Jongeren steeds later op de avond naar café 'Voordrinken neemt grotere vormen aan' 'Over smaak valt niet te twisten' Wereldwinkel houdt expositie EXELSE 2 COURANT Dorpscommissies mogen gespaard geld opzij zetten Texelse zwemsters in ZO-Beemster Medische zorg Hufpvertening 1? Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel VRIJDAG 29 NOVEMBER 2002 Cafés die vroeg op de avond vol stromen, waar een grote mate van gezelligheid heerst, die een ge zonde omzet hebben en waar het publiek ook tijdig (en rustig) weer huiswaarts keert. Een beeld dat veel horecaondernemers op Texel graag zouden zien. Maar realiteit is dat het uitgaanspubliek steeds la ter op pad gaat, het voordrinken meer gemeengoed wordt en dat de horeca in steeds kortere tijd een omzet moet zien te halen. Dins dagavond, tijdens de jaarvergade ring van Horeca Texel, uitte voor zitter Jook Nauta zijn zorgen hier over. Maar een oplossing blijkt moeilijk te vinden. Menigeen die tegen een uur of elf een café binnenstapt heeft het ervaren. De gezelligheid is nog verte zoeken, de zaak is nog zo goed als leeg. Te genwoordig komt het uitgaansleven pas op gang rond half twaalf, een tijd waarbij menig wat oudere Texelaar al op één oor ligt. En ook al waren ze van plan om uit te gaan, na een avondje voor de buis hebben ze vaak met meer de fut om nog op pad te gaan. Een frustratie voor deze cate gorie, maar zeker ook voor uitbaters van cafés. Want een paar uur later moet de bierpomp alweer dicht en is het feest gehouden. 'De noodzake lijk omzet moet in steeds kortere tijd worden gemaakt en de horeca heeft te maken met duurder en onaange namer nachtwerk', stelt Nauta. Hij omschreef het uitgaanspatroon als een 'vicieuze cirkel. 'Het uitgaans publiek gaat steeds later op pad. omdat het anders nog niet gezellig is.' Tevens signaleerde hij dat het fe nomeen 'voordrinken' steeds grotere vormen gaat aannemen. 'Men is vaak al teut als men op stap gaat.' Volgens de horecaondernemers wordt met name in jeugdcaravans heel wat afgezopen. 'Die caravans zijn eigen lijk bedoeld voor jongeren beneden de zestien jaar. Maar tegenwoordig zie ik er allemaal auto's staan. Als ze komen worden de bierkratten uitge laden of de vaten bier, voor de pomp in de caravan', uitte Willem Roeper zijn ongenoegen. 'Stop met dat ge dogen van die caravans, steek ze in de brand of doe het echt alleen voor 12- tot 16-jarigen, zoals in Ooster end. Maarzoals het nu gaat, gaat het veel te ver.' Burgemeester Geldorp gaf aan dat bier of sterke drank wat haar betreft taboe zijn in de caravans. 'De politie houdt tegenwoordig scherp toezicht. Maar niet alleen ca ravans, in dorpen en het buiten gebied zijn geliefde pleisterplaatsen waar de jeugd samenkomt, er zou ook sprake zijn van illegale cafes, waarvan er volgens de horeca ko mend voorjaar weer eentje wordt geopend. Tevens werd gewezen op de schuurfeesten, waarbij het met de sluitingstijden met zo nauw wordt genomen. Een ondernemer wist te vertellen dat er onlangs eentje werd gehouden, waarbij de laatste gasten de dag erna om twee uur 's middags het feest verlieten De gemeente heeft dit jaar een aantal keren opge treden tegen schuurfeesten die niet waren aangemeld en beloofde hierop streng te bli|ven toezien. Geldorp doet een beroep op Texelaars die hin der ondervinden van een (illegaal) schuurfeest, hiervan melding te ma ken bij de politie 'Die treedt dan zon der pardon op.' Sluitingsuur De burgemeester daagde de horeca veel te investeren om de jongste jeugd binnen te halen. Ze hebben weinig te verteren.' Heino Huizing van Question Plaza. 'Wij boden onder andere gratis vervoer op een vroeg tijdstip, maar pas als het 24.00 uur wordt willen ze naar binnen. Het uitgaanspatroon is heel moeilijk te doorbreken.' De suggestie om dan maar weer het happy hour in te voe ren, viel bij Geldorp niet in goede aarde. Mede op haar aandringen is het afschaffen hiervan in het convenant met de horeca opgeno men. Het Blues- en andere festivals zorgen er wel voor dat de cafés eer der vollopen Maar dan vooral met overkanters die er speciaal voor naar het eiland komen, Texelaars blijken toch wat later op gang te komen. Desondanks wil voorzitter Jook Nauta zich met neerleggen bij het veranderende uitgaanspatroon en de horeca kampt, zijn jeugdigen onder de 16 jaar, die bier of andere drank nuttigen. Twee jaar geleden lan ceerde Geldorp het plan voor een Texelse identiteitskaart, maar daar wilde de horeca toen niet aan. De 'razzia's' van afgelopen zomer, met alle publiciteit daaromheen, maakten echter duidelijk dat er iets moet ge beuren Question Plaza werkte met polsbandjes, maar exploitanten van zaken waar een ouder publiek komt. vinden dat niet erg gastvrij. 'Moeten we het met omdraaien? Dat jonge bezoekers zelf een pas tonen als ze drank willen bestellen', opperde Ko Vermuë. Gewezen werd op de al be staande landelijke identiteitskaart. 'Een Texelse kaart zou dubbel zijn.' Toch ziet Nauta wel voordelen. 'Je zou er ook bepaalde voordelige aan biedingen aan kunnen koppelen.' Maar veel enthousiaste reacties kreeg hij niet. Toch zal er iets moeten gebeuren, want de ondernemers zit ten er duidelijk mee in hun maag dat zij verantwoordelijk worden gesteld als een te jonge bezoeker met alco hol wordt betrapt. Eensgezindheid was er over het oordeel van exploi tanten die een al beschonken klant toch nog drank voorzetten. 'Die mag een bekeuring krijgen.' Maar met al Gezellige cafés, zonder wanklank, zoals hier op een archieffoto van De Twaalf Balcken, Is willen. uit met ideeén te komen, die ervoor moeten zorgen dat de jeugd de ca fés eerder weet te vinden. Een vroe ger sluitingsuur biedt geen soelaas. 'Want na sluitingstijd feesten ze net zo vrolijk verder in de caravans', al dus een ondernemer. Hans de Ridder van de Metro en Perron 5 had het geprobeerd met vrij entree op een vroeg tijdstip en het plaatsen van poolbiljarts. 'Maar de zaak loopt er vroeg op de avond echt niet door vol. Het is ook niet zo aantrekkelijk om nadelige consequenties, bijvoorbeeld de vervoerspiek en de overlast aan het eind van de avond. 'Al zo'n der tig jaar worstelen we met het sluitingsuur en al dertig jaar geeft dat geen oplossing. Het lijkt me nu ein delijk tijd voor bezinning. Anders uit gaan op Texel.' Hij opperde een werk groep in het leven te stellen om aan een oplossing te werken. Texelkaart Een ander probleem waarmee de waf de horecaondernemers graag zouden (Foto archief Toielso Courant) te veel regeltjes moeten de café bezoekers niet worden opgezadeld, vinden veel ondernemers. 'Uitgaan moet wel leuk blijven', stelde Vermue Wel ging de horeca akkoord met het streng aanpakken van bezoekers die zich misdragen in het uitgaansleven. Aanleiding is een reeks ongeregeld heden het afgelopen seizoen, waar bij zo'n twintig Texelse jongeren be trokken waren, een 'harde kern' die de sfeer en het imago van het uitgaansleven volgens Nauta geen goed doet. Met name in het voorjaar misdroegen ze zich. De daders zijn met naam en toenaam bekend bij de horeca en kunnen erop rekenen dat als ze opnieuw in de fout gaan (drugs, vernieling, geweld, intimidatie, etc.) ze een maand lang geen enkel café of disco meer in mogen. De ge meente legt deze personen gelijktij dig een straatverbod van een maand op. Het betreft een officiële proce dure, die schriftelijk wordt vastgelegd in het convenant tussen horeca, ge meente, justitie en politie en die juri disch waterdicht is. Mocht de per soon zich niet aan het verbod hou den, dan zal de straf worden ver hoogd. Het beleid om gediplomeerde dorpswachten in De Koog in te zet ten. heeft overigens effect. De ten dens is dat de overlast wat afneemt, constateerde burgemeester Geldorp. Prijsverhogingen Kritiek op het prijsbeleid van de Texelse horeca nam Nauta ter harte. 'De horeca heeft een imagoprobleem gekregen, ledereen constateert het, maar geen enkele horecaondernemer voelt zich erdoor aangesproken.' De horecavoorzitter heeft er begrip voor dat de leden van zijn organisatie het rendement in hun zaken proberen te verhogen. 'Maar dat gaat wel wat verder dan het klakkeloos doorvoe ren van prijsverhogingen. Het gaat vooral om een effectieve en efficiënte organisatie, kosten besparen, betere inkoop en kritische benadering van het leverings- en inkooppakket, etc.' Een realistisch prijsniveau is volgens Nauta een bedrag dat de klant ervaart als een redelijke verhouding tussen prijs en kwaliteit. 'Een optelsom van product, plaats, personeel, presenta tie en dan pas de prijs. Ik ben bang dat een flink aantal ondernemers deze elementaire basisprincipes wat uit het oog zijn verloren en zich vooral op de prijs hebben geconcentreerd, de weg van de minste weerstand.' Volgens Nauta zijn de prijsverhogin gen met zonder gevolgen gebleven. Hij verwees naar cijfers van het CBS over het bestedingspatroon van con sumenten. Diversiteit Nauta signaleerde ook een gunstige ontwikkeling in het uitgaansleven. Aan een 'werkbezoek' met WV-di- recteur Veronica Bos aan het Koger uitgaansleven had hij een prettige indruk overgehouden. 'Geen wan klanken, maar overal vrolijke toeris ten van diverse pluimage en leeftij den. Opvallend is de steeds grotere diversiteit van het aanbod Een ver heugende ontwikkeling. Het is nog niet zo lang geleden dat horeca on dernemers eikaars (vermeende) suc ces probeerden te kopieren, met als gevolg steeds meer van hetzelfde. Gelukkig is diversiteit steeds meer het sleutelwoord, leder bedrijf een eigen identiteit en sfeer. Dat zorgt voor aangename verrassingen en voor een sterke en aantrekkelijke structuur van het uitgaansleven.' De dorpscommissies van Oude- schild en Eierland mogen ge spaard geld van de eigen budget ten vast zetten voor respectievelijk een kunstwerk en een weerstation. Dat hebben burgemeester en wet houders deze week aan beide commissie laten weten. De dorpscommissie van Oudeschild heeft de afgelopen drie jaar €6.126,- opzij gezet voor een kunstwerk. De driemaal verstrekte eigen bijdrage van €2.269,- (de vijfduizend gulden) werd alleen aangesproken om feest verlichting voor het dorp te kopen, aldus dorpscommissievoorzitter Koos Zegers. Oogcontact en een paar onderlinge knikken waren voor de burgemeester en drie wethouders voldoende om ter plekke in dorpshuis 't Skiltje een collegebesluit te nemen De dorps- commissie mocht het geld apart zet ten. 'Scheelt meteen weer een post zegel om het antwoord op te sturen', aldus burgemeester Joke Geldorp. Zegers deed meteen een oproep aan het college om vanuit de gemeente ook een bijdrage te leveren voor het kunstwerk. Hij zette in op 1 procent van de miljoenen euro's die in de eer ste fase van de haven werden gesto ken. 'Zoveel penningen hebben niet', kaatste Geldorp de bal terug 'Maar de gemeente kan wel een rol spelen om subsidie aan te vragen bij de pro vincie.' De dorpscommissie van Eierland heeft de volledige €6.807,- van-de afgelopen drie jaar nog in de knip zit ten. De dorpscommissie wil twee vandalismebestendig weerstations kopen. Een zou bij de dijk nabij het gemaal moeten komen te staan en de ander op het vliegveld Jaap de Wijk, de nieuwe manager buitendienst van de gemeente, beloofde de dorps commissie te helpen met zoeken naar een gewenst type weerstation. Hij kon daarvoor wel contact opne men met oud-collegae van Rijkswa terstaat. Ze willen van bierdrinkers geen wijnproevers maken en hebben niet de illusie theeliefhebbers aan de koffie te krijgen. Maar met de tentoonstelling 'Een kwestie van smaak' in Tusse de Banke willen de vrijwilligers van de Wereldwinkel bezoekers wegwijs maken in de producten uit Derde Wereldlanden, die zijn ingekocht tegen een prijs waar ook de producenten wat aan hebben. De expositie is geopend tot en met maandag 16 december. 'Als we koffie drinken, waar kiezen we dan voor? Een scherpgebrande roodmerk koffie of een rijk aromati sche, zachtgebrande goudmerk kof fie. En waarom nemen we een be paalde soort thee?', zeggen de vrijwilligers. De tentoonstelling die ze dit jaar hebben ingericht is sterk ge richt op het beleven van de sfeer van de Derdewereldproducten, maar wel met een duidelijke boodschap. '25 Miljoen koffieproducenten leven be neden de armoedegrens. De pluksters van thee die wij drinken, houden minder dan een eurocent aan een pakje thee over. Is het een won der dat de kinderen moeten gaan werken om brood op de plank te krij gen?' Aan de koffie, thee, cacao, honing, sinaasappelsap of andere zaken die de Wereldwinkel aanbiedt houden de producenten een vergoe ding over waar ze wat aan hebben, pretenderen de vrijwilligers. 'Eerlijke handel, gegarandeerd door het Max Havelaar Keurmerk.' Ze zijn blij dat, nu de gemeente is afgehaakt als klant, Rijkswaterstaat heeft besloten de koffie bij de Wereldwinkel te gaan inkopen. De tentoonstelling bestaat uit drie delen. Bij het onderwerp 'eten en drinken' wordt een assortiment kof fie in verschillende melanges gepre senteerd en twee opvallende soorten streekkoffie, één van de Kilimandjaro in Tanzania en één van de Kilambé in het natuurreservaat Bosawas in Nica ragua. Verder thee uit Azië en Afrika, jus d'orange, wijnen uit Chili en Zuid- Afrika en andere lekkernijen. Het tweede deel van de expositie richt zich op wandkleden (kalamkari's) die van katoen zijn gemaakt. Ze zijn oor spronkelijk afkomstig uit de plaats Kalahasti in het zuiden van India. Het zijn geverfde doeken, volgens een herkenbaar patroon. De stof is eerst gebleekt met koemest of gier, die veel ammoniak bevatten. Daarna zijn ze gespoeld en beschilderd in verschil lende drukgangen. Alle kleuren zijn plantaardig. De wandkleden worden door Fair Trade geleverd Het laatste deel van de tentoonstelling bestaat uit een verzameling spulletjes die geschikt zijn als Sinterklaas- of kerst geschenk en die afkomstig zijn uit alle delen van de wereld. Ook hiervoor is een eerlijke prijs betaald. 'De ontvan ger van zo'n cadeau mag zich ver heugen in de wetenschap dat door het kopen ervan steun wordt gege ven aan mensen elders in de wereld.' De Texelse zwemsters Jolanda van Strien en Simone de Wit hebben zon dag deelgenomen aan een sprint wedstrijd in Zuid-Oost Beemster. Jolanda van Strien kwam bij de jeugd 87/88 voor het eerst uit op de 50 meter. De rugcrawl legde zij af in een tijd van 41.28, waarmee zij een tiende plaats behaalde. Bij de schoolslag zwom zij zich met 42.40 naar een vierde plaats en de vrije slag legde zij af in een tijd van 33.02. Goed voor een elfde plaats. Tot slot behaalde zij een negende plaats bij de vlinderslag met een tijd van 40.44. Simone de Wit behaalde met een tijd van 34.17 een derde plaats bij de 50 m rugcrawl. De schoolslag legde zij af in een tijd van 43.45, goed voor een dertiende plaats en bij de vrije slag behaalde zij met een tijd van 30.35 een zevende plaats. Op de 50 m. vlinderslag be haalde zij de achtste plaats met een tijd van 34.46. Zij was een van de jongste deelnemers uit haar catego rie, zwemsters uit 1986. Artsen: Voor spoedeisende medi sche hulp in het weekend, op zon en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08 00 uur Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers in formatie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het onge vallennummer vermeld. 313086, 314727; 314669, 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruy- terstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel, 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp; Schoonoord singel 44, Den Burg. tel. 321461, - Jeugdgezondheidszorg: Schoor, oordsingel 44, Den Burg, tel O90( C 4636549. Spreekuur elke werkdi van 9.00 tot 17.00 u. Voor vrage over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging van jong kinderen - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burj tel. 314887 Geopend elke werkda tussen 13 00-14 00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke weit dag van 8 30-17.00 uur, tel 0223 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam et hulp op Texel en na poliklinisch an bevalling Parenta Zorg, tel 022! 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszoAgi en voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RIOTexs Wieringen Opvragen via tel. (022! 671552. Opname geschiedt op aofco vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, De Burg, tel 312112. Maandag t/r vrijdag 8.00-18 30 u.; zaterda 10.00-13 00 en 15 00-17.00 u zondag 11.00-12 00 en 16.00 17.00 u. Buiten die tijden alleen voo spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2 Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hufp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970 Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. Spreek uur van 9.00 tot 10.00 u. en vai 14.00 tot 16.00 u., De Buuretor Molenstraat 2, Den Burg. Te 312696 Kustwacht: Voor meldingen vai schepen en zwemmers in nood: te ru 316270. Chemicaliën op het strand: Be|or de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Crisisopvan huiselijk geweld, tel. 08-71901775 Jongeren Informatie Punt: voo vragen en advies over wonen, wei ken, studie, recht, relaties, seksuaf teit, verslavingen en vrije tijd 'at Openingstijden dinsdag en woens er dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwi et Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burc er tel. 315582 Bureau Jeugdzorg: voor hulirij aan jongeren bij problemen en voo ,a opvoedingsondersteuning aas ouders. Spreekuur elke donderda; in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1 je Den Burg. Voor aanmelding, infoi matie en advies: 0900 2223330' elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uui )e Zondag 1 december 2002 Eerste advent HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, mmv Hoorns Byzantijns Koor. De Waal: 10.00 u. ds J. Vlasblom, 9.50 u. voorzang De Koog: dienst in Den Hoorn. Den Hoorn: dienst in Den Hoorn. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Hel den, Heilig Avondmaal: 19.00 u. ds. C. der Nederlanden. Heilig Avond maal. De Cocksdorp: 11.00 u. dhr M.D. Kuiper. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. R.J. Blaauw uit Heiloo; 19.00 u. ds R.J. Blaauw, 'Uur voor iedereen', mmv talenten uit eigen gemeente. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Thijsselaan, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Drijverstraat, Wilsterstraat, Bur- detstraat, Meester Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjakkerstraat. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenrnl Op al ooi« oavertontiecontrocton en oentxodmflen daar toe Z'i" van toepassing de Regelen voor hel Advertenho- wozon van do Stichting ROTA gevestigd te Amsterdam, zoa's gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fa- fcnekon te Amsterdam onder nummer 41196699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiev/ozen wordt op uw verzoek kosteloos toegozonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29.80 Per jaar 59,60 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. inl Mi L GEREFORMEERDE GEMEENTE 'G In kerkgebouw Schoolstraat, Oosteilei end: 10.00 u ds. T.M. van Dijkf 18.00 u. leesdienst GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Dei Burg: tot nader order geen dienst q m DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds J. van der Meer uit Amsterdam, vei kiezing kerkenraadsleden. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u ev. Bert Piet uit Amsterdam. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u., uitz. via De Lichtboei: zon. 10.45 u. Gollards: zat 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u., Wachttoren Di studie, 11.20 u. tffew Ve IS Geven is het grootste cadeau. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: De apotheek. 18.00 u Muziek met Marco 19 00u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit hervormde kert De Waal 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u Natuurwijzer 13 00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig 15-00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 00 u Doopsgezinde kerk Den Burg 19.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg, uur voor iedereen Maandag: 18 00u. Symphonlca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u Radio Noordholland 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19 00 u Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Dubbele Von Sion. Over nomina ties voor de welzijnspenning, over slntef- klaascadeautjes en ambtenaren, de mtoch-' en de afsluiting van het VOC-jaar. Gast is schrijfster Joyce Pool, dwaalgast Huge Bakhuys-van den Brink presenteert zij" nieuwe boekOmgaan met Texelaars" Uit zending van de avond van vrijdag 29 no vember. aansluitend: Radio Noordholland Vrijwilliger Jans Heijnen van de Wereldwinkel rangschikt de Max Havelaarkoffie, één van de producten waaruit bezoekers van de ten toonstelling in Tusse de Banke een keus kunnen maken. Het is de bedoeling dat er van de koffie kan worden geproefd. (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2