i De Waal: biljart en meierblii 's|Pf Burgemeester onder vuur in Den Hoorn .TEXELSE COURANT' Klaverjastoppers terug aan de kop Wat ik zeggen wou. si ilËtU'/M#® Oudeschild: minder, maar toch méér Drijfjacht (2) Drankrijder raakt rijbewijs kwijt 'Jeugd moet na studie terug naar Texel kunnen' Eilandcompetitie volleybal Pierenwinners niet welkom at ik zeggen wou. Raad van State buigt zich over kwestie Rebecca Grondberg moet weg Drijfjacht (3) VRIJDAG 13 DECEMBER 2002 Het respect voor burgemeester Joke Geldorp Is tanende in Den Hoorn. Die conclusie kan althans worden getrokken uit de Ouwe Sunderklaasvoor-stellingen van dit jaar. Diverse speulers namen hun prominente dorpsgenote flink op de korrel. Karakteristiek was een voorstelling waarin Geldorp de ongenode en hinderlijk aanwezige gast was bij de diamanten bruiloft van Klaas en Annie Lap, waar ze afwisselend aan een joekel van een sigaar en een fles Jutter lurkte, ter wijl ze ondertussen voortdurend met haar vinger in een kom pap roerde. In een andere voorstelling was de burgemeester zelf niet te spreken over haar dorpsgenoten, die volgens haar weinig manieren hebben. Om anderen daarvoor te waarschuwen, had ze het boekie Omgaan met Hoornders geschreven, als variant op het onlangs verschenen werkje dat de toerist een handleiding biedt voor de omgang met Texelaars Geldorp toonde zich weinig onder de indruk van de raad om met te proberen Texelaars bij te houden wanneer ze het op een drinken zetten. 'Dat is me aardig gelukt', constateerde ze. Ze verklaarde zelfs een eigen brouwerij te hebben opgezet, waar ze ook slof fen sigaretten verhandelt. Het veelvuldig speulen van de burge meester bij de volwassen Hoornders was de uitzondering op de regel, want voor het overige was de varia tie groot De perikelen rond de wo ning van Daan en Carry Welboren, de afwezigheid van entertainer Kees Klaasen bij het feest, de bouw van de nieuwe fietsenwinkel, de populariteit van de brommobiel onder Hoornders, de veiling van DEK, de hoge lantaarnpalen aan de Wester- weg, de verkoop van zijn koeien door Jaap Lap. het stoppen van bollen- boer Jaap Duinker en restaurant houder Wil van Hintum, de bananen boom van Harry Bakker, de bollenschuur van Afra Lap, de koek- en-zopietent van ijsclub De Geul en het dreigende verbod op het plaatsen van tenten op het ZDH-terrein, alle maal passeerden ze de revue. Dat gebeurde in veel gevallen op inven tieve en humoristische wijze. De kwa liteit was over het algemeen hoog. Opvallend was dat het aantal toneel stukken, die de laatste laren steeds langer leken te duren, wat minder groot was. Dat zal tot genoegen ge weest zijn van tenminste één speuler, die een bord voerde met aan de ene kant de tekst: 'Ouwe Sunderklaas is geen toneel, Ouwe Sunderklaas is kort, krachtig en hard', en aan de andere kant: Beter tien Lappen inde zaal. dan len in De Naai!' Het kwam hem op een daverend applaus te staan. De toeschouwers toonden evenwel ook waardering voor een speuler die de ontdekking door vogelwachter Kees Bruin van allerlei bijzondere plantjes en paddestoelen voor het voetlicht bracht. Hi| deed dat dan ook op biizonder aardig wijze. Zo vond hij op het Zouteland een heide- soort die bijzonder gesteld is op en rust en ruimte en absoluut met tegen bebouwing kan de Hoogerheide. In de tuin van de burgemeester trof hij blauwe knopjes en jeneverbessen vlak bij elkaar in de buurt. En vooruit lopend op de teloorgang van de bollenteelt door de slechte prijzen prees hij de tulpen uit De Naai aan als 'zeer zeldzaam'. Het aantal speulers in Den Hoorn lag ongeveer gelijk aan dat van vorig jaar, toen er bij de volwassenen ook acht tien voorstellingen waren Ook de deelname bij de |eugd was vergelijk baar en dat had er ongetwijfeld mee te maken dat in Texels meest zuide lijke dorp binnen wordt gespeuld, zodat men verhoudingsgewijs weinig last had van de barre weersomstan digheden. Ook bij de |eugd was de variatie groot en de kwaliteit goed. Traditiegetrouw waren de voorstellin gen vooral leuk en 'aardig'. Een als prominente dorpsgenoten uitgedoste groep bezong de geneugten van het wonen in Den Hoorn, twee jonge tel gen van de familie Goënga lieten weten dat de volgende generatie 'Sparretjes' er al aan zit te komen, de bouw van nieuwe maar karakteris tieke huizen werd geprezen en het zelfde gold voor de verdiensten van Klaas en Annie Lap voor Den Hoorn. Maar erg scherp van toon (en waar schijnlijk ook niet bedacht door de speulertjes zelf) was het stukje waarin Cees Kok handtekeningen ophaalde tegen de bouw van de bollenschuur van Afra Lap in De Naai. Eenmaal liet hij tekenen door een kind wiens ouders met thuis waren en dat naar de Teletubbies zat te kijken, een an dere keer leidde hij een stokdove oude vrouw om de tuin door te sug gereren dat de actie ten behoeve van de bejaarden in het dorp was. Het was weer eens een heel andere kijk op het succes van de handteke ningenactie van Kok en de zijnen... Uitslagen. Jeugd: 1 .Voor paal staan: 2.Handte keningen C. Kok. Kleine groepen- 1.Eddy Vermeulen; 2.Lantaarnpaal van Ome Willem; 3.Handtekeningen- actie; 4.Opa en oma Lap. S.VIiegende heksen; 6.De nieuwe sparretjes. Grote groepen: 1 .Kees Klaassen voor de disco; 2.Den Hoorn is fijn. Originaliteitsprijs mevrouw Bothof beker: Den Hoorn is fijn. Volwassenen - enkelingen: 1.Bijzon dere planten/ C. Bruin; 2.Bevroren speuler; 3.Texel alcoholvrij; 4.Lappen in de zaal; 5.Jaap Lap, Jaap Duinker; 6.Kees Klaassen; 7. Koning Theatrix; 8.Grote lantaarn; 9.Je maintiendrai. Kleine groepen: 1 Drie nonnen; 2.Over de balk; 3.Daan en Carry; 4,GVD; 5.Koek en zopie. Grote groe pen: 1 .Lantaarnpalen/ Joke Jutter; 2.Veiling DEK; 3.Vinger in de pap; 4.Omgaan met Hoornders. Goengabeker voor origineelste van de hele avond: Over de balk. Klif Naalrandbeker: Bijzondere planten/ C. Bruin; Vooruytbeker jeugd: Om gaan met Hoornders. Het heeft even geduurd, maar na acht ronden zijn Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp er in ge slaagd de leiding in het algemeen klassement van Klaverjasclub Den Burg te veroveren. De voorsprong is nog niet groot. De rondewinst ging naar Marja Bakelaar en gelegenheidspartner Wil Kam- minga. Marja Bakelaar verkeert de laatste weken in een blakende vorm. Haar vaste maat, echtgenoot Martien, was wegens werkzaamheden afwezig, maar ze trof in Wil Kamminga een uitstekende vervanger. Op regelma tige wijze speelden de dames de punten bij elkaar. Met een knappe score van bijna 2100 punten werd in de laatste speelronde de winst gerou tineerd veilig gesteld. In totaal be haalden ze 7159 punten. Door dit re sultaat stijgen de Bakelaars met stip van de dertiende naar de zesde plaats in het algemeen klassement. In de nog jonge stand in de tweede periode staan ze tweede. Ook Bart Weijdt en Willem Koomen spelen de laatste weken ijzersterk. T«M i Den Burg: Harry wordt door de Papoea's op handen gedragen. Het aantal inwoners van Texels kleinste dorp in aanmerking ne mend werd in De Waal op flinke schaal gespeeld, tegelijkertijd door jong en oud. In verband met kou gebeurde dat niet op straat, maar in een drietal huizen die her kenbaar waren omdat er een bran dende vuurkorf voor stond. Een groep van vijf vrouwen liet zien hoe zij biljartles krijgen van Ben, die op een bord de verzuchting mee droeg 'Ik ben de hele week moe, omdat ik het met vijf vrouwen doe'. Een eenling die zijn hoofd op een zeer lange nek droeg, liet weten zijn nek uit te steken voor allerlei Waalder mensen en belangen. Een groep van vijf had een oplossing gevonden voor het probleem dat in het dorp geen terrein voorde meierblis beschikbaar is: een mobiele blis die op een wagen werd rondgereden. Twee jonge spe lers die het Waalder weekend achter de rug hadden, vonden dat ouderen zich met moeten ergeren aan hun ru moer, want tenslotte is het de jeuj waar de toekomst van afhangt. Tv, nog jongere spelertjes traden op, vaardige gymnasten die ook nog Ie zongen. Een ander tweetal beweei herhaaldelijk NIET te spelen, maari intussen wel leerzaam comment! op allerlei lokale mensen en toest; den. Uitslagen Jeugd -1 .Zoeken naar het schelpe pad en Gijmen in De Waal; 2.Doo gravers glasbak en Jeugd op Wa der weekend; 3.Kameleon en Lope vuurtje. Volwassenen - Enkelingen: 1 .Uitc brast/opgekrast; 2.Nieuwtjes uit Waal, lange nek. Groepen: 1.Lan< van Bert, 2.Clowns in De Wa Aanmoedigingsprijs: Biljarten n Ben. Folkloreprijs Gerard en Cori De jury van Oudeschild had het zó koud dat ze na hun ijzige werk niet eens een borrel wilde, maar kof fie... De kwaliteit van de voorstel lingen maakte hun werk niet een voudig. Die was namelijk bijzonder hoog, al was de opkomst bedui dend lager dan vorig jaar. Maar misschien kan dat ook wel aan de snerpende kou worden toege schreven. De 66 jeugdspeulers kwamen met gevarieerde voorstellingen voor de dag. Er waren maar een paar onder werpen die vaker werden uitgebeeld, zoals de zeldzame muizen op het in dustrieterrein en de jeugdcaravan. Typisch 'Skils' waren de kottervissers die een baantje aan de wal zochten omdat het zo slecht gaat in de visse rij, de brand op de Witte Zeehond en de ijsbaan die te duur is geworden nu een zelfde bedrag in euro's wordt gevraagd als toegangsprijs als wat men voorheen in guldens was ver schuldigd. Twee ambtenaren hadden veel werk aan het gereed maken van het dorp voor de komst van Willem Alexander en Maxima. Algemener van aard waren de schoolmeisjes die het razend druk hadden met knutse len voor alle evenementen die ze af moeten in de winter, zoals Sint Maar ten, Sinterklaas en nu weer Ouwe Sunderklaas. Aandoenlijk was de piepjonge vandaal die als vervaarlijke boef het kunstwerk van Jan Wolkers belaagde met een hamer. Twee kleine Sint Maartengangertjes verschenen in tranen voor de jury. Vééél te koud om te speulen, vonden ze. 'Willen jullie nog zingen', probeerde mama nog. Het antwoord was hartgrondig 'nee'. Niemand nam het ze kwalijk. Bij de volwassenen was het beeld hetzelfde: ijzige kou, minder speulers, maar voorstellingen van topkwaliteit. Er viel heel wat af te lachen in de De Ruyterstraat. Bijvoorbeeld bij de brei club, bestaande uit enkele oudere :n .rrv.'»,x<Jcb|khciJ vin de rc Ik kan er maar niet aan wennen Ik wil er ook niet aan wennen, aan het woord drijfjacht Je zou bi|na tranen in je ogen krijgen als je leest dat de jagers zo begaan zijn met het lot van de vrouwtjeshazen. Gelukkig, denk ik dan, dat er mensen zijn die het zo nodig vinden in te grijpen om het natuurlijk evenwicht in de hazenstand op peil te houden. Dat is toch gewel dig, en dat zij tegelijkertijd zorgen dat er genoeg vrouwtjes overblijven die voor het nageslacht zorgen zodat zij volgend jaar weer een drijfjacht kun nen houden en zodoende van hazen- bout verzekerd zijn. Menno Stam, Den Burg. Skilder dames, die al klagend over hun kwaaltjes, kunstgebit en incontinentieprobleempjes (die uiter aard letterlijk werden uitgebeeld) hun handwerkjes deden. De humor van de gemeente ten aanzien van het als grap bedoelde drooglegplan is in Oudeschild met zo goed gevallen. Een statige burgemeester Joke fluis terde de toeschouwers nog een ge heimpje toe: ze verklapte dat ze ei genlijk op vrouwen viel. Even later kwam ze opnieuw langs met een be kentenis: het was maar een geintje De malaise in de vissector bewoog Rob Wortel van Teso tot het vissen naar nieuwe personeelsleden onder de kottervissers Hilarisch was de groep 'caravanjeugd' die hun onder komen een plekje mocht geven op land van Wim Boom. Omstandig werden de Skilders die dit mede mogelijk hadden gemaakt bedankt. Echt grappig werd het toen ze Wim Boom tussen de omstanders ontdek ten Hij ontkwam niet aan wat ferme klapzoenen. Ook erg leuk was het relaas van een ouder, die was uitge nodigd in de caravan, zoals eens per jaar het gebruik is Ze werden weer even helemaal jong, maar moesten het nog dagenlang bekopen met stijf heid en misselijkheid van de drank. Piet van der Star, die met een rond rijdende pinautomaat door het dorp trok, kreeg ook veel waardering He lemaal toen bleek dat het pasje door een nogal plastische gleuf moest worden gehaald... Waar gebeurd schijnt het verhaal over het gebit van André Zoetelief, dat in de beerput verdween. Ook dit werd letterlijk nagespeuld in een prachtige voor stelling. De druipende inhoud van de put deed de omstanders griezelen, helemaal toen 'André' zijn gebit eruit viste en meteen in zijn mond deed. De VOC werd slechts mondjesmaat genoemd, of het moeten de twee kraaiennesten zijn die werden be laagd, waarvan één zelfs met een De Cocksdorp: Tjaart Hoeksema en Sart Boon spelen twee jongeren het jeugdhonk niet meer in mogen. echte kettingzaag. Monopoliespel- end bepaalden J.J. Rab en P. Krugers hoe Oudeschild eruit kwam te zien. Aan de hand van een kar vol gevon den voorwerpen passeerden tal van Skilder items de revue. Jaap Bakkers plan voor een schaalmodel van een schip in de kerk was enkele dorpsbe woners niet ontgaan. Ze boden alle maal modellen aan om een graantje mee te kunnen pikken. En het dorps huis werd ervan beschuldigd munt uit de euro te slaan, wat een stille enke ling deed besluiten het buiten met een eigen kratje op een drinken te zetten. Zijn voorbeeld werd enthou siast gevolgd, maar dan binnen, waar de bevroren tenen langzaam hun gevoel terugkregen. Uitslagen Jeugd - Enkelingen: 1 .De droogleg ging, Lindsey Barends; 2.400 jaar Oudeschild, Lisa Smit; 3.Bob de Bouwer Schellinger; Marloes Roeper. Paren: 1.Binnen komst Duyfken, Lesley Koning en Shadie Smits; 2.Kunstwerk Jan Wol kers, Lisa Timmer en Asha Zijm; 3.Piet v.d Star, Joyce en Sharon Coevert. Groepen: 1.De Zegeltjes, Mandy en Pieter Zandee, Annemieke Schellinger, Glenn en Meivin Visser; 2.De Woelmuis, Daisy de Jong, Miranda de Vries, Guus Tjepkema en Daan Witte; 3. Kottervissers stappen af, Ilse en Henk Jan Slegtenhorst, Aran, Stefanie en Claudia de Wit en Barry Boersen. Originaliteitsprijs: De jeugdcaravan IJsdijk, Linda en Jeske Tjepkema, Caroline Wetenkamp, Suzanne de Vries en Yasmijn van Rongen. Hoewel de tegenstand dit keer niet misselijk was, speelden zij 7004 pun ten bij elkaar. Deze score was goed voor weer een plaatsje winst in het klassement, waarin ze nu vierde staan. Fenny en Rob Caspers zijn al jaren een vaste waarde. Ook dit jaar is het duo niet uit de top vijf weg te branden. Met een score van 6923 punten pakten ze de derde plaats in de ronde. Ze behouden hiermee de derde plaats in het algemeen klasse ment. Frans Stark en Bas Tromp kregen na een mooie start de afgelopen weken te maken met een terugval. Daardoor zagen zij hun mooie klassering in rook opgaan. Deze week pakten zij het weer voortvarend aan en lijken ze op de weg terug. De 6882 punten waren voldoende voor een vierde plaats en opnieuw een kleine stijging. Ze klom men een plaats en staan nu veer tiende. Titelhouders Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp kennen dit seizoen een voor hun doen bescheiden start. Ook deze week was de score niet bijzonder hoog (6782 punten), maar het was wel voldoende om de leiding in het algemeen klassement over te nemen. Zij leiden nu met kleine voor sprong (ruim 250 punten) op de voor malige leiders, John Vlaming en Erik Jan Geus. Overigens zijn de verschil len in het klassement nog niet echt groot. In de tweede periode leiden Van der Veen en Westdorp ook, met een kleine voorsprong op de Bakelaars. Willem Koomen en Bart Wei|dt bezet ten hier de derde plaats. Het gemid delde was met 6242 punten vrij nor maal. Er werden 39 marsen gespeeld, precies even veel als vorige week. Een 53-jarige Texelaar werd woens dagochtend rond 2.15 uur op de Elemert in Den Burg betrapt op het rijden onder invloed. Hij blies 860 ug/ I, waar 220 het wettelijk maximum is. Hij moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een proces-verbaal. Jongeren die na een studie of werkperiode willen terugkeren naar Texel, moeten niet worden gehinderd bij het verkrijgen van een huurwoning. Zo nodig moet de huisvestigingsverordening worden aangepast. Dat stelde de gemeen teraad dinsdag unaniem, in reactie op een motie van GroenLinks. Volgens GroenLinks werkt de in 1994 vastgestelde huisvestigingsverorde ning belemmerend voor jongeren die na het verrichten van een studie of werk naar het eiland willen terugke ren. Als ze nog geen vaste baan heb ben van 20 uur per week en ze heb ben in de afgelopen tien jaar niet ten minste zes jaar aaneengesloten op Texel gewoond, dan komen ze niet in aanmerking voor een huurwoning. Dat is niet alleen een slechte situatie voor de gedupeerden zelf, maar ook voor het eiland, dat op die manier onaantrekkelijk wordt voor jonge oud-Texelaars die hun horizon heb ben verbreed. De partij daagde het college daarom door middel van een motie uit verandering in deze situa tie te brengen. De motie kreeg steun van alle partijen in de raad, al werden heel wat kant tekeningen geplaatst. Zo vreesde Texels Belang voor precedent werking en stelde ook de PvdA vast dat er nogal wat haken en ogen aan de kwestie zitten. De sociaal-demo craten vroegen zich af of ook Texelaars die in Den Helder werken in aanmerking moeten kunnen ko men voor een woning op het eiland. D66 constateerde dat afgestudeerde oud-Texelaars in het algemeen alleen terugkeren wanneer ze al een baan hebben en dat de regels voor hen dus helemaal niet zo ongunstig zijn. Bur gemeester Geldorp waarschuwde niet te licht over de kwestie te den ken. 'Verdeling van schaarse goede ren leidt altijd tot pijn. En als u de één blij maakt door de regels aan te pas sen, heeft dat consequenties voor een ander', stelde ze vast. Ze ont raadde de raad de motie aan te ne men, maar toonde zich wel bereid er in één van de komende commissie vergadering over verder te praten. Na die belofte trok GroenLinks de motie In de Eilandcompetitie volleybal wor den dinsdag de laatste wedstrijden van de eerste ronde gespeeld. Nieuwe teams, die aan de tweede ronde willen meedoen, kunnen nog tot vrijdag 20 december worden aan gemeld. De eindstanden, promoties en degradaties worden volgende week in de Texelse Courant gepubli ceerd. Programma dinsdag 17 december Veld A, heren 19.15 Autocentrale-Kobeko NIOZ 20.00 NIOZ-Balcken Autocentrale 20 45 Cocky's-Sportshop 2 Slock 21.30 Slock-Maarco Bouw Cocky's Veld B, gemengd 18.30 Westerl.-Sportsh. 1 Zandbank 19.15 Swier-Zandbank Rab 20.00 Rab-de Bocksberg Swier 20.45 L&R NIOZ de Bocksberg 21.30 AH Beverdam 2 L&R Veld C, heren en gemengd 19 15 TESO-Agrifirm Super 20.00 Super-CVI Tatenhove 2 20.45 Tatenh. 2-Rabobank Lindeboom 21.30 De Wit-Lindeboom Rabobank Wedstrijdleiding: Kees (tel. 310221) Uitslagen 10 december Agnfirm-Super de Boer 2-1. Twaalf Balcken- Tatehove 1 2-1; Kobeko-NIOZ (heren) 2-1; Sportshop Texel 2-Paal 28/De Krim 3-0; Maarco Bouw-Cocky's Kapsalon 3-0; De Wit Installatietechniek-Albert Heijn 0-3, De Linde- boom-Langeveld de Rooy 0-3 Kever museum de Bocksberg-Tatenhove 2 3-0; Bouwcenter Rab-Swier Groente Fruit 0-3, Rabobank-Zandbank 3-0; CVI-OSG 3-0: NIOZ (gemengd)-Slageri| Beverdam 2 2-1, Klif 12- Keurslagenj Dros 3-0; Natuurwmkel-B&B/ vdVis/Den Boer 2-1. De gemeente Texel verzet zich te gen de plannen van H. Rotgans, J. Wiersma en D. en J. Bakker uit Wieringen om op het wad bij Texel pieren te gaan winnen. Deze acti viteit is strijdig met het bestem mingsplan en strijdig met het waddenbeleid. Kleinschalige menselijke activiteit is aanvaardbaar, maar in dit geval gaat het om drie schepen die in een be trekkelijk klein gebied actief zijn. Dat gebied zal snel zijn leeggevist, zo wordt verwacht, zodat dan naar een nieuwe locatie moet worden gezocht. Dat levert schade op voor de natuur. Bovendien zit in een deel van het begeerde stuk wad munitie, omdat het binnen de schietzone van Defen sie ligt. Het omwoelen van de bodem, zoals gebeurt bij het mechanisch winnen van pieren, is daarom niet zonder risico. De genoemde pierenwinners hadden vergunning gevraagd bij het ministe rie van Landbouw, Natuurbehoud en Visserij (LNV Noord). De procedure vereist in dat geval dat LNV Noord advies inwint bij het betrokken ge meentebestuur alvorens te beslissen. Niet ver van het betreffende stuk wad is al jaren het pierenwinbedrijf van Duinker en Winkelman actief. Dat was al het geval voordat het huidige bestemmingsplan tot stand kwam, zodat zij onder het overgangsrecht vallen en hun bedrijf kunnen voortzet ten. Volwassenen (44 speulers met voorstellingen) - Enkelingi 1.Ouders op herhaling, Hillie Keyz 2.Joke Geldorp, onbekei 3.Kraaiennesten, Els v.d. Star. Pan 1.Mobiele Raboviskar, Angelme Koos Tjepkema; 2.Hoogwater Harry, Riet van Liere en Lillian Konii 3.Monopolie van Rab, Willem Roej en Colinda Vink. Groepen: 1.Ke schip, Jan en Anne de Vries, Gees en Sandra Rouwenhorst, Annemie Bakker; 2.Afscheid André Rijkswi Jan v.d. Meer, Bert de Ridder en J Jacob de Jong; 3.Caravanjeugd v Oudeschild, Erwm Koning, Ton v Dooyenweerd, Dirk en Marl Barends, Peter Bongaards en W Kuyper. Originaliteitsprijs groepen: jaar Breiclub, Barry en Mariette Zeg Herman en Bianca Blom, Willi Anton Schagen. Enkelingen: Skil slaat 'muntje' uit de Euro, Benny V ser. Tl Brxvco v«n lc«r« De Raad van State buigt zich over een geschil tussen eigenaar Bras penning van hotel Rebecca in De Waal en burgemeester en wethou ders. De partijen stonden dinsdag voor het rechtscollege in Den Haag. Braspenning is het oneens met een bouwvergunning die burgemeester en wethouders een paar jaar geleden verstrekten aan het nabijgelegen timmerbedrijf van Kooger en De Rid der. Het bedrijf kreeg toestemming om uit te breiden. Daarvoor werd een artikel-19 procedure op de wet Ruim telijke Ordening gevoerd, omdat de uitbreiding niet volgens het be staande bestemmingsplan was. Kooger en De Ridder mochten een stukje over de toegestane bouwgrens heen gaan, aldus een woordvoerder van de gemeente. Braspenning te kende eerst protest aan via de be zwaar- en beroepschriftencommissie en later via de rechtbank in Alkmaar. Die stelde in april de gemeente in het gelijk, waarna Braspenning naar de Raad van State stapte. Hij voert on der meer aan dat de gemeente in strijd handelt met het stiltegebieden- beleid dat de provincie in 1995 aan scherpte. Het gerecht doet vermoe delijk over zes weken uitspraak. Op het bedrijf van Hans en Paul van Exel en Henk Broekman aan de Post weg in Eierland ligt een berg grond die is overgebleven na de bouw van de grote ligboxenstal. De gemeente wil dat de grond wordt opgeruimd en heeft de firma daar tot 1 mei a.s. de tijd voor gegeven. Als het dan met is gebeurd volgt een dwangsom beschikking. Het college onderkent overigens dat het opslaan van overtollige grond die bij graaf- en bouwwerkzaamheden overblijft een probleem is. Zomaar ergens op een stuk land neergooien mag niet, maar omdat er geen alter natief is, is men terughoudend met maatregelen. Te verwachten is dat binnen afzienbare tijd een of meer plekken op Texel worden aangewe zen waar grond mag worden gestort en die als zodanig planologisch wor den bestemd. Onwetendheid negatief imago? C kan wel waar zijn, maar alles dat vo de loop komt, gaat plat. Want met i kerst is de vraag naar hazen en faza ten groot. Het doel is rammen af schieten om de populatie in stand houden, maar doe het dan niet deze manier. Mij bekruipt altijd f gevoel van 'kunnen jullie wel', en zal niet de enige zijn die zo denkt. Er wordt weidelijk gejaagd om I wild de kans te geven om te ontsna pen. Er wordt gezegd dat de jage een perceel omsingelen om de haz op te jagen naar de overkant, ws één jager verdekt zit opgesteld om schieten. Ging het maar zo. Bij ons Het Noorden wordt er onder het I pen geschoten, vele schoten op dier. En dat breed lopen heeft ge zin, want de honden lopen her en d verspreid. Honden verstoren zo to: alles, ook voor de voedsters? Hoe' je dan dat een voedster op de p blijft zitten? En hoe kun je in de ve: zien of het een ram of een voedsi is? Het kan allemaal mooi geze worden, maar in de praktijk klopt niets van. Want het is een wild d dat altijd op de loop gaat. Voor afschot liepen er nog fazanten, tw hanen en vijf hennen over het lan Prachtig gezicht, 's winters zitten altijd in de bomen bij ons. Nu is geen beest meer te zien of te hou En als je als haas dit alles hebt ovi leefd, wordt je nog platgereden dc een auto. Hou dat rotgeweer in kast, dieren hebben het in de win al zwaar genoeg. Sien Go (dierenvrieni Het Noorde

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 8