Proftraining voor jeugd Texel'94 roepassing internet centraal bij i-tour 1-1-2 'Raaksplein' houdt open huis op 16 mei Opnieuw topscore voor klaverjasduo Tennisrackets voor gehandicaptensport F amilieberichten TEXELSE J COURANT )riedaagse bijeenkomst in Lindeboom I Qtsjgggd Aanslagen waterschap DAAR RED JE LEVENS MEE Jongens oorzaak schade aan auto Leaseauto's ook voor Texeltarief Motorpech voor sportvissers Noordzee College in Oudeschild Krokusrit MAB Eilandcompetitie volleybal Bezorging krant postabonnees Bevestiging van dominee Barnard Gemeente koopt vier kunstwerken Loos VRIJDAG 28 FEBRUARI 2003 al van vaardigheden en technieken let de bal kwamen dinsdagmiddag an de orde op het hoofdveld van axel'94 Oud-speler Maarten de Jong van eredivisieclub Heerenveen gaf er een proftraming aan in totaal vijfenveertig jonge spelers van Texel'94. Voorafgaand aan de prof- ktronisch reserveren en meteen ektronisch betalen. Het is een in voorbeeld van de vele moge heden die internet kan bieden voor een bedrijf. Tijdens een drie- dèagse internetbeurs (i-tour), die van dinsdag 11 tot en met donder dag 13 maart wordt gehouden in De Lindeboom in Den Burg, wordt uitgebreid stilgestaan bij de toe- ssing van internet op de be- ijfsvoering. De i-tour is georganiseerd door bu reau Syntens van het ministerie van Économische Zaken. Aanleiding vormt onderzoek waaruit bleek dat het midden- en kleinbedrijf achter loopt met het gebruik van IT en E- bussiness in de bedrijfsvoering. Deel name is gratis. De i-tour wordt betaald door de Europese Unie. De bi]eenkomst in De Lindeboom is de eerste in een reeks van vier, die de 'komende maanden in Noord-Holland wordt gehouden. 'Texel is als eerste aan de beurt, omdat het hier een mooi afgebakend gebied is en omdat hier veel toeristische bedrijven zijn', vertelt medewerkster Fenneke Krafft van Rabobank Texel. De Rabobank iedt tijdens de bijeenkomst op als istheer. De i-tour begint dinsdagavond met sen algemene presentatie door inter- "tdeskundige Richard Lamb in lestion Plaza. Op woensdag en inderdag worden er diverse work- lops gegeven in de Schoutenzaal. risen kunnen die twee dagen hun it opsteken bij een internetcafé dat ir de gelegenheid wordt opgezet ïde Waagzaal. In het zogeheten i- fé worden onder meer de mogelijk- den van draadloos internetten, de spassing van digitale fotografie, anners, i-mode en GPRS gede monstreerd. GPRS is een methode om informatie te verzenden en te ont vangen. Er worden ook websites ge toond die eenvoudig in eigen beheer zijn te onderhouden, de mogelijkhe den van een interactieve webwinkel komen aan bod, het gebruik van zoekmachines en er worden mobiele handterminals voor interne mobiele communicatie getoond. Medewer kers van onder meer automatiseerder TCA zijn aanwezig om tekst en uitleg te geven. De workshops bestaan op woensdag uit een basiscursus 'inter net voor ondernemers' en de cursus 'uw eigen website'. Op donderdag wordt dieper ingegaan op de manie ren waarop een website als marke tinginstrument kan worden gebruikt. Voorde workshops zijn nog een paar plaatsen vrij. Voor de algemene pre sentatie op dinsdagavond zijn nog diverse plaatsen beschikbaar. Bij het i-café kan iedereen vrij binnenlopen. Volgens Krafft kunnen mensen die advies op maat willen het beste van tevoren een afspraak maken met bureau Syntens. 'Dan kunnen ze het inplannen en er rekening mee hou den.' Krafft benadrukt dat het gebruik van internet tijdens de i-tour voorop staat. 'Het is niet van belang dat mensen leren hoe ze een website moeten bouwen. Daar zijn op Texel ook al verschillende bedrijven voor. Het is meer van belang dat deelne mers te weten kunnen komen hoe ze met internet kunnen omgaan en het zo efficiënt mogelijk voor hun bedrijf kunnen inzetten.' De Rabobank geeft in het i-café demonstraties tele bankieren en internetkassa. Het tele foonnummer van Syntens is 072- 5410980. Meer informatie is ook ver krijgbaar bij Fenneke Krafft, tel. 369911. or de fusie van de Noordhollandse iterschappen tot één Hoogheem- idschap Hollands Noorderkwartier Ijn er veranderingen doorgevoerd in J belastingaanslagen die binnenkort irden verspreid. Zo is de veront- gingsheffing gestegen van €50,- lar €54,-, een lastenverzwaring die 1 name voorkomt door het uitbrei- [n van de zuiveringsinstallaties om stof uit het afvalwater te verwijde- 3n Ook wil het hoogheemraadschap sVesteren in de afvoer van water uit jèuwe woongebieden en bedrijven- tfreinen. Verder gaan ingezetenen an dichtbevolkte waterschappen 'ebetalen in de kosten van dun- olkter gebieden. Ook het pro- imma 'Duurzaam Veilig', dat voor iet in het vergroten van de veiligheid I de wegen van het waterschap, ngt extra kosten met zich mee. arentegen dalen de kosten van terbeheersing en waterkering, idat voor die posten gebruik kan rden gemaakt van reserves van waterschap. De politie is op zoek naar twee jon gens, vermoedelijk scholieren van de OSG, die vorige week woensdag betrokken waren bij een valpartij in de Bernhardlaan in Den Burg, waarbij een auto beschadigd raakte. De twee fietsten rond 13.00 uur in de richting van de rotonde, toen één van hen tegen de geparkeerde auto aanviel. Een flinke deuk en een kras waren het gevolg. Een getuige wist te melden dat de betreffende knaap een zwart jack aan had, een zwarte rugzak droeg en kortgeknipt haar had. Hij reed op een paarsblauwe moun tainbike. Ook de andere jongen droeg een rugzak. Gezien de omvang van de schade en de financiële situatie van de gedupeerde, roept de politie de jongen(s) op zich te melden op het bureau, zodat de schade kan worden geregeld. Texelaars met een auto van de zaak, die voor een overkants bedrijf wer ken, komen met ingang van 1 maart in aanmerking voor het Texels tarief bij Teso. De veerdienst zegt hiermee tegemoet te komen aan een gebruikersgroep die de laatste jaren steeds groter is geworden. De wijzi ging geldt ook voor leaseauto's, die tot dusver niet voor het Texels tarief konden worden ingeschreven Voor waarde is dat een Texelaar als vaste berijder wordt vermeld en het leasecontract voor twee jaar of lan ger geldt. Onder deze voorwaarden kan per persoon hooguit éen perso nenauto worden ingeschreven. In schrijving kan plaatsvinden van maandag tot en met donderdag op kantooruren. Vrijdag is het Teso kan toor geopend van 8.00 tot 12.00 uur. Oud-Texelse Floortje Janssen (21is aan de Hanze Hogeschool te Gronin gen geslaagd voor de opleiding HBO Verpleegkunde. Ze gaat met ingang van 1 maart aan het werk op de af deling Cardiologie van het Acade misch Ziekenhuis Groningen. De sportvissersboot 'Optimist 2'uit Oudeschild kreeg woensdagochtend op zes mijl ten westen van Texel pro blemen met de motor. Die liet het af weten als gevolg van een kapotte koppakking. Reddingboot Beursplein 5 schoot om 9.30 uur te hulp en sleepte de Optimist naar de thuisha ven. Mede door het fraaie weer had den de negen opvarenden niet in gevaar verkeerd. De reddingboot, met als schipper Charles Douma, was om 14.00 uur klaar met het kar wei. Het opleidingsschip 'Prinses Irene' van het Noordzee College uit Harlingen meert woensdag 5 maart af in de haven van Oudeschild. Belang stellenden kunnen er tussen 18.30 en 20.30 uur voorlichting krijgen over de opleidingen nautisch VMBO en MBO, die op het Noordzee College, dat in Harlingen is gehuisvest, worden ver zorgd. Bij de vierjarige VMBO-opleiding wordt veel aandacht besteed aan praktijkvakken als roeien en wrikken, splitsen en knopen, metaal bewerken en praktische vaardigheden. Op de Prinses Irene wordt het varen in prak tijk gebracht. Van de leerlingen van het Noordzee College wordt ver wacht dat zij in ieder geval de laatste twee jaar van hun opleiding intern zijn. Daartoe worden de studenten ondergebracht in driepersoons- kamers met douche en toilet. Afge studeerden van het Noordzee Col lege zijn matroos. Voor meer informatie: Noordzee College, tel. 0517-412300, of via website www.noordzee-college.nl. Marcel Bakker heeft zaterdaga vond de Krokusrit gewonnen. Hij was in de B-klasse al zijn concur renten te slim af. In de C-klasse streek Mariët van der Werf met de eer. Deze oriëntatierit van de MAB, die werd gesponsord door Opel Rentenaar en was uitgezet door Pieter van der Vis en Anne de Vries, trok veertien deelnemers: vijf in de B-klasse en 9 in de C-klasse. Van der Vis en De Vries hadden een pittige rit op papier gezet, met vele valstrikken in de route. Vanaf de start bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg ging het naar Oudeschild en daarna onder de dijk door naar Oosterend. In Spang, op 14 kilometer van de start, stond een controlepost ingericht die de tijden registreerde. Vervolgens moesten de deelnemers terug naar Oosterend. Na een tocht door Oost wachtte de finish in Oosterend. De totale lengte van het parcours bedroeg 26 kilome ter. Bij een gemiddelde snelheid van 24 kilometer per uur mochten de puzzelaars er 1.05 uur over doen. Theo Barhorst en Frans Witte zijn de mannen in vorm bij Klaverjas- club Den Burg. Met twee opeenvol gende hoge scores is het tweetal de top tien binnengestormd. On danks een naar eigen zeggen 'taaie avond' behouden Willem Koomen en Bart Weijdt de leiding in de strijd om de derde periode- titel. Theo Barhorst en Frans Witte hebben de stijgende lijn weten vast te hou den. De toch al prima score van vo rige week werd zelfs nog ruim over troffen, vooral dankzij een superscore van ruim 2550 punten in het tweede spel. De teller stopte deze week pas bij 7478 punten. Barhorst en Witte boekten maar liefst vijf plaatsen winst in het algemeen klassement en staan nu tiende. Bea en Jelle Wiersma spelen even eens een uitstekende derde periode. Dit keer pakte het koppel de tweede plaats met 7019 punten. Dankzij dit resultaat heeft ook dit koppel nog steeds uitzicht op de derde periode- titel. In het algemeen klassement ste gen ze van de zesde naar de vijfde plaats. Ook Gerda en Freek Veeger waren goed op dreef. Dankzij een score van 6949 punten steeg het echtpaar van de achtste naar de ze vende plaats in het klassement. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp blijven het goed doen. Ook deze week was de score van 6861 punten weer goed voor een notering in de top vijf. Zij behouden met ruime voor sprong de leiding in het algemeen klassement. Chris Schraag en Rosa Harbers hebben de laatste weken eveneens de smaak te pakken. Dit maal werden 6653 punten behaald. Zij hebben zich door dit resultaat ste vig op de negende plaats genesteld, met uitzicht op meer. Het avond gemiddelde was met 6181 punten laag. Dit kwam door het opmerkelijk geringe aantal marsen. Er werden er slechts 32 gespeeld, een 'diepte record'. In het algemeen klassement leiden Lieuwe van der Veen en Hans West dorp met ruime voorsprong op John Vlaming en Eric Jan Geus en Rob en Fenny Caspers. De derde periode is razend spannend. Met nog slechts één spel te gaan. zijn er nog steeds drie kanshebbers. Willem Koomen en Bart Weijdt leiden, maar de voor sprong op Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp bedraagt slechts 69 punten. Ook Bea en Jelle Wiersma, die derde staan op 270 punten, heb ben nog uitzicht op de periodetitel. Zelfs Erik Boogaard en Rob Stapersma hebben een theoretische kans. training werd een video vertoond in de kantine. IFoto Joroen van Hattum) Programma 4 maart Veld A 18.30 NBC Eelman-Rival Smash'68 19.15 Bruintje Beer-Smash'68 Rival 20.00 Autocentrale-Super Ecotiem 20.45 Tatenhove 1-Ecotiem Super 21.30 CVI-TESO Agrifirm 22.15 Agrifirm-OSG CVI Veld B 18.30 NIOZ-Beverdam Albert Heijn 19.15 De Wit-AH Swier 20.00 Swier-L&R De Wit Install. 20.45 Rab-De Lindeboom Zandbank 21.30 Zandbank-Rabobank Lindeboom 22.15 Bocksberg-Tatenh. 2 Rabobank Veld C 18.30 Durper D.-Eierl. H. lepe 19 15 lepe de Boer-Timmer Dros 20.00 Dros-Otto's Tw. Timmer 20 45 Klif 12-Haarstudio Beverdam 2 21.30 Beverdam 2-Piranha Haarstudio 22.15 Salon Martine-Wiersma Piranha Wedstrijdleiding Gertha en Frida. Uitslagen 25 februari Tatenhove 1 -Texelse Autocentrale 0-3; Super de Boer-CVI 2-1Cocky's Kapsalon-Paal 28/De Krim 2-1; Kobeko-ln den Grooten Slock 2-1; NIOZ-Twaalf Balcken 3-0; Maarco Bouw- Sportshop Texel 2 2-1, Ecotiem-Agrifirm 0-3; TESO-OSG 2-1; NBC Eelman Partners- Smash'68 Piet Kooger 1-2; Smash'68-De Rival 2-1; Jozefschool-Sportshop Texel 1 0-3, Westerlaken-De Krim 2-1, Albert Heijn-NIOZ 1- 2; Slagerij Beverdam-Langeveld de Rooij 0- 3; Swier Groente Fruit-De Wit Installatie techniek 3-0. De ündeboom-Rabobank 3-0; Tatenhove 2-Bouwcenter Rab 2-1; Kever museum De Bocksberg-Zandbank 3-0. Regelmatig komen er bij de uitgeve rij telefoontjes binnen van post abonnees die hun krant te laat heb ben gehad. De oorzaak ligt met bij de uitgeverij, maar bij TPG Post (vroeger de PTT), die de verspreiding verzorgt. Dat de bezorging te wensen over laat, bleek uit een onderzoek van het Noordhollands Dagblad, dat deze maand een steekproef in de provin cie hield. De krant verzond 510 brie ven uit 15 verschillende gemeenten. 18.1 procent van de brieven werd met binnen 24 uur verzorgd. Uit de steek proef bleek dat de post die op vrijdag wordt bezorgd, zoals bij de Texelse Courant ook het geval is, minder op tijd wordt bezorgd dan bneven die op doordeweekse dagen worden ver stuurd. Petra Barnard doet zondag haar in trede in de Samen op Weg Waddengemeente Texel. Zij zal worden bevestigd door dominee Sytze de Vries uit Amsterdam. Aan de dienst in de Maartenskerk in Oosterend, die om 15.30 uur be gint, wordt medewerking verleend door de Maartenscantorij. Na de dienst is er gelegenheid om ds. Barnard te begroeten in dorpshuis De Bijenkorf. Voor Barnard is Texel haar eerste 'standplaats'. Eerder werkte ze als documentairemaker bij de IKON. Pas op latere leeftijd ging ze theologie studeren. In de Waddengemeente, die de dorpen Oudeschild, Ooster end en De Cocksdorp omvat, krijgt zij de 'wijk' Eierland/De Cocksdorp en een deel van Oosterend onder haar hoede. Op zondag 9 maart is er een welkomstdienst in de hervormde kerk van De Cocksdorp. Deze begint om 10.00 uur. Ds Barnard vult de vrijge komen plaats in die vorig maart ont stond na het vertrek van ds. Vledder. Ook het predikantenechtpaar Van Helden en Der Nederlanden is aan de Waddengemeente verbonden. De volgende rit van de MAB is de Texeler Paasrit, die wordt gehouden op maandag 21 april (tweede paas- dag). Uitslag B-klasse. 1 Marcel Bakker. 91 strafpunten; 2.Jan Zoetelief. 128; 3.Marian van der Vis en Trudy de Vries, 153. C-klasse. 1 Mariët van der Werf, 126; 2 Sjef Boom, 128; 3 Hans Huisman, 161. Het Raaksplein. Dat is de naam die het college heeft gekozen voor de hele benedenverdieping van het raadhuis, waarop de centrale publieksbalie annex het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) en het uitzendbureau Start worden onder gebracht. De naam is bedacht door ambtenaar Piet Cornelisse van de afdeling Sociale Zaken, die daar mee een CD-bon van €75,- won. De verdieping werd tot dusver ook wel als 'bedrijfsverzamelgebouw' aangeduid, maar het college zag in dat dit niet erg flitsend is en boven dien verwarrend omdat een gebouw dat door verschillende ambachtelijke en andere (particuliere) bedrijven ge zamenlijk wordt gebruikt ook zo wordt aangeduid. Besloten werd om de medewerkers van de gemeente en het CWI te prikkelen iets beters te bedenken. Een daartoe uitgeschre ven prijsvraag werd een succes: niet minder dan vijftig mogelijke namen kwamen binnen. Het college koos dinsdag voor 'Het Raaksplein' omdat het goed in het gehoor ligt en omdat 'plein' een ontmoetingsplaats is van mensen. De naam verwijst tevens naar Het Raaksje, waarmee in de volksmond de winkels en woningen werden aangeduid die ruim veertig jaar geleden stonden vlak voor de plek waar nu het raadhuis staat. De bouw en innchtmg van Het Raaks plein zijn nog in volle gang. Op 1 mei moet alles klaar zijn, want het is de bedoeling dat de afdeling dan gaat draaien. Alle burgers die de ge meente of het CWI ergens voor no dig hebben, zullen in dit deel van het raadhuis worden opgevangen en op efficiënte en klantvriendelijke wijze worden bediend. Om in één keer zo veel mogelijk mensen met Het Raaksplein vertrouwd te maken, zal vrijdag 16 mei van 16.00 tot 21.00 uur open huis worden gehouden. Vooraf gaand is de officiële opening voor genodigden. Het gemeentebestuur probeert een landelijke autoriteit be reid te vinden deze opening te ver richten. Het gemeentelijk kunstbezit is in één keer met vier werken uitge breid. Het college heeft besloten tot aankoop van het bronzen beeldje 'Feet-up' van de op 't Horntje wo nende Els Kingma, het twee meter hoge koperen werk 'Waterloop' van Jaap Kees Drijver uit Oosterend, het schilderij (gemengde techniek) 'Preparaat 4' van Caroline Serton en de juthouten constructie 'Look at my' van Patrick Tanghe, die beiden in Den Burg wonen. De aankoop, waarmee totaal €3.825,- is gemoeid, kwam tot stand nadat de gemeentelijke adviescom missie voor kunst en cultuurbeleid alle Texelse kunstenaars had uitgeno digd om hun werk eenmalig aan de gemeente te koop aan te bieden. Ze mochten maximaal drie werken uit hun collectie inleveren. Van de zes tig mensen op de gemeentelijke lijst van professionele kunstenaars deden er 22 mee aan deze verkoopronde. Bij het maken van een keus lette de commissie speciaal op de betrokken heid met Texel, de kwaliteit en de betekenis als aanvulling van wat de gemeente al in bezit heeft. Dat leidde tot het advies om tot aankoop van twaalf werken van tien kunstenaars over te gaan, wat een uitgave van €8.625,- zou hebben betekend. Zó veel werd echter met wenselijk ge vonden. omdat de criteria die de ge meente zou moeten hanteren bij het aankopen van kunst nog niet zijn vastgesteld. Daarom werd besloten tot beperkte aankoop, waarbij de voorkeur uitging naar werk van kun stenaars die professionele betekenis hebben, van wie nog geen werk in de gemeentelijke collectie zit en die al geruime tijd op Texel zijn gevestigd. Gisterochtend om half zes rukte de brandweer uit naar aanleiding van een automatisch alarm vanuit hotel Tatenhove aan de Bosrandweg bij De Koog. De apparatuur gaf aan dat er brand was in de keuken. Daar viel echter niets te blussen en ook in de rest van het gebouw was geen spoor van vuur of rook te bekennen. Rabobank De gehandicaptensport beschikt sinds kort over 26 eigen tennis rackets. Dat is het resultaat van een oproepje in de krant. Mensen werd gevraagd of zij tweedehands rackets over hadden. 'Eerder moest ik die telkens lenen bij anderen als we gin gen tennissen. Dat hoeft nu niet meer. Ze kwamen van alle kanten', vertelt Connie Jolink, die de wekelijkse sportmiddag voor verstandelijke ge handicapten leidt namens de Sport raad. De deelnemers oefenden gistermiddag in sporthal Ons Genoe gen met de nieuwe aanwinsten. (Foto Jeroon van Hattum) Geheel onverwachts is op 79-jarige leeftijd over leden onze vader en opa Roelof Visser weduwnaar van Geertje Wink Steenbergen: Tiny en John Den Hoorn; Femmy en Heinz Australië: Richard en Elly Kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, 24 februari 2003 Gasthuisstraat 1T4, 1791 GM Den Burg. De crematie heeft heden plaatsgevonden in het crematorium te Schagen Correspondentie-adres: F. Voigt-Visser, Stolpweg 16,1797 AV Den Hoorn Dag lieve opa brommertje Dorinde en Larissa Nu ik met meer hier woon in het land van jou en mij bedenk dan dat ik ergens ben zonder land en jaargetij. Ik zweef daar door de ruimte lichter dan een veer en kijk zonder zorgen liefdevol op jullie neer in de vaste overtuiging eens zien wij elkaar weer We gaan We gaan verder Het afscheid tussen ons in. We weten dat ons leven zonder mamma JENNY heel anders zal zijn en dat het met zal wennen. Wij zijn het zelf, die ons leven weer richting moeten geven. Wij zijn het, die toch weer verder moeten. Het gaf ons troost en steun dat u er was in de dagen na haar overlijden met uw medeleven, belanastellinq en zorg. U heeft ons op weg geholpen en daar zijn wij u heel dankbaar voor. Miranda en Hans Albert, Nick Cynthia en Martijn Owen De Cocksdorp, februari 2003

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3