7 Texel'94 succesvol in degradatiestrijd Bomen rooien op verjaardagsfeestje 'Zoeken eerste kievitsei hartstikke spannend' De Koog doorbreekt reeks nederlagen .TEXELSE COURANT' ZDH verliest met dubbele cijfers Onder invloed Rustige rijders SVO verliest van hekkensluiter Voetbaluitslagen Verdiende zege junioren Mareis Eldin Honingh snel in finale Discussies bij De Doorstoot Programma zaalvoetbal Martin Kikkert wint menstrijd evoko boekt eenvoudige winst DINSDAG 18 MAART 2003 la een reeks nederlagen heeft De loog eindelijk weer eens een punt lehaald. Tegen GSV uit Groot ichermer, dat in de middenmoot laat, had het team van trainer Bep onk eigenlijk zelfs iets meer ver- iend dan deze 1-1 puntendeling. ie Koog, dat het moest stellen zon- er aanvoerder Marcel Boone, kreeg snel een tegenslag te verwerken, lant GSV kwam binnen vijf minuten voorsprong. Een aanvaller lalomde door de verdediging van De oog en kwam alleen voor keeper tefan van 't Noordende, die hij met en strakke schuiver kansloos liet, let duurde ruim twintig minuten eer e Koog hier iets tegenover kon stel- De behendige Dennis Rebronja, ie zijn schorsing er op heeft zitten, ïtte vanaf de linkervleugel op maat nor op collega-spits Roberto asciola. Deze nam de bal uitstekend an en kon van korte afstand uitha- n. Zijn harde inzet ging echter net aast. Na enkele kleine kansjes voor SV speelde Casciola zich opnieuw 'ij. Hij haalde hard uit, maar ditmaal ging het schot recht op de keeper af, die daardoor eenvoudig kon redden. De Koog begon de tweede helft met veel inzet en kreeg al na enkele mi nuten de beloning. Na een slimme pass van Casciola kwam Rebronja alleen voor de keeper en met een subtiel tikje wist hij de keeper te ver rassen: 1-1. Enkele minuten later was Maicel Blom dichtbij een treffer, maar zijn schot ging rakelings naast. In deze fase was het De Koog dat het spel dicteerde en achterin de zaak onder leiding van Dennis Vonk goed onder controle hield. Rebronja omspeelde na twintig minuten enkele tegenstanders en werd binnen het strafschopgebied aan z'n shirt ge trokken. Omdat hij in balbezit bleef, paste de scheidsrechter de voordeel- regel toe. Rebronja legde breed op de inkomende Maicel Blom, die keihard uithaalde. De keeper redde echter uitstekend. Een minuut later speelde Henk Youssef zich binnen het straf schopgebied vrij. Hij gaf voor op de inkomende Roberto Casciola, die van dichtbij rakelings naast schoot. Ook Tjarko Stolk had pech, toen de keeper de bal uit een vrije trap van hem ternauwernood over kon tikken. Pas daarna kwam ook GSV weer eens aan voetballen toe. Een vrije trap werd door verdediger Vonk niet goed verwerkt, waardoor een tegen stander onverwachts van dichtbij kon inkoppen. Via de paal ging de bal naast. Enkele minuten later ontstond opnieuw een uitstekende kans voor GSV, toen verdediger Stolk de bal schampte, waardoor de spits alleen op de keeper af kon gaan. Van 't Noordende bracht met een reflex uit stekend redding. In de slotfase rook GSV de overwinning en slaagde De Koog er niet goed meer in de verde digende stellingen te verlaten. In de voorlaatste minuut moest Van 't Noordende nog eenmaal reddend optreden bij een harde schuiver, die hij uitstekend pareerde. Met de 1-1 waren beide partijen re delijk tevreden, al had De Koog mis schien op iets meer gehoopt. Zondag poogt de ploeg de stijgende lijn door te trekken in de derby bij ZDH in Den Hoorn. oor de tweede achtereenvolgen de keer heeft ZDH een enorm pak aag gekregen. Was koploper Pet- vorige week nog met 9-2 te lerk, ditmaal verloren de Hoorn- ers zelfs met de gevreesde dub- e'e cijfers. Subtopper Strand- ogels maakte in de tweede helft laar liefst negen doelpunten en on daardoor met 11-1. ndanks de vele tegendoelpunten in de laatste tijd reisde ZDH met nge hoop naar Onderdijk. Strand- ogels heeft een goede ploeg, die chter niet altijd even makkelijk tot toren komt. In één van de eerste edstrijden van het seizoen wisten o Hoornders deze tegenstander er tlfs met 4-2 onder te krijgen, ok dit keer leek ZDH een goed re- Jltaat te kunnen behalen. De gasten even tegen het wat makkelijker imbinerende Strandvogels lange d eenvoudig overeind en ook nadat 't uit een snel uitgevoerde counter 'i onfortuinlijk 1-0 was geworden, even ze vrij aardig voetballen. Dat "erde halverwege de gelijkmaker op, toen Erwin Klemveld de bal uit een vrije trap vlakbij de zijlijn hoog in het doelgebied plaatste en de keeper volledig mistastte. Hoewel Strand vogels ook daarna een licht over wicht had, zag het er lange tijd naar uit dat 1 -1 de ruststand zou worden. Met nog zo'n tien minuten te gaan, werd keeper Chris Stolk echter ver rast, toen een niet al te hard inge schoten bal vlak voor hem plotseling opstuitte op het hobbelige veld: 2-1 In de rust namen de Hoornders zich voor hun huid duur te verkopen, maar dat pakte heel anders uit. Binnen twee minuten werd het 3-1, waarna binnen een mum van tijd ook de vierde en de vijfde treffer werden geïncasseerd. Daarna had het voet balveld aan de voormalige zeedijk meer weg van een schiettent, want vrijwel elke doelpoging leverde Strandvogels een doelpunt op, de één nog mooier dan de ander. ZDH kon daar bar weinig tegenover stel len. Alleen S|oerd Oosterhof was tweemaal dichtbij een tegen doelpunt, maar hij miste de overtui ging en het fortuin die ZDH deze mid dag geheel in de steek lieten. Het is voor de Hoornders zaak niet te lang bij de pakken neer te zitten. Zon dag krijgt de ploeg op eigen terrein een uitgelezen kans tegen De Koog aan herstel van de eer en het vertrou wen te werken. Een 49-jarige inwoner van Oude- schild liep in de nacht van donderdag op vrijdag tegen de lamp, toen hij met een slok op achter het stuur van zijn auto was gekropen en op het Schil derend werd aangehouden door de politie. Een test wees uit dat hij 375 ug alcohol per liter lucht uitblies, ruim boven de toegestane 220. Hij kreeg een proces-verbaal. Bij een donderdagmiddag gehouden snelheidscontrole op de Pontweg nabij Den Burg toonden veruit de meeste automobilisten zich rustige rijders. Slechts één bestuurder over trad de maximum toegestane snel heid van 60 kilometer per uur. Hij reed 80 km/u. Zaterdag 15 maart Texel'94 A1 -Castricum A1 0-2 DEK A1 -Texel'94 A2 uitgesteld Texel'94 B1-Schagen B1 0-0 De Koog B1-ZAP B2 4-0 VIOSW. C1-Texel'94 C1 2-1 Texel'94 C2-WGW C3 3-3 SRC C3-Texel'94 C3 0-0 Oosterend C1 -DWOW C1 2-1 DTS D1-Texel'94 D1 4-2 Texel'94 D2-Hollandia T. D1 3-0 Texel'94 D3-Con Zelo D1 2-7 SRC D3-Texel'94 D4 2-1 Oosterend D1-Schagen D1 4-1 Hollandia T. D2-Oosterend D2 5-3 SRC D2-De Koog D1 1-4 Oosterend M1-Always F. M3 1-1 Texelse pupillencompetitie Liverpool-SVC F1 7-1 SVO F1 -Barcelona 3-9 De Koog F1-Arsenal 4-4 Juventus-SVO F2 18-0 Texel'94 E1 -Texel'94 E2 0-1 De Koog E1-ZDH D1 1-4 SVC D1-Texel'94 E3 12-0 SVO E2-SVC E1 2-3 Texel'94 E4-ZDH E1 0-12 Texel'94 D6-SVO E1 3-1 Zondag 16 maart WGW-Texel'94 2-3 Oosterend-Twisk 0-1 De Koog-GSV Strandvogels-ZDH 11-1 Meervogels'31 2-Texel'94 2 1-4 Texel'94 3-Kolping Boys 7 0-2 Texel'94 4-JVC 3 bezoekers niet opgekomen Oosterend 2-Callantsoog 5 bezoekers niet opgekomen Berdos M1-Texel'94 M1 2-2 SV Oosterend heeft zondag voor eigen publiek een behoorlijke mis stap gemaakt tegen Twisk, dat met slechts zes punten stijf onderaan stond. De thuisploeg kreeg legio doelrijpe kansen, maar benutte er niet één, waardoor de eindstand 0- 1 werd. Oosterend kon tegen Twisk aantre den met een volledige en fitte selec tie, bestaand uit veertien spelers. Coach Richard Daalder wees zijn mannen er vooraf op het karwei met te licht op te vatten. Die waarschu wing leek succes te sorteren, want vanaf de eerste minuut was de thuis ploeg de sterkste en de eerste kan sen deden zich al snel voor. Toch maakte Twisk na tien minuten de openingstreffer. Verdediger Chris de Vries gleed uit, waardoor de spits kon afleggen op een teamgenoot. Deze raakte de bal helemaal verkeerd, maar keeper Diederik Kruithof stond door het rollertje op het verkeerde been en was kansloos. Alleen al voor de rust kreeg Ooster end wel tien kansen om de score gelijk te trekken, maar paal, lat en de keeper stonden succes in de weg. In de tweede helft deed de thuisploeg er een schepje bovenop en ontston den zo mogelijk nóg meer goede tot uitstekende mogelijkheden op een doelpunt. Alle aanvallers kregen wel één of meer kansen, maar de bevrij dende treffer bleef uit. De frustratie groeide daardoor bij de Oosteren- ders, die bij gevolg steeds minder zelfvertrouwen kregen. Na negentig minuten was de stand nog steeds 0-1, waardoor Twisk de nauwelijks verdiende drie punten mee naar huis mocht nemen, tot droevenis van de thuisclub en de vele supporters. Na afloop bleek dat con current WSW ook had vertoren, waar door winst een stijging op de ranglijst had betekend. Zondag gaat Ooster end in Schagerbrug op bezoek bij Vesdo, Texel'94 neemt langzaam maar zeker afstand van de onderste plaatsen in de vierde klasse. De overwinning die zondag in Den Helder op WGW werd geboekt (2- 3) was een belangrijke, want ook de tegenstander strijdt tegen de gradatie. Zondag kan de selectie van trainer Gerrie Plaatsman op nieuw goede zaken doen, wanneer het onderaanstaande VIOS W. op bezoek komt in Den Burg. Texel'94 reisde met enig vertrouwen af naar Den Helder. Na een uiterst slechte reeks werden vorige week drie uiterst nuttige punten behaald tegen Wiermgerwaard (4-1), terwijl ook het spel heel aardig was. De be zoekers traden aan zonder Maarten Koorn, die naar Canada is geëmi greerd, maar konden wel beschikken over Emile Keyser, die een tijd lang niet had gespeeld maar op verzoek van trainer Plaatsman bereid was in te springen. Hij deed dat met veel overtuiging. Hij werkte keihard en was door zijn balvaardigheid en rust aan de bal een belangrijk steunpunt in de aanval. In de eerste helft was Texel'94 lange tijd de beste ploeg. Desondanks leek WGW, dat nogal wat basisspelers miste, in de veertiende minuut op voorsprong te komen. Keeper Bart Heerschap beoordeelde een hoge voorzet verkeerd en spits Martin Dito kon vnj inkoppen. Hij mikte echter net te hoog. Een minuut later kwamen de gasten op voorsprong. Keyser bracht met een steekpassje Pieter List in stelling, die de bal eenvoudig langs doelman Fred Bos schoof. Volgens de clubgrensrechter van WGW be vond List zich daarbij in buitenspel positie, maar scheidsrechter Strooper wuifde zijn vlagsignaal weg. Na een half uur was Dito met een kopbal opnieuw dichtbij een treffer. Ditmaal kreeg keeper Heerschap op de doellijn assistentie van een verde- De junioren van basketbalvereni ging De Mareis hebben zaterdag een zeer verdiende overwinning behaald op Enkhuizen. Vooral in het derde kwart werd uitstekend gespeeld. Hoewel de tegenstander in het vierde kwart nog stevig te genstribbelde, kwam de overwin ning (34-28) niet meer in gevaar. Het herenteam van De Mareis speelde niet, aangezien de tegen stander (ook Enkhuizen) niet kwam opdagen. De jeugd van De Mareis ontwikkelt zich goed. Schieten gebeurt af en toe nog te snel, maar het rustig bekijken en beoordelen van de spelsituaties, rondspelen en verdedigen wordt steeds beter. Niet onbelangrijk, want basketballers kunnen nog zo makke lijk scoren, als de defensie niet goed georganiseerd is, trekt de tegenstan der aan het langste eind. Door het accent op de verdediging te leggen, kan het wel voorkomen dat de sco res laag blijven. Tegen Enkhuizen stond het halverwege de wedstrijd pas 8-12 in het voordeel van Tevoko. Een pupillenstand, zou de argeloze buitenstaander kunnen concluderen, maar de verdediging was perfect op orde. Frank Westdorp, Bart Speekman en Stef Bisschop haalden de lange mannen van Enkhuizen uit de wedstrijd. Dat ging niet zonder slag of stoot, want samen liepen de Texelaars tegen negen persoonlijke fouten aan. Daniel Montezinos, Alexander ten Brink en Wesley Bosma bespeelden de andere oppo nenten. Het derde kwart was erg goed. Door strak verdedigen van Ten Brink kon de guard van Enkhuizen de bal tien minuten lang niet kwijt en dat resulteerde in twintig punten op rij voor De Mareis. Daarmee was het gat geslagen. Met behulp van de scheidsrechter kon Enkhuizen in het vierde en laatste kwart nog wel sterk terugkomen, maar de overwinning lieten de Texelaars zich niet meer ontglippen. Alexander ten Brink werd met veer tien punten topscoorder aan Texelse zijde. diger. Direct daarna kopte vnje verde diger Martin Koorn aan de andere kant hard op het doel. Ook de WGW- keeper kreeg hulp van een team genoot, maar op een tweede inzet van Pieter List was het duo kansloos: 0-2. In het restant voor rust was WGW sterker en moest Texel'94 zich verder terugtrekken. Met nog vijf minuten te gaan viel de belangrijke aanslui tingstreffer van de ploeg uit Den Hel der. Uit een afgeslagen hoekschop belandde de bal voor de voeten van Joep Zewald. De middenvelder aar zelde niet en haalde verwoestend uit: 1-2. De tweede helft was nog maar net een paar minuten oud, toen WGW op gelijke hoogte kwam. Opnieuw moest Heerschap capituleren voor een vlammend schot. Schutter was ditmaal Chelmon Casser. Het leek een slecht voorteken voor de Texelaars, die het steeds moeilijker kregen. Maar ondanks een groot overwicht kon de tegenstander uit Den Helder niet profiteren. De wed strijd werd er in deze fase met beter op, terwijl er steeds harder gespeeld werd en de emoties af en toe hoog opliepen. De scheidsrechter pro beerde zich te handhaven door di verse spelers de gele kaart voor te houden, maar zijn optreden ont moette weinig waardering. Halverwege de tweede helft werd de wedstrijd tweemaal langdurige stilge legd voor blessurebehandelingen van de scheidsrechter en de keeper van WGW, die zich ten slotte toch moest laten vervangen. Tien minuten voor tijd kreeg Texelaar Nico Schot zijn tweede gele kaart en moest hij het veld verlaten. Even daarna moest ook de thuisploeg met tien man verder, toen aanvoerder Jarno Stengs spits Niels Dubbelt van Texel'94 onderuit haalde en voor de tweede maal geel kreeg. Deze veranderingen pakten uit in het voordeel van de gasten, want in de laatste vijf minuten kregen ze kans op kans om de wedstrijd te beslissen. Alleen Dubbelt verscheen al driemaal alleen voor het doel van WGW, maar zelfs toen de keeper was geklopt, kreeg hij de bal er niet in. Marcel Ris schoot de bal uit een vrije trap op de lat. Bij het scheiden van de markt maakte Texel'94 toch de winnende treffer. Emile Keyser werd vlak buiten het strafschopgebied gevloerd door WGW'er Erwin Asselman, die daar voor zijn tweede gele kaart kreeg en ook het veld moest ruimen. Routinier John List stelde zich op voor de vrije trap en plaatste de bal met een fraaie boog in de bovenhoek. Invaller keeper Kessing was kansloos. Eldin Honingh heeft een uitstekende prestatie geleverd in de finale van de regionale crosscompetities, die zater dag in de bossen bij Zeist werd ge houden. Na een prima start wist de eerstejaars junior D zich knap in de kopgroep te handhaven. Op het mooie maar zware parcours finishte hij na 2 kilometer als achtste van de zevenenzestig deelnemers, slechts twaalf seconden achter de nummer twee. Anders verging het Jelle Lubach, die bij de junioren C liep. De wedstrijd startte eerder dan hij had verwacht, waardoor hij zich al direct achterin het veld bevond. Hij won nog wel terrein terug, maar de koplopers bleven uit zicht. Na 3,5 kilometer ging hij in de middenmoot over de finish. Bij biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp werd op de speel avond van deze week heftig gedis cussieerd over het al dan niet geldig zijn van enkele caramboles. Deson danks werden er goede partijen ge speeld met hoge series. Zo maakte Fred Klok van elf caramboles op rij. De partij tussen Martin Boon en Martijn Former werd met op één punt beslist in het voordeel van Former. Uitslagen: M. Boon-P Dragt 2-0, J Smit-M. Former 2-0, E Boon-A. Wassink 0-2, F. Klok-J Smit 2-0, M Boon-W. Homan 0-2, S. Dijkstra-M. Former 2- 0, E. Boon-F van Ankeren 2-0, M Boon-M. Former 0-2. A Wasslnk-P Dragt 2-0, F. Klok- S. Dijkstra 2-0, W. Homan-F. van Ankeren 2-0. Woensdag 19 maart 18.00 Texel M E1-De Koog E1 Texel 18.45 De Koog C1-Krim C1 Putten 19.35 Klif dames-Floratex Klif 20.25 Klif 4-SVO 6 21.15 SVO 3-SVO 4 Klif heeft zaaldienst. Klif Franchimon Donderdag 20 maart 18.00 SVO D1 -De Krim D2 SVO 18.45 Texel 5-De Koog 2 Texel 19.35 Mantje 3-RAB 1 Van Putten 20.25 De Koog 1 -Klif 3 Kuipers 21.15 Klif 2-Texel 4 Van Beek. NIOZ heeffzaafdienst. Vrijdag 21 maart 18.15 NIOZ-ZDH 1 Van Putten 19.05 Texel 3-De Krim 3 Bakker 19.55 Texel 1 -Klif 1 Sangers 20.45 Casino 1-De Krim 1 Kuipers 21.35 J'boog 2-Mantje 1 Molanus 22.25 Mantje 2-Krim 2 Hoogendijk Mantje heeft zaaldienst. Bomen rooien en snoeiafval verwij deren in plaats van op de bank zit ten en koffie drinken en taart eten. Corrie Boon uit Oudeschild vierde zaterdag haar 55ste verjaardag op een opmerkelijke manier. Ze werkte met haar gasten een hele dag aan het onderhoud van het duinpark langs de Randweg. 'Dit is even wat anders dan alleen maar in een stoel zitten tijdens een feestje', zegt Boon, terwijl ze bezig is een stronk uit de grond te verwijde ren. 'Je bent lekker in beweging, je kan op deze manier met iedereen een praatje maken en je doet ook nog wat goeds.' Met zo'n dertig gasten vierde Boon zaterdag haar verjaardag door het duinpark een goede beurt te ge ven. 's Morgens werd een duinpad In het gebied onder handen genomen, 's middags werd de opslag van bo men en struiken verwijderd. Ook wer den boompjes en struiken gerooid. Medewerkers van beheerder Staats bosbeheer en IVN hielpen een handje, zodat alle werkzaamheden volgens het beheersplan verliepen. Tijdens de vorig jaar gehouden natuurwerkdag kwam Boon op het idee haar verjaardag dit jaar eens geheel anders aan te pakken. Mede werker Edwin van Egmond van Staatsbosbeheer en vrijwilliger van IVN liet weten dat het geen probleem was om met een groep een dag aan het werk te gaan. Voorwaarde was dat ze met minimaal zes personen zouden zijn. Kinderen en aanhang zagen het plan van Boon wel zitten, waarna ze het doorzette. 'Vanmorgen waren we met tweeëntwintig perso nen en vanmiddag met dertig. Er zijn zelfs wat mensen bijgekomen die ik eigenlijk niet eens ken.' Boon werd al op 31 december 55 jaar, maar van wege het jaargetijde werd besloten het feestje uit te stellen. Fridtjof Blanken zegt, al zagend aan een boom, het verjaardagsfeest een leuk initiatief te nemen. 'Je bent lek ker buiten, het is gezellig en je doet samen iets.' Martine Scholten, één van de andere gasten, kijkt iets be denkelijker. Zij is aan het werk in een wollen trui en heeft het warm in de zon. 'Het is zweterig', zegt ze. 'Dit is wel iets aparts. Ik heb dit ook nog nooit eerder gedaan.' Een ander wijst er trots op hoeveel mensuren er op één dag wel niet in het gebied wor den gestoken. Van Egmond is blij met alle hulp. In de praktijk wii het beheer van het duinpark er nog wel eens bij inschie ten, waardoor bomen en struiken er kunnen oprukken. 'Maar we willen dat dit een open duinlandschap blijft en niet dat het ook bosgebied wordt.' Boon is volgens hem de eerste die onderhoud en een verjaardagsfeest combineert. Anderen kunnen het vol gens Van Egmond ook doen. 'Bij voorbeeld met een bedrijfsfeest of een reünie van oud-leerlingen. Het kan als ze van tevoren even contact opnemen met ons.' De gasten hoef den afgelopen zaterdag de gebruike lijke koffie met gebak overigens niet te ontberen. Koffie was meegenomen en Boon had zelf appeltaart gebak ken. Corrie Boon uit Oudeschild (midden) vierde zaterdag haar 55ste verjaardag door met haar gasten een dag lang onderhoud te verrichten aan het duinpark langs de Randweg. (Foto joroon Hsttumi naar Den Burg raakte, maakte hij zekerheidshalve een omweggetje over de Amaliaweg. 'Maar toen was er nog niets te zien.' Toen hij rond de middag op de fiets terugkeerde, zag hij dat het ernst was. 'Als ze kraaien of kiekendieven beginnen te verja gen, dan is er wat loos.' Toen hij de akker systematisch afzocht, ontdekte hij een nest met één ei. Vanaf dat moment was er geen tijd meer te ver liezen. Op een drafje keerde hij terug naar zijn fiets en reed zo snel als hij kon naar zijn woning in Den Hoorn om meteen de Texelse Courant te bellen. 'Heeft er al iemand anders gebeld?' Net als vorig jaar en vele malen eerder was dat dus niet het geval. Volgens de lijst die broer Jaap bijhoudt is het de vijfde keer dat Dijker het eerste kievitsei vindt, maar zelf heeft Arie al vijf krantenknipsels verzameld, dus zou het nu de zesde keer zijn. 'Ik loop er in deze tijd van het jaar echt naar uit te kijken. Het is gewoon hartstikke spannend.' De vondst betekent dat Dijker de wissel trofee van de feestcommissie van Den Hoorn die hij vorig |aar in ont vangst mocht nemen, mag houden. De vindplaats heeft hij inmiddels ge markeerd, zodat als de akker straks wordt geploegd, het nest een stukje opzij kan worden gelegd. Martin Kikkert heeft zondag in ma nege Akenburg de voorlaatste wedstrijd in de strijd om de Jaap de Graafbokaal gewonnen. De menner van Westergeest zette in de barrage de snelste tijd neer en klopte daarmee Carlo Witte. Op het programma stond zondag de vaardigheidsproef. Elk van de acht tien deelnemers reed deze twee keer. Acht van de achttien deelnemers lie ten alle kegeltjes staan en plaatsten zich daarmee voor de barrage. Ook daarin werd prima gereden. Vijf menners bleven opnieuw foutloos, waardoor de tijd waarin ze het par cours rondden de beslissing moest brengen. Martin Kikkert bleek in 55 seconden te zijn rondgegaan. Hij was slechts drie seconden sneller dan Carlo Witte, die beslag legde op de tweede plaats. Erwin Brokken was in 59 seconden eveneens snel. Frank van Lare (65 seconden) werd vierde. In het algemeen klassement is het erg spannend. Wendy van Elk gaat met 104,5 strafpunten aan de leiding, op geringe afstand gevolgd door Piet Beers (105,5) en Richard Eelman (106,5). De finale wordt zondag 13 april verreden. Toen bollenteler Theo Bakker van de Amaliaweg uit het vlieggedrag van kieviten afleidde dat er op zijn land wel eens gebroed zou kunnen wor den. tipte hij meesterzoeker Arie Dijker uit Den Hoorn. Die aarzelde niet. Meerdere keren per dag nam hij een kijkje op het betreffende perceel, dat eigenlijk buiten zijn zoekgebied rond Den Hoorn ligt. Toen hij gister morgen met echtgenote Martje met hun microcar (de Ver-Arieeen ritje lleen voor de fotograaf houdt Arie Dijker het eerste kievitsei even omhoog, om daarna et nest ongemoeid te laten. (Foto Gonrd Timmemumi e wedstrijd tegen Wham Wham, ie zaterdag in Zwaag werd ge peeld, was voor de vrouwen van olleybalvereniging Tevoko een oort anticlimax. Driemaal moes ten ze tot het uiterste gaan, maar deze Westfriese tegenstander bleek erg zwak. Jevoko had daardoor meer moeite de Jfcoricentratievast te houden dan met de acties van de tegenstander. De ioogst mogelijke overwinning (0-4) ;wam echter geen moment in gevaar, lankzij onverwacht puntverlies van ledekoploper Madjoe blijft Tevoko iitzicht houden op promotie naar de lerde divisie. let derde damesteam van Tevoko peelde donderdag in Winkel tegen VC Niedorp 1Door de afwezigheid van beide hoofdblokkeerders begon Tevoko de wedstrijd met Gea Pape en Yvonne Vlaming op deze positie. Al meteen in de eerste set werd dui delijk dat beide teams aan elkaar gewaagd waren. De eerste set ging met 20-25 naar Tevoko, terwijl de tweede en derde set door opstel- fouten en een gebrek aan concentra tie aan Niedorp moesten worden ge laten. De vierde set werd toch weer gewonnen, waarna een vijfde set moest worden gespeeld. Veel tijd hadden de Texelse vrouwen daar niet voor, omdat ze anders de laatste boot moesten missen. Kennelijk werkte dat inspirerend, want binnen twintig minuten haalde Tevoko ook de vijfde set en daarmee drie punten binnen.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7