2 R Artikel 19 mogelijk voor te hoge manege? .TEXELSE COURANT' Medische zorg Hulpverlening Ij1 Kerkdiensten oud Papier Colofon adio Texel Nét even iets anders dan de buren? Brand Oudeschild TX27 Hutjes Belastingservice Drukte bij CWI Te hard gereden VRIJDAG 31 JANUARI 2003 Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld 313086; 314727; 314669, 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruy- terstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: 'Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44. Den Burg, tel. 321461, - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44. Den Burg, te 0900-4636549 Spreekuur elk werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voc vragen over ontwikkeling, voedinc opvoeding en verzorging van jontj kinderen Uitleenmagazijn/service punt: Schoonoordsingel 44, De Burg, tel. 314887. Geopend elk< werkdag tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elk werkdag van 8.30-17.00 uur, tel 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinisch bevalling: Parenta Zorg, tel. 0223 540088 (24 uur bereikbaar). j Indicatie: Indicatie voor thuiszon en voor opname in verpleeg- e| verzorgingshuis: Stichting RIO Tex* Wieringen. Opvragen via tel. (0223 671552. Opname geschiedt op aj vies van huisarts of specialist, 1 Apotheek: Weverstraat 95, Dd Burg; tel. 312112. Maandag t/mv* dag 8.00-18.30 u., zaterdag 10.1 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondi 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bu| ten die tijden alleen voor spoedej sende gevallen. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1. Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. 'Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texef Warme maaltijdvoorziening, alarrrw ring, klusjesdienst, huishoudelijk dienst, versteldienst. Spreekuur vjj 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 t| 16.00 u., De Buureton, Molenstra| 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen vajj schepen en zwemmers in nood: te? 316270. Chemicaliën op het strand: B; de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopvan* huiselijk geweld, tel. 08-71901773 Jongeren Informatie Punt: voo- vragen en advies over wonen, wef ken, studie, recht, relaties, seksuj| liteit, verslavingen en vrije tijfl Openingstijden dinsdag en woenri dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Oi Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp jongeren bij problemen en v< opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donderd; in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan Den Burg. Voor aanmelding, info matie en advies: 0900 2223330, dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. P Citri Zondag 2 februari 2003 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker De Waal: 10.00 u. dhr. M.D. Kui per. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Ne derlanden; 19.00 u. dhr. M.D. Kui per. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. M.G.J. Roepers; ZWO-dienst. GEREFORMEERDE GE MEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schilderend tot rotonde, Julianastraat, Keesom laan. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactle@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op al onze adverlenUccontracten en aanbiedingen daar toe zijn van to«pa»vng de Regelen voor het Advertentie- wezen van de Stichting ROTA. geveetigd to Amsterdam, zoals gedeponeerd bt| de Kamer van Koophandel on Fa brieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een e*empiaar van do Regelen voor het AdvcrtenUewezon wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half (aar 32,20 30,70 (automatisch) Per jaar 62,70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Oosterend: 10.00 u. ds. T.M Dijk; 18.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg: 10.00 dhr. Boetes. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.001 ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERtfcJ Den Burg: zat. 19.30 u. herenkoo, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.1 u. dameskoor Oudeschild: zon. 9.30 u. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: 3 Noordwester 3, Den Burg: Oper' bare lezing, 10.30 u.: Wachttorenstudie, 11.20 u.: Voldoet u zelf wel aan de maat waarmee"" u anderen meet? Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma! Vandaag: Watersnood. Gesprekken melj heren Dijt en Vonk van het Waterschap! met Ria Geluk van het watersnoodmusejl in Zeeland. 18.00 u. Muziek met Marco 19 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9 30 u. Kerkdienst vanuit SOW-kerk 9 Oosterend d 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) p 12.00 u. Natuurwijzer p 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstöj 15 00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en BI Interviews) ffl 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) d< 19.00 u. Wegdromen met een boek p( (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland 21 00 u Reggae on the move (muziek) W 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: ijl 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) jl 19.00 u. Bonte dinsdagavond - (verzoekplaten) g 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramm (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.0018 verzoekplaten) B) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen yy 20 00 u. Radio Noordholland jk Donderdag: 18.00 u. Country time (muzJek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en |TI Janien de Bruijn bespreken lokale nieuws). LL Vandaag: Aandacht voor de (sport)ve# zingen, duurzaam Texel, wandelen me® zonder gedeputeerde, de sommeltjesfli Harry Geelen en Australië. Dwaalgast J^Ji Hoven leest een aflevering van het feu® ton Mosselweg 14. Uitzending vanjj? avond van 31 januari. 21.00 u. Radio Noordholland fn x^jWjjHapj VERVOLG VAN PAGINA 1 VERVOLG VAN PAGINA 1 WESTERWERF 2-UITGEEST (NH) - naait Bob's PartyPalace - tel. 0251-319101 info@tonscholten.nl www.tonscholten.nl BEZORGING DOOR HEEL NEDERLAND genomen. Aan de andere kant maakte het in de praktijk weinig uit. Al met al heeft het misschien een paar minuten gescheeld. En nadat de aansluiting tot stand was gekomen, hadden we steeds genoeg water De capaciteit in die sloot was vol doende.' Zodra er voldoende water beschik baar was. werd met alleen de brand in de loods van Slik bestreden, maar hielden de spuitgasten ook de aan grenzende woning van de familie Kalf nat, om te voorkomen dat de brand verder zou uitslaan. De schuur ach ter de woning vatte al spoedig vlam en ook dat leidde tot een hoop kritiek onder de toeschouwers, die ervan overtuigd waren dat de brandweer slecht werk leverde. Hoongelach klonk op toen het huis van de familie op zeker moment werd natgehouden met een slang waaruit modderwater kwam, terwijl in de vlammen in de al bijna verloren beschouwde loods van Slik kraakhelder water werd gespo ten. Ima: 'Dat kan gebeuren als zo'n pomp modder opzuigt.' Ook in an dere opzichten is hij ervan overtuigd dat zijn mannen al het mogelijke heb ben gedaan. 'Ze hebben samen met bewoners en buren twee auto's weg gehaald uit de schuur Alle huisdieren zijn gered. Er zijn gasflessen uitge haald. En uiteindelijk zijn we er dus in geslaagd het huis te behouden. Dat is gezien de omstandigheden best iets om tevreden op terug te kijken. (IM-Advertentie) pen ter plekke voor flinke problemen. De brand, die dikke, inktzwarte rook wolken verspreide, dreigde over te slaan naar de werkplaats van Casper de Graaf. Werkplaats en loods maak ten deel uit van hetzelfde pand, maar waren van elkaar gescheiden door een brandwerende muur. Door vanaf de aan de Stoompoort gelegen voor kant een waterscherm op te trekken boven het gedeelte van De Graaf en het dak nat te houden - dat gebeurde later ook van binnenuit - probeerde de brandweer te voorkomen dat de brand zou overslaan en ook de vorig jaar geopende showroom verloren zou gaan. Aan de andere kant. aan de Schilderweg, kon de brandweer ge ruime tijd niet over voldoende blus water beschikken. De ondergrondse brandkranen van het bedrijventerrein hadden niet voldoende capaciteit Eén pomp werd aangesloten op een sloot aan de Stoompoort, schuin te genover de showroom van De Graat. Maar bij het oppompen bezorgden modder en restanten van de slootruigte de mannen veel hinder Een opgetrommelde kraan, die de sloot uitdiepte, zorgde voor enige verbetenng. Ten slotte stapte Oude schilder Jan van der Star tot zijn mid del in de sloot om de aanzuigkorf schoon te houden. Genoeg was het niet, zodat de offi cier van dienst al snel opdracht gaf op grotere afstand een andere pomp in te zetten. Het water kon worden getransporteerd door een dikke, één kilometer lange brandslang. Inia: 'Ik heb opdracht gegeven het dichtst bijzijnde water te zoeken. Je weet: dat duurt even, minstens een half uur. Maar gezien de omstandigheden was er weinig anders mogelijk.' Kritiek Nogal wat inwoners van Oudeschild, die massaal op de been waren, lever den luidkeels kritiek op het besluit om het water te halen uit een sloot aan De Vang, het bedrijventerrein aan de andere kant van de Laagwaalderweg. Toen de versterkingen uit Den Helder arriveerden, moesten deze naar schatting tien minuten werkloos toe zien totdat er genoeg water was om ook aan de slag te gaan. Inia kan zich de kritiek wel voorstellen: 'Achteraf gezien hadden ze misschien beter naar de haven kunnen gaan. Een Texelse commandant, die de topo grafische kaart in zijn hoofd had ge had, had misschien die beslissing Met veel inspanning kon het huis van de familie Kalf behouden blijven. Veel mensen onderschatten zo'n brand. Het was echt geen kleintje.' De brand werd in ieder geval met onderschat door leden van de Watersportvereniging, die uit voor zorg jachten weghaalden die op een telde één van hen. Het zou onder meer gaan om een crossauto en di verse oude motoren, die hij afgelopen zomer ten toon stelde bij de activitei ten rond de verjaardag van Oude schild. Daarnaast werd een deel van Door een waterscherm op te trekken en het dak nat te houden, probeerde de brandweer te voorkomen dat het vuur zou overslaan naar de werkplaats van meubelmaker Casper de Graaf. (Toto Joop Rommets) ruim, met een oppervlakte van onge veer dertig vierkante meter en een hoogte van bijna twee meter worden de garnalen gekoeld bewaard in vis- kisten. 'We hebben hier de ruimte om vijfduizend kilo garnalen te bewaren.' Hutjes heeft daarmee overcapaciteit. Hij mag tweeduizend kilo per week vangen. Zeefnetten Hutjes maakt voor de garnalenvangst gebruik van zeefnetten. 'Dat noem je ook een net in een net. Daardoor heb je geen bijvangst. Tong en schol ver dwijnen door een gat weer uit het net.' Het net dat in het net hangt, heeft mazen van vier centimeter. 'De garnalen gaan door doorheen en ko men daarachter in een net met ope ningen van 22 millimeter. In het net met de mazen van vier centimeter zit het gat waardpor de andere vissen weer naar buiten gaan.' De netten zelf zijn negen meter breed. De nieuwe TX27 werd zaterdag over gedragen door Willem Visser, Piet Mos en Kees Weel van de werf uit Den Oever. Weel was de voorman tij dens de afbouw. De oude TX27 Lida Marco ligt nog in de haven en is te koop. Volgens Hutjes lopen er onder handelingen met een paar serieuze gegadigden. Afgelopen week waren Hutjes en Van Zweeden al even op zee om het schip te testen. Donder dag gingen ze ermee naar Sandfirden omdat er nog wat kinderziektes wa ren. Adri Hutjes hoopt dat het schip volgende week kan uitvaren naar Denemarken. 'Zelf ga ik met meer mee. Het is nu voor mijn zoon en Martin.' De naam Nova Cursie is af komstig vandeoudeTX21 waar Hut jes mee voer, voordat hij de TX27 Lida Marco in gebruik nam. naastgelegen terreintje stonden ge stald. Het bleek niet nodig. Rond 15.00 uur klonk het sein 'brand mees ter'. Daarna is nog tot halverwege de avond nageblust. Daarbij waren na afloop van de uitvaartdienst rond Marius Banda ook Texelse brand weerlieden actief. De spuitgasten uit Den Helder keerden terug met de boot van 16.05 uur. Schade De technische recherche is een on derzoek gestart naar de oorzaak van de brand. Ook de gemeentelijke af deling Milieu houdt zich met de zaak bezig en onderzoekt herkomst en aard van een onbekende vloeistof, die werd gevonden in de loods van Slik. Wat er precies in het gebouw heeft gestaan, werd niet helemaal duidelijk, ook omdat de eigenaar gis teren niet bereikbaar bleek. Slik is behalve mosselvisser ook handelaar. Omstanders vertelden dat zijn loods propvol stond. 'Je kunt het zo gek met bedenken of het stond er', ver- de loods door zijn neef Rob Slik ge bruikt als werkplaats voor diens loodgieterbedrijf. Het inventariseren van de schade zal nog wel enige tijd in beslag nemen. Het huis van de familie Kalf bleef ge spaard, maar diverse ramen zijn ge sneuveld, terwijl ook veel rook- en waterschade ontstond. De gezinsle den hebben tijdelijk onderdak gevon den bij familie. Funest Meubelmaker De Graaf was gisteren weinig optimistisch over zijn bezit. 'De experts moeten het nog beoor delen, maar ik vrees dat het gebouw plat zal moeten. De brandwerende muur heeft zich uitstekend gehou den, maar de vlammen zijn onder het dak geslagen. De spanten staan krom en dat betekent gewoon dat ze hun draagkracht hebben verloren.' Ook zijn kostbare inboedel be schouwt hij als verloren. 'De machi nes hebben door het blussen een enorme hoeveel water over zich heen Marco Hutjes, Martin van Sweeden en Adri Hutjes aan boord van de nieuwe TX27 Nova Cura die zaterdag officieel werd overgedragen. ifoio jonen van Hattum) Wie bouwplannen heeft die om technische of praktische redenen niet kunnen voldoen aan sommige voorschriften van het bestem mingsplan, kan beter eerst gaan praten voordat hij zijn aanvraag naar het raadhuis brengt. Anders staat bij voorbaat vast dat de aan vraag wordt afgewezen. Die les heeft J.H. Dorrestijn uit Baarn woensdag geleerd. Hij wil een over dekte manege met dienstwoning bouwen aan de Bosrandweg, maar de maten van het gewenste gebouw overschrijden de maxima die in het bestemmingsplan worden genoemd. Zo is de nok hoger dan acht meter en ook de goothoogte is niet goed. Toch kan het moeilijk anders. De binnen- bak van een manege heeft namelijk een bepaalde maat. Als het gebouw erboven wordt voorzien van een dak met de voorgeschreven helling van minstens 30 graden, kom je hoger uit. In dit geval was er ook nog een an der probleem. Het beschikbare bouwblek wordt doorkruist door een openbaar ruiterpad. Om toch te kun nen bouwen moet het blok worden verschoven en dat gaat óók niet zo maar. Ingetrokken Als de initiatiefnemer een en ander tevoren had aangekaard, had direct bekeken kunnen worden of het pro bleem met toepassing van artikel 19 opgelost kan worden. Nu had Dorrestijn nul op het rekest gekregen, bezwaar aangetekend tegen de wei gering en stond hij woensdag voor de bezwaarschriftencommissie om sa men met mensen van zijn bouwbe drijf Heermga toelichting te geven. De commissie leek begripvol en gaf bij monde van onder anderen Arthur Oosterbaan en Frans Visman het advies om het bezwaar in te trekken en na overleg een nieuwe bouw- aanvraag in te dienen. Ambtenaar Olaf Storms namens b en w: 'Dien een principeverzoek in en overleg' Wel rees de vraag of het college niet m een eerder stadium een dergelijke tip had kunnen geven. Storms zei dat dit zeker zou zijn gebeurd als de aan vraag op een enkel ondergeschikt punt strijdig zou zijn met de regels, maar hier mankeerde er zoveel aan dat er alleen maar geweigerd kon worden, Dorrestijn erkende dat hij eerder in overleg had moeten treden. 'Het zit 'm in die pont. In mijn woon plaats zou ik het raadhuis wel zijn binnengelopen'. Leden van de FNV kunnen ook dit jaar weer gebruik maken van de belastingsservice van de vakbond Op 6.13 en 27 maart komen speciaal daarvoor opgeleide kaderleden naar het eiland. Voor het maken van een afspraak kan van maandag- tot en met donderdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur worden gebeld met A.G. Witte, tel. 312217. gehad Dat is funest, vooral voor de elektronica. Ik denk wel dat ze total- loss worden verklaard.' De lak- afdelmg van De Graaf bleef staan. Een geluk bij een ongeluk, want ge ruime tijd bestond de vrees dat de vlammen van de ernaast staande schuur van de familie Kalf zouden overslaan. De Graaf was rond 12.45 uur één van de eersten die de brand ontdekten. 'Ik zat aan mijn bordje macaroni toen ik allemaal rook en vlammen bij de buurman zag. Ik heb het alarm nummer gebeld en hoorde toen dat er al één of twee meldingen geweest waren. Daarna heb ik de straten makers gewaarschuwd die bij ons in de kantine zaten te eten. Ze hadden nog niks in de gaten. Daarna moes ten we er snel uit. Door die smerige rook kon je niet binnen blijven.' Ondanks alle ellende keek De Graaf gisteren nog redelijk vrolijk op de brand terug. 'We hebben het allemaal overleefd. En je moet het zo zien: hier moeten we even doorheen, maar over een jaar staat hier weer een prachtig spulletje en staan we weer aan de top.' Wat hij in de tussentijd gaat doen, kon hij nog met zeggen. 'Dat hangt ook van de taxatie van de verzekering af. Maar ik heb al van verschillende kanten ruimte aange boden gekregen om er tijdelijk mijn werk te doen. Dat is geen enkel pro bleem. Oudeschilders helpen elkaar.' In het laatste kwartaal 2002 is er sprake van toegenomen drukte op de Centra voor Werk en Inkomen (CWI) in het district Noordwest-Ne derland. Bij het CWI Den Helder nam het aantal klanten met 20% toe, bij het CWI Den Burg was in oktober en november (einde sei zoen) sprake van jaarlijks terugke rende piekdrukte. 'Als gevolg van seizoensinvloeden verdubbelde het aantal werklozen in het laatste kwartaal tot 357. Op jaar basis bezien echter was er, evenals in Den Helder, sprake van een daling met 5%. Hoewel in het laatste kwar taal de werkloosheid bij vrouwen sterker toenam dan bij mannen, komt de afgenomen werkloosheid op jaar basis bezien geheel ten goede aan vrouwen', aldus vestigingsmanager Alphons Nieuwland. De cijfers tonen aan dat het steeds meer dringen wordt op de arbeids markt. De tijd die iemand nodig heeft om een (andere) baan te vinden, is de laatste maanden toegenomen van twee naar zes maanden, afhankelijk van het opleidingsniveau. Dit toont aan dat het belangrijk is op tijd te beginnen met het zoeken van een baan. Ook mensen die nu nog een baan hebben en weten dat hun con tract niet verlengd wordt, nodigt het CWI uitdrukkelijk uit om op tijd langs te komen. Datzelfde geldt voor men sen die met werkloosheid bedreigd worden. Het is namelijk altijd beter om vanuit een werkende situatie te solliciteren, aldus het CWI. Bij een snelheidscontrole op de Pont- weg zijn dinsdagmiddag drie auto mobilisten betrapt op te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid was 60 kilometer per uur op een stuk waar 30 nog net is toegestaan.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2