Lak aan oostenwind Subsidie rijk voor 'parkeren en meer' Deelnemers Thinkquest voelen zich benadeeld 'Parkeerkaart vooral bedoeld als service' .TEXELSE 2 COURANT Medische zorg Hulpverlening Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel 10 Weinig steun voor motie D66 over toeristenbelasting Tevoko mist volle winst Collegebesluiten worden openbaar Schooljeugd in Amsterdam vrij voor Ouwe Sund Wat ik zeggen wou. Schaamte VRIJDAG 13 DECEMBER 2002 Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08 00 uur. Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bellen naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen Tevens wordt het ongevallen nummer vermeld. 313086, 314727, 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Vooralle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461 -Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 0900 4636549 Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17 00 u Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00-14.00 u - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel 0223- 650222 Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling Parenta Zorg, tel 0223- 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis Stichting RIO Texel Wieringen Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg, tel. 312112 Maandag t/m vrijdag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00-13 00 en 15.00-17.00 u., zondag 11.00-12 00 en 16 00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2 Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 u Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende geval len: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u en van 14.00 tot 16.00 u.De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopvang huiselijk geweld, tel. 08-71901775. Jongeren Informatie Punt: voor vragen en advies over wonen, werken, studie, recht, relaties, seksualiteit, verslavingen en vrije tijd. Openingstijden dinsdag en woensdag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor aanmelding, infor matie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Zondag 15 december 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, Heilig Avondmaal. De Waal: 10.00 u. ds. J R.A. Vlasblom, Heilig Avondmaal. De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. mw P Barnard uit Amsterdam; 19.00 u ds. F. van Helden. Oudeschild: De Cocksdorp: 11 00 u. oecumeni sche adventsviering in NH-kerk. ds. F. van Helden en J. Aertz. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. M.G.J. Roepers, Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooster- Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten. 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton, Buyten- gors. In Oudeschild wordt dinsdag 17 december vanaf 13.30 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op «I onze advertentiecontroctofi en aanbiedingen daar toe zl|n van toepassing do Regelen voor hol Advortentie- wozon van do Stichting ROTA gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd b>i de Kamer van Koophandel en Fa- brioKen te Amsterdam onder nummer 41196699 Een exemplaar van de Regelen voor het Adverientiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80 Per jaar 59,60 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode end: 10.00 u. ds. T.M. van Dijk; 18.00 u. leesdienst GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. P Lindeboom. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat 19.30 u. Woord- Communieviering, uitz via De Lichtboei; zon. 10.45 u. Woord- Communieviering Gollards: zat. 16.00 u. Word- Communieviering JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Hoe kunt u weten hoe uw toekomst eruit zal zien? Wachttorenstudie, 11.20 u. Bewaar een voortreffelijk gedrag onder de natién De dag na Ouwe Sunderklaas: Wie ben ik nu eigenlijk zelf? Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Santa Lucia. De familie Kok uit Zweden vertelt over dit lichtfeest 18.00 u Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10 00 u. Kerkdienst vanuit gereformeerde kerk Den Burg 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u Baptistengemeente Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Radio Noordholland 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45u Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Dubbele von sion. Over nomina ties voor de welzijnspenning. over sinter klaascadeautjes en ambtenaren, de intocht, en de afsluiting van het VOC-jaar Gast is schrijfster Joyce Pool, dwaalgast Hugo Bakhuys-van den Brink presenteert zijn boekje 'Omgaan met Texelaars' Uitzending van de avond van vrijdag 29 november (her haling) 21.00 u. Radio Noordholland De straffe oostenwind zorgde welis waar voor een snijdende kou en ijs dat op veel bevroren plassen erg hobbelig is, toch bond menig Texelaar deze week de schaatsen onder. Zoals hier op Waalenburg, waar woensdagmiddag al volop werd geschaatst. Vlakker waren de ijsba nen in De Koog, Oudeschild, Ooster end en die van Den Burg, die giste ren in gebruik werden genomen (Foto Gerand Timmerman) Texel krijgt €850.000,- van het rijk voor de herstructurering van het bedrijventerrein in Oudeschild. De subsidie is afkomstig van het mi nisterie van Economische Zaken en wordt via het zogeheten Tender Investerings Programma Provin cies (TIPP) aan de provincie Noord- Holland geschonken. De provincie kreeg deze week de toe zegging dat de zeven projecten die zij had ingediend, waaronder Oude schild, allemaal bedeeld worden. De herstructurering van het bedrijven terrein behelst onder meer het ver plaatsen van de panden van scheepsreparatiebedrijf Texdok en de olieopslagtanks van Rab. Daar voor in de plek moet aan de rand van het dorp een parkeergarage met wo ningen en bedrijfsruimten komen (het project parkeren en meer, dat geldt als één van de zes hoofditems van de tweede fase van de herinrichting van de haven). De exploitatiekosten van de hele operatie zijn geraamd op circa €5.000.000,-. In de exploitatieopzet wordt rekening gehouden met een verwachte opbrengst van €3.300.000,-, waardoor er nog een tekort onrendabele top) van €1.700.000,- is Met de bijdrage van het rijk wordt de helft van dat tekort gedekt. De andere helft moet van de gemeente komen. Tijdens de bezui nigingen zette de gemeente al een bedrag van €695.855,- opzij voor de herstructurering. Dat geld kwam be- Een motie van D66 om de toeristen belasting met ingang van 1 januari 2004 met 4 cent te verhogen tot een totaal van €0,72 heeft het dinsdag niet gehaald. De oppositiepartners - PvdA en GroenLinks - voelden er wel voor, maar coalitiepartijen WD, CDA en Texels Belang wilden niet meer dan een trendmatige verho ging en stemden tegen. Maria van der Spek van de WD te kende daarbij aan dat ze niet in alle gevallen tegen een extra verhoging is, maar dat die alleen kan worden door- Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko is er zater dag in Venhuizen niet in geslaagd de maximale score te behalen te gen ASV'55. De Texelaars wonnen wel, met 3-1, en strijden nu met nog vier teams om de eerste plaats op de ranglijst. Gewaarschuwd door eerdere ervarin gen ging Tevoko direct voluit tegen de geroutineerde tegenstanders. Dat was nodig ook, want het vertragende, bijna slome spel van de Westfriese ploeg haalde vrijwel elk team uit z'n ritme. Maar hoewel de echte concen tratie ontbrak en er ook nogal wat individuele foutjes werden gemaakt, won Tevoko de eerste set vrij eenvou- schikbaar doordat in de september circulaire van het rijk onverwacht een financiële meevaller was opgedoken. De gemeenteraad krijgt nog een voorstel voorgelegd om geld be schikbaar te stellen om de exploita tie rond te krijgen. De gemeente is in onderhandeling met betrokken on dernemers over de financiële bij drage die zij leveren in het project Bij de geschatte vijf miljoen euro is de sanering van grond, sloop van ge bouwen. aankoop van panden en (deels) het aanleggen van de infra structuur inbegrepen. Door het verplaatsen van panden en de tanks moet aan de rand van het dorp in totaal zo'n 3,5 hectare grond vrijkomen voor nieuwe ontwikkelin gen. Er wordt voor ongeveer 2,5 hec tare aan bedrijvigheid verhuisd. Het is de bedoeling dat de olietanks naar de IJsdijk gaan en dat Texdok een nieuw onderkomen aan de haven krijgt. Volgens de plannen moeten er 22 nieuwe woningen worden gerea liseerd op de plaats waar de panden van de recent gesloten kringloop winkel staan. Het verplaatsen van de olieopslagtanks zou in het najaar van 2003 moeten zijn gerealiseerd en de nieuwbouw voor Texdok zou volgens de plannen eind 2003 mogelijk moe ten zijn. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het opstarten van het project parkeren en meer van groot belang, omdat dat een 'aanjaagfunctie' moet krijgen om de andere vijf hoofditems van de tweede fase in gang te zetten. Hadden ze verloren van een paar sterke websites die voldeden aan alle criteria, dan hadden ze het niet zo erg gevonden. Maar dat ze ver loren van websites die dat niet de den, stak de vier OSG-leerlingen die dit jaar meededen aan de na tionale webdesignwedstrijd Think quest behoorlijk. Protest bij de jury haalde echter weinig uit. Bij de prijsuitreiking op 28 november in Den Bosch kregen Marco Zoetelief, Arnoud Ens, Ben Schraag en Arjen Brouwer te horen dat ze één van de aanmoedigingsprijs hadden gewon nen. De vier hadden een website ge maakt waarin de historie van de film aan de orde komt. Al snel na de bekendmaking van de prijzen brak er protest uit onder de deelnemers. Velen waren ontevreden met de keuze van de vakjury. De vier Texelaars konden zich ook niet vin den in hun oordeel. Volgens Zoetelief keek de jury alleen maar naar de edu catieve kanten van de websites, ter wijl dat slechts één van de voorwaar den was. Er waren twee A4-tjes met criteria opgesteld.' De websites die er met de hoofdprijs, eerste, tweede en derde prijs vandoor gingen, voldeden volgens de Texelse scholieren niet volledig aan de criteria. Een protestmailtje naar Thinkquest volgde, in de hoop dat de jury alsnog tot een nieuwe keuze zou komen. Het leverde volgens Zoetelief alleen een 'rare reactie' op. 'We hadden ge vraagd waarom die anderen hadden gewonnen en over de samenstelling van de jury. In hun antwoord legde ze ons alleen opnieuw uit waarom wij met hadden gewonnen Op de an dere vragen gingen ze niet in.' De uit slag werd niet gewijzigd. Met de aanmoedigingsprijs op zich zijn de vier scholieren tevreden. In de categorie 16 en jaar en ouder, waarin zij zaten, werden veertig zelf gemaakte websites ingediend. Daar van gingen er 28 door naar de finale Zes teams kregen een aanmoedi gingsprijs, wat voor elk een prijs van €250,- betekende. De hoofdprijs, die naar een middelbare school in Delft ging, was goed voor €10.000,-. De website van de vier behandelt de geschiedenis van de film vanaf 900 vóór Christus, toen de eerste lenzen werden uitgevonden. Ens schreef de teksten voor de website. Brouwer zorgde voor de ontwikkeling van het systeem, Schraag deed ondersteu nend programmeerwerk en Zoetelief verzorgde de vormgeving. Rubin Ootes en Nico Zoetelief begeleidden de vier. De website is te bereiken via www.thinkquest.nl. Hoewel de Eerste Kamer er nog over moet beslissen, staat het vrijwel vast dat begin volgend jaar de besluiten die door burgemeester en wethou ders worden genomen, openbaar moeten worden gemaakt. Alleen privacygevoelige beslissingen blijven binnenskamers en ook wordt het stil zwijgen bewaard als de onderhan delingspositie van de gemeente in het geding is. De huidige situatie is dat b en w zelf uitmaken wat ze naar buiten willen brengen. In de praktijk zoals die op Texel wordt beoefend, betekent dat bijvoorbeeld dat zaken die voor de direct betrokkenen min der vlijend zijn, zoals dwangsom beschikkingen, slechts vaag worden omschreven, zonder namen en plaat sen te noemen. Straks kan dat niet meer en wordt alles met naam en toenaam vermeld. Wat gemeentese cretaris Piet Zoon betreft kan op de nieuwe regeling vooruit worden gelo pen. Vrij krijgen van een basisschool in Amsterdam om op Texel Ouwe Sunderklaas te vieren Dat lukte Arnoud en Imme Dros, ondanks het strenge regime dat er volgens hun vader Lodewijk heerst ten aanzien van vrij vragen. 'De school wordt deels bevolkt door allochtonen, die wel eens iets te lang in Marokko blijven hangen, vandaar', verklaart de oud- Texelaar. Volgens hem aarzelt de directie doorgaans niet een leerplichtambtenaar in te scha kelen wanneer fraude wordt ver moed. Maar helemaal onmogelijk is het nu ook weer niet om vrijaf te krijgen. Zo mochten islamiti sche leerlingen onlangs aan het eind van de ramadan thuis blijven om het suikerfeest te vieren. 'Omdat we voornemens waren te Ouwe Sunderklazen, hebben we de koninklijke weg bewandeld. Niet kinderen illegaal in de auto stoppen, maar met een formulier bijzonder verlof aanvragen. Op mijn toelichting had ik Ouwe Sunderklaas, traditioneel Texels volksfeest vermeld, met de mon delinge toelichting dat het hier om een etnisch feest ging. Als et nische Texelaar.zou het heel goed zijn voor behoud van eigen taal en cultuur hieraan mee te doen', vertelt Dros, die in het dagelijks leven als journalist werkzaam is bij het dagblad Trouw. De directie van de school bleek inderdaad gevoelig voor zijn argumenten en stuurde een (hierbij afgedrukte) officiële be vestiging van het 'extra verlof'. gevoerd ten behoeve van een breed gedragen doel, dat ook de steun ge niet van de toeristische sector. Als voorbeeld noemde ze een project om het karakteristieke Texels landschap te behouden, dat het volgens haar verdient om nader te worden uitge werkt. Ook Henny Festen van GroenLinks pleitte ervoor dat even tuele extra gelden ten goede komen van toeristische doeleinden. Volgens haar mag best sprake zijn van een 'breed' doel. Zo zou ook het in stand houden van de medische voorzienin gen uit de toeristenbelasting mogen worden betaald. Frans Visman van D66 had zijn motie ingediend om onder meer de zogenoemde kanjer projecten financierbaar te maken. Na het lezen van het artikel 'Gesteggel over sanering van topje Hogeberg' in de Texelse Courant van dinsdag 10 december en - alsof het erbij hoorde - het stukje 'Handhaving gericht op vinden oplossing' er pal onder, kreeg ik nogal last van schaamtegevoelens. Schaamte over een burgemeester die vast en zeker met vergunning een 'garage met balkon' laat bouwen en vervolgens 'streng maar rechtvaar dig' mensen die zoiets nooit voor el kaar krijgen gaat zitten pesten als ze een schuttinkje te hpog optrekken. Schaamte óver wethouder Heijne die vast en zeker met vergunning een overigens prachtige stolpboerderij zelfs met grote kelder bouwt op een plaats waar het zeker met zou mo gen. Schaamte over wethouder Eelman die het lef heeft om mensen honderd zes vierkante meter bouwgrond aan te bieden die nota bene het viervoudige hebben in te leveren. Wethouder Eelman, wilt u mij van mijn schaamte een laffe Texelaar te zijn afhelpen? Kijkt u eens om u heen, dan zult u merken dat er mogelijkhe den zat zijn om deze mensen een keurige vergunning te verstrekken. Daar hoeft u echt geen illegale stap pen voor te ondernemen, alleen wel lef te tonen en een paar onwilligen op hun plaats te zetten. Ik heb begrepen dat u op het moment ook ambtenaren in de kelder huis vest, dus mogelijkheden genoeg. Kees Dros, Den Burg. Als oude kennis van wethouder Corry Heijne ('we kennen elkaar nog van de schuurfeesten van vroeger') en warm pleitbezorger van het nieuwe initiatief was Hans Huisman uit De Koog uit verkoren woensdag de eerste parti culiere parkeerkaart in ontvangst te nemen. Hij had zijn steun betuigd tij dens het laatste openbare bezoek van burgemeester en wethouders aan dorpshuis De Hof. Het voorstel voor de kaart werd dinsdagavond zo als verwacht goedgekeurd door de gemeenteraad. Dat gebeurde niet helemaal zonder slag of stoot, want D66 en de PvdA spraken de vrees uit dat de kaart de gemeente geld gaat kosten, terwijl diverse raadsleden de wethouder waarschuwden dat ze niet moet denken dat op deze manier het parkeerprobleem wordt opgelost. Heijne vertelde dat heel goed te be seffen, maar de Texelse burger vooral een service te willen bieden. Voordeel van de kaart is dat de eigenaar zich het loopje naar de parkeerautomaat kan besparen en bovendien met steeds voldoende kleingeld bij zich hoeft te hebben. De wethouder dig met 20-25. Een sterke opslagserie van ASV'55 bracht de Texelse vrouwen in de tweede set onverwacht op achter stand. Ondanks beter spel slaagden ze er niet meer in deze weg te wer ken. Teleurstellend, maar het verlies van een winstpunt bleek Tevoko op het juiste spoor te zetten. Beter pas send en blokkerend werd de bal ge regeld direct bij de tegenstander op de vloer geslagen en werd de derde set overtuigend gewonnen Met de net uit het buitenland teruggekeerde Bianca van den Berg in het team maakten de Texelse dames in de vierde set gedecideerd een einde aan de aspiraties van ASV'55 (10-25) en konden vier winstpunten worden bij geschreven. noemde de kaart een proef en sloot met uit dat het tarief - nu vastgesteld op €51,25 - omhoog gaat als blijkt dat de gemeente er inderdaad op toelegt. Joop Groeskamp (Texels Belang) sprak zijn vertrouwen uit in het initiatief, ook al had hij van nogal wat mensen gehoord dat ze de kaart niet gingen kopen omdat ze vreesden de investering er 'met uit' te krijgen. Volgens Groeskamp zullen ook de sceptici over een tijdje wel beseffen dat het een service betreft die het gemak dient, waarvoor best iets meer mag worden betaald. Hij vergeleek de parkeerkaart in dat opzicht met de voorrangskaart van Teso. Met de kaart mag niet onbeperkt 'gratis' worden geparkeerd. Op de meeste (betaalde) parkeerplaatsen mag dat twee uur, maar voor de zo genaamde binnenring van Den Burg (Groeneplaats, Parkstraat, Burgwal, Weverstraat/Schilderend) geldt een beperking van een half uur. Wie ge bruik maakt van de kaart, is verplicht de tijd van aankomst aan te geven met de parkeerschijf die erbij wordt geleverd. Zowel de kaart als de schijf moet goed zichtbaar achter de voor ruit worden geplaatst. De parkeerkaart kan vanaf 1 januari worden gebruikt, maar is nu al ver krijgbaar op het gemeentehuis. Bij aanvraag dient het kentekenbewijs te worden overlegd. Als het kenteken op naam van een bedrijf staat of 'grijs' is, wordt geen kaart verstrekt. (Foto Joop RommetsI

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2