i 2 Zomerklokje Mars society Schrijfster even terug in geboortedo 'Kwaliteit en snelheid typeren Texel Academie' I teso TEXELSE COURANT Wat ik zeggen wou. Kruising Russische kunst op beurs Alkmaar Biljarten Blikvanger Wat ik zeggen wou... Atletiekbaan (2) Wat ik zeggen wou... Alphacursus Ganzenschade Wat ik zeggen wou. Atletiekbaan (1) Playbackshow in Oudeschild Wendy van Elk wint menstrijd Agenda Hoogwater te Oudeschild Colofon Daalderschool houdt fancy-falr DINSDAG 11 FEBRUARI 2003 i I' H T De ondertekening van de oprichtingsakte van de Texel Academie. Vlnr. Kees Dros (Stichting Duurzaam Texel), Veronica Bos (VW), Bob Verburg (provincie) en Corrie Heijne (gemeente Texel). (Foto Gemrd Timmam&n) Kwaliteit en snelheid. Met name in dat laatste zal de vrijdag opgericht Texel Academie zich gaan onder scheiden, voorspelt de beoogd de caan prof. dr. ir. Han Brezet. De handtekeningen voor het kennis centrum waren nog niet gezet in het Maritiem en Juttersmuseum, of de eerste cursussen waren al een feit. 'Een kenniscentrum dat vooral in speelt op de vraag naar korte cursus sen voor managers uit het midden- en kleinbedrijf. Workshops van een paar dagen of weekenden, waarin cursisten samenwerken en snel infor matie kunnen uitwisselen. Een aca demie die snel op de vraag naar be paalde kennis kan inspelen', vertelde Brezet, die zelf nauw betrokken was bij de oprichting van de Texel Acade mie. Hij omschreef het instituut als een 'virtuele hogeschool', met een bestuur, een directeur en een aantal cursusleiders. 'Een academie die met alleen veel kennis in huis heeft over duurzaamheid, maar ook een insti tuut dat mensen die iets nieuws heb ben te vertellen op het gebied van duurzaam ondernemen een plek geeft.' Bijzonder is dat academie met over een eigen gebouw beschikt. De cursussen worden gegeven in Hotel Opduin, bij Panorama. Vakantiepark De Krim of ergens anders. Vrijdag kwam ook het bencht dat het instituut kan rekenen op een financiële steun voor de eerste drie jaar. Duurzaamheid zal een prominent thema worden van de cursussen van de Texel Academie, voorspelt Gede puteerde Bob Verburg. 'Texel en duurzaamheid zijn zo ongeveer syno niem. Bijna elk bedrijf op Texel komt wel in aanmerking voor een prijs maatschappelijk ondernemen. Het zit hier zó tussen de oren. Onderzoek sinstelling zorgen daarbij voor een belangrijke meerwaarde. Een bij drage aan een goed investerings klimaat en een uitstraling die van belang is voor de omgeving.' Brezet besloot de bijeenkomst met een vrije interpretatie van een bloem rijk citaat van Jac. P. Thijsse: 'Doet een goed mens op de Texelse acade mie zijn best, dan doet de schone Texelse natuur vanzelf de rest Bnrvro >xn lezen rn verantwoordelijkheid vi Ik wil reageren op het artikel 'Kruising Haffelderweg' en de ingezonden bnef 'Schelpenpad (2)' in de krant van vrij dag 7 februari. Het is een goed idee van Texels Be lang om te 'proberen' de stroom be zoekers van Stayokay en het parkeer terrein aan de Emmalaan via een schelpenpad langs de ijsbaan te lei den. Het zou misschien verstandiger zijn het schelpenpad aan de zuidkant van de ijsbaan te maken. Hier ligt al een pad met verlichting. Alleen zal het aantal lantaarnpalen verdubbeld moeten worden en het pad drastisch opgeknapt. Dan hebben de heer Bonne en vele anderen ook weer een doorgaande wandelroute langs de ijsbaan. Het is toch eigenlijk onvoor stelbaar dat een openbaar wandel pad (pas aangelegd) onnodig en zon der officiéle toestemming met grote hekken afgesloten wordt. Overigens heeft Texels Belang over het hoofd gezien dat het bruggetje over de uit loop van de vijver daar al maanden geleden is geplaatst. Ook twijfel ik er sterk aan dat de 'looplijnen' van het uitgaanspubliek omgebogen kunnen worden. Mijn ervaring gedurende de afgelopen acht jaar is dat het uitgaanspubliek dat d eauto op het parkeerterrein aan de Emmalaan heeft geparkeerd, het dorp via de Weverstraat verlaat en automatisch de goed verlichte Haffelderweg neemt en nauwelijks de Slingerweg, omdat die een stuk min der uitnodigend is. Ditzelfde gebeurt volgens mij straks ook met de 'schelpenpad-route'. Overigens moet de oversteekplaats voor fietsers over de Emmalaan veel en veel duidelijker worden aangege ven. Nu belanden hele hordes toeris ten via de invalidenoprit en het trot toir bij het schrikhek dat het eind van de bushalte aangeeft. Zij steken dan (het spoor bijster) het daar aanwezige zebrapad over. Een zeer gevaarlijke situatie. Wil Braam Den Burg Ed van Bommel, eigenaar van kunst handel Baroque, is éen van de 55 antiquairs en kunsthandelaren die komend weekend meedoen aan een grote kunst- en antiekbeurs in Alkmaar. De Cocksdorper toont er een selectie werk van Russische impressionisten en sociaal-realisten. De beurs wordt gehouden in de Grote of Sint Laurens Kerk. Deze is gelegen aan de Koorstraat 4A in het centrum van Alkmaar. De kerk is vrijdag open van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Ooit werd de sprookjesschrijver Andersen gevraagd een sprookje te schrijven overeen sneeuwklokje. Hij sprak liever over een zomerklokje, aangezien de sneeuwklok de eerste bode van de komende zomer is. In Denemarken bestaat de gewoonte om het eerste sneeuwklokje aan een geliefd persoon te sturen, ver gezeld van een versje. De afzender moet geraden worden. 'Je bent een beetje vroeg geko men', zei de wind tegen het sneeuwklokje, 'wij zijn nog aan de macht. Die zullen we je eens laten voelen. Dat zul je moeten accepte ren. Je had binnen moeten blijven, met buiten lopen pronken, want daar is het nog geen tijd voor.' Het was bijtend koud. De dagen die volgden, vertoonden geen sprankje zon. Het was om in stuk te vriezen voor zo'n klein teer bloempje. Maar ze bezat meer kracht dan ze zelf wist. Ze was sterk in haar vreugde en haar geloof dat de zomer zou ko men. Die was haar in het diepst van haar verlangen verkondigd en de warme zon had haar bevestigd en zo stond ze getroost in haar witte jurkje in de witte sneeuw en ze boog haar hoofd als de sneeuwvlokken dicht opeengepakt op haar neer kwamen, terwijl de ijzige wind over haar heen vloog. 'We zullen je bre ken', zeiden ze, 'we laten je verwel ken, verijzen. De zonnestraal heeft je voor de gek gehouden. Nou moet je het zelf maar weten, zomerzotje.' Het zomerklokje legt nog vele we- gen af voordat het belandt in de gedichtenbundel van een be roemde Deense dichter Ambrosius Stub en zich daar vereerd voelt om als bladwijzer te dienen. Inmiddels maken wij Texel muis- vriendelijk voor de noordse woel- muizen. Zij hoeven niet te vertrek ken en zullen op dit moment net als wij de lente uit de grond kijken. Wij worden beloond, want langzamer hand verschijnen overal de zomer klokjes in groten getale en kriebelt er iets ondefinieerbaars bij de scha pen, bij de vogels, bij de mensen. We rekken ons uit na de winterslaap en kijken met nieuwe ogen naar ons eiland. Al dat gesudder bi) onze houtkachels gaan we geleidelijk af wennen, de schaatsen zijn weer in het vet, de dikke winterjassen sme ken om rust. Iets zindert bij vlagen. En ook mijn broer was opgestaan uit zijn winterslaap en belde als van ouds op een ongeschikt tijdstip. 'Zijn ze nou nog niet uitgemodderd over die uitbreiding van die indus trieterreinen bij De Cocksdorp', denderde hij mij huiskamer binnen. 'Het is de goden verzoeken om op dat mooie plekje te gaan rommelen. Waarom luisteren ze niet naar een heel dorp, een heel dorp! "Durper bedrijventerrein op scherp", lees ik in die onmogelijke krant van jullie, teruggrijpen naar 1979, zijn ze nu helemaal besodemieterd. Een dorp verkrachten, dat is wat ze willen. Heel Texel moet in opstand komen, niet alleen die De Cocksdorpers, gewoon alle maal. En laat die kappers vooral ook meedoen, die neringdepressie- lijders, die alleen maar naar hun ei gen stekkie kijken. Gezonde con currentie geeft kracht. Laat ze zich ook inzetten voor een goeie plek voor dat Durper bedrijventerrein, bundeling van krachten, daar gaat het om. En jij, luie zuster van mij, steek jij eigenlijk wel eens een poot uit, of zit je alleen maar aan de dijk naar een verdwaalde sneeuwgans te zoeken, of zo'n papegaaiduiker die uit de koers is geraakt. Jij denkt zeker ook, mi|n uitzicht is goed, gelukkig heb ik toen niet dat huis op de Langeveldstraat gekocht, zat ik mooi op Texel naar een fabriekspijp te staren.' 'Zo kan-ie wel weer, goe demiddag broertje', zei ik schamper en ik probeerde niet te luisteren, totdat hij vrolijk beweerde dat we allebei les zouden kunnen gaan ge ven op de nieuwe Texel Academie voor het vak maatschappelijk ver antwoord ondernemen. 'Ik wil niet dat je mij op zo'n onmogelijke ma nier stoort', zei ik, 'het is hier een soort van zondagsrust en ik lees. herlees Tolstoj, Oorlog en Vrede.' 'Jij bent altijd bezig met de verkeerde oorlog', zei hij nog en hing woedend op, terwijl ik naar de sneeuwklokjes staarde die het zichtbaar koud had den. Ik zal hem een zomerklokje sturen, dacht ik, met een vers erbij. Morgen misschien. Dana Rover Boeven Vin lener» Builen «ennoraonjelijkhcid »an de redaclK Wat een akelig stukje in de Texelse Courant van vrijdag 7 februari. Grote kop erboven: 'OZB 1.5% omhoog voor beheer atletiekbaan'. Als ik huis eigenaar op Texel was, zou ik ook denken: heb ik al kerststukjes en cer tificaten gekocht voor een nieuwe baan, moet ik ook nog extra belasting betalen! Een sterk staaltje van stemming makerij; maar hoe zit het nu werke lijk? Op 14 november 2002 zegt de gemeente toe. dat ze, als het de AVT lukt de helft van het benodigde kapi taal voor een broodnodige nieuwe accommodatie bij elkaar te krijgen, de andere helft bij zal passen. De benodigde gelden daarvoor zullen deels uit de begroting, deels uit de pot toeristische infrastructuur komen. Wat heeft de gemeente vervolgens met gedaan: geld reserveren op de begroting (dachten ze misschien dat het de AVT toch niet zou lukken?) en geld opnemen uit de pot toeristische infrastructuur. En wat gaat de ge meente nu wel doen, nu blijkt dat de AVT door middel van een fantas tische en creatieve inzet van alle le den het onwaarschijnlijke heeft ge presteerd, namelijk met behulp van de Texelaars en het Texelse bedrijfs leven de helft van het benodigde be drag bij elkaar te krijgen (petje af)? Nu stelt ze dat het gedeelte van de ge meente in z'n totaal geleend moet worden. En dat kost geld: zo'n €25.000,-. En dat krijgt de Texelse burger nu gepresenteerd door middel van een verhoging van de OZB. Hoe heet dat ook al weer mevrouw Heijnen: een sigaar uit eigen doos? Toen W Texel'94 ruim een miljoen gulden in het handje kreeg voor een nieuwe accommodatie, moesten de leden toen ook zelf de helft zien op te brengen? Stond er toen ook in de krant, dat de OZB misschien wel omhoog zou moeten? Toen de boog schutters een riant bedrag ontvingen voor hun nieuwe accommodatie, moesten ze toen ook eerst zelf de helft ophoesten? Stond er toen iets over lastenverzwaring voor de Texelaars in de krant? De leden van de AVT trainen al jaren op een hobbelbaan, die de helft van het jaar vol water staat. Het materi aal staat al jaren weg te roesten in een container, er is nog nooit een eigen kleedkamer, douche of verenigings gebouw geweest. Bovendien moest een aantal jaren geleden op die toch al volstrekt ontoereikende 'accom modatie' ook nog eens plaats ge maakt worden voor een tot verhuizing gedwongen Texel'94, wat logischer wijs ook niet altijd zonder problemen over en weer ging. Is het dan met beschamend dat, nu de leden van de AVT zo'n fantastisch resultaat hebben bereikt door de helft van het benodigde geld bij elkaar te krijgen (ik ken overigens geen ge meente, die dat van zijn eigen sport vereniging vraagt, en geen vereniging die dat tot stand heeft weten te bren gen), dat de sportwethoudster en met haar het hele college dan niet vierkant achter zo'n vereniging gaat staan? Ik mag toch hopen, dat de gemeente raad de enorme inzet en het grote geduld van de afgelopen jaren van de AVT-leden beloont, door nu dan ein delijk te beslissen voor een, dunkt mij, toch heel redelijke wens: een atletiekaccommodatie voor een atletiekvereniging! Ingrid Fontijn, Egmond Binnen. Naschrift redactie: Wat door u 'een sterk staaltje van stemmingmakerij' wordt genoemd, is letterlijk het voorstel van burgemees ter en wethouders. Als Texelse Cou rant doen we alleen verslag van de voorgestelde wijze van financieren van de exploitatie van de atletiek baan, we vormen ons er geen mening over, laat staan dat we die onze lezers opdringen. Bij biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp was vrijdag de avond van de hoge series. Er werd zeer ge concentreerd gebiljart, zodat er zeer spannende partijen waren te zien. Met name de partij tussen Arend Wassink en Piet Zijm was een topper. Dacht Wassink de partij al gewonnen te hebben, Zijm wist met een serie van acht in de nastoot nog gelijk te maken. Martijn Former had met elf caramboles de hoogste serie. Uitslagen: F. Klok-M. Former 13-29, A. Wassink-P. Zijm 31-29, E Boon-M. Boon 7-24. P. Dragt-M Former 30-28. F Klok-W Homan 18-16. F. van Ankeren-E Boon 14-8. P Zijm-M. Boon 19-24. J. Smit-M. Former 21-16. W. Homan-F. van Ankeren 19-12, J Smit-M Boon 21-16. A Wassink-P. Dragt 25-30. Voor het vierde achtereenvolgende jaar gaat in februari de alphacursus van start. Gedurende tien weken ko men de cursisten bijeen in een wijk- gebouw van één van de kerken, om met elkaar te spreken over de vraag 'Wat gelooft een christen?' In overleg met de deelnemers vinden de bijeen komsten plaats op dinsdagmorgen of -avond. Er worden tien bijeenkom sten van ongeveer twee uur gehou den. Deelname is gratis, opgave is mogelijk bij Paula Brouwer (tel. 320114), Joke de Graaf (tel. 319535) en Alide Zegers (tel 313355). Bncven nu lezen Bintra vcnci-uocrdebjUicid vin ót redxetx In de Texelse Courant van 31 januari doet bollenkweker Witte zijn beklag over schade in zijn krokussen. Grauwe ganzen zouden een schade van 10.000 euro veroorzaakt hebben. Witte zegt machteloos te staan. Hij deed navraag of hij geen draden moest neerzetten om de vogels af te schrikken. 'Maar verjagen mag in deze tijd van het jaar niet', zegt Witte, 'omdat de provincie het afschieten en verjagen van grauwe ganzen alleen toestaat tot 1 september.' Bij wie Witte navraag deed, is met Bnocn van lezen a vmefwooixklijJdieid vin de re Schandalig! Straks mag ik mee betalen voor een kleine groep men sen die zich al financieel kan veroor loven lid te zijn van een sport vereniging. Dat kan ik niet, gehandi capt en rondkomende van een minimuminkomen, maar ik mag straks wel meebetalen. Wanneer wordt er eens iets gedaan voor ge handicapte mensen, behalve dan in negatieve zin door flink te korten op de WVG (Wet Voorzieningen Gehan dicapten). Dank je wel, gemeente Texel. L. Bakker-Zandstra, Den Burg. De inwoners van Oudeschild beklim men zaterdag 1 maart massaal het toneel in dorpshuis 't Skiltje om mee te doen aan de jaarlijkse playback show. Bij de jeugd is de belangstel ling zó groot, dat nu al bijna geen inschrijvingsformulieren meer kunnen worden afgegeven. Bij de senioren zijn nog wel enkele acts welkom, maar de ervaring leert dat veel vol wassenen zich pas vlak voor het eve nement aan de zaal opgeven. Hoewel de organisatie zich dus geen zorgen maakt, stelt ze het op prijs van tevo ren al te weten hoeveel artiesten er meedoen. Opgave is mogelijk bij Anneke van Mil, tel. 312511 De playbackshow begint om 19.30 uur. Er zijn vier categorieën: jeugd tot 10 jaar, jeugd tot 18 jaar, senioren, plus een soundmixshow - waarbij de artiesten zelf zingen - voor deelne mers van alle leeftijden. Er zijn leuke prijzen te winnen, variërend van een medaille tot een CD-bon ter waarde van €35 duidelijk, maar zijn informant haalde twee dingen door elkaar. Afschieten of actief verjagen mag in derdaad niet. Maar het plaatsen van vlaggen, linten of vogelverschrikkers, of het spannen van draden, is wel degelijk toegestaan. Daarmee weer je de ganzen alleen van je perceel, maar verjaag je ze niet actief. Arnold Gronert, Petten. Wendy van Elk heeft zondag in ma nege Akenburg de vierde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gewon nen. Vierentwintig deelnemers waag den zich aan de vaardigheidsproef, waarbij een parcours moest worden afgelegd zonder dat de uitgezette kegeltjes werden omgeduwd. Zeven menners deden dat foutloos en plaatsten zich voor de barrage. Daarin bleef Wendy van Elk foutloos. Ze ging rond in 50 seconden en liet daarmee de snelste tijd noteren. Robert Frido Boom en Richard Eelman deden er een handvol secon den langer over en veroverden res pectievelijk de tweede en derde plaats. Greet van der Spruyt reed eveneens een foutloze barrage, maar aangezien ze er maar liefst 124 se conden over deed, kende de jury haar strafpunten toe. De volgende wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal wordt zondag 23 fe bruari verreden. Dan staat de dres suur op het programma. Dinsdag 11 februari De Stichting Duurzaam Texel houdt van 13.30 tot 18.30 uur een productenbeurs in theater De Kiekendief op De Krim. Om 14.30 uur begint in de doops gezinde kerk in Den Burg een federatiemiddag van de doopsge zinde kringen. Haarlemse jonge ren vertellen over de bouw van huizen in Afrika. De gemeenteraad komt om 19.30 uur in het raadhuis bijeen voor de maandelijkse vergadering. In Tusse de Banke op de Groene- plaats wordt een bibliotheekavond van de Historische Vereniging ge houden. Ook de afdeling stambo men komt er bijeen. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Gangs of New York (aanvang 20.00 uur) en Die another day (20.30 uur). Woensdag 12 februari De Vrije School (Gasthuisstraat 55 in Den Burg) houdt een inloop ochtend van 9.00 tot 10.30 uur. In het kader van de peutermaand brengt het Zoldertheater in de bi bliotheek in Den Burg de toneel voorstelling 'Wakker droomkind'. Toegang €3,50, kaarten tevoren te bestellen. In Cinema Texel draaien Disney's Piratenplaneet (aanvang 15.00 uur). Gangs of New York (20.00 uur) en Die another day (20.30 uur). Donderdag 13 februari De Historische Vereniging heeft haar jaarvergadering in de doops gezinde kerk in Den Burg. Aan vang 20.00 uur. In buurthuis Bethel in Zuid- Eierland begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. In de Blauwe Zaal van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder wordt van 19.00 tot 21.00 uur een voorlichtingsavond voor zwang- eren en partners gehouden. In Cinema Texel draaien Die another day (aanvang 18.45 uur), Di. 11 1.25 en 13.40 u. Wo. 12 2.40 en 15.00 u. Do. 13 4.10 en 16.57 u. Vr. 14 5.45 en 18.35 u. Za. 15 6.45 en 19.35 u. Zo. 16 8.00 en 20.25 u. Ma. 17 8.44 en 21.04 u. Di. 18 9.56 en 21.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 16 februari op om 7.53 uur en gaat onder om 17.53 uur; 17 januari volle maan. 2 weeks notice (19.00 en 21.1 uur) en 8 mile (21.45 uur). p Vrijdag 14 februari In de Jacob Daalderschool H Oosterend wordt van 17.30* 20.30 uur de jaarlijkse fancy-1 gehouden. Zwem- en poloclub TX'71 hoi* een feestavond voor leden en vS willigers in zwemparadijs CallurJfi In Cinema Texel draaien Disnel Piratenplaneet (aanvang 14 j uur), 8 mile (15.00,18.45 en2ll uur), (Die another day (16.00 ui en 2 weeks notice (19.00 en 21 f uur). Teso's MS Schulpengat is wege onderhoud uit de vaart en wo: vervangen door MS Molengat. 1 vrijdag 21 februari worden daarc geen extra afvaarten gemaa Door de kleinere capaciteit van Molengat is er in drukkere per den een verhoogde kans wachttijden. De drukte is vi vrachtverkeer het grootst tijde de eerste afvaarten in de ochle vanuit Den Helder en voor alle v voer op maandag- en vrijdal ochtend op Texel en op vrijdaj middag in Den Heldj Automobilisten moesten vandal (vrijdag) in Den Helder tussi 13.00 en 17.00 uur rekening hil| den met een wachttijd van één ugj Nadere informatie kan worden w, kregen via tel. 0222-369600 of mail info@teso.nl. De veerdier heeft ook een eigen webs- www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag 13 -lil /ii 3f <e sr n< Redactie: gf Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bu^AI Postbus 11 1790 AA Den Burg nj Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl V\ Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06- 13 67 6650 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al ooze advert en becontrocteo en aanbiedingen tfi toe zijn van toepassing de Regelen voor het Adverter wezen van do Stichting ROTA. gevestigd te AmsterM zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel r brieken to Amsterdam onder nummer 41198693 exemplaar van de Regelen voor het Advertentie»*® wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. B Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 (amomosd Per jaar 62,70 60,70 (automat Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode De Jacob Daalderschool in Ooster end houdt vrijdag 14 februari de jaar lijkse fancy-fair, die dit jaar - in ver band met Valentijnsdag - in het teken van de liefde staat. De hele sc wordt aangekleed en ook het van Avontuur, suikerspinnen en bollen zullen niet ontbreken fancy-fair duurt van 17.30 tot 2 uur, de opbrengst is bestemd i een nieuwe geluidsinstallatie. In EcoMare geeft dra. Artemis Westenberg van de Mars Society zaterdag 15 februari een lezing met als titel 'De tijd is gekomen om naar Mars te reizen'. De lezing begin om 14.45 uur, de toegang bedraagt €2,50. Donateurs van de sterren wacht hebben gratis toegang. Voor aanmeldingen en inlichtingen: tel. 314259. Met in haar kielzog een verslaggeef ster en een cameraman van TV Noord-Holland dwaalde Hermine Landvreugd gisteren rond in haar geboortedorp, Den Hoorn. De al ja ren in Amsterdam wonende schrijf ster (35), van wie onlangs de kinder boeken Koen van achter de sterren en Sofie en de vergeetziekte versche nen, ging onder meer op visite bij haar moeder, was even terug in de bunker op het Loodsmansduin waar ze als kind vaak speelde en bracht een bezoekje aan haar oude school, de Jan Drijverschool. Een kijkje bin nen zat er niet in, omdat haar komst niet was aangekondigd en de leerlin gen door een studiedag van de do centen vrijaf hadden. De werden gemaakt voor het progl ma Begane Grond, waarin wek™ een bekende Noord-Hollander tef gaat naar de plaats die van grolj vloed is geweest voor zijn of J werk. Het programma rond I vreugd wordt donderdag uitgej den en duurt van 18.40 tot 19.C"

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2