SPort 9 ZDH klopt ongeslagen Schellinkhout )ames Tevoko winnen Texel'94 geeft winst in slotfase weg Wedstrijd De Koog gestaakt arter Rob Grisnigt wint Oudeschild Open TEXELSE COURANT Gehavend SVO verliest kansloos i/oetbaluitslagen Voetbalprogramma Dartwedstrijd G-team boekt belangrijke zege Literair tintje Cabaret-café Snerttoernooi recreatievoetbal Waar gebeurd Sinterklaascadeau 'f' DINSDAG 26 NOVEMBER 2002 (Foto Bert Korting} irste concentratie tijdens 'Oudeschild Open 2002', zowel bij de darters als bij degenen die de stand bijhielden. •ter Rob Grisnigt is zaterdag op rtuigende wijze winnaar gewor- van 'Oudeschild Open 2002'. eerste grote darttoernooi dat Ie vissersplaats werd gehouden lover belangstelling niet te kla- i. Inclusief de jeugdspelers trok toernooi 104 deelnemers, ste dame was Patricia Knol. toernooi is een initiatief van Dirk •ends en Ron van der Slikke, bei- fervent liefhebbers van het Ijesgooien De organisatoren kon- rekenen op de steun van de else Dart Organisatie, die assis- rde bij het uitzetten van de elf ba nen, de poolindeling maakte en het wedstri|dverloop coördineerde. In de categorie jeugd speelden 28 deelne mers mee, 19 dames gaven partij en 60 heren. 'Eigenlijk op dartgebied de hele gevestigde orde van Texel', con stateerde een tevreden Barends. Gespeeld werd in een poule van vier spelers, volgens de 507-telling. Toernooiwinnaar Ron Grisnigt werd vooraf met tot de favorieten gere kend, maar steeg in Oudeschild bo ven zijn eigen niveau uit. Hij won al zijn partijen en verschalkte in de finale Jelle Visser, die vooraf wél als kanshebber werd genoemd. Derde bij de heren werd Marcel Verhagen. Bij de jeugd streek Lesley Koning met de hoogste eer, gevolgd door Marlon Zijm en Sander Legierse. Beste meisje was May-britt Barends, die stoer met de jongens meegooide. Op-èén-na beste meisje was Lindsey Barends. Bij de dames vond Patricia Knol in de 10-jarige Bonita Witte een waardige tegenstander. Derde werd Bianca de Feijter. Het toernooi, dat in 't Skiltje werd gehouden, trok meer bezoek dan was verwacht, wat de sfeer )en goede kwam. Barends. 'Beregezellig, net Ouwe Sunderklaas. Bij menig Oudeschilder die nog nooit een dartpijl heeft aangeraakt is het bloed gaan kriebelen.' Met nog elf minuten te spelen is DE wedstrijd tussen Jisp en De Koog zondag gestaakt bij een 3-2 stand in het voordeel van de thuisploeg. Dat gebeurde nadat scheidsrech ter Butter een afkoelingsperiode van een kwartier had ingelast om de verhitte gemoederen tot beda ren te brengen. Aanleiding was een afgekeurde treffer van Dennis Vonk. Na onderling overleg beslo ten elftal en begeleiders van De Koog niet verder te spelen, om zo de boot nog te kunnen halen. Daarmee kwam een abrupt einde aan een wedstrijd waarin van alles ge beurde. De Koog trad aan zonder reservespelers, omdat Sher Atroshy zonder afbericht was weggebleven. Gezien het gelijkspel in de thuis wedstrijd, eerder dit seizoen, zagen de gasten de ontmoeting met het laaggeplaatste Jisp toch hoopvol te gemoet. In de openingsfase hadden de gastheren het initiatief en kwam De Koog enigszins onder druk te staan. Na tien minuten kreeg Jisp na duwen in het strafschopgebied een omstreden penalty. Deze werd feil loos benut: 1-0. Kort hierna was De Koog dicht bij de gelijkmaker, maar de keeper maakte de inzet van Den nis Rebronja knap onschadelijk. Na dat Dennis Vonk voor De Koog nog een keer net naast geschoten had, kreeg Jisp opnieuw een penalty. Ook deze werd zeer zuiver ingeschoten: 2-0. Even later ontstond er een opstootje, toen Rebronja door een tegenstander onderuitgehaald werd en beiden drei gend tegenover elkaar kwamen te staan. De scheidsrechter besloot beide kemphanen van het veld te stu ren. Voor Rebronja was het alweer zijn derde rode kaart van dit seizoen Toen de rust was weergekeerd, kwam De Koog op 2-1 dankzij Maicel Blom, die vanaf de rand van het straf schopgebied diagonaal inschoot. In de tweede helft kregen beide teams goede scoringskansen, maar de keepers stonden succes steeds in de weg. Na een kwartier scoorde Jisp 3-1 na een goed uitgespeelde snelle aanval. De sterk spelende Vincent Kaspers bracht de spanning weer terug door knap drie tegenstanders te omspelen en snoeihard raak te schieten: 3-2. Met nog twintig minu ten te gaan roken de Kogers hun kans en zetten ze alles op alles om de gelijkmaker te forceren. Die leek elf minuten voor tijd te vallen, toen Den nis Vonk de bal uit een vrije trap vanaf eigen helft hoog in de doelmond schoot en de keeper mistastte De scheidsrechter keurde het doelpunt af, omdat het een indirecte vrije trap betrof. Daarop ontstond veel tumult, want de spelers van De Koog be weerden dat de keeper de bal nog had aangeraakt met zijn vingertop pen. Bovendien had de scheidsrech ter volgens hen niet duidelijk aange geven dat het om een indirecte vrije trap ging. Toen Dennis Vonk wegens aanmerkingen op de leiding zijn tweede gele kaart kreeg en van het veld moest en de gemoederen nog hoger opliepen, besloot de scheids rechter tot een afkoelingsperiode van een kwartier. Omdat de wedstrijd al te laat was begonnen, betekende dit dat de boot van 17.35 uur met meer te halen zou zijn. waardoor enkele spelers die nog moesten werken te laat op Texel terug zouden zijn. Ze besloten daarom te vertrekken. De Koog verwacht dat de KNVB de eindstand op 3-2 bepaalt en de wed strijd niet meer te hoeven uitspelen. Zondag wacht de zware uitwedstrijd tegen Schellinkhout. Oosterend heeft zondag in de strijd om de bovenste plaatsen een flinke veer moeten laten. De ploeg, die een flink aantal spelers miste, was in Petten kansloos tegen de gastheren en verloor met 4-0. Coach Richard Daalder kon in de belangrijke wedstrijd tegen concur rent Petten slechts met moeite een team op de been brengen. Rob de Vries, Rinze Douma, Ger Vlaming en Jan Bloem hadden afgezegd. Dank zij Michel Heibuurt, die normaal in het tweede elftal speelt, reisden toch elf spelers af naar Petten. De invaller speelde een prima wedstrijd. Oosterend trof in Petten een getergde tegenstander. De titelkandidaat had in de afgelopen weken nogal wat punten gemorst en daarom wat goed te maken, te meer omdat de eerste wedstrijd tussen beide tegenstan ders in een klinkende 4-1 overwin ning voor de Oosterenders was geëindigd. In de openingsfase leken beide teams aan elkaar gewaagd en werd de strijd vooral op het midden veld uitgevochten. Maar na twintig minuten ging het mis in de verdedi ging van SVO en kon Petten de score openen. Daarna stapelden de fouten zich op, waardoor de Pettemers in een mum van tijd nog drie keer kon den scoren. Bij rust stond het 4-0. In de rust spraken de Oosterenders af dat ze er alles aan zouden doen om een afgang te voorkomen. Dat lukte aardig, want in de tweede helft speel den ze een stuk beter. Meer zat er niet in, want ook Petten weigerde ca deautje uit te delen De verdediging van de thuisploeg trad enkele malen stevig op en incasseerde daarvoor vier gele kaarten. Oosterend moet door deze nederlaag enig terrein prijsgeven in de strijd om de bovenste plaatsen. De ploeg staat nu vijfde, zij het dat de achterstand op de concurrentie klein blijft. Kop loper Vesdo behaalde 21 punten uit 11 wedstrijden, SVO verzamelde er 18 uit 10 wedstrijden. Zuidermeer staat er met 19 punten uit 9 wedstrij den relatief het beste voor. Petten (20 uit 10), WSW (20 uit 11en Schellink hout (16 uit 9) zijn ook nog volop in de race. lerdag 23 november FC A2-Texel'94 A2 4-1 iel'94 B1-JVCB1 2-1 CB1-DeKoogB1 0-1 C Cl-Texel'94 C1 6-1 iel'94 C3-HCSC C2 1-0 sterend C1-Con Zelo C1 9-3 sterend M1-RKEDO M3 6-1 xel'94 D1-ZAP D2 8-1 el'94 D2-Wiron D1 0-7 ;el'94 D4-DWOW D2 6-0 iel'94 D5-N. Niedorp D2 0-7 IS WD1-Oosterend D1 2-1 sterend D2-SRC D4 6-1 jtel Zwart D1 -De Koog D1 4-2 voetbal <el'94-Voorland 1-0 xelse pupillencompetitie lal Madnd-Arsenal 2-6 ventus-Barcelona 4-4 -'0 F1-Liverpool 1-1 Koog F1-SVC F1 9-2 ixel'94 E3-Texel'94 E1 1-6 IC D1-De Koog E1 uitgesteld •xel'94 E2-ZDH D1 2-2 ixel'94 E4-SVO E2 6-2 ixel'94 D6-SVC E1 5-3 ixel'94 E5-ZDH E1 0-5 indag 24 november ixel'94-Alkmaarsche Boys 2-2 itten-Oosterend 4-0 :hellinkhout-ZDH 2-3 ip-De Koog gestaakt sllantsoog 4-Oosterend 2 4-5 ixel'94 2-Foresters 3 1 -0 IC 3-Texel'94 3 4-2 ctoria O. M1-Texel'94 M1 7-6 ecreatievoetbal ixelse Boys-De Koog e Waal-Oosterend 3-3 2-2 Zaterdag 1 december W'meer C1-Texel'94 C2 11.00 De Koog D1 -Succes D1 12.00 G-voetbal KGB-Texel'94 11.30 Texelse pupillencompetitie ZDHE1-SVOE1 9.30 Barcelona-Real Madrid9.30 Arsenal-SVO F2 9.30 SVC F1-Juventus 9.30 Liverpool-De Koog F1 9.30 ZDH D1-Texel'94 E3 10.30 Texel'94 E1-SVC D1 10.30 Texel'94 E2-De Koog E1 10.30 SVC E1-Texel'94 E5 10.30 SVO E2-Texel'94 D6 10.30 Zondag 2 december VIOSW.-Texel'94 14.30 ZDH-GSV 14.00 Jisp-Oosterend 14.00 Schellinkhout-De Koog 14.00 Texel'94 2-Zeevogels 2 12.00 VZV 5-Texel'94 4 12.45 ASV'55 M1-Texel'94 M1 10.00 Recreatievoetbal Op het veld van De Koog begint om 11.00 uur het jaarlijkse Snerttoernooi. Darters strijden in discotheek de J'elleboog in Den Burg zondag om het open Texels kampioenschap 707 voor koppels. De wedstrijden begin nen om 13.00 uur. Opgave is moge lijk via tel. 06-53816269. ZDH heeft zondag uitstekende za ken gedaan door in Schellinkhout met 2-3 te winnen van de nog ongeslagen thuisploeg. De Zwalu wen verloren vorige week enigs zins ten onrechte van Oosterend, maar maken verder een uitste kende periode door. Na tien wed strijden heeft de ploeg al net zoveel punten verzameld (elf) als vorig jaar in het hele seizoen. ZDH toog zondag vol goede moed naar Schellmkhout. De tegenstander was met vier overwinningen en vier gelijke spelen nog ongeslagen, maar in Den Hoorn kwam de ploeg vorige maand met een gelijkspel (1-1) goed weg. Ook nu bleek al snel dat Schel linkhout niet over wondervoetballers beschikt. De thuisploeg speelde vrij slordig en kon de achterhoede van ZDH met verontrusten. Maar ook de Hoornders lieten zich aanvankelijk met van hun beste kant zien. Ze le den onnodig balverlies en grepen geregeld ook niet adequaat genoeg in. Dat leidde in de tiende minuut tot een treffer voor Schellmkhout, toen één van de middenvelders vrij kon oprukken en diens dwarrelende schot keeper Christiaan Stolk ver raste. Twee minuten stond het alweer gelijk. Fedor van Elk plaatste de bal in het strafschopgebied van Schellinkhout, waar de alerte Mike de Bruijn profi teerde van een misverstand tussen de keeper en één van zijn verdedi gers. Daarna werd ZDH iets sterker, zonder overigens grote kansen te krij gen. Er was dan ook een tweede mis verstand in de verdediging van thuis ploeg voor nodig om op voorsprong te komen. Doelpuntenmaker was Michiel Dekker, die de keeper na voorbereidend werk van opnieuw Van Elk verschalkte met een listig boog- balletje. Nog voor rust werd het 2-2. Tekenend was dat ook daar een verdedigingsfout aan vooraf ging. Na rust pakte ZDH de zaken een stuk serieuzer aan. De ploeg speelde ge concentreerder en met meer scherpte, waardoor ook de opbouw zorgvuldiger werd. Er ontstond een flink aantal kansen, waarvan de grootste voor invaller Niels Dekker en de hard werkende Henk Knol waren. Zij waren echter met koelbloedig ge noeg. Halverwege de tweede helft kwam ZDH alsnog op voorsprong. De snelle Niels Dekker was in het centrum van de aanval even aan de aandacht van zijn bewaker ontsnapt en rondde een mooie pass van Sjoerd Oosterhof bekwaam af (2-3). In het vervolg nam Schellmkhout meer risico. De ervaren vrije verdedi ger schoof door naar het middenveld, met de bedoeling zijn spitsen in stel ling te brengen. Dat lukte echter nau welijks, want de verdediging van de Hoornders stak hecht in elkaar. Van niet veel slimheid getuigde de aanval- sopzet van Schellinkhout, waarbij de bal geregeld hoog richting de rechts buiten werd geplaatst, die tegen de kopsterke Jan Willem Bakker weinig kans had. Ook de van een hardnek kige knieblessure blessure herstelde Erik Zijm deed van zich spreken. Als invaller kweet hij zich uitstekend van zijn taak. En mocht de bal eens neer ploffen achter de mandekkers - on der wie ook de eveneens goed spe lende Fedor van Elk - dan was vrije verdediger Erwin Kleinveld steeds ter plekke om de problemen uit de we reld te helpen. Met snelle tegenstoten bleef ook De G-voetballers van Texel'94 heb ben zaterdag een belangrijke zege geboekt. Op eigen veld werd met 1-0 gewonnen van Voorland uit Amsterdam, waardoor de Texe laars afstand doen van de onder ste plaats. Texel'94 was op Chris Zijm na com pleet en telde zelfs vijf wisselspelers. Ook Theo Franchimon was weer pre sent, al was hij door een aandoening aan zijn schildklier nog niet helemaal fit. Hij begon op de bank en viel na tien minuten in. Voorland miste één van z'n verdedigers. Tot opluchting van de thuisploeg, want deze speler speelde eerder dit seizoen in Amster dam erg hard en zelfs gemeen. De wedstrijd, die werd gespeeld op het oude B-veld van Texel'94 en onder leiding stond van Henk de Ruyter, verliep ditmaal redelijk sportief. Voor rust waren de hoogtepunten schaars. Eén van de weinige kansen was voor Franchimon, die op de paal schoot Halverwege de eerste helft voegden vier Zwarte Pieten zich on der de toeschouwers. Om hen de gelegenheid te geven met peper noten en snoepgoed rond te gaan, legde scheidsrechter De Ruyter de wedstrijd even stil. Na rust kreeg Texel'94 een stuk meer kansen. Alleen Danny Splinter was al drie of vier keer dichtbij een doelpunt. Hij schoot echter steeds te gehaast. Knappe schoten van Theo Franchimon (twee keer) en Paul Bak ker leidden door mooie reddingen van de keeper evenmin tot succes. Na twintig minuten volgde toch de beloning. Uit een verre uittrap van keeper Chiel Dreessens belandde de bal bij Franchimon, die wegdraaide en hard en laag raak schoot: 1 -0. Voorland gaf zich niet zomaar ge wonnen en deed hardnekkig pogin gen weer op gelijke hoogte te komen, maar de verdediging en de keeper van Texel'94 verkeerden in uitste kende vorm, waardoor bij het laatste fluitsignaal een belangrijke overwin ning kon worden begroet. Zaterdag speelt Texel'94 in Bovenkarpsel voor de derde keer te gen het sterke KGB, dat op de tweede plaats staat. ZDH de aanval zoeken. Er ontston den een paar kansjes, maar door overhaast handelen smoorden de aanvallen in goede bedoelingen, nend bleef. Het Cabaret-café krijgt vrijdag een literair tintje. Gast is Joyce Pool, au teur van de onlangs verschenen jeugdroman S/sa, over de slavernij in Suriname. Ook vindt de officiële pre sentatie plaats van Omgaan met Texelaars van Hugo Bakhuys-van den Brink. In dit 'handboek' geeft hij de 'badgast' wenken en tips over de al ledaagse communicatie met de be woners van het eiland. De schrijver neemt bovendien een aflevering van het feuilleton voor zijn rekening. Graag hadden Pip Barnard en Janien de Bruijn ook de oud-Texelse Esther Bremer ontvangen, die eveneens een boek heeft geschreven, maar zij had elders verplichtingen. Naast al dit 'li teraire geweld' zal volgens de makers 'natuurlijk vooral de plaatselijke actu aliteit voor gespreksstof zorgen'. In hun nieuwsbrief distantiëren Barnard en De Bruijn zich van de nominatie voor de Dubbele von Sion die hen ten deel is gevallen. 'Wij wil len er graag de nadruk op leggen dat dit geheel buiten ons medeweten is gebeurd en dat dit voor ons geen re den is de Welzijnsstichting, de cultuurprijs of de andere genomineerden te sparen. Integen deel. Het Cabaret-café is onafhanke lijk en kan zijn taak alleen verrichten door onafhankelijk te blijven. Ook ambtenaren van de gemeente Texel mogen geen relatiegeschenken meer aannemen.' De aflevering van aanstaande vrijdag - aanvang 20.15 uur in De Lindeboom - is de laatste van dit jaar, de eerst volgende vindt plaats op vrijdag 31 januari. Het Cabaret-café is op beide kerstdagen wel te beluisteren via Radio Texel met een speciale kerst editie. De opnamen die vrijdag wor den gemaakt, worden uitgezonden op de donderdagen 6 en 20 decem ber. Giro 667 Den Haag Nood spelen zon dag tóch hun Snerttoernooi. Aanvan kelijk leek dit evenement niet door te gaan, aangezien SV De Cocksdorp geen team meer heeft en Nico Ooijevaar van het Eierlandsche Huis er daarom weinig meer voor voelde de organisatie opnieuw ter hand te nemen. Diverse betrokkenen vonden echter dat de traditie in stand moest blijven. Het evenement - ooit het Niek Dros Snerttoernooi genoemd omdat Dros de eerste beker beschikbaar stelde - wordt al jaren gespeeld. Het strijdperk wordt ditmaal gevormd door het veld van SV De Koog, dat vorig jaar verrassend beslag legde op de eerste plaats en er naar verwach ting alles aan zal doen om de trofee in de eigen pnjzenkast te houden. De wedstrijden duren twee maal vijftien minuten. Tussendoor worden brood jes en erwtensoep verstrekt om de krachten weer op peil te brengen. Het speelschema ziet er als volgt uit: De Koog-Oosterend 11.00 Texelse Boys-De Waal 11.35 Oosterend-Texelse Boys 12.10 De Koog-De Waal 12.45 De Waal-Oosterend 13.20 De Koog-Texelse Boys 13.55 et eerste damesteam van volley- ilvereniging Tevoko heeft zater- ig een klinkende overwinning ehaald op WhamWham. In sport- al Ons Genoegen werd het 4-0, aardoor de Texelse ploeg op de nglijst naar de derde plaats stijgt. itiamWham wist het Tevoko vorig izoen flink lastig te maken en zelfs eerdere punten af te snoepen, re- an om ondanks de stijgende vorm wedstrijd tegen de ploeg uit '<aag met gemengde gevoelens te- imoet te zien. Tot halverwege de arste set ging het gelijk op. Op zich 'gebruikelijk voor Tevoko, dat in de gel slecht start. Halverwege plaats- e de Texelaars een demarrage en tor het blok beter te plaatsen werd voorsprong langzaam maar zeker •gebouwd De eerste set eindigde 25-17 in het voordeel van de ploeg e ook dit jaar wordt gesponsord tor bar De Rog. het vervolg kwam Tevoko, dat al- *n nog diagonaalspeelster Bianca s"den Berg miste, steeds beter op eef. Zowel verdedigend als "vallend bleek het team overtui gd sterker dan WhamWham, dat h het einde van het afgelopen sei- ton twee speelsters zag vertrekken. binnen het ralleypointsysteem zo ilangrijke service werd geregeld tod benut. Ook spelverdeelster bnme Joling kon dankzij haar goede passing goed variëren en de aanvalsters vrije scoringskansen bie den. Op de ranglijst begint zich een eerste schifting af te tekenen. Kanshebbers voor het kampioenschap lijken vooral Dinto 3, Tevoko en het uit de derde divisie gedegradeerde Mad|oe 2. De stand aan kop is: Madjoe, 7-31; Reactie, 8-28, Tevoko, 7-24; Krovo, 7-23; Dinto 3, 6-22. Het tweede damesteam speelde te gen Katapult 1 en begon slecht. De eerste twee sets gingen verloren (14- 25 en 16-25). Er werd rommelig ge speeld en vaak was er een misver stand wie de bal moest nemen. In de derde set nam coach Marjan van der Werff maatregelen om het goed spe lende Katapult een halt toe te roepen. Dat hielp, want Tevoko herstelde zich knap. Vooral de passes werden be ter. Dat leidde tot winst in de derde en vierde set (25-17 en 26-24), waar door een vijfde set moest beslissen welk team drie punten aan het totaal mocht toevoegen. Helaas voor de Texelse dames kon Katapult de kracht opbrengen er nog eenmaal vol tegenaan te gaan en trokken de gas ten met 11-15 aan het langste eind. Het derde damesteam kreeg VC Niedorp 1 op bezoek Vorige week werd al de volle winst behaald tegen Niedorp 2 en ook ditmaal stond er weer een gedreven team in het veld Schijnbaar moeiteloos gingen de eer ste twee sets naar Tevoko (25-15 en 25-13). Ook Irma de Schutter speelde uitstekend. Ze was met een pees blessure in een schouder aan de wedstrijd begonnen, maar de overwinningsroes hield haar op de been. De derde set verliep iets moei zamer. Lange tijd stonden de Texelse vrouwen op een achterstand van vier tot vijf punten, maar dankzij een goede eindsprint en goede opslag beurten van Gea van Gijssel werd ook deze set gewonnen. Na veel strijd trok Tevoko ook de vierde set naar zich toe. Door deze overwinning staat de ploeg nu derde, met een achterstand van drie punten op de nummer twee. In de wedstrijd van aanstaande donderdag moet deze positie worden verdedigd. Het vierde damesteam telde twee nieuwe spelers en tijdelijk ook een nieuwe coach. Met goede moed werd aangetreden tegen Niedorp 3, dat echter een maatje te groot bleek. Alleen in de derde set had Tevoko voldoende in te brengen, waardoor de wedstrijd met 1 -3 verloren ging. De setstanden waren 8-25, 18-25, 25-22 en 22-25. Het was bij de familie Dijkman de gewoonte om een paar weken voor 5 december met de hele familie om tafel te gaan zitten om lootjes te trek ken voor het heerlijk avondje. De be doeling was om dan voor een ander familielied een Sint Nicolaascadeau- tje te verzorgen van ongeveer vijfen twintig gulden en dit te voorzien van een rijm. Het gezin bestond uit de ouders en zes kinderen, waarvan er twee verkering hadden, en die deden dan ook mee, dus in totaal tien per sonen. Tien briefjes voorzien van na men gingen in vaders hoed en ieder nam een briefje. Vader was nogal eens ondeugend en had snode plan nen. Bij de eerste twee trekkingen riep hij: 'Ik heb me eige', terwijl dat met waar was, maar bij de derde trek king was dat wel het geval, maar toen hield hij zijn mond. Op Sinterklaas avond werden de cadeautjes een voor een uitgepakt, te beginnen bij de jongste van het gezin, dus vader was het laatst aan de beurt. Toen hij zijn pakje openmaakte, vond hij eerst een lang rijm waarin alle goede hoedanig heden van vader werden opgesomd. Daaruit bleek dat hij een voorbeeldige en een van de beste vaders van de wereld was en daarvoor wilde de Sint hem nu eens extra belonen. In een bijgaand klein pakje vond hij de sleu tel van de schuur en de opdracht daar maar eens te gaan kijken. Nou, de hele familie kwam achter hem aan en jawel hoor, daar stond een splin ternieuwe fiets met daaraan een kaartje 'voor de allerbeste vader, van Sint en Piet'. En wie dat waren, was voor de hele familie duidelijk. Jan van Tunen Texel'94 is er zondag tegen hekkensluiter Alkmaarsche Boys niet in geslaagd de verwachte drie punten te veroveren. Zonder tot goed voetbal te komen hadden de Texelaars het duel gemakkelijk kunnen beslissen in hun voordeel. Een combinatie van gemiste kan sen en verdedigingsfouten hield de Alkmaarders in de race. Hun enorme werklust en geloof in een goed resultaat werden uiteindelijk beloond. Na een 2-0 achterstand door doelpunten van Martin Koorn en Niels Dubbelt, kwamen de gas ten via doelpunten van Sander Bijl (penalty) en in de slotfase Frank Sassen terug tot 2-2. Onder prachtige omstandigheden startte de thuisploeg vrij goed aan het druk bezochte duel. Na twee neder lagen op rij was de ploeg van Gerrie Plaatsman naar de onderste regionen gezakt en dus stond iedereen 'op scherp'. Een voorzichtige openings fase werd gevolgd door een tweede kwartier waarin Texel'94 terecht op voorsprong kwam. Jacob Krijnen zag een snoeiharde volley gekeerd door doelman Hoekmeijer en een goede voorzet van Edgar Klippel werd door John List via Hoekmeijer over ge schoten. Een strakke pass van Martin Koorn bracht Arne-Jan Kruithof vrij voor het Alkmaarse doel, maar hij raakte de bal verkeerd. In de twintig ste minuut moest de Alkmaarse goalie echter capituleren voor een fraaie vrije trap van Martin Koorn, nadat Pieter List onderuit was getikt. Texel'94 verzuimde door te drukken en liet de gasten komen. Die bouw den wel een veldoverwicht op. maar kansen deden zich niet voor. Bart Heerschap kon eenvoudig meester blijven in zijn strafschopgebied. Niels Dubbelt brak in de vijfendertigste minuut bijna door, maar verloor het duel van verdediger Ruud de Wit. Hij hoopte dat scheidsrechter Hoff- schlag voor een penalty zou fluiten, maar dat zou ook volgens de toe schouwers van Texel'94 teveel van het goede geweest zijn. Op slag van rust was Dubbelt vlak bij de 2-0, maar Hoekmeijer wist zijn harde schot te keren. De volgende aanval bracht John List in scoringspositie. Hij trof slechts de bovenkant van de lat. Bijna counterde Alkmaarsche Boys nog naar 1-1, maar Heerschap hield zich knap staande. Ook in de openingsfase van de tweede helft gaf Texel'94 de toon aan. Een door Edgar Klippel opge zette fraaie aanval leidde tot goede schietkansen voor Martin Koorn en Niels Dubbelt, maar de keihard wer kende verdedigers wisten steeds te blokkeren. In de achtste minuut speelde Arie van der Vis Niels Dub belt handig vrij op de rand van het strafschopgebied. Zijn zuivere schot was Hoekmeijer te machtig: 2-0. Ondanks deze comfortabele voor sprong kon de thuisclub het spel niet naar zich toe trekken en de stevig spelende Alkmaarders bleven gelo ven in een beter resultaat. Texel'94 beklaagde zich regelmatig bij de scheidsrechter over het fysieke spel van de gasten en steeds meer werd de wedstrijd een praatshow. Alkmaarsche Boys hield het hoofd het beste koel. Martin Koorn maakte halverwege de tweede helft een on gelukkige handsbal vlak bij de eigen goal. De penalty werd onberispelijk benut door Sander Bijl. De voluit spelende gasten namen hierna behoorlijke risico's en met wat meer vernuft had Texel'94 gemakke lijk een derde en misschien wel vierde treffer kunnen maken. John List was na een prachtige voorzet van Edgar Klippel nog het dichtst bij de beslis sende 3-1maar hij trapte half over de bal heen. Gevolg was dat het ge vaar meer en meer voor de goal van Bart Heerschap kwam te liggen. Vlak voor tijd trok laatste man Martin Koorn mee ten aanval, maar de com binatie met Niels Dubbelt mislukte door een onhandig misverstand. De lange pass uit de Alkmaarse defen sie bereikte na missers van Jacob Krijnen en Barry de Vries de vrij staande Frank Sassen. Vanuit buitenspelpositie kon hij vrij naar Bart Heerschap opstomen en beheerst afronden (2-2).

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 9