Wij wensen u prettige feestdagen... Samen werken aan kwaliteit Welkom tijdens de verbouwing! ...en in 2003 gaan wij weer voor u aan de dag! Wees geen rund... Gemeentewerken nog een jaar in Oudeschild Openingstijden rond de feestdagen Informatierubriek van de gemeente Texel Wijziging afvalroutes TEXELSE V/Pin™ TD A MT U COURANT^. email@texel.nl www.texel.nl Hoog bezoek Huurprijsgrens omhoog Civieltechnisch jaar Klachten schiethinder Nieuwe manager blij met „prachtbedrijf" Draaiboek voor bestrijding gladheid Controle brandmelders Agenda Winteractiviteiten Eindwandeling Verkiezingen Bereikbaarheid politie He Of (Aan deze publicatie kunnen geer, rechten worden ontleend Tijdens de kerstperiode is het gemeentehuis op werkdagen normaal bereikbaar. Alleen vrij dag 27 december zijn wij de hele dag gesloten. Donderdag 2 januari is het gemeentehuis in verband met een nieuwjaars bijeenkomst voor het personeel pas vanaf 10.00 uur weer open. Eiland I berichten GEMEENTEWERKEN TEXEl Je bent een rund als je met vuurwerk stunt. Een oude slogan, die echter helaas nog steeds van toepassing is, omdat rond de jaarwisseling nog steeds veel ongelukken gebeuren. Dat gebeurt vooral bij het opnieuw afsteken van niet ontploft vuurwerk, de zogenaamde 'weigeraars'. Steek vuurwerk daarom nooit twee keer aan. Enkele regels: Koop vuurwerk bij een erkende verkoper Lees de gebruiksaanwijzing. Zet vuurpijlen in een verzwaarde fles Steek vuurwerk met aan in je hand Gebruik een aansteeklont Hou een afstand van zo'n zes meter in acht Gooi geen vuurwerk naar anderen Hou rekening met ouderen, kinderen en dieren Experimenteer met Steek weigeraars niet opnieuw aan Ruim achterblijvende rommel netjes op Gaat het mis. .koelen met water! Het afsteken van vuurwerk is alleen toegestaan op 31 december vanaf 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Rond de feestdagen is het ophaalschema van huis- en bedrijfsafval aangepast Maandag 23 december worden de normale routes verreden. Dinsdag 24 december wordt het huisvuil ingezameld van 24 en 25 december. Op vrijdag 27 december wordt het huisvuil opgehaald van 26 en 27 de cember en het bedrijfsafval van vrijdag. In die week wordt geen grof vuil ingezameld. De vol gende grof vuil dienst is op dinsdag 7 januari. Het huisvuil van woensdag 1 januari wordt opgehaald op donderdag 2 januari. Wilt u de containers 's morgens al vroeg aan de weg zetten? Gemeentewerken is tussen kerst en nieuwjaar op werkda gen open van 08.00 tot 16.30 uur. Voor storingen in het riool en overige spoedeisende repa raties tijdens de feestdagen kan men de storingsdienst van gemeentewerken bellen (via de servicebalie 36 21 11). VRIJDAG 20 DECEMBER 2002 (advertentie) Reparatie lichtmasten. De hoog werker van gemeentewerken is de afgelopen tijd extra ingezet voor de reparatie van defecte lichtmasten. Er werden meer dan tweehonderd re paraties uitgevoerd, zodat Texel er met de kerst weer goed verlicht uit ziet. Hierbij danken wij alle oplettende inwoners voor hun meldingen bij de servicebalie (tel. 362111). Nieuwe meldingen kunt u hier doorgeven, liefst met het mastnummer erbij. Ratten gezien? Nu de sloten in het buitengebied zijn gemaaid, de bieten van het land zijn en door de vorst van de laatste weken, komen de ratten weer tevoorschijn. De laat ste weken hebben de gemeentelijke rattenbestrijders Jan Vennik en Willem Moor er handenvol werk aan. Heeft u ook ratten gezien, geef dit dan door aan de servicebalie: 36 21 11Agrariërs kunnen bij ge-meente- werken aan de IJsdijk gratis ratten- gif halen (voor gebruik op eigen erf). Opnieuw krijgt Texef bezoek van Noord-Hollandse provincie bestuurders. Onverwacht komt ge deputeerde Schipper (openlucht recreatie) op 21 december naar het eiland als vervolg op zijn "wande ling" met 40 Texelaars eind augus tus. Schipper keert op 7 februari terug in het kielzog van gedepu teerde Verburg (economische za ken). Tot slot is het op 28 februari de beurt aan gedeputeerde De Boer, die -hoe kan het haast an ders- een fietspad komt openen, ditmaal het traject langs de Wester- weg. De Boer (verkeer) zou eerst op 6 maart komen, maar de datum is verschoven. In de raadsvergadering van decem ber is de 8® wijziging van de Huis vestingsverordening Texel 1994 vastgesteld. De verordening is nu op onderdelen geactualiseerd. On der meer is hierdoor de huurprijs- grens opgetrokken van 492,35 1.085,-) naar 565,44. De huurprijs- grens is het maximale bedrag waar boven men geen huursubsidie meer kan verkrijgen. De provincie Noord-Holland wenst Texel een "civieltechnisch 2003". Dat blijkt althans uit de reeks sub sidies op verkeersgebied die Haarlem voor ons in petto heeft. Volgend jaar kunnen zo de volgende projecten worden uitgevoerd: ro tonde Bernhardlaan-Waalderstraat, rotonde De Waal, herinrichting Schilderend, entree Pontweg- Dorpsstraat en verbreding fietspad Ruigendijk. Bij hinder van militaire activiteiten kunt u de volgende klachtenlijnen bellen: Landelijk klachtennummer 0800 - 022 6033 Noordelijk Texel: Vliegbasis Leeuwarden 058 - 23 46 700 Milieu-inspectie Regio Oost 026 - 35 28 400 Zuidelijk Texel: Vliegkamp De Kooy 0223 - 65 46 55 route naar eerste boot; 2. overige doorgaande wegen; 3. na 7.30 uur fietspaden (schoolroutes), kruispun ten in de dorpen, overige straten dorpen, bejaardenwoningen en openbare gebouwen Klein Chemisch Afval. Het ge meentelijke KCA-depot in Den Burg is gedurende de bouw van de nieuwe gemeentewerf beperkt ge opend. Elke vrijdagmorgen van 10.00 tot 10.30 uur is er iemand bij Vanaf september is de 43-jarige Jaap de Wijk uit Den Burg werk zaam als afdelingshoofd gemeente werken (manager buitendienst). In de eerste maanden heeft hij gemeentewerken leren kennen als "een prachtbedrijf". De Wijk, die voordien 12 jaar voor de dienstkring Texel van Rijkswa terstaat werkte, is enthousiast aan de slag gegaan met de nieuwe func tie "Intern vorm ik een brug tussen buiten- en binnendienst (gemeen tehuis). Daarnaast is het de bedoe ling om de beide opzichters te ont lasten. Naar buiten toe is de mana ger verantwoordelijk voor een goed eindproduct tegen een zo laag mo gelijke prijs. Hierbij past een bedrijfsmatige aanpak, dus kosten dekkend werken. Boter bij de vis." Tijdens de ronde van B&W langs de dorpscommissies was De Wijk tel kens present om kennis te maken. Nieuwe meldingen gaf hij al de vol gende dag door aan zijn medewer kers. Diverse actiepunten zijn in- De gemeente staat voor een aantal ingrijpende veranderingen. Waarom? Omdat wij u nog beter van dienst willen zijn. Zo kunt u vanaf 1 mei 2003 terecht bij een Centrale Publieksbalie in de hal van het gemeentehuis. Voor veel producten en diensten hoeft u dan meer "van loket naar loket". Mak kelijk voor u en makkelijk voor ons. Toch zal het de eerste tijd wel wen nen zijn, zeker voor onze "vaste klanten' Zij moeten hun klompen nu in de hal neerzetten, want de deur naar de overige afdelingen van het gemeentehuis gaat namelijk dicht Maar gelukkig, om met Johan Cruyff te spreken: elk nadeel heb z'n voordeel. Straks hoeft u zelf niet meer te zoeken. Dus niet meer al die trappen op en af. handig toch! Voor komend jaar verwacht ik dat de Nederlandse economie verder zal inzakken. Juist dan is het be langrijk dat de neuzen in dezelfde richting wijzen Op Texel moeten we samen blijven werken aan kwaliteit. In mijn ogen betekent kwaliteit: servicegericht zijn, klantvriendelijk en je houden aan de afspraken. Om met het collegeprogramma te spre ken: "Zeggen wat je doet en doen wat je zegt". Om deze woorden waar te maken kan de publieksbalie een uitstekend instrument zijn. Andere grote projecten om naar vooruit te blikken zijn de afronding van het fietspad Westerweg, de ver dere invulling van haven Oude- schild, de nieuwe sector Grondge bied (per 1 maart 2003) en de cen trale hulpverleningspost aan de Pontweg. Dit project wordt door ons ook wel "Rood-wit-blauw" ge noemd vanwege de verschillende diensten die er een plaats zullen krijgen. De voorbereidingen zijn volop gaande en laten zich positief aanzien. En last but not least na tuurlijk de nieuwe gemeentewerf, waarvoor onlangs de eerste paal is geslagen. Als werkgever wil de ge meente goed onderdak bieden aan mensen en materiaal. Ook dat is kwaliteit. Maar eerst nog de laatste dagen van december. De kerst vier ik dit maal met op het eiland, maar met familie in de sneeuw. Met oud en nieuw ben ik weer bij u terug. Ik wens u een gezellige feestdagen, een goede jaarwisseling en een voorspoedig 2003! De burgemeester, Joke Geldorp-Pantekoek. Ondanks de uitgebreide bericht geving bemerken sommige be zoekers tot hun verrassing dat het terrein van gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg is veranderd in een grote kale vlakte. Inmiddels werkt de aannemer hard aan de fundering waarop de nieuwe gebouwen het komende jaar zullen verrijzen. De opening is gepland rond 1 de cember 2003. Tot die datum is gemeentewerken gevestigd aan de IJsdijk 9 in Oudeschild, op het terrein van Tatenhove (voorma lige PEN-centrale). Het is bijna niet voor te stellen, maar zelfs in het kolossale bedrijfs gebouw aan de IJsdijk is het woe keren met de ruimte. Gemeente werken (GW) beschikt over de helft van de oude centrale maar het wagenpark kan er slechts met veel passen en meten in terecht Naast drie vuilniswagens heeft GW nog 18 gele voertuigen, waaronder de be kende veegwagen, een kolken- zuiger, hoogwerker en de "rat- mobiel". Deze staan opgesteld in de enorme fabriekshal Op de boven verdieping zijn kantoren ingericht en is er een kantine (met zicht op zee). Het buitenterrein wordt bijna geheel benut voor opslag van materialen. Sommige onderdelen zijn in Den Burg gebleven, zoals de zoutop- slag, de timmer- en schilderruimte en het strandbeheer. "Soms lastig, maar gelukkig hebben we de telefoon", vertelt manager Jaap de Wijk Hij is blij dat de Texelaars de weg naar Oudeschild inmiddels goed weten te vinden. "Er komt vrij veel volk aan de balie. De containerkeet bij de poort werkt wat dat betreft goed. Het is direct dui delijk waar men moet zijn." De openingstijden van Gemeente werken (wintertijden): 08 00 - 12.30 en van 13.00 - 16 30 uur. Tel. 36 21 11 (servicebalie). Via ditzelfde num mer is de storingsdienst dag en nacht bereikbaar, uitsluitend voor noodgevallen en calamiteiten (dus met om een kapotte lichtmast te melden). U wordt dan automatisch doorverbonden met de GSM van de dienstdoende wachtman Een van de belangrijkste taken tij dens de winter is de gladheid bestrijding. Afgelopen maandag bleek dat nog maar eens. Vanaf maandagochtend 04.00 uur was gemeentewerken in touw. Met vier eigen wagens en één van Rijkswa terstaat werd zout gestrooid. De ij- zel, die in de nacht van zondag op maandag was ontstaan, bleek ech ter zeer hardnekkig en veel straten en wegen waren hierdoor lange tijd moeilijk begaanbaar. De strooi- ploegen reden tot maandagavond 21.00 uur door en men was van plan dinsdagochtend vroeg daarmee door te gaan. Wegens de invallende dooi was dat echter niet meer no dig. Voor gladheid bestaat een uitge breid draaiboek, dat ieder jaar wordt geactualiseerd. Ook voor deze win ter was dat gebeurd. De dienst doende gladheidwachter slaapt licht bij temperaturen rond het nul punt en staat midden in de nacht op om te kijken of er ijzel is. Stan daard zijn er 18 medewerkers die ploegendiensten draaien Per dienst gaan zes man met drie wagens op pad. Afgelopen weekend dus zelfs met twee extra voertuigen. Het strooischema is als volgt: 1. bus- De brandweer gaat vanaf januari op Texel controles uitvoeren op brand- meldinstallaties. Ongeveer 60 be drijven op het eiland hebben een (verplicht gestelde) installatie waar mee een beginnende brand in een vroeg stadium kan worden gesig naleerd. De installatie moet voldoen aan bepaalde normen (NEN), zoals een opgeleide functionaris en een onderhoudscontract. Er is echter te vaak loos alarm, waardoor de leden van de vrijwillige brandweer voor niks uitrukken. Er zijn dit jaar bij de alarmcentrale Alkmaar 695 meldin gen binnengekomen: automatische brandmelder 221 keer. hand brandmelder 1 keer, particuliere alarmcentrale 1 keer en storing in stallatie 472 keer. Van deze 695 meldingen zijn er 118 doorgemeld naar de brandweer Texel en heeft een repressieve actie (zowel over dag als 's nachts) van de vrijwilli gers tot gevolg gehad. Waaraan een installatie moet vol doen, kunt u lezen op de website www.texel.nl Meer informatie: J. Oudman (tel. 36 21 57) of D. Jongeneel (36 21 66). In januari 2003 is er geen raads vergadering, pas op dinsdag 11 fe bruari is het weer zover. Wegens de landelijke verkiezingen is het schema van de raadscommissies in januari gewijzigd. Maandag 20 januari 20.00 uur: Commissie Grondgebied Dinsdag 21 januari 20.00 uur: Commissie Werkwijze raad Woensdag 22 januari Geen vergadering Donderdag 23 januari 19.30 uur: Commissie Welzijn 21.30 uur: Commissie Middelen Tijdens de verbouwing van het gemeentehuis blijft u van harte welkom. Om het u gemakkelijk te maken, bevinden verscheidene publieksbalies geconcentreerd rond de entreehal, ingang Groeneplaats. Burgerzaken (pas poorten, burgerlijke stand, etc.) bevindt zich nu in de oude kan tine. Ook de klanten voor kassier en belastingen worden daar ont vangen. Voor bouwvergunningen, bestemmingsplannen en derge lijke kunt u terecht in het prieel. Texelaars die zondag 25 augustus hebben meegewandeld met gede puteerde H. Schipper zijn uitgeno digd voor de slotmanifestatie zon dag 19 januari in het nationaal park De Kennemerduinen. Bij voldoende animo wil de gemeente Texel zorgen voor gezamenlijk vervoer. Opgeven kan via tel. 36 22 16 of 36 21 52. De benedenverdieping van het ge meentehuis is nu éen grote lege ruimte. Net een balzaal, maar dan wel eentje waar momenteel flink wordt geboord, getimmerd en ge zaagd. De lange gang met diverse vertrekken bestaat niet meer. Na de interne verhuizing van de afgelopen weken zijn vele wanden uitgebro ken en staan alleen nog steunpila ren overeind. Hier komt in 2003 het nieuwe bedrijfsverzamelgebouw (BVG). Onder meer de toekomstige centrale publieksbalie (CPB), het Centrum voor Werk Inkomen (CWI) en uitzendbureau Start krijgen er een plaats. De komende maan den staan daarom in het teken van een ingrijpende verbouwing. De afdelingen van de oude bene denverdieping zijn inmiddels elders ondergebracht. Een groot deel is verhuisd naar de kantoorunits in het park achter het gemeentehuis en de voormalige bodewoning. Alle telefoonnummers blijven het zelfde. Het bedrijfsverzamel gebouw met centrale publieks balie moet klaar zijn op 1 mei 2003. Nederland mag in 2003 twee maal naar de stembus. De ver kiezingen voor Provinciale Sta ten op dinsdag 11 maart ston den al lange tijd vast. Door de val van het kabinet-Balkenende zijn daar echter nieuwe Tweede Kamer-verkiezingen bij geko men, op woensdag 22 januari. Iedere Texelaar die sinds vorige verkiezingen van 15 mei 2002 de stemgerechtigde leeftijd van 18 jaar heeft bereikt en nu voor het eerst mag stemmen, krijgt van de burgemeester een spe ciale uitnodigingsbrief. int Met ingang van 1 februari 2003 za cip het politiebureau in Den Burg geo pend zijn van maandag tot en me vnjdag van 9.00 - 17.00 uur. Tijden ier het weekend, van vrijdag 17.00 maandag 9.00 uur, is het bureau ge-kis sloten. Meldingen lopen dan via d« da meldkamer. Bij spoed belt men hehvo alarmnummer 1-1-2 en in andere <ur gevallen het algemene politienummei eg 0900 - 8844 Daarnaast kan men via de intercom bij de buitendeur van hel bureau Den Burg direct de meld kamer waarschuwen. Dienstdoende agenten komen dan zo spoedig mo gelijk in actie. Het voordeel van de nieuwe situatie dat de Texelse politie in het weekend steeds met twee surveillancewagens op straat is. Gedurende het zomerseizoen (juli en augustus) is het bureau aan de Kees omlaan wel zeven dagen per weeklLar geopend. Het bureau in De Koog gaat vin in de zomer ook weer open. Wa ec< de het depot aan de Reijer Keijser- bij straat aanwezig om uw klein che-Die misch afval aan te nemen. Ook kunt ap u terecht bij de ecokar die iedere spe twee maanden naar Texel komt; deti volgende keer is maandag 2 fe bruari 2003 !en dal pre rea Riet uit bermen. Gemeente-ver werken heeft de vorstperiode benut om riet uit de bermen te schuiven Na de jaarlijkse schouw waren ho pen riet blijven liggen omdat de bermen nog te slap waren, o.a langs de Postweg. Tijdens het over leg van B&W met de dorps commissie Eierland waren hierover vragen gesteld middels uitgevoerd, zo heeft in de dorpen verheugd teerd. In vergelijking met zijn vorige kring noemt De Wijk de lijke organisatie compact. "De minis ter kwam ik nooit tegen, maar hie! zie ik de wethouder twee keer pe week. Politiek en burger zijn bij de gemeente heel dichtbij." De ko mende tijd staat natuurlijk ook in he1 teken van nieuwbouw Jaap de Wijf ziet er naar uit. "De nieuwe gemeen tewerf wordt moderner, maar nie' totaal anders", verklapt hij alvast

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 16