MaWHte Sportschool Texel schaft spinbikes aan 'Dit is anders dan de Hoge Berg' Texel'94 in serieuze degradatienood Druk op sportpark neemt toe in toekomst De Koog boekt hoopgevend resultaat Kamperen sportvelden blijft mogelijk dit jaar ZDH in slotfase naar zwaarbevochten remise TEXELSE COURANT Voetbalprogramma Programma zaalvoetbal Wielercross Feestavond TX'71 Gaaff en Daalder in de prijzen v \ortschool Texel In Oudeschild beschikt sinds kort over dertien zogeheten splnblkes. Afgelopen weekend werden er Introductielessen 0 gegeven. (Foto Jeroen van Hattum) Ze lijken een beetje op home trainers, maar ze heten spinbikes en beschikken over meer mogelijk heden. Terwijl het buiten giet of Stormt kunnen mensen bij Sport school Texel vanaf deze week fiet send aan hun conditie werken op één van de dertien bikes die eige naren Rob en Catharina van Beur den recent hebben aangeschaft. ■Afgelopen weekend werden er ■Introductielessen op gegeven. Al snel gaan de eerste |asjes uit. De ;tèmperatuur in de ruimte waar de spinbikes staan opgesteld, loopt snel op als de groep in beweging is. De apparaten staan in twee rijen naast elkaar opgesteld. Drie mannen en i negen vrouwen zijn erop aan het zwoegen. Spinbike nummer dertien staat voor de groep en is voor Rob van Beurden die les geeft. In de grote spiegel aan de wand is te zien hoe bij de een na de andere fietser het zweet tevoorschijn komt. Bidons en hand doeken worden aangesproken om dorst te lessen en het zweet te ver wijderen. Hoewel ze afstammen van de home trainer lijken de spinbikes er met echt op. Ze zitten anders en er kunnen denkbeeldig bergen mee kunnen worden beklommen. Dat komt mede het door veertig kilo zware vliegwiel aan de voorkant. Dat moet een ge voel geven alsof er op de weg zelf wordt gereden. Met een knop onder het stuur kan handmatig een fikse berghelling, een verraderlik vals plat of gewoon een horizontale weg wor den gecreeërd. Het apparaat werd ind jaren tachtig ontwikkeld door de erikaanse lange afstandsracer Johnny Golberg die er op trainde om van kust tot kust te kunnen racen. Spinbiken draait inmiddels om het opbouwen van conditie in combina tie met verbeelding, legt Van Beurden uit. 'Het is een soort virtuele reis die je maakt. Je moet |ezelf, terwijl je klimt, ook proberen een berg voor te stellen.' Uit de boxen klinkt muziek om de fietsers te begeleiden. Lande lijk mag het spinbiken zich in toene mende populairiteit verheugen. Aan leiding voor de sportschool om de stap te nemen en de apparaten, die €825,- per stuk kosten, aan te schaf fen. Van Beurden volgde een oplei ding om gecertificeerd les te kunnen geven. Afstellen Voordat het fietsen begint, moet ie dereen de spinbike goed afstellen. Het zadel moet ter hoogte van de heup komen en het stuur moet op gelijke hoogte met het zadel liggen. Het moet ertoe leiden dat de boven benen bij het trappen in ieder geval licht omlaag blijven wijzen, omdat er anders blessures kunnen ontstaan. Met een touwtje controleert Van Beurden bij iedereen of benen en knieën in goede positie zijn. Na de warming-up wordt de weerstand van het vliegwiel verhoogd en gaat het 'bergopwaarts' in de sportschool. Even later worden de zadels verlaten moet er 'staand' worden gefietst, ter wijl het nog steeds bergopwaarts gaat. Van Beurden: 'Als je dit vijf mi nuten volhoudt, lever je een hele knappe prestatie.' Wie het snelst, het verst of het hardst trapt is volgens hem echter niet van belang. 'Het om de individuele prestatie die je neerzet. Er zitten ook geen snelheidsmeters op, want dat zou alleen maar aflei den.' De deelnemers krijgen het ad vies om het liefst een wielrenbroek aan te trekken. Dat geldt zeker voor vrouwen. 'Trek geen nylon of katoe nen onderkleding aan, want dat gaat schuren.' Deelneemster Hiske van den Berg zegt na afloop van de driekwartier durende 'tocht' dat het vooral zwaar en heftig was. Die bergen kon ze zich wel voorstellen, zegt met een gevoel voor understatement. 'Ik heb me he lemaal lek gereden.' Mirjam Daalder vindt het voor herhaling vatbaar. Dat er binnen wordt gereden, beschou wen beiden als een voordeel. 'Je hebt geen last van wind of regen, het is stimulerend met de muziek erbij en het is toch wat anders dan de Hoge Berg.' Willem Hart gaat ook voor een nieuwe ronde. 'Dit lijkt me wel een uitdaging om mee verder te gaan. Je kunt er ook snel resultaat mee berei ken.' Dat hij binnen in plaats van bui ten fietst, maakt hem niet veel uit. 'Ik doe ook nog aan hardlopen en dan ga ik wel over het eiland.' Texelaars lijken inmiddels te vallen voor de spinbike. Van Beurden: 'We waren eerst van plan alleen op vrijdagavond training te geven, maar inmiddels is het al vijf avonden in de week geworden.'Van Beurden, die vorig jaar meedeed aan de Marathon des Sables inde Sahara, gaat zelf alle lessen verzorgen. Hij slaat daarmee meteen twee vliegen in één klap. 'Ik ga dit jaar naar Algerije voor een vier daagse marathon en een achtdaagse wielertocht en dit past in mijn trainingsprogramma.' De eerste les sen werden gisteravond gegeven. Het wordt voor Texel'94 steeds moeilijker zich in de vierde klasse te handhaven. De 0-2 nederlaag tegen Flamingo's '64, zondag op eigen veld, drukt de Texelaars ver der weg in de onderste regionen. Tot overmaat van ramp won hekkensluiter Alkmaarsche Boys, waardoor de marges in de staart van de ranglijst erg klein worden. In het eerste half uur van de wedstrijd aven de beide ploegen elkaar geen uimbreed toe. De dekking was kort, at ingrijpen van verdedigers en liddenvelders stevig en soms zelfs ard. Met name Nico Schot had veel oeite met de keihard spelende An al Sevillano. De routinier van xel'94 kwam na een half uur zelfs Ded weg toen hij de Alkmaarder ard van zich af duwde en de goed lidende scheidsrechter Wierenga am een gele in plaats van rode kaart porhield. axel'94 had de betere mogelijkhe- pn, maar kon doelman Hoekstra niet cht in problemen brengen. Na een half uur leek de thuisclub enkel ma len dicht bij de openingstreffer. Niels Dubbelt zag een hard schot via de handen van Hoekstra net over de lat gaan. De corner leidde tot een scrimmage voor het Alkmaarse doel, maar het laatste tikje bleef uit. Direct daarna lette de doelman niet goed op en pakte hij een teruggespeelde bal in de handen, wat hem op een indi recte vrije trap op korte afstand van zijn doel kwam te staan. Met een uit stekende reflex voorkwam Hoekstra vervolgens dat Martin Koorn de score opende. Vlak voor rust bewees de lange Flamingo's-spits Maurice Gijzen zijn grote waarde voor het Alkmaarse team. Hij passeerde zijn bewaker Barry de Vries, die hem onderuit tikte binnen het strafschopgebied. Gijzen benutte de penalty onberispelijk. De Texelaars kwamen nog bijna vediend langszij toen Martin Koorn een corner fraai inkopte, maar opnieuw bleek Hoekstra niet te passeren. In de tweede helft werkten de Texelaars keihard, maar de ploeg kwam kwaliteit tekort om de gasten het leven zuur te maken. Flamingo's had via Gijzen enkele opgelegde kan sen, maar keeper Bart Heerschap hield de thuisclub lang in de race. Gezegd moet ook worden dat Texel'94 weinig geluk had. Een van richting veranderde knal van Marcel Ris vloog net langs de verkeerde kant van de paal. Invaller Jacob Krijnen vond uitblinker Hoekstra op zijn weg. Ten koste van een gele kaart wist John List Maurice Gijzen nog een keer tot staan te brengen. De razend snelle aanvaller besliste het duel een kwartier voor tijd met een beheerste schuiver langs keeper Heerschap: 0- 2. Trainer Gerrie Plaatsman kon na afloop alleen maar verzuchten dat met een speler als Gijzen aan Texelse zijde absoluut de drie punten op het eiland waren gehouden. Texel'94 gaat een zware competitie periode in. De komende weken moet de ploeg twee keer naar Schagen, voor uitwedstrijden tegen Schagen en SRC, die respectievelijk derde en vierde op de ranglijst staan. Dankzij een niet aflatende werklust knokte ZDH zich zondag in de slot- t fase naast Zuidermeer (1-1). Het ri gelijkspel was verrassend, want de o tegenstander had na Petten en Oosterend de minste verliespunten in de zevende klasse. Bovendien 9 hadden de Hoornders slechte her- finneringen aan het sportcomplex in West-Friesland, waar vorig jaar nog met 9-1 werd verloren. Speel geconcentreerd, geef de te enstander geen ruimte en blijf rus- g.' Veel meer kon coach Henk de iuyter zijn spelers met adviseren, uidermeer heeft een degelijk, goed igespeeld team, dat nog volop mee- oet in de strijd om promotie. ZDH iad in de afgelopen jaren weinig kun- en klaarspelen tegen de opponent, flaar zonder de geblesseerde butinier Henk Knol kweten de jloornders zich goed van hun taak. litstekend geassisteerd door vrije erdediger Erwin Kleinveld gaven landekkers Fedor van Elk, Peter elman en Jan Willem Bakker hun te enstanders zó weinig ruimte, dat uidermeer maar zelden een kans- f rijke aanval kon opzetten. Maar om dat ook de middenvelders van ZDH hun handen meer dan vol hadden en de aanvallers geregeld moesten hel pen verdedigen, bleef het voor het andere doel zo mogelijk nog rustiger. Toch leken de gasten op 0-1 te ko men, toen Erwin Kleinveld de bal uit een vrije trap achter de defensie van Zuidermeer plaatste en Michiel Dek ker de bal knap onder controle bracht en via de onderkant van de lat in het doel schoot. Tot zijn ongenoegen zag de scheidsrechter de bal alleen terug het veld in stuiteren en had hij niet geconstateerd dat deze over de doel lijn was gegaan, terwijl de assistent- scheidsrechter van Zuidermeer zich wijselijk van de domme hield. Vijf minuten later viel de treffer aan de andere kant. Een mooie, snelle aan val over de rechterkant werd door Zuidermeer voortgezet met een voor zet vanaf de achterlijn, die door één van de inkomende middenvelders bij de eerste paal knap werd afgerond: 1-0. Een flinke klap voor de Hoornders, die op slag van rust bijna op een onoverbrugbare achterstand werden gezet, maar tot hun geluk de spits van de gastheren zagen falen. Na rust gebeurde er aanvankelijk weinig. Zuidermeer slaagde er nog DINSDAG 11 FEBRUARI 2003 Zaterdag 15 februari Marken A1 -Texel'94 A1 14.30 Texel'94 A2-ZCFC A1 13.30 Winkel B1-Texel'94 B1 14.00 SVAP B1-De Koog B1 12.00 Texel'94 C1-Hollandia T. C1 13.30 DTSC1-Texel'94 C2 13.00 Dirkshorn C1 -Texel'94 C3 11.00 BKCC1-Oosterend C1 12.45 HCSC D1 -Texel'94 D1 10.00 Texel'94 D2-N. Niedorp D1 11.45 Texel'94 D3-Oudesluis D1 11.45 VIOS W. D3-Texel'94 D4 12.45 Winkel D3-TexeL94 D5 10.00 Succes D1-De Koog D1 12.30 Oosterend D1 -Wiron 01 11.45 Vesdo D1 -Oosterend D2 11.30 DWB M1 -Oosterend M1 11.15 G-voetbal Roda'23-Texel'94 14.00 Texelse pupillencompetitie Liverpool-SVC F1 9.30 SVO F1 -Barcelona 9.30 De Koog F1-Arsenal 9.30 Juventus-SVO F2 9.30 Texel'94 E1 -Texel'94 E2 10.30 De Koog E1-ZDH D1 10.30 SVC D1-Texel'94 E3 10.30 SVO E2-SVC E1 10.30 Texel'94 E4-ZDH E1 10.30 Texel'94 D6-SVO E1 10.30 Zondag 16 februari Schagen-Texel'94 14.30 Petten-De Koog 14.00 Twisk-ZDH 14.00 Grasshoppers 2-Texel'94 2 11.45 Texel'94 3-DFS Alkmaar 7 12.00 Texel'94 4-DFS Alkmaar 5 12.00 Spartanen M1-Texel'94 M1 14.30 Woensdag 12 februari 18.45 Koog C1-SVO CIFranchimon 19.35 Krim C1 -Texel C1 Franchimon 20.25 De Krim 6-J'boog 3 De Krim 21.15 RAB 1 -SVO 4 Van Putten SVO heeft zaaldienst. Donderdag 13 februari 18.00 De Krim D2-De Koog D1 Krim 18.45 ZDH 2-Texel 5 ZDH 19.35 SVO 3-Klif 3 Van Beek 20.25 Klif 2-De Krim 3 Kuipers 21.15 Mantje 3-Texel 4 Kuipers De Krim heeft zaaldienst. Vrijdag 14 februari 18.15 NIOZ-Texel 3 Bakker 19.05 De Krim 1 -Mantje 2 Boon 19.55 J'boog 1 -SVO 1 Molanus 20.45 Klif 1 -Casino 1 Sangers 21.35 SVO 2-Mantje1 Kuipers 22.25 De Koog 1 -ZDH 1 Kuipers Klif heeft zaaldienst. Wielervereniging Texel houdt zater dag 15 februari op het parcours aan de Biesbosweg de laatste wieler cross van het seizoen. De jeugd start om 13.45, de senioren omstreeks 14.15 uur. Zwem- en polclub TX'71 houdt vrij dag 14 februari een feestavond voor leden en vrijwilligers in zwemparadijs Calluna. Introducés zijn welkom. De toegang bedraagt €1,-. De druk op Sportpark Den Burg zuid neemt de komende jaren fors toe als er niets wordt ondernomen. Dat kregen gemeenteraadsleden zaterdag te horen bij een bezoek aan het sportpark. Vertegenwoordigers van de politieke partijen werden rondgeleid en bij gepraat over het sportpark door de gebruikers Texel'94, de atletiek vereniging en de wielervereniging. Voorzitter Werner van der Meer van Texel'94 kaartte aan dat de voetbal vereniging behoefte heeft aan een vierde veld. De club telt momenteel 540 leden en is groeiende bij de jeugd. Van de 540 zijn er 300 jeugd leden. Tot op heden lukt het volgens Van der Meer nog met de drie velden, maar dan mede omdat er uitgeweken kan worden naar het oude A-veld. 'We hebben de afspraak dat we daar nog drie jaar gebruik van kunnen maken, maar daarna is dat waar schijnlijk afgelopen.' Het oude hoofd- veld van het voormalige SV Texel is in beeld als locatie voor een even tueel nieuw gemeentehuis. Albert Hoven, voorzitter van de Sportraad, beaamt dat de voetbalvereniging behoefte heeft aan een nieuw veld. 'Volgens cijfers van de KNVB hebben ze er met het aantal leden ook recht op.' Hoven stelt eveneens dat de druk op het sportpark groot begint te worden. De raadsleden werden er op gewe zen dat aanleg van een kunststof atletiekbaan rond het B-veld nog tot extra druk kan leiden. De atletiek vereniging verwacht een toename van het aantal leden als de nieuwe baan er komt. Voetbal en atletiek gaan echter niet tegelijkertijd samen, waardoor de atletiekvereniging en Texel'94 dan goede afspraken zou den moeten maken over het gebruik van het B-veld. In de zomermaanden zou het volgens Van der Meer geen probleem zijn, omdat er dan niet wordt gevoetbald, maar in de maan den april, mei en september hebben zowel Texel'94 als de atletiek vereniging de faciliteiten hard nodig. De atletiekvereniging traint nu overi gens op de oude atletiekbaan rond het B-veld. Beide verenigingen heb ben al afspraken over het gebruik daarvan. Texel'94 toont zich tegen plannen om een hek rond het B-veld aan te leg gen als de nieuwe atletiekbaan er komt. Van der Meer: 'Als het hek moet, dan liever om het hele complex heen Wij hebben ook veel te maken met vandalisme. Er zijn reclame borden kapotgemaakt, er is een keer een dug-out vernield en de doelpalen zijn met verf beklad.' Uitbreiding van het sportpark komt eveneens aan de orde. De raadsle den wordt onder meer gewezen op de mogelijkheid een kunstgrasveld aan te leggen voor het clubgebouw van Texel'94 op de plaats waar nu het parkeerterrein is. De raadsleden hoe ven zich van de gebruikers allemaal maar op de hoogte te stellen van de situatie op het sportpark. 'Het is puur informatief', verklaart Van der Meer het doel van de rondleiding. 'We wil len de partijen laten zien welke con sequenties er zijn. We willen zo ook voorkomen dat je achteraf hoort dat je dat van tevoren had moeten mel den.' De Koog heeft zondag een kleine nederlaag moeten incasseren te gen het sterke Strandvogels. In Onderdijk werd het 2-1. Het resul taat is hoopgevend voor de gasten, die eerder met hetzelfde kleine verschil verloren van Oosterend en op de goede weg lijken. Ondanks de absentie van Maicel Blom, Henk Youssef en de geschor ste Dennis Rebronja begon De Koog erg sterk. De snelle Joris Ellen, die veel werd aangespeeld, bleek een ware plaag voor de defensie van Strandvogels, die geregeld naar onreglementaire maatregelen moest grijpen om hem te stoppen. De vrije trappen die daaruit voortkwamen en die steevast werden genomen door Dennis Vonk leverden goede scoringskansen op voor onder ande ren Stefan van 't Noordende, Tjarko Stolk en Sher Atroshy. De sterk spe lende keeper van Strandvogels stond succes echter in de weg. Ook een harde inzet van Dennis Vonk in de kruising wist hij tot hoekschop te ver werken. De verdediging van Strand vogels werd door dit onverwachte verweer steeds onzekerder en gaf geregeld corners weg. Hieruit ont stonden enkele hachelijke situaties, maar gescoord werd er met. Strandvogels kon met uitvallen slechts enkele keren gevaarlijk wor den. Bij een hoge voorzet werd keeper Roberto Casciola enigszins gehinderd, waardoor hij de bal losliet. In tweede instantie kon hij deze als nog wegtikken voor de voeten van de tegenstander. Ook verdediger Eddy Witte, die verder een goede wedstnjd speelde, liet zich een keer verrassen door de snelle buitenspeler. De spe ler van Strandvogels verscheen schuin voor het doel en haalde van dichtbij uit, maar Casciola redde uit stekend. Vijf minuten voor de rust kwam Strandvogels enigszins for tuinlijk op 1-0. Een onschuldig afstandsschot stuiterde vlak voor keeper Casciola op een polletje, waardoor deze kansloos was. Va zijn bovenarm belandde de bal in het doel. Ook in de beginfase van de tweede helft speelde De Koog erg sterk. Hoe wel de trainer van Strandvogels een extra bewaker op Joris Ellen had ge zet, stond de snelle spits aan de ba sis van de gelijkmaker Hij gaf een steekpassje door de verdediging, waarop de alerte Tjarko Stolk de strijd van de keeper won en de stand ge lijk trok: 1-1. Met nog een half uur te spelen zag het er goed uit voor De Koog. Maar naarmate de tweede treffer langer uitbleef en de tijd verstreek, vloeiden de krachten langzaam weg en moest trainer Bep Vonk lijdzaam toezien dat Strandvogels het initiatief nam. Ver dedigers Vonk en Kaspers weigerden te buigen en begingen enkele stevige overtredingen. Gelukkig voor De Koog toonde de scheidsrechter zich lankmoedig en bleven gele kaarten uit. Maar met nog zo'n twintig minu ten te gaan moest De Koog toch met een man minder verder. Aanvoerder Marcel Boone wond zich hevig op omdat de scheidsrechter een volgens hem onterechte vrije trap toekende aan Strandvogels en dat leverde hem zijn tweede gele kaart van de wed strijd op. aangezien hij voor rust voor een onbenulligheidje ook al was ge straft. De Koog kreeg het in deze fase steeds moeilijker, maar bleef voorals nog op de been door enkele miracu leuze reddingen van keeper Casciola. Maar een kwartier voor tijd moest hij toch buigen, toen Strandvogels een vrije trap kreeg te nemen op een plaats net buiten het strafschop gebied. De vrije trap werd feilloos langs het muurtje Kogers en in het doel geplaatst: 2-1. De Koog kon in de slotfase geen vuist meer maken en had minder kans op de gelijkmaker dan Strandvogels op een derde treffer. maar zelden in een gevaarlijke aan val op te zetten, terwijl ZDH met bij machte was serieus op jacht te gaan naar de gelijkmaker. Maar gaande weg de tweede helft werd de slag om het middenveld meer en meer een slijtageslag, waardoor veel ruimte ontstond en de counters elkaar in hoog tempo opvolgden. De spelers- van ZDH leken daarbij over een iets betere conditie te beschikken. Maar ook met pinchhitter Jacco Kager en de taaie Erik Zijm als vervangers voor Niels Dekker en Daan van der Slikke slaagden de Hoornders er niet echt in de keeper van Zuidermeer te ver ontrusten. Tot vijf minuten voor tijd, toen de uitstekend spelende Fedor van Elk zijn tegenstander te slim af was, de bal onderschepte en direct doorspeelde op Michiel Dekker. De aanvoerder van ZDH versloeg de slimme maar niet al te snelle vrije verdediger in de sprint en rondde al leen voor de keeper keurig af: 1 -1 In de slotfase was ZDH zelfs nog dicht bij de overwinning, toen de ploeg in het strafschopgebied van Zuidermeer schuin voor het doel een indirecte vrije trap te nemen kreeg. De keeper trok een menselijk schild op, bestaand uit zes of zeven team- Een mogelijk kampeerverbod op de sportvelden is voorlopig van de baan. Burgemeester Joke Geldorp wil het in ieder geval dit jaar nog niet doorvoeren. Wel komen er strengere regels waaraan vereni gingen moeten voldoen. Dat is af gesproken tijdens overleg tussen de burgemeester en vertegen woordigers van sportverenigingen. Verenigingen die toernooien houden waarbij deelnemers overnachten moeten er voortaan voor zorgen dat er permanent bewaking aanwezig is. Als er grotere groepen overnachten, moet er aanvullend vervoer aanwezig zijn. Ook moeten huisregels worden aangescherpt. 'Zodat mensen die zich misdragen, kunnen worden ver wijderd', aldus een woordvoerder van de gemeente. Burgemeester Geldorp kondigde vo rig jaar november aan het kamperen aan banden te willen leggen. Aanlei ding was een vechtpartij in De Koog waarbij voetballers die te gast waren elkaar te lijf gingen. Verenigingen kwamen in protest tegen het voorne men. Voor hen zou dat een tegenval ler betekenen en het zou het moeilij ker maken om teams van de overkant voor een toernooi naar het eiland te halen. Volgens de woordvoerder is de kans aanwezig dat er alsnog een ver bod komt als zich opnieuw inciden ten voordoen. Zowel Texel'94, ZDH als Deuce laat desgevraagd weten eigenlijk geen last te hebben van incidenten. 'Het is bij ons altijd goed gegaan', zegt se cretaris Joop Rommets van ZDH. Hij zet kanttekeningen bij de noodzaak genoten, waarna Joop Rommets besloot hard en laag in te schieten, in de hoop dat de bal via het lichaam van één van de spelers in het doel zou gaan. Rommets ontweek de muur, waarna de keeper de bal in een reflex nog raakte en deze tot zijn ge luk net naast zag gaan. Het was wel licht ook wat te veel van het goede geweest voor ZDH, dat met het gelijkspel toch dik tevreden mocht zijn. van de nu vastgelegde maatregelen, 'ledereen let een beetje op elkaar bij ons. Dat noem je sociale controle. Als meerdere mensen uit een team zich zouden misdragen, dan zijn ze het volgend jaar niet meer welkom. Maar dat ligt voor de hand. We houden het graag gezellig, ook in ons eigen be lang. Daar zijn geen vooraf opge stelde regels voor nodig. En wat het aanvullend vervoer betreft: als groe pen naar De Koog willen om te stap pen, bestellen ze gewoon een taxi. Dat is nooit anders geweest.' Volgens voorzitter Werner van der Meer verandert er voor Texel'94 ook met zoveel door de maatregelen. 'We houden al toezicht op ons eigen ter rein en het inzetten van een bus voor grotere groepen hebben we zelf voor gesteld. We hebben eigenlijk ook geen problemen gehad in het verle den. Het kan misschien wel wat ru moerig zijn als mensen terug gaan van Den Burg naar het veld. En vorig jaar is één van onze gasten in elkaar geslagen bij dat incident in De Koog.' Hans de Porto zegt dat bij het toer nooi van de tennisvereniging Deuce 's nachts twee bewakers aanwezig zijn. 'Jonge mensen moeten soms op het matje worden geroepen. Ze krij gen één waarschuwing en daarna worden ze gediskwalificeerd. Als dat gebeurt, hoeven ze het volgend jaar niet meer terug te komen.' Volgens hem worden gasten ook al zoveel mogelijk bij de tennisbanen gehou den. 'We verstrekken 's morgens, 's middags en 's avonds maaltijden te gen kostprijs en we gaan soms tot 23.00 of 0.00 uur door met tennissen en we bouwen ook een feestje bij Deuce, dus er is ook niet zoveel be hoefte om van het terrein af te gaan.' Bij ZDH wordt het toernooi eveneens met een barbecue afgesloten, mede om bezoekers op het terrein te hou den. Rommets: 'Je hebt altijd groe pen die nog willen stappen, anderen blijven gezellig. Van ZDH blijven een paar vrijwilligers op het terrein tot de stappers terug zijn en gaan slapen. Ik neem aan dat je daarna met meer hoeft te blijven, 's Morgens vroeg zijn we er alweer voor het ontbijt.' In een sterk bezet regiokam pioenschap voor heren wisten de Texelse turners Sil Gaaff en Pieter Daalder zondag in Beverwijk een derde plaats te behalen. Zij waren de enigen van de zes Texelse deel nemers die met een medaille huis waarts keerden. Het toernooi was opvallend van kwantiteit en kwaliteit, waardoor zich een spannende strijd ontwikkelde Dat Alwin Bakker bij de junioren en Marlon Steffens bij de pupillen net buiten de prijzen vielen, doet niets af aan het uitstekende turnen dat deze turners op de zes toestellen wisten te etaleren. Ook de zesde plek van Lars Bosma bij de pupillen was nog zwaar bevochten met een puntentotaal van 49,90 Dat is nog steeds een gemid delde van 8,31 per toestel. Marlon Marei, die dit jaar promo veerde naar niveau 5C (ambitie top sport jeugd), eindigde net op een vierde plaats. De oorzaak hiervan mag gezocht worden in zijn brug- oefening, die terecht met slechts 1,95 werd beloond. Marei raakte twee maal van het toestel en maakte de oefening niet af. Dit cijfer stond in schril contrast met de 9,05 voor zijn sprong. Turner en trainer weten in middels waar komende maand de accenten gelegd moet worden. Doel is het bereiken van de plaatsings wedstrijd voor het Nederlands Kam pioenschap dat op 5 en 6 apnl op Texel wordt gehouden. Sil Gaaff turnde zijn eerste wedstrijd in niveau 6C (ambitie topsport pupil len). Hij wist hier het grootste deel van zijn tegenstanders achter zich te hou den. Alleen Jay Kost van Mauritius Volendam en Niels Vols van Pax Hoofddorp waren duidelijk beter. Ook hier was het zwakste toestel de brug (7,25). Gaaffs sterkste toestel bleek de voltige (9,40). Ook hij heeft zich als doel gesteld aan de plaatsings wedstrijd te mogen deelnemen. De bijna als veteraan te betitelen Pieter Daalder bleek bij de senioren nog enig recht van spreken te heb ben, al was dat aan zijn rekstok oefening (5,10) niet af te zien. Goed maker was zijn uitstekende sprong over de Pegasus (het vernieuwde springpaard) waar hij een mooie waardering van 9,00 van de jury voor kreeg. Een dag eerder vonden in Hippolytushoef de halve finale voor het regiokampioenschap en de plaatsingswedstrijd voor de district finale plaats. Sigrid Ploeger en Imme Ruares hielden de stijgende lijn in hun prestaties vast. De beide turnsters plaatsten zich met respectievelijk 31,55 punten op een 16de en met 32,3 punten op een 11 de plaats. V C .*-*»> A Sil Gaaff behaalde de derde plaats. (Foto Gemt Verhoeven)

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7