Speculeren op uitslag tussen SVO en ZDH Texel'94 lijdt eerste competitienederlaag TEXELSE ^COURANT K Arjan Koorn wint autocross op asfalt 'Derby blijft altijd iets aparts' W Keukencentrum Texel TEXELSE y courant- am Open dag DAC Bridge Eilandcompetitie volleybal Raad als één blok tegen concessie voor veerhavens Periodetitel toch voor klaverjassers Vlaming en Geus BEZORGERS Geen krant gekregen? Bel uw bezorger Opbrengst bazaar Texel'94 vergadert vrijdag 15 NOVEMBER 2002 31 •e weergoden zouden de zaak nog unnen verstieren, want het dras- ige hoofdveld van Sportpark li ieme Keijzer vertoont tal van lechte plekken, die niet veel regen leer kunnen verdragen. Maar an- ers wordt zondag in Oosterend de erde eilandelijke derby van het eizoen gespeeld. Opponenten zijn itmaal SVO en ZDH. Insiders spe- uleren zoals gebruikelijk volop ver de uitslag. Nieuw is dat dat ok gebeurt op de website van de waluwen, die sinds enkele weken p het internet draait. klasse wacht 'Terecht', vindt Daalder 'We hebben de ploeg om te promo veren. Het zijn echt goede voetballers en af en toe wordt er heel aardig ge tikt In onze klasse kom ie daar een eind mee.' De wedstrijd van vorige week, toen in Onderdijk met 7-1 werd verloren van Strandvogels, be schouwt hij als een incident 'Elk |aar is er wel zo'n wedstrijd, dat er hele maal niks lukt. Qua voetbal waren we gewoon beter, dat voelde je, toch werden we volledig overspeeld Ik heb de jongens na afloop gezegd dat ze deze wedstrijd maar gauw moeten pakken', constateert Henk de Ruyter. 'We gaan met sprongen vooruit', be vestigt collega Ronald Biesboer. 'Vooral als team gaat het steeds be ter. Het lijkt wel of het kwartje begint te vallen.' Biesboer is 'plezierig ver rast' door de prestaties. 'We hebben onze beste speler - Bernard Ipenburg - verloren, maar als geheel zijn we er eerder op vooruit gegaan.' De Ruyter: 'We laten de koppies niet meer han gen als we met 1-0 achter komen. Vorig seizoen begonnen we nog te schelden, nu doet iedereen er een schepje bovenop en vechten we te rug.' Symbool voor die vechtlust staat Jan Willem Bakker, vindt Bies boer. 'Hij is op het moment dé beste end heeft - andere verplichtingen heeft. Niels Dekker is hersteld van zijn blessure. www.svzdh.nl Een nieuw fenomeen bij ZDH is de website (www svzdh.nl), opgezet en bijgehouden door Mike de Bruijn. Hoewel het om een hobbymatig pro ject gaat, investeert de rechtsbuiten van de Hoornders overduidelijk veel tijd en energie in de fraai vorm gegeven site, die wordt gevuld met verslagen, foto's, gedetailleerde sta tistieken, meuwties en tal van andere wetenswaardigheden. Bovendien is er een poll, waarin bezoekers kunnen bepalen wie de beste speler van de jet balletje blijft rond en kan alle anten oprollen.' Coaches wagen eh zelden aan krasse uitspraken, lujang als ze zijn om de tegenstander tergen en geheime krachten los te taken Dat geldt ook voor Richard laalder van Oosterend. Vorig jaar as zijn team tweemaal veel te sterk oor ZDH. In Den Hoorn werd het 2- m Oosterend zelfs 8-1Maar me- land zal uit zijn mond kunnen opte- enen dat de Zwaluwen zondag erpletterend zullen worden versla- en. Hoogstens uit hij zich in voor- chtig optimistische termen. 'Gezien e stand verwacht ik wel drie punten, laar ik wil zeker niet hoogmoedig oen, want een derby blijft altijd iets parts', aldus Daalder, die kan be ng chikken over een volledig fitte selec- ti in, och zullen SVO en ZDH met met Xfjezelfde verwachtingen aan het duel eginnen. Na een koude start (3-2 irlies tegen Zuidermeer) wonnen de lannen van Daalder vier wedstrijden p rij. Van Vesdo werd daarna verlo- maar door een prachtige over- iinning op Petten stegen de nk losterenders voor het eerst sinds ele jaren naar de kop van de rang- jst. 'We draaien gewoon een goed nejeizoen', bevestigt de coach. 'We gi ebben het leuk en gezellig met el- aar, al wordt de training niet zo ge- ieldig bezocht. Nogal wat jongens itten door de week aan de overkant n op vri|dag moet vaak gezaal- oetbald worden. In onze tijd ging je amen én zaalvoetballen, maar dat is oorbij.' forig jaar won Oosterend één van de eriodetitels en omdat de selectie teeds meer ervaring krijgt, spreken teeds meer betrokkenen de ver pachting uit dat aan het eind van dit eizoen promotie nasjr dé ,zesde Een beeld van de laatste editie van Oosterend-ZDH, waarin de thuisploeg veel te sterk was. vergeten. Om kampioen te worden mag je een paar wedstrijden verlie zen.' Opgaande lijn Heel anders is de situatie bij ZDH, dat de competitie begon met nederlagen tegen WSW en Jisp. Van Strand vogels werd verrassend gewonnen, maar daarna bleken Petten en Knollendam toch te sterk. Pas in de laatste wedstrijden krabbelden de Hoornders op. Tegen De Koog en Schellinkhout werd een gelijkspel geboekt en van het sterke Vesdo werd twee weken geleden zelfs ge wonnen. Hoewel de ploeg nog steeds in de onderste regionen ver keert, zijn de beide coaches tevre den 'We hebben de opgaande lijn te man van ons team. Hij gaat voorop in de strijd, is echt een beuker En hij heeft een goede uitstraling op het team. Hij begon het seizoen als rechtsback, stond later linksback en moest tegen Vesdo noodgedwongen zelfs linkshalf staan. Daar hoor je hem met over, hij doet gewoon zi|n werk.' Aan een voorspelling wagen beide coaches zich met. 'We gaan tot het uiterste en dan zien we wel', vertelt Biesboer. Het geheim volgens De Ruyter is dat zijn spelers zich niet te druk moeten maken. 'We doen net of het een gewone uitwedstrijd is. Toe vallig spelen we die in Oosterend.' ZDH moet het zondag stellen zonder de geblesseerden Daan van der Slikke en Erik Zijm, terwijl Henk Knol - die een verleden bij ZDH én Ooster- (Foto archief Texelse Courant) maand is. Sinds deze week kan wor den gegokt op het resultaat van de wedstrijd Oosterend-ZDH. Gisteren aan het einde van de middag hadden 21 mensen zich aan een voorspelling gewaagd. Oosterend blijkt licht favo riet. 38 procent verwacht een ruime overwinning en nog eens 10 procent denkt dat de thuisploeg een kleine overwinning boekt. Maar ook ZDH wordt niet kansloos geacht. 33 pro cent rekent op een kleine winst van de Hoornders. 10 procent verwacht zelfs een ruime overwinning. 10 pro cent houdt het op een gelijkspel. De wedstrijd zelf zal uitsluitsel moe ten geven. Er wordt om 14.00 uur afgetrapt. Om 12.00 uur begint de (voor)wedstrijd Oosterend 2-Den Helder 6. •xel'94 heeft het zondag op eigen eld niet kunnen bolwerken tegen pollandia T. De fysiek sterke for- ro tatie uit Tuitjenhorn speelde een nifoede wedstrijd en won verdiend tiet 1-2. Voor de thuisploeg was iet na één overwinning en vier ge- jke spelen de eerste nederlaag in Ie competitie. jt! )e toeschouwers zagen een nogal ommelig duel, dat onder leiding fond van de uitstekend fluitende cheidsrechter Van den Hoff. 'exel'94 kon in balbezit geen mo- nent de rust bewaren. Hollandia, dat eer weinig ruimte weggaf en de te- jenstander kort 'dekte', hoefde al- e ten maar op de fout te wachten om it levaarlijk te worden. Al in de der ende minuut kroop de Texelse de- ensie door het oog van de naald, oen de uitgelopen Bart Heerschap #erd gepasseerd, maar Edgar Klip- Jiel de bal uit de doelmond kon weg tippen. In de volgende minuut was geen redden meer aan. Barry de 'ries speelde verkeerd terug op zijn Joelman, Hollandia-spits Ton Kruijer lette strak en laag voor en linkerspits o tart Hof tikte simpel in (0-1). De Texelaars konden daar weinig te genover stellen. Niels Dubbelt en Maarten Koorn lieten geregeld hun bewakers de hielen zien. maar omdat de gasten de ruimtes erg klein hiel den, strandden de soms fraaie staal tjes van de Texelse spitsen steeds in een overmacht van verdedigers. Pas in de dertigste minuut veerden de supporters van de thuisploeg op. Na een goede actie van Koorn kon Dub belt alleen op Hollandia-doelman Otten afgaan, maar hij raakte de paal In de slotfase van het eerste bedrijf maakte Texel'94 toch gelijk. Koorn stuurde John List diep, wiens voor zet via de handen van Otten en de lat Dubbelt in stelling bracht. Hij had geen moeite de ruststand op 1 -1 te bepalen. Overigens werd het op slag van rust nog even erg gevaarlijk. Klip- pel moest voor de tweede keer han delend optreden op de eigen doellijn, nadat spits Kruijer alleen op keeper Heerschap was afgegaan maar in een lastige hoek was beland. Goede start Texel'94 beleefde een goed start van de tweede helft. Een veldoverwicht in het eerste kwartier leidde tot enkele hoekschoppen, die John List strak voor het Hollandia-doel trapte. Kop ballen van Martin Koorn en Arie van der Vis werden met uitstekende re flexen door Otten onschadelijk ge maakt. Even later botste Pieter List keihard op de ongelukkige doelman, die met waarschijnlijk een hersen schudding vervangen moest worden Intussen had de snelle Mart Hof zijn tegenstander Jacob Krijnen al enkele malen gepasseerd. In de 62ste mi nuut profiteerde hij optimaal van de vrijheid Slidings van Krijnen en Martin Koorn kwamen te laat, waarna Hof keeper Heerschap vanuit een moeilijke hoek fraai passeerde: 1 -2. Hierna probeerde Texel'94 het nog wel, maar in balbezit wist de ploeg zich geen raad tegen de fel verdedi gende gasten. Zij hadden eigenlijk nog de beste kansen, maar slecht schieten en goede reddingen van Heerschap voorkwamen een uitzicht loze achterstand. Dubbelt had in de blessuretijd de gelijkmaker op de schoen, toen hij de bal langs invaller doelman Van der Wal meekreeg Hij was echter het gevoel voor richting kwijt en tikte naast. Wil Texel'94 nog een rol van beteke nis spelen in deze competitie, dan zal de komende weken moeten worden gewonnen van de Alkmaarse clubs. Zondag staat een uitwedstrijd tegen het op de tweede plaats staande Alcmaria Victrix op het programma. Het Dag Activiteiten Centrum IDAC), Weststraat 73 in Den Helder, houdt zaterdag 30 november van 11.00 tot 15.00 uur open dag. Het DAC is onderdeel van de geeste lijke gezondheidszorg Den Helder «oor mensen met een psychiatri sche achtergrond. In het DAC worden creatieve en edu catieve activiteiten ontwikkeld. Het gaat hierbij om cursussen en recrea tieve en sportieve activiteiten. Daar naast biedt het DAC activiteiten met een arbeidsmatig karakter. Ook deze activiteiten worden aangepast aan de "ensen en mogelijkheden van de bezoekers. Ook binnen het DAC wor den taken door de bezoekers uitge voerd Zoals onder andere de keu ken/bardienst en winkelbeheer van tweedehandskleding en cadeau boetiek 'De Etalage'. Daarnaast helpt bet trajectbureau 'De Regelmaat' bij bet verkennen van de mogelijkheden ei het realiseren van passende dag besteding. Hiervoor wordt onder neer samen gewerkt met de ge meente, sociale werkplaats, scholen Ien de vrijwilligerscentrale. Hierdoor krijgen de bezoekers de mogelijkheid cm ook buiten het DAC optimaal hun kwaliteiten te gebruiken. Zo verzor gen drie tot vier deelnemers in sa menwerking met deelnemers van De Bolder in het seizoen het linnengoed van vakantiepark De Krim. Voor infor matie over het DAC en de open dag: tel. 0223-625523. David en Tine Klip zijn met 324.28 punten winnaar geworden van de eerste periode van bridgeclub Groot Slem uit Den Burg. Er worden vier periodes van zes wedstrijden ge speeld, waarbij steeds de eerste drie paren van een lijn promoveren en de onderste paren degraderen. Tweede en derde in de A-lijn werden Corry van Zevenhoven en Frits Hogewmd (312.68) en Jan Hoogerheide en Peter Ruigrok (312.66) In de B-lijn eindigde het koppel Frits Bakker en Dirk Heiligers met 349,72 op een eer ste plaats. Tweede werden Piet en Irene Schuijl (337.72), derde Hans de Brok en Dirk Kuiper (315.96) Winnaar van de C-lijn werd het koppel Gé en Anja Koot (328.98). Tweede werden hier Peter Witte en Dirk Kalverboer (328 95), derde Wies Wiesman en Herman Hagenouw (312.27). Programma dinsdag 19 november Veld A, heren 18.30 CVI-TESO Super de Boer 19.15 Super de Boer-OSG CVI 20.00 Sportshop 2-Slock Cocky's 20.45 Cocky's-Paal 28 Sportshop 2 21 30 Balcken-Autocentr. Tatenh. 1 22.15 NIOZ-Tatenhove 1 Autocentr. Veld B, dames 18.30 Salon Martine-Wiersma Krim 19.15 De Krim-Otto's Salon Martine 20.00 Piranha-NBC Smash'68 20.45 Smash'68-Smash K. Piranha 21.30 Rival-Beverdam 1 Smash K. Veld C, dames 18.30 Haarstudio-Jozefsch Eierl. H. 19.15 Eierl. Huis-lepe Jozefschool 20.00 Timmer-Durper Drup lepe 20.45 Dros-Sportshop 1 Timmer 21.30 B&B-Klif 12 Natuurwinkel 22.15 Natuurwinkel-Westerl B&B Wedstrijdleiding: Kees en Ernst (tel. 310221 310565) Uitslagen 12 november Bouwcenter Rab-Tatenhove 2 0-3; Kever museum de Bocksberg-Zandbank 3-0; Swier Demissionair minister van Verkeer en Waterstaat Rolf de Boer kan binnenkort een bezoek verwach ten van het college van b en w. De Texelse bestuurders zullen er in Den Haag op aandringen niet te tornen aan de bestaande overeen komst inzake het gebruik van de Teso-havens. In een motie die dinsdag door de gehele raad werd onderschreven, spreken de politici hun bezorgdheid uit over de plan nen van het ministerie. Onlangs waarschuwde Teso-direc- teur Rob Wortel voor de gevolgen van het voornemen van het rijk om de bestaande overeenkomst om te zet ten in een concessie. 'Een bedreiging van de dienstverlening en een verho ging van de tarieven', citeerde D66'er Frans Visman, die als raadslid van de kleinste fractie de motie mocht voor lezen. Hoewel het noemen van na men in moties eigenlijk taboe is, on derstreepte hij toch dat de dienstverlening van Teso is gencht op continuïteit, veiligheid, kwaliteit en betaalbaarheid en dat deze doelstel ling bij aanbesteding in gevaar zou kunnen komen. De 'exorbitante ver hoging' van de tarieven, die zouden voortvloeien uit de consessie, is vol gens de raad 'niet alleen schadelijk voor de eilandeconomie, maar heeft ook grote financiële en sociale gevol gen voor de Texelaars. Burgemeester Geldorp zei blij te zijn met de 'steun in de rug' en beloofde zich te zullen inzetten om de conces sie. die voortvloeit uit Europese regel geving, van tafel te krijgen. Maar ze sloot niet uit dat er grote vuurkracht nodig is om de Haagse en Brusselse politici te laten inzien dat de veer- verbindmg een onderdeel is van de openbare weg 'Texelaars hebben in het verleden wel vaker bewezen niet te beroerd te zijn om massaal af te reizen naar Den Haag.' Groente Fruit-Rabobank 2-1. De Wit Installatietechmek-Langeveld de Rooij 2-1; De Lindeboom-Slagerij Beverdam 21-2, Albert Hei|n-NIOZ (gemengd) wordt gespeeld op 3 december, Rival-Smash'68 0-3, Slagerij Bever- dam 1 -Bruintje Beer 3-0; Wiersma Meubelen- Otto's Tweewielershop 2-1 NBC Eelman Partners-Salon Martine/De Oorzaak 0-3, Piranha-De Krim 0-3; Sportshop Texel 2- Cocky s Kapsalon 0-3; Sportshop Texel 1- Natuurwinkel 2-1; Klit 12-Westerlaken 2-1; B&B/vdVis/Den Boer-Keurslagerij Dros 1-2, Eierlandsche Huis-Haarstudio 1-2; Jozef- school-Timmer's Bakkerij 0-3; Slagerij lepe de Boer-Durper Drup 1-2 John Vlaming en Erik Jan Geus hielden in de laatste ronde van de eerste periode van Klaverjasclub Den Burg het hoofd koel. Met drie mooie rondescores werd de kleine voorsprong in het klassement niet meer uit handen gegeven. De rondewinst ging met klein verschil weer eens naar Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp slagen er dit jaar nog niet in om afstand te nemen van de concurren tie. Een paar weken achtereen wer den 'slechts' gemiddelde scores ge haald. Ook deze ronde leek het weer niet sensationeel te worden, maar in het laatste spel zette het duo een score neer van 2660 punten. De ont redderde tegenstanders moesten het doen met 772 puntjes De hoge score in het laatste spel was nét genoeg om de rondezege te pakken met 7198 punten. De kampioenen van vorig jaar stijgen daardoor van de vierde naar de derde plaats in het algemeen klassement. Willem Koomen en Bart Weijdt leken lang op de rondeoverwinning af te gaan, maar werden in het laatste spelletje bijna letterlijk nog afge troefd. Zij behaalden 7187 punten. Het duo heeft wel de weg naar boven gevonden. Ze boekten vijf plaatsen winst in het klassement, waarin ze nu zesde staan. Jelle Wiersma moest het zonder echtgenote Bea doen. Zij werd echter uitstekend vervangen door routinier Cees Maas. Het gelegenheidsduo scoorde er lustig op los en speelde 6901 punten bij elkaar Als de laatste ronde iets be ter was geweest, had de score nog flink hoger kunnen uitvallen. De Wiersma's stijgen drie plaatsen in het klassement en staan nu vierde. Wil Maas en Dini Winters presteren een beetje wisselvallig. Deze avond liep het weer eens lekker. Ze werden vierde met 6782 punten en keren dankzij dit resultaat terug in de top tien. John Vlaming en Erik Jan Geus zijn de inzinking van vorige week vyeer te boven. Met vier constante scores werd de vijfde plaats in de ronde ge pakt. Door dit resultaat behouden zij de eerste plaats in het algemeen klassement én pakken zij de eerste periodetitel, met toch nog bijna 1000 punten voorsprong op Fenny en Rob Caspers. Het rondegemiddelde was met 6220 punten normaal. Er werden 44 marsen gespeeld. De competitie ligt nu twee weken stil omdat de ruimte door kleindieren- sportveremging Kotex wordt gebruikt voor een tentoonstelling. De tweede ronde van het Texels kampioenschap wordt op 29 november wel gewoon bij Kotex gespeeld. Cjrocn TtvarL- Jixtls in bet harL, Naam Peter van Heerwaarden John v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Madeion Hm Erik van Es Jacolien v.d. Meer Petra van Es John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen R. Barhorst Joost Bakker T. Siersma Sacha van der Velden Marian Krotje Danny Plaatsman Maikel v.d. Gracht Nanda Boerhorst Johnny Hin C. Broekman Jorieke Meijer Bart Klaassen D.M. Boon-Dijker Stefan Bremer S. Koopman-Grit J.P. Buijsman J. Hillen Kees Winter Eveline Veeger T. Witte-de Vries Danny Goénga Tobias van der Zee Duco v.d. Kuijl Jorina Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F. De Zes. Bg. Houtstr., Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3), Spmbaan De Mars v a Buytengors, Sluyscoog. Verlaet, Korfbaeck. Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw Akenbuurt, J. Ayeweg. Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45. Pontweg 72 - 95. Leemkuil. Zuid-Haffel, Waterw Driehuizen Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland. Hoofdw.. Slufterw., Oorspr.w., Stengw., Limietw. Eierland. Postw. 132 - 213, Oorsprongw.. Hollandsew. Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oost Spangerw., Marsw., Kadijksw.. Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg, Oostkaap. Zevfenhuizen Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland. Zuidhaffel 49 't Horntje. Pontweg 1-68. Rozendijk. Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82... Gerritslanderdijkje Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg. Pijpersdijk. Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41. Bosrandw v a. 516 Kogerweg De Kaai. Genteweg 1-6 even Hoornderw.. Hemmerw.. Emmaln. 33. De Grie Slufterw eg/Zanddijk a 31 25 73 31 55 79 31 20 38 31 51 66 31 40 30 32 20 60 31 40 30 31 55 79 31 44 78 31 04 43 31 27 63 31 93 66 31 73 06 31 65 80 31 89 30 31 36 95 31 46 80 31 5517 31 79 08 31 63 62 31 64 78 31 65 86 31 83 07 31 88 37 31 43 75 31 39 95 31 57 37 31 22 29 31 21 17 31 53 65 31 89 15 32 04 40 31 16 53 Den Burg A: Stichting Zorgcentrum Texel. Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even, Binnenburg. Burgwal. P v. Cuyckstraat. Elemert, Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat. Groeneplaats. Hoger- straat. Ada van Hollandstraat, Hollewal. Kantoorstraat. Keesomlaan 9-39; Molenstraat, Molen dwarsstraat, Parkstraat. Schilderend 6 en 10, Stenenplaats. Vismarkt. Vogelenzang. Warmoes straat. Weststraat. Weverstraat, Pater Witteplem. Zwaanstraat. Den Burg A1: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven, Noordwester, Schoorwal, Vaargeul. Golfslag, Vloedlijn, Zeebries. Dumreep. Den Burg B: Achterom. Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven. Binsbergenstraat. Brouwer straat, Drijverstraat, Marelstraat. Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86. Wilhelmina- laan 37- oneven 50-120 even. Wilsterstraat. Den Burg C: Beatrixlaan 145- oneven en 60- even; W. van Beierenstraat, Boogerd. Jan Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles. 48-76 Jonkerstraat. Kogerstraat 59- oneven en 76-, even. Lijnbaan Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even. Julianastraat. Burdetstraat, Mr. Kraatstr Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even. Tjakkerstr., Lieuwstr., Hof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123-. oneven. Maricoweg, Schoonoordsingel, Waalderstraat 2- 48 even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44. Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even. Slingerweg 21-27. SC De 18-jarige Arjan Koorn uit De Koog heeft zondag voor de derde keer op rij het dagkampioenschap asfaltracen op het Midlandcircuit in Lelystad gewonnen. In het totaalklassement kwam hij net te kort om de eerste plaats te vero veren. Zijn 15-jarige broer Peter behaalde een zevende plaats in het dagklassement en een vijfde in de eindrangschikking. De broers Koorn houden zich nog maar kort met het autocrossen op asfalt bezig. Peter begon aan het einde van het seizoen in 2000, nadat hij als supporters met de crossers van de MAB was meegeweest naar het jaarlijkse Texelweekend in Lelystad, waar hij ontdekte dat er ook een competitie voor junioren was. De junioren - jongens en meisjes tussen de 12 en 18 jaar - rijden per wedstnjd- dag drie manches. De sport is popu lair, want gemiddeld doen zo'n der tig auto's mee. In totaal zijn er zo'n veertig die geregeld meerijden. De auto's hebben een maximuminhoud van 101 Occ en zijn standaard en dus met opgevoerd. Door de wegligging te verbeteren - door de luiste banden te kiezen - ontstaan toch behoorlijke verschillen in snelheid. Aangestoken door het enthousiasme van zijn broer, wierp ook Arjan Koorn zich op de sport. In 2001 deden bei den mee aan de competitie, die duurt van maart tot november. Maandelijks wordt één keer op zondag gereden, terwijl de baan op zaterdag beschik baar is om op te trainen. Het eerste volle seizoen verliep voorspoedig voor beide Texelaars. Peter eindigde als achtste, Arjan als tiende Het nu net afgelopen seizoen leverde nog meer succes op. Arjan eiste vier keer de dagwinst op, waarvan de laatste drie keer op rijOok tijdens de overige wedstrijden eindigde hij bij de beste vijf, behalve in juni, toen hij door mechanische pech werd terug geworpen naar een tiende plaats. De laatste wedstrijd werd zeer span nend, omdat de achterstand van Arjan was geslonken tot 16 punten In alledrie de manches eindigde hij als tweede, wat hem 33 punten op leverde. De koploper moest genoe gen nemen met 24 punten en hield dus 7 punten over. Peter wist zich acht keer bij de beste tien te plaat sen en één keer elfde te worden, wat resulteerde in een mooie vijfde plaats. Ook enkele andere Texelaars kwa men af en toe aan de start in Lelystad. Dave Pasto'or eindigde in het klasse ment als 25ste Hij reed met alle wed strijden mee. Gezien zijn leeftijd moet Arjan vol gend jaar naar een andere klasse overstappen. Hij heeft een Formule 1 - stockcar gekocht en wil volgend sei zoen meedoen aan de 'landcrosses' bij de MAB op Texel en de ACON el ders in Noord-Holland. Peter neemt de snellere auto van Arjan over en zal zeker proberen het resultaat van zijn broer te verbeteren. Inmiddels heeft de MAB bekend gemaakt Texelse junioren ook de kans te geven op het nieuwe circuit in Eierland te racen. Helaas voor Peter vallen de eerste cross op Texel en de race van juli in Lelystad samen. Afhankelijk van zijn klassering zal hij waarschijnlijk ver stek laten gaan op Texel. Meer informatie over de broers Koorn en het autocrossen is te vinden op de websites www.raangteamkoorn.tk en www ovalnews.nl. «tt .«SS De broers Koom houden zich nog maar kort met autocrossen bezig. De bazaar die vorige week werd ge houden ten bate van het restauratie fonds van de hervormde kerk van Den'Burg, heeft €4117,17 opge bracht. Er zijn nog prijzen blijven lig gen die zijn gevallen op de lootjes blauw 359, 366, 382, 391 en geel 702, 708, 709, 713, 715, 730, 743, 745, 783, 789 en 791. Deze pnjzen zijn af te halen bij mevrouw Smit, Bernhardlaan 77 Texel'94 houdt maandag in de eigen kantine de algemene najaars vergadering. Aan de orde komen on der meer het financieel overzicht van de penningmeester en het verslag van ae Kascomrmssie. uo» ue stano van zaken betreffende de voorgeno men bouw van een tribune en de plannen om de ingang van het com plex te verplaatsen zijn onderwerp van gesprek. De vergadering begint om 20.00 uur. Leden en donateurs zijn welkom. MARICOWEG 6 - OEN BURG - 12 0222 31 24 47

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7