L SÉt kat-en-muisspel V t ACt.et San Keijser Vlhzn mm Huwelijksadvertentie voor moeder Agenda EUREKA WÉ, U,T/H 1000 m2 Kcursies Hoogwater te Oudeschild o 4* imi .TEXELSE COURANT" terdag 8 maart ndag 9 maart lensdag 12 maart zing Hondenclub Weidevogels ther en het intisemitisme mvt Wandelen voor Mozambique FNV Vrouwen Kinderen planten Regenboogbos Vrijdag 7 maart Kunst Dogger in Alkmaar Zondag 9 maart Maandag 10 maart Dinsdag 11 maart Praise-avond baptisten met band Sjalom vogel- en orchideeën- tuin Garnalenvissen en zeehonden zien! „Emmie TX10" I Ü&&tian Landal Zaterdag 8 maart Idols' op tv in Question Plaza VRIJDAG 7 MAART 2003 15.00 en om 16.00 uur nnen rondleidingen door de Ise Bierbrouwerij aan de derweg Deelname €6,- Slufter gaat om 11.00 uur een rsie van Staatsbosbeheer van Opgave en inlichtingen bij Hare, tel 317741. Geul gaat om 14.00 uur een irsie van Staatsbosbeheer van Opgave en inlichtingen bij /lare, tel. 317741 15.00 en om 16.00 uur nnen rondleidingen door de Ise Bierbrouwerij aan de Iderweg. Deelname: €6,-. itnodiging van Hondenclub I verzorgen dierenartsen Piet Ie Werken en David Tijssen sdag 12 maart een lezing. Hen praten over de skeletont- eling bij honden. De lezing It gehouden in de kantine van jl'94 aan de Haffelderweg in JBurg en begint om 20.30 uur. jen en andere belangstellenden fvvelkom. De toegang is gratis. igelwerkgroep Texel belegt maan- ig 10 maart een bijeenkomst voor jrarièrs die aan weidevogel- ïscherming willen doen. eze wordt gehouden in dorpshuis e Wielewaal in De Waal en begint m 20.00 uur. De vogel-werkgroep maast nog op zoek naar enke- ithousiaste vrijwil-ligers die wil- lelpen bij het zoeken en marke- 'an de nesten van weidevogels, [ere inlichtingen zijn te verkrij- I Dij Giel Witte (tel. 313895) en R Maas (tel. 314614) R. Süss verzorgt maandag 10 t een lezing voor het Leerhuis de titel 'Luther en het antisemi- Spreker, bekend door zijn Icaties over de joods-christelijke uding, studeerde theologie in :erdam en Brussel. Hij was van tot 1999 als predikant zaam in de hervormde lenten van Koog/Zaandijk en erdam. Op 7 maart 1999 legde |jn ambt neer en zegde het lid schap van de hervormde kerk üss, in 1939 geboren uit joodse rs, ontdekte zijn wortels én |te het moment gekomen die Ier te geven'. Hij bezoekt tegen- dig geregeld de sjoel (synago- Amsterdam-West. De bijeen- >t voor het Leerhuis wordt uden in de Vermaning aan de rstraat in Den Burg en begint 0 00 uur. Inlichtingen zijn ver- >aar bij J. Vlaming lerhoutstraat 6, Den Burg), tel. [93 mnieuws im Sommige mensen hebben zo'n enorme hekel aan hun moeder, dat ze bereid zijn heel ver te gaan om haar bezoek te voorkomen. Dat geldt ook voor advocate Chris van Doorn en haar zus en zwager, pers onages in het blijspel 'Moeder moet trouwen', dat vanavond (vrijdag) en zaterdag door Toneelgroep Zuid- Eierland wordt opgevoerd Het drie tal meent dat moeder iets om han den moet krijgen en besluit na een doorwaakte nacht een huwelijksad vertentie te plaatsen. Dat leidt tot chaotische taferelen, want op de één of andere manier raakt de onderwereld erbij betrokken, reden voor de politie zich er óók mee te bemoeien. Het zijn meer dan genoeg ingrediënten voor een onderhoudend toneelavondje, vindt Lindy Stroo, die de regie in handen heeft. 'We hebben er zelf vreselijk om moeten lachen. Vooraf hebben we een hele stapel boekjes gelezen en toen sprong dit stuk er direct al uit. En ook tijdens de repetities heb ben we veel schik gehad Het zit vol grappige zinnen en hilarische stuk jes.' Het blijspel, geschreven door Herman van Damme, wordt opgevoerd door vijf vrouwen en twee mannen. Geen al te groot aantal, maar de kleine toneelgroep uit Zuid-Eierland had toch veel moeite de bezetting rond te krijgen Na veel rondvragen en -bel len werden twee spelers, Wilma Laan en Dick Tijms, geleend van zus tervereniging SVC uit De Cocksdorp. Voor Laan werd het een bijzonder uitstapje, want zij speelt de zwager annex butler, een mannenrol dus. Noodgedwongen, vertelt Stroo, want het is in Eierland extra lastig voldoende mannen op de planken te krijgen. 'Ze lijken wel met te dur ven in de polder. Gelukkig vond Wilma het erg leuk, al zei ze bij één van de laatste repetities dat ze het nooit meer doet, omdat ze het toch wel erg moeilijk had gevonden.' De andere spelers zijn Anky Hooyschuur, Mies Zoetelief, Saskia Slot, Frans van Thienen en Edwin van de Heuvel. Janny de Ridder is souffleuse, Jacqueline Bak en Jacqueline Aarts grimeren en Mirjam Slot verzorgt het geluid. Het stuk wordt opgevoerd in buurthuis Bethel en begint zowel vanavond als zaterdag om 20.00 uur. De stoe len zijn schaars in het kleine zaaltje en het verdient dan ook aanbeveling te reserveren (tel. 311773 of 311433). Wandelen voor de arme bevolking van Mozambique Dat kan zondag 30 maart, wanneer de werkgroep eerste communie van de Texelse rooms-katholieke parochie een wan deltocht verzorgt. Zr. Mary-Anne, die zich inzet voor de inwoners van dit weinig welvarende Afrikaanse land, geeft om 12.15 uur het startschot bij de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg (starten kan tot 12.45 uur). Om helemaal fit te beginnen, kunnen de deelnemers er vanaf 11.45 uur terecht voor een gratis kopje koffie, thee of limona de. Een punt taart, door de commu nicanten gebakken, kost €1,-. Deelname kost €2,50. De totale opbrengst gaat naar Isabel Romao, om in het levensonderhoud van haar en haar kinderen te voorzien. Voor €2000,- kunnen de leden van dit gezin een heel jaar leven, naar school en de meest noodzakelijke De FNV Vrouwen brengen volgende week een bezoek aan de gemeente raad. Dat gebeurt op woensdag 10 maart. Normaal komen de leden bij een op dinsdag, maar omdat de ver gadering van de raad als gevolg van de verkiezingen van Provinciale Staten een dag is uitgesteld, passen ook de FNV Vrouwen zich aan. Ze verzamelen om 19.15 uur op de trap van het gemeentehuis. reparaties aan hun huisje bekostigen. Een startbewijs voor de tocht is verkrijgbaar na de vieringen in de RK kerk van Den Burg van 22/23 en 29 maart, voor aanvang van de wandeltocht in de Witte Burcht en tijdens openingstijden bij Tuincentrum Van der Werve in Den Burg en Kapsalon Corinne in Oudeschild. Leerlingen van de Cockdorper basis school Durperhonk, geholpen door vijftig overkantse kinderen, planten woensdag 26 maart in het Krimbos het zogeheten Regenboogbos. De actie is het initiatief van stichting De Regenboogboom, die zich inzet voor kinderen met een handicap, die ziek zijn of met een trauma kampen. De stichting won in 2002 het Nationaal Compliment, de prijs voor het beste vrijwilligersproject. De vrijwilligers leren kinderen met een ziekte, trauma of handicap op eigen kracht een innerlijk gevoel van veiligheid en vrijheid te schep pen. 'Op ieder moment dat zij daar zelf behoefte aan hebben.' Kinderen worden bezocht in (acade mische) ziekenhuizen en instellingen. Bij de therapie wordt gebruik gemaakt van meegebrachte kristallen, bloemen, versierde bomen en verhalen. Het Regen boomproject heeft naast activiteiten als de Cliniclowns, theater in kinderziekenhuizen en Christenen van allerlei kerkelijke richtingen vieren Wereldgebedsdag in de gereformeerde kerk van Den Burg en de katholieke kerk van Oosterend. Aanvang 19 30 uur. Om 20.00 uur begint in De Witte Burcht een bijzondere jaarvergade ring van Gymnastiek Vereniging Texel. Toneelvereniging Zuid-Eierland speelt in buurthuis Bethel het blijspel 'Moeder moet trouwen'. Aanvang 20 00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn spreken de lijsttrekkers van de vijf grootste partijen die aan de verkie zingen voor de Provinciale Staten deelnemen over Texelse thema's. De avond begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk Het debat wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel Medium Lia Schippers verzorgt een avond in De Lindeboom in Den Burg. Aanvang 20.00 uur, toegang €7,- In het kader van de landelijke ster renkijkdagen houdt volkssterren wacht De Jager op het terrein van EcoMare vandaag en morgen open dag. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. Bij bewolkt weer wordt een alternatief programma geboden. In Cinema Texel draaien Disney's Piratenplaneet (aanvang 15 00 uur). Spy kids II: the island of lost dreams (15.15 uur), Catch me if you can (aanvang 18.45 en 21 45 uur) en 2 weeks notice (19.00 en 21.30 uur) andere vrijwillige initiatieven een groeiende bekendheid verworven. Het Regenboombos bij De Cocks dorp, waarvoor Staatsbos-beheer een stukje terrein heeft beschikbaar gesteld, staat volgens de stichting symbool voor de levenskracht van kinderen. 'Het gaat over het wonder van het leven.' Er zullen in Nederland meerdere van dergelijke bossen worden geplant, maar het startsein wordt op Texel gegeven. Dat gebeurt na bemiddeling door de Lionsclub op Texel. Het bos moet gaan ogen als een oerbos, waarvoor ook bijzondere soorten bomen wor den geplant. De Durper kinderen worden geholpen door kinderen van een school uit Dordrecht en kin deren die een verhalenwedstrijd hebben gewonnen. Het winnende verhaal wordt op 26 maart voorge lezen door Bram van der Vlugt. Op het programma staan verder een bezoek aan EcoMare en thee op De Krim. Door Dogger is één van de kunste naars die werk exposeren op de Artiade, een grote kunstbeurs in de Grote Kerk in Alkmaar. De meeste schilderijen van de Texelse zijn onlangs te zien geweest tijdens haar tentoonstelling in Tusse de Banke in Den Burg. De kerk in Alkmaar is vanavond open van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag en zondag van 11 00 tot 17.30 uur. In het gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg begint om 18.50 uur een 'praise-avond' van de Texelse baptistengemeente, met medewerking van 'praiseband' Sjalom uit Heerhugowaard. In Cinema Texel draaien Disney's Piratenplaneet (aanvang 15.00 uur), Spy kids II: the island of lost dreams (15,15 uur), Catch me if you can (18.45 en 21 45 uur) en 2 weeks notice (19.00 en 21.30 uur) Drs. R. Süss verzorgt een lezing voor het Leerhuis met de titel 'Luther en het antisemitisme'. Locatie is de Vermaning in Den Burg, aanvang 20 00 uur. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur een bijeenkomst van Vogelwerkgroep Texel voor agrariërs die aan weide vogelbescherming willen doen. In Cinema Texel draaien Catch me if you can (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). In Question Plaza begint om 19 00 uur een lezing over de toepassing van internet in het bedrijf In Tusse de Banke op de Groene- plaats wordt een bibliotheekavond van de Historische Vereniging gehouden. Ook de afdeling Stam bomen komt er bijeen. Aanvang 20.00 uur iracteurs Leonardo DiCaprio en om Hanks spelen de hoofdrol in itch me if you can', de film die eze week nieuw is in Cinema exel DiCaprio kruipt daarin in de id van Frank Abagnale. Deze Bwiekste oplichter werkt achter- nvolgens als piloot, dokter en ïvocaat en dat alles voordat hij I wordt. Hij is in staat om allerlei irigen verbluffend goed na te jiken. Zo heeft hij een fortuin ïncasseerd met vervalste deques FBI-agent Carl Hanratty a an^s) heeft gezworen dat hij Q agnale achter de tralies zal ïngen, maar de oplichter is hem I kens een stapje voor. En dat niet I ïen: elke keer weer spoort j agnale zijn rivaal aan de jacht afiet nieuwe energie en grotere - intensiteit voort te zetten, zodat een intrigerend kat-en-muisspel ontstaat. In de (geprolongeerde) romantische komedie 'Two weeks notice' schitteren Hugh Grant en Sandra Bullock. Het verhaal gaat over ene Lucy Kelson, die door haar rijke baas George Wade meer wordt behandeld als zijn persoon lijke verzorgster dan als de briljan te advocate die ze is Na zich vijf jaar lang bezig te hebben gehou den met zaken als zijn kleding en zijn scheidingen besluit ze dat het genoeg is geweest en neemt ze ontslag Ook kinderen komen in Cinema Texel aan hun trekken, want er draaien twee films die speciaal voor hen zijn gemaakt In 'Spy kids II: the island of lost dreams' zijn de kleine spionnen Carmen en Juni terug voor een avontuur. Hun nieuwste missie brengt hen naar een mysterieus eiland, waar ze een inventieve wetenschapper en zijn denkbeeldige wezens ontmoeten. Ondertussen moeten ze het opne men tegen hun rivalen Gary en Gerti. Eveneens nog een weekje te zien is de Nederlands gesproken Disney-film 'Piratenplaneet', geba seerd op de klassieker 'Treasure Island' van Robert Louis Stevenson. De film vertelt het verhaal van de 15-jarige Jim Hawkins. Hij reist op een ruimtegaljoen naar een paral lel universum, op zoek naar een legendarische schat. Hij raakt bevriend met de cyber-kok John Silvre en groeit uit tot een ware ruimteheld. De groep Sjalom uit Heerhugo waard geeft zondag een optreden tijdens de praise-avond van de Texelse baptistengemeente. Deze 'praiseband' telt zo'n twaalf leden, in leeftijd variërend van 16 tot 40 jaar. Ze zingen en spelen slagwerk, keyboard, piano, dwarsfluit en enkele gitaren. Op het repertoire staan uiteenlopende liederen, zowel bekende als nieuwe uit de 'Opwekkingsbundel' Ds. G.J. Sipke- ma verzorgt een korte meditatie met de titel 'We are His hands and feet' (wij zijn Jezus' handen en voe ten) Jong en oud zijn welkom bij deze bijeenkomst, die om 18 50 uur begint en wordt gehouden in het gebouw Eben Haezer aan de Julia nastraat in Den Burg. Na afloop wordt gezamenlijk koffie gedronken. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD In dc voorjaarsvakantie gaan we elke middag garnalenvissen en naar de zeehonden. Zondag: 12.00 uur Overige dagen: 14.00 uur Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Bezoek onze tropische TUINCENTRUM Schorrenweg 20, nabij Oosterend, 3 418364 TX 10 Emmie vaart in de voorjaarsvakantie 's middags van 14.00 tot 16.00 uur (niet op zondag) Haven Oudeschild Telefonisch reserveren: 0222 - 313639 of 06 51498614 Idols-finale op groot scherm: zaterdag v.a. half 9. Vrij entree de Gasterij Krimweg 104 - De Cocksdorp 3-gangen keuzemenu €17,95 of 4-gangen keuzemenu €20,50 (inclusief een uur gratis bowlen) Reserveren: 316819 In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur het winterconcert van Excelsior. Toneelvereniging Zuid-Eierland speelt in buurthuis Bethel het blijspel 'Moeder moet trouwen'. Aanvang 20.0CLuur. Om 20.00 uur begint in café Cheers (voorheen De Kuip) in De Koog een punkrockfestival, met zeven Texelse en een overkantse band. In het kader van de landelijke ster renkijkdagen houdt volkssterren wacht De Jager (op het terrein van EcoMare) ook vandaag open dag. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. In schouwburg De Kampanje in Den Helder begint om 20.15 uur een concert van Twarres. Na afloop vaart een extra boot terug. Liefhebbers van het tv-programma 'Idols' kijken in discotheek Question Plaza in Den Burg samen naar de finale. De deur gaat om 20.30 uur open. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Disney's Piratenplaneet (aanvang 15.00 uur). Spy kids II: the island of lost dreams (15.15 uur), Catch me if you can (aanvang 18.45 en 21 45 uur) en 2 weeks notice (19.00 en 21.30 uur) Liefhebbers van het televisieprogramma 'Idols' van RTL 4 kunnen de finale zaterdag samen In Cinema Texel draaien Catch me if you can (aanvang 20.00 uur) en 2 weeks notice (20.30 uur). teso TESO zet in verband met de te ver wachten drukte vrijdag (vandaag) van 9.35 tot 16.05 uur een extra boot in en verzorgt dan in die periode ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Nadere informatie kan worden verkregen via tel 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 07 10.30 en 22 55 u Za. 08 10.40 en 23.26 u Zo. 09 10 50 en 23.37 u Ma. 10 11.04 en - u Di. 11 en 11.47 u Wo. 12 0.50 en 12 55 u Do. 13 1.45 en 14.20 u Vr. 14 3.05 en 16.00 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 09 maart op om 7.08 en gaat onder om 18.31 uur. 10 maart eerste kwar tier. met andere fans op een groot scherm volgen, dat staat opgesteld in Question Plaza in Den Burg De uitzending begint om 21.00 uur, de deur van de discotheek gaat om 20.30 uur open. De toegang is gra tis. DEN BURG AKENBÜURT 14 - TEl. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf I speeltuin Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Kampeercentrum Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 11