UU /X/yv x UO optiek <?a yy yyy y °ptiek DECEMBER IS AL DUUR GENOEG, MAAK DAAROM NU EEN KEUZE UIT ALLE AANBIEDINGEN VAN HET AFGELOPEN JAAR WINNUBST s-A^ WINNUBST Officiële I berichten f* 2EXEi§^,COURANT. AANBIEDINGEN!! Groeneplaats 6 f f 4 JS J? <s Groeneplaats 6 a 310676 A^o<v^ o4^ y a 310676 '.-4U' Ruimtelijke ordening SI Verkeersbesluiten 'Jgj Milieubeheer Verkiezingen 22 januari 2003 Correcties Wie Wat Waar VOOR DE MOOIERE CADEAU-ARTIKELEN Verse Zalmfilet 100 gr 1,40 Verse Victoriabaarsfilet 1,20 Atlantische Tongrolletjes 1,40 Gerookte Zalm 100 gr 2,50 Gerookte Palingfilet 100 gr 3,50 Hollandse Garnalen 100 gr 3,50 Krabsalade 150 gr 1,80 Grote gamba's per stuk 1,00 10 voor 9,00 VISCENTER WADDENZEE Start januari 2003: spelcursus voor vrouwen Gordon-cursus ouders en opvoeders VRIJDAG 20 DECEMBER 2002 Aangevraagde bouwvergunningen H. v/d Park voor het plaatsen v.e serre en verande ren van een bijkeuken a/h Vermaningspad 4 te De Waal (ontvangen 4 december 2002); PC. van der Voort voor het plaatsen v.e. woonhuis a/d Schipper Boon straat te De Cocksdorp (ontvangen 12 december 2002); A. Schraag en F.R. Huijsman voor het plaatsen v e. woonhuis a/d Schipper Boonstraat te De Cocksdorp (ontvangen 12 december 2002); S. Stark voor het plaatsen v.e. schuur/loods a/d Vuurtorenweg 54 te De Cocksdorp (ontvangen 13 december 2002); A. v d. Vis-v.d. Vis voor het plaatsen v.e. woonhuis a/d Achtertune 7a te De Cocksdorp (ontvangen 13 de cember 2002); A. Bouthoorn en B. de Boer voor het veranderen/vergroten v.e woonhuis a/d De Ruyter- straat 122 te Oudeschild (ontvangen 13 december 2002); Zegel Retailing bv voor het veranderen van een woonhuis tot twee woningen a/d Parkstraat 26-30 te Den Burg (ontvangen 13 december 2002); E.K.J. Schneider voor het gedeeltelijk veranderen v.e zomer huis a/d Roggeslootweg 773 te De Cocksdorp (ont vangen 13 december 2002); M. Kok voor het vergro,- ten v.e. woonhuis a/d Korfbaeck 2 te Den Burg (ontvangen 16 december 2002); T. Rijkers voor het vergroten v.e. woning a/d Verlorenkost 12 te Ooster end (ontvangen 17 december 2002); ZPC-TX'7T voor het plaatsen v e opslagruimte a/d Slingerweg 40 te Den Burg (ontvangen 17 december 2002); D. Heiligers voor het veranderen v.e. woonboerderij tot woonhuis a/d Oosterweg 20 te Oosterend (ontvangen 17 de cember 2002; M.H.G. Wijtten voor het gewijzigd uit voeren v.e bouwplan waarvoor reeds eerder vergun ning is verleend a/d Postweg 154 te De Cocksdorp (ontvangen 17 december 2002); H. Atteveld voor het plaatsen v.e. serre a/d Ruigendijk 14 te De Koog (ont vangen 17 december 2002); S.O.W. wadden gemeente Texel voor het plaatsen v.e. kerkelijk cen trum a/d Oesterstraat 11 te Oosterend (ontvangen 17 december 2002); R. Kikkert voor het geheel vernieu wen v.e. woonhuis a/d Boodtlaan 60 te De Koog (ont vangen 18 december 2002). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld Verleende bouwvergunningen en goedgekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepubliceerd Verleende bouwvergunningen H.R. Westerlaken voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Schoorwal 39 te Den Burg (verzonden 12 decem ber 2002); B. Vlaming voor het gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds bouwvergunning is ver leend a/d Abbewaal 5 te Den Burg (verzonden 12 december 2002); J. Vlaming voor het plaatsen v.e. blokhut a/d Burgerhoutstraat 6 te Den Burg (verzon den 13 december 2002); Gebr. Nouwen voor het ge wijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds bouw vergunning is verleend a/d Zeekraal 6 en 8 te De Koog (verzonden 13 december 2002); T. Verlaan voor het veranderen v.e. zomerhuis en plaatsen v.e. dakkapel a/d Roggeslootweg 735 te De Cocksdorp (verzonden 13 december 2002); J.J. Dekker voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Commandeurssingel 6 te Oudeschild (verzonden 13 december 2002); Aannemersbedrijf Hans Veeger voor het plaatsen v.e. garage a/d Maricoweg 2b te Den Burg (verzonden 13 december 2002); Hotel 't Gouden Boltje voor het plaatsen v e. serre en berging a/d Dorpsstraat 228 te De Koog (ver zonden 16 december 2002). Goedgekeurde melding bouwvoornemen J. Kooger voor het plaatsen ve berging a/d Commandeurssingel 20 te Oudeschild (verzonden 13 december 2002); J. Eelman voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Bernhardlaan 105 te Den Burg (verzon den 13 december 2002); R. Blankevoort voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Laagwaalderweg 34 te De Waal (verzonden 13 december 2002) Verleende sloopvergunningen J. Veeger voor het slopen v.e opslag a/d Van Neckstraat 11 te Oudeschild (verzonden 13 decem ber 2002); J.M. Boon voor het slopen v.e. woonhuis en garage/berging a/d Krimweg 8 te De Cocksdorp (verzonden 13 december 2002). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zi/n bekend gemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschriiving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht. Post bus 252, 1800 AG Alkmaar kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2 12 van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking (1) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19. lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan van J Vlaming voor het geheel vernieuwen v.e. woon huis met garage a/d Achtertune 26 te Oosterend Het bouwplan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf23 december 2002 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0.18 van de sector Grond gebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van tennzage- ligging kan een ieder sch'iftelijk zijn zienswi/ze kenbaar maken. Voornemen tot medewerking (2) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19. lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan van: T.B. Zijm voor het uitbreiden v.e. woonhuis a/d Wil- helminalaan 50 te Den Burg Het bouwplan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmings plan De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 23 december2002 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0.18 van de sector Grond gebied van het gemeentehuis Gedurende de termijn van terinzage- ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Monumentenwet De burgemeester van Texel brengt ter openbare ken nis dat op grond van artikel 11 van de Monumenten wet 1988 een aanvraag om monumentenvergunning is ingediend door: D. Heiligers voor het restaureren en verbouwen van een voormalige stolpboerderij tot stolpwonmg aan de Oosterweg 20 te Oosterend De aanvraag om monumentenvergunning ligt vanaf 23 december 2002 gedurende 14 dagen ter inzage op kamer 0 18 van de sector Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter- mzageliggmg kunnen belanghebbenden schriftelijk zienswijzen indie nen bi/ het college van Burgemeester en Wethouders. Verleende vrijstelling Burgemeester en Wethouders verlenen vrijstelling op basis van artikel 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het verplaatsen van Schraag Straat werk (inclusief detailhandelsactiviteiten) naar Schilder- weg 269 te Oudeschild Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden be sluit waartegen het is gericht. Wit wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar Sector Bestuursrecht Postbus 252. 1800 AG Alkmaar kunt verzoeken een voorlopige voorziening te tref fen Bovengenoemd besluit kunt u inzien bide sector Grondgebied, kamer 0 12 van het gemeentehuis Burgemeester en Wethouders hebben de volgende verkeersbesluiten genomen het afsluiten voor alle verkeer van de Groeneplaats, de Parkstraat en de Elemert, vanaf de Warmoesstraat tot de Parkstraat, op zondag 22 december 2002 van 12.00 tot 18.00 uur; het afsluiten voor alle verkeer van de Kikkertstraat op 28 december 2002 van 9.00 tot 16.30 uur. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze beslui ten bii burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd Het bezwaarschrift dient tenminste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar: zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaar schrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bi/ de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoek schrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Acceptatie melding Burgemeester en Wethouders hebben een melding van de heer M.H.G Wijtten, Postweg 154 te De Cocksdorp op grond van artikel 8.19 van de Wet mi lieubeheer geaccepteerd. De melding voorziet in het veranderen van de inrich ting ten opzichte van het reeds vergunde. De veran deringen bestaan uit: afname van de te houden dieraantallen binnen de inrichting; afname van de hoeveelheid opgeslagen mest, afname van het aantal ventilatoren en andere moto ren. Aannemelijk mag worden geacht dat hetgeen hierbo ven beschreven een gunstig effect heeft op hetgeen reeds vergund werd. Derhalve kan worden volstaan met onderhavige melding. Vanaf maandag 23 december 2002 tot en met 3 februari 2003 liggen de melding en alle daarvoor relevante openbare stukken dagelijks van 8 30 tot 12.30 uur ter inzage op het bureau Milieu in het gemeente huis (bovenste verdieping, kamer 2.05) Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toegelicht. Tegen het besluit tot acceptatie kan een ieder binnen de inzagetermi/n bi/ Burgemeester en Wethouders schriftelijk bedenkingen inbrengen. De schriftelijke bedenkingen dienen geadresseerd te worden aan het college van Burgemeester en Wethouders van Texel. Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De persoonlijke gegevens van degene die schrif telijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom ver zoekt, niet bekendgemaakt Wie bezwaar heeft gemaakt kan binnen de bezwarentermijn de Voor zitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrok ken belangen, dat vereist Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer H Kuiper, bureau Milieu, tel 36 21 88 Revisievergunning Burgemeester en Wethouders hebben op grond van artikel 8.4, lid 1 van de Wet milieubeheer een revisie vergunning verleend aan de Gebroeders Ran voor een inrichting ten behoeve van het telen, behandelen en op- en overslaan van bloembollen alsmede het hou den van schapen aan de Muyweg 3 te De Cocksdorp. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Het be sluit is met gewijzigd ten opzichte van het ontwerp besluit. Vanaf maandag 23 december 2002 liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12 30 uur de vergunning en alle daaraan voorafgegane openbare stukken ter inzage op de afdeling milieubeheer in het gemeentehuis (bovenste verdieping, kamer 2 05) Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toegelicht Uitsluitend wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp-besluit; wie bedenkingen heb ben tegen eventuele afwijkingen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerp-besluit; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen Met ingang van de dag na de datum van de terinzageleggmg, is bin nen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak Postbus 20019, 2500 EA s- Gravenhage Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer H Kuiper, bureau Milieu, tel 36 21 88. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Texel maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 22 januari 2003 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging door schriftelijke aanvraag 1 Bij Bureau burgerzaken van de gemeente zijn kos teloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoek schriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de verkiezing, door de kiezer worden in gediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 10 december 2002 als kie zer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemach tigde op te treden, moet op dinsdag 10 december 2002 als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemach tigde een volmachtbewijs. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. B. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een an dere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kie zer over te dragen. 7 Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op dinsdag 10 december 2002 in hetzelfde stem- district als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitslui tend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stem- district waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) volmachten aannemen. Een volmachtgever is met bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Stembureau naar keuze Bij de Tweede Kamer verkiezingen van woensdag 22 januari 2003 is het een kiezer toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Schriftelijke aanvraag 1Bij Bureau burgerzaken van de gemeente zijn kos teloos formulieren verkrijgbaar voor verzoekschrif ten om in een stembureau naar keuze aan de stem ming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift, alsmede de oproepingskaart (indien reeds verstrekt), moeten uiterlijk op de veer tiende dag voor de verkiezing, door de kiezer wor den ingediend bij de burgemeester van de ge meente, waar hij/zij op dinsdag 10 december 2002 als kiezer is geregistreerd 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondelinge aanvraag 1 De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de oproepingskaart, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de verkiezing de oproepingskaart over te leggen bij Bureau burgerzaken van zijn/haar woonplaats op dinsdag 10 december 2002. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wórdt omgezet in een kiezerspas. Minder-valide kiezers De burgemeester mevr. mr. C.J. Geldorp-Pantekoek maakt bekend dat alle stemlokalen op woensdag 22 januari 2003 op zodanige wijze zullen zijn ingericht, dat voor minder-valide kiezers de mogelijkheid bestaat daar zelfstandig hun stem uit te brengen. Bij de samenstelling van de gemeentegids Wie Wat Waar betrachten wij grote zorgvuldigheid. Deson danks kunnen er fouten insluipen, waarvoor onze welgemeende excuses. Correcties: blz. 19 Fotogalerij van het gemeentebestuur Bij de heer F.R. Visman hoort als partij uiteraard D66 vermeld te staan i.p.v. PvdA. blz. 21 Bezwaar- en Beroepschriftencommissie vz.: J.D. Roeper, leden G.J.J. Weijers, A.F.F. Ooster- baan, mr. F.R. Visman, P. Standaart, E. Hercules, mw. M.A. van der Spek-Trap blz. 22 Aanvragen van paspoort of Europese identiteitskaart (tevens legitimatiebewijzen) Op werkdagen kunt u van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de balie van bureau burgerzaken een reis document aanvragen. Het duurt vnf werkdagen voor dat u uw nieuwe reisdocument kunt afhalen. Bij de aanvraag is het volgende nodig: 1 recente identieke pasfoto(kleur of zwart-wit; u dient recht van voren te zijn gefotografeerd, de achtergrond dient egaal te zijn); (zie verderde tekst van de WWW) blz. 31 Reinigingsdienst - grof vuil Materialen van enige waarde kunnen niet meer ge bracht worden bij of afgehaald door Stichting Kring loop Texel. Deze bestaat niet meer. Toevoegingen: blz 5 Telefonische hulpdiensten Safehouse Texel (bij huiselijk geweld) 08-71901775 blz. 51 Patiënten-/belangenverenigingen Reumavereniging Texel Secr.: D. Sijtsma, Wagemakerstraat 24, 1791 EK Den Burg, 312486. blz. 66 Sportverenigingen Basketbalvereniging De Mareis Secr.: Bosrandweg 415, 1796 NG De Koog, tel 317008. blz. 72 Telefonische hulpdiensten Safehouse Texel, Tel. 08-71901775, dag en nacht bereikbaar, e-mail: safehousetexel@hotmail com Ben jij als vróuw, man, jongen of meisje slachtoffer van huiselijk geweld of zijn er andere situaties waar bij je jezelf niet meer veilig voelt in je eigen huis? Ben je daarom op zoek naar een veilig en anoniem adres? Direct? Safehouse Texel biedt op een geheim adres een kortstondig onderdak aan slachtoffers en helpt zoeken naar een duurzame oplossing. Informatiefolders o.a. in wachtkamers van huisart sen, bij de bibliotheek, de politie, enz. Wellicht nog deze maand kunt u de Wie Wat Waar ook raadplegen via de internetsite van gemeente Texel (www.texel.nl). Voornoemde wijzigingen zijn daarin reeds verwerkt. Overige meldingen bij bureau Bestuursondersteuning, mevr. S. Pluylaar, tel. (0222) 36 22 48. VERFSPECIALIST LIJSTENMAKERIJ SCHILDERS8EDRIJ HOGIRSTRAAT 7 TELEFOON 312305 (naturel of gemarineerd) 100 gr (gevuld met zalm) 100 gr Geldig van zaterdag 21 december tot en met dinsdag 31 december 2002 Stenenplaats 8 - Den Burg - Tel. 315398 dinsdagavonden van 20.00-22.30 uur. 14-21 januari, 4 - 11 - 1 8 - 25 februari. Locatie- d'Ouwe Ulo, kosten: €165,-. Docente: Tiny Beemsterboer. Op 6 avonden gaan we op speelse manier nieuwe inzichten verwerven en ontdekkingen over onszelf en anderen doen. Zo zullen o.a. persoonlijke, in opdracht meege brachte bezittingen of voorwerpen, als uit gangspunt een rol kunnen spelen. Effectief omgaan met kinderen voor 6 woensdagochtenden van 9.00-12.00 u 1 5 - 22 januari, 5 - 1 2 - 1 9 - 26 februari. Locatie d'Ouwe Ulo, kosten: €165,-. Lesmateriaal: €25,- Docente: Tiny Beemsterboer. Vaardigheden worden aangeleerd d.m.v theoretische presentatie, praktische demonstra tie, individueel en groepsgewijs oefenen, discussieren, maken van opdrachten uit oefen boek en oefenen van vaardigheden in de praktijk Voor aanmelding en informatie Tiny Beemsterboer, 0224-552719

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 6