ohan en Corry Bakker-Slot deelden arbeidzaam leven We hadden onze tijd hard nodig voor de kinderen Iwemmers breken records .TEXELSE ycouRANT Volleybaltoernooi voor bedrijven Voetbalprogramma Sportvissen Voetbaluitslagen Reijers wint golfwedstrijd Programma zaalvoetbal Volleybaljeugd in Den Helder ZDH E1 wint zaalvoetbaistrijd Bowling Waar gebeurd Kinderpraat Bergbeklimmer DINSDAG 4 FEBRUARI 2003 was timmerman en fietsenverhuurder, zij bestierde het huis- juden, verhuurde een zomerhuisje en regelde het logies en jtbijt van de gasten. Samen voedden ze acht dochters en twee jons op. Geen wonder dat er niet al te veel tijd overschoot jor hobby's. Hij dook af en toe de werkplaats in om allerlei llzondere voorwerpen van hout te maken en was jarenlang een iste speuler bij Ouwe Sunderklaas, zij deed graag naaiwerk Jzat achter het spinnewiel, maar was daardoor ook in staat it hele gezin goedkoop in de kleren te steken. 'Nee, we had- jen geen wekelijkse activiteiten, zoals toneel, fanfare of biljar- BP of zo. We hadden onze tijd hard nodig voor de kinderen.' ihan Bakker (84) en Corry Bakker-Slot (81) kijken terug op een Jeidzaam leven, dat ze zondag zestig jaar deelden. nneer ze elkaar precies ontmoet ibben, weten ze niet meer. Het jet waarschijnlijk in 1938 zijn ge lest, toen Corry Slot uit Eierland t een vriendin in Pen's bioscoop de Groeneplaats zat. Ze woonde n concert van zangvereniging lecilia - 'van de overkant' - bij, toen ar aandacht werd getrokken door n haar onbekend iemand. "'Wie is ;h die longen met dat pikzwarte ar?", vroeg ik mijn vriendin. Meer n ik met van hem zien, want hij zat in paar rijen voor ons.' 'Ze werd dus jrliefd op mijn haar', stelt Johan ikker glimlachend vast. De vriendin fflst niet wie het was, maar later trof- j|i ze elkaar in de garderobe, waar lij op zoek was naar zijn hoed. Zij Hielp hem zoeken en het eerste ge- jprekje was een feit. ijfe de geschiedenis een beetje an- »rs was gelopen, hadden ze elkaar 'Waarschijnlijk niet eens ontmoet, sjwint dan was Bakker monnik gewor- jen in een klooster in Limburg. 'Ik 'gen geboren in Opdiek. Wat nu een hotel is, was toen nog een boerderij, jkwas de middelste van elf kinderen. spil waar alles om draaide, ffijfeende ik. Mijn broers zijn allemaal boer geworden, maar ik wilde abso- Btit niet en ging er tegenin. Als jonge jongen al, want als we op het land 'moesten helpen, stiekels hakken, dan namen twee broers mij tussen hen in. 'Anders deed ik niks. Mijn vader vond het heel erg. want die had graag ge- 'zien dat ik ook gewoon boer gewor den was. Maar toen mijn ouders 'doorkregen dat ik écht niet wilde, 'mocht ik naar een door monniken ■geleide ambachtsschool in Heer, bij Maastricht. Dat gebeurde op advies van een neef van mijn vader, die in 1 opleiding was om priester te worden. Ik zag het wel zitten. Broeder was altijd nog beter dan boer. Bovendien grilde ik wat zien van de wereld. Ik was toen een jaar of veertien.' Het was een hele verandering.' Toen ze haar opleiding had afgerond, keerde Corry terug naar het ouderlijk huis. 'Ik werd huishoudelijke hulp. Bij mijn moeder, maar ook bij tantes en bij een buurman die zijn vrouw had verloren. Ik heb nog een tijd op de Propagatie bij Dros gewerkt.' Ondertussen was ook haar aan staande teruggekeerd naar Texel. 'Na tweeëneenhalf jaar moest ik beslis sen of ik verder wilde. Ik had er best de ambachtsschool willen afmaken en er zelf later les willen geven. Maar ik wilde geen monnik meer worden, dat zag ik niet meer zitten. Dat bete kende dat ik niet mocht blijven. Het laatste schooljaar heb ik toen in Den Helder gevolgd. Een heel verschil met het onderwijs van de broeders. Die waren behoorlijk streng. Maar ik had er wel heel wat geleerd. Ik herinner me mijn laatste proefwerk in Den Helder. Twee jongens moesten sa men één trap maken, met een kwart slag erin. Maar er zat een oneven aantal leerlingen in de klas. Toen heb ik die trap zelf maar gemaakt. Dat was wel zo makkelijk. Als je met z'n tweeën bent, sta je maar te overleg gen. De een vindt dat het zus moet, de ander zo. In je eentje ga je aan het Als ze terug kwamen, leverden ze hun fiets weer in en gingen lopend terug naar de kazerne. Dat gebeurde ook wel om één of twee uur 's nachts. Ik bleef al die tijd op.' Een vroege gezamenlijke herinnering is de bruiloft van Bakkers broer Jan. 'Hij is in 1939 getrouwd. Ik heb haar uitgenodigd. Dat was de eerste keer dat ze bij ons thuis kwam. Ik was ook nog niet bij haar geweest.' In hun verkeringstijd spraken de jonge ge liefden elkaar voornamelijk in het weekend. Bakker: 'Op zaterdag en zondag stapte ik op de fiets en reed naar Eierland. Veel vaker ging niet, want het was toch een heel eind van uit Den Hoorn. Telefoon had je niet. Na de oorlog wel, toen was ik één van de eersten.' Spectaculaire uitjes za ten er niet in, zeker niet nadat de oorlog was uitgebroken. 'Er was niks te doen. En je mocht niet naar het strand. We fietsten vooral, zomaar ergens naar toe. We hebben in die tijd heel wat van het eiland gezien.' In 1943 trouwden ze. Twijfels, met het oog op de oorlog, hebben ze nooit gehad. 'We hadden wel kunnen wachten totdat die af was, maar wan neer dat zou zijn, wist niemand. Bo vendien merkten we bijna niks van de oorlog en was er steeds genoeg te eten Ja, in de Russenoorlog zijn heel erge dingen gebeurd, maar dat was pas veel later. Vervelend was wel dat je 's avonds op tijd binnen moest zijn. In Eierland was er altijd controle bij het vliegveld, waar je door een slag boom moest. Daar moest je goed rekening mee houden.' Toen Corry het bij een bezoek aan een vriendin, elders in Eierland, eens laat had gemaakt, besloot ze het er toch op te wagen en op de fiets naar huis te gaan. 'De moeder van mijn vriendin vond dat ik moest blijven sla pen. maar ik moest naar huis, vond ik zelf. Mijn vader en moeder waren Johan Bakker maakte heel wat naambordjes, waaronder die van Hoeve Rotterdam en De Bouwvoor, boerderijen van de familie van zijn vrouw, Corry Bakker-Slot irm joop iw»w Vroeger ging je niet naar een café of restaurant voor een receptie. We had den wel een accordeonist ingehuurd. Die speelde en zong liedjes. We heb ben gedanst. En we hebben de vlag uitgehangen. De Nederlandse. Dat mocht niet van de Duitsers, maar er is niks van gezegd.' De kersverse echtelieden gingen Jiprry Slot werd eveneens geboren in fen boerengezin, maar dan in Eierland. 'Op De Bouwvoor. Het huis zstaat er nog, maar er zit geen naam- itjbrdje meer op. Het staat vlak bij ihoeve Rotterdam aan de Hoofdweg, leen paar honderd meter het land in. ;Op Rotterdam woonden broers van lijn vader. Ze werkten samen voor itzelfde bedrijf.' Ze zat op de lagere ijschool in Midden-Eierland, tot en met ide zevende klas. Daarna ging ze het Ihuis uit en verhuisde ze naar Bergen, iiWaar ze onder leiding van nonnen htwee jaar huishoudschool volgde. 'Ik ind het heerlijk. Ik woonde in ierland... Daar was niks te beleven. werk en is het veel sneller af.' Met z'n diploma op zak begon Bak ker een eigen bedrijfje in Den Hoorn. 'Ik had mijn werkplaats in een schuur op Diek, achter waar nu Annie Bak ker woont. Ik maakte er van alles. Voerbakken, krebben, stoelen, ik deed klusjes aan huis. Ik verdiende aardig. Ik had weinig onkosten en mijn gereedschap van de ambachts school had ik voor een habbekrats kunnen overnemen.' In de tijd dat hij Corry ontmoette, was hij ook fietsen maker geworden. 'Ik had de helft van het schuurtje naast het huis waar Jan Huisman later woonde. Ik verhuurde zeven fietsen. Die waren in trek hoor, voor een gulden per dag. Op de Mok zaten toen Nederlandse militairen. Als ze uit gingen, kwamen ze lopend naar Den Hoorn. Dan huurden ze een fiets van mij en reden naar Den Burg. doodongerust geworden, telefoon hadden we nog niet.' Ze had het don kere erf amper verlaten of ze raakte haar oriëntatie kwijt en reed de sloot in. Omdat ze niet meer alleen terug durfde, stapten de twee vriendinnen op één fiets om naar De Bouwvoor te rijden. Ze kwamen heelhuids over. 'Toen is mijn vriendin maar bij ons blijven slapen.' Omdat het ene deel van de familie hoofdzakelijk uit Den Hoorn afkom stig was en het andere uit Eierland, werd de bruiloft over twee dagen gespreid. Op 28 januari werd voor de burgerlijke stand getrouwd in het raadhuis in Den Burg. 2 februari werd het huwelijk kerkelijk ingezegend in de katholieke kerk in De Cocksdorp. Later die dag was er een feest bij Bakkers ouders, in Opdiek. 'Dat was niet zo groots als tegenwoordig. wonen aan het begin van Diek, daar waar ze nu nog steeds wonen. Bak ker: 'Tot een paar jaar daarvoor had er een timmerman gezeten. Klaas de Porto. Er stond toen ook al een werk plaats naast. Mijn vader had het ge kocht, met het idee dat ik er wel in zou willen. Dat was zo. Mijn werk plaats aan de overkant van de straat kocht ik pas veel later, in het begin van de jaren zestig.' Hoewel Den Hoorn nóg twee timmer lieden telde - Gerrit Kikkert en Jan Troost - had Bakker over klandizie niet te klagen. 'In de oorlog verkocht ik heel veel elektrische spinnewielen. Enorm, ik kon ze niet aanvoeren, de vraag was te groot, ledereen maakte zelf zijn kleding. In de eerste laren na de oorlog zat ik vooral in de huizen bouw.' Tegen de interviewer: 'Samen met Gerrit Kikkert heb ik nog een nieuw dak op jouw huis gezet. Een deel van het hout haalden we van de voormalige Zuid-Batterij, waar de barakken werden gesloopt. Het was improviseren, er was weinig materi aal voorhanden. De oude houten voorgevel is gesloopt. Piet Boon heeft toen een nieuwe stenen muur gemetseld.' Ondanks de verdiensten had Bakker ook z'n bedenkingen bij de huizen bouw. 'Het was koud werk, je zat vaak op dak, ik hield er niet van.' Hij kreeg de kans zijn werkterrein te ver leggen na een verzoek van Klaas Boon om het interieur van diens manufacturenwinkel te betimmeren. Het fijne, sierlijke werk bleek hem te liggen 'De mensen vonden het prachtig, ledereen kwam kijken en vragen: kun je dat ook bij ons doen? Bijna niemand deed dat werk. Op Oosterend na heb ik alle dorpen ge had. ook in veel cafés en restaurants. Ik heb heel wat toonbanken en bars gemaakt. De meeste zijn allang weer vervangen, maar in Havenzicht in Oudeschild staat de tapkast er nog.' Daarnaast legde hij zich steeds meer toe op de verhuur van fietsen. 'Ik had er op een gegeven driehonderd. Sa men zorgde dat voor een aardige boterham. Er hielp wel eens iemand, maar ik had niemand in vaste dienst en kon de onkosten daardoor laag houden.' Veel lof zwaait hij toe aan zijn vrouw, die hun acht dochters en twee zoons in de kleren stak en te eten gaf. de rest van het huishouden deed, het zomerhuisje achter hun woning verhuurde en aanvankelijk ook logies en ontbijt verzorgde. Corry: 'Met zijn werk heb ik me nooit veel bemoeid. Ik hield wel eens wat vast, maar verder was ik weinig in de werkplaats. Ja, ik hielp altijd bij het schoonmaken van de huurfietsen.' 'Zij heeft er wel haar deel aan gehad', zegt Bakker pnjzend 'We hebben alles samen gedaan.' Veel tijd voor eigen pleziertjes gunden ze zich niet. Zelfs de enige hobby van Corry, naaien en spinnen, kwam ten goede aan het gezin. Bakker was wel een fanatiek speuler met Ouwe Sunderklaas. 'Dat ging toen heel an ders. Je beeldde geen Texelse ge beurtenissen uit. maar de rattenvan ger van Hameien, de baron van Münchhausen en dat soort figuren. Mijn vrouw maakte de pakken zelf. Prachtige pakken, hoor. We waren er al weken van te voren mee bezig.' Daarnaast had Bakker af en toe tijd voor zijn enige echte passie, het ma ken van houten sier- en gebruiksvoor werpen. Een uitpuilende werkplaats, met de meest fantastische werkstuk ken, is daar het resultaat van. 'Maar hier heb ik jaaaren over gedaan, al voor de oorlog ben ik ermee begon nen', zegt hij bijna verontschuldi gend. 'Het moest allemaal tussen de bedrijven door.' Hij laat zijn collectie graag zien. Tijdens Hoornder Don derdagen is zijn werkplaats altijd ge opend voor publiek. Maar hij heeft er vrijwel nooit iets van verkocht. 'Dat heb ik nooit gewild. Neem nou dit', wijst hij op een bijna manshoge kurkentrekker. 'Een paar jaar geleden kreeg ik bezoek van een Franse wijn boer. Hij wilde dat ding per se heb ben, voor zijn toonzaal. Ik moest maar zeggen wat ik ervoor wilde heb ben. Ik heb het niet gedaan. Als ik drieduizend gulden had gevraagd, had ik het er vast en zeker voor ge kregen. Maar wat heb ik daar aan? Ik ben er tijden mee bezig om weer zo'n ding te maken.' De laatste jaren genieten de Bakkers van hun welverdiende rust. Net als tijdens hun verkeringstijd doen ze weinig spectaculairs, maar ze verma ken zich prima. Ze kijken graag tele visie en rijden geregeld een rondje met de auto. Een vast doel is Oude schild. 'Boten kijken, daar houd ik erg van', vertelt Corry. Af en toe gaan ze ook nog naar het buitenland. Eén dochter woont in Frankrijk, een ander in Zwitserland. Een derde dochter woont in Den Helder, de andere kin deren zijn allemaal op Texel gebleven. Trots: 'We besteden veel tijd aan het aflopen van verjaardagen. We heb ben tien kinderen, dneéntwintig klein kinderen en zes achterkleinkinderen.' Zorgeloos is hun oude dag beslist niet. Eind afgelopien jaar overleed hun jongste dochter, Béatrice. Ze liet een man en dne kinderen achter. Het ver- dnet is groot en overschaduwt de vreugde van hun zestigjange bruiloft. 'We hebben er met z'n allen lang over gesproken of we het wel moesten vieren. Het was met gemakkelijk, dat is duidelijk. Maar uiteindelijk hebben we besloten het jubileum niet hele maal in stilte voorbij te laten gaan. Dat zou Béatrice ook niet goed hebben gevonden.' Joop Rommets rgimone de Wit, Jolanda van Strien, Debbie Bakker en Sverre Esch- i weiier hebben bij zwemwedstrij- e den in Zuid-Oost Beemster allevier «persoonlijke records verbeterd. :s Vooral de 17-jarige De Wit was uit- s stekend op dreef. Zij beklom drie- s maal het erepodium. i Zaterdag stonden in Zuid-Oost ri Beemster de clubkampioenschap- il'pen van de plaatselijke WZ&PC op v hef programma. De vereniging had itiVerschillende clubs uitgenodigd om e ook mee te doen, waaronder Zwem vereniging Hoorn, waarvan De Wit, Van Strien en Bakker lid zijn. Simone tóde Wit had veel succes op de 100 u meter vlinderslag. Ze won de afstand jein een persoonlijk record van 113.26 ne minuten. Op de 50 meter vrije slag ;,lestigde ze eveneens een persoon lijk record. Haar tijd, 29.65 seconden, fas goed voor een derde plaats. De 200 meter vrije slag legde zij vervol- Jens af in 2.22.42, wat ook een ver betering van zichzelf betekende. Op IHeze afstand werd ze derde. iok de 14-jarige Jolanda van Strien - die eveneens in de leeftijdscategorie c 1990 en ouder uitkwam - zwom drie st' maal een persoonlijk record. Op de l' 50 meter schoolslag werd ze vierde l'- in 40.53, op de 50 meter vrije slag "Biijfde in 31.44 en op de 100 meter schoolslag ten slotte weer derde in e' 1.29.80. Debbie Bakker (11) kwam uit in de irl jaargang 1991 en '92. De 50 meter 'i i/linderslag, die ze voor het eerst zwom, draaide uit op een teleurstel- ;F ling. Na haar finish, in 50.93, werd ze gediskwalificeerd wegens een tech nische fout. De jury oordeelde dat ze haar armen niet voldoende boven water naar voren had gebracht. De 100 meter rugcrawl leverde daarna een tiende plaats en een persoonlijk record (1.44.22) op. Ook op de 50 meter rugcrawl, waarop ze veer tiende werd, was ze sneller dan ooit tevoren (45.43). Van de 100 meter vrije slag is geen uitslag bekend. De 10-jarige Sverre Eschweiler deed een dag later in Zuid-Oost Beemster mee aan de Speedo-instroomwed- strijd, voor beginnende wedstrijd- zwemmertjes. Hij deed het erg goed. Op de 100 meter rugcrawl zwom hij zich naar een persoonlijk record (1.31.86). Het leverde hem de vierde plaats op. Op de 200 meter wissels lag, die hij voor het eerst zwom, be haalde hij de vijfde plaats in 3.27.46. Hij besloot de dag met een vierde plaats en een persoonlijke toptijd op de 100 meter vrije slag (1.23.99). In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt zaterdag 15 fe bruari een volleybaltoernooi voor bedrijven gehouden. Het evenement begint om 19.00 uur. Elk team moet uit tenminste twee dames en tenmin ste twee heren bestaan. De spelers hoeven geen directe binding te heb ben met het bedrijf waarvoor ze spe len. Deelname kost €20,- per team. Aanmelden kan bij het Eierlandsche Huis (tel. 316507) of de All Sport Stichting (tel. 316434). Er is ruimte voor een beperkt aantal teams. Zaterdag 8 februari HCSC A1- Texel'94 A1 14.30 Texel'94 A2- Oudesluis A1 13.30 Texel'94 B1 -Koedijk B3 13.30 GeelZwart B1-De Koog B1 11.15 Texel'94 C1-SRCC1 13.30 Winkel C1-Texel'94 C2 14.00 Texel'94 C3-Con Zelo C2 11.30 Oosterend C1-Sint Boys C1 13.45 Texel'94 D1 -WGW D1 11.45 DWOWD1 -Texel'94 D2 12.30 Schagen D3-Texel'94 D3 12.30 W'waard D1 -Texel'94 D4 11.00 Texel'94 D5-BKC D3 11.45 Oosterend D1-WGW D2 12.45 WGW D3-Oosterend D2 11.00 VZV D1-De Koog D1 10.30 Oosterend M1 -Berkhout M2 11.45 Zondag 9 februari Texel'94-Flamingo's 14.00 Oosterend-Schellinkhout 14.00 Strandvogels-De Koog 14.00 Zuidermeer-ZDH 14.00 Texel'94 3-Castricum 4 12.00 Texel'94 4-Succes 4 12.00 Oosterend 2-GeelZwart'30 12.00 Texel'94 M1-Spartanen M1 12.00 Door sneeuw en harde wind waren zondag maar drie sportvissers opge komen voor de derde wedstrijd in de winterserie van de Sportvisclub Texel. Bij de asfaltmolen bij Oude schild stond na drie uur vissen alleen Rein Kuyper nog met lege handen. Poul Verhagen ving twee vissen, met een gezamenlijke lengte van 40 cm, Frans Bos werd tweede met één vis van 19 cm. De volgende wedstrijd wordt zaterdag 15 februari gehouden op het strand bij paal 15; aanvang 17.00 uur. Zaterdag 1 februari Alle wedstrijden zijn afgelast. Zondag 2 februari Alle wedstrijden zijn afgelast. Omdat de sneeuw net op tijd was verdwenen, kon de maandwedstrijd van de Texelse golfclub zondag ge woon doorgaan. Van de 21 deelne mers kwam Gerdi Reijers met 17 punten als beste uit de bus. In de categorie golfers met een handicap van 0 tot 20.4 eindigden Jan Winnubst en Rein Zandee op een gedeelde tweede plaats, met beiden 16 punten. Bij de categorie golfers met een handicap van 20.5 tot 36 won Martin Warnaar met 19 punten. Tweede werd Margreet de Graaft (17 punten), derde Hans van Maldegem (16). Dick van Egmond was de beste speler in de categorie golfers met een handicap boven 36. De longest drive werd geslagen door Jan Winnubst, de neary was voor Bob Hoogenraad. Woensdag 5 februari 18.00 De Koog E1-De Krim E2 Koog 18.45 Krim C1-Texel C2 Franchimon 19.35 Klif (dames)-Zeemacht Klif 20.25 De Krim 5-De Krim 4 De Krim 21.15 Texel 5-Klif 4 Texel Mantje heeft zaaldienst. Donderdag 6 februari 18.00 De Koog D1 -Klif D2 De Koog 18.45 De Krim 3-De Koog 1 Putten 19.35 Jelleboog 3-SVO 6 J'boog 20.25 SVO 5-ZDH 2 SVO 21.15 SVO 4-Texel 4 Molanus ZDH heeft zaaldienst. Vrijdag 7 februari 18.15 De Koog 2-Texel 6 De Koog 19.05 J'boog 1 -Mantje 2 Molanus 19.55 De Krim 2-Texel 2 Van Beek 20.45 Casino 1 -Texel 1 Kuipers 21.35 Klif 1 -Jelleboog 2 Sangers 22.25 SVO 1 -SVO 2 Bakker Jelleboog heeft zaaldienst. Het meidenteam van volleybal vereniging Tevoko heeft zaterdag tij dens een toernooi in sporthal De Brug in Den Helder een uitstekend .resultaat geleverd. De mini's, in leef tijd variërend van 9 tot en met 11 jaar, speelden drie wedstrijden en bleven daarin ongeslagen. Na twee gelijke spelen werd De Boemel 3 verslagen. De setstanden waren 15-13 en 17-9. Volgens de begeleiders ging de jeug dige volleyballers, die iedere vrijdag in de Burgemeester De Koninghal traint, in de loop van het toernooi steeds beter spelen. Ze scoorden regelmatig uit opslagen en speelden ook al goed bovenhands. De mini's spelen hun eerstvolgende wedstrijd op zaterdag 8 maart, wanneer onge veer 85 spelertjes van de overkant naar sporthal Ons Genoegen in Den Burg komen. ZDH E1 heeft zaterdag in sporthal Ons Genoegen na een spannende strijd het sfeervolle zaalvoetbal- toernooi van de Texelse E-pupillen gewonnen. Het team uit Den Hoorn moest z'n meerdere erkennen in Texel'94 D6 (1 -2), maar won ook vier keer en boekte eenmaal een gelijk spel. De Zwaluwen veroverden daar mee dertien punten, één meer dan Texel'94 E4. Texel'94 D6 bleef als enige ploeg ongeslagen, maar won slechts tweemaal en bleef maar liefst vier keer steken op 0-0. Voldoende voor de derde plaats was het wel. Op de vierde plaats eindigde Texel'94 E5. SVO E1 werd vijfde, SVC E1 zesde en SVO E2 zevende. Zaterdag treden de D/E-pupillen te gen elkaar in het strijdperk. Het toer nooi begint om 9.00 uur en duurt tot circa 12.30 uur. Koploper Flair was in de dames league van het Texelse bowling weer veel te sterk voor de tegenstanders en won met 4-0 van T-Forts, de num mer twee. De Pms zakte naar een vierde plaats, waardoor WBZ op een tweede plek kwam te staan. Door winst op Juttertjes klom Klaver 4 naar een derde plaats. De nummers een en twee van de donderdagavondleague bleven op gelijke afstand van elkaar. Koploper Badweg Sportief won van Heksenke tel. De nummer twee - TZN - wist ondanks hoge scores van Marcel Witte van tegenstander De Koogel te winnen. Witte gooide een game van 202 en een serie van 713, maar Martien Roeper van TZN zette daar een game van 214 en een serie van 713 tegenover. André Koops van The Last Boys gooide een game van 201waardoor zijn team wist te winnen van dames team de Sommeltjes. De wedstrijd tussen Pet's Place en Schouwstra Transport werd op een paar pins be slist. In de derde games was het ver schil drie pins, in de vierde zelfs maar één. Door toch de volle winst te be halen, steeg Pet's Place drie plaatsen in het klassement, met maar twee punten achterstand op directe con current 't Praethuys. Uitslagen: Ochtendleague: Flair T-Forts 4-0; Klaver 4- Juttertjes 3-1; de Pins-WBZ 0-4 Avondleague TZN-de Koogel 5-0, Badweg Sportief-Heksenketel 5-0; Sommelt)es-the Last Boys 1-4; Visvogels-Speelkwartier 4-1; Schouwstra Transport-Pets Place 0-5; t Praethuys-Eduardo's 2-3 Kleine kinderen kunnen soms leuk uit de hoek komen en je onverwacht aan het lachen maken. Kort geleden had den we ons jongste kleinkind te loge ren. de tweeëneenhalf-jarige Suzan ne. Tegen de avond ging opa met haar als regel een wandelingetje ma ken en dan kletste ze honderduit. Op een avond was de lucht tijdens de zonsondergang prachtig gekleurd. Suzanne stond er vol bewondering naar te kijken en ik hoorde haar zeg gen: 'Tjonge tjonge, oop.' Op mij vraag wat er aan de hand was. zei ze: 'Kijk eens oop, wat een mooie regen boog.' Toen we verder liepen door het Elbaweggetje was daar kennelijk kort tevoren een paard gepasseerd dat zijn staart had opgetild en het een en ander had laten vallen. Suzanne wees er naar en zei: 'Kijk oop, een honden drol van een paard.' Jan van Tunen VERVOLG VAN PAGINA 1 man bleef, net als enkele ploeg genoten die ook te verzwakt waren, achter in het op 6.400 meter hoogte gelegen basiskamp. Een tweede po ging om de top te bereiken kon he laas niet worden ondernomen. Toch was de teleurstelling van Huisman volgens haar niet heel groot. 'Hij was blij dat de anderen wel de top had den bereikt. De drie leden die wél de top bereikten waren - naast berggids Robert Steenmeijer - Jan Sieko Mast, Wim Jonker en Laurens Conijn. 'Het was verschrikkelijk zwaar. Jammer dat we niet met meer mensen de top konden halen. Maar als je bedenkt dat doorgaans maar 15 procent de top haalt, dan hebben wij het als klim- ploeg Terschelling heel goed ge daan', schreef Mast vnjdag in het logboek, dat is te lezen op www.klimploeg-terschelimg.nl. Don derdag om 15.00 uur wordt Huisman thuis venvacht aan de Sluyscoog in Den Burg.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7