teso Herkenbaar toneel over burenruzie xursies Het leven van een jonge blanke rapper Agenda EUREKA 1000 m2 Hoogwater te Oudeschild «cu,T* KAP.T1NG TEXEL .TEXELSE rnnRANT' indag 16 februari jnsdag 18 februari jensdag 19 februari ora en fauna iuid-Afrika taha'is loncert jonge :inse violisten Richard Groenendijk is 'echter' dan ooit Toerfietsen Ethiek in zaken Spannende finale ATB-wedstrijden Vrijdag 14 februari Zaterdag 15 februari Zondag 16 februari Maandag 17 februari Dinsdag 18 februari vogel- en orchideeën- tuin Gratis toegang bij EcoMare Lezing WVG bij reumavereniging Zestig van Texel Zorg om de zorg Strijbosschool houdt open huis Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 14 FEBRUARI 2003 Je Slufter gaat om 11.00 uur een jrsie van Staatsbosbeheer van t. Opgave en inlichtingen bij lare, tel. 317741. icolatier Looyer (Spinbaan 1A, i Burg) verzorgt vanaf 14.00 uur cursus bonbons maken erveren via tel. 313179. ie Geul gaat om 14.00 uur een jrsie van Staatsbosbeheer van t. Opgave en inlichtingen bij Llare, tel. 317741. ans Witte verzorgt maandag Hebruari een lezing voor het IVN ver de flora en fauna van Zuid- frika Locatie is de Jozefschool in en Burg, aanvang 20.00 uur. e Texelse baha'is en andere geïnte- eerden praten iedere eerste iensdag van de maand over gelo en in God en een nieuwe wereld- rde. Zij doen dat op het adres lévierstraat 16 in De Koog en eginnen om 19.30 uur. Een hoog oplopende ruzie over een stuk land dat door twee naast elkaar wonende boerenfamilies wordt betwist, het lijkt een mooi gegeven voor een herkenbaar toneelstuk. Dat het ook op Texel wat dat betreft niet altijd pais en vree is, ontdekten de spelers van de Waalder toneelvereniging 't Amateurtje, toen ze zo'n 25 jaar geleden het stuk 'Rensen contra Menders' van A. Boere opvoerden. Na afloop stapte een nog zichtbaar geëmotioneerde toeschouwer op regisseur Henk Tjepkema af en zei: 'Dat was echt uit het leven gegrepen.' Anno 2003 is Tjepkema opnieuw regisseur bij hetzelfde stuk, dat dit maal wordt opgevoerd door de toneelafdeling van de Vereniging van Oud-leerlingen. Ook hijzelf is nog steeds onder de indruk. Want hoewel hij vindt dat er misschien wel wat meer te lachen had mogen wezen, is het verhaal goed, met levensechte verwikkelingen. Ook over zijn spelers is Tjepkema erg enthousiast. Want hoewel de meesten nog weinig ervaring hebben en Bastiaan Witte en Alma Jas zelfs hun debuut maken, is hun enthousiasme en ijver erg groot. 'Ik ben iedere keer nog met plezier naar de repetities gegaan. Het is gewoon een leuke groep', vertelt Tjepkema. die overigens laat door schemeren dat het wegens tal van andere verplichtingen wel eens zijn laatste stuk als regisseur kan zijn. Naast Witte en Jas wordt het toneel beklommen door Kees Zijm, Danuta Eelman, Willemijn Keijzer, Janny van der Zee, Rien van de Wilde en Chiel Sanders. Ine Witte souffleert, Juul Swarthoff verzorgt de grime De Vereniging van Oud-leerlingen voert het stuk zoals gebruikelijk twee keer op: zaterdag 15 februari in dorpshuis De Wielewaal in De Waal en een week later in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Kaarten kunnen worden besteld bij Henk Tjepkema (tel. 313336) en Marco Vlaming (tel. 318252). Henk Slikker verzorgt in beide gevallen het bal na. en groep jonge Finse violisten leeft dinsdag 18 februari een con- ert in de voorspeelruimte van l'Ouwe Ulo in Den Burg. Op het jrogramma staan stukken voor riool en piano en Finse tijlJksmuziek. Tijdens een gedeelte K het optreden wordt samen lêspeeld met leerlingen van luziek- en Dansschool Texel. Ie leiding is in handen van Jussi aananen en Imme Wassink. >e groep bestaat uit vioolleerlingen an 10 tot 14 jaar oud, die bij ocente Anita Salmi aan de mgrén Conservatoire te Pori stu ren. Salmi werkt aan het conser- torium en organiseert samen met ouders van de kinderen veel con- rten in Finland. De groep kan niddels putten uit een uitgebreid ertoire voor grote en kleine zettingen, daterend uit de zeven inde tot twintigste eeuw. iaronder is ook werk van Finse mponisten als Sibelius en erikanto. De Finnen kwamen op t idee om op tournee naar Texel gaan vanwege de band die hun ormalige docent Jussi Paananen eft met het eiland. Ze treden niet leen in d'Ouwe Ulo op, maar ook de Jozefschool in Den Burg en uziekcentrum Triade in Den ilder. Het concert begint om 1.15 uur. 'té -•rtte i ■-•a-ara ledereen schippert met zijn eigen waarheid, iedereen probeert zijn eigen kitscherige roze wolk in stand te houden. Dat vindt cabaretier Richard Groenendijk en hij is dat gedrag behoorlijk zat. In zijn nieuwe programma 'Nep' - waarmee hij vrijdag 21 februari optreedt in theater Klif 12 - haalt hij een vette streep door mensen die je drie zoenen geven en bij de tweede al over je schouder kijken of er een belangrijker iemand binnenkomt. Hij rekent af met loze ruimtes, geheime agenda's en collega's die je het beste gunnen zolang de borrel duurt. Maar hij rekent bovenal af met zichzelf. En toch, hoewel hij 'echter' probeert te zijn dan ooit, geeft hij toe dat de kanserjn zit dat hij ook nu nog met zijn eigen waar heid zal moeten schipperen. Groenendijk - een oude bekende in Klif 12 en onder meer finalist in het Amsterdams Kleinkunstfestival van 1998 - betreedt de planken van het Hoornder theater om 20.30 uur. Een kaartje kost €12,50. 'Vrienden van Klif 12' betalen €10,50. Vooraf dineren is mogelijk vanaf 18.30 uur. Reserveren is in dat geval gewenst (tel.319633). Meer informatie over Richard Groenendijk is te vinden op zijn eigen website (www richard- groenendijk.nl). Niedorper Kaatjes is de naam van de zestiende en laatste uit een serie succesvolle ATB-veldtoertochten, georganiseerd door de vijf samenwerkende Noordhollandse fietsclubs, waaronder het Texelse Taxi 312000. De laatste tocht, die 35 kilometer meet, wordt zondag 16 februari verreden en gaat van start bij de Niedorphal in Winkel. Vertrekken kan tussen 9.30 en 10.00 uur. Halverwege staat een stempel en controlepost waar warme drank wordt verstrekt. Deelname kost €2,50 voor wie een TFK kan tonen en €3,25 voor anderen. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis meedoen, mits ze worden begeleid door een volwassene. Ethiek en zaken doen, vallen die twee na de bouwfraude nog met elkaar te verenigen? Die vraag staat vrijdag 28 februari centraal in dorps huis De Hof in De Koog, tijdens een door de Texelse baha'is georganiseerde bijeenkomst. Een inleiding wordt verzorgd door Jan Lagas, die als werktuigbouw kundige ruim vijftien jaar was betrokken bij watermanagement in Nederland. Hij heeft zich gedurende die tijd sterk gemaakt voor ethiek op de werkvloer. Hij is van mening dat ethisch verantwoord gedrag zich vooral vertaalt in de kleine din gen waarmee iedereen zich in het dagelijks leven bezighoudt, of dit nu op kantoor, in de fabriek, thuis of op de beursvloer is. Volgens de zienswijze van Lagas is ethiek gekoppeld aan het bewustzijn van de mens. In zijn bijdrage gaat hij in op de vraag of en hoe godsdienst een rol speelt in het beantwoorden van de vraag wat ethisch verant woord is en wat niet. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. Filmnieuws De film is 'losjes gebaseerd' op het leven van Eminem, zegt het pers bericht over '8 mile', die momen teel in Cinema Texel draait en waarin de veel besproken popartiest zelf de hoofdrol speelt. '8 mile' vertelt over een kritieke maand in het leven van de jonge blanke rapper Jimmy. Hij is ontsla gen bij de pizzeria waar' hij werk te, zijn nieuwe baan bij een staal fabriek bevalt hem helemaal niet en het nieuws dat zijn vriendin zwanger is doet hem besluiten een punt achter hun relatie te zetten. Hij trekt weer in bij zijn moeder, een rol van topactrice Kim Bassinger. Dat is ook geen pretje, want zijn moeder is werkloos, het huis is geen huis maar een oude stacaravan en ook de werkloze vriend van zijn moeder woont bij hen in. De enige hoop die Jimmy heeft om uit de duistere diepten van zijn leven te komen, is de rap- wedstrijd die er in de club in de buurt wordt gehouden. Er is één probleem. Zijn teksten zijn de beste van allemaal en hij weet dat zijn act zal inslaan als een bom, maar hij durft het podium niet op omdat hij de enige blanke deelne mer is. Nieuw is ook de romantische komedie 'Two notice', met Hugh Grant en Sandra Bullock in de hoofdrollen. Het verhaal gaat over ene Lucy Kelson, die door haar rijke baas George Wade meer wordt behandeld als zijn persoon lijke verzorgster dan als de briljan te advocate die ze is. Na zich vijf jaar lang bezig te hebben gehou den met zaken als zijn kleding en zijn scheidingen besluit ze dat het genoeg is geweest en neemt ze ontslag. In 'Die another day', de geprolon geerde film rond superagent James Bond, zijn veel actie, de nieuwste technische snufjes op wapengebied, een typisch gevoel voor humor en mooie vrouwen ook ditmaal de belangrijkste ingrediënten De nieuwste missie van Bond (gespeeld door Pierce Brosnan) begint met een spectacu laire achtervolging in een supersnelle hovercraft. Hij begeeft zich in de wapenvrije zone die Noord- en Zuid-Korea scheidt. Om zijn missie te voltooien reist '007' vervolgens van Hongkong naar Cuba en terug naar Londen om een verrader te ontmaskeren en zo een oorlog van catastrofale omvang te voorkomen. Tijdens zijn zoektocht ontmoet Bond de sexy Jinx (Oscar-winnares Halle Berry) en de veelzijdige Miranda Frost (Rosamund Pike), die beiden een cruciale rol spelen in 'Die another day'. Zijn missie lijkt te slagen als ook de levensgevaarlijke vijand Gustav Graves (Toby Stephens) en zijn gewetenloze rechterhand Zao (Rick Yune) de hete adem van Bond in hun nek voelen. Deze ach tervolging leidt hen naar een paleis op IJsland, het ijspaleis van Gustav Graves. Bond ontdekt daar een nieuw hightech wapen met ongekende krachten dat hij zal moeten elimineren Voor het hele gezin bedoeld is de Nederlands gesproken Disney-film 'Piratenplaneet', gebaseerd op de klassieker 'Treasure Island' van Robert Louis Stevenson. De film vertelt het verhaal van de 15-jarige Jim Hawkins. Hij reist op een ruim tegaljoen naar een parallel univer sum, op zoek naar een legendari sche schat. Hij raakt bevriend met de cyborg-kok John Silvre en groeit uit tot een ware ruimteheld. De finale van de ATB-wintercompe- titie, die zaterdag wordt verreden op het parcours aan de Biesbosweg in de Dennen, belooft een hele spannende te worden. In slechts één van de vier poules is de winnaar al bekend. In de andere poules is de strijd nog geheel open en dat komt weinig voor. Vooral bij de A-jeugd is de spanning groot. Ferry van der Vis en Dorian van Rijsselberghe delen de leiding met ieder twintig punten. De uitzonde ring vormt zaterdag Ruben van Vliet, die in B-poule bij de senioren een voorsprong van twintig punten heeft op de nummer twee, Adriaan van Rijsselberghe Omdat per wed strijd maximaal tien punten zijn te verdienen, kan hij het rustig aan doen. De tussenstanden na zeven wedstrijden zijn als volgt. Senioren A: 1 Niels Jimmink, 44 punten; 2.Theo Boom, 39; 3./4./5.Jan Zijm, Loek van Vliet en Marcus Bakker, 37. Senioren B: 1.Ruben van Vliet, 56; 2.Adriaan van Rijsselberghe, 36, 3.Thomas Boom, 32; 4.Toon Koopman, 29. Jeugd A: 1./2.Ferry van der Vis en Dorian van Rijsselberghe. 20; 3.Klaas Uitgeest, 16; 4.llse Pastoor, 13. Jeugd B. I.Kees Winter, 25; 2.Mike Brouwer, 23; 3./4.Jelle Schouwstra en Matthijs Witte, 9. De jeugd start om 13.45 uur, de vol wassenen gaan ongeveer een half uur later op weg. De prijzen worden direct na afloop uitgereikt. Publiek is van harte welkom. In de Jacob Daalderschool in Oosterend wordt van 17.30 tot 20.30 uur de jaarlijkse fancy-fair gehouden. Zwem- en poloclub TX'71 houdt een feestavond voor leden en vrijwilligers in zwemparadijs Calluna. In Cinema Texel draaien Disney's Piratenplaneet (aanvang 14.00 uur), 8 mile (15.00, 18.45 en 21.45 uur). (Die another day (16.00 uur) en 2 weeks notice (19.00 en 21.30 uur). Muziek- en Dansschool Texel houdt een Open Dansdag. 's Ochtends is de jeugd uit de bovenbouw van de basisschool welkom, 's middags is er een programma voor oudere kinde ren en volwassenen. Om 13.45 uur gaat aan de Biesbosweg in de Dennen de Texelse wielerjeugd van start voor de finale in de wintercompetitie van Wielervereniging Texel. De ove rige categorieèn starten om 14.15 uur. In de kantine van Texel'94 begint om 16.00 uur een bijeenkomst voor jeugdleiders en scheidsrechters. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.00 uur een volleybaltoernooi voor bedrijven. De Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool speelt het toneelstuk Rensen contra Menders in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Aanvang: 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Disney's Piratenplaneet (aanvang 14.00 uur), 8 mile (15.00, 18.45 en 21.45 uur), (Die another day (16.00 uur) en 2 weeks notice (19.00 en 21.30 uur). EcoMare houdt open huis. Bezoekers hebben tussen 9 00 en 17.00 uur gratis toegang. In dorpshuis De Hof in De Koog worden de finales gespeeld van de Texelse kampioenschappen biljarten. Aanvang 9.30 uur. Atleten trainen samen voor de Zestig van Texel. Ze verzamelen om 10.15 uur bij de Krassekeet aan de waddendijk bij Oost. In Cinema Texel draaien Disney's Piratenplaneet (aanvang 14.00 uur), 8 mile (15.00, 18.45 en 21.45 uur), (Die another day (16.00 uur) en 2 weeks notice (19.00 en 21.30 uur). Hans Witte verzorgt in de Jozefschool in Den Burg een lezing voor het IVN over de flora en fauna van Zuid-Afrika Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien 2 weeks notice (aanvang 20.00 uur) en 8 mile (20.30 uur). De Strijbosschool in Midden- Eierland houdt tussen 8.30 en 12.00 uur open huis. Dick van der Wel van de gemeente Texel houdt op verzoek van Reumapatiëntenvereniging Texel een lezing over de Wet Voorziening Gehandicapten. Locatie is hotel De Lindeboom, aanvang 15.00 uur. Een groep jonge Finse violisten treedt op in de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo in Den Burg. Aanvang 19.15 uur. In Cinema Texel draaien 2 weeks notice (aanvang 20.00 uur) en 8 mile (20.30 uur). MET DE ZEESTER-TX3 5 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD We zijn er weer! Nog steeds een winterprogramma: Woensdag en zaterdag 14.00 uur Zondag 12.00 uur Garnalen vissen en... naar de zeehonden Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Bezoek onze tropische TUINCENTRUM r Schorrenweg 20, nabij Ooslerend, 318364 Teso's MS Schulpengat is wegens onderhoud uit de vaart en wordt vervangen door MS Molengat. Tot vrijdag 21 februari worden daarom geen extra afvaarten gemaakt. Door de kleinere capaciteit van de Molengat is er in drukkere perioden een verhoogde kans op wachttijden. De drukte is voor vrachtverkeer het grootst tijdens de eerste afvaarten in de ochtend van uit Den Helder en voor alle vervoer op maandag- en vrijdagochtend op Texel en op vrijdagmiddag in Den Helder. Automobilisten moesten vandaag (vrijdag) in Den Helder tus sen 13.00 en 17.00 uur rekening houden met een wachttijd van één uur. Nadere informatie kan worden verkregen VT3 tel.75222-369! mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 14 5.45 en 18.35 u. Za. 15 6.45 en 19.35 u. Zo. 16 8.00 en 20.25 u. Ma. 17 8.44 en 21.04 u. Di. 18 9.56 en 21.45 u. Wo. 19 10.30 en 22.25 u. Do. 20 11.00 en 23.04 u. Vr. 21 10.57 en 23.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 16 februari op om 7.53 uur en gaat onder om 17.53 uur. 17 februari volle maan. DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL 313921 2 circuits Etektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 ja»-) (525 meter tang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf I speeltuin J EcoMare houdt zondag 16 februari open huis. Van 9.00 tot 17.00 uur zijn er allerlei activiteiten te beleven, die gratis te bezoeken zijn. Zoals altijd worden om 11.00 en 15.00 uur de zeehonden gevoerd, waarbij de verzorger uitleg geeft. In de zeehondenopvang worden drie rondleidingen achter de scher men gegeven en tijdens twee ande re rondleidingen wordt de techniek van de watertoevoer bekeken. Wie geluk heeft, ziet hoe de vissen wor den gevoerd, wat op deze speciale dag een paar keer zal worden gedaan. In het restaurant kunnen kinderen creatief aan de gang. Een Dick van der Wel van de gemeente Texel houdt op verzoek van Reumapatiëntenvereniging Texel dinsdag 18 februari een lezing over de Wet Voorziening Gehandicapten. Aan de orde komen vragen over onder meer taxivergoedingen en aanpassingen aan een woning. De lezing wordt gehouden in hotel De Lindeboom, aanvang 15.00 uur. Voor leden is de toegang gratis; introducés betalen €3,-. band verzorgt hierbij de muzikale begeleiding. Om 12.00 en 14.00 uur beginnen poppenkastvoorstellingen rond de figuur Jonas Jan en tussen door kunnen kinderen zich uitleven op een springkussen. Voor de jeugd is er ook een speurtocht door het hele museum. In veldwerkcentrum De Slinger wordt een oude film rond voorma lig directeur Gerrit de Haan vertoond en staan opgezette dieren en fossiele botten klaar om aange raakt te worden. Onder microscopen kunnen kleine zeewe zens worden bestudeerd. De eerste rondleiding begint om 10.00 uur. De groepsgrootte is steeds beperkt, zodat het volgens EcoMare de moeite loont om vroeg te komen. Als voorbereiding op de Zestig van Texel lopen atleten zondag 16 februari de laatste etappe in tegengestelde richting. Deelnemers worden om 10.15 uur bij de Krassekeet aan de waddendijk verwacht. Vandaar ver trekt een deel van de auto's naar het parkeer terrein bij de OSG in Den Burg, waar om 10.30 uur wordt gestart. De etappe naar de Krassekeet heeft een lengte van 15 kilometer. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij Norbert Dankers, tel. 314397. Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 Roelf Siebinga en Wil de Vries- Pantus verzorgen donderdag 20 februari een lezing in het Eierlandsche Huis met de titel 'Zorg om de zorg' Hun publiek bestaat uit leden van de afdeling De Cocksdorp/Eierland van Vrouwen van Nu. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De Jan P. Strijbosschool houdt dins dag 18 februari open huis. Belangstellenden zijn tussen 8.30 en 12.00 uur welkom in het gebouw aan de Oorsprongweg in Midden- Eierland. Kinderen, docenten en de ouderraad laten graag zien hoe juist op een kleine buurtschool modern onderwijs tot zijn recht komt. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation. kampeer uitrustingen. reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9