Verdringing De kunstjes van zeezoogdieren teso Scouts houden schoonmaakactie in Bewoners Maartenhuis herdenken stichting Agenda Hoogwater te Oudeschild Colofon Kofferbakmarkten Blik vanger Expositie Triade Toerrit voor motorrijders Boswachters SBB bijeen op Texel Muziekschool houdt open dag Waldhoorn puilt uit bij playback TEXELSE 2 COURANT Geurtz studeert af op Texelse singles Dinsdag 8 april Om 19.30 uur begint in het ge meentehuis een vergadering van de gemeenteraad. In Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg wordt een bibliotheekavond van de Histori sche Vereniging gehouden. Ook de afdeling stambomen komt er bijeen. Aanvang 20.00 uur. In de Blauwe Zaal van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder wordt van 20.00 tot 22.00 uur een bijeen komst over hart- en vaataan- doenmgen bij diabetes gehouden. Aanmelden kan (op werkdagen) bij het Patiënten Service Bureau (tel. 0223-696346). In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 20.00 uur) en Liever ver liefd (20.30 uur). Woensdag 9 april In de bibliotheek in Den Burg be gint om 10.00 uur een bijeenkomst voor leeskringen. In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 15.00 en 20.00 uur), Spy kids II: the island of lost dreams (15.15 uur) en De Tweeling (20.30 uur). Donderdag 10 april In de Aleph (Weverstraat 54) in Den Burg wordt van 20.30 tot 21.15 uur gemediteerd voor de vrede, ledereen is welkom. Vanaf 20.30 uur is de vernieuwde supermarkt van Albert Heijn in Den Burg te bezichtigen. Vrijdag 11 april Albert Heijn heropent om 8.00 uur de nieuwe winkel op feestelijke wijze. In het nieuwe complex aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt om 14.00 uur de nieuwe Buureton - het dienstencentrum voor senio ren - geopend. Om 15.30 uur wordt in het Luchtvaartmuseum in Eierland een tentoonstelling over de depor tatie van Texelaars naar Assen in de Tweede Wereldoorlog geo pend. Vanaf morgen is het mu seum voor publiek toegankelijk. Dl. 08 0.16 en 12.00 u. Wo. 09 0.30 en 12.40 u. Do. 10 1.10 en 13.40 u. Mr. 11 2.24 en 14.54 u. Za. 12 3.35 en 16.30 u. Zo. 13 5.54 en 18.15 u. Ma. 14 7.26 en 19.35 u Di. 15 8.15 en 20.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 13 april op om 6.47 uur en gaat onder om 20.32 uur, 10 april eerste kwartier Van 16.00 tot 20.00 uur is erin Jozefschool in Den Burg een zaar. De opbrengst is beste voor de aanschaf van een flei podium en coulissen. De baj biedt voor elk wat wils. Muziekdocent Rens Biima ho een presentatie over Bach diens'Matthaus Passion' Loc is het gebouw van de muziek- dansschool in Den Burg, aanv 20.00 uur De toegang bedrj €6,-. In schouwburg De Kampanjj Den Helder begint om 20.15 een voorstelling van de rockop Jesus Christ Superstar. Na aft vaart een extra boot terug. TESO zet in verband met de tei wachten drukte in en rond weekend geregeld een extra in en verzorgt dan in die per>j ieder half uur een afvaart, zi vanuit Den Helder als vanaf Tel Dat gebeurt vrijdag van 6 35 1 20.05 uur, zaterdag en maan I van 9.35 tot 16.05 uur en zor« I van 14.35 tot 20.05 uur. Er wcr geen wachttijden verwacht, maandag 14 april zijn de afvi van 10 05 uur vanuit Den Helde 13.35 vanaf Texel uitsluitend stemd voor het vervoer van vaarlijke stoffen. Nadere inforl tie kan worden verkregen va 0222-369600 of e-mail teso.nl. De veerdienst heeft! een eigen website: www.tesoi Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Denk Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecouratf Gerard Timmerman (hoofdredact«| Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 éj Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr nl Op ol onze advertentiecontracten en aantuK toe zijn van toepassing de Regelen voor het wezen van do Stichting ROTA. gevestigd te zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophard( boeken to Amsterdam onder nummer exemplaar van de Regelen voor het Adverted! wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 (ai Per jaar 62.70 60,70 uw» Bij verzending naar het buitenland portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode I Voor de laatste maal zullen dit jaar kofferbakmarkten worden gehouden op het terrein bij Calluna aan de Schumakersweg. Volgend seizoen is dit door de renovatie van het zwem paradijs met meer mogelijk. De mark ten worden tussen 9.00 en 13.00 uur gehouden op tweede Paasdag 21 april, tweede Pinksterdag 9 juni, en op 29 juni, 13 en 27 juli, 10 en 24 augustus, 7 september en 12 okto ber. Een standplaats kost €5,-. Donderdagavond haalt Sca Texel oud papier op in Den 6 Men wordt verzocht dit vóór' uur aan de straat te zetten, inn grote bundels of een karto doos (geen plastic zak). Gelis op toe te zien dat het papie gedurende lange tijd in de' staat. De papierwagen komt volgende straten: 4. Waalders! Marelstraat, Burgerhoutsl Jan Reystraat, Wilhelminala Ik wil naar Pluk van de Petteflet. Pluk heeft een klein rood kraan- wagentje. Hij rijdt ermee door de hele stad en zoekt een huis om in te wonen. Dan hoort hij van Dollie de duif dat er een torenkamer leeg staat bovenop de Petteflet. Pluk gaat met de lift naar boven. Het is een hele leuke torenkamer, hele maal rond, met de ramen aan alle kanten. Omdat het zo hoog is kan hij uitkijken over de hele stad. Er staat een bed. een stoel en een kast en er is een vaste wastafel. Pluk mag er zomaar in gaan wonen! Die zelfde dag ontmoet hij onder ande ren meneer Pen en Zaza, de kakker lak. Als hij die avond naar bed gaat, is hij heel gelukkig. 'Ik heb een huis', denkt hij, 'en ik heb twee vrienden Nee drie.' Pluk heeft geen recreatie woning, geen permanente woning, geen gebombardeerde woning, geen vluchtelmgenkampwoning, geen stacaravan die bedreigd wordt door een vervangende vakantie woning, geen seniorenwoning die te duur is, geen wachtlijstpapieren wo ning. Geen doos op straat. Pluk heeft gewoon een schitterende torenkamer. Bij Pluk van de Petteflet vechten kinderen tegen de ongeschreven regels van de volwassenen. En dat zijn er veel. Hasselbramen met zo'n toverkracht dat grote mensen er direct van gaan spelen. Hoe vaak lazen en lezen we dit verhaal voor en verzonnen naast de hasselbra men ook de stoeipompoenen? Of de zuigflesstroop en nog een hele boel andere dingen? Waar vinden we in deze tijd onze eigen persoon lijke Pluk van de Petteflet? Kinder boeken zijn schuilkelders voor ie dereen. Ze gaan de gasmaskers en de afgepleisterde ramen te boven. Ze bieden een nieuwe ruimte, die we nodig hebben in deze barre tijd. En net als de tijd bijna te bar is om aan te zien, zeggen de uitgevers van de kinderboeken dat het ook met die boeken zelf zeer bar is gesteld. Onze blikverruimende hulptroepen die ze zijn lijden aan een kwijnende onder-mijning, zo zeggen ze. De tijd van de commercialisering slaat toe. Ook daar. Hoe meer boe ken hoe beter, hoe meer cijfers de verkoop een rij nullen geeft hoe meer er wordt gejuicht. De drukkers die jaren en jaren prachtig werk le verden, worden gewoon omver ge lopen. In het Oosten is het goedko per. En als het goedkoper kan, dan moet dat zo zijn, want de productie moet opgeschroefd, de prijzenslag geleverd, de show moet gegeven worden. Een boek is kort en heftig en zo weer voorbij. Over de inhoud hebben we het nauwelijks meer. We hebben het over een bepaald succes. Dat is een treurige verlies- kant van dat wat het kinderboek ooit was. Namelijk een onvergankelijk ju weel Een gekoesterd gegeven, waarin je kon dwalen. En dat alles verfraaid met tekeningen die je nooit meer vergeet. Bezet met letters waar je vingers langs liet glijden, papier dat nog kon knisperen. Pluk van de Petteflet zal het abso luut overleven en Winnie de Poeh ook en natuurlijk nog een heleboel anderen. Zoals ook de drie duur zame recreanten op Texel, wonend op hun stek en die dus geen recreanten zijn, het stellig zullen overleven. Zij zijn echt soepel van geest geworden, genieten gewoon van wat er is en.geloven heilig in de uitzondering. Maar dan. De tijd zal alles weer inhalen en ook afzwak ken. We zullen de regels weer aan scherpen, de spionnen weer op pad sturen, de beloningen voor de spionnen weer beloven. De uitzon deringen zijn weergaloos. Daarom vergeet niet naar Pluk van Petteflet te gaan. De speellijst is al bestelbaar en het boek vergaat nooit. Dana Rover In het gebouw van Triade, Midden weg 2 in Den Helder zijn tot en met 28 mei werkstukken te zien van cur sisten. Een deel van de werken is gemaakt door leerlingen van keramiste Nesrin Düring uit Ooster end. Daarnaast zijn schilderijen en tekeningen te zien, maar ook ruimte lijke objecten en werken die met di gitale beeldverwerking zijn gemaakt. De tentoonstelling is voor een deel ingericht naar het thema 'De Spiege ling', een provinciaal project ingezet door het Centrum voor Amateurkunst De Kunst uit Alkmaar. De slot manifestatie van dit project vindt plaats op 24 en 25 mei in de Grote Kerk in Alkmaar. Ook bezoekers van de tentoonstelling in Triade kunnen hun stem uitbrengen voor de publieksprijs, die op donderdag 8 mei wordt uitgereikt. Texelse motorrijders die mee willen rijden met een toertocht die Motor club MIOS uit Anna Paulowna zon dag houdt, verzamelen zich bij de boot van 8.00 uur. De rit is 200 kilo meter lang en voert de deelnemers dwars door Noord-Holland. Starten kan tussen 9.00 en 11.30 uur bij het clubhuis van MIOS aan de Grasweg in Anna Paulowna. Deelname kost €6,- (inclusief herinnering). Een compleet wiel van een auto, de verpakking van een condoom (met aardbeiensmaak) en vooral veel nylontouw en plastic troffen welpen en kabouters van Scouting Texel aan bij een schoonmaakactie in de Slufter. Met veel enthousiasme en Schudden van Def Rhymes vuilniszakken ging de jeugd aan de slag om het natuurreservaat te ont doen van ongerechtigheden die met de zee naar binnen waren gespoeld. Een jochie vertelde ook een schedel van een vogel te hebben gevonden, die hij met gepaste eer heeft begra ven. Het resultaat van de maakactie is een Slufter een stuk schoner uitziet en» ken vol met rommel, die dc wachter Marcel Tielema' Staatsbosbeheer naar vuilt| De Hamster zijn afgevoerd. tFotoG#*4 Geurtz interviewde voor haar onder zoek twintig Texelse singles over the ma's als binding met Texel, zoek gedrag naar een partner en intimiteit en seks. Deze thema's werden door haar gekoppeld aan bestaande so ciologische theorieen Een belang rijke conclusie uit de 150 pagina's tellende scriptie is haar constatering dat het niet altijd eenvoudig is om als alleenstaande door het leven te gaan. Hoewel ze aangeven 'toch wel' po sitief te staan tegenover hun vrijge zellenbestaan, willen de meeste sin gles liever een partner aan hun zijde. DINSDAG 8 APRIL 2003 Hans (links), die er het langst van allemaal woont, kreeg vrijdag het eerste T-shirt, om te vieren dat het Maartenhuis vijftig jaar bestaat. Op de rug gezien directeur Peer Elstgeest. Toio Joop Roovnetsi Op de plaats waar nu het Maarten- huis staat, opende een Amsterdamse scheepswerf op 4 april 1953 het Kinderdok. een vakantiehuis voor de kinderen van het personeel. Elf jaar lang kwamen er stadse bleekneusies naar deze aan de bosrand bij De Koog gevestigde instelling om er aan te sterken en te genieten van de fnsse zeelucht. Daarna werd het gebouw verkocht en werd het een vakantie huis voor gehandicapten, naar antroposifische inzichten geleid door directeur mevrouw Lies van Rijsselberghe. Het kreeg toen al de huidige naam, vernoemd naar de be kende heilige Sint Maarten en bos wachter Maarten Mantje, één van de initiatiefnemers. Nadat het aan het einde van de jaren zeventig een tijd leeg had gestaan en was verkom merd, werd het in 1980 eigendom van Camphill Chistophorus, die er een antroposofische leefgemeenschap voor verstandelijk gehandicapten van maakte, een functie die het nu nog heeft. Het jubileum werd vrijdag op gepaste wijze gevierd. Directeur Peer Elstgeest vertelde de bewoners en medewerkers bij de dagopening dat het die dag precies vijftig jaar gele den was dat de voorloper van het Maartenhuis werd geopend. Ter ge legenheid van die verjaardag én om dat de directeur zelf, orthopedagoog Rika van de Berg, werkleider boerde rij Paul Visée en kunstzinning thera peut Erik van Houten dit jaar ook vijf tig worden of al zijn, hadden Elsgeest en zijn collega's een speciaal T-shirt laten maken. Het eerste exemplaar werd overhandigd aan Hans, die er al woont sinds het Maartenhuis een woongemeenschap werd. De mede deling dat ook de anderen allemaal een T-shirt kregen, leidde tot groot gejuich en zelfs gezang onder de bewoners en medewerkers. Het ligt niet In de bedoeling het jubileum grootschalig te vieren. Wél is Elstgeest in de archieven gedoken met de bedoeling dit jaar een boekje over de ontstaangeschiedenis te doen verschijnen. 'Gebiedsgerichte inrichting: kennis en ervaring van opzichter en bos wachter in praktijk gebracht'. Dat is het thema van de landelijke op zichters- en boswachtersdagen die in april en mei gehouden wor den. Ongeveer 160 boswachters en opzichters van Staatsbos beheer komen hiervoor in vier groepen naar Texel om kennis en ervaring uit te wisselen. Texel is een interessante locatie voor het thema. De landbouw is zich op delen van het eiland aan het oriënte ren op een verbrede doelstelling met inkomsten uit natuur, landschap en recreatie, recreatiebedrijven willen kwaliteitsverbetering, de gemeente wenst een duurzaam leefbaar eiland en Staatsbosbeheer en Natuur monumenten streven naar gebieds uitbreiding en kwaliteitsverbetering. Al deze ontwikkelingen beïnvloeden elkaar. Natuurwaarden veilig stellen en vergroten kan niet alleen binnen de terreinen van Staatsbosbeheer geregeld worden. Waterberging en watervoorraad voor de zomer hoeft zich niet te bepreken tot landbouw- sloten. De provincie Noord-Holland heeft voor het begeleiden van deze projecten een gebiedscommissie Texel ingesteld, waarin namens Staatsbosbeheer zowel regiohoofd. districtshoofd, boswachter als op zichter zitting hebben. Het programma van de landelijke boswachters- en opzichtersdagen omvat onder meer een wandeling door de Slufter. Dit in verband met de recente uitbreiding van dit natuurge bied en de uitbreiding van de golf baan, in combinatie met de realisa tie van natuurontwikkeling bij De Cocksdorp. Op de tweede dag van de bijeenkomst worden veld- opdrachten uitgevoerd. De eerste boswachters- en opzichtersdagen werden gisteren en vandaag gehou den, de volgende zijn op 9 en 10 april, 6 en 7 mei en 8 en 9 mei. Silke Kruk uit Oudeschild loopt stage in Taranga Zoo, een dieren tuin in het Australische Sidney. In haar vierde week voert ze de pinguïns. Marine mammals, zeezoogdieren. Daarvan zijn er met echt veel in de zoo. eigenlijk alleen de zeeleeuwen. Deze afdeling verzorgt dagelijks de seal show, waarin over het dagelijks leven van een zeeleeuw wordt ver teld en de zeeleeuwen hun kunsten vertonen. Pinguïns vallen ook onder deze afdeling, want hoewel het met echt zoogdieren zijn, komen ze ze ker wel van zee. Deze diert|es wor den met de hand gevoerd, wat erg leuk is om te doen, tenzij ze je vin gers voor vis aanzien. Ze worden met de hand gevoerd om een beetje controle te houden over hoeveel ze eten, wie er eet en om van dichtbij te kijken hoe het met ze gaat. maar bovenal om er voor te zorgen dat de meeuwen er met met alle vis van door gaan, want ook hier in Sydney zijn de zeemeeuwen rijkelijk aanwe zig en zeer brutaal. De dag is inge deeld in voer klaarmaken, voeren, trainen, show, pinguïnpraat en weer voeren. Het voer klaarmaken op deze afdeling bestaat voornamelijk uit het afwegen van vis en vitamine tabletten. De zeeleeuwen die met aan de show meedoen, worden gewoon gevoerd, de showdieren moeten hun voer verdienen met het vertonen van kunsten. Zeeleeuwen zijn bijzonder intelligente dieren en het is dan ook erg interessant te zien hoe snel ze leren. Er zijn ongeveer acht zeeleeuwen die voor de show worden getramd, waarvan er drie geschikt zijn. Deze dieren zijn het meest ervaren en kennen de meeste trucs. De kunstjes die ze leren zijn over het algemeen dingen die ze van nature ook al doen, alleen doen ze het nu op commando. Wederom een zeer interessante week! Volgende week Azië. De Texelse Muziek- en Dansschool houdt zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur de jaarlijkse open dag. De hele dag worden tal van optredens, open lessen en demonstraties ge houden, alsmede een grote koor happening en open lessen dans en theater. De dag wordt ingeluid door de 'muziekvanger'. Hierbij staan kin deren her en der in Den Burg te spe len, om te worden 'meegelokt' door de muziekvanger, waarna de stoet uiteindelijk bij de muziekschool aan komt. De muziekvanger begint om 10,30 uur, de aankomst bij de mu ziekschool staat rond 11.20 uur ge pland. De af te leggen route is Wever straat, Binnenburg, Groeneplaats, Parkstraat, Schilderend. In de mu ziekschool wordt nogmaals geza menlijk de 'herkenningsmelodie' van de muziekvanger gespeeld, gevolgd door een spetterend optreden van de docentenband. Tussen 12.10 en 15.00 uur worden in de diverse lokalen open lessen gege ven, terwijl in de voorspeelruimte en aanpalende lokalen optredens en workshops worden gegeven. De dag wordt afgesloten met een koor happening onder leiding van Dyo Wassmk en Matthieu Vulto, en een combinatieworkshop Afrikaans dan sen en djembé. Het volledige programma luidt als volgt: 10 00-11 25 Muziekvanger van Texel 11.30-12.00 Opening met optreden docenten 12.10-13 30 Open lessen lokaal 1 gitaar: lokaal 2 zang lokaal 4 klarinet; lokaal 5 piano en ac cordeon; lokaal 6 keyboard; lokaal 7 harp. lo kaal S slagwerk 13.30-15 00 Open lessen: lokaal 1 cello, lokaal 2 koper; lokaal 4 dwarsfluit; lokaal 5 viool; lo kaal 6 blokfluit, lokaal 7 saxofoon, popschool (in de popkelder) Voorspeelruimte 12.10 Optreden Meidenzanggroep met djembégroep 12.30 Optreden Fluitensemble 12 50 Optreden orkest De Notenkrakers 13 10 Optreden orkest The Groovers m.m.v. leerlingen zang 13.30 Open Podium (programma wordt ter plekke uitgereikt) 15.00 Grote koorhappening o I v. Mathieu Vulto en Dyo Wassink Lokaal V. 13 30 Optreden kinderkoor 13.50 Optreden accordeon-ensemble 14.15 Optreden Spelorkest en zanggroep ver standelijk gehandicapten 14.35 Optreden eerstejaarsorkest Lokaal S. 14 30 Workshop djembé Peuterspeelzaal 12 00 Voorproefje peuter/kleuterblokken 12.15 Open lessen dans voor jong en oud klas siek, jazz. streetdance 13.20 Open les 'Theater-werkplaats' 6 t/m 12 jaar 13.50 Open les 'Theater-werkplaats' 12 jaar en ouder 14.30 Workshop Afrikaans dansen 15 00 Combinatie workshop Afrikaans dansen en djembé t Jong en oud heeft zich in zaterdag avond in een uitpuilend dorpshuis De Waldhoorn uitermate goed ver maakt bij de playbackshow, die jaarlijks wordt georganiseerd door de feestcommissie van Den Hoorn. Er bestond veel animo om de in de huid van een artiest te kruipen. Al dagen vóór het evenement was het maximumaantal van twintig deel nemende eenlingen, duo's en groe pen bereikt. De deelnemers hadden er flink werk van gemaakt. Wat opviel was dat de meisjes (jongens deden er bijna niet mee) in de jeugdgroepen hun uiterste best deden om goed te playbacken en zo veel mogelijk op de artiest te lijken die ze nadeden. Een uitzonde ring vormden Sil Brouwer, Sean van Heerwaarden, Geert Ridderinkhof, Paul ter Steege en Bram ten Wolde, die de kleinste van het stel - Geert - in een kinderstoel hadden geperst en een zeer cabareteske uitvoering te zien gaven van het lied Ay ay jippie jippie jee, van een niet nader ge noemde groep. De ouderen zochten het vrijwel zonder uitzondering in mooie en gekke kleren en komische acts. Volgens de jury was de groep van Ralph Grabowski daarin het best geslaagd. Zij wekten Stirr it up van Bob Marley and the Wailers tot leven. Ook de presentatoren lieten zich niet onbetuigd. Op aanstekelijke wijze persifleerden Martin Trap en Sietske Bakker 'collega's' Reinout Oerlemans en Tooske van het televisiepro gramma Idols. Ze sloten af met een optreden waarbij ze buiten mede dingen een fraaie vertolking van het duet Lopen op het water van Marco Borsato en Sita gaven. Uitslagen Basisschool t/m groep 4. I.Saar Groot en Sophie Witkamp met Cheeky Song van The Cheeky Girls. 2 Sille Bakker, Jesse Bakker. Maartje Bakker, Kirsten Wilner en Annabel van Zon met Doe de kangaroe van de Buzz Club; 3 Uselotte Zijm met Teddybeer waar ben je? van Clown Billy Basisschool groep 5 t/m 8:1 .Sil Brouwer, Sean van Heerwaarden. Geert Ridderinkhof. Paul ter Steege en Bram ten Wolde met Ay ay Jippie jippie jee, 2 Christa Lap met Wound Up van Leann Rhymes; 3 Karin ter Steege. Michelle Trap en Kimberly Witkamp met Sound of the Underground van Girls Aloud. OSG-jeugd 1 Nienke Dumker als Avril Lavigne; 2 Anna Ridderinkhof en Marteen ter Steege met Alles van T. Breugem en B. Ragas; 3 Lonneke Kikkert met Your House van Alams Morisette. Volwassenen: 1 Ralph en Miranda Grabowski. Hans en Annemiek Zijm. Eddy en Annegre Vermeulen en Minne en Wmanda Goënga met Stirr it up van Bob Marley and the Wailers. 2 Peter van Sikkeleras en Koos en Emma Pels Rycken met Dokter Bernard van Bonny St. Claire. 3.Yvette Flier en Nelia Vlaming met Pieternel Geurtz uit Den Burg is aan de Universiteit van Amsterdam afgestudeerd als sociologe. De Texelse voltooide haar in 1980 ge starte studie uiteindelijk na een on derbreking van zestien jaar. Haar afstudeeronderzoek heeft betrek king op het single zijn op Texel. Geïnteresseerde vrijgezellen kunnen een exemplaar van het onderzoek bestellen via e-mail single_nl@yahoo. co.uk Geurtz is momenteel bezig met het boekje 'Lekker single op Texel', bedoeld voor een groter pu bliek.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2