Agenda De avonturen van Pietje Bell teso y Man Keijser Kampeercentrum Sinterklaas bezoekt Texelse dorpen fl/ttSKA 1000 m2 TEXELSE g courant- XCURSIES aterdag 16 november: ondag 17 november: nsdag 19 november: oensdag 20 november: rossloop AVT )uderen eten loeren kool Sinterklaas thuis voor goed doel Thema-avond over sportende 55-plussers Callanetics Vrijdag 15 november: Zaterdag 16 november: Zondag 17 november: Maandag 18 november: Dinsdag 19 november: Praatavond bij FNV Vrouwen Wintermarkt in De Cocksdorp Bierproevcrij in Twaalf Balcken vogel- en orchideeën- tuin Landal Hoogwater te Oudeschild ZVITA, vrijdag 15 NOVEMBER 2002 Texelse Bierbrouwerij, lilderweg 214B, is van 14.00 tot 00 uur geopend Rondleidingen rten om 15.00 en 16 00 uur. 111.00 uur begint een excursie Staatsbosbeheer door de fter. Opgave en inlichtingen bij iMare, tel. 317741. ocolatier Looyer (Spinbaan 1A, n Burg) verzorgt vanaf 14 00 uur n cursus bonbons maken, serveren via tel. 313179. n 14 00 uur begint een excursie Staatsbosbeheer door de Geul >gave en inlichtingen bij EcoMare, 317741 eten komen zondag in de I nnen aan de start van de tweede Ii zeven Bos en Duincrosses. De ip van de jeugd tot en met 12 r voert over een parcours van 00 meter en gaat om 11.00 uur n start De oudere jeugd en de lioren, die iets later op weg an, kunnen kiezen uit trajecten n 2,9, 5,8 en 8,7 kilometer Het IDOtste gedeelte van het rondje ert over onverhard pad. vendien moeten de lopers enkele uvels nemen Inschrijven kan naf 10.30 uur in hotel Bos en nn aan de Bakkenweg. Deelname at de jeugd €1,25 en jeugdige en van AVT €1,-. Ze kunnen ook izen voor een abonnement voor e lopen, dat respectievelijk €6,25 €5,- kost. Senioren betalen €2,- AVT-leden €1,50. Voor een abon- Jment moet €10,- respectievelijk 1,50 worden betaald. Meer infor- (tie is verkrijgbaar bij Rita ger, tel. 313387. jdere liefhebbers van een echte intermaaltijd kunnen woensdag november terecht in diensten- ntrum De Buureton, waar de ichting Welzijn Ouderen Texel terenkool serveert. De gezamenlij- maaltijd begint om 18.00 uur. «renkool met worst, een toetje nli een kopje koffie kosten €6,50. elor inlichtingen en aanmeldingen: 312696 Nog éen nachtje slapen en Sinterklaas is weer op Texel. Hij arriveert zaterdag om 13.00 uur op de haven van Oudeschild, waar hij wordt welkom geheten door burge meester Joke Geldorp. Daarna begint de Goedheiligman een rond tocht, die hem in de meeste dorpen op het eiland brengt. Een opmerke lijke prestatie, te meer daar hij soms op meer plaatsen tegelijk lijkt te zijn. Om zijn taak wat te verlich ten, stelt hij zijn bezoek aan Den Hoorn, De Waal en De Koog uit. De stemming zit er al vroeg in op de haven van Oudeschild, waar het Koninklijk Texels Fanfarecorps om 12 30 uur het eerste liedje inzet. Kort daarna arriveert de burgemeester, die samen met het ontvangstcomité van winkeliers de kinderen instrueert en vraagt mee te zingen. De aankomst van de stoomboot - of een soortgelijk vaar tuig - staat om exact 13 00 uur gepland Daarna volgt een feestelijk programma, met gesprekjes tussen de Sint en de kinderen en veel muziek. Om 13.45 uur vertrekken Sinterklaas en zijn Pieten met de A- Ford van Jan Geus en een bus naar Den Burg. Om 14.00 uur gaat er een rondgang van start, met opnieuw medewerking van de muzikanten van de fanfare. De tocht duurt ongeveer driekwartier en gaat via de volgende straten: Elemert, Pieter van Cuyckstraat, Ada van Hollandstraat, Keesomlaan, Elemert, Parkstraat, Weverstraat, Stenenplaats, Waalderstraat, Burgerhoutstraat, De Zes, Gasthuisstraat, Hogerstraat, Stenenplaats, Binnenburg en Groeneplaats. Om de groep niet teveel uiteen te laten waaieren en kinderen de gelegenheid te geven de Sint een hand te geven, wordt op gezette tijden gestopt. Dat gebeurt in ieder geval op de hoek Elemert-Parkstraat, Stenenplaats- Waalderstraat, bij De Gollards en nogmaals op de Stenenplaats. Ten slotte strijkt de Sint neer op het bordes van het gemeentehuis, waar hij wordt toegezongen, kinderen naar voren haalt en voor iedereen nog een verrassing in petto heeft. Ter verhoging van de feestvreugde speelt een speciale Sinterklaasband geruime tijd toepasselijke liedjes. Na het inhalen van de Sint is er in Oudeschild tweemaal feest in dprpshuis 't Skiltje^Var^af 15,30 uur zijn,peuters, kleuters en leerlingen uit groep 3 en 4 van de basisschool er welkom. De organisatie nodigt niet meer dan één ouder per kind uit, omdat 'anders de ouders teveel overheersen', 's Avonds is er feest voor de oudste kinderen van de basisschool Voor hen wordt vanaf 19 30 uur een Sinterklaasbingo gehouden. De leden van het fanfarekorps van Excelsior verzamelen zich bij dorps huis De Bijenkorf in Oosterend, van waar ze om 14 15 uur richting het oude brandweerhuisje aan de Achtertune marcheren. Hier arrive ren Sint en zijn Pieten om 14.30 uur met paard en wagen. Onder bege leiding van Excelsior maken ze daar na een ronde door het dorp. Deze eindigt bij het dorpshuis, waar de Goedheiligman en zijn medewerkers en alle belangstellen den naar binnen gaan. Binnen barst daarna een feest los, dat na ongeveer een uur wordt besloten met een leuke verrassing. Ook in De Cocksdorp maakt Sinterklaas zijn opvyachting. Hij arri veert rond 15.30 uur bij de rooms- katholieke kerk en gaat vervolgens in feestelijke optocht door het dorp Tenslotte wordt de Sint een warm onthaal geboden in het Éïerlandschè Huls. Wie het leuk vindt om Sinterklaas op bezoek te krijgen en tegelijker tijd een goed doel te steunen, kan een afspraak maken met Nicollette van Kooten van de gereformeerde kerk van Den Burg. Zij heeft dage lijks contact met de Sint, zodat geïnteresseerden niet zelf naar Spanje hoeven bellen. De kosten voor een bezoek bedragen €20,- per half uur. De opbrengst is bestemd voor de minder-bedeelde medemens en gaat naar de actie Kerk en Minima. Kinderen kunnen de Sint een kleurplaat geven, waar mee ze meedoen aan een wedstrijd en nog een cadeautje toekrijgen ook De plaat, speciaal voor deze actie getekend door de bekende illustrator Harry Geelen, is te vinden op de website www.pepernotenpa- gina.cjb.net. Op de site staan nog tal van andere wetenswaardigheden over de Goedheiligman, Meer informatie is ook verkrijgbaar bij Van Kooten, tel. 311203. Filmnieuws Bij Cinema Texel gaat zondag 17 november de rode loper uit. De bioscoop heeft die dag de nationale publiekspremière van de nieuwe Nederlandse familiefilm 'Pietje Bell'. Om dat te vieren wordt een feestje gehou den, waarbij de bezoekers terug gaan in de tijd. Tussen de voorstellingen door (die beginnen om 11.00, 14.00 en 17.00 uur) kunnen kinderen zich vermaken met diverse Oudhollandse spelen, zoals levensgroot sjoelen en vier-op- een-rij. Op het plein voor de bio scoop ligt een wat minder ouder wets springkussen en tevens staat een bezoek van Sinterklaas en enkele Zwarte Pieten op het pro gramma Bovendien wordt een wedstrijd onder de kinderen gehouden wie het meest op Pietje Bell lijkt Het jongetje of meisje dat door de jury als winnaar wordt aangewezen, mag een jaar lang gratis naar de bio scoop. Pietje Bell, een ondeugend maar goudeerlijk joch, werd bedacht door de schrijver Chris van Abkoude, die zijn eerste boek over hem schreef in 1914. In de film richt hij zijn katapult op het kale hoofd van drogist Geelman en wanneer hij vervol gens ook nog de nieuwe bril van diens zoon Jozef kapotschiet, slaat Pietje Bell op de vlucht. Het blijkt het begin van een groot en spannend avontuur Nieuw in Cinema Texel is ook 'Triple X', een film vol actie en geweld. Hoofdpersoon is Xander 'xXx' Cage (gespeeld door Vin Diesel), verslaafd aan adrenaline, berucht in het criminele circuit en populair in het wereldje van de extreme sport. Nog altijd is hij erin geslaagd uit handen van de politie te blijven. Zijn tegenspeler is de ervaren en keiharde gehei magent Gibbons (Samuel L. Jackson) van de National Security Agency, die in xXx de ideale man ziet om een speciale overheidsoverdracht op te lossen. xXx wordt zwaar onder druk gezet, waarna hij tegen zijn zin op zijn eigen wijze infiltreert in de onderwereld van Praag, waar hij een wereldbedreigende orga nisatie moet uitschakelen. Geprolongeerd is de misschien wel even gewelddadige griezel film 'Red dragon' Daarin staat FBI-agent Will Graham op het punt om vroegtijdig met pensioen te gaan wanneer hij wordt teruggeroepen om een wrede seriemoordenaar op te sporen. Deze moordenaar, die bekend staat als The Tooth Fairy, heeft zijn zinnen gezet op de blinde Reba en het is aan Graham om te voorkomen dat ze vermoord wordt Hier heeft hij echter de hulp bij nodig van iemand die hij liever niet meer zou zien: seriemoordenaar Dr. Hannibal 'The Cannibal' Lecter. Ook nog in de Texelse bioscoop draait 'Road to Perdition', die zich afspeelt in de crisisjaren van de vorige eeuw. In Chicago is huurmoordenaar Michael O'Sullivan bij vriend en vijand bekend als 'de Engel des Doods'. Geen opdracht is hem te zwaar. Ook privé is hij erg toegewijd, als vader van twee jonge kinderen en liefdevol echtgenoot Wanneer zijn vrouw en jongste zoon omkomen, raken beide werelden met elkaar verstrengeld en gaan O'Sullivan en zijn oudste zoon op zoek naar wraak. 'Ja zuster, nee zuster' is de verfilming van de beroemde tele visieserie uit de zestiger jaren, die werd geschreven door Annie M G. Schmidt en Harry Bannink. De film staat bol van de bekende liedjes, die ondanks hun leeftijd nog steeds in het geheugen staan gegrift van jong en oud. Belangrijke rollen worden vertolkt door onder anderen Loes Luca en Paul de Leeuw. De nieuwste Walt Disney-teken- film 'Terug naar Nooitgedachtland' brengt een oude bekende terug op het witte doek. Peter Pan beleeft samen met Tinkelbel, Wendy en de jon gens een geheel nieuw avontuur. Natuurlijk moeten ze het opnemen tegen de piraat Kapitein Haak. De film is Nederlands gesproken. Sportservice Texel belegt maandag 18 november een thema-avond voor sportverenigingen in de kantine van sporthal Ons Genoegen. De avond biedt een kennismaking met deze nieuwe organisatie en staat daarnaast in het teken van de senio ren. Deze mensen, die over het algemeen nog erg actief zijn en dat willen blijven, worden als groep steeds groter Verenigingen kunnen hierop inspringen door speciale acti viteiten te organiseren, waardoor het ledenbestand mogelijk toeneemt en de beoefenaars ook nog iets kunnen betekenen voor de vrijwilligerstaken Linda Schouten van Sportservice Noord-Holland ver telt over 55-plussers en de projecten die voor hen worden georganiseerd en de plannen die daarvoor op Texel bestaan Eigen inbreng wordt zeer op prijs gesteld. Mogelijk zijn er aanwezigen die willen vertellen wat hun vereniging voor of met senioren doet. De bijeenkomst - met een hapje en een drankje - begint om 19.15 uur en duurt tot circa 21.30 uur. Voor vragen kan contact worden opgenomen met Sportservice Texel, tel 322815. In de aanbouw van sporthal Ons Genoegen gaat dinsdag 19 novem ber (van 19.30 tot 20.30 uur) en donderdag 21 november (van 10.30 tot 11.30 uur) een nieuwe serie van tien lessen callanetics van start. Deze staan onder leiding van fysio therapeute Manda Bergsma, die al jaren lessen in callanetics en ballet geeft. Zij geeft oefeningen op muziek voor alle spieren: voor buik, been, bil, rug en bekkenbodem en ook meridiaanstrekkingsoefenenin- gen. Daarnaast wordt gelet op een goede houding, die rugklachten helpt voorkomen. Er wordt niet gesprongen, na de les voelt de cur sisten zich 'weer lekker fit', aldus Bergsma. Voor inlichtingen en opgave: tel. 319708 of e-mail voetreflexologie@hetnet.nl. Om 20.00 uur begint in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild een klaver- jasdrive ten bate van de Stichting Oudeschilder Senioren Actief Er wordt met vaste maat gespeeld, deelname kost €3,50 per koppel Om 20.30 uur begint in de Schou tenzaal van De Lindeboom een vei ling ten bate van de nieuwe kunst stof atletiekbaan. Vanaf 19.30 uur kunnen de kavels worden bekeken. In Cinema Texel draaien Ja zuster, nee zuster (aanvang 14.00, 16.15 en 19.00 uur), Peter Pan terug naar Nooitgedacht-land (14.30 uur), Road to perdition (19.00 uur), Red dragon (21.30 uur) en Triple X (21.45 uur). Sinterklaas zet om 13.00 uur voet aan wal in Oudeschild. Het pro gramma van zijn bezoek staat elders op deze pagina. Van 13.30 tot 17.30 uur houdt Melkveehouderij Texel, het nieuwe bedrijf van de gebroeders Van Exel en Henk Broekman, open huis. Locatie is de nieuwe ligboxenstal bij hoeve Lou Christy aan de Postweg. In dorpshuis De Wielewaal brengt toneelvereniging 't Amateurtje vanaf 20.00 uur het blijspel 'Opa apestaartje punt nl' van Wilma Renens-Leertouwer. De regie is han den van Jo Zoetelief. Na afloop ver zorgt de groep 'Nêw Born' het bal na. Toneelgroep GMT speelt 'Pas de deux' van Hugo Claus in discotheek Question Plaza in Den Burg. Aanvang 20.15 uur Kaarten kunnen worden gereserveerd bij het NIOZ (tel. 369300) en zijn op de avond zelf aan de zaal verkrijgbaar voor €5,- In Cinema Texel draaien Ja zuster, nee zuster (aanvang 14.00, 16.15 en 19.00 uur), Peter Pan terug naar, Nooitgedacht-land (14 30 uur), Road to perdition (19.00 uur), Red dragon (21.30 uur) en Triple X (21.45 uur) Om 9.50 uur begint tijdens het pro gramma Villa Achterwerk de televi sieserie van Harry Geelen over de Sommeltjes. Deze wordt uitgezon den via Nederland 3. Atleten komen in de Dennen aan de start van de tweede van zeven Bos en Duincrosses. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur in hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'Weg' van Ernst van der Pasch. Toegang €11,50. Cinema Texel staat de hele middag in het teken van de film Pietje Bell. Meer informatie is te vinden in de filmrubriek, elders op deze pagina. De voorstellingen zijn: Pietje Bell (aanvang 11.00, 14.00 en 17.00 uur), Ja zuster, nee zuster (19 00 uur), Road to perdition (19 00 uur). Red dragon (21.30 uur) en Triple X (21.45 uur). De nieuwe organisatie Sportservice Texel belegt een thema-avond voor sportverenigingen over sport en 55- plussers Locatie is de kantine van sporthal Ons Genoegen, aanvang 19.15 uur. INV-Texel houdt de jaarlijkse leden vergadering in de Jozefschool in Den Burg. Aanvang 19.45 uur. Texel'94 houdt in de eigen kantine de algemene najaarsvergadering. Aanvang 20.00 uur. Ing. Carel Gosselink spreekt in hotel De Pelikaan nabij De Koog over de te verwachten bedrijfsontwikkelin gen en financieringsmogelijkheden in de landbouw op lange termijn. Aanvang 20 00 uur. In Cinema Texel draaien Red dragon (aanvang 20.00 uur) en Triple X (20 30 uur). In het gemeentehuis begint om 16.30(1) uur een vergadering van de raadscommissie Grondgebied. In Tusse de Banke begint om 20.00 uur een bibliotheekavond van de Historische Vereniging. De FNV Vrouwenbond houdt een praatavond in De Buureton (Molenstraat 2, Den Burg). Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Red dragon (aanvang 20.00 uur) en Triple X (20.30 uur). Teso zet geregeld twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helde'- als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag De FNV Vrouwenbond houdt dinsdag 19 november een zogenaamde praatavond in De Buureton (Molenstraat 2, Den Burg). Bij die gelegenheid kunnen alle leden zich uitspreken over uiteenlo pende Texelse en landelijke kwesties, zoals het toerisme en de euro, normen en waarden en arbeid en zorg Speciale aandacht is er voor vrouwen in sectoren waar de werkdruk hoog is en minder of zelfs slecht wordt verdiend, zoals het schoonmaken, de zorg en het onderwijs. De bijeenkomst begint om 20.00 uur staat onder leiding van de voorzitter van de afdeling Texel, mevrouw A. Vlaming. De Cocksdorp is van vrijdag 20 december tot vrijdag 3 januari veer tien dagen lang in winterse sferen. Het dorp wordt aangekleed met kerstbomen, uitstallingen voor win kels en horecagelegenheden en een kerststal met schapen en geiten. Daarnaast worden diverse bedrijfs- festiviteiten gehouden met als hoogtepunt de 'wintermarkt' op zaterdag 28 december van 11.00 tot 16.00 uur. Hier kunnen zowel bedrij ven als particulieren waren te koop aanbieden Naast de marktkraampjes wordt muziek gemaakt, rijdt de Jutterskar van Maarten Boon door het dorp en Voor de zesde keer houdt café De Twaalf Balcken in Den Burg zondag 24 november een bierproeverij. Dit keer staan de Belgische trappisten- bieren centraal. Er zijn nog zes kloosters waar deze soorten volgens oeroude tradities worden gebrouwen. De grootste en meest bekende met z'n Dubbel en Tripel is Westmalle. Daarnaast serveert De Twaalf Balcken ook alle bieren van Achel (Blond en Bruin), Rochefort (6, 8 en 10), Chimay (6, 8 en 10), Orval en St. Sixtus (Westvleteren 6, 8 en 12). De bieren van het klooster van St. Sixtus worden algemeen beschouwd als de beste die de bier wereld te bieden heeft. Ze zijn alleen verkrijgbaar aan het klooster zelf. Ter vergelijking kan tijdens de proeverij ook een bier van het vat worden gedronken van La Trappe, een voormalig trappistenklooster in Nederland. De proeverij begint om 15.00 uur. Deelname kost Bierproeverij in Twaalf Balcken €15,-. Er kunnen maximaal 30 mensen aan meedoen. Reserveren is daarom gewenst (tel 312681). zijn er gerookte vis en warme olie bollen Ook voor de kleintjes zijn er diverse attracties. Opgave voor ruimte op de gratis marktkramen kan tot woensdag 27 november bij Piet en Petra Harman (Gele Lis) Kikkertstraat 7, telefoon 316232. Voor de kramen dient een borg van €25,- betaald te worden. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Garnalen-sleepnetvissen en... naar de zeehonden Woensdag en zaterdag: 14.00 uur Zondag: 12.00 uur Plaatskaarten aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-5 I 52 81 74 Bezoek onze tropische TUINCENTRUM Schorrenweg 20, nabij Oosterend, a 318364 AKENBUURT 14 TEL 313921 2 circuits Elektrokirtbaan (3 ilm 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter tang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf I speeltuin Krimweg 104 De Cocksdorp Td 316819 Bij een fafelreservering in ons restaurant „de Gasterij" ontvangt u een voucher voor (vandaag) en maandag van 9.35 tot 16.05 uur. Nadere informatie kan worden verkregen via tel 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website- www teso.nl. Vr. 15 4.20 en 16.50 u. Za. 16 5.30 en 18.05 u. Zo. 17 6.15 en 18.55 u. Ma 18 7.04 en 19.37 u. Di. 19 7.45 en 20.20 u. Wo. 20 8.20 en 21.06 u. Do. 21 8.55 en 21.24 u. Vr 22 9.24 en 22.05 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 17 november op om 08.02 uur en gaat onder om 16.44 uur. 20 novem ber volle maan; 22 november spring tij. DEN BURG tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 9