'Vooral oudere mensen zitten al op de uitkijk' Film Toegewijd krantenbezorgster oogst waardering *TFXFI SF - COURANT*- Kerstmarkt in Den Burg Kerstprogramma Cinema Texel Kinderkerstfeest Agenda Medische zorg teso Kerkdiensten Hulpverlening Colofon Radio Texel 06 VRIJDAG 20 DECEMBER 2002 De bezorgers van de Texelse Cou rant vormen de laatste schakel tussen het nieuws en de lezer en zijn alleen daarom al onmisbaar. Eenvoudig hebben ze het niet, want ook in weer en wind moeten ze er met zware fietstassen op uit om hun werk te doen. Toch is het verloop erg klein, een bewijs van grote toewijding. De abonnee kan zijn of haar waardering laten mer ken door het kaartje van de bezorger met goede wensen voor de kerstdagen en het nieuwe jaar te beantwoorden met een (kleine) fooi. Marian Krotje is één van de eenender tig bezorgers van de Texelse Courant Samen met echtgenoot Jan zorgt ze ervoor dat de 296 abonnees in Oosterend tweemaal per week op tijd hun lijfblad in de bus hebben. Geen geringe prestatie, maar om waarde ring vragen doet ze niet. 'Ik ga echt niet overal aanbellen om die kaartjes te overhandigen. Ik kan me voorstel len dat de jeugd dat doet, want het levert vast een aardig extra zakcentje op, maar ik begin er niet aan. Het gebeurt trouwens wel dat er zomaar een envelop in de bus ligt of een flesje wijn wordt bezorgd. Dat is natuurlijk erg leuk.' Krotje bezorgt de Texelaar sinds een jaar of drie. Haar ervaring is echter oen stuk groter. 'Ik heb twaalf jaar lang ochtendkranten rondgebracht. T|a, hoe gaat dat? Mijn zoon is er ooit mee begonnen Toen hij het druk kreeg op school, heb ik het overge nomen. Een tijd lang bezorgde ik ze allevijf: de Helderse Courant, de Te legraaf. Trouw, de Volkskrant en het Algemeen Dagblad. Op een gegeven moment vertelde Ria Betsema, die de Texelse Courant bezorgde, dat ze er op vrijdag wel vanaf wilde. Dan kwam haar man van zee en wilde ze wat meer tijd vrij hebben. Ik ben toen bij gesprongen. Een tijd later zei ze er wel helemaal vanaf te willen en heb ik het van haar overgenomen. Met die ochtendkranten ben ik toen gestopt. Anders zou er wel heel veel tijd in zijn gaan zitten Dat vonden ze niet leuk bij die andere kranten, want het is kun je nog wel een scholier krijgen, omdat die na schooltijd wordt be zorgd. Maar de ochtendkranten arri veren om kwart over zeven in Ooster end en dan hebben maar weinig mensen tijd of zin. Ze hebben me nog wel eens gevraagd het voor een tijdje trainde bezorger - bij de drukkerij van Langeveld en de Rooy op de Spm- baan in Den Burg de folders ophaalt die 's middags met de krant moeten worden bezorgd Als dat er meerdere zijn. maakt ze er voor elke krant een pakketje van. een karwei waarmee ze gestopt en vrijwel huis-aan-huis be zorgd. Wat er in staat, weten de Krot jes dan meestal nog niet. 'Soms heb ben we tijd om tussendoor koffie te doen en even in de krant te kijken, maar dat komt er niet vaak van.' Het antwoord op de vraag "staat er nog wat in?" moeten ze dan ook meestal schuldig blijven. De vraag wordt veel gesteld 'Vooral oudere mensen zit ten al op de uitkijk En als je eens een keertje wat later bent. omdat |e bij voorbeeld 's ochtends niet in de ge legenheid bent geweest om de fol ders te doen, dan krijg je dat meteen te horen. Dat is het voordeel van het bezorgen van de Texelaar. Het is ei- Marian Krotje bezorgt samen met haar man Jan 296 kranten m Oosterend. te doen. maar hoelang is een tijdjeongeveer een uur bezig is, Voor je het weet zit je er weer voor jaren aan vast. Hoewel ik moeilijk nee kan zeggen, heb ik toen toch gewei gerd. De ochtendkranten worden nu in Oosterend bezorgd door iemand die iedere dag met een busje uit Den Burg komt. En deels door Joke Vla ming. die in tijd van nood ook wel eens voor mij heeft bezorgd. En ik voor haar.' De Oosterendse. die eens per maand ook de dorpskrant Strendemieuws verspreidt, heeft nooit een hekel ge had aan het bezorgen van kranten, hoewel er een hoop tijd in gaat zitten. Iedere dinsdag en vrijdag is ze er ongeveer tweeëneenhalf uur mee (Foto Joop Rommets) bezig. Dat begint al 's ochtends, wan- lang nietmakkelijk om een.bezorger npecechtgenpot Jan - die van beroep te vinden. Voor de Texejse ,Cour^rjt postbode is.én dus zelf ook een ge- al naar gelang het aantal, 's Middags haalt Jan de kranten op van de Spinbaan. direct nadat die op Texel zijn gearri veerd (de kranten worden gedrukt in Harlmgen). Vervolgens zijn ze samen nog ongeveer een half uur bezig één pakketje folders tussen iedere krant te schuiven. Ze hebben daarvoor de hele eettafel nodig. 'Het is helemaal raar als er eens géén folder bij zit. Dan is het zo'n dun stapeltje. Dat gebeurt een enkele keer. Maar in de decembermaand is het steeds goed raak. Deze week zat ook de Spin- baan-kalender erbij. Die heb ik 's och tends maar vast apart rondgebracht, want anders was het zo'n vracht ge worden.' Tenslpttp typrdjgp jd.p krapten - soms met.veel mpeite - jn de/if jstassen'"tie douche hebt gestaan, ben je het gen. Ik heb ook wel eens alleen maar folders rondgebracht, maar daar is niks aan. Die mag je wel houden, zeg gen ze dan.' Ze heeft een vast rondje, waarvan ze vrijwel nooit afwijkt. 'Een enkele keer doe ik 'm wel eens andersom, zodat de mensen die altijd achterin zitten de krant ook eens vroeg hebben. Maar het liefst doe ik het op de gewone manier. Dat werkt het makkelijkst, je hoeft er met bij na te denken. Doe ik het rondje andersom, dan kom je toch anders bij de voordeur en dat werkt niet.' Hoewel ze de voorkeur geeft aan 'een lekker weertje', kan ook regen haar met echt deren. 'Nat is nat, dat merk je op een gegeven moment niet meer. f n als je n§ afloop even lekker onder snel vergeten. Bij regen houd ik wel altijd angstvallig de tassen dicht, want op een natte krant zit niemand te wachten.' Hoewel Krotje zeker niet van plan is snel met haar werk te stoppen, komt er toch ooit een einde aan. beseft ze. 'Als Jan met de VUT gaat. willen we er toch vaker op uit met de caravan. Ik kan me voorstellen dat ik dan stop met bezorgen Want voor het geld hoefje niet te doen, het is heus geen vetpot. En ik heb een hele lieve doch ter en een hele lieve schoonzus, die het graag eens van me overnemen, maar ik zou het vervelend vinden om steeds voor vervanging te moeten zorgen. Maar voorlopig ga ik nog wel even door.' Ter verhoging van de kerstsfeer orga niseert de folklorestichting van Den Burg een speciale markt in de stijl van Charles Dickens. Op de Groene- plaats staan zondag 22 december van 13.00 tot 17.00 uur allerlei kraam pjes, de kerstman maakt een rondje, er worden mandarijnen en glaasjes glühwein uitgedeeld en voor kinderen zijn er oud-Hollandse spelletjes, waaraan ze tegen een kleine vergoe ding kunnen meedoen Verspreid door het centrum brengen muzikan ten kerstmuziek ten gehore. Samen vormen ze een bont gezelschap. Zo zingt een koor van medewerkers van het Maartenhuis populaire Neder landse, Engelse, Duitse en Latijnse liederen, maar zal ook zwaarder werk te horen zijn. Blue Christmas, dat al eerder op Texel optrad, bestaat uit gitaristen Ed Braakman en Ronald Schouten en drummer Paul Bruyn, allemaal afkomstig uit Alkmaar. Het dameskoor IdeeFixe uit Delft bestaat al enige jaren en verzorgde in die tijd optredens in Nederland en Schot land Op het programma staan natio nale en internationale evergreens. Texelaars Johan Ran (orgel) en Gerhard Smeenk (viool) spelen uit eenlopend werk in de hervormde kerk. Een Texelse bijdrage komt daar naast van accordeonist Frans en zan geres Lies Pieterse en een accordeongroep rond Bert Kemper. Topattractie is Providence, een folkgroep uit Dublin, die op straat een voorproefje geeft van het optreden dat 's avonds in Question Plaza plaatsvindt. Filmnieuws In Cinema Texel draait de hele kerstvakantie 'Lord of the rings: The two towers', het tweede deel van de verfilming van Tolkiens we reldberoemde meesterwerk, dat in Nederland 'In de ban van de ring' heet. Daarin trekken hobbits Frodo en Sam verder richting Mordor, om hun taak - het vernietigen van de machtige Ene Ring waar de slechte Sauron naar op zoek is - te volbrengen. Hierbij krijgen ze hulp uit onverwachte hoek. Ondertus sen proberen Merry en Pippin te ontsnappen uit de handen van een Orc-leger en helpen Legolas, Aragorn en Gimli koning Theoden van Rohan in zijn strijd tegen de legers van Saruman Nieuw en eveneens te zien tot be gin januari is 'Snow dogs', gere gisseerd door Brian Levant en met Cuba Gooding jr en M. Emmet Walsh als hoofdrolspelers. De film gaat over tandarts Ted Brooks uit Miami, die er achter komt dat hij genoemd wordt in een testament en naar Alaska reist om zijn deel op te halen. Er aangekomen hoort Brooks dat zijn erfenis uit een team sleehonden bestaat. Ondanks het advies om de honden af te staan en terug te keren naar zijn 'eigen' klimaat, besluit hij de beesten te houden en ermee te leren racen. Geprolongeerd is de romantische komedie 'My big fat Greek wed ding', over de Griekse Toula, de ongetrouwde dochter van restau- ranteigenaarGus Portokalos. Gus gelooft dat alle kennis afkomstig is uit Griekenland. Hij raakt dan ook over z'n toeren wanneer zijn doch ter verliefd wordt op lan, die zijn wortels niet in Griekenland heeft. De familie Portokalos ziet de zaken anders en doet er alles aan om Gus duidelijk te maken dat je niet per se Grieks hoeft te zijn om een geschikt iemand te zijn. Ook publiekstrekker nummer één, het vervolg op 'Harry Potter', is nog tot begin januari te zien. De film draait in twee versies: de ondertitelde 'Harry Potter and the chamber of secrets' en de in het Nederlands nagesynchroniseerde 'Harry Potter en de geheime ka mer' Centrale figuur is uiteraard tovenaarsleerling Harry Potter. Hij krijgt vlak voor zijn tweede jaar opl de Hogwarts School voor Hekse-Ë rij en Tovenarij de waarschuwingF dat zijn terugkeer op de school tot een ramp zal leiden. Harry gaal toch en komt er dan achter dat hi nog steeds wordt gehaat door pro fessor Snape en zijn klasgenoo Dracoo Malfoy. Maar er is ook goed nieuws: de beroemde schrij ver Gilderoy Lockhart is de nieuwe leraar in Duistere Krachten. Na een tijdje worden enkele studenten versteend aangetroffen. De grote vraag is wie of wat hiervan de oor zaak is. Ook Harry behoort tot de verdachten De film duurt ruim 160 minuten. 'Loenatik de moevie' is gebaseerd op de bekende televisieserie over de Maioor, dokter Doolittle, Bep, Fats en mevrouw De Haas. In de film moeten deze bijzondere be woners van de psychiatrische in richting Zonnedael verhuizen De oude kliniek vertoont zoveel man kementen dat de patiënten weg moeten. Dokter Bomhoff heeft een goed alternatief: Binnenzorg, een gesloten inrichting waar veel an dere patiënten verblijven. In de nieuwe kliniek gelden echter ge heel andere regels dan de vijf pa tiënten gewend waren en dat geeft genoeg gekkigheid voor een heuse speelfilm. Voor de jongste jeugd (en hun ouders en grootouders) draait 'Pietje Bell'. Het ondeugende maar goudeerlijke joch werd bedacht door de schrijver Chris van Abkoude, die zijn eerste boek over hem schreef in 1914. In de film richt hij zijn katapult op het kale hoofd van drogist Geelman en wanneer hij vervolgens ook nog de nieuwe bril van diens zoon Jozef kapotschiet, slaat Pietje Bell op de vlucht. Het blijkt het begin van een groot en spannend avontuur. De gereformeerde kerk in Den Burg biedt zondag 22 december onderdak aan een kerstviering voor kinderen, hoewel ook ouderen welkom zijn. Voor elk kind ligt een presentje klaar. Het betreft een gezamenlijke diem van de hervormde en de gerefoi meerde kerk, georganiseerd door d zondagschool en de nevendienst va beide kerken. Het feest begint or 17.00 uur. Na afloop wordt gecoi lecteerd. als bijdrage in de kosten Vrijdag 20 december: Om 18 30 uur begint in dorpshuis De Hof in de Koog een kerstviering met medewerking van het Texelse Christelijk Mannenkoor. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in De Mars begint om 20.00 uur de derde wedstrijd om het Texels kampioenschap klaver jassen. In de RK kerk van Den Burg wordt een volkskerstzang gehouden met medewerking van de Singers of the Lord. het Texels Christelijk Mannenkoor, fanfarekorps DEK uit Den Hoorn, Rachel Barnard (piano) en Nisheeta Barnard (slag werk). Aanvang 20.00 uur. De toe gang is gratis. Vanavond zijn er in winkels in Den Burg kerstoptredens van leerlin gen van de Muziek- en Dans school. De finale wordt gehouden in Question Plaza. In Cinema Texel draaien Loenatik de moevie (aanvang 13.00 uur). Pietje Bell (13.30 en 16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Harry Potter (15.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Pot ter (aanvang 18.30 uur), Snow Dogs (19 00 uur), My big fat Greek wedding (21.30 uur) en Lord of the rings: the two towers (21.45 uur). Zaterdag 21 december: Iedere zaterdag en zondag en tweede kerstdag kan een kijkje worden genomen in het atelier van kunstenares Astrid Faber, Witte- weg 3b in Den Hoorn. Er hangen schilderijen, foto's en werken van gemengde technieken. Het atelier is open van 13.00 en 17.00 uur (en op afspraak). Ingrid Uitgeest verzorgt een work shop kerststukjes maken in dorps huis De Hof in De Koog. Aanvang 14.30 uur. Kunstenaarscollectief Waantij opent in Tusse de Banke in Den Burg om 16.00 uur de expositie Territorium. Question Plaza houdt vanavond een party met zeventiger en tach tigerjaren muziek, met DJ's Gauke van Lingen en Fred Winkel. In Cinema Texel draaien Loenatik de moevie i(aa.ovang 13.00 uur). Pietje Bell (13.30 en 16 00 uur), de Nederlands gesproken versie van Harry Potter (15.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Pot ter (aanvang 18.30 uur), Snow Dogs (19.00 uur), My big fat Greek wed ding (21.30 uur) en Lord of the nngs: the two towers (21.45 uur). Zondag 22 december: In EcoMare begint om 12.00 en 14.00 uur de poppenkastvoorstel ling Jonas Jan. voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. Van 13.00 tot 17.00 uur wordt in het centrum van Den Burg een kerst markt gehouden. Verspreid door het centrum brengen diverse muzi kanten kerstmuziek ten gehore. Kunstenaar Jan Sierhuis opent om 15.00 uur een nieuwe expositie in Galerie Posthuys Texel in De Koog met zijn eigen schilderijen en bron zen beelden van Marinus Klap. In de gereformeerde kerk van Den Burg begint om 17 00 uur een kerstviering voor kinderen Deze is georganiseerd in samenwerking met de hervormde kerk. Ook oude ren zijn welkom. In 't Schoutenhuys in Den Burg treedt vanavond een gelegen heidsformatie op die a capella kerstliederen ten gehore brengt. In Question Plaza begint om 20.30 uur een folkconcert van de Ierse groep Providence. Toegang €10.-. In Cinema Texel draaien Loenatik de moevie (aanvang 13.00 uur). Pietje Bell (13.30 en 16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Harry Potter (15.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Pot ter (aanvang 18.30 uur), Snow Dogs (19.00 uur). My big fat Greek wed ding (21.30 uur) en Lord of the rings: the two towers (21.45 uur). Maandag 23 december: Schapenboerin Renske van den Tempel neemt bezoekers in de stal van boerderij De Noordkroon (Nieuwlanderweg 10) mee terug naar de geboorte van Jezus. Aan vang 13.00 en 15.00 uur, entree €3.50 (kinderen en volwassenen). Warm aankleden. Van 17.00 tot 21.00 uur wordt op het plein van vakantiecentrum De Krim bij De Cocksdorp een kerst markt gehouden. Om 14.30 uur komt de oudere doopsgezinde zusterkring bijeen voor een adventsviering. In de doopsgezinde kerk in Den Burg begint om 19.30 uur een kerst- samenzang. Met medewerking van het Koninklijk Texels Fanfarecorps. In Cinema Texel draaien Loenatik de moevie (aanvang 13.00 uur). Pietie Bell (13.30 en 16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Harry Potter (15.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Pot ter (aanvang 18.30 uur), Snow Dogs (19.00 uur). My big fat Greek wed ding (21.30 uur) en Lord of the rings: the two towers (21.45 uur). Dinsdag 24 december: Schapenboerin Renske van den Tempel neemt bezoekers in destal van boerderij De Noordkroon (Nieuwlanderweg 10) mee terug naar de geboorte van Jezus. Aan vang 13.00 en 15.00 uur, entree €3,50 (kinderen en volwassenen). In EcoMare begint om 12.00 en 14.00 uur de poppenkastvoor stelling Jonas Jan, voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. Onder de kerstboom in de Kikkertstraat in De Cocksdorp wor den van 19.00 tot 20.00 uur kerst liedjes gezongen. Voor de hervormde kerk in De Koog begint om 19.00 uur een kerst- samenzang. Met medewerking van het Koninklijk Texels Fanfarecorps en zangeres Dory Kuip en Gijs Ver schoor. Discotheek de J'elleboog in Den Burg is vanaf 20.00 uur het strijd- toernooi van een kerstdarttoernooi. In Cinema Texel draaien Loenatik de moevie (aanvang 13.00 uur). Pietje Bell (13.30 en 16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Harry Potter (15.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Pot ter (aanvang 18.30 uur), Snow Dogs (19.00 uur). My big fat Greek wed ding (21.30 uur) en Lord of the rings: the two towers (21.45 uur). Teso zet vrijdag (vandaag) en maandag van 9 35 tot 16.05 uur een extra boot in en verzorgt dan ie der half uur een afvaart, zowel vanaf Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bellen naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krij gen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer ver meld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werk dag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging van jonge kinde ren. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Parenta Zorg, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg, tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18 30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulanceven/oer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst Spreekuur van 9 00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopvang huiselijk geweld, tel. 08-71901775. Jongeren Informatie Punt: voor vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, seksuali teit, verslavingen en vrije tijd. Openingstijden dinsdag en woens dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tus sen 10.30 tot 12.30 uur. Texel als vanuit Den Helder. Er wor den geen wachttijden verwacht. Woensdag 25 en donderdag 26 de cember (eerste en tweede kerst dag) wordt er gevaren volgens de zondagsdienstregeling. De eerste boot vertrekt op die dagen om 8.05 uur vanaf Texel en 8.35 uur vanuit Den Helder. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Vr. 20 8.30 en 21.16 u. Za. 21 9.15 en 21.45 u. Zo. 22 9.35 en 22.05 u. Ma. 23 10.10 en 22.35 u. Di. 24 10.40 en 23.25 u. Wo. 25 11.20 en - u. Do. 26 0.04 en 12.04 u. Vr. 27 1.00 en 12.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 27 december op om 08 47 uur en gaat onder om 16 32 uur; 21 december springtij. 27 december laatste kwartier. 29 december doodtij. Zondag 22 december 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. PA. den Braanker, gezamenlijke dienst; 17.00 u. gezamenlijk kinderkerstfeest in de gereformeerde kerk. Den Hoorn: 19.30 u. ds. J Vlasblom en pastor E. Moltzer, adventsviering mmv Tex. Chr. Mannenkoor. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen, doopdienst; 19.00 u. dhr. M.D. Kuiper. Oudeschild: 11.00 u. ds. PA. den Braanker. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. de Jong uit Waddinxveem, feestelijke dienst mmv het Cocksdorper koor. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 9.30 u. ds. PA. den Braanker, gezamenlijke dienst in her vormde kerk; 17.00 u. gezamenlijk kinderkerstfeest in de gereformeerde kerk. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooster end: 10.00 u. leesdienst; 18.00 u. leesdienst Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al on in sdvertontiocontracton on aanbiedingen daartoo zijn van locpawmg do Regolen voof het Advcrlcntiowezon van de Stichting ROTA. gevestigd Ie Amatordam zoals ge deponeerd t*i do Kamer van Koophandel ®n Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regolen voor het Advcrtcntiewezon wordt op uw vorzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80 Per jaar 59,60 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. G. Duijker uit Veenendaal. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat geen viering; zon. 10.45 u. herenkoor. Den Hoorn: zon. 19.30 u. oecume nische adventsviering in hervormde kerk. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Een rein volk eert Jehovah; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Neutrale christenen in de laatste dagen. Een woord van troost zonder gevoel is nietszeggend. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Kerstuitzending. Met het kerst hoorspel 'De Westen' en de vraag 'Is Texel klaar voor de Kerst?' 18 00 u Muziek met Marco 19 00u Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit doorpsgezmde kerk Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13 00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19 .00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21 00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Kerstmuziek 23.00 u. Kerstnachtdienst, rechtstreekse uitzending uit de rooms-katholieke kerk Den Burg. Het volledige kerstprogramma wordt gepu bliceerd in de krant van dinsdsg 24 decem ber.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2