y 7' Nieuwe cursussen muziek- en dansschool .d?' 2r Jr Z •w< 'i/w ^TEXELSE* COURANT,.- Dames Tevoko boeken belangrijke zege 'Geintje' Rabobank bleek geen grap Texelse para breekt record Geen gratis pekel meer bij gemeente Bowling J$edri}\igheid at ik zeggen wou.. Bos Kerstdarten in de J'elleboog Schoenmaker toont ambacht Cadeauwinkel verruilt De Koog voor Den Burg Eilandcompetitie volleybal Playbackshow De Cocksdorp lails S »r -A,. V bS^;»Sa% VJiSL.' 4WiSïs*<r. Jt VRIJDAG 20 DECEMBER 2002 Dankzij een 4-0 zege op Reactie heeft het eerste damesteam van volleybalvereniging Tevoko zich zaterdag bij het ingaan van winter stop opgewerkt naar de tweede plaats van de regioklasse. In een goede wedstrijd werd de tegen stander uit Sint Pancras, die tot dan toe de tweede plaats bezette, zeer overtuigend verslagen (4-0). De viering van Ouwe Sunderklaas had dit jaar geen negatieve invloed op het spel van de Texelse vrouwen. Tevoko zette in de eerst set direct de toon. Connie Joling bracht dankzij een redelijke pass de aanvalsters aan het net geregeld in scoringspositie, zonder dat ze konden worden gestuit door een blok. De kansen werden benut, waardoor het team in tegen stelling tot in de meeste wedstrijden een snelle voorsprong nam. Reactie stelde daar teleurstellend weinig te genover en kon het sterke blok van Tevoko maar zelden passeren. Verdedigend sterk spelend, zeker ook in de ralley, bleven de Texelse da mes ook in het vervolg hun tegen standers onder druk houden. Time outs en wissels van Reactie werden moeiteloos overleefd, mede dankzij veel variatie in de aanval en een goede motivatie. Zelfs bij een 3-0 voorsprong in sets weigerden de Texelaars op hun lauweren te gaan rusten. Met geloof in eigen kunnen en kracht werd de vaak zo moeilijke vierde set met nipt verschil (25-23) binnen gesleept. De overwinning bracht Tevoko met alleen naar de tweede plaats op de ranglijst, maar zorgde er ook voor dat koploper Madjoe nog met helemaal uit zicht is verdwenen. Para-instructeur Herman Lands man heeft in Amerika meegewerkt aan het nieuwe wereldrecord formatiespringen. De Texelaar be hoorde tot de 300 springers die in de lucht boven Arizona een ster vormig figuur formeerden. Het oude record betrof een formatie met 282 springers. De poging dit te verbreken zou aanvankelijk worden ondernomen in Brazilië, maar door de economische malaise waren de vier benodigde transportvliegtuigen daar niet beschikbaar. Daarom werd uitge weken naar Arizona, waar uit vijftien kleinere toestellen werd gesprongen. Herman Landsman maakte deel uit van een groep van 300 formatiespringers die een nieuw wereldrecord vestigden. (Foto Michael McCowan) film vastgelegd. Maar de organisatie wilde daarna ook een figuur vormen van 328 parachutisten. Dat aantal werd met gehaald, maar een forma tie van 316 para's lukte wel. 'Maar dat geldt niet als officieel record', vertelt Landsman: 'Zo'n recordsprong is Landsman.'Afspraak is dat alleen die een enorme logistieke organisatie. Toestellen moesten bijvoorbeeld wor den ingevlogen uit heel Amerika.' De vliegtuigen brachten eind vorige week springers van 20 verschillende nationaliteiten meerdere malen naar een hoogte van 10.000 voet. Tijdens de dertiende sprong ging het goed. De recordformatie werd op foto en De gemeente is deze week gestopt met het gratis verstrekken van strooi- zout. Er ontstond zo'n run op de pe kel dat, de kosten de pan uitrezen, vertelt een woordvoerder van Gemeentewerken 'Texelaars schep ten er zelfs hun aanhanger vol, en dat was met de bedoeling. Als onze eigen mensen dan kwamen voor strooi- zout, kregen ze doodleuk te horen dat ze achteraan in de rij moesten aan- sluiten', aldus een woordvoerder. Officieel is overigens nooit besloten om de pekel gratis te verstrekken, maar de gewoonte is sluimerend ont staan. Deze week zijn de hekken van de opslag aan het Wezenland afge sloten. De pekel in de bakken nabij seniorenwoningen in Den Burg, om aldaar de stoepen bij te houden, blijft wel beschikbaar. Maar alleen voor de ouderen. Ook deze bakken zitten op slot. Eén van de bewoners heeft een sleutel. De overige Texelaars kunnen voor hun pekel (tegen betaling) te recht bij de Weikoop. 'Ik probeer het, maar ik win toch niks.' Met die gedachte vulde Egbert Drijver, kersvers internetbankier bij de Rabobank, onlangs een digitaal deelnameformulier van deze bank in Net als waarschijnlijk nog tienduizend andere Nederlanders die meededen aan een landelijke prijsvraag van de coöperatieve bank. Op vrijdag 13 december kreeg Dnjver een telefoon tje van Piet van Bergeijk van de Rabobank. 'Je hebt een reis voor twee personen van 17 dagen naar Thailand gewonnen.' Drijver: 'Geintje zeker, op de dag na Ouwe Sunder klaas.' Maar het bleek geen grap. Deze week mocht hij uit handen van Van Bergeijk (op de foto rechts) en Anne van der Velde van de Rabobank een reischeque in ontvangst nemen, ter waarde van €3.500,-. /Foto Gerard Timmerman) formatie telt die op de grond is afge sproken Dat was bi] die 316 dus niet het geval. Verder moeten de para's elkaar minstens drie seconden vast houden. Aan die voorwaarde werd wel voldaan. We hielden het 7,3 se conden vol.' Tot mijn genoegen heb ik geconsta teerd dat Staatsbosbeheer (SBB) met een ander soort drooglegging is be gonnen dan onze burgemeester voor ogen staat. Op verschillende plaat sen in het bos worden namelijk de natte plekken in de wandelpaden afgegraven en opgehoogd met klap- zand. Ik heb in het verleden nogal eens kritiek gehad op de werkwijze van SBB en ik ben daar nog steeds niet idolaat van. Maar de eerlijkheid 0 gebiedt mij toe te geven dat dit een hele verbetering is. Als over enkele sloten die de kleinere wandelpaden kruisen nu ook nog een paar loop- balken worden gelegd en SBB een wat stringenter toezicht gaat houden op het misbruik van wandelpaden door ruiters en fietsers, voorzie ik dat er nog eens iets heel moois gaat bloeien tussen SBB en ondergete kende. J.A. Does, Oosterend. Discotheek de J'elleboog in Den Burg is dinsdag 24 december het strijdto neel van een kerstdarttoernooi. Het evenement begint om 20.00 uur, speltype is 501Deelnemers hebben er voor het laatst de kans om punten te halen voor de Masters. Deelname kost €2,-. Inschrijven kan tot 23 de cember in de J'elleboog of via tel. 06- 53816269. Schoeisel wordt doorgaans in de schoenenzaak gekocht. Maar hoe wordt het eigenlijk gemaakt? Dat is zaterdag 21 en zondag 22 december te zien bij Mantje Schoenen in de Hogerstraat in Den Burg, waar een medewerker van schoenfabriek Greve zijn ambacht demonstreert. Hij maakt er geen show van, maar doet zijn werk precies zoals hij dat in de fabriek doet. Zaterdag doet hij dat vanaf 10.00 uur en zondag vanaf 12.00 uur. Publiek is welkom. Vier seizoenen timmerde ze met haar cadeauwinkel aan de weg aan de Nikadel in De Koog. 'Maar er komen niet voldoende passanten langs de etalage en daar moet ik het toch van hebben. Van veel gasten hoor ik dat ze het in Den Burg leuker vinden om te winkelen', vertelt exploitante Janny Plaatsman, die haar giftshop Parona nu naar de Weverstraat in Den Burg heeft verplaatst. In haar winkel ver koopt ze een breed assortiment ca deau- en speelgoedartikelen, zoals poppen, knuffels, speelgoed- dolfijnen, stickers en ansichtkaarten. Daaronder ook een vrij zeldzame col lectie uit Engeland, die niet meer in Nederland wordt verkocht. Ondanks de aanwezigheid van andere speel goed- en cadeauzaken in Den Burg verwacht Plaatsman, mede door de recente sluiting van een cadeauzaak elders in de Weverstraat, goede za ken te kunnen doen. EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF v S» Als WBZ de directe confrontatie had gewonnen, had het bowlingteam de achterstand met koploper de Pins kunnen verkleinen. Maar WBZ verloor in de donderdagochtendleague, waardoor de Pins nu alleen nog door Flair op de hielen wordt gezeten. Kla ver 4 maakt door winst op Juttertjes ook kans op een hoge plaats in de competitie. In de donderdagavondleague ver speelde koploper TZN anderhalve punt aan Heksenketel, waardoor de concurrentie dichterbij kon komen. De nummer twee, Badweg Sportief, had moeite met de dames van Sommeltjes En nummer drie, De Koogel, verloor van Eduardo's. Visvogels won dankzij een game van 203 van Rutger Oosterhuis met 3-2 van Pet's Place. Ook in de wedstrijd tussen Speelkwartier en The Last Boys werd 203 gegooid, en wel door Bart Witte van Speelkwartier. Uitslagen: Donderdagochtendleague: de Pins-WBZ 3-1: Flair-T-Forts-4-0; Klaver 4-Juttertjes 3-1 Donderdagavondleague: Visvogels-Pets Place 3-2. Badweg Sportjef-Sommeltjes 3-2; Hek- senketel-TZN 1.5-3,5; 't Praethuys-Schouws- tra Transport 4-1, Speelkwartier-Last Boys 4- 1de Koogel-Eduardo's 2-3. Janny Plaatsman in haar nieuwe winkel in de Weverstraat. (Foto Gerard Timmerman) Giro 667 Den Haag Uitslagen dinsdag 17 december Texelse Autocentrale-Kobeko 1-2; NIOZ (heren)-Twaalf Balcken 1-2; Cocky's Kapsalon-Sportshop Texel 2 1-2; In den Grooten Slock-Maarco Bouw 1-2; Westerlaken-Sportshop Texel 1 1-2: Swier Groente 8 Fruit- Zandbank 3-0; Bouwcenter Rab- Kevermuseum de Bocksberg 1-1; Langeveld de Rooy-NIOZ (ge mengd) 2-1; Albert Heijn-Slagerij Beverdam 2 1 -2; TESO-Agrifirm 1 -2; Super de Boer-CVI 3-0; Tatenhove 2- Rabobank 2-0; De Wit Installatie- techniek-De Lindeboom 2-1 Cocksdorpers die graag eens in de huid van hun favonete artiest kruipen, kunnen zich zaterdag 28 december in het Eierlandsche Huis uitleven in de jaarlijkse playbackshow. Er zijn drie categorieën: jeugd basisschool, oudere jeugd tot 18 jaar en volwas senen. De verrichtingen worden be oordeeld door een deskundige jury. De presentatie is in handen vgn Yvonne Boom. Het evenement begint om 19.00 uur, de toegang is vrij. Wie zich nog op wil geven, kan bellen naar tel. 316507. Het is raadzaam met te lang te wachten, 'want vol is vol'. De Muziek- en Dansschool biedt vanaf januari weer nieuwe korte cursussen en workshops. Van een danscursus alleen voor jongens tot een workshop Geor gische zang onder leiding van Kereonoi en van het spelorkest tot een volwaardig theaterproject voor jongeren. Met sommige dans- cursussen kan kennis worden ge maakt in een eenmalige workshop. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Muziek- en Dansschool, tel. 313493, e-mail muziek.texel@wxs.nl. Danscursus Boys Time Nu eens niet dansen met meiden en voor meiden, maar een cursus alleen voor jongens. Er wordt gewerkt aan aan lichaamshouding, souplesse, kracht en techniek, met als uitgangs punten streetdance, breakdance en hiphop. Deze cursus wordt voor twee leestijdscategorieën aangeboden: BoysTime voor OSG-ers Deze cursus is een voortzetting van een eerste aanzet van tien lessen, maar is ook toegankelijk voor nieuw komers. Cursusduur: 10 lessen van 60 minuten; dag en tijdstip: donder dag 18.30 uur: start. 16 januari. Be stemd voor jongens vanaf de brug klas; docent: Roos Bakker; kosten: €50,-. Boys' Time voor groep 6, 7 en 8 Wegens doorslaand succes van de Boys Time voor jongens van 12 jaar en ouder komt er nu ook een cursus voor kinderen van de basisschool. Opgeven Is nu al mogelijk, maar geïnteresseerden kunnen ook eerst komen kijken (en meedoen) tijdens de open les op donderdag 20 maart. Cursusduur: 10 lessen van 60 minu ten; dag en tijdstip: donderdag 18.30 uur; start: 3 aprilBestemd voor jon gens uit groep 6, 7 en 8 van de ba sisschool; docent: Roos Bakker; kos ten: €50,-. Streetdance voor volwassenen Een dynamische dansvorm waarbij op muziek van deze tijd swingende danscombinaties worden gemaakt. De 'roots' van deze dansvorm liggen in het vrije straatleven van Amerika. Cursusduur: 10 lessen van 60 minu ten; dag en tijdstip: donderdag 19.30 uur; start: 16 januari; docent: Roos Bakker; kosten: €75,-. Moderne dans Moderne dans heeft zijn oorsprong in de ademhaling. De nadruk ligt bij het dansen op het doorvloeien van de beweging. Naast techniek en hou ding zal worden gewerkt aan muzika liteit, samenwerking en presentatie. Cursusduur: 10 lessen van 60 minu ten; dag en tijdstip: vrijdag 20.15 uur; start: 7 maart; docent: Roos Bakker. Bestemd voor jongeren en volwasse nen; kosten: €75,- (volwassenen), €50,- (tot 21 jr). Dansen voor verstandelijk gehan dicapten Dat dansen plezier geeft, weten we allemaal. Dat het een manier kan zijn om je gevoelens te uiten, je vrolijk te voelen, geldt voor iedereen. Wie een keer wil meebewegen en meedansen en voelen hoe dat is, is welkom op de workshop op zaterdag 18 januari om 11.00 uur. Bij voldoende belangstel ling wordt een cursus van tien lessen georganiseerd. Cursusduur: 10 les sen van 60 minuten; dag en tijdstip: woensdag 17.00 uur; start: 5 februari; docent: Klarina Combé. Bestemd voor ((jonge) volwassenen met een verstandelijke handicap; kosten: €75.-; workshop 18 januari 11.00- 12.00 uur. Workshops dans 18januari, 11.00 tot 12.00 uur: Dan sen voor verstandelijk gehandicap ten (zie boven). Docent: Klartna Combé; kosten' €5,-. 18 januari, 13.30 tot 15.30 uur: Dan sen voor mensen met een motorische handicap. Speciaal voor mensen die denken zich moeilijk te kunnen bewegen. In deze cursus wordt ervaren dat dan sen en bewegen op muziek stimule rend kan zijn en dat de beperkingen die je denkt te hebben eigenlijk wel meevallen als je aan het dansen gaat. Geniet van het bewegen op de mu ziek en laat je meeslepen. Als voor proefje een workshop, met een even tueel vervolg in een cursus van tien lessen. Docent: Klarina Combé; kos ten: €5,-. 25 januari, 13.00 tot 17.00 uur: Dans- expressie Wat kan je met je lijf? Hoe voelt het om bepaalde emoties om te zetten in beweging? Welk beeld kun je erbij vormen en hoe druk je dit uit in be weging? Dit alles en meer komt in deze workshop aan de orde. Docent: Roos Bakker; Kosten: €10.-. Zo mogelijk wordt in het voorjaar een workshop Breakdance georgani seerd. Stemvorming De cursus stemvorming is bedoeld voor mensen die graag zingen en op een ontspannen manier wat meer over hun zangstem willen leren. Er wordt gewerkt aan stemvorming (techniek om beter te leren zingen) en aan koorvorming (het samen zingen). Het te zingen repertoire komt bij de cursus Stemvorming Licht voorna melijk uit de 'lichte' muziek, voor de cursus Stemvorming Klassiek wordt voornamelijk geput uit het 'klassieke' repertoire. Stemvorming klassiek voor beginners: cursusduur: 10 lessen van 60 minu ten; dag en tijdstip: woensdag 19.00 uur; start: 22 januan; docent: Mariken Stoverinck; kosten: €75,-. Stemvorming: licht voor gevorderden: cursusduur: 10 lessen van 60 minu ten; dag en tijdstip: maandag 19.30- 20.30 uur; start: 24 maart; docent: Claudia Rei); kosten: €75,-. Meidenzanggroep Na een proefrondje in het voorjaar is besloten door te gaan met de Meidenzanggroep voor meiden vanaf 12 jaar met lol in het zingen. Er wordt gewerkt aan de ontwikkeling van de stem en aan repertoire uit verschil lende stijlen: klassiek, musical en populair. Eigen inbreng kan ook. De Meidenzanggroep heeft inmiddels al succesvol opgetreden in De Krim. Deelname is nog mogelijk. Cursus duur: 25 repetities van 60 minuten; dag en tijdstip: woensdag 16.00 uur; docent: Mariken Stoverinck; kosten: €14,50 per maand. Muziekschool kamerkoor Dit is een gemengd koor dat hoofd zakelijk muziek zingt uit de a capella koorliteratuur. Het repertoire bestaat uit klassieke muziek, vanaf de renais sance tot de hedendaagse koor muziek, met zowel kerkelijke als we reldlijke stukken. Bijvoorbeeld: madrigalen, motetten, missen, chan sons en volksliedbewerkingen. Bij nieuwe leden zal er eerst een stem test worden afgenomen om te weten te komen welke stemomvang en stemsoort iemand heeft, en of de stem in de koorklank past Het van blad kunnen zingen strekt tot aanbe veling. Jaarlijks vinden er twee be scheiden uitvoeringen plaats, rond Driekoningen en in het voorjaar. Cursusduur: 30 wekelijkse repetities; dag en tijdstip: donderdag 20.00- 22.00 uur; start: tweede periode 9 januari; dirigent: Dyo Wassink; kos ten: €20,- per maand. Zondag 5 januari, Driekoningenconcert Kerk Den Burg 16.00 uur: Hervormde Workshop Georgische zang Het Georgische ensemble Kereom is bereid gevonden een workshop zang te verzorgen. Deze groep komt jaar lijks naar Nederland en geeft op tal van plaatsen concerten en work shops. De vijf zangers, die zichzelf begeleiden op verschillende instru menten, willen met hun muziek de traditionele Georgische zang- en danscultuur uitdragen. Het repertoire is zeer gevarieerd: vrolijke volks muziek. liefdes- en krijgsliederen en religieuze liederen. In de workshop studeren de deelnemers onder lei ding van Levan Goliadze enkele tra ditionele Georgische liederen in. Dag: maandag 30 december 2002; tijdstip: 13.30-17.00 uur; kosten: €12,50, incl. consumptie. Liedbegeleiding gitaar Deze cursus is bedoeld voor liefheb bers die graag in een korte tijd willen leren om met de gitaar liedjes te be geleiden. Centraal in de lessen staat het spelen van akkoorden, zodat men uiteindelijk zelfstandig allerlei liedjes en songs kan begeleiden. In het voor jaar wordt voor volwassenen een cursus Liedbegeleiding gitaar voor gevorderden gegeven Na de zomer vakantie start een nieuwe cursus voor beginners. Cursusduur: 10 lessen van 60 minu ten; dag en tijdstip: maandag 19.30 uur; start: 10 maart. Bestemd voor volwassenen (gevorderden); docent: Menno Smit: kosten: €75,-. Deze cursus is inmiddels volgeboekt. Liedbegeleiding gitaar voor jeugd/ jongeren Gezien de grote belangstelling is be sloten een cursus liedbegeleiding gi taar voor jongeren te organiseren. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. Cursusduur: 10 lessen van 60 minu ten; aag en tijdstip, dinsdag 19.30 uur, start: 14 januari. Bestemd voor jonge ren vanaf ongeveer 12 jaar; docent: Eveline Mulder; kosten: €50,-. Liedbegeleiding piano Voor wie geen tijd of zin heeft zich te verdiepen in het notenschrift, maar toch graag piano wil spelen. Via een voudige akkoordsymbolen leren de deelnemers liedjes en songs te bege leiden op de piano. Cursusduur: 8 lessen van 40 minuten; dag en tijd stip: dinsdag 20 15 uur; start 21 ja nuari; groepsgrootte: vier volwasse nen; docent: Tineke Schoo; kosten: €75,-. Spelorkest verstandelijk gehandi capten Op verzoek is een cursus opgezet voor mensen met een verstandelijke handicap. In deze cursus wordt inten sief muziek gemaakt door middel van spel, beweging, improviseren en veel zingen. Daarbij wordt gebruik ge maakt van instrumenten als keyboards, schudeieren, tamboe rijnen, trommels, klokkenspelen, triangels en accordeons. In verband met het succes van dit Spelorkest komt er een vervolgcursus. In prin cipe kunnen alle liefhebbers, met of zonder instrument, hieraan meedoen. Ook deelnemers doe niet de eerste cursus hebben gevolgd. Cursusduur: 10 lessen van 45 minuten; dag en tijd stip: dinsdag 17 00 uur; start: 11 fe bruari; docenten: Imme Wassink, Lida Wels; kosten: €62,50. Tinwhistle De afgelopen jaren is de belangstel ling voor Keltische muziek enorm gegroeid. In Ierland zijn vooral de tinwhistle en de houten dwarsfluit populair bij het spelen van de tradi tionele muziek. De cursus tinwhistle is een eerste kennismaking met de traditionele Ierse (Keltische) muziek. Noten kunnen lezen is voor de deel nemers niet noodzakelijk. Er wordt veel aandacht besteed aan uit het hoofd spelen; ook wordt gewerkt aan frasering, de typische Ierse versieringstechniek, ademhaling, ritmiek en inzicht in de structuur van de muziek. Na de cursussen voor de volwassenen wordt ook een cursus voor jeugd/jongeren georganiseerd. Cursusduur 8 lessen van 60 minuten; dag en tijdstip: woensdag 18.45 uur; start: 22 januari Bestemd voor jon geren vanaf ongeveer 10 jaar; do cent: Loes Bakker; kosten: €45,- Tinwhistle voor gevorderden Een vervolg op de cursus tinwhistle voor beginners. Cursusduur: 8 lessen van 60 minuten; dag en tijdstip, woensdag 18.45 uur; start: 16 april. Bestemd voor gevor derde tmwhistlers; docent: Loes Bak ker; kosten: €60,- (volwassenen); €45,- (tot 21 jaar). Opstapcursus muziek voor vol wassenen Een brede, algemene oriëntatie op muziek. De cursus ncht zich onder meer op het praktisch leren hanteren van het notenschrift, waarbij de theo rie wordt gekoppeld aan het bespe len van een instrument. In vogelvlucht wordt een aantal muziekstukken uit de muziekgeschiedenis beluisterd en behandeld. Cursusduur: 12 lessen van 60 minu ten; dag en tijdstip: woensdag 20 00 uur (onder voorbehoud); start: 22 ja nuari docent: Manken Stoverinck; kosten: €80,- Liedjes schrijven In deze cursus wordt aandacht be steed aan rijmschema's, versvormen en verhaallijnen in teksten. Vervol gens wordt geleerd deze teksten op eenvoudige wijze op muziek te zet ten. Cursusduur: 10 lessen van 90 minu ten; dag en tijdstip dinsdag 20.30 uur; start: 21 januari; docent: Pip Barnard; kosten: €90.- (volwasse nen), €75,- (tot 21 jr). Kleuterblokken Een muzikale ontdekkingstocht, kleutermuziektheater en dansend de wereld rond. Voor kinderen van 4 en 5 jaar zijn er speciale kleuterblokken, waarin op een speelse manier kennis wordt gemaakt met muziek, dans en toneelspel. Er zijn vier kleuterblokken in een jaar. Het is mogelijk om tussen tijds in te stromen, aan het begin van een nieuw blok. Cursusduun 13 lessen van 45 minu ten (twee resterende blokken): dag en tijdstip: 15.45 uur en 16.30 uur; start derde blok; 6 januan docenten: Imme Wassink, Els Wennekendonk; kosten: €18,75 per blok. Muziektheaterproject voor jonge ren In samenwerking met het Jongeren werk van de Welzijnsstichtmg presen teert de Muziek- en Dansschool op 2 en 3 mei een Muziektheaterproductie van Texelse bodem. Jongeren die al tijd al hebben willen zingen, dansen, acteren of muziek maken zijn welkom op de voorspeeldag op zaterdag 8 maart in de Voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo. In korte workshops wordt daar kennis gemaakt met dans, zang, muziek en toneel. Wie daarna de smaak te pakken heeft, kan zich opgeven voor de muziektheaterproductie 'De Goed Fout Show'. In korte tijd wordt met hard werken een voorstelling ge maakt onder leiding van professio nele theatermakers en dans- en muziekdocenten van de Muziek- en Dansschool. Op twee zaterdagen worden de personages uitgediept en gekeken naar de opbouw van het stuk. Daarna gaan de docenten met de deelnemers aan de slag. en in de week van 26 april wordt intensief aan het stuk gewerkt om het 'podiumrijp' te kriigen. 'De Goed Fout Show'; tekst: Aris Bremer, muziek. Pinie Marinus; regie: Adje Kloos. Voorspeeldag: 8 maart; repetitie- dagen 29 maart, 5 april, week 26 april t/m 1 mei; voorstellingen: 2 en 3 mei in Theater De Kiekendief; 9 en 10 mei: toernee in Noord-Holland (w.o. Zaanstad). Bestemd voor jonge ren van 12 t/m 16 jaar, kosten: 100.- SOS-Kinderdoi*|)eii ...want ieder kind verdient een thuis... SOS-Kndcdwpc 9<*ft «wskvnom vcrtjttn tvvWr-n n» xicum -aocd tvix tamtjtt ei zvijn wiwcrt CM-1! f(« pc- nu,-id? Stwff de ben w vw nee- et (OJO) *04 01 90 of li "».imkin<Jcdcrp««vr4

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7