Rock Solid wil kinderen vroegtijdig leren nadenken Texelaartje f 3 Extra Ezelpremievoor nieuwe jeugdclub Geknipjcr U/iersma Meubelen Sieraden maliat (e maai... TEXELSE Fietsen Poppenspel op de Vrije School Gebak voor War Child COURANT' Kersen houten meubelen )E Oorzaak De beste kans op succes! Voor informatie: 0222 - 362600 I I e-ezcl' Nico Drenth (links) neemt uit handen van Theun de Winter van de Ezelvereniging b cheque ter ondersteuning van het werk voor de jeugdclubs in ontvangst. eugdclub Rock Solid is zaterdag- ïond in Time Out verblijd met een ift van de Ezelvereniging ter on- ersteuning van haar activiteiten, et verzoek kwam van Nico Tenth, die vorig jaar tot Ere-ezel las benoemd en één van de lei- ers is van dit gezelschap. Hoewel ij de door hem te besteden Ezel- remie al had uitgegeven aan an- ere doelen, maakte de Ezel- ereniging graag een uitzondering. Voorzitter Theun de Winter en ledebestuurslid Theo Takes maakten hun opwachting op de lubavond met een gevulde enve lop, die met gejuich werd begroet. iterdagavond. 19.19 uur. tijd voor lub. Een twintigtal jongeren in de iftijd van elf tot veertien jaar heeft |ch verzameld in de zaal van jeugd- nk Time Out in Den Burg. Even door elkaar lopen, op één van de banken neerploffen of de mensen van de leiding melden dat je de Twix hebt verdiend, want kijk: ik heb een vriendje meegenomen. Haast onge merkt wordende kinderen het eerste spel in getrokken. De avond staat bol van de spelletjes. Ergens midden in !t programma is een stil moment, aarm aan de hand van een kort ver- lal wordt ingegaan op het thema in de avond en de kinderen kunnen ageren en hun eigen gedachten en seen aandragen. tmaal is geld het onderwerp van iel en denkwereld. De groep wordt twee partijen gesplitst en krijgen n de bank een bedrag uitgekeerd, lama kunnen ze via allerlei spel- drachten nadenken over de beste- ng van dat budget. Leren omgaan rt geld, verantwoordelijkheid ne- m voor je beslissingen en de con- quenties ervan proberen te over- Wat wil ik kopen, waar en hoe, b ik het echt nodig, besteed ik al- aan mezelf of reserveer ik ook een deelte voor een goed doel, welk el kies ik dan en waarom? Wil ik izelf trakteren op iets wat ik niet it nodig heb, prima, maar kan het zo niet, wat ga ik daar dan aan en? probleemstelling is: 'Jullie kennen i asielzoekersgezin dat in Neder- d mag blijven. Jullie hebben 300,- tot jullie beschikking en wilt it hen een bustocht over Texel iken, zwemmen in Calluna en meu- ls voor hen kopen bij Oosterhof. ie besteden jullie het geld?' In fol- s en prospectussen kunnen de De vogelvrije fietser, het maand- d van de Eerste Nederlandse tsersbond. (Foto Corrie Timmer) kinderen van alles opzoeken en er wordt flink gediscussieerd over de te maken keuzes en een zo goed mo gelijke besteding. De problemen wor den dicht bij de actualiteit en dicht bij huis gezocht. 'Bezorg kinderen van een door het kippenvirus getroffen boeren een plezierige dag.' 'Organi seer een sportdag voor andere jeug digen die gebruik maken van de ruimte van Time Out en bekijk of er nog iets anders is wat je voor ze zou kunnen doen.' Iedere clubavond is er een ander thema. In februari, rond Valentijnsdag, was de liefde aan de beurt. Er zijn avonden over het om gaan met relaties, vriendschap, sek sualiteit, geweld, geluk, emoties, pes ten. Alles in spelvorm. Jeugdclub Rock Solid is een samen werkingsverband van de gerefor meerde kerk. de hervormde kerk en de baptistengemeente en is in sep tember vorig jaar van start gegaan. Het is de bedoeling de club laagdrempelig te houden en toegan kelijk voor iedereen, kerkelijk of niet kerkelijk. Er wordt op de clubavonden geen religie opgedrongen, wel is er ergens in het programma een kort 'stil moment', waarin met elkaar wordt gediscussieerd over het onderwerp en waarbij de bijbelse normen en waarden als leidraad dienen. De vorm van de clubavonden is op basis van een door de internationale organisa tie Youth for Christ gemaakte for mule. De vijfkoppige leiding van de club heeft een cursusweekend in Driebergen gevolgd. De kinderen hebben duidelijk plezier in de spelletjes en iedereen doet mee. Na een kleine twee uur is het pro gramma afgelopen en kan wie wil nog een tijdje nablijven voor een colaatje, een zakje chips of een praatje. Een van de meisjes roept naar de leiding: 'Hé Jeanine, kom eens hier, ik wil even met je praten,' waarna een ver trouwelijk gesprek volgt over haar problemen. Het tafelvoetbalspel krijgt er flink van langs en er is niemand die aanstalten maakt om te vertrekken. Nico Drenth, één van de leiders van de jeugdclub, in het dagelijks leven politieagent van beroep, weet als geen ander uit de dagelijkse praktijk hoe kinderen kunnen ontsporen. 'En je kunt dan wel praten over hoe het moet en niet moet, maar dóe er dan ook daadwerkelijk iets aan. We wer ken met één persoon leiding op vier a vijf jongeren en de leiding is de laat ste die 's avonds de zaal verlaat. Kin deren moeten zich hier op de club veilig voelen, lekker op hun gemak. Kunnen zijn wie ze zijn. Met een grapje of hun problemen bij ons aan kunnen kloppen. Het is mijn werk boeven te vangen, maar ik zie ze lie ver buiten de dikke deur. Het is beter kinderen vroegtijdig te leren na te denken over hoe je verantwoord met elkaar en met jezelf omgaat, ze te la ten nadenken over hun keuzes en de consequenties daarvan, dan ze later te moeten oppakken en her opvoeden.' Drenth werd vorig jaar door de Ezel- vereniging uitgeroepen tot Ere-ezel 2002 en in het kader daarvan kreeg hij een cheque uitgereikt van vier honderdvijftig euro, vrij te besteden aan een door hem gekozen goed doel Tot Ezel van het jaar wordt een persoon verkozen die zich belange loos en met inzet van al zijn energie en mogelijkheden verdienstelijk maakt voor de Texelse samenleving. Toen de jeugdclubs een paar maan den geleden van start gingen, had Drenth zijn goede doelen al begun stigd en was de pot leeg. Hij besloot daarop een extra gift te vragen, wat hem door de Ezelvereniging gul werd toegezegd. Het entreegeld voor een avondje Solid bedraagt één euro, waarvan de zaalhuur en de drankjes betaald worden. Veel blijft daar dus niet van over. Met het extra bedrag wordt het programmaboek bekostigd en misschien een dagje uit of een sportmiddag. Rock Solid is er voor 11 - tot 14-jari- gen. Iedere eerste en derde zaterdag is er een bijeenkomst in Time Out, die om 19.19 uur begint. Jongeren van 14 tot 17 zijn welkom bij de groep Solid Friends. Zij houden zich minder bezig met spelletjes en meer met gespreksvormen. Deze groep komt iedere tweede en vierde zaterdag om 20.30 uur in Time Out bijeen. Inlich tingen kunnen worden ingewonnen bij Henk en Gea Beijert, tel.315058. d e I Zoen voor de fiets tot doe je als je nichtje van tien uit Canada overkomt in de akantie? Een weekje gaan fietsen op Texel. Fietsen kan ze wel. 'P haar beachcruiser rijdt ze in Vancouver de doodlopende traat voor haar huis op en neer, met helm. Maar op een lollandse fiets? Tien, twintig kilometer? De tweehonderd meter aar school moet immers al per auto afgelegd worden. De over- teek per boot van Den Helder naar Den Hoorn is een feest. De ehuurde fiets die op de kade staat te wachten, wordt argwa- end bekeken. Maar er is geen keus. Wie bij de camping wil omen, moet fietsen. De eerste dag slingert ze nog een beetje P weg naar het strand, maar daarna vliegt ze over het eiland, 'at suist de wind lekker in je oren en wat ruikt het lekker in het os Kling kling, aan de kant. Soms ga je langzaam en dan weer aal hard. Duin op en duin af. En wat eindeloos is de dijk langs e waddenzee. Trap, trap, trap. Als je erbij zingt gaat het beter, aar ontdekkingsreis is de mijne. Als we bij vertrek de fiets inle nen, wordt hij zachtjes toegesproken 'I love you' en krijgt een lan. Zo heerlijk kan fietsvakantie zijn. Oolinda van Hoogdalem) Poppenspeler Frans Hakkemars geeft woensdag 26 maart een voor stelling op de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg. Hij speelt 'De Kleine Prins', een stuk dat voor jong en oud en bedoeld is. Het is gebaseerd op een boek van de Franse schrijver en piloot Antoine de Saint-Exupéry. die op luchthartige wijze tal van levensvragen opwerpt in een even sprookjesachtig als filoso fisch verhaal over een crash die hij met zijn vliegtuig in de woestijn maakte. Hakkemars, die eerder werkte voor Feike Bosschma, de nestor van het Nederlandse poppen theater, weet met eenvoudige voor werpen en simpele figuren de fanta sie van de toeschouwer te prikkelen. De voorstelling begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €5,-. Om geld te verdienen voor de stichting War Child gaan enkele leerlingen van OSG De Hogeberg gebak verkopen. De prijs van de lekkernij bedraagt €5,35. Dertig procent is bestemd voor het goede doel. De leerlingen verkopen het gebak donderdag 27 maart (en niet 27 april, zoals abusievelijk in de krant van dinsdag stond), tijdens de grote actiedag voor War Child, een stich ting die zich inzet voor kinderen in (voormalige) oorlogsgebieden. Op die actiedag worden onder meer ook 150 kruispunten op het eiland twee minuten geblokkeerd om aandacht te vragen voor de gevolgen van oorlog. Tussen 10.00 en 14.00 uur doen de circa 830 leerlingen allerlei karweitjes. Enkelen van hen hebben het plan opgevat om langs de deuren te gaan met gebak, dat is bereid door Texel Banket Service van cateraar Ruud Boom. Vóór 10.00 uur en na 14.00 uur is het gebak ook verkrijgbaar bij een flink aantal winkels op het eiland, waaronder de Super de Boer in De Koog, de Plus-supermarkt in De Cocksdorp, de Spar van Goënga in Den Hoorn, de Spar van Koot in Oosterend, de Spar van Kalverboer in Oudeschild en bakkerij Dros in de Kogerstraat in Den Burg. Het gebak kan daar ook worden besteld. VRIJDAG 21 MAART 2003 In het verpleeghuis Den Koogh is na een kortston dig ziekbed toch nog onverwachts overleden onze oom en mijn gewaardeerde oud-collega en goede kennis Willem August van Zeijlen sinds 1981 weduwnaar van Mathilde Pachter Texel, Texel, 25-11-1914 19-3-2003 Mede namens de familie: F, Wigman G. Wigman-Pilz P.J. Bakelaar C. Bakelaar-Bremer Correspondentie-adres: Noordwester 53 1791 HE Den Burg. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op dinsdag 25 maart om 11.00 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren op zaterdag 21 maart van 17.00-18.00 uur in het uitvaartcentrum aan de Bernhardlaan 147 te Den Burg en na de crematieplechtigheid in het crematorium. Onverwachts is uit ons midden weggenomen onze schoonzuster en tante Rita Timmer-Wilders Den Hoorn: Oudeschild: R. Kalis-Timmer C.J. Kalis W. Daalder-Jonker J. Slik-Daalder Neven en nichten 15 maart 2003 Bijna niet te geloven Zo mooi Onze dochter en zusje Niesje Johanna Dros Niesje 18 maart 2003 Jan Siem, Simone, Antje en Hannes Klif 6 1797 AL Den Hoorn INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en v/oensdag vóór 17 00 uur. KOSTEN: €4,65 tot en met 3 regels Per regel meer €1,55 (incl. btw). F0T0-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. VOOR BEDRIJVEN: IM-Texelaartje op aanvraag Let op, laatste week' Maart Clarins-maand, 10% extra korting op alle Clarins producten bij DIO drogis terij Mets, Den Burg. Appartementencomplex Bosch en Zee heeft een gloednieuwe receptie Nieuwsgierig? Kom dan kij ken za. 22 mrt. a.s. van 13.00 tot 17.00 uur. Tevens open huis in ons restau rant. Wij repareren alle merken tv, radio, video, dvd, cd, pu, satelliet, camera, etc. met 3 maanden garantie. Ser vice Center Texel, 311 777 Te koop: houten Ikea stapelbed, excl. matras sen €35,-. Tel. 0222 321245. Welder Shop Texel. Wa tersport is leverancier van Vetus/Plastimo/Asa boot- elektro Allpa/Exalto/ Technautic/Sailtron enz. Let op, laatste week' Maart Clarins-maand, 10% extra korting op alle Clarins producten bij DIO drogis terij Mets, Den Burg Strandpaviljoen De Zee ster is weer open vanaf zaterdag 22 maart! De Stoffenman van de markt komt maandag 24 maart met mooie stoffen. Maandagavond 20.00 uur mevr. Ch Rodrigues Perei- ra in Het Leerhuis. Texel ligt stil op 27 maart van 9.30 tot 9.32 uur. Werkt u mee met OSG De Hogeberg? Let op, laatste week' Maart Clarins-maand, 10% extra korting op alle Clarins producten bij DIO drogis terij Mets, Den Burg. Strandpaviljoen De Zee ster is weer open vanaf zaterdag 22 maart! De Stoffenman van de markt komt maandag 24 maart met mooie stoffen Kinderfeestje? Tel. 314897 www.feestkisten.nl Ouderwets lekker! Am bachtelijk gemaakte taar ten en gebak www.texel banket.nl, tel. 313791. Disneyland Parijs. Kom bij ons boeken. Kinderen van 3 tot 12 jaar krijgen een gratis smulbon van €10, World of TUI Reisbureau Texel. Mooi bos dubbele narcis sen €1,-. Fa. Uitgeest Maakedumweg 10, nabij De Koog. Tel. 327220. Comité „Moge Texel net als Ameland worden". De actie loopt goed. Doe ook mee: Steunverklaring of ei gen bericht bij/aan het Co mité. Kamerstr. 63, 1796 AM De Koog. Tel. 327055 E-mail: levens-en- gezinsvragen@xs4all.nl Reserveer nu je kinder feestje! Tel. 314897 www.feestkisten.nl Vele nieuwe sieraden in het turquoise, rood, wit, bruin en blauw Audrey, H&G Burgwal 45, Den Burg. Het zijn de blikvangers in uw interieur Oud glaswerk, een bijzondere vaas of een antieke kandelaar. Bij Hans van der Klift heeft u een ruime keus en u wordt door de baas zelf geholpen. AB Service zoekt een er varen slager en een asper gesteker Bel voor info tel. 319621. Wist u dat u giften van de belasting kunt aftrekken? OSG De Hogeberg voor War Child Banknummer 36.25.09.123 inzake actie War Child. Te koop in zeer goede staat: Honda CRV, 4x4, 5- deurs, bouwjaar 1997. km- stand 82.500, automaat, trekhaak, Duinker Motor- service-Oudeschild, tel. 0222-313831. Fleece-vesten, S-M-L-XL- XXL: 1 voor €17,-, 2 voor €30,- Rabbit Habit, We verstraat 39/Kogerstraat 2. Begin tijdig met het uitzoe ken van kleding en schoe nen voor de actie „Geef ons de zak!" op dinsdag 8 april Dat ruimt lekker op en het is ook nog voor een goed doel. Rotaryclub Texel. Nieuwe tv, video of dvd? SCT, 311 777. T.k Ducati 750 super sport. 5000 euro. Tel. 06- 53255690. Gesorteerde gebakjes bestel je bij Texel Banket Service, tel. 313791 T.k.a. z.g.a.n motorzit- maaier Husqvarna Rider 13H BIO, maaibreedte 85 cm, 1 seizoen mee ge maaid. U bent vrij van gras ruimen. Tel. 313538. DFDS Seaways super voordelig autopakket. IJmuiden-Newcastle vv. Retour voor €195,- met 4 personen, auto en binnen hut douche/wc op vele data in april. Info World of TUI Reisbureau Texel. Maandagavond 20.00 uur mevr Ch. Rodrigues Perei ra in Het Leerhuis. Gezocht brave pony om te rijden en te verzorgen Niet te ver van De Koog. Ik ben 11 jaar en rij al 5 jaar pony. Mijn tel nr is 317464 Groetjes Femke. Rabbit Habit, Kogerstraat 2, „Vero Moda" „Tally Weijl", „Kaffe", „Completo" Elke week nieuwe aanvul ling van de actueelste mode' T.k. Suzuki Swift, b.jr/86, 152.000 km. Apk tot mrt '04. €350,-. I.g.st. Tel 314121. Antennes schotels scanners. Service Center Texel, 311 777 Op 27 maart wordt er hard gewerkt voor War Child door leerlingen van OSG De Hogeberg. Welder Shop Texel. Ver koop van alle producten voor de recreatievaart. De Vang 9, Oudeschild. Tel 322311. T.k.: prima kunstmest strooier. Amazone ZA-F, centrifugaal, 800 I Hydraulische bediening met kantstrooiset. Tel 318370. (IM-Texelaartje) Bezoek onze showroom Wilhelminalaan 14 a 315099 Let op, laatste week' Maart Clarins-maand, 10% extra korting op alle Clarins producten bij DIO drogis terij Mets, Den Burg Strandpaviljoen De Zee ster is weer open vanaf zaterdag 22 maart! De luchtverfrisser, dé ver frissende manier om te stoppen met roken. Inl. cursus: 314897 Regelmatig verschijnt er in de collectie van Hans van der Klift weer een mooi stukje antiek: v.a. een 18e eeuwse vijzel, tegels, kan delaars of een mooie aar dewerk kruik. Wat vaker naar de kapper in de lente? Profiteer nu van de Qnipp-abonne- menten! Hoezo? Nou, de vijfde keer knippen knjg je cadeau! Qmpp Kapsalon, Waalder-str. 15, tel. 312227, ook zonder af spraak. Voor vakkundig stuca doors- en sierpleisterwerk aan wand, plafond, vloe ren Stucadoorsbedrijf Oudendag, tel 313972 Woningen ouder dan 15 jr, nu 6% btw i.p.v. 19% T.k a ingelijste tekenin gen van Blok van der Vel den. J. Zwan, Kogerweg 157. De „ouwe, vertrouwde' Texas Bull-jeans voro da mes en heren, stone bleach en dark: 1 voor €18,90, 2 voor €35, Rabbit Habit, Weverstraat 39. Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Service Center Texel, 311 777 Welk echtpaar 60* wil met ons (echtpaar 60*) voor 2 weken de woning ruilen Wij houden van Texel misschien van de Achter hoek. Tel 0545-221436 T.k luxe stacaravan te Hoenderloo. Ruime stand plaats in bostuin Van alle gemakken voorzien Meer informatie 317785. T.k. visboot Shetland 570 B.b. motor Mariner, 55 pk (4-takt) trailer. Vaste prijs €5000,-. Tel 316661. TexelSites Webdesign www.texelsites.nl felici teert ook Bungalowpark Eldorado (www.eldorado texel.nl) van harte met hun gloednieuwe website Let op. laatste week! Maart Clarins-maand, 10% extra korting op alle Clarins producten bij DIO drogis terij Mets, Den Burg. Let goed op als u op 27 maart van 9.30 tot 9.32 uur de weg op bent. Doe mee met de actie van OSG De Hogeberg en sta even stil bij de gevolgen van oorlog. Wil degene die mijn uit hangbord meegenomen of gevonden heeft het terug bezorgen? Evt anoniem. Ik ben erg gedupeerd B.v.d De Etalage, Marga Lak- wijk, Burgwal 43. 310941/ 06-53275788. Een weekje naar de zon? Kom bij ons langs Keus te over World of TUI Reis bureau Texel. Verjaardag: laat je verras sen met luxe borrelhapjes van Texel Catering Ser vice Ruud Boom, tel. 313791, www.texelcate ring.nl Te koop Volvo 850 2.5i Estate benz./lpg, airco, alarm. etc. Nov '95. €10.400,-. Tel. 310039 Jonge werkende vrouw zoekt zelfstandige woon ruimte. Liefst in omgeving De Koog of Den Burg. Tel. 075-6177122. Bluesband zoekt zanger 06-40141611 Altijd Handig b.v. voor ver bouwingen, onderhoud, timmerwerk, horeca- en winkelinterieurs. 06- 20821693. Texel kan op 27 maart een gebaar maken door stil te staan OSG De Hogeberg actie War Child Kinderbroeken, nieuwste modellen/wassingen, top! Nu al vanaf maat 92' Rabbit Habit, Weverstraat 39 (voor jongens en meis jes). (IM-Texelaartje) wekelijks nieuwe oorbellen, sieraden en haarmode Kom gerust eens langs boet I V k Weverstraat 42 - Oen Burg a 322293 Liesbeth Roeper uitvaart verzorging. Tel.: 310952. Dag en nacht bereikbaar www aardeenhemel.nl Houtbouw „It Paradyske" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen, enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511 - 474655. fax 0511 -475711 Grote sortering naambord jes bij Schoenmakerij Sleutelservice Van Osch, Weverstraat 88. Den Burg, tel 313901. Professionele bruids- en portretfotografie. Daan Koopman, tel 310973. www.fotodaan.nl Voor al uw schilderwerk binnen en buiten Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032 Honda 50 cc scooters, SFX, Scoopy, Bali, X8RS. Honda motorscooters, Foresight 250 cc 4-takt en NES 150cc 4-takt. Met een Honda kom je verder Duinker Motorservice, Oudeschild, tel. 313831. 's Maandags gesloten. Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Ver der kunt u 5 dagen per week zonder afspraak te recht- De Koog, tel. 317575. Tegelzetbedrijf Tematex voor al uw tegels, tegel werk en advies. Peter Witte. 311242. Teng Tools Gereedschap. Gegarandeerde kwaliteit. Doorlopend actie-artikelen, groot assortiment uit voor raad leverbaar Bonne Mechanisatie, Midden- Eierland. Tel. 311229. Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11,1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra •Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) 4,65 6.20 7.75 9,30 €10,85 €12.40 €13,95 €15,50 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Tarief mei. 19% btw I I I I I I I Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Naam Adres Postcode/plaats Advertentie plaatsen in de krant van- Handtekening

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3