'Veel rood in lucht door de vrieskou' Actie voor behoud Redmer IJskaschool Wat ik zeggen wou. Vuurtoren W^at ik zeggen wou... Geslaagd Website Smit voorbeeld op internetbeurs Scheepsbel Bevoegdheid hulpstrandvonder Groen verlengd Steun asielzoekers Medische zorg Hulpverlening Kerkdiensten Mill oud Papier Colofon Radio Texel IQ) l b\bb5b j COURANT Christa Wortel exposeert tot het eind van de maand in Burgwal 37 in Den Burg. Na de stranding van de Hunte keek ze net even de andere kant uit. Niet het schip, maar een steil zandhellinkje op het strand bood haar inspiratie voor een schilderij. Het is een van de nieuwe werken van Christa Wortel uit De Koog die deze maand te zien zijn in ontmoetingsruimte Burgwal 37 in Den Burg. Het was de structuur in het zand die Wortel boeide. De duinen, de Slufter en de Dennen zijn andere onderwer pen op de olieverfschilderijen. Net als voorgaande keren heeft ze het Texels landschap als uitgangspunt voor de nieuwe expositie gekozen. 'Het blijft me boeien', vertelt Wortel. 'Dat komt mede door de kleuren die per jaargetijde zo kunnen verschillen. In deze schilderijen is veel rood ver werkt, omdat die kleur afgelopen winter veel in de lucht was te zien door de vrieskou. Het zit er ook weer niet te veel in, omdat het geen som bere schilderijen moesten worden.' Een ander deel van de expositie be staat uit schilderijen (acryl) van vo gels. Er zijn afbeeldingen van onder andere lepelaars, een eidereend, een uil, een papegaaiduiker en twee mus jes. 'Ik heb iets met musjes, die ke ren regelmatig terug in mijn werk De vogels hebben allemaal een soort van gelaatsuitdrukking. 'Ik heb ze alle maal een karakter gegeven. Het moest met te zoetig zijn. Ik wilde er wat meer van maken.' Tijdens het schilderen hield Wortel oog voor de tail. 'Er zijn veel vogelliefhebbers op het eiland, die het snel in de gaten hebben wanneer er een paar veertjes met goed zitten.' Een paar jaar gele den exposeerde Wortel ook al eens vogels, toen bij tuincentrum Eureka. 'Ik had een serie zeearenden. Op Radio Noord-Holland werd er aan dacht aan besteed, waardoor de schilderijen snel verkocht werden. Er kwamen daarna nog andere bezoe kers. maar ik kon ze niet meer laten zien.' De vogels zijn geïnspireerd op plaatjes uit boeken. Voor de land schappen maakte ze op locatie foto's en schetsen, binnen werd geschil derd. 'Dan kun je het technisch ook beter uitwerken.' Wortel beperkt zich met alleen tot Texel in haar schilderijen. Opgedane indrukken van reizen verwerkt ze ook op het witte doek. 'Bijvoorbeeld van reizen naar Japan, Sri Lanka of Ma rokko. Toen ik nog bij de KLM als ste wardess werkte, maakte ik ter plaatse ook al vaak foto's en schetsen, maar dan kwam het er vaak niet van om ze uit te werken.' Exposeren van de buitenlandse werken laat ze achter wege, omdat die werken het op het eiland toch minder doen dan de Texelse landschappen. 'Wie weet een keer bij een volgende expositie. Maar ik doe het niet door elkaar. Dat werkt niet.' Niettemin bieden ook de Texelse landschappen haar zo nu en dan een buitenlands vleugje. 'Dat schilderij met die strandafslag doet me ook wel een beetje denken aan de Sahara.' Het is de derde keer dat werk van Wortel te zien is in Burgwal 37. Eer der exposeerde ze er met Lilian Koorn en Nelie Vinke. 'Dit is de eer ste keer dat ik het alleen doe.' Burg wal 37 is maandag, woensdag, don derdag en vrijdag geopend van 10.00 tot 14.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Op zondag en dinsdag is de ruimte gesloten 'Bij de gevreesde Eierlandsche Gron den moet een vuurtoren verrijzen', schreef J.L. Kikkert in 1857. Om de noodzaak van zijn woorden te onder steunen hield de Texelse notaris ge durende enkele jaren een kaart bij van de vele verongelukte schepen rond Texel om zo de regering van de nood zaak van een vuurtoren te kunnen overtuigen. Hierdoor kon op 1 no vember 1864 de vuurtoren in gebruik worden genomen. Het aantal scheepsongevallen nam onmiddellijk af door het waarschuwende licht en het wakende oog van de vuurtoren wachter. Vandaag de dag grenzen de wateren van Texel nog steeds aan Het Kanaal, één van de drukste en gevaarlijkste scheepvaartroutes ter wereld, waar dagelijks als op een soort 'supersnelweg' vele honderden scheepvaartbewegingen plaatsvin den, de recreatievaart en kriskras ge plaatste boorplatforms en andere offshore-activiteiten niet eens mee gerekend. Het Kanaal en de wateren rond Texel zijn een 'verkeersknoop punt', wat bij de recente scheep songevallen overduidelijk is geble ken. Nog steeds vinden deze rampen plaats op de deurmat van een ander land. Maar je kunt er op wachten dat ook Nederland aan de beurt is Met als gevolg menselijke slachtoffers en de bedreiging van onze kust en de unieke flora en fauna van de Wad denzee. Rijkswaterstaat gaat dit jaar over tot een proefsluiting van de Texelse vuur toren. Naast Texel staan nog meer torens ter discussie Dan wordt alles technisch bestuurd en geregeld vanaf De Brandaris op Terschelling, in samenwerking met het station Den Helder, die volgens Rijkswaterstaat het Wadden- en Noordzeegebied in zijn geheel en veilig kunnen overzien en bestrijken. Via Radio Noord-Holland hoorden we onlangs vuurtorenwachter Piet Stam, die al vele jaren uit de dagelijkse prak tijk spreekt, en nu werkt op de Brandaris op Terschelling. Stam liet duidelijk blijken de sluiting van de Texelse toren onverantwoord te vin den. Een woordvoerder van Rijkswa terstaat merkte daarop arrogant op dat 'dat zijn mening maar was'. Op de vraag of deze voornemens al waren aangekondigd bij het Ministerie moest de woordvoerder (duidelijk geïrriteerd) ontkennend antwoorden. Dat vuurtorenwachter Frans Drees- sens door deze maatregel met ver vroegd pensioen kan, is voor hem mooi meegenomen, maar wel een zeer bittere pil voor de goed inge werkte oproepkrachten, die hun vak goed verstaan en nu dus werkloos zijn. Rijkswaterstaat spant mijns in ziens het paard achter de wagen door - als het leed voor de kust al is ge schied - de ervaren oud-reddmg- bootschipper Jaap Groen toestem ming te verlenen om dan wél vanaf de toren te coördineren Maar blijkens de pers mag Groen daar verder ner gens aankomen. Is het met zo dat de dienstdoende vuurtorenwachter juist éérst alles probeert om een gevaar lijke situatie te voorkomen? Het wordt hoog tijd dat de Wampex voor de verantwoordelijke bureaujongens van Rijkswaterstaat eens een 'tour of duty' in en rond de Eierlandse Gron den uitzet om ze zo in de praktijk te laten ervaren hoe het door ons allen opgebrachte overheidsgeld beter besteed kan worden. Aan de veilig heid van mensen, kustgebied en scheepvaart of aan een alles verslin dend prestige-object als de Betuwe lijn? Hopelijk zal de gemeente Texel deze handschoen durven opnemen voor de directe veiligheid van ons ei land en het bijbehorende zeegebied. Anders wens ik u allen veel sterkte als via de beoogde 'veilige' geautomati seerde weg de eerste SOS-melding van een ernstig scheepsongeval hier voor de kust 'op ons bordje' belandt. Bert Koning, Oudeschild. Marijo Bakker-Kok (49) uit Den Burg is in Maarssen geslaagd voor het di ploma Verkoopster in de Drogisterij. Ze volgde haar opleiding bij de Stich ting Vakonderwijs Drogisten en gaat verder met de opleiding tot assistent drogist. Bakker werkt bij drogisterij parfumerie Etos in Den Burg. De website www.texeltv.nl van filmer John Smit wordt als voorbeeld ge bruikt tijdens de internetbeurs (i-Tour) die volgende week dinsdag, woens dag en donderdag in De Lindeboom wordt gehouden. Het organiserende bureau Syntens, dat onder meer werkt in opdracht van het ministerie van Economische Zaken, gebruikt Smits website ook op andere locaties die tijdens de tour door de provincie worden aangedaan. 'Het is naar onze mening een mooi voorbeeld van een Texels bedrijf dat succesvol is met de inzet van internet en ICT-toepassin- gen. Wij willen dat graag aan collega ondernemers laten zien', aldus de organisatie Inmiddels weten velen de website, met daarop allerlei filmpjes van Texelse bedrijven en instellingen, te vinden. Volgens Smit wordt de website dagelijks gemiddeld 1200 keer bezocht. Als reactie ophetartikelinde Texelse Courant van dinsdag 5 maart over het concert van KTF het volgende: in de aankondiging van het stuk The Lord of the Dance wordt verteld dat het geluid van de klok normaal door een buisklok wordt gegeven, maar dat er naar iets anders gezocht werd omdat deze niet te krijgen was. De school bel van de school in Eierland werd te licht bevonden, en er werd verder gezocht. Tot ik op het idee kwam eens op Flora te neuzen. Daar bleek een scheepsbel te staan van een niet nader genoemd schip, die een uitste kend geschikt geluid leverde. Dat is het verhaal van de klok. Arie Maat, Den Burg. De opsporingsbevoegdheid van hulpstrandvonder Jaap Groen is voor vijf jaar verlengd. Vorig jaar liep zijn aanwijzing tot buitenge woon opsporingsambtenaar (BOA) af, waarna de gemeente hem bij het ministerie van Justitie voor droeg voor verlenging. Groen is opsporingsambtenaar voor de functie van APV (Algemeen Plaat selijke Verordening)-controleur. Op grond hiervan mag hij bijvoorbeeld proces-verbaal opmaken wanneer hij iemand betrapt op rijden over het strand, wat op Texel zonder onthef fing verboden is. Zijn bevoegdheid geldt op het hele eiland. Texelse vrouwen willen zondag 16 maart een kring vormen rond Noorderbuurt om hun solidariteit met de bewoners te tonen. De initiatiefnemers zijn Nelie Smit, Sanne Buysman, Cathy Maas, Mieke Witte, Miriam van Erkelens, Corelia den Brok en Maria van Well. Zij hebben zich daarvoor verenigd in de werk groep Vrouwen voor Vrouwen. Ze roepen andere Texelse vrouwen op mee te doen, zodat de asiel zoekers een hart onder de riem kan worden gestoken. 'We willen de mensen van Noorderbuurt la ten weten dat we ze steunen en dat we achter ze staan', vertellen Den Brok en Van Well. 'En dan met name de vrouwen, want er komt veel op hen neer. Zeker nu de kinderen het schooljaar niet kunnen afmaken. We willen ze laten voelen dat we medeleven en mededogen met ze hebben.' De groep wil rond 14.00 een menselijke cirkel maken rond de aanvullende opvang aan de Harkebuurt bij Oosterend. Be doeling is daarna een aantal mi nuten stil te zijn. 'We hopen op die manier vanuit ons hart warmte naar de bewoners over te brengen.' De werkgroep heeft ook contact gelegd met de OSG om meisjes te motiveren mee te doen. 'Op die manier kunnen ze te weten komen wat het betekent als je plotseling je eigen ver trouwde omgeving moet verlaten en ergens anders, waar je niks kent, moet gaan wonen.' De werkgroep houdt zich verder af zijdig van alle verwikkelingen en beslissingen rond de sluiting van Noorderbuurt. 'Het gaat ons erom een symbolisch gebaar te maken. Je ziet het ook op televi sie en dan kun je niks doen. Maar dit gebeurt op Texel.' Mirjam Maas uit De Waal is een actie gestart om de Redmer IJskaschool volgend schooljaar toch open te kunnen houden. Ze hoopt daarvoor minimaal dertig kinderen te vinden. Het openblijven van de school hangt opnieuw aan een zijden draadje, omdat het on derwijs aan de kinderen van asiel zoekers volgende maand wordt gestaakt. 'Laat onze school open. Er bestaat nog steeds een kans om de school in De Waal open te houden', luidt de tekst op de pamfletten die Maas ver spreidt in De Waal. Inwoners kunnen haar ermee laten weten of zij hun kin deren volgend schooljaar in De Waal naar school zouden willen laten gaan. Maas heeft inmiddels elf mondelinge toezeggingen gekregen Volgens haar verdwijnt er reuring uit het dorp als de school daadwerkelijk dicht gaat. 'De school en het dorps huis zijn nog de enige sociale ont moetingsplaatsen in het dorp.' Het contact tussen kinderen uit De Waal is volgens haar verminderd, sinds ze elders op school zitten. 'Ze maken toch op school afspraken over waar ze gaan spelen.' Op de Redmer IJskaschool, sinds 1954 gevestigd op de huidige locatie, zitten al drie jaar geen kinderen uit De Waal meer. De school werd eind ok tober 1999 gesloten, nadat het leerlingenaantal onder de twintig was gezakt. In maart 2000 werd de school weer in gebruik genomen voor onder wijs aan kinderen van asielzoekers. De naam van de school werd veran derd in De Wereldschool, maar sinds vorig jaar is de naam Redmer IJskaschool weer in zwang. Volgens Maas, die zelf als kind ook op de Waalder school zat en twee kinderen van 1 en 3 jaar heeft, moet het mo gelijk zijn voldoende kinderen te vin den voor het nieuwe schooljaar. 'Er heeft zich hier net een baby-boom voorgedaan in het dorp. Een paar jaar geleden zag het er nog naar uit dat het dorp aan het verouderen was, maar zijn nu weer veel gezinnen met kinderen Ze heeft er ook moeite mee dat de Waalder school dicht dreigt te gaan, terwijl in De Mars een paar ki lometer verderop mogelijk een nieuwe school wordt gebouwd. 'Dat zou toch kapitaalvernietiging zijn. Dat kost miljoenen, terwijl hier al een ge bouw staat. Dat kun je renoveren. Het is in het verleden vaker gebeurd dat de school op punt stond dicht te gaan en toen lukte het telkens om hem open te houden.' Loffelijk Wethouder Nel Eelman (onderwijs) noemt het initiatief van Maas een 'lof felijke streven', maar wijst erop dat het lastig wordt de school open te houden. 'Dan moeten er in 2005 op zijn minst 31 kinderen op zitten. De opheffingsnorm voor scholen in de kernen buiten Den Burg is minimaal 31Uit cijfers blijkt volgens haar dat het aantal toekomstige leerlingen in De Waal met e[g groot is. De Waal telt momenteel vier baby's (0), zes kinde ren van 1vijf van 2 en twee van 3 jaar oud. 'Dat betekent dat je voor de komende jaren met 17 potentiele leerlingen zit.' Kinderen van vier |aar en ouder zitten elders al op school Eelman zegt zich te kunnen voorstel len dat ouders die kinderen niet direct weer laten teruggaan naar De Waal. Dat zou ook gevolgen kunnen heb ben voor andere scholen. 'De Waal heeft zeven kinderen van 4 jaar en drie daarvan zitten op de Strijbosschool in Midden-Eierland. Het betekent nogal wat als die zou den vertrekken.' Volgens de wethou der zou een doorstart van de school in De Waal ook kunnen betekenen dat er kleine klassen komen. 'Het is de vraag wat dat betekent voor de sociale cohesie en dan bedoel ik het aantal jongens en meisjes dat in een klas zit.' D66 heeft een motie klaarliggen, waarin zij het college wil opdragen te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om de school in stand te houden. Fractievoorzitter Frans Visman wil de motie woensdag tijdens de raads vergadering indienen. Tijdens de raadsvergadering in december kaartte D66 het openhouden van de school ook al aan. Volgens de partij leeft die wens bij inwoners van De Waal Volgens wethouder Eelman bekijkt de gemeente inmiddels welke mogelijkheden er zijn. Het stoppen van het onderwijs aan de kinderen van de asielzoekers be tekent dat voor de zes personeelsle den elders binnen het openbaar on derwijs een plaats moet worden gevonden. Het gemeentebestuur en het netwerk van de scholen zijn daar over met elkaar in gesprek. De her plaatsing van de leerkrachten heeft consequenties voor mensen met tij delijke contracten. Volgens Eelman gebeurt dat niet meer dit schooljaar. 'Tot augustus 2003 blijft alles nog bij het oude.' Op de website van de Texelse Courant (www.texelsecou- rant.nl) de vraag of de Redmer IJskaschool moet open blijven of niet. Mirjam Maas uit De Waal is een actie begonnen om de Redmer IJskaschool volgend schooljaar toch open te houden. (Foto Jeroen van Hattum) Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bellen naar: 327270 Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers in formatie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86. Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: 'Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg. huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord- OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende geval len: 1-1-2 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den'Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie. Bereik baar op di. en woe. tijdens kantoor uren, tel. 314781; www.brijder.nl. 'Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar- Zondag 9 maart 2003 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30-u. ds. R,A. den Braanker. De Waal: De Koog: 9.30 u. ds. J.R.A. Vlas blom. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J.R.A. Vlasblom; 10.50 u. voorzang. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. dhr. J. Wieten; 19.00 u. ds. P. C. Barnard. Oudeschild: 11.00 u. ds. P.A. den Braanker. De Cocksdorp: 10.00 u. ds. P C. Barnard, mmv het Cocksdorper koor, Gerard Smeenk (viool) en Johan Ran (orgel); na de dienst koffie in Het Gebouwtje. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. L.C. Hondius uit Dronten. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oos- Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witte- plein, Molenstraat, Molendwars straat. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daar toe zijn van toepassing de Regelen voor het Adverientie- woren van do Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bi| do Kamer van Koophandel en Fa brieken to Amsterdam onder nummer 41198699. Een exemplaar van do Regelen voor hel Adverlentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32.20 30,70 (automatisch) Per jaar 62,70 60.70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode singel 44, Den Burg, tel. 32146; - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den tel. 0900-4636549 Spreekuur werkdag van 9.00 tot 17.00 u V vragen over ontwikkeling, voed opvoeding en verzorging van jo kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepuni Schoonoordsingel 44, Den tel. 314887 Geopend elke weri« tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken werkdag van 8 30-17.00 uur, 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kra hulp op Texel en na poliklinis bevalling: Parenta Zorg, tel. 02 540088 (24 uur bereikbaar), Indicatie: Indicatie voor thuisz en voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RIOT; Wiermgen. Opvragen via tel. (02 671552. Opname geschiedt advies van huisarts of specialist Apotheek: Weverstraat 95. Burg; tel. 312112. Maandag vrijdag 8.00-18.30 u., zaten 10.00-13.00 en 15.00-17.00 zondag 11.00-12.00 en 16; 17 00 u. Buiten die tijden al; voor spoedeisende gevallen. mering, klusjesdienst, huishou; lijke dienst, versteldienst. Spre uur van 9.00 tot 10.00 u. en\ 1'4.00 tot 16 00 u., De Buurei Molenstraat 2, Den Burg. 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood 316270. 'Chemicaliën op het strand:! de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopv huiselijk geweld, tel. 08-719011 Jongeren Informatie Punt: vragen en advies over won werken, studie, recht, relat seksualiteit, verslavingen en tijd. Openingstijden dinsdag woensdag van 15.00 tot 17.00i d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1,! Burg, tel. 315582 Bureau Jeugdzorg: voor I aan jongeren bij problemen en) opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donder in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaa' Den Burg. Voor aanmelding, i- matie en advies: 0900 2223-; elke dag tussen 10.30 tot 12.30 Kerken en minima: voorTexei in financiële nood. Spangerwec 1793 EH De Waal. terend: 10.00 u. ds. T.M. van 18.00 u. leesdienst; woensda maart. Biddag: 15.00 u. en 19. DOOPSGEZINDE GEMEENT Kogerstraat, Den Burg: 10,0 dhr. M.D. Kuiper. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 1Mfl ds. G. Sipkema; 18.50 u ds. Sipkema, welkomstdienst r praiseband 'Sjalom' uit Heeitu waard. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zat. 19.30 u. dan koor, woord-communieviering rochianen, uitz. via De Lichtb: zon. 10.45 u. herenkoor, wot communieviering parochianen Gollards: zat. 16.00 u. Wa communieviering parochianen JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Op bare lezing, 10.30 u.; Wachttor studie, 11.20 u. Geloof betekent geloven dat het geen geloof is. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws 19.00 u Shopping (muziek) 21.00u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprograms Vandaag: Pesten. Waarom doen wed: 18.00 u. Muziek met Marco 19 00u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit gereforma kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00u Goud van Noud (Nederlands talig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Doopsgezinde gemeente Den Burg 18.50 u. Baptistengemeente Den BiP Maandag: 18 00u Symphonica (klassiek) 19 00u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u Radio Noordholland 21 00 u Reggae on the move (muziö 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuw* 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u Pietelepote (kmderprogran* (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelij programma, met vanaf 19.® verzoekplaten) 19.30 u Raadsvergadering. Rechtstreekse uitzending vf het gemeentehuis, aansluitend: Radio Noord!»1 Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u. Raadsvergadering (herhaling woensdag) aansluitend: Radio Noord!*» VRIJDAG 7 MAART 2003

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2