'Toeristen komen elk jaar speciaal even hier langs 'Jammer dat ze school niet kunnen afmaken 2 Galerie Zeewinde bestaat vijf jaar Bewoners Noorderbuurt teleurgesteld over sluiting TEXELSE COURANT f Klachtenbureau Medische zorg Hulpverlening {f3 Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel VRIJDAG 28 FEBRUARI 2003 Zich toeleggen op kunst was er in haar jeugd niet bij. Op latere leef tijd deed Hanneke Peetoom het alsnog. Nadat ze de kunst en het plezier daarvan had herontdekt, startte ze vijf jaar geleden in het pand van voormalige galerie Tessel aan de Kogerstraat met galerie Zeewinde. Zowel Texelaars als toeristen weten de weg er naar toe inmiddels goed te vinden. Met een open dag wordt zondag het eerste lustrum gevierd. Jarenlang dacht ze er niet eens meer aan. Peetoom had op |onge leeftijd graag een kunstopleiding willen vol gen, maar dat zat er destijds niet in. Het werd voor haar beter gevonden als ze een 'echt' beroep zou leren. Ze werd medisch secretaresse en werkte jarenlang in het Medisch Cen trum in haar geboorteplaats Alkmaar. Een hernieuwde kennismaking met haar oude liefhebberij deed zich voor nadat ze veertien jaar geleden naar Texel verhuisde. Peetoom kwam in contact met een groep toeristen die een week op het eiland waren om te schilderen. Ze werd uitgenodigd mee te doen. 'Het viel aanvankelijk enorm tegen. Alles wat ik die eerste dagen heb gemaakt, vond ik zo vreselijk dat ik het meteen heb verscheurd. Tot de laatste dag. Toen heb ik het verstand maar op nul gezet en ben ik er ge woon voor gegaan. En vanaf dat moment kon ik ook niet meer stop pen.' Peetoom begon met het volgen van opleidingen in Den Helder. Ze stond met eigengemaakt werk op de Hoornder Donderdag, werkte een tijdje in de toenmalige galerie van Mananne Momberg. ging zelf cursus sen geven en ze twee keer een expo sitie in galerie 't Posthuys. Na de laat ste expositie werd ze benaderd met de vraag of het haar wat leek een ei gen galerie te starten in de Kogerstraat. Peetoom zei 'ja' en be gon op haar zestigste alsnog met de invulling van een oude jeugdwens. Mix Onder haar leiding ontwikkelde gale rie Zeewinde zich de afgelopen vijf jaar tot een gemeenplaats van Texelse en overkantse kunstenaars. Over het algemeen hangt en staat er werk van zo'n twintig verschillende kunstenaars. Ruth de Ruwe, Cecile de Boer en Thea van Heerwaarden zijn regelmatig terugkerende Texe laars. Overkantse gast van het eerste uur in Zeewinde is de Friese kunste naar Tjeerd Landman. Herkenbaarheid en betaalbaarheid zijn twee uitgangspunten geworden voor Peetoom. Ze streeft ernaar de prijzen van schilderen onder de €700,- te houden, zodat het voor anderen leuk blijft een schilderij te kopen. Veel schilderijen vertonen Texelse landschappen en ander geëxposeerd werk vereist ook geen ingewikkelde gedachtegangen om te bedenken wat het moet voorstellen 'Ik heb hier wel abstract werk gepro beerd, maar dat verkoopt met. Wer ken met Texelse landschappen doen het altijd goed.' Ze bezoekt jaarlijks diverse beurzen om contacten te leg gen met kunstenaars van de over kant. 'Binnenkort ga ik bijvoorbeeld naar Alkmaar naar een beurs met negentig kunstenaars en in Gouda komt er een beurs aan met interna tionale keramisten Voorwaarde voor Peetoom is dat de werken passen in het atelier en dat het klikt met de kun stenaar. 'Ik moet wel achter zijn of haar werk kunnen staan. Hoe kan ik het anders verkopen?' Over aanloop heeft ze geen klagen. 'We zitten hier op een goed punt, omdat veel toeristen vanaf de par keerplaats door de Kogerstraat naar het centrum lopen 'Op drukke dagen in het hoogseizoen bezoeken volgens Peetoom tot zo'n honderd mensen per dag de galerie. 'Er zijn ook toe risten die elk jaar speciaal even bij ons langs komen om te kijken wat er is.' De deur staat meestal open, zo dat mensen gewoon kunnen binnen lopen om rond te kijken. Potentiële kopers die twijfelen over een aan koop, kunnen een kopie koffie krijgen aan de tafel die in het midden van het atelier staat. 'Dan kunnen ze er nog even rustig over nadenken of ze het zullen doen of niet.' Zeewinde is met uitzondering van dinsdag en zondag elke dag geopend. In het hoogsei zoen gaat ook op dinsdag de deur open. Texelaars Met de aanloop van Texelaars gaat het volgens Peetoom ook goed. Een jaar na de opening liet ze in de krant weten dat Texelaars wel vaker kunst zouden mogen kopen. Inmiddels weet een groeiend aantal organisa ties en (recreatie)bedrijven op het ei land de galerie te vinden. Volgens Peetoom worden er regelmatig rela tiegeschenken gekocht. De galerie houdster wijst als voorbeeld op twee beelden die recent door een architectenbureau voor Staatsbos beheer zijn aangeschaft De galerie betekende voor haar per soonlijk ook de opbouw van een hechte vriendenkring met Texelaars die bij haar een cursus volgden, die regelmatig exposeren in Zeewinde of die soms even bijspringen in de ga lerie. 'Ik ben net vier maanden uit de roulatie geweest door een operatie, maar ik ben al die tijd bijna niet alleen geweest.' Door de operatie lag het geven van workshops tijdelijk stil. Sinds kort is ze daarmee weer actief op woensdag. Binnenkort start ook op dinsdag een nieuwe cursus. Peet oom schat dat ze in de acht, negen jaar die ze lesgeeft, inmiddels zo'n vijftig mensen heeft wegwijs gemaakt in het schilderen. Zelf volgt Peetoom ook nog steeds les. Onder leiding van Tjeerd Land man is ze zichzelf momenteel aan het bekwamen in werken met olieverf Het aquarellen is wat naar de achter grond verschoven. Veel vrije tijd om zelf nog te schilderen, heeft ze ech ter niet meer vanwege de galerie en de cursussen. Het eerste lustrum wordt zondag gevierd met een open dag, die van 11.00 tot 16.00 uur duurt. Voor be zoekers staat een hapje en een drank|e klaar en kunstenaars vertel len er over hun werk. Vijf jaar geleden begon Hanneke Peetoom met galerie Zeewinde. (Foto Jeroen van Hattum) De zorgen over haar eigen vertrek zijn voor de 32-jarige Eterie uit Nagorno-Karabach niet het be langrijkst. Meer zorgen maakt de bewoonster van Noorderbuurt zich over de voortgang van het onder wijs aan haar kinderen Arman (9) en Hasmik (8). De kinderen moeten door de sluiting voortijdig van school. Eterie toont de schoolrapporten van Arman en Hasmik die op de Jacob Daalderschool in Oosterend zitten. Beiden blijken goed in de Neder landse taal te zijn Hasmik heeft een stel zevens, Arman een paar achten en er prijkt ook nog een negen voor rekenen op de cijferlijst. In het rapport van Hasmik is vermeld dat ze hard werkt. Een eindrapport voor het lopende schooljaar zit er hoogstwaarschijnlijk niet in. In april gaat Noorderbuurt dicht en dat betekent dat Arman en Hasmik het jaar op een andere school moet afmaken. 'Ze zitten nu op een Nederlandse school', zegt moeder Eterie. 'Maar waar komen ze straks terecht. Misschien moeten ze straks weer naar een school voor asiel zoekers.' Op die scholen krijgen de kinderen even goed les als op een reguliere basisschool, maar er wordt veel meer nadruk gelegd op taalbe heersing. Als ze bij zijn, mogen ze de overstap maken naar een reguliere basisschool. Eterie is bang de verhui zing negatieve gevolgen heeft voor de ontwikkeling van Hasmik en Arman. 'Ik vind het echt heel jammer dat ze het schooljaar niet kunnen af maken. Leeftijdgenoten van Hasmik en Arman staan voor hetzelfde pro bleem. Van Noorderbuurt zitten mo menteel 21 kinderen op de Redmer IJskaschool (voorheen de Wereld- school) in De Waal, zes kinderen op de Daalderschool en zo'n tien jonge ren op de OSG in Den Burg. Eén van hen dreigt door het vertrek zijn eind examen VMBO te moeten missen. 'Hij is straks een heel jaar kwijt, om dat er niet tot de zomer kan worden gewacht', zegt zijn moeder, die liever met met haar naam in de krant wil. Diverse kinderen zeggen het met leuk te vinden dat ze tijdens het school jaar weg moeten. 'Ik vind het jam mer', zegt de 12-jarige Saman uit groep acht van de Redmer IJska school De 12-jarige Denis vertelt dat er op school tijdens kringgesprekken over wordt gesproken. Voor de 16- jange OSG-leerlmg Armarj en zijn broer Saman betekent de sluiting de tweede schoolverandering binnen een jaar tijd. De Koerdische familie kwam zeven maanden geleden van het asielzoekerscentrum in Vught naar Texel. Op de Redmer IJskaschool heeft het aanstaande vertrek voor onrust ge zorgd. vertelt lerares Anneloes Vis man 'Sinds het bekend is dat de aanvullende opvangcentra dicht gaan, zijn de kinderen onrustig. Ze zijn wat drukker of juist gelaten en ze kunnen soms wat minder van elkaar hebben. Ze zijn allemaal een beetje anders geworden.' Volgens Visman maken de leraren zich ook zorgen over de toekomst van de kinderen. 'We hopen dat ze straks allemaal goed terecht komen, zodat ze kun nen doorgaan waar ze waren geble ven. Maar dat is aan het COA. Wij hebben daarbij geen vinger in de pap.' Volgens Visman zijn ongeveer tien van de 21 kinderen er aan toe om komend schooljaar door te stromen naar een reguliere basisschool. 'De groepen 3.4 en 5 kunnen allemaal door en van de kleuters zouden er ook drie kunnen doorstromen. Alleen bij groep 8 is het wat minder, maar dat is altijd zo, omdat die kinderen al wat ouder zijn.' Ze wi|st erop dat kin deren van asielzoekers vaak harde werkers zijn en graag willen leren. De Redmer IJskaschool fungeert op dinsdag- en donderdagochtend ook als peuterspeelzaal voor kinderen van 2,5 en 3 jaar. 'Als je ziet hoe snel die kinderen ook Nederlands leren.' De sluiting van Noorderbuurt heeft gevolgen voor toekomst van de Waalder school en werkt ook door naar andere organisaties. De ge meente gaat in beeld brengen wat de financiële consequenties zijn van het stopzetten van het project De Wereldschool tijdens het nog lo pende schooljaar. 'Dat brengen we over aan het COA en we gaan erover in overleg met het ministerie van Onderwijs', zegt burgemeester Joke Geldorp Volgens haar is het de be doeling dat de kinderen straks zo veel mogelijk met elkaar verder gaan in Den Helder of Schagen. Geldorp hoopt dat op Texel geen 'Amelandse toestanden' ontstaan. Op het Friese eiland stapten de bewoners van de plaatselijke asielopvang naar de rechter om in ieder tot de zomer te kunnen blijven, zodat de kinderen daar het schooljaar konden afmaken. Geldorp wijst erop dat de rechter zeven gezinnen die naar Kollum zou den verhuizen in het gelijk stelde, maar dat dat was omdat zij kort na de verhuizing naar Kollum weer zouden moeten verhuizen. De rechter vond twee verhuizingen in korte tijd iets teveel van het goede. Gisteren aan het middag bleek overigens dat de protesten van de Amelander asiel zoekers wel hebben geholpen. Direc teur Wouters van het COA maakte bekend dat alle 56 bewoners van het opvangcentrum toch tot de zomer op Ameland mogen blijven. Voor de vijf leerkrachten van de Redmer IJskaschool moet elders bin nen de Texelse basisscholen een nieuwe plekje gevonden worden. Dat kan gevolgen hebben voor tijdelijke krachten op andere basisscholen. In De Waal is ondertussen een handtekeningenactie gaande om de school volgend schooljaar toch open te kunnen houden. Bewoners De bewoners van Noorderbuurt zijn teleurgesteld over de sluiting. 'We vonden het met leuk toen het werd verteld', zegt de 38-jarige Lukman, vader van Saman en Armarj. 'Ik vind het heel jammer. We zouden hier graag blijven', vertelt de 36-jarige Gorgis uit Syrië. Met zijn familie woont hij inmiddels twee jaar op Noorderbuurt. De kinderen Bashaar (8), Buchra (7) en Mariana (3) hebben er de nodige vriendjes en vriendinne tjes gemaakt. Gorgis'vrouw Nawal (31), moeder van Bashaar (8) en zijn zus|es Buchra (7) en Mariana (3) maakt zich net als andere bewoners zorgen over de toekomst van het onderwijs aan haar kinderen. De bewoners willen graag blijven. Ze vinden het prettig op het centrum, omdat het klein is en omdat het op Texel ligt. 'Het is hier rustig en niet agressief', zeggen de 36-jarige Sadsi|a en 33-jarige Mujenesa uit Montenegro die drie jaar en vijf maan den geleden op Noorderbuurt kwa men wonen 'We zijn hier familie met elkaar. Voor de kinderen is het hier goed en we ruziën nietVri|wel de Roy Brussé uit De Koog heeft een klachtenbureau geopend voor de asielzoekers van Noor derbuurt. Hij heeft het bureau gevestigd in zijn auto waarmee hij gisteren voor het eerst bij de ingang van de aanvullende op vang stond. Volgens Brussé kunnen asiel zoekers bij hem terecht met klachten over Noorderbuurt, het beheer daarvan, het COA, het Texelse beleid en over Texelaars. Brussé, die zich vaker inzet voor asielzoekers, hoopt de bewoners van Noorderbuurt een steun in de rug te zijn. Hij wil onder andere de rechter inschakelen als dat nodig is. Drie mensen maakten gister middag gebruik van zijn dien sten. Volgens Brussé zijn ande ren terughoudend uit angst voor represailles. Hij voert zijn klachtenbureau van uit zijn auto, omdat hem vorige week de toegang tot het terrein van Noorderburt is ontzegd. Aan leiding daartoe was het te laat thuis brengen van één van de kinderen die in het comité 'Stop de oorlog in Irak' zat dat zaterdag 15 februari demonstreerde op de Groeneplaats in Den Burg. Brussé schond daarmee een af spraak dat hij het jongetje om 17.00 uur zou thuisbrengen. Hij zegt dat hij te laat was, omdat hij het na afloop van de demonstra tie met veilig vond om over de Groeneplaats te gaan. Het jonge tje werd uiteindelijk door de po litie thuisgebracht. Volgens Noorderbuurt veroorzaakte dat veel onrust onder de bewoners. Brussé wil drie keer per week met zijn klachtenbureau bij de ingang van de aanvullende op vang gaan staan. meeste bewoners van Noorderbuurt hebben een woongedeelte waar ze met de eigen familie kunnen verblij ven. Sanitair hoeft niet te worden gedeeld. Eterie ziet ertegenop om in Den Helder terecht te komen. 'Dit is een kleine AVO. Den Helder heeft een groot centrum. Ik ben daar wel eens geweest, maar het is net een ka zerne.' Sadsija en Mujenesa zitten er gelaten en teneergeslagen bij als ze vertellen. Ze zitten pal onder een grote foto van Willem-Alexander en Maxima en een plaat van Edgar Davids die aan de muur hangen. Net als de anderen weet het echtpaar dat ze in maart een brief krijgen van het COA waarin staat waar ze heen moeten. Tot dan is het wachten. Als het zover is moeten ze hun woning achterlaten, zoals ze hem kregen. 'Wat hier aan spullen staat is allemaal van Noorderbuurt. We hoe ven dan eigenlijk alleen onze kleren mee te nemen.' Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08 00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270 Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het onge vallennummer vermeld 313086, 314727:314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461, - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg.t^ 0900-4636549. Spreekuur werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Vc. vragen over ontwikkeling, voedir opvoeding en verzorging van |oq kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 44, Den Burg.t 314887. Geopend elke werkd tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke we dag van 8.30-17.00 uur, tel. 022 650222. Kraamhulp: Voor directe kraa hulp op Texel en na poliklinische^ valling: Parenta Zorg, tel. 022 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszc en voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RIOTe Wieringen. Opvragen via tel. (022 671552. Opname geschiedt opa vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, D Burg; tel. 312112. Maandag t/mv dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10 13.00 en 15.00-17.00 u zond 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u.B ten die tijden alleen voor spoed sende gevallen Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. Spreek van 9 00 tot 10.00 u. en van 14. tot 16 00 u., De Buureton, Md straat 2. Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen t schepen en zwemmers in nood: 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopw huiselijk geweld, tel. 08-719017' Jongeren Informatie Punt: v; vragen en advies over wonen, ken, studie, recht, relaties, seksi liteit, verslavingen en vrije Openingstijden dinsdag en woe dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ou Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp: jongeren bij problemen en voori voedingsondersteuning aan oud Spreekuur elke donderdag d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1,1 Burg. Voor aanmelding, inform en advies: 0900 2223330, elke tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor TexeÉ! in financiële nood. Spangerweg 1793 EH De Waal Zondag 2 maart 2003 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u dhr. M.D. Kuiper. De Waal: 10.00 u. ds. J.R.A. Vlasblom, viering Heilig Avondmaal De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 15.30 u. bevestiging en intrede mw. P. Barnard uit Amster dam door ds. S.L.S de Vries uit Am sterdam; 's avonds geen dienst. Oudeschild: dienst in Oosterend. De Cocksdorp: dienst in Ooster end. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. H.D. van Zessen. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Oos terend 10.00 u. leesdienst; 18.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende- straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton, Buyten- gors. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op 9l onzo advertentieccntracten en aanbiedingen daar toe zi|n van toepassing do Regelen voor het Advertentie- wezen van do Stichting ROTA. qevestigd te Amsterdam zoals gedeponeerd tx| de Kamer van Koophandel ®n Fa brieken te Amstordam onder nummer 41198699 Een oxemplaar van de Regelen voor het Advertentie-wezen wordt op uw verzoek kosteloos toegeiondon Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 (automatisch) Per jaar 62.70 60,70 (automatiochi Bi) verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Kogerstraat, Den Burg: 10 00 M de Vries, mmv Linda Vis£jj extra collecte voor doopsgezjj broederschap op Java. BAPTISTENGEMEENTE: v Julianastraat. Den Burg: 10 OT.i g G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KEFKK? Den Burg: zat. 19.30 u. herertel uitz. via De Lichtboei; zon. 10.® dameskoor. Oosterend: zon 9.30 u. De Cocksdorp: 9.30 u. Wa| Comunieviering. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg- Opt bare lezing, 10.30 u Wachtton studie, 11.20 u Jezus is geen vloek maar een zegen. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuwtfi 19 00 u. Shopping (muziek) 21 00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek I 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramj Vandaag: Een moslimmeisie vertelt cj de islam. 18 00 u Muziek met Marco 19.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit hervormd* kerk Den Burg. 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëziej 12 00u Natuurwijzer 13.00 u Goud van Noud (Nederlands I 15.00 u. Frans gaat het doen (muziei 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u Hervormde kerk Den Burg. Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19 00u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Natuurwijzer (herhaling) 21.00 u Reggae on the move (muzie 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws I 19.00 u. Bonte dinsdagavond (vee platen) 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u. Pietelepote (kinderprogram' (herhaling van zaterdag) 18 00 u. Onder de toren (geestelijk p gramma, met vanaf 19.00i> verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). Extra uitzending, met als gast Pief' kandidaat voor WD bi| devf zingen van Provinciale Stat; 20 00 u Cabaret café (Pip Barnard e Janien de Bruijn bespreken lokale nieuws). Vandaag: Veiligheid en orde Over en kamperen bij de boer, het uitblijf lantaarnpalen en Spontaan Texel G bergbeklimmer Piet Huisman, dw# Paul van Heerwaarden leest een afle- van het feuilleton Mosselweg 14- veel muziek, op eigen teksten en op van Huib 'de Rijmelaar Fenijn 22.00 u. Radio Noordholland Asielzoekers vinden Noorderbuurt een prettige plaats voor kinderen, omdat het centrum klein is en omdat het er rustig is. In april wordt het centrum gesloten. iFo'° Je,roen van Ha"um>

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2