teso Sport nv vrouwen Atleten trainen samen voor '60' Actie en spannende avonturen Agenda Excursies mm 1000 m2 EUREKA .TEXELSE J] COURANT' [ondag 2 februari linsdag 4 februari Woensdag 5 februari Klaverjasdrive Witte Burcht Cabaret-café Vrijdag 31 januari Zaterdag 1 februari Zondag 2 februari Maandag 3 februari Dinsdag 4 februari Hoogwater te Oudeschild Texelaars opnieuw in Elfstedentocht Mareis tevreden ondanks verlies Meisje verslaat alle jongens in dartstoernooi Eilandcompetitie volleybal Tevoko knokt zich naar zege Geld orgelman voor KNRM Lezing reuma Gemeente oefende 'papieren ramp' an Keijser Kampeercentrum vogel- en orchideeën- tuin VRIJDAG 31 JANUARI 2003 de Slufter gaat om 11.00 uur een xcursie van Staatsbosbeheer van tart. Opgave en inlichtingen bij ;oMare, tel. 317741. hocolatier Looyer (Spinbaan 1A, en Burg) verzorgt vanaf 14.00 uur •n cursus bonbons maken, eserveren via tel. 313179. In de Geul gaat om 14.00 uur een Kcursie van Staatsbosbeheer van art. Opgave en inlichtingen bij oMare, tel. 317741 ulp voor Oost-Europa, met name ;n streek in Roemenië bij de grens et Moldavië, is het thema van de jeenkomst die de FNV ouwenbond dinsdag 4 februari udt in de Buureton. De dames n der Vis en Rienstra verzorgen ze avond 'in woord en beeld', vertellen onder meer over het ntact dat zij hebben met een 'derlands meisje, dat na haar leiding in Nederland te hebben volgd in Roemenië met gehandi- pten werkt. Ze leidt met haar ken nis ook Roemeense meiden op voor dit werk. Op Texel wordt veel vrijwilligerswerk verzet om alle ingebrachte goederen te sorteren en schoon te versturen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Atleten trainen zondag 2 februari samen voor het hardloopevene ment De Zestig van Texel Ze verza melen bij de hoofdingang van de Slufter en vertrekken vandaar om 10.15 uur met een deel van de auto's waarin ze zijn gekomen naar de Krassekeet nabij Oost. Daar wordt een kwartier later gestart voor een loop over circa 15 kilome ter via De Cocksdorp terug naar de Slufter. Na aankomst worden de auto's die bij de Krassekeet zijn ach tergebleven weer opgehaald. Deelname staat ook open voor lopers die geen lid zijn van Atletiekvereniging Texel. Er wordt een rustig tempo aangehouden. Wellicht dat de betere atleten om zichzelf te testen tegen het eind wat versnellen, maar het betreft zeker geen wedstrijd en iedereen is dan ook welkom, ongeacht het niveau. Overigens blijkt de belangstelling voor De Zestig van Texel groot. Inmiddels hebben zich zo'n 400 deelnemers inschreven voor de wedstrijd, die wordt gehouden op maandag 21 april (tweede paasdag). De organisatie heeft het maximum op 630 gesteld In alle categorieën (estafette 4x15, 30, 60 en 120 kilometer) is nog plaats, maar tijdig aanmelden wordt sterk aangeraden. Zo hebben zich al 180 atleten gemeld die de 60 kilometer willen lopen, waar het maximum Filmnieuws De liefhebbers van actie en span nende avonturen komen ook deze aan hun trekken in Cinema Texel, waar alle films zijn geprolongeerd. Leonardo DiCaprio, Daniel Day- Lewis en Cameron Diaz spelen de hoofdrol in de door Martin Scorsese geregisseerde actiefilm 'Gangs of New York'. Het verhaal beslaat de periode tussen 1846 en 1863 in Five Points in New York, destijds het gewelddadigste gebied ter wereld. De Italiaanse immigranten die New York binnenkomen, zorgen voor verschillende conflicten met de blanke Anglo-Saksische inwoners. Eén jongen is uit op wraak na de dood van zijn vader. De keuring vindt de film geschikt voor kijkers van 16 jaar en ouder. Geprolongeerd is ook de nieuwe film rond superagent James Bond: 'Die another day'. Veel actie, de nieuwste technische snufjes op wapengebied, een typisch gevoel voor humor en mooie vrouwen vormen ook ditmaal de belangrijk ste ingrediënten. De nieuwste mis sie van Bond (gespeeld door Pierce Brosnan) begint met een spectacu laire achtervolging in een supersnelle hovercraft. Hij begeeft zich in de wapenvrije zone die Noord- en Zuid-Korea scheidt. Om zijn missie te voltooien reist '007' veTvolgens van"Hongkong naar Cuba en terug naar Londen om een verrader te ontmaskeren en zo een oorlog van catastrofale omvang te voorkomen. Tijdens zijn zoektocht ontmoet Bond de sexy Jinx (Oscar-winnares Halle Berry) en de veelzijdige Miranda Frost (Rosamund Pike), die beiden een cruciale rol spelen in 'Die another day'. Zijn missie lijkt te slagen als ook de levensgevaarlijke vijand Gustav Graves (Toby Stephens) en zijn gewetenloze rechterhand Zao (Rick Yune) de hete adem van Bond in hun nek voelen. Deze ach tervolging leidt hen naar een paleis op IJsland, het ijspaleis van Gustav Graves. Bond ontdekt daar een nieuw hi-tech wapen met ongekende krachten dat hij zal moeten elimineren. 'The two towers' is het tweede deel van de verfilming van Tolkiens wereldberoemde meester werk 'Lord of the rings', dat in Nederland 'In de ban van de ring' heet. Daarin trekken hobbits Frodo en Sam verder richting Mordor, om hun taak - het vernie tigen van de machtige Ene Ring waar de slechte Sauron naar op zoek is - te volbrengen. Hierbij krij gen ze hulp uit onverwachte hoek. Ondertussen proberen Merry en Pippin te ontsnappen uit de handen van een Orc-leger en hel pen Legolas, Aragorn en Gimli koning Theoden van Rohan in zijn strijd tegen de legers van Saruman. Voor het hele gezin bedoeld is de Nederlands gesproken Disney-film 'Piratenplaneet', gebaseerd op de klassieker 'Treasure Island' van Robert Louis Stevenson. De film vertelt het verhaal van de 15-jarige Jim Hawkins. Hij reist op een ruim tegaljoen naar een parallel univer sum, op zoek naar een legenda rische schat. Hij raakt bevriend met de cyborg-kok John Silvre en groeit uit tot een ware ruimteheld. 230 bedraagt. Voor informatie en opgave kan contact worden opge nomen met Piet Bakelaar, Noord wester 53, Den Burg, tel. 313843. Klaverjassers houden dinsdag 4 februari in De Witte Burcht (Molenstraat, Den Burg) voor de zesde keer een open drive voor het goede doel. Waar de opbrengst naar toe gaat, bepalen de spelers komend voorjaar zelf, na afloop van de laatste drive. Na vijf drives zit er €679,20 in kas. Deelname staat open voor iedereen die van een avond ongedwongen klaverjassen houdt. Voor de tien beste koppels is er aan het einde van de avond een prijsje. Inschrijven kan tussen 19.30 en 20.00 uur in de zaal. Er wordt gespeeld met een vaste maat en het inleggeld bedraagt €3,50 per koppel. In Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn, wordt vrijdag aandacht besteed aan de (sport)verkiezingen, de Stichting Langzaam Texel, wandelen met of zonder gedeputeerde, de sommeltjes van Harry Geelen en stu deren in Australië. Er wordt gespro ken over het nemen van afscheid en de familierelatie met de nieuwe predikant van de SOW Waddenge meente Texel. Dwaalgast Jesse Hoven - oprichter van de plaatselij ke afdeling van de Socialistische Partij - leest een aflevering van het feuilleton Mosselweg 14. Verder veel muziek, op eigen teksten en op tekst van Huib 'de Rijmelaar' Fenijn. Cabaret-café wordt gehouden in Het Schoutenhuys op de Vismarkt in Den Burg, aanvang 20.15 uur. De toegang is gratis, wel wordt een bij drage gevraagd in de bestrijding van de kosten. Bij het monument op het eind van de Hoofdweg m Eierland begint om 10.30 uur een plechtigheid ter her denking van de Februariramp van 1953 Belangstellenden zijn welkom. Om 11 45 opent dijkgraaf drs. J.M. de Vries in Tusse de Banke de dubbeltentoonstelling 'Door storm vloed overmand'. In De Lindeboom wordt het maan delijks Cabaret-café gehouden, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Aanvang 20.15 uur, toegang: vrijwillige bijdrage. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'Hi-Ha-Hoogenboom' van Johan Hoogenboom. Toegang €11,50. In Cinema Texel draaien Lord of the rings: the two towers (aanvang 14.00 en 18.30 uur), Disney's Piratenplaneet (15.00 uur), Die another day (18.45 en 22 00 uur) en Gangs of New York (21.30 uur). De Texelse E-pupillen spelen van 9.00 tot 12.30 uur een zaalvoetbal toernooi in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Tussen 10.30 en 12.30 uur wordt in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg de peutermaand geopend. Dit gebeurt met een pyja maparty waarvoor alle peuters vanaf tweeëneenhalf jaar zijn uitgenodigd. Deelname is gratis. Toneelvereniging Nieuw Leven speelt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild voor de tweede en laat ste maal het blijspel 'Ja hoor, de butler heeft 't weer-es gedaan'. Na de voorstelling is er bal na met de Waalder Feestband. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Lord of the rings: the two towers (aanvang 14.00 en 18.30 uur), Disney's Piratenplaneet (15 00 uur). Die another day (18.45 en 22.00 uur) en Gangs of New York (21.30 uur). Atleten trainen samen voor De Zestig van Texel. Ze verzamelen om 10.15 uur bij de hoofdingang van de Slufter, ledereen is welkom. In Cinema Texel draaien Lord of the rings: the two towers (aanvang 14.00 en 18.30 uur), Disney's Piratenplaneet (15.00 uur). Die another day (18.45 en 22.00 uur) en Gangs of New York (21.30 uur). De raadsfractie van Texels Belang bezoekt De Cocksdorp en is vanaf 20.00 uur in het Eierlandsche Huis. Wie iets op het hart heeft, kan een afspraak maken met fractievoorzit ter Piet Standaart, tel. 314761. In Cinema Texel draaien Gangs of New York (aanvang 20.00 uur) en Die another day (20.30 uur). In De Witte Burcht (Molenstraat, Den Burg) wordt een open klaverjasdrive gehouden. Het inschrijfgeld, €3,50 per koppel, is bestemd voor goede doelen. Inschrijven, liefst met maat, tussen 19.30 en 20.00 uur in de zaal De dames Van der Vis en Rienstra verzorgen een avond over hulp aan Oost-Europa voor de FNV Vrouwenbond. De bijeenkomst wordt gehouden in de Buureton (Molenstraat, Den Burg) en begint om 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Gangs of New York (aanvang 20.00 uur) en Die another day (20.30 uur). Teso's MS Schulpengat is wegens onderhoud uit de vaart en wordt vervangen door MS Molengat. Tot vrijdag 21 februari worden daarom geen extra afvaarten gemaakt. Door de kleinere capaciteit van de Molengat is er in drukkere perioden een verhoogde kans op wachttijden. De drukte is voor vrachtverkeer het grootst tijdens de eerste afvaarten in de ochtend van uit Den Helder en voor alle vervoer op maandag- en vrijdagochtend op Texel en op vrijdagmiddag in Den Helder. Automobilisten moesten vandaag (vrijdag) in Den Helder tus sen 13.00 en 17.00 uur rekening houden met een wachttijd van één uur. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr 31 7.40 en 19 44u. Za. 1 8.46 en 20.50 u. Zo. 2 9.36 en 21.45 u. Ma. 3 10.15 en 22.21 u. Di. 4 10.20 en 22.56 u. Wo. 5 10.30 en 23.15 u. Do. 6 10.40 en 23.34 u. Vr. 7 10.50 en 23.55 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 2 februari op om 8.18 uur en gaat onder om 17.27 uur. 2 februari nieu we maan. Voor de tweede keer in vijf dagen hebben Net Bruining, Sybe van der Zee en Dirk Bakker dinsdag op de Weissensee in Oostenrijk een al ternatieve Elfstedentocht ge schaatst. Bruining en Van der Zee legden opnieuw 200 kilometer af, Bakker hield het halverwege ge zien, maar schaatste dus altijd nog 100 kilometer. De omstandigheden waren wat waarder dan vrijdag. In de ochtend uren was het eerst mistig, wat voor reel rijp op de kleding en ijs aan snor- en en baarden zorgde. Na enkele jren brak de zon door, maar ten slotte iep de temperatuur op, stak een warme wind op en begon het te re genen. Van der Zee en Bruining lever den desondanks een uitstekende prestatie. Nadat Van der Zee in de eerste vijf van in totaal twaalf ronden in een groepje had gereden dat een stukje voor Bruining reed, ontstond een grote groep waarin beide Texelaars zaten. Toen drie ronden voor het einde het gezelschap wat begon te verbrokkelen, verscheen Piet Rodenburg op het ijs om op kop te rijden en zijn eilandgenoten uit de wind te houden. Dat lukte prima en na 8.08.22 uur ging Sybe van der Zee als eerste Texelaar over de finish, op een halve minuut gevolgd door Bruining. Dirk Bakker was kennelijk toch vermoeider dan hij eerst had gedacht, want nadat hij na 4.15 uur het punt van 100 kilometer was ge passeerd, besloot hij te stoppen. at de basketballers van De Mareis liet opgewassen zouden zijn tegen reemacht uit Den Helder was van ivoren ingecalculeerd. De lijst- lanvoerder beschikt over veel snelle ngens en goede schutters en heeft iet 'Ace' Brown zelfs een ex-prof in de gelederen. De nederlaag pakte ruim uit 85-40) en desondanks wa ren De Mareis tevreden. 'Zo'n uitslag ie voor ons het hoogst haalbare en we zijn blij dat we zelf nog zoveel pun- ten konden maken', vertelde spelver- Bonita Witte heeft zaterdag het Strender Open Dartstoernooi voor de jeugd tot en met 12 jaar gewon nen. In de finale versloeg ze Pieter Zandee met 4-2. De wedstrijd, de vierde in een serie jeugd- toernooien, trok vijfenveertig jon gens en drie meisjes. Het toernooi in restaurant Strends End - waar 301 open in, open uit werd gespeeld - kende een spannend ver loop. De grote favoriet was Lesley Koning, die de voorgaande drie toer nooien had gewonnen. Hij werd ech ter in een vroeg stadium uitgescha keld door Jeroen Abma. De organisatie had het deelnemers veld opgedeeld in twaalf poules van vier spelers, die dus aanvankelijk elk drie wedstrijden speelden. De twee beste darters uit iedere poule plaats ten zich voor de volgende ronde, evenals de acht beste nummers drie. Daarna werd volgens een knock-out- systeem gespeeld. In de halve finales speelden Bonita Witte tegen Barry Boersma en Pieter Zandee tegen Jeroen Abma. Boersma en Abma dolven het onder spit en speelden vervolgens tegen elkaar om de derde en vierde plaats. Jeroen Abma won. In de finale werd gespeeld om best of 7. Maar Bonita Witte bleek zó goed, dat ze al vroeg tijdig als winnaar uit de bus kwam. deler Eric Heijenk. De Texelaars voel den zich zelfs even de morele winnaar toen de gelouterde tegen standers hun toevlucht moesten ne men tot een time-out, omdat De Mareis zes punten op rij hadden ge scoord. Zeemacht gebruikte de time out goed, want daarna kwamen De Mareis met meer in de buurt van de ploeg uit Den Helder. De punten van De Mareis kwamen uit handen van Babis Papadopoulos (18), Eric Heijenk (14), Ruud Verstraaten (4), Koert Vermeulen (2) en Wouter Dogger (2). Programma 4 februari Veld A 18.30 NBC-Bruintje B.Smash'68 K. 19.15 Smash'68 K.-Rival NBC 20.00 Kobeko-Sportshop 2 Slock 20.45 Slock-NIOZ Kobeko 21.30 Balcken-Cocky's NIOZ 22.15 Paal 28-Maarco Bouw Cocky's Veld B Natuurwinkel-Sportshop 1 verplaatst naar 8 april 19.15 Krim-Jozefsch. Autocentrale 20.00 Autocentrale-OSG TESO 20.45 TESO-Agrifirm OSG 21.30 Ecotiem-CVI Agrifirm 22.15 Super de B.-Tatenhove 1 CVI Veld C 18.30Zandbank-Lindeboom Bocksberg 19.15 Bocksberg-Rab T atenhove 2 20.00 Tatenhove 2-Rabobank Rab 20.45 Dros-Piranha Otto's Tweew, 21.30 Otto's-Wiersma Beverdam 2 22.15 Beverdam 2-Salon M. Wiersma Wedstrijdleiding Gertha Frida Uitslagen 28 januari CVI-OSG 2-1Agrifirm-Texelse Auto centrale 1-2; Kobeko-Twaalf Balcken 0-3; NIOZ- Paal 28/De Krim 2-1; Sportshop Texel 2-ln den Grooten Slock 3-0; Cocky's Kapsalon-Maarco Bouw 0-3; De Krim-Natuurwinkel 2- 1Slagerij lepe de Boer-Eierlandsche Huis 0-3; Tatenhove 1-TESO 2-1; Super de Boer-Ecotiem 3-0; De Rival- NBC Eelman Partners 2-1 Smash'68-Bruintje Beer 3-0; NIOZ- Swier Groente Fruit 2-1; Slagerij Beverdam-Albert Heijn 1-2; De Wit Installatietechniek-Langeveld de Rooij 0-3; Zandbank-Tatenhove 2 1 - 2; Bouwcenter Rab-Rabobank 1-2. In een bloedstollende wedstrijd heb ben de dames van volleybal vereniging Tevoko in Wormer met 2- 3 gewonnen van Krovo, de nummer twee in de stand van de regio competitie. De overwinning was te danken de grote inzet van alle speelsters, die uit waren op revanche na de verloren thuiswedstrijd. Bij Krovo zette vooral ex-eredivisie- speelster Judith Drenth de toon. Tevoko antwoordde met sterke acties op alle spelonderdelen. Ivette de Ruyter scoorde als vanouds vele punten op de linksvoorpositie, Monique van de Broek serveerde sterk en Aglaia Westra onderscheidde zich als rust punt in de defensie. Peter Kaan heeft het afgelopen jaar €1952,- verdiend met zijn draaiorgel. Volgens traditie schenkt hij het geld aan de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij. De orgelman laat weten samen met Theo Franchimon een orgeldag te organiseren, waarbij orgels uit het hele land naar Texel worden gehaald. Het evenement moet plaats vinden in juli 2005, ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van Kaan als orgelman. De beide vnenden zijn er vroeg bij, maar er valt dan ook nog een hoop te organise ren. Ze zijn onder meer op zoek naar sponsors die de bootkosten willen betalen. Na vier sets stond het 2-2 en gaven de kleine verschillen in de verloren sets de Texelaars het vertrouwen dat de beslissende vijfde set tot een goed einde moest kunnen worden ge bracht. Dat lukte inderdaad, want Tevoko won met 13-15 en nam daar mee de tweede plaats op de ranglijst over van de tegenstander. Zaterdag treft Tevoko in sporthal Ons Genoegen Dinto 3. dat het de laatste tijd goed doet. Met dezelfde inzet en spelkwaliteit moet een zege mogelijk zijn, denken de speelsters zelf In 'De Koploper', Pnns Hendriklaan 2 in Den Helder wordt donderdag 13 maart van 19.30 tot 21.00 uur een lezing gehouden over de drie meest voorkomende vormen van reuma: artrose, artritis en fibromyalgie. De lezing wordt verzorgd door twee wijk verpleegkundigen van Thuiszorg Kop van Noord-Holland met als speciali satie reuma. Aanmelden kan via te lefoonnummer (0223) 650135 of per e-mail: gezondheidswijzer@thuis zorgbeheer.nl. De toegang bedraagt €2,50, leden van het servicepakket betalen €1,-. De Gezondheidswijzer van Thuiszorg Beheer staat in februari in het teken van het thema 'Reum'. Reuma is een verzamelnaam voor een groot aantal aandoeningen aan het bewegingsap paraat: gewrichten, pezen, banden en spieren. Er zijn maar liefst twee honderd verschillende soorten reuma. De gezondheidswijzer heeft een selectie gemaakt van de meeste voorkomende vormen en daarover informatiematenaal verzameld. De Gezondheidswijzer, Prins Hendrik laan 2 te Den Helder, is geopend op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Het telefoonnummer is (0223) 650135. Een sportvliegtuigje dat neerstort op een bus met schoolkinderen in Oosterend. Geen realiteit, maar het scenario van de rampenoefening 'Tricolore', die de gemeente Texel afgelopen week heeft gehouden. Het betrof een zogeheten 'papie ren ramp'. Hierbij werd vooral de onderlinge communicatie en slag vaardigheid van de gemeentelijke rampenstaf getest. Het beleidsteam, dat onder leiding van de burgemeester stond, moest in twee uur tijd zorgen voor onder meer de opvang van gewonden en de voorlichting van pers en publiek. De oefening werd afgesloten met een persconferentie. Daarna volgde een korte nabespreking met alle deelne mers. De oefenleiding - van de regionale brandweer, politie en geneeskundige hulpverlening - toonde zich tevreden over de werkwijze van de Texelse rampenstaf. Algemeen werd de oe fening als nuttig en leerzaam ervaren. Wel constateerde men dat sommige zaken voor verbetering vatbaar zijn. De gemeente Texel heeft de afgelo pen jaren meerdere van deze oefe ningen gehouden. In principe gebeurt dat elk half jaar. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163 MIT DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD We zijn er weer! Nog steeds een winterprogramma: Woensdag en zaterdag 14.00 uur Zondag 12.00 uur Garnalen vissen en- naar de zeehonden Telefoon 31 35 45 of 06-SI 52 81 74 Bezoek onze tropische TUINCENTRUM Schorrenweg 20, nabij Oosterend, a 318364 DEN BURG AKENBUURT 14 - Til. 313921 2 circuits Elektrokartbaan {3 Lm 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter iang, 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf speeltuin

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 11