Een blik in de ruimte Agenda <gg> teso Loenatiks naar gesloten inrichting EUREKA Klaverjasdrive in Witte Burcht Kerstmarkt in Oosterend Sinterklaasrit Uitstel Koger Snerttoernooi Hoogwater te Oudeschild Club Dance 1000 m2 Wie krijgt Dubbele Von Sion? TEXELSE gCOURANT Voor Texelaar ei EXCURSIES Zaterdag 30 november: Zondag 1 december: Dinsdag 3 december: Geen modelracing op landje Kaan School moet zelf gebouwen slopen Uur voor iedereen Cursus GGZ Rijders gezocht voor bezorging warme maaltijden Vrijdag 29 november: Zaterdag 30 november: Zondag 1 december: Provinciegeld voor verkeersveiligheid Maandag 2 december: Dinsdag 3 december: Goede prestaties op dressuur Akenburg CTA? i <e$ icon- VxPlilZU DEN BURG an Keijser Kampeercentrum EcoMare op RTL4 EfeanL LcU|T#i, iMlIW m Landal Ju,t™nden vogel- en orchideeën- tuin VRIJDAG 29 NOVEMBER 2002 De Texelse Bierbrouwerij, Schilderweg 214 B, is van 14.00 tot 18 00 uur geopend Rondleidingen starten om 15.00 en 16 00 uur Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741 Chocolatier Looyer (Spinbaan 1A, Den Burg) verzorgt vanaf 14.00 uur een cursus bonbons maken. Reserveren via tel 313179. Klaverjasdub 'De Witte Burcht' houdt op dinsdag 3 december voor de derde keer van het seizoen een open drive, ledereen is welkom. Er wordt gekaart ten bate van een goed doel. Naar welke instelling de opbrengst gaat beslissen alle deelnemers gezamenlijk na de laatste drive. De tien hoogst geëindigde koppels vallen in de prijzen, er is en troostprijs voor het koppel dat op de onderste plek eindigt Na afloop wordt een verloting gehouden met leuke prijsjes. Er kan worden ingeschreven, liefst met maat, van 19.30 tot 20 00 uur in de zaal Het inschrijfgeld bedraagt €3,50 per koppel Rond de hervormde kerk van Oos^erend wordt zaterdag 14 decem ber de jaarlijkse kerstmarkt gehouden. Het pittoreske effect wordt versterkt door de Anton Pieckstijl, waaraan de kleding van de standhouders en de vormgeving van de kramen is aange past Volgens de organisatie hebben zich veel enthousiaste kraamhouders aangemeld. Aangeboden wordt kerst verlichting, versiering en er is een kraam met oud speelgoed. Aan de inwendige mens is gedacht in de vorm van erwtensoep, glühwein en poffertjes. Verder is er een kerststal met levende dieren en wordt in de De gemeente staat niet toe dat de Model Racing Club een baan aan legt op het voormalige autokerkhof aan de Pontweg ter hoogte van Den Burg, tegenwoordig het opslagterrein van gemeente werken, ook bekend als het 'landje van Kaan'. De baan is strijdig met de agrarische bestemming en een procedure om daarvan af te wijken heeft geen zin omdat bij voorbaat vast staat dat de provincie, die dan het laatste woord heeft, niet ak koord gaat. De 44 leden tellende modelraceclub is al lang op zoek naar een vaste stek waar de hobby beoefend kan worden en heeft vaker met de gemeente be sproken over het landje van Kaan. Dat terrein wordt ook nu strijdig met het bestemmingsplan en het streek plan gebruikt, maar dat is een al lang bestaande situatie die onder de overgangsbepalingen valt. Over nieuw strijdig gebruikt valt niet te Volkssterrenwacht De Jager viert dit jaar het tienjarig jubileum Bijna vanzelfsprekend gebeurt dat in de vorm van een bijdrage van profes sor Cees de Jager, die vrijdag in EcoMare om 20.00 uur een lezing houdt over aardscheerders. De ring van Saturnus, de manen van Jupiter, de kraters in de maan rond onze eigen aarde en nu en dan een open sterrenhoop Bij helder weer zijn ze goed te zien vanuit het spe ciale observatorium dat de Volkssterrenwacht tien jaar geleden De MAB-dub houdt zondagmiddag de jaarlijkse Sinterklaasrit. Inschrijven is vanaf 13 30 uur mogelijk bij de garage van de firma Schoenmaker op het Wezenland. De rit start om 14 00 uur Na afloop reikt de goedheiligman zelf de prijzen uit in Hotel De Pelikaan Sint heeft ook een presentje voor alle kinderen die meerijden katholieke kerk een tentoonstelling gehouden met kerststallen. Wie een bijzondere kerststal wil uitlenen, kan contact opnemen met de organisatie, tel. 318 582. De stal wordt opgehaald en na afloop weer thuisbezorgd De markt duurt van 16.00 tot 20.00 uur. denken. In het toekomstige bestem mingsplan wordt het terrein voor opslagdoeleinden aangewezen, maar ook daarin past geen model racebaan. De club beoefent de sport thans in de zomer op de kartingbaan en 's winters in de burgemeester De Koning-hal. Dat is bezwaarlijk want op de kartingbaan kan het alleen buiten de gewone openingsuren en lopen de autootjes schade op als ze botsen tegen de autobanden waar mee de baan is afgebakend. In de Burgemeester De Koning-hal moet telkens een speciale vloerafdekking worden aangebracht en opgeruimd, wat een heel gedoe is. Van het idee om de racebaan te maken op de noodcamping moest ook worden af gezien omdat dan problemen ont staan met de daar reeds actieve modelvliegclub. Ook de ijsbaan in Den Burg bleek geen goede optie, niet alleen omdat daar 's winters wa ter of ijs is, maar vooral omdat de afstand van de naburige bebouwing zo klein is dat daar het lawaai van de autootjes teveel doordringt. Afgesproken is dat de club zal uitkij ken naar alternatieven die wel door de beugel kunnen. bouwde bij EcoMare. Als het weer het toelaat installeren Texelse ama teur astronomen donderdagavond de kijker om naar de sterren te turen. Het is niet de enige activiteit van de Volkssterrenwacht, die zo'n vijftig donateurs achter zich heeft Met een bepaalde regelmaat worden elementaire cursussen ster renkunde gegeven en op zijn tijd zijn er lezingen, zoals vrijdag door professor De Jager, de Texelse ster renkundige die wereldfaam verwierf. In zijn praatje over aardscheerders gaat hij in op het Wie ontvangt de Dubbele Von Sion 20027 Onlangs maakte de Welzijnsstichting in haar eigen blad bekend wie de genomineerden zijn. Het Cabaret Cafe, de organisatie van de koffieconcerten in de hervormde kerk van De Waal, de organisatie van Broadway Den Hoorn, kunstenaarscol lectie Waantij, het voorleesproject van de Stichting Welzijn Ouderen Texel, de organisatie van de havenfeesten in Oudeschild of Stop, de organisatie van Strenderpop De Welzijnsstichting nodigt iedereen uit één van de genoemde organisaties te nomineren De voorkeur, vergezeld van een even tuele nominatie, kan worden gefaxed De Vrije School Texel moet zelf zor gen voor het slopen en afvoeren van twee bouwvallige nood- onderkomens bij het school gebouw aan de Gasthuisstraat. De gemeente is niet bereid daaraan mee te werken of financieel bij te dragen. Het schoolbestuur denk daar anders over en meent dat het opruimen van de gebouwen een gemeentelijke ver antwoordelijkheid is. De nood- onderkomens, ooit in gebruik bij Teso, werden in 1990 door de school gekocht. Het toenmalige gemeente bestuur ging ermee akkoord dat ze werden gebruikt voor de peuters van de Vrije Peuterspeelgroep en ver leende planologische medewerking. Het college redeneert dat de ge meente geen verantwoordelijkheid heeft voor het huisvesten van peuter- groepen. Ze vallen met onder de wet geving voor het primair onderwijs en daarom hoeft de gemeente ook met voor het opruimen te zorgen, hoewel fenomeen van planetoïden die dichtbij de aarde komen. Met regel maat verschijnen er berichten over in de krant, waarin soms de dreiging doorklinkt dat ze tegen de aarde botsen. Onlangs kwamen er twee dichtbij de aarde. De laatste grote inslag was aan het begin van de vorige eeuw, toen een stuk ruim testeen in Siberië insloeg. Maar onlangs schijnt er daar weer iets naar beneden te zijn gekomen. Wellicht dat De Jager er meer over kan vertellen. (314300), gemaild (welzijnsstichtmg@hotmail.com), wor den opgestuurd (postbus 143, 1790 AC, Den Burg) of worden doorgebeld (315582) naar de Welzijnsstichting. Reacties kunnen tot 10 december worden doorgegeven. Begin volgend jaar maakt de Welzijnsstichting de winnaar op feestelijke wijze bekend. Wegens organisatorische redenen bij SV De Koog is het Snerttoernooi voor recreatievoetballers dat dit weekend in De Koog zou worden gehouden uit gesteld. Het toernooi wordt nu gehouden op zondag 15 december. Komende zondag wordt om 10.30 uur de inhaalwedstrijd Oosterend-Texelse Boys gespeeld. In de gereformeerde kerk van Den Burg wordt zondag een 'uur voor iedereen' gehouden. Het thema is 'wie zoet is, krijgt lekkers', voorgan ger is dominee R.J. Blaauw. Verdere medewerking wordt verleend door organist Jan Kruithof, Leni Eveleens (bugel) en Ria en Jaap van der Slikke (zang en piano). De dienst begint om 19.00 uur en wordt recht streeks uitgezonden via De Lichtboei. Het GGZ Den Helder (voorheen RIAGG) begint woensdag 22 januari met de cursus 'In de put, uit de put', bedoeld om somberheid en neerslachtigheid te overwinnen. Deelnemers aan deze cursus wordt een handreiking geboden om zelf de gebouwen ook in gebruik zijn ge weest als noodonderkomen voor de gewone leerlingen toen de school werd verbouwd. De Stichting Welzijn Ouderen Texel zoekt rijders voor de warme maaltijd- voorziening, die willen bezorgen in Den Burg-West. 'Tafeltje Dekje' be zorgt maaltijden aan ouderen, maar ook zieken en gehandicapten, zodat die langer zelfstandig kunnen wonen. Vorig jaar brachten vrijwilligers meer dan 32.000 maaltijden rond. Zonder hen zou deze belangrijke voorziening niet mogelijk zijn. De bezorgers zijn éénmaal per vier a vijf weken aan de beurt om maaltijden rond te brengen. Het eten wordt zeven dagen per week bezorgd. De vrijwilligers ont vangen een vervoerskostenvergoe ding van €2,72 per dag. Informatie en aanmelding bij de SWOT, Molen straat 2, tel. 312 696. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in De Mars begint om 20.00 uur de tweede wedstrijd om het Texels kampioenschap klaverjas sen. In EcoMare begint om 20.00 uur een lezing van professor De Jager over 'aardscheerders' Toegang €3,50, donateurs gratis. In De Lindeboom wordt het maan delijks Cabaret-café gehouden, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Gast is schrijfster Joyce Pool, dwaalgast is Hugo Bakhuys-van den Brink, auteur van het handboek 'Omgaan met Texe laars', wiens boek tijdens deze avond officieel wordt gepresen teerd. Aanvang 20 15 uur, toegang: vrijwillige bijdrage In Cinema Texel draaien Pietje Bell (aanvang 13.30 en 16.00 uur), de Nederlandstalige versie van Harry Potter (aanvang 14.30 uur), de Engelstalige versie van Harry Potter (18.30 en 21.45 uur), Loenatik Moevie (19.00 uur) en Red Dragon (21.30 uur). Het Dag Activiteiten Centrum (DAC), Weststraat 73 in Den Helder, houdt van 11.00 tot 15.00 uur open dag. Het DAC is onderdeel van de geestelijke gezondheidszorg Den Helder voor mensen met een psychiatrische achtergrond. Toneelgroep Oosterend speelt in dorpshuis De Bijenkorf voor de laat ste twee keer 'Bellenbende', een toneelstuk voor het hele gezin. Aanvang 15 00 en 19.30 uur. Entree €3,50. In de hervormde kerk van Den Burg begint om 20.00 uur een concert van het Hoorns Byzantijns Mannen koor De toegang is gratis, na afloop wordt gecollecteerd. In Question Plaza in Den Burg begint rond 22 00 uur een 'Club dance', waar DJ Peter-Paul populai re dubmuziek draait, de light-visual effects zijn van Thomas B. De entree is gratis. In Cinema Texel draaien Pietje Bell (aanvang 13.30 en 16.00 uur), de Nederlandstalige versie van Harry Potter (aanvang 14.30 uur), de Engelstalige versie van Harry Potter (18.30 en 21.45 uur), Loenatik Moevie (19.00 uur) en Red Dragon (21.30 uur). De dienst in de hervormde kerk wordt opgeluisterd met zang van het Hoorns Byzantijns Mannenkoor. Aanvang 9.30 uur. De dienst wordt rechtstreeks uitgezonden door Radio Texel (FM 106.1). iets aan hun negatieve en sombere gevoel te doen. De cursus bestaat uit twaalf bijeenkomsten, steeds op woens-dagavond. Voorafgaand aan de cursus vindt een kennismakings gesprek plaats met Cursusleiders L.J. de Haan en R. Schaap. Deelname kost €45,-, aanmelden kan tot 9 januari bij de cursusleiders, tel. 0223-685000. Ook Texel profiteert van de 14,3 miljoen euro die Gedeputeerde Staten beschikbaar hebben ge steld voor de aanleg en verbetering van fietsvoorzieningen en voor projecten die de verkeersveiligheid en leefbaarheid vergroten. Voor de herinrichting van de Dorps straat in De Koog (tussen de Nikadel en de komgrens) is een subsidie van €238.500,- gegeven, voor de aanleg van de rotonde op de kruising Bern- hardlaan-Waalderstraat in Den Burg is €110.000,- beschikbaar en voor de rotonde Sommeltjesweg-Laagwaal- derweg-Oosterenderweg bij De Waal €210.000,-. Het duurzaam veilig in richten van het Schilderend tenslotte zal worden gesteund met €167.550.-. De aanleg van de rotonde Bernhard- laan-Waalderstraat is vorige week donderdag al aanbesteed. Het werk is gegund aan Westerlaken BV die als laagste inschreef met €71.750,-. Dat was lager dan het bedrag dat de ge meente had geraamd. De aan- Het jubileumjaar rond de VOC wordt in het Maritiem en Jutters- museum in Oudeschild van 12.00 tot 16.00 uur afgesloten met een keur aan activiteiten, waaronder diverse tentoonstellingen en de presen taties van een boek en een film. De toegang is gratis. Om 14.00 uur start op het Wezen land in Den Burg de Smterklaas- puzzelrit van de MABO-dub Inschrijven vanaf 13.30 uur. Van 16.00 tot 20 00 uur is er in Loodsmanswelvaren in Den Hoorn feest ter gelegenheid van de overdracht van het bedrijf. In de gereformeerde kerk in Den Burg begint om 19.00 uur 'Een uur voor iedereen' met als thema 'Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is een zoen' Voorganger is ds. R.J. Blaauw, m.m.v. Jan Kruithof op orgel, Leni Eveleens op bugel en Ria en Jaap van der Slikke op zang en piano. In Cinema Texel draaien Pietje Bell (aanvang 13.30 en 16.00 uur), de Nederlandstalige versie van Harry Potter (aanvang 14.30 uur), de Engelstalige versie van Harry Potter (18.30 en 21.45 uur), Loenatik Moevie (19.00 uur) en Red Dragon (21.30 uur). In Cinema Texel draaien de Engels talige versie van Harry Potter (aan vang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20 30 uur). Om 14.30 uur komt de oudere doopsgezinde zusterkrmg bijeen voor een sinterklaasbingo. In De Witte Burcht (Molenstraat, Den Burg) wordt een open klaverjasdrive gehouden. Het inschrijfgeld, €3,50 per koppel, is bestemd voor goede doelen. Inschrijven, liefst met maat, tussen 19.30 en 20.00 uur in de zaal. In Cinema Texel draaien de Engelstalige versie van Harry Potter (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). Veerdienst Teso vaart vandaag (vrij dag) tot 16.05 uur met twee boten Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie is verkrijgbaar bij Teso, tel. 369600 of info@teso.nl of http://www.teso.nl. Vr. 29 2.20 en 14.50 u. Za. 30 3.56 en 16.20 u. Zo. 01 5.05 en 17.40 u. Ma. 02 6.00 en 18.50 u Di. 03 6 55 en 19.47 u. Wo. 04 7.55 en 20.37 u. Do. 05 8.54 en 21.15 u. Vr. 06 9.44 en 22.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 7 december op om 08 33 uur en gaat onder om 16.27 uur. 29 november doodtij; 4 december nieuwe maan, 6 december springtij. besteding moest vóór 1 december zijn gehouden om de provinciale bij drage te kunnen claimen. Aan de aanbesteding werd ook meegedaan door De Vries van de Wiel, Tatenhove en Daalder Alkmaar. Ti|dens de indoor dressuurwedstrijd die zaterdag in manege Akenburg werd gehouden, werd goed gereden. Bij de M1 pony's presteerde Kim van der Vliet en haar pony Nikita uitste kend. Zij behaalde twee winstpunten en twee eerste prijzen. Annemarie van der Linde behaalde bij de M2 paarden twee winstpunten en twee eerste prijzen. Ook Bea Dekker be haalde twee winstpunten en twee eerste prijzen. Mensen die mee wil len doen met de Kerstbokaal op 28 en 29 december, kunnen zich tot 8 december opgeven in de foyer van manege Akenburg. Uitslag Blok 1 72 pony's 1Lonneke Kikkert met Hal- varl 79, Proef 2:1Lonneke Kikkert met Halvar DISCO DAAR GEBEURT MET» Zaterdag 30 november Gratis entree Sponsored by Breezer tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc.. Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 3131S 188. M1 pony's 1 Kim van der Vliet met Ni't 157. Proef 2:1 Kim van der Vliet met Nikit Iffl Winstpunt voor Sifra van der Vis 156 M1 entë paarden 1Annemarie van der Linde met PM* Sylvano Texel 156 Proef 2: 1. Annemarie iï der Linde met Pride Sylvano Texel 164 Blctó B pony's 1. Tessa Hopman met Romeo 15& Proef 2 1 Tessa Hopman met Romeo 154 3 paarden. 1 Feiko van der Laan met Bi# Shadow 153 L1 en L2 pony's 1 liselos Schoo met Roxanne 154, proef 2. 1. Liselttf Schoo met Roxanne 158 L1 en L2 paarden' Bea Dekker met Revanche 165, Winstpunt «fl Annemieke Bos 156 Proef 2 1 Bea Dekken^ Revanche 165, winstpunt voor Annemieke 8» 158 In het televisieprogramma Sterrs Playbackshow, dat zaterdag 30 no vember vanaf 20.30 uur wordt uiige zonden via RTL4, bezoekt presents tor Henny huisman deze keer onda meer EcoMare, om daar te prale' over het uitzetten van zeehonden Ook wordt aandacht besteed aan* vaste expositie 'Leven op een eiland Het contact tussen EcoMare en l'f* programma ontstond via de Stichtin! Doen, die een financiële bijdrage as' deze expositie heeft geleverd. Filmnieuws In Loenatik de Moevie, deze week voor het eerst te zien in Cinema Texel, moeten de Loenatiks verhuizen. De oude kli niek Zonnedael vertoont zoveel mankementen, dat de patiënten weg moeten Dr. Bomhoff heeft een goed alternatief: Binnenzorg, een gesloten inrich ting, waar veel andere patiënten verblijven. In de nieuwe kliniek gelden geheel andere regels dan de vijf patiènten gewend waren in Zonnedael. Genoeg ingrediën ten voor een gekke speelfilm. Het zal niemand verbazen dat de publiekstrekker 'Harry Potter and the chamber of secrets' wordt geprolongeerd. Op vrijdag-, zaterdag-, zondag- en woensdag middag draait ook de Nederlandse gesproken versie, die 'Harry Potter en de geheime kamer' heet. Centrale figuur in de film is uiteraard tovenaarsleer ling Harry Potter. Hij krijgt vlak voor zijn tweede jaar op Zweinstein, school voor hekserij en tovenarij de waarschuwing dat zijn terugkeer op de school tot een ramp zal leiden. Harry gaat toch en komt er dan achter dat hij nog steeds wordt gehaat door professor Snape en zijn klas genoot Dracoo Malfoy Maar er is ook goed nieuws: de beroemde schrijver Gilderoy Lockhart is de nieuwe leraar in Duistere Krachten. Na een tijdje worden enkele studenten versteend aan getroffen. De grote vraag is wie of wat hiervan de oorzaak is. Harry behoort tot de verdachten... Geprolongeerd is ook 'Pietje Bell'. Het ondeugende maar gou deerlijke joch werd bedacht door de schrijver Chris van Abkoude, die zijn eerste boek over hem schreef in 1914. In de film richt hij zijn katapult op het kale hoofd van drogist Geelman en wanneer hij vervolgens ook nog de nieuwe bril van diens zoon Jozef kapotschiet, slaat Pietje Bell op de vlucht. Het blijkt het begin van een groot en spannend avon tuur. Een heel ander genre is de gewelddadige griezelfilm 'Red dragon'. Daarin staat FBI-agent Will Graham op het punt om vroegtijdig met pensioen te gaan wanneer hij wordt teruggeroepen om een wrede seriemoordenaar op te sporen. Deze moordenaar, die bekend staat als The Tooth Fairy, heeft zijn zinnen gezet op de blinde Reba en het is aan Graham om te voorkomen dat ze wordt vermoord Hier heeft hij echter de hulp bij nodig van iemand die hij liever niet meer zou zien: seriemoordenaar Dr Hannibal 'The Cannibal' Lecter. DEN BURG ■iwMWTw m.m.v. Maarten Boon I (ind 3-gangenmenu) Zaterdag 14 en 21 Zaterdag 4, 11 en 25 Zaterdag 18 en 15 februari Aanvang 18 30 uur Reserveer tijdig! S 316819 Krimweg 104 De Cocksdorp Bezoek onze tropisch TUINCENTRUM Schorrenweg 20, nabij Oosterend, a 318364 MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Garnalen-sleepnetvissen en... naar de zeehonden Woensdag en zaterdag: 14.00 uur Zondag: 12.00 uur Plaatskaarten aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 AKENBUURT 14-TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Cireuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 8