Een rondje om Texel - een rondje door 2002 START /texelse7^ou Half Texel en een heleboel toeristen erbij begonnen het nieuwe jaar met een bezoekje aan de gestrande Hunte. Even massaal had iedereen aan het eind van het jaar last van de ijzel, die het eiland geruime tijd in zijn greep hield en voor grote ongemakken zorgde. Maar ook tussendoor gebeurde er genoeg. De Texelaars kregen een geheel uit vrouwen bestaand college van b en w, een boerderij aan de Fonteinsweg én het rondvaartschip Witte Zee hond werden door brand verwoest, Den Hoorn verloor z'n laatste duinboer, kroonprins Willem Alexander en zijn echtgenote prinses Maxima bezochten Texel, de VOC-replica Duyfken deed dat zelfs meerdere malen, Texelaars spraken van een 'razzia' bij de groot schalige milieucontrole, het pupillentoernooi in De Koog eindigde in een finale tussen Feyenoord en Ajax, het beeld op de dijk bij Ceres van Jan Wolkers werd vernield, de boom van wijlen de Dames Dijt moest worden gekapt, Harry de Graaf vierde zijn 40-jarig jubi leum bij de Texelse Courant en werd uitgeroepen tot Texels ereburger, het fietspad langs de Westerweg werd voltooid en Frans en Lies Pieterse tapten hun laatste biertje in café De Karseboom. En dat is nog maar een héél kleine greep uit de gebeurtenissen van een bewogen jaar. Een ludieke terugblik op 2002 bieden we op deze pagina, met een Texelse variant van het aloude ganzenbord. Ga zoveel plaatsen vooruit als de dobbelsteen voor schrijft en let op de speciale aanwijzingen. DINSDAG 31 DECEMBER 2002 2. U heeft uw guldens vergeten om te ruilen voor euro's - sla een beurt over. 4. U heeft niet De Tijd om op het stolpenbeleid te wachten - ga drie plaatsen vooruit en gooi nog een keer. 7. U glijdt uit over de ijzel - ga twee plaatsen terug. 9. Op uw erf wordt een meierblis ontstoken - schenk een borrel voor de officier. 11. U bent te jong om alcohol te drinken - sla dit rondje over. 13. Uw milieu wordt uitgebreid gecontroleerd - mens, erger je niet 15. Uw schip strandt - wacht tot iemand u vlot trekt. 20 U valt uit het want tijdens een theatervoorstelling - ga drie plaatsen terug. 23. U raakt besmet met het zeehondenvirus - ga naar EcoMare. 24. U bezoekt de maquette van de Rede van Texel - sla een beurt over. 25 Het heeft u wel lang genoeg geduurd - ga twee plaatsen vooruit. 27. U heeft ruimtegebrek - sla wild om u heen. 28. U heeft het beeld van Wolkers vernield - blijf uit handen van de politie. 31Het is uw laatste dag als duinboer - sla een beurt over. 32. U wordt ereburger - ga drie plaatsen vooruit. 33. U gaat in een kerk wonen - begin overnieuw. 35. U wordt per traumahelikopter naar het ziekenhuis vervoerd - ga twee plaatsen vooruit. 38. U bezoekt de laatste avond van de Karseboom - zing een lied (of niet). 39. Een storm blaast het dak van de bioscoop - ontruim de zaal. 41U ziet door de bomen het bos niet meer - het kappen kost twee beurten. 43. U bent niet aan de beurt - ga drie plaatsen terug. 44. U dringt voor om Maxima te zien - ga drie plaatsen vooruit. 45. De eerste paal van uw levensloophuis wordt geslagen. U hoeft nooit meer te verhuizen - sla drie beurten over. 47. U luidt een opgedoken scheepsbel - geef een rondje. 51 U doet voor de 25ste keer niet mee aan het rondje Texel - blijf thuis. 52. Uw trekker wordt afgekeurd wegens rookoverlast - u mag niet meedoen aan het Pinksterevenement. Opdrachten

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 10