San Keijser In afwachting van James Bond teso High tea voor de saaie zondagmiddag Agenda EUREKA Excursies KAKT) Big Band Party 1000 m2 .TEXELSE g courant- [ondag 12 januari Dinsdag 14 januari poensdag 15 januari Rommelmarkt >ij Kotex Yossloop AVT Bingo toerist Texelaar Vrijdag 10 januari Zaterdag 11 januari Veldtoertocht rond Petten Wandelen door winterse Dennen Big Band geeft nieuwjaarsconcert Eendagsbestuur FNV Vrouwen Callanetics Zondag 12 januari Maandag 13 januari Dinsdag 14 januari Dialezing over voettocht naar Indianenstam /•ó/i. M vogel- en orchideeën- tuin .CU|T«1, Hoogwater te Oudeschild Landal CT/7\> estU Nog ruimte bij Texel-cursus vrijdag 10 JANUARI 2003 1 de Slufter gaat om 11 00 uur een xcursie van Staatsbosbeheer van art. Opgave en inlichtingen bij IcoMare, tel 317741. 'hocolatier Looyer (Spinbaan 1A, len Burg) verzorgt vanaf 14.00 uur en cursus bonbons maken, eserveren via tel. 313179. i de Geul gaat om 14.00 uur een (xcursie van Staatsbosbeheer van :art. Opgave en inlichtingen bij coMare, tel. 317741. kleindierensportvereniging Kotex loudt zondag 12 januari (en met |aterdag 11 januari zoals abusieve lijk aangekondigd) een rommel- narkt. Deze wordt gehouden in het tigen gebouw aan het Paelwerck in Den Burg en duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Er zijn nog enkele kramen vrij. De huur bedraagt €7,-. ppgave bij M. Jansen, tel. 316577. 'nverharde bospaden en enkele euvels vormen zondag 12 januari et parcours van de vijfde Bos en uincrossloop, georganiseerd door itletiekvereniging Texel Het eerste itartschot klinkt om 11.00 uur, wan- ieer atleten tot en met 12 jaar op eg gaan voor een wedstrijd over 300 meter. Even daarna starten de udere jeugd en de senioren. Zij unnen kie'zen uit trajecten van 2,9, en 8,7 kilometer. Inschrijven is anaf 10.30 uur mogelijk in appar- ementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg in de Dennen. -Deelnamekost €lr50 voor leden •tvan AVT en €2,- voor anderen. De jeugd betaalt respectievelijk €1,25 en €1,-. Meer informatie kan worden ingewonnen bij Rita Dogger, tel. 313387. Thee, zoete en hartige hapjes, muziek van de groep Tjazzel en pia nist Hajo Sanders en een gezellige gelegenheid om anderen te ontmoeten. Het zijn de ingrediënten van de high tea die Hans en Hannie Eshuys van Hotel Den Burg zondag 12 januari bieden. Het is een probeersel, maar als het aanslaat dan willen ze er een terug kerende gebeurtenis van maken. Het culturele feestje begint om 15.00 uur en duurt tot 18.00 uur. De high tea is vooral bedoeld om de vleugel die tot voor kort in De Lindeboom stond niet ongebruikt te laten. 'Het is een mooi instrument. Het zou zonde zijn als het alleen maar wordt afgestoft', vertelt Hannie Eshuys. Het van oor sprong Engelse evenement leerde ze kennen in York, waar ze samen met echtgenoot Hans genoot van de thee, de lekkere hapjes en de stijlvolle ambiance Een ter plekke musicerend gezelschap hebben ze zelf bedacht, want in Engeland kwam de muziek bij hun kennisma king van een geluidsdrager. 'Live muziek lijkt ons heel sfeervol. Als het allemaal lukt, willen we steeds een andere groep proberen te krij gen. Mensen die het leuk lijkt eens bij ons te spelen en die een beetje niveau hebben, kunnen zich bij ons aanmelden.' Wat ze ervan moeten verwachten, weten ze niet. 'Het zal moeten groeien, dat wel. Maar het heeft kans van slagen, denken we De zondagmiddag is vaak een beetje saai. Als je dan een rondje bent geweest, vraag je je wej eens af: wat zullen we nu? Dan is zo'n high tea misschien best een leuk idee, ook voor al wat oudere kinderen. Als het een beetje gaat lopen, wordt het ook een soort ontmoetingsplaats en spreek je op zo'n manier nog eens iemand.' Om de drempel laag te houden, geldt voor de eerste keer een speciale introductieprijs van €5,- per bezoeker. Die krijgt voor dat bedrag dus ook thee en een paar hapjes. 'Voor dat bedrag kan het niet uit, maar we moeten eerst maar eens zien hoe het loopt. In Engeland betaalde je een bedrag en kon je daarna uit een vitrine nog andere hapjes kiezen, waarvoor je dan wat extra betaalde. Misschien dat we een volgende keer ook zoiets doen Op de bonnefooi komen mag, maar wie al voor z'n zondagse rondje besluit de high tea te bezoeken, wordt verzocht dat even door te bellen (tel.312106). De East Ender Honeybee Hoppers beginnen weer met de wekelijkse countrydansavonden in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend Aanvang 20 30 uur. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Harry Potter (aanvang 14 30 uur), Pietje Bell (15 00 uur), de ondertitelde ver sie van Harry Potter (20.00 uur) en Lord of the rings, the two towers (20.30 uur). In manege Akenburg gaat om 13.15 uur de Midwinterkeuring van start. Veertien schapenfokkers zenden zeventig dieren in. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een bingo. Bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland gaat om 20 00 uur de nieuwjaarsrit van de MAB van start. Inschrijven is mogelijk vanaf 19.30 In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt zaterdag 11 janu ari een bingo gehouden. Deze begint om 19.30 uur De organisatie kondigt aan dat er prachtige prijzen zijn te winnen. Onder auspiciën van het Texelse Taxi 312000 en vier andere wielervereni gingen uit Noord-Holland rijden ATB'ers zaterdag 18 januari een veldtoertocht over 35 kilometer door de duinen bij Petten, het Pettemerbos en over een stuk strand bij Callantsoog. Start en finish liggen op het complex van voetbalvereniging Petten aan de Zijperweg, waar na afloop de fiets kan worden schoongespoten. Onderweg is een controlepost waar een warm drankje wordt verstrekt. Deelnemers kunnen tussen 9.30 en 10.00 uur op weg gaan. Deelname Wandelsportve/emging Het Gouden Boltje zet zondag 12 januari in het kader van de tweede tocht uit de winterserie twee routes uit, van 5 en 10 kilometer. Deze voeren door de winterse Dennen en zullen menig wandelaar langs plekjes lei den die hij of zij nooit eerder bezocht. Startplaats is Happerij 't Turfveld aan de Nattevlakweg. Vertrekken kan tussen 13.00 en 14.00 uur. Deelname kost €2,30 voor leden en €3,- voor anderen. Wie van plan is mee te doen aan alle vier wandelingen in de serie, kan ook een passe-partout kopen voor €4,50 respectievelijk €5,50. Deelnemers krijgen in genoemde gevallen aan de finish een herinne ring. Wie daar geen prijs op stelt, betaalt minder: €1,15 respectieve lijk €1,85 voor een 'losse' wandeling of €2,50 respectievelijk €3,50 voor de hele serie. De derde tocht wordt gehouden op zondag 26 januari. Meer informatie kan worden ingewonnen via tel. 313740 of de website www.hetgou- denboltje.nl. kost €2,50 voor houders van een TFK en €3,25 voor anderen. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis meedoen, mits ze worden begeleid door een volwassene. Meer informatie is verkrijgbaar bij Peter Engelen, tel. 0223-630398 of 06-25081079 of e-mail peter.engelen@wanadoo.nl. Big Band Texel geeft zondag 12 januari een nieuwjaarsconcert in discotheek Question Plaza in Den Burg Door de komst van nieuwelin gen Santiago Gonzalez (saxofoon), Wilfred van Tatenhove (trombone) en Karen Haasdijk (piano) gaat het orkest 2003 in met een volledige bezetting Vanzelfsprekend is dat niet en de leden zijn er dan ook erg blij mee, vertelt dirigent Jan Kuhne 'Het is niet altijd even makkelijk opengevallen plekken in het orkest even gauw op te vullen. De muziek is best pittig en vanwege de vele optredens vergt het veel vrije tijd van de bandleden.' Ook komende zomer zal de Big Band samen met zangeressen Belinda van Diesen en Lies Pieterse geregeld te horen zijn in strandpa viljoens en elders op het eiland. Bovendien staan er enkele optredens aan de overkant op het programma. Het nieuwjaarsconcert biedt een hernieuwde kennis making, terwijl het orkest ook 'een middagje lekker swingen' voor ogen heeft. Het optreden begint om 15.00 uur, de toegang is gratis. Meer informatie is terug te vinden op website: www.bigbandtexel.nl. Filmnieuws In afwachting van 'Die another day', de nieuwe 'James Bond', die vanaf donderdag 16 januari in Cinema Texel draait, kunnen de bezoekers van Cinema Texel deze week terecht bij drie films die al bijna tot de klassiekers mogen worden gerekend. Nog steeds dagelijks op het witte doek te zien is 'Lord of the rings: The two towers', het tweede deel van de verfilming van Tolkiens wereldbe roemde meesterwerk, dat in Nederland 'In de ban van de ring' heet Daarin trekken hobbits Frodo en Sam verder richting Mordor, om hun taak - het vernie tigen van de machtige Ene Ring waar de slechte Sauron naar op zoek is - te volbrengen Hierbij krijgen ze hulp uit onverwachte hoek. Ondertussen proberen Merry en Pippin te ontsnappen uit de handen van een Orc-leger en helpen Legolas, Aragorn en Gimli koning Theoden van Rohan m zijn strijd tegen de legers van Saruman. Eveneens .geprolongeerd is het vervolg op 'Harry Potter', die in twee versies draait: de ondertitel de 'Harry Potter and the chamber of secrets' en de in het Nederlands nagesynchroniseerde 'Harry Potter en de geheime kamer'. Centrale figuur is uiteraard tovenaars leerling Harry Potter. Hij krijgt vlak voor zijn tweede jaar op de Hogwarts School voor Hekserij en Tovenarij de waarschuwing dat zijn terugkeer op de school tot een ramp zal leiden Harry gaat toch en komt er dan achter dat hij nog steeds wordt gehaat door profes sor Snape en zijn klasgenoot Dracoo Malfoy Maar er is ook goed nieuws de beroemde schrij ver Gilderoy Lockhart is de nieuwe leraar in Duistere Krachten. Na een tijdje worden enkele studenten versteend aangetroffen. De grote vraag is wie of wat hiervan de oor zaak is Ook Harry behoort tot de verdachten.. De film duurt ruim 160 minuten. Voor de jongste jeugd (en hun ouders en grootouders) draait nog 'Pietje Bell'. Het ondeugende maar goudeerlijke joch werd bedacht door de schrijver Chris van Abkou- de, die zijn eerste boek over hem schreef in 1914. In de film richt hij zijn katapult op het kale hoofd van drogist Geelman en wanneer hij vervolgens ook nog de nieuwe bril van diens zoon Jozef kapotschiet, slaat Pietje Bell op de vlucht. Het blijkt het begin van een groot en spannend avontuur. Leden van de FVN Vrouwenbond krijgen dinsdag 14 januari een spe ciale avond voorgeschoteld, georga niseerd door het Eendagsbestuur. Wat er op het programma staat, blijft nog even geheim. De bijeenkomst wordt gehouden in dienstencentrum De Buureton (Molenstraat 2, Den Burg) en begint om 20.00 uur. Manda Bergsma verzorgt de komende maanden een nieuwe serie van tien lessen in callanetics. Op de maat van muziek geeft ze daarin oefeningen voor bijna alle spieren, in buik, benen, billen, rug en bekkenbodem. Ook worden meridiaanstrekkingsoefeningen gedaan. Bergsma, fysiotherapeute en ervaren in het doceren van calla netics en ballet, let bovendien op een goede houding, die rugpijn en andere klachten voorkomt. Tijdens de lessen wordt niet gesprongen, na afloop voelen de deelnemers zich 'lekker fit', aldus Bergsma. De lessen worden gegeven op dinsdag van 19.30 tot 20.30 uur (start op 14 januari) en donderdag van 10.30 tot 11.30 uur (start 16 januari). Locatie is de aanbouw van sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Meer inlich tingen zijn verkrijgbaar via tel. 319708 of e-mail: voetreflexologie@hetnet.nl. Het Helders Kamerorkest, dat enkele Texelaars in de gelederen heeft, geeft een nieuwjaarsconcert in de grote zaal van Triade aan de Middenweg in Den Helder Aanvang 20.00 uur De toegang bedraagt €8,-; kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis naar binnen. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Harry Potter (aanvang 14 30 uur), Pietje Bell (15 00 uur), de ondertitelde ver sie van Harry Potter (20.00 uur) en Lord of the rings: the two towers (20.30 uur). In de Dennen wordt de vijfde Bos en Duincrossloop gehouden, over diverse afstanden en met diverse categorieën. Het eerste startschot klinkt om 11.00 uur. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur in hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Kleindierensportvereniging Kotex houdt in het eigen gebouw aan het Paelwerck in Den Burg van 11.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt. Bij snackbar 't Turfveld aan de Nattevlakweg wordt tussen 13.00 en 14.00 uur gestart voor de twee de wandeltocht uit de winterserie van WSV Het Gouden Boltje. In café De Zwaan in Den Burg wordt een darttoernooi gehouden, waarmee kwalificatie is te verdienen voor de Texel Masters van volgende week. Aanvang 13.00 uur. In Hotel Den Burg begint om 15.00 uur een high tea, met thee, lekkere hapjes en muziek van de groep Tjazzel en pianist Hajo Sanders. De entree bedraagt €5,-. Big Band Texel geeft een nieuw jaarsconcert in discotheek Question Plaza in Den Burg. Aanvang 15.00 uur. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Harry Potter (aanvang 14.30 uur). Pietje Bell (15.00 uur), de ondertitelde ver sie van Harry Potter (20.00 uur) en Lord of the rings: the two towers (20.30 uur). In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en Lord of the rings: the two towers (20.30 uur). De FNV Vrouwenbond heeft een speciale avond in de Buureton, georganiseerd door het Eendagsbestuur. Aanvang 20.00 uur. In EcoMare gaat om 20.00 uur de cursus 'Texel voor beginners' van start. Deze bestaat uit vier bijeen komsten, waarin wordt ingegaan op het ontstaan, de bewoners geschiedenis, de maritieme geschie denis en de natuur van het eiland. Deelname kost €20,-. Opgave via tel. 317741. In Tusse de Banke op de Groene- plaats wordt een bibliotheekavond van de Historische Vereniging gehouden waar ook de afdeling stambomen bijeen komt Aanvang 20.00 uur In Cinema Texel draaien Lord of the rings: the two towers (aanvang 20.30 uur). Ir. Karin Anema, schrijfster van het boek Mexicaanse Sneeuw, verzorgt donderdag 16 januari een dialezing over haar ontmoeting met de Tarahumara's, een primitieve Indianenstam in Mexico. Zij doet dat op uitnodiging van de Boekwerkers (de samenwerkende Texelse boekhandelaren en de bibliotheek) en Atletiekvereniging Texel, in het kader van de komend voorjaar te houden zevende editie van de hard loopwedstrijd Zestig van Texel. Anema (1955) studeerde landschapsarchitectuur aan de Landbouw Universiteit in Wageningen, maar koos na haar afstuderen voor een journalistieke toekomst. Sinds 1985 heeft ze een eigen bureau voor journalistieke producties en fotografie Naast opdrachten in de agri-culturele sfeer, schrijft ze over uiteenlopende onderwerpen, met name over natuur, milieu en gezondheidszorg. Ook schreef ze acht boeken over sociaal-culturele onderwerpen. Mexicaanse Sneeuw gaat over een eenzame voettocht die Anema in 1998 en 1999 ondernam door Mexicaans hooggebergte, waarbij ze een primitieve Indianenstam ont moette die op 3000 meter hoogte leeft in grotten aan de randen van MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Wij zijn t/m 31 januari met Wintervakantie Winterklus Winterslaap Wintersport Winter... Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Bezoek onze tropische TUINCENTRUM Schorrenweg 20, nabij Ooslerend, a 318364 DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 c/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Teso's MS Schulpengat is wegens onderhoud uit de vaart en wordt vervangen door MS Molengat. Tot vrijdag 21 februari worden daarom geen extra afvaarten gemaakt. Door de kleinere capaciteit van de Molengat is er in drukkere perioden een verhoogde kans op wachttijden. De drukte is voor vrachtverkeer het grootst tijdens de eerste afvaarten in de ochtend van uit Den Helder en voor alle vervoer op maandag- en vrijdagochtend op Texel en op vrijdagmiddag in Den Helder Nadere informatie kan wor den verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 10 0.55 en 11.44u Za. 11 1.20 en 12.30 u. Zo. 12 1.54 en 13.25 u. Ma. 13 2.40 en 15.00 u. Di. 14 3.47 en 16.30 u. Wo. 15 5.04 en 17.47 u. Do. 16 6.14 en 19.05 u. Vr 17 7.15 en 20.06 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 12 januari op om 8.43 uur en gaat onder om 16.51 uur. 10 januari eerste kwartier. m.m.v. Maarten Boon iind. 3-gangenmenu) Zaterdag 11 en 25 januari Zaterdag 18 en 15 februari Aanvang 18.30 uur Reserveer tijdig! S 316819 Knmweg 104 - De Cocksdorp DISCO DEN BURG DAAR GEBEURT l Zondag 12 januari Aanvang 15.00 uur diepe canyons. De leden van deze stam worden raramuri - het volk van hardlopers - genoemd, omdat ze dagen achtereen op blote voeten kunnen rennen zonder last te heb ben van de barre weersomstandig heden. Bezit telt niet voor hen, tijd speelt geen rol en ze zijn zeer zwijg zaam. Tesguino, een zelfgestookte drank, blijkt echter het sleutel woord om contact met hen te krijgen. In haar boek beschrijft Anema de ontoegankelijkheid van het gebied en het dito gedrag van de bewoners. De lezing wordt gehouden in de bibliotheek in Den Burg en begint om 20 00 uur. Een toegangsbewijs kost €3,-. Bezoekers krijgen voor dat bedrag tevens koffie of thee Er zijn nog plaatsen vrij bij de cursus 'Texel voor beginners', bedoeld voor iedereen die meer wil weten over het ontstaan, de geschiedenis en de natuur van het eiland. De cur sus bestaat uit vier bijeenkomsten, die in EcoMare worden gehouden op de dinsdagen 14 en 28 januari en 11 en 25 februari (aanvang 20.00 uur). De kosten bedragen €20,-. Opgave en informatie bij EcoMare, tel. 317741. De organisatie is in han den van EcoMare, het Maritiem en Jutters Museum en de Historische Vereniging. Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 -J JL. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Kampeercentrum Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9