Hardcoreband Deluge maakt nieuwe start A^^ats®n Alterra neemt speciaal net in gebruik Na Europese tournees nu uitstapje naar Japan? In Memoriam ft Kerkdiensten HulpverlemPg Medische zorg bXbbbb J COURANT' Colofon Gebedsweek Afslanken Buurtconciërge doet kleine klusjes Zondag 12 januari 2003 Schaatsbanen open Telefoonboek Oprichter van Rondje Texel plots overleden Klokken luiden voor vluchtelingen Nabespreking parkeerplaats AH Biljartsters getraind naar titelstrijd Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270 Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86. Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: 'Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord- Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). 'Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishou delijke dienst, versteldienst. Spreek- singel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549 Spreekuur elke werkdag van 9 00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tussen 13.00-14.00 u - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222 Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Parenta Zorg. tel. 0223- 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en I verzorgingshuis: Stichting RIO Texel I Wieringen. Opvragen via tel (0223) I 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Den I Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij- I dag 8.00-18.30 u zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. uur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. 'Huiselijk geweld: Crisisopvang huiselijk geweld, tel. 08-71901775. i Jongeren Informatie Punt: voor j vragen en advies over wonen, wer- ken, studie, recht, relaties, seksua- i liteit, verslavingen en vrije tijd. j; Openingstijden dinsdag en woens dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, j Den Burg. Voor aanmelding, infor matie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. VRIJDAG 10 JANUARI 2003 TPYPT QP Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenrnl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daar- 11 toe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentie- la vrezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, I zoals gedeponeerd t>j do Komer van Koophandel en Fa- bneken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een j exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen 1 wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 (automatisch) Per jaar €62,70 60,70 (automatisch) Bi) verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode 'Het geheim van de navolging' is het thema van de Week van Gebed, die wordt georganiseerd door de Evan gelische Alliantie. Volgens deze orga nisatie, een breed landelijk platform van kerken en christelijke organisa ties, is de voorbede voor elkaar en de wereld een onmisbaar aspect van de christelijke levensttijl. Al sinds het midden van de negentiende eeuw komen christenen uit verschillende kerken aan het begin van ieder jaar samen om eendrachtig te bidden. Dit gebeurt zowel in interkerkelijke bij eenkomsten als in afzonderli|ke ker ken en gemeenten. Velen bidden ook 'persoonlijk' mee, in gezinsverband of op school. Tijdens de gebedsweek worden onder meer de komende ver kiezingen voor de Tweede Kamer aan God opgedragen. De week duurt van zondag 12 januari tot en met zaterdag 18 januari. Ook op diverse plaatsen op Texel worden gebedsbijeenkomsten ge houden, waarbij iedereen welkom is. Maandag 13 januari wordt er gebe den bij B. Vlaming, Mulderstraat 32 in Oosterend. Een dag later komen mensen samen bij de familie P. Prins, Postweg 169 in Eierland Woensdac 15 januari wordt gebeden in 't Olijf blad, Weverstraat 60 in Den Burg. Donderdag 16 januari stelt de familie J. de Graaf, Naalrand 50 in Der Hoorn haar woning open. De weel wordt vrijdag 17 en zaterdag 18 |a nuari afgesloten in de kerkenkamer van de hervormde kerk in Oude schild. Alle samenkomsten beginner om 19.30 uur en duren ongeveer eer uur. Organisatoren zijn de. baptistengemeente en Jan Brouwer Meer informatie is verkrijgbaar bij Dirt; Pels (tel. 310731) en Jan Brouwer (tel 320114). In gebouw De Poort naast de gere formeerde kerk aan de Elemert in Der Burg komt iedere maandag vana' 19.00 uur de afslankgroep van Slani '82 bijeen. De leden steunen en mo tiveren elkaar in hun gevecht teger overgewicht. Er wordt met met verbo den of verplichte voedingsmiddeler gewerkt, en niet met medicijnen o' voedingssupplementen. Wel word aandacht besteed aan een gezonde leefwijze. Voor meer informatie, tel j 314171 (bgg 0228-593604). De afgelopen dagen was de kersverse buurconclêrge druk in de weer met het sneeuwvrij maken van paden. Om de zelfstandigheid van de oudere bewoners te vergroten en te voorko men dat ze al te afhankelijk worden van de welwillendheid van familie, vrienden en buren, heeft de Stichting Wonen Texel (SWT) een buurt conciërge aangesteld. Het is de 39- jarige Nico van Egmond. die in Den Burg klussen opknapt die ouderen niet meer zo makkelijk zelf kunnen doen en waarvoor de vakman niet altijd heeft. Het gaat om werkzaam heden als het aansluiten van appara tuur, kleine reparaties, afvoer van huisvuil, het ophangen van lampen en schilderijen en het bijvullen en ontluchten van de radiotoren Voor €5,- per maand kunnen de bewoners van huizen van de SWT aan de Beatrixlaan, De Zes, Jan Dirkszsoord, Gasthuisstraat, Schoorwal en Noord wester een abonnement op diensten van Van Egmond nemen Als deze dienstverlening aanslaat, wil SWT ook buurtconciërges aanstellen voor de buitendorpen. Behalve klusjesman verricht Van Egmond ook schoonmaakwerk- zaamheden in Jan Dirkszsoord en Sint Jan en gaat hij de gemeenschap pelijke tuinen onderhouden. Hij houdt toezicht op deze wooncomplexen, bemiddelt bij overlast en waarschuwt hulpdiensten bij noodgevallen. Voor dit werk worden servicekosten in re kening gebracht. Alterra heeft maandagochtend in de haven van Oudeschild een nieuw type onderzoeksnet ten doop gehou den. Dit net, genaamd SUIT Surface- Under-lce-Trawf) zal worden ingezet bij baanbrekend onderzoek in het Zuidpoolgebied. Het net moet de onderkant van het soms meters dikke zee-ijs afschrapen, op zoek naar de vis en garnalen die het voedsel vor men van de vele Antarctische zee vogels, zeehonden en walvissen. Onderzoeker Jan Andries van Franeker uit Oudeschild leidt het pro ject naar Antarctische voedselketens. Bij de bouw van het net werd hij ge holpen door dorpsgenoot Koos Zegers. Metaalbewerking en Scheepsreparafiëbedrijf Michiel van Dorssen maakte het 900 kilo we gende netframe. Het gevaarte werd door Pietje Kager met zijn telekraan te water gelaten Een snijdend koude wind en sneeuwjachten zorgden voor een passende sfeer. De test, een controle op het juiste drijfvermogen en balans, verliep suc cesvol. Binnenkort wordt een extra versterkt fijnmazig garnalennet aan het frame beyestigd, gemaakt door Willem Schouten van visserij- coöperatie CIV. Met de Navicula van het NIOZ zal vervolgens een proef vaart worden gehouden. Het onder zoek in Antarctica begint in de win ter van 2003 op 2004. De telekraan van Pietje Kager laat het nieuw type onderzoeksnet te water in de Oudeschilder haven. HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg:9.30 u. gezamenlijke dienst met gereformeerden in NH- kerk; ds. M.G.J. Roepers. De Koog: 11.00 u. ds. J. Vlasblom, Heilig Avondmaal. Den Hoorn: 9.30 u. ds. J. Vlasblom. Heilig Avondmaal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Hel den; 19.00 u. ds. C. der Nederlan den, vesperdienst; mmv Maartenscantorij. Oudeschild: 11.00 u. ds. RA. den Braanker. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst met hervormden in NH-kerk; ds. M.G.J. Roepers. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. ds. T.M. van Dijk; 18.00 u. leesdienst Met Frans Hopman en Frits Bakker als nieuwe bestuursleden, komt in februari de commissie Raboton bij een Deze commissie bepaalt wie in aanmerking komt voor een bijdrage uit het door de Rabobank beschik baar gestelde fonds, dat dit jaar €50.000,- bevat. Niet alleen instellin gen als verenigingen en stichtingen komen voor een bijdrage in aanmer king, ook particuliere initiatieven zijn welkom. Alle aanvragen moeten de maatschappelijk ontwikkelingen op het eiland ten goede komen. In geza menlijk overleg bepalen de commissieleden welke aanvraag (of aanvragen) gehonoreerd worden. Omdat het bestuur volgens een jaar lijks rooster rouleert, wordt steeds weer met andere ogen tegen de aan vragen aangekeken. Naargelang het aantal aanvragen wordt twee of vier keer per jaar vergadert. Aanvragen kunnen worden ingediend bij de Rabobank Texel, ter attentie van het secretariaat Raboton. Aanvragen die nen voor 20 februari te zijn ingediend. Op verschillende plaatsen op Texel zijn gisteren en vandaag ijsbanen geopend. Gistermiddag ging die van Den Burg open Op het Vlak bij Den Hoorn werd toen al geschaatst, even als in De Koog en Oudeschild. Het ijs in Oosterend was gisteren nog niet houwes, maar de kans dat de jeugd vanmiddag de baan op kan was gis teravond reëel. Ook de ijslaag op de Rogsloot moest gisteren nog aan groeien. Afgelopen week werd over het hele eiland de Texelse telefoongids 2003 verspreid. Mensen die geen gids hebben ontvangen, kunnen telefo nisch contact opnemen met de uitge ver, tel. 312782. Extra gidsen zijn ver krijgbaar bij boek- en kantoorboek handels. Tijdens een bezoek aan zijn doch ter op Mallorca is gisterochtend geheel onverwacht Martin van der Wal overleden. Hij had grote ver diensten voor de watersport op Texel en stond onder meer aan de wieg van de Ronde om Texel. Van der Wal werd 72 jaar. Van der Wal was een groot liefhebber van de watersport. Samen met ka meraad Jan Hennmk reisde hij in de jaren zeventig heel Europa door om mee te doen aan wedstrijden. Samen met dezelfde Hennink richtte hij Kust- zeilverenigmg Westerslag op, waar van hij geruime tijd voorzitter was. In 1977 organiseerde deze vereniging de eerste Ronde om Texel, een eve nement voor een handjevol leden, dat in de jaren erna zou uitgroeien tot een wedstrijd van grote internationale al lure. Van der Wal was ook één van de op richters en bestuursleden van Windsurfclub Texel. Ook bij de door deze vereniging georganiseerde Texel Race (het equivalent voor surfers van de Ronde om Texel) was hij een heel trouw gezicht Hij droeg onder meer zorg voor de veiligheid van de deelnemers op het water. Af gelopen najaar, na dertien edities, nam hij afscheid. 'Je wordt ouder en dan gaat de verantwoording ook steeds zwaarder wegen. Je gaat meer gevaren zien. Het is al die jaren nog goed gegaan en dan bekruipt je soms de gedachte, wanneer zal het een keer fout gaan? Zoveel geluk kan niet blijven', zei hij ter gelegenheid daarvan in de Texelse Courant van 13 september jl. De in Den Helder geboren Van der Wal, die zich in 1957 op Texel ves tigde om er als elektrotechnicus van de PTT de telefooncentrales op te zetten, was ook op andere gebieden actief. Hij was onder meer bestuurs lid van de Werkgroep Landschaps- zorg en de Texelse afdeling van The Lions. Komende dinsdag om 17.15 uur zul len meerdere kerken op Texel de klokken beginnen te luiden. Dat ge beurt in het kader van de actie 'Vluchtelingenwerk Nederland luidt de noodklok', die bedoeld om te voorkomen dat vluchtelingen die al jaren in Nederland verblijven op straat worden gezet. Vluchtelingenwerk Nederland vraagt voor hen een gene raal pardon. In de nacht van 14 op 15 december hielden veel kerkelijke ge meenten al een wake ter ondersteu ning. Buurtbewoners van het parkeerter rein bij Albert Heijn en andere belang hebbenden zijn uitgenodigd voor een evaluatieavond, dinsdag 14 januari in het raadhuis (aanvang 19.30 uur). Het gesprek vloeit voort uit een afspraak die de gemeente vooruitlopend op de aanleg heeft gemaakt met de buurt. Besproken wordt of er eventuele aan vullende verkeersmaatregelen nodig zijn, zoals eenrichtingverkeer of snelheidsmaatregelen, of dat be paalde voorzieningen gewenst zijn. Dat debiljartsport voorbehouden zou zijn aan het mannelijk geslacht, is een fabeltje. Steeds meer dames voelen zich aangetrokken tot het precisies- pel op het groene laken en velen van hen worden inmiddels ook door de mannen als serieuze tegenstander gezien Tijdens het Texels kampioen schap, dat op 10 februari van start gaat met het recordaantal van 300 aanmeldingen, is het 'zwakke' ge slacht goed vertegenwoordigd en stellig van plan de heren het vuur na aan de schenen te leggen. Sommige vrouwen laten niets aan het toeval over. Bijgaande foto werd gemaakt op de clubavond van Biljartvereniging DVO, waar voor leden sinds novem ber de mogelijkheid bestaat om les te krijgen. Caecilia Roeper (links) en Ingrid Hennink lijken de training zo serieus te nemen, dat veel mannelijke tegenstanders zullen moeten vrezen door hen uitgeschakeld te worden. (Foto Frons Bik) 2002. 'Onze opvattingen over de muziek liepen steeds meer uit elkaar. Wij willen wat meer experimenteren, terwijl hij liever niet te veel wilde ver anderen Maar we hebben geen ru zie, we zijn nog steeds de beste vrienden.' Buijsman, die inmiddels in een andere band speelt, werd ver vangen door Taco Rietveld uit Alkmaar, die eerder deel uitmaakte van de punkband Boycot. De andere leden zijn gitaristen Simon van Arkel en Bart van Dijk en bassist Tobias van der Zee Zomer 2002: heftige taferelen tijdens een concert in het Engelse Leeds Na enkele wijzigingen in de bezet ting en optredens in binnen- en buitenland, keert hardcoreband Deluge zaterdag 24 januari terug in de Texelse schijnwerpers. In jongerencentrum Time Out wordt dan een nieuwe CD gepresen teerd. Een bijzondere, want het gaat om een zogenaamde split- CD. Het schijfje wordt gedeeld met de Amerikaanse band Fordirelifesake en uitgebracht op het Engelse label Skipworthre- cords. Sinds het uitbrengen van de vorige (tweede) CD in oktober 2000 is er veel gebeurd met de band. Van Spot in the shadow zijn inmiddels zo'n 1000 exemplaren over de toonbank gegaan Deluge trad op in binnen- en buitenland en maakte drie tournees door onder meer Engeland. Frank rijk, Denemarken en Polen De uit stapjes waren mede te danken aan de eigenaar van hun nieuwe label, een in Polen geboren Engelsman. 'Hij heeft nogal wat contacten en om dat de CD ook door Europa begon te zwerven, ontstond er steeds meer belangstelling voor ons', vertelt zan ger Auke Vermeulen De band kreeg met direct de grootste concertzalen vol, maar had toch succes. 'We tra- (Foto orchrot D&ugo) den vooral op in kleine cafeetjes, waar het lekker druk en gezellig was. De eerste keer trokken we misschien dertig of veertig man, maar de tweede keer waren het er al tachtig De ambitie om een 'grote band' te worden hebben Vermeulen en de zij nen niet, maar zonder ambities zijn ze zeker niet 'Telkens de lat een stukje hoger. Je moet uitdagingen zoeken, om het spannend te houden. In sep tember maken we misschien een tournee door Japan. Dat is natuurlijk heel leuk.' De band, die oefent in Alkmaar, telt tegenwoordig nog vijf leden. Toetsenist Jothan Purmer stapte in september 2001 op, omdat hij school, werk en gemiddeld eens per week optreden steeds moeilijker kon combineren. Drummer Robert Buijsman verliet de band in maart Met de nieuwe bezetting werd ook daadwerkelijk een nieuwe start ge maakt. met voldoende inspiratie om aan nieuwe nummers te werken Het label Skipworthrecords, dat zich al eerder geïnteresseerd had getoond in Deluge, werd bereid gevonden de nieuwe CD uit te brengen. In augus tus dook de band voor drie dagen de studio in. Dat gebeurde opnieuw met producer Menno Bakker, met wie ze bij de opnamen van de twee vorige CD's al hadden samengewerkt. Volgens Vermeulen heeft de CD 'in ternationale uitstraling' gekregen. Dat komt ook doordat de lay-out is ont worpen door een Amerikaan en niet te vergeten doordat de CD wordt gedeeld met de band Fordirelifesake uit Detroit. Fordirelifesake is de nieuwe hardcoresensatie in Amerika en wordt ook in Europa steeds be kender. Uit verschillende bronnen heeft Deluge dan ook vernomen dat de verwachtingen in heel Europa hooggespannen zijn. Het is de bedoeling dat Deluge in juli een paar weken met Fordirelifesake op pad gaat om de CD te promoten. De promotie begint echter al op 24 januari, want dan presenteert Deluge haar nieuwe aanwinst in jongeren centrum Time Out in Den Burg. Fordirelifesake zal er niet bij zijn, maar wel twee andere bevriende bands, zodat het volgens Vermeulen 'een bijzondere avond' belooft te worden. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. 'j C. Duinkerken-Visser, beroep; extra collecte ECEN. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. dameskoor, i woord-communiedienst parochia- j nen, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. herenkoöf, woord- i communiedienst parochianen. Gollards: zat. 16.00 u.. woord- commumedienst parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: De bijbelse j kijk op spiritistische praktijken; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Put vreugde uit persoonlijke studie uit j Gods Woord. God is anders dan wij wensen.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2