Natuurman in hart en nieren neemt afscheid zijn werk 'Natuur geeft rust in het jachtige leven 'Belangrijk om evenwicht te krijgen tussen boer en natuur 6 1-1-2 uithet Cabaret-café .TEXELSE COURANT' Ben van den Berg Afleren Voetbaluitslagen Lichte toename^ inwoneraantal Parkeerkaart verkoopt goed DAAR RED JE LEVENS MEE DINSDAG 11 FEBRUARI 2003 Vierenveertig jaar werkte hij met grote overgave aan het instandhouden en uitbreiden van natuurgebieden. Zijn werk was zijn hobby en samen met zijn vier jaar geleden overleed broer Cees was hij voor velen hét gezicht van Natuurmonumenten. Vorige week ging hij met de VUT en nam hij onder grote be langstelling afscheid van zijn werk als opzichter. Zelf is Gerrit Boot daar echter nog niet helemaal van overtuigd 'Het voelt helemaal niet alsof ik weg ben. Want de natuur blijft.' Als de verslaggeefster van de Texelse Courant volgens afspraak om kwart over drie op nummer 15 bij 't Winkel huis arriveert voor een interview is de persoon in kwestie nog even 'onder water'. Er ligt een schip op het strand bij paal 9 en welke rechtgeaarde Texelaar kan binnenblijven als er een goeie jut is? Handenwrijvend komt hij even later binnen. Het is koud buiten en er valt net een buitje. 'Ah,'zegt hij, 'een schip op het strand. Dan kookt mijn bloed, dan móet ik even heen 't Is een Urker. Hij ligt prachtig, recht voor het slag. Dat wordt een goeie dag voor het paviljoen Ja, zo is het toch?' snaveltje bovenaan zit? Er ligt er nooit één te pikken met zijn snaveltje naar de grond. Mooi hè?' Gerrit Boot werd zestig jaar geleden op 27 januari in De Waal geboren in een groen nest, een echt Natuur monumentennest. Zijn vader werkte al voor Natuurmonumenten, evenals zijn grootvader en later ook broer Cees. Gerrit zelf wordt opgevolgd door zijn zoon Eckard. 'Ik ben gebo ren in het hoekhuis aan de Polder weg, tegenover - of naast, net hoe je het wilt - de kerk. In de Russenoorlog is het huis platgeschoten. De kerk ook. Er stond vroeger een leuk klem Behaaglijk bij de kachel, waarin de houtblokken gezellig liggen te knet teren. doen we eerst een bakkie en dan steekt Gerrit van wal. Hij heeft heel wat te vertellen en vierenveertig jaar is een hele tijd. Een tijd waarin veel veranderd is en waarin ook de inzichten betreffende het beheer van de natuur ingrijpende wijzigingen hebben ondergaan. Waren voor een jaar of tien, vijftien de opzichters van Natuurmonumenten nog koning in hun eigen koninkrijk, de laatste jaren is men gaan inzien dat het belangrijk is en dat het loont om mens en na tuur weer dichter bij elkaar te bren gen. Natuurmonumenten spant zich nu op vele manieren in om die ont moeting tot stand te brengen. 'Dat mag alleen niet ten koste gaan van de vogels. Als we door een excursie vier of vijf nesten van een kievit of grutto verliezen, dan moet er ingegrepen worden,' vindt Boot. De excursiegroepen waarmee hij op pad gaat, bestaan meestal uit zo'n tien tot twaalf personen. 'Ik loop nooit twee keer dezelfde route door een natuurgebied en let er ook op dat de mensen niet in een kring om een nest gaan staan. Zouden ze dat doen, dan wordt het gras om het nest te plat getrapt en het is dan gewoon wach ten op een kraai of een ekster die het nest komt beroven. Dat is zó ge beurd.' Hij gaat verder: 'Eieren uit een open nest kun je rustig aanpakken, maar in een nest dat door de vogel wordt toegedekt bij het verlaten laat je geurresten achter als je aan de ei eren zit. Je loopt dan het risico dat de vogel het nest in de steek laat. Niet aankomen dus. Iedere keer als een kievit terugkomt bij zijn nest, draait hij zijn eieren een stukje, zodat ze aan alle kanten gelijkelijk bebroed wor den. Hij draait ze zo, dat de dooier in het midden blijft. Is het je trouwens wel eens opgevallen dat wanneer de jonge vogel uitkomt, hij altijd met zijn kerkje met een spitse toren, een heel ander gebouw dan wat er nu staat. Na jaren van braakliggen werd de grond door Natuurmonumenten ge kocht en in de vijftiger Jaren werd het huis herbouwd. Wij zijn na de be schieting elders in De Waal terecht gekomen. In 1952 heeft mijn vader het Winkelhuis gekocht en zijn we daar gaan wonen. In de jaren twintig dreef Jannetje Bruin er al een winkel en daarna kwam er een Stolk in. Stolk verhuisde naar Oudeschild en zat met zijn kruidenierswaren in het pand bij de haven, waar nu de cadeau winkel van Kees de Waal in zit. Mijn vader bleef het als winkeltje aanhou den. Hij verkocht er de melk en de eieren van zijn eigen bedrijf. We heb ben de bordjes waarop hij zijn waren aanprees nog op zolder Hartstikke leuk, die doen we met weg Winkel open een uur na het melken stond er op. Wanneer het melken af was, moest je dan maar raden. Maar zo ging dat.' Boot kan er nog smakelijk om lachen. 'Mijn opa kwam in contact met de natuurman Jan Drijver (naar wie De Bol nog genoemd is. Officieel heet het Drijvers' vogelweide De Bol), met Jac. P. Thijsse en met ouwe Pieter van Tienhoven. Natuurmonumenten had in 1905 het Naardermeer aange kocht en door Drijver, die kennis aan Thijsse had, kwamen die lui op Texel kijken, waar het minstens zo mooi was. In 1909 werd een stuk land in Waalenburg aangekocht, een uitloper van het Molenkil, waar veel visdiefjes zaten en bontbekplevieren en zwarte sterns. Zo begon Natuurmonumen ten op Texel. Teun Brouwer werd de eerste vogelwachter op het eiland, samen met mijn opa, die naast zijn boerenbedrijfje al vaak hand- en spandiensten verrichtte in de natuur gebieden. In die tijd woonde ook de gemeenteveldwachter Dirk Bruin aan De Waal. De man kon niet fietsen en regelmatig nam hij dan plaats voorop de transportfiets van mijn opa. Zo gingen ze samen een rondje om te kijken of er niet ergens clandestien eieren geraapt werden. Het was na tuurlijk geen gezicht of eigenlijk een hartstikke leuk gezicht. De man ge noot ondanks deze handicap groot ontzag, met zijn pet, zijn snor en het grote koperen embleem met Gemeenteveldwachter op zijn borst. Bruin is in 1942 overleden, hij ligt hier naast de kerk begraven. Natuur monumenten onderhoudt nog steeds zijn grafsteen vanwege zijn verdien sten voor de vereniging. Hij heeft een mooi opschnft op zijn steen; ga maar eens kijken.' Was de opa van Gerrit nog gedeel telijk vogelwachter, gedeeltelijk boer, zijn vader werd fulltime medewerker bij Natuurmonumenten, al hield hij wel altijd zijn schapen aan, net als Gerrit nu weer. Toen Gerrit in 1959 van de ULO kwam had de vereniging juist weer zoveel land aangekocht - vooral natte gebieden aan de oost zijde van het eiland -, dat er meer medewerkers bij moesten komen om de grond te beheren. 'Wat was er lo gischer dan dat ik er ook bij kwam? En ik vond het prachtig. Een opleiding had je in die tijd nog niet nodig. De kennis ging over van vader op zoon en je leerde de vogeltjes wel uit de praktijk. Ik begon met sloten maaien, riet maaien, onderhoud eenden kooien en toezicht. Nu zeggen de mensen wel eens tegen me: tjonge, Gerrit. ye hebt toch maar een mooi baant/e. Maar in het begin stelde het in de ogen van de mensen niet veel voor. En je had een laag inkomen. Al mijn vrienden van school gingen in de bouw en daar werd meer verdiend. Er was nog niet zo erg sprake van natuurbeleving onder de mensen. Ter vergelijking: in 1952 telde de vereni ging 22.000 leden. Nu, in 2003 zijn het er 950.000. Voor een particuliere vereniging is dat toch enorm!' Wanneer zijn de mensen zich meer bewust geworden van de natuur? 'Als je het mij vraagt, kwam het door een actie van Albert Heijn, eind jaren zestig. Om vogels te kijken heb je een verrekijker nodig. De Franse, Duitse en Engelse kijkers die op de markt waren, waren hartstikke duur. Niet iedereen kon zich zo'n ding veroor loven. Toen kwam Albert Heijn ineens met een actie: zoveel zegels plus honderd gulden en je had een mooie Japanse 7 x 50. Ze kwamen massaal op de markt en iedereen had ineens een kijker en ging de natuur in. Albert Heijn had niks met Natuur monumenten te maken en zal er bij die actie ook niet op uit zijn geweest om het natuur-beleven in Nederland te bevorderen, maar volgens mij is het daardoor wél gekomen.' Gaande weg kwam er steeds meer werk, maar ging het aantal medewerkers van zes terug naar drie. 'Daarom la ten we nu veel werk uitvoeren door loonwerkers. Het sloten maaien bij voorbeeld hebben we helemaal uit besteed. Het gebied van Natuur monumenten is Waalenburg en de hele natte oostkant van Texel, terwijl Staatsbosbeheer de droge westkant beheert. Daar bestaan ook duidelijke afspraken voor wat het aankoop beleid betreft. Maar soms komt er wel eens wat wrijving, als een bijvoor beeld een boer aan de westkant per se aan Natuurmonumenten wil verko pen en niet aan Staatsbosbeheer Nee, als wij dan land aankopen in het gebied van Staatsbosbeheer gaan we dat met naderhand doorverkopen omdat het in hun terrein ligt. Dat kun ie tegenover de verkoper met maken. Het Staatsbosbeheer is een staats instelling en wij zijn particulier. Ik denk dat dit soms een reden is. Op die natuur en naar vogeltjes. Ik weet nog dat toen we net verkering hadden, hij me een keer kwam ophalen op de motor. We reden langs Dijkmans huizen en ik dacht dat we samen iets gingen ondernemen. Maar Gerrit zei: morgen heb ik een excursie. Effe kij ken hoe het met de vogeltjes staat. Ik doe dit akkertje en jij neemt dat Goed opletten wat je ziet. Nou, dat was wel heel romantisch, hij op het ene akker- sen, ga ik nogal eens met een wagen tje met foldermateriaal en telescopen naar De Schorren of Dijkmanshuizen. Ik merk dat de mensen dat erg op prijs stellen. Tjonge, is dat een bontbekplevier? Nooit geweten dat dat beest er zó uit zagI Bij een excur sie is het ook alle keren weer aftas ten wat voor mensen je mee hebt. Soms is er geen lol aan, niemand stelt vragen of reageert ergens op. Een manier zijn wij ook aan 47 hectare land van de dames Dijt op de Hoge- berg gekomen. Piet Bakker van De Waddel heeft het land in zijn beheer. Natuurmonumenten heeft 800 hec tare natuurterrein in bezit voor de vogels en ook nog eens 1300 hectare slikgebieden, waaronder De Schor ren. Voor de weidevogels is die 800 hectare tekort en daarom zijn we blij met boeren die een pachtcontract met ons hebben. De boeren kunnen het land onder beperkte voorwaar den gebruiken, vanaf februari moet het land leeg zijn voor vogels en plan ten. Er mag pas na 10 juli gemaaid worden, waarna er verplicht gehooid moet worden. Het gemaaide gras mag niet meteen aan een kuil worden gereden, maar moet op het land lig gen te drogen. Daarna moet het land nageweid worden met schapen. Op die manier helpt de boer mee de vogelstand op peil te houden. Wij zijn erg blij met deze boeren, want alleen kunnen we het niet. De lagere inkom sten die de boer door deze manier van beweiding heeft, worden finan cieel gecompenseerd. Het streven was om 4000 hectare grasland op Texel te behouden, maar dat is door de economische ontwikkelingen niet meer haalbaar. Hier verdwijnt een boer, daar gaat er één weg. Voor het landschapbeheer is dat ook geen goeie zaak. We hebben elkaar nodig.' Gerrit Boot en de natuur. 'Vroeger, als jochie, begon je in januari al te oefe nen met slootje springen om klaar te zijn voor het zoeken van kievits nesten. Je was bang voor natte po ten en als ik dan weer 's in de sloot beland was, ging ik naar mijn oma. Sokken drogen op de warme stoof.' Echtgenote Wil: 'Hij kijkt altijd naar de tje en ik op het andere. Ik weet van huis uit niks van de natuur en als we dan rondreden zei Gerrit: kijk, een tureluurtje, een bontbekplevier. En ik zei ja en was het meteen weer verge ten. Maar de week daarop kwamen we er weer langs en dan zei hij: die andere keer heb je een ontzettend enthousiaste groep. Ach. en je moet zelf ook eens een grapje maken Kijk, een tureluurtje draait om zijn nest te verstoppen als hij even weg gaat een toetertje van gras boven zijn eieren. En ik zeg dan: zien jullie dat? Hij heeft eens extreem veel regen en als veerloze beesten nat worden, loj ze zo een longontsteking op. Meti dons hebben ze gewoon geen we stand tegen de kou. Dat was effe h met leuk.' 'Groene Maffia? Ja, Natu monumenten en de boeren hebt met dezelfde belangen, maar we hj ben elkaar wel nodig. En ik denki de boer door bijvoorbeeld het ka peren bij de boer anders naar natu gebieden is gaan kijken. Als die ka peerders met enthousiaste verha terugkomen, krijg je toch een h andere invalshoek. Ook door de s, sidie vanuit Den Haag voor besdi ming van weidevogels zijn er vooi boeren meer mogelijkheden om natuur een warm hart toe te drag Niet iedere boer zal er iets voor vi len, maar de boerenorgamsatie z ook in dat je de natuur met kunt i schakelen. Natuur is nodig om mensheid rust te geven in het jat tige leven. De boer is de belangii ste bij het in stand houden van I landschap, maar we moeten de i tuur ook met vergeten. Het is bela rijk om een bepaald evenwicht te I gen tussen de boeren en de natu Boot had in zijn functie als vog wachter een officiële opsporini bevoegdheid. 'Je moet om die behouden wel een bepaald aa bonnen per jaar schrijven. Ik kw daar met aan toe en moest het 1 piertje inleveren. Ik voel er het meel voor om het pratend op te lossenl er een conflict is en loop ook niet een meetlat als iemand eens I metertje achter de paalties is. AlJ nu echt wat is, kan ik de politie e| roepen. Een paar jaar geleden i| dat eens nodig door een pierensl ter die me met een vork achtel kwam. Problemen moet je zo prots hebben we vorige week ook gezien, weet je nog? Het bleek dat ik de na men dus moest onthouden. Ik moest het echt allemaal leren en nu vind ik het hartstikke leuk. Vorig jaar heb ik een cursus gevolgd en dit jaar begin ik als vrijwilligster met het geven van excursies voor Natuurmonumenten.' Gerrit vult aan: 'Excursies leiden en mensen voorlichten over het mooie van de natuur is één van de vele leuke kanten aan deze baan. Mensen wor den door de aanraking met de natuur gewoon andere mensen. Zelf loop ik op De Schorren meestal op blote voeten en ik raad dat de mensen ook vaak aan. In het begin staan ze je dan soms heel raar aan te kijken. Meent- ie dat nou? Vorig jaar kwam er een vrouw mee op van die leuke kleine schoentjes, rooie nageltjes. Met die schoenen kon ze natuurlijk het wad niet op. En ze liep maar naar de prut te kijken die om haar rooie nageltjes omhoog kwam. Prachtig! Ze kreeg er steeds meer lol in. Op blote voeten heb je veel meer contact met de na tuur. Op mooie dagen, als ik verwacht dat er veel mensen langs de dijk fiet- róóie poten, maar draait het toetertje réchtsom. Altijd in de weer om vogels te redden Maar vorig jaar tijdens een onver wacht hoge waterstand met springtij en een harde noordwestenwind ver speelde Natuurmonumenten op De Schorren een groot aantal jonge lepelaars. 'Daar heb ik wel een paar rotdagen door gehad,'zegt Boot dan, moeilijk kijkend. 'Als we in de broed tijd extra hoog water verwachten, gaan we de nesten verhogen door er stro of plakken oud hooi onder te leg gen. Na hoog water moet de hele zaak weer terug, want zilver- en mantelmeeuwen zijn er anders als de kippen bij om de goed zichtbare nes ten leeg te roven. Met eieren kun je veel beginnen, maar als de jongen eenmaal uitgekomen zijn en zo'n één tot veertien dagen oud zijn, kun je er eigenlijk niks meer aan doen. Ze zit ten niet meer in het nest en je zou kunnen proberen ze bij elkaar te drij ven. maar ze lopen voor je uit en al les komt door elkaar en je verstoort de hele kolonie. Er viel toen ook nog ren op te lossen dat je mekaar na: hand in het café rustig kunt ontrr ten, zeg ik altijd maar.' Ter gelegenheid van zijn afscl j werk Boot door collega's en vrierJ verblijd met een bronzen speni een kunstwerk van Jacqueline var Laan uit het Brabantse Son. 'Ik er ontzettend blij mee,' besluit E onze excursie door zijn arbeidza leven. Genegen werpt hij een blik de robuuste vogel. Een opvolger voor Boot is nog gevonden. Maar de tijd dringt, in beginnen de eerste excursies al wl Tekst en foto Corrie Timr VERVOLG VAN PAGINA 3 'Op de derde dag zei ik tegen haar: morgenmiddag ga ik naar huis, want ik ben hier ten slotte onuitgenodigd gekomen. Ik dorst niet langer te blij ven, maar ik vond het hartstikke ge zellig In een brief bedankte Van den Berg haar uitvoerig en schreef haar dat hij het zo gezellig had gevonden dat hij wel een week had willen blij ven maar dit niet durfde. Het ant woord kwam snel. Als ze dat gewe ten had, had ze hem nooit laten gaan. Ze had hem ook wel een week willen houden, maar dacht: hij wil zeker met Ben ven den Berg zwierf ruim 65 jaar lang met zijn camera over Texel. langer bij me blijven. Ze hoopte dat hij nog eens een keer kwam. 'Toen begonnen de periodieke ritjes naar Appingedam. Ach. we waren zo gewoon met elkaar. Ik weet nog dat we een keer aan de koffie zaten, zij zat op de bank en ik tegenover haar. Ze zegt: waarom kom ye nou nooit eens naast me zitten? Of wil je dat niet? Wis en waarachtig. Dus ik ben naast haar gaan zitten, gaf een klappie op d'r krtie en zei: is het zo goedLeuk hè... Dik in de tachtig waren we. En ze zei: je weet dat ik levenslang aan De Waal heb willen wonen. En als dat gebeurd had, dan had ik wel met jou willen trouwen... Nou, dat had ik ook wel gewild. Zo waren we tegen elkaar Hartstikke leuk. Meestal bleef ik een dag of tien. Ik heb toch zo'n gezellige tijd met haar gehad, het kon met leuker. He laas is ze zes jaar terug overleden. Op een avond werd ik gebeld door haar kleindochter. Oma ligt in het zieken huis in coma Ze is met meer bij ken nis gekomen. Afgelopen. Het was voor mij werkeli|k een slag. Ik vond het verschrikkelijk. Toen dacht ik: ik zal er heen moeten. Maar dan kri/g ik haar in die kist te zien, een beeld dat je nooit meer vergeet. Ik zag er zo tegenop dat ik haar zuster belde en vroeg: wat moet ik nu... Jongen, zei ze, blijf maar thuis dat is veel beter dan hou je het beeld zoals ze was.' Nu resten hem nog twee foto's van haar, waar hij alle dagen naar kijkt. 'Ze heeft nog een zeer belangrijke rol in mijn leven gespeeld. Ik had nooit van m'n leven kunnen denken dat ik het nog zo leuk zou hebben op mijn oude dag. En dat alles door een oude schoolfoto. Ik leef nu met de herinne ringen.' Van den Berg mist de gezel ligheid en de briefwisseling. 'Ik heb weinig aanloop, want er zijn niet zo veel leeftijdgenoten meer. Maar ik verveel me nooit. Ik heb 65 jaar ge- 'Pip Bamard en Janien dc Bruijn bespreken het lokale nieuws' Na bijna twintig jaar, heel veel heen en weer gepraat, stapels stukken en een ambtelijke werkgroep, komt er abrupt een eind aan de onderhande lingen over de overname van de ha ven van Oudeschild. De haven blijft gewoon van het rijk, de plannen van de gemeente voor de bouw van wo ningen en de aanleg van parkeer plaatsen kunnen gewoon doorgaan. Het Maritiem en Juttersmuseum moet de plannen voor een buiten museum met een andere gespreks partner voeren, en de Texelse haven arbeiders blijven voor dezelfde baas werken. Er is heel veel om te doen geweest, medewerkers van de ge meente zijn letterlijk in het onderwerp gedoken, maar naar nu blijkt ten overvloede. Het onderwerp haven is afgesloten, we kunnen ons richten op een Nieuwe Toekomst. Want hoe gaan we verder? Het lunch- uurtje in jongerencentrum Time Out wordt afgeschaft, maar 's avonds kan de jeugd er nog wel terecht. Een en quête onder de jongeren leert dat er behoefte is aan een scholierencafé, al was uit de vragen misschien niet af te leiden dat er ouders achter de bar staan. Vrijwilligers die achter bars staan, kunnen binnenkort een cursus volgen over verantwoord alcohol schenken, want drinken wil meestal fotografeerd. Ik barst van de foto's en dat geeft afleiding.' De bewuste schoolfoto heeft hij he laas niet meer. Die is achtergebleven in Appingedam. Ingrid de Raad wel gaan. En aangezien de horeca nog steeds te kampen heeft met te hoge prijzen omdat geschoold perso neel en vakmensen nu eenmaal een salaris willen krijgen, groeit de be hoefte aan barvrijwilligers voor sport verenigingen en buurtcentra. En amper waren we overtuigd van de veiligheid van de nieuwe megadiscotheek Amber, waar pre cies zou worden bijgehouden wie er inpandig was en waar zeker geen al cohol geschonken zou worden aan mensen die de leeftijd daarvoor nog niet hadden bereikt, en waar zelfs de toiletten met camera's in de gaten zouden worden gehouden, horen we dat de bouw van het hele complex weer stil is komen te liggen. Het hek zit op slot, aannemers en onder aannemers krijgen hun geld niet en De Koog zal het ook de komende zomer weer zonder Nieuwe Toe komst moeten doen. Niet dat dat erg is, want noch de andere horeca ondernemers, noch het uitgaand pu bliek hebben hem tot nu toe gemist. Op een ander niveau wordt de toe komst met open armen ontvangen en positief tegemoet getreden. De Stich ting Duurzaam Texel hield een sym posium over de drie P's: people, planet en profit. Of, in gewone mensentaal: klanten, kaders en kos ten. Of: groen, geld en gasten. In ie der geval: hoe kun je meer verdienen, zonder dat het meer kost? Niet voor mets wordt binnenkort op Ter schelling een conferentie gehouden over het 'zwarte getij'. Wat staat ons te doen als zich voor onze kust een ramp voltrekt? Als plots een passe rend containerschip vol giftige stof fen een paar vaten verliest, of als een olietanker zich op een stormachtige nacht met groot geweld in de Sluftergeul boort? Misschien een aardig onderwerp voor Buitengaats, de nieuwe rubriek op de Kabelkrant van Klaas Uitgeest, die van kinds been af geïnteresseerd is in strandingen, maar dan alleen ach teraf. Maar ondanks dat horen we de laatste tijd verdacht weinig over de 'grenzen van de groei'. Het aantal slaapplaatsen lijkt het maximum nog steeds met te hebben bereikt, de bodem van de gemeentekas lijkt nog steeds niet in zicht. Beide symposia moeten hun best doen de aandacht te krijgen die ze verdienen en worden bij voorbaat al in de 'groene' hoek geplaatst. Leuk voor een enkeling, voor een paar doemdenkers, maar te ver van mijn bed en te ver vooruit gedacht. We maken ons liever druk om dingen die ons wél van belang lijken. Is Willem Reuvers wel een echte boer? Wij willen een atletiekbaan, maar een ander moet hem voor ons onderhou den. Waarom mag ik nou met ge woon in mijn recreatiewoning wo nen? Waarom maken ze zich nou zo druk om die paar centen toeristen belasting die ik met afdraag? Sinds enige tijd staat er in de Texelse Courant een nieuwe rubriek. Een beetje weggedoken tussen de kerk diensten en alarmnummers zit daar het denkertje. Laatst stond er: als u niets meer te leren hebt, leer dan iets af. Misschien was een doordenkertje in dit geval beter geweest. Dan had er misschien gestaan: als u mets meer te leren hebt, leer dat dan af. www. cabaretcafe. nl Zaterdag 8 februari HCSC A1 - Texel'94 A1 3-0 Texel'94 A2- Oudesluis A1 3-1 Texel'94 B1 -Koedijk B3 2-2 GeelZwart B1-De Koog B1 0-3 Texel'94 C1-SRCC1 3-2 Winkel C1 -Texel'94 C2 2-2 Texel'94 C3-Con Zelo C2 10-0 Oosterend C1-Sint Boys C1 0-2 Texel'94 D1 -WGW D1 6-0 DWOW D1 -Texel'94 D2 0-5 Schagen D3-Texel'94 D3 2-2 W'waard D1-Texel'94 D4 1-3 Texel'94 D5-BKC D3 5-1 Oosterend D1 -WGW D2 7-1 WGW D3-Oosterend D2 3-3 VZV D1-De Koog D1 1-1 Oosterend M1-Berkhout M2 5-4 Zondag 9 februari Texel'94-Flamingo's 0-2 Oosterend-Schellmkhout 1-1 Strandvogels-De Koog 2-1 Zuidermeer-ZDH 1-1 Texel'94 3-Castricum 4 2-1 Texel'94 4-Succes 4 3-1 Oosterend 2-GeelZwart'30 6-1 Texel'94 M1-Spartanen M1 2-3 t t f c 1 Het aantal inwoners van het eil; is het afgelopen jaar licht toegesj men. Texel telde op 1 januari 13.829 inwoners. Dat zijn erj meer dan een jaar geleden toen Ij er 13.738 waren. Dat blijkt uit de bevolkingscijfers: de gemeente. Het aantal mensen: zich in 2002 nieuw op het eiland tigde, was iets hoger dan het aai mensen dat vertrok. Er werden nieuwe inwoners ingeschreven, vertrokken 418 personen. Het aar geboorteaangiftes lag op 149. overleden 123 mensen. Het aa' huweli|ken en geregistreerde partr schappen bedroeg vorig jaar 128| De gemeente heeft dit jaar tot toe 124 parkeerkaarten verkodjj 'Het loopt goed', aldus een woo voerster. De kaart werd eind vo jaar ingevoerd voor Texelaars, dat zij niet meer hoeven te beta op betaalde parkeerplekken in D Burg en De Koog. Op de binnenring van Den Burg aan de Nikadel en achter de al WV in De Koog kunnen kaarthouó de auto maximaal een half uur lel staan. Op de andere betaalde fl keerplaatsen mag de auto twee blijven staan. De kaart kost €51 De invoering heeft geen grote gel gen gehad voorde bedrijvenpark!I kaarten. 'Daarvan hebben we er nu toe 106 verstrekt. Dat is de| minder dan vorig jaar, maar het nog aantrekken.' De gemeentel! verwacht dat de uitgifte van bedrijvenparkeerkaart tot een ril mum zou worden gereduceerd, parkeerkaart is goedkoper danj bedrijvenparkeerkaart. Wanneer eerder aangekondigde nota over] parkeerbeleid kan worden bespi is nog niet bekend

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 6