boys maken muziek', staat bovenaan de e-mail die de Texelse Courant afgelopen week kreeg toe gestuurd. Dat wekt de nieuwsgierig heid. Want de Texelse Boys stonden bekend als een vereniging waar ge zelligheid minstens zo belangrijk was als goed voetballen. Maar dat ze muziek maakten, om maar met te spreken van 'maken, dat lijkt wat ver gezocht. Een bezoekje aan de site www.texelseboys.nl leert dat de Texelse Boys weinig met de voorma lige voetbalclub te maken hebben. Wél zijn de makers zich er van be wust dat ze met het eerste gezel schap van die naam vormen, zo blijkt uit een fragment op de site. 'Wat het project met Texel te maken heeft? Helemaal niets Ja, Marcel heeft er familie wonen en komt er regelmatig, maar verder niets. Project is ver noemd naar een originele 27 jaar oude tas van een met meer be staande katholieke voetbalvereniging op Texel, gekocht in een kofferbak verkoop voor 5 euro (bij Calluna, het zwemparadijs).' De achternaam van genoemde Marcel is Kampman. Hij is ontwerper bij Mattmo Concept I Design te Am sterdam en heeft een grote muzikale interesse, al kan hij geen instrument bespelen. De 26-jarige Kampman richtte samen met Jaap Bossen de Texelse Boys op. Dat gebeurde min of meer bij toeval, vertelt hij telefo- ontwikkeling. Texelse Boys bestaat vooralsnog alleen maar online. Via mail en ftp-servers worden beats en tracks uitgewisseld totdat deze de moeite waard zijn om wat mee te gaan doen. Uiteindelijk zal dit resul teren in een DVD met een serie tracks, begeleid door videoclips. Streven is een track of twaalf, msch, nadat beiden tijdens een ge zellige avond een paar voor dancemuziek geschikte beats had den bedacht en die hadden opge stuurd naar Spinvis, een mysterieuze muzikant die dit jaar zijn debuut maakte maar vooral in de alternatieve scene al veel indruk maakte 'De zelfde week nog stuurde hij een com plete remix terug. We dachten: hé, als dat zo gaat, kunnen we misschien nog meer leuke dingen doen.' Kampman ën Bossen zochten con tact met anderen die interesse heb1*- ben in beeld, geluid en multimedia en dat resulteerde al snel in een flink gezelschap, waarvan ook - min of meer bekende - muzikanten als Erik de Jong van Spinvis, Mare Driessen van Supersub en Jacco de Greeuw, Diets Dijkstra en Maarten Kooijman van Johan, Arnold Smits van Gotcha! en Maarten Dekker van The Dollybirds 'lid' zijn. De site is sterk in geremixed door verschillende men sen. We hebben geen haast, het moet eerst goed worden en dan zien we wel weer', stond vorige week op de site te lezen Deze week stond er alweer een andere tekst, die bewijst dat het gezelschap aan verandering onderhevig is. 'Was het in eerste in stantie alleen de bedoeling om met beats en samples muzikanten remixen te laten maken en daarbij tevens videoclips en dat uit te bren gen op DVD, inmiddels is het een heUs'creatievenplatform aan het wor den.' Volgens de initiatiefnemers ligt er weinig vast en is er ruimte voor aller lei kunstzinnige uitingen. 'Wat het doel is? Oudhollands gezellig met elkaar geweldige creatieve dingen maken Niks meer, niks minder. Zie het als een collectieve hobby en aan leiding voor allerhande creatieven om geweldige dingen te doen en nieuwe In dorpshuis De Hof in De Koog wordt in het weekend van 30 november en 1 december een workshop mandala tekenen gehouden Het geheel staat onder leiding van Wieke van der Sluijs uit Wageningen. Het thema van de te tekenen mandala's Is 'licht en don ker', er wordt gewerkt met krijt en kleurpotlood op licht en donker pa pier. Het programma, waarin ook meditatie en instructie zijn opgeno men, begint zaterdag om 14 00 uur en eindigt zondag om 16.00 uur. Deelname kost €35,- inclusief mate riaal, eenvoudige maaltijden, koffie en thee. Voor opgave en inlichtingen: Antoinette Habraken, tel. 317896 (liefst na 19.00 uur). Ir, Arjen Reijneveld van het Bedrijfs- laboratorium voor Grond- en Gewas- onderzoek in Oosterbeek houdt maandag een lezing voor de agranërs van de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting. Hij vertelt over de ach tergronden van het onderzoek, de nieuwste ontwikkelingen en de basis gegevens die worden gebruikt bij het opstellen van een bemestingsadvies. Eén van de vragen die aan de orde komen is of spuiten met mangaan, magnesium en andere sporen elementen wel alti|d zinvol is of dat ook wel eens onnodige kosten wor den gemaakt. De organisatie spreekt van een 'leerzame praktische avond voor akkerbouwer, bloembollenteler en veehouder'. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel De Pelikaan nabij De Koog en begint om 20.00 uur. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Te'efoon 0222 - 36 26 20 Te efax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al 002e advertenUecontracten en aonfedingen daartoe zi|n van toe papping de Regelen voor het Advertontiewezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd tnj de Kamer van Koophandel en Fabrieken Ie Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van do Regelen voor het Advertentie-wezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29.80 Per jaar 59.60 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Een bezoek aan de tuinen van Biohorma BV in Elburg (van de be kende dokter A. Vogel) had voor Willeke Ellen-Arensman uit Ooster end een onverwacht vervolg. Ze werd afgelopen week verrast met een te lefoontje: mevrouw Ellen, met bezoekerscentrum De Vogeltuinen. We komen u een fiets brengen. 'Ik had helemaal geen idee waar het over ging. vogeltuinen. Tot ze dokter Vogel zei. Toen ging er een lichtje op. Tijdens onze vakantie bij Six Flags, afgelopen zomer, waren we min of meer toevallig bij de Vogeltuinen be land. Ze lagen bij een industrieterrein, geen gebied waar je normaal gespro ken tuinen zou zoeken en we hadden ook geen idee wat we ervan ver wachten moesten. Maar het bleek ontzettend leuk. Tijdens de rondlei ding kreeg je een wedstrijdformulier met tien vragen over medicinale krui- gebieden te verkennen.' Aan geld verdienen wordt niet gedacht. Maar helemaal vrijblijvend is het nu ook weer niet. vertelt Kampman. 'Jaap en ik zijn de as waar het om draait Stel dat een popgroep mee wil doen met Texelse Boys. dan moet zo'n groep zich bij ons melden. Wij zoeken daarna de samples uit waarmee ge werkt kan Worden Op die manier behouden we de controle en zorg je ervoor dat wat door de Texelse Boys wordt gemaakt kwaliteit heeft.' Het initiatief is niet onopgemerkt ge bleven. 'We krijgen onze eerste overzeese bijdrage van Future- farmers, een ontwerpbureau uit San Francisco in de Verenigde Staten. Zij gaan aan het werk met Kijk naar uw vingers van Erik de Jong. Het wordt iets visueels, maar of het een video of iets interactiefs wordt, geen idee. Daarnaast is Artmiks bezig met onze eerste video, die met hooguit een maand te zien zal zijn op muziek zender The Box Verder hebben in middels nog een aantal ontwerp bureaus hun medewerking toegezegd, waaronder Laboratorivm. makers van de affiches voor het Hol land Festival. Ook qua muziek zijn we nu over de grens aan het zoeken. We zetten hoog in en proberen een we reldwijd bekende act te tackelen. Dat zou geweldig zijn.' De initiatiefnemers zijn inmiddels uit gebreid geïnterviewd in het pro gramma 'Dubbel Check' van 3voor12, het online radiostation van de VPRO. Wie de vereiste apparatuur heeft, kan het gesprek beluisteren via de website. Op die site staan inmid dels ook diverse links, die verwijzen naar websites op het gebied van boe ken, fotografie, muziek en musea. Maar ook Texel blijkt een inspiratie bron. Zo kunnen via de site van de Texelse Boys ook die van de ge meente Texel, EcoMare en de Texelse Courant worden bezocht. Kampman: 'We willen graag de relatie met het eiland versterken. Tot nu toe ben ik de enige band. Ik kom er geregeld, al sinds mijn jeugd. Die voetbaltas heb ik afgelopen voorjaar gekocht. Er za ten allemaal spullen in om te verko pen, maar ik wilde alleen de tas. Er wonen een paar familieleden op Texel, waaronder mijn oom Jan en tante Marga Bruin uit Den Burg. En op een andere manier: ik ben in Meppel opgegroeid en heb en kreeg daar maatschappijleer van Joke Geldorp, jullie burgemeester. Maar we zouden het bijvoorbeeld te gek vinden als le den van de voormalige groep Nilsson iets voor ons-zouden doen. En we willen graag alles van de voetbalclub Texelse Boys weten. Wie ons wil hel pen, kan ons mailen. Kunnen we weer wat mee doen.' Darters komen zaterdag in café-res taurant Bosch-en Zee nabij De Koog in actie voor een 501-toernooi, dat meetelt voor de Texel Masters. De strijd begint om 20.00 uur, de inschrij ving sluit om 19.50 uur. Deelname kost €2,-. den die-je onderweg tegenkwam. Het leuke van zo'n formulier is, dat je dan langs alle perken gaat om de ant woorden te zoeken en dat je goed oplet. Je leert er dus ook nog een boel van. Je mag plukken, ruiken en eten van planten waarvan je dacht dat ze niet eetbaar waren.' De grote verrassing was wat voor fiets bezorgd zou worden. Er werd één herenfiets verloot en één dames fiets. 'Omdat ik kortweg J.A. Ellen op het formulier had ingevuld kon ik net zo goed een man zijn.' Ze had geluk, gastvrouwen Dinie Flier en Barbare Gielbert van Biohorma BV brachten maandag een fraaie damesfiets mee. vergezeld van een mooie bos bloe men Tijdens de overhandiging liet ook de zon zich van zijn beste zijde zien. Het was uitgelezen weer voor een testronde. (Foto Come Timmer) Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Gedichten over Sintemaarten en bezoek van majoor Van Gils van de Joost Dourleinkazerne 18.00 u. Muziek met Marco 19 00u Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit baptistengemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16 00u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 00u Doopsgezinde gemeente Den Burg 18.50 u. Baptistengemeente Den Burg Maandag: 18 00 u Symphonica (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u Raad en daad (over de Texelse politiek) 19 30u Raadsvergadering (recht streeks vanuit het gemeente huis) v aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadsvergadering (herhaling van dinsdag) aansluitend. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws) Vandaag: Dorpshuizen. Over tweede hands spullen, dorpshuizen, Sinterklaas en de Wampex. Gast is Henk Snijders van de SWOT, dwaalgast Diana 'Inktvis' Kuip leest een aflevering van het feuille ton Uitzending van de avond van 25 oktober (herhaling), aansluitend' Radio Noordholland Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het onge vallennummer vermeld. 313086, 314727:314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging van jonge kinde ren. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8 30-17 00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Parenta Zorg, tel. 0223- 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2 Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u en van 14.00 tot 16 00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg, tel, 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u., zaterdag 10*00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16 00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Huiselijk geweld: Crisisopvang huiselijk geweld, tel. 08-71901775. Jongeren Informatie Punt: voor vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, seksuali teit, verslavingen en vrije tijd. Openingstijden dinsdag en woens dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tus sen 10.30 tot 12.30 uur. Zondag 10 november 20( HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.00 u maaltijd; 10J u dienst in de gereformeerde ke ds. P A. den Braanker, dankda: De Koog: 11.00 u. ds G van R« wijk uit Alkmaar Den Hoorn: 9.30 u. ds. G Reewijk uit alkmaar SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van H den; 18.00 u. dhr. M D, Kuip oogstdienst met broodmaaltijd, Oudeschild: 18 00 u ds. F Helden, oogstdienst met broc maaltijd. De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. Mj Kuiper, oogstdienst. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 9.00 u. ds. P.A. d Braanker, gezamenlijke dienst ir hervormde gemeente, 'liefd; maaltijd'. GEREFORMEERDE GEMEEN] in kerkgebouw Schoolstrs Oosterend: 10.00 u. ds T.M. v Dijk; 18.00 u. leesdienst; don, 11 bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te D Burg: tot nader order geen dier op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u.i C. der Nederlanden. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 ev. J. Drogt uit Drachten; 19.00 ds. G. Sipkema, welkomstdier met gospelformatie Salvation Harlmgen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zat. 19.30 u. dame koor, woord-communieviering p rochianen, uitz. via De Lichtbo zon. 10.45 u. herenkoor, woo: communieviering parochianen. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Ope bare lezing, 10.30 u.: Wachttorenstudie, 11.20 u.: Brwvcn vin leurx :n vrontuoonlchjljvcuj vm de re Door de beslissing van Frans en Lies om te stoppen met café De Karseboom verdwijnt er binnen het Utrechtsch Studenten Werkkamp ook een belangrijk facet. Gedurende tientallen jaren waren de badmees ters tijdens de zomer welkom in dit fantastische café. Overdag voor een kop koffie met appelgebak en na een dag op het strand voor een biertje. Maar de rol van Frans, Lies en de kin deren bleef niet daartoe beperkt. Zo aten wij elke woensdag met z'n allen Chinees op het terras van De Karseboom. Ook konden wij, net als iedereen, op donderdag onze zang kunsten vertonen tijdens het 'café chantant'. Maar het eten bij Frans en Lies thuis was alleen voor de bad meesters weggelegd. Dit was altijd weer een aparte avond, waarbij elk jaar weer de nodige dingen ge beurde. Zo vliegen er nog steeds twee parkieten rond boven Den Burg en staat het hekje van de buurman hopelijk weer recht. Na al deze tijd blijven er elk jaar weer veel oud badmeesters terugkeren, soms met hun gezin, om de gastvrij heid te proeven en herinneringen op te halen bij Frans. Met de sluiting van De Karseboom verdwijnt er een ver trouwde plek op Texel. Wij willen Frans en Lies ontzettend bedanken voor de fantastische tijd die wij daar hebben meegemaakt. Daarom zullen wij vrijdag 8 november (vandaag) nog een keer in groten getale aanwezig zijn om afscheid te nemen van ons stamcafé. De Badmeesters. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Noordwester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golf slag, Vaargeul, Schoorwal, Gasthuis straat - aanleunwoningen, Gasthuis straat van Beatrixlaan tot Pontweg. In Oudeschild wordt dinsdag 12 no vember vanaf 14.00 uur doorDe Bruin vis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld (niet in platsic) aan de straat te zetten. De gemeenteraad vergadert dire 12 november vanaf 19.30 uurir, gemeentehuis. De vergaderir, openbaar en wordt rechtstreeks gezonden via Radio Texel. De agenda luidt als volgt: 1Opening en mededelingen 2. Vaststelling volgorde stem mlng. 3. Vaststelling agenda. 4. Vaststelling besluitenlijst vj 8 oktober. 5. Planologische procedure»' plaatsing Eyercoogh. 6. Communicatieproject rond Habitat- en Vogelrichtlijn 7. Regionale Ambulancediens Noord-Holland Noord. 8. Het Texelse Onderwijskans plan 2002-2006. 9. Financiering uitvoering peu speelzaalwerk. 10. Bijdrage onderzoek Kop er Munt. 11Zalmsnip gebruiker recreatie woning. 12. Belastingen en rechten 200 13. Ombuigmgsvoorstellen 14. Post onvoorziene uitgaven. 15. Ingekomen stukken. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. Energie besparen. Wie wil dat niet? Vraag daarom gratis het nieuwe Energieverbruiksschema aan bij Antwoordnummer 3600, 6800 WD Arnhem. Een ideaal hulpmiddel om grip op uw energieverbruik te houden. Zo bespaart u al gauw flink wat energie. Zonder veel moeite. Kijk ook op de vernieuwde website www.nuon.nl voor gratis online energieadvies.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2