mlÊÈÈÈm Verkaart en Van Strien kampioen model racen /larlon Marei plaatst zich voor NK )osterend pakt punt voor Sieme Keijzer Texel'94 boekt verdienstelijke remise mm ^iÊMSÊÊÊIi Bmm Pupillentoernooi trekt drommen toeschouwers MWM an Rijsselberghe snel bij Madeira TEXELSE ^7 C0URANT Voetbalprogramma Programma zaalvoetbal Sportvissers tweede bij NK Voetbaluitslagen rV- v Smit, de regerend kampioen, moest iaan van Rijsselberghe heeft I bij de eerste (surfjwedstrijd de Eurocup, die afgelopen ek bij Madeira werd gehouden, ■lekend geweerd. In een veld '-'"aar gesponsorde professio- s eindigde hij na zeven aches op de tiende plaats. Het s een hoopgevend resultaat "de 18-jarige Texelaar, die een 'k seizoen voor de boeg heeft. Eurocup is voor surfers hetzelfde de Formule 1 voor autocoureurs. i de wedstrijdenserie om deze ®<igieuze prijs wordt deelgenomen M de beste plankzeilers ter wereld. nQ jaar deed Van Rijsselberghe eenmaal mee, om te ontdekken dat hij nog flink tekort kwam. In deze eerste wedstrijd van het nieuwe sei zoen was dat heel anders, al moet worden aangetekend dat de animo in deze eerste week van april nog niet zo groot was. In totaal meldden zich twintig surfers, onder wie wereldkam pioen Kevin Pritchard. Ze waren af komstig uit onder meer de Verenigde Staten, Australië, Israel, Portugal en Nederland. De tiende plek van Van Rijsselberghe was zeer verdiend, vooral omdat de jongste deelnemer van het hele veld nogal wat pech had. Eenmaal moest hij met een gebroken mast opgeven, in een andere manche miste hij een boei, waardoor hij van de derde naar de achtste plaats te rugviel. Hij moest bovendien nogal wennen aan het materiaal, dat hij had geleend van een teamgenoot. Van Rijsselberghe, die een studie voor sportinstucteur aan het CIOS probeert te combineren met een car rière als topsurfer, krijgt het druk de komende weken. Over twee weken is de volgende wedstrijd om de Eurocup. Deze wordt gevaren op het Gardameer in Italië. Over drie weken doet hij mee aan de Europese kamioenschappen in Frankrijk. Op het programma staat onder meer ook het wereldkampioenschap, dat ko mende zomer in Italië wordt gehou den. de Zonnebloem- DINSDAG 8 APRIL 2003 tra gebrand op een goed resul- it, ter nagedachtenis aan de rieden Sieme Keijzer, begon sterend sterk aan de wedstrijd |en Knollendam. Hoewel het ken van doelpunten al weken n groot probleem is, zette Sil van k de thuisploeg al binnen tien nuten op voorsprong. Maar in de eede helft waren de gasten ige tijd oppermachtig. De wed- ijd eindigde in een gelijke stand 1). een minuut stilte en een applaus kippenvel van te krijgen' speelde thuisploeg de tegenstander met td voetbal en mooie combinaties Ie beginfase helemaal van de mat. tien minuten werd het 1 -0. Schut- was Sil van Dijk, die de bal uit de Is voor zijn voeten kreeg, niet aar de en droog uithaalde, k in het vervolg had Knollendam nig in te brengen. Middenvelder Chris de Vries kreeg een opgelegde kans om 2-0 te scoren, maar hij schoot hoog over. Pas in de slotfase kwamen ook de spelers van Knollen dam wat beter in hun spel en kregen ze de eerste kansen. Een schot werd geblokt door Jan Bloem junior en een tweede schot dat zeker doel had ge troffen werd geblokt door de terug gekeerde Hans Witte, die een uitste kende wedstrijd speelde. Het bleef daardoor tot de rust 1-0. In de.tweede helft speelde Knollen dam een stuk beter. Er werd soepel gecombineerd, terwijl de ploeg ook conditioneel tot veel meer in staat was. Bij Oosterend, waar Simon Bremer in de ploeg was gekomen van de goed spelende Jan Jaap Hin, lukte weinig meer en was het alleen aan de verdediging te danken dat de gasten niet op voorsprong kwamen. Na twin tig minuten werd het toch 1-1. Jan Bloem wilde de bal aan de rechter kant wegwerken, maar een aanvaller van Knollendam zat er tussen en ging direct alleen op keeper Diederik Kruit hof af. De Oosterender keeper kwam goed uit zijn doel. maar de aanvaller schoof de bal opzij naar de inko mende spits, die mooi afrondde: 1- 1. Na de gelijkmaker ging Oosterend beter spelen en waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Een kwartier voor tijd werd Ger Vlaming hard on deruit gehaald door de aanvoerder van Knollendam Tot ergernis van Vla ming liet de scheidsrechter deze ac tie onbestraft. Vanaf dat moment werd de wedstrijd grimmiger en vie len in een mum van tijd vijf gele kaar ten: drie voor Knollendam en twee voor Oosterend. De beste kansen waren voor Oosterend, maar Sil van Dijk, Ger Vlaming en Ad Guldemond misten het doel alledrie op een haar na. Sleutelende mecaniciens in de pits, racewagentjes die over het circuit scheuren en af en toe een buiteling maken, speaker Albert Hoven die de blaren van zijn tong praat en gespannen gezichten die de finishlijsten nauwlettend in de gaten houden. Het was zaterdag avond te zien in de Burgemeester de Koninghal, waar voor de tweede keer het indoor kampioen schap model racen werd gehou den. Drieëndertig leden van Model Racing Texel verschenen aan de startlijn. Winnaars werden Wouter van Strien en Ruben Verkaart. Gereden werd in twee verschillende klassen, 1 10 en 1:12, waarmee de schaalgrootte wordt aangegeven. Hoewel Roy Barhorst en Simon Kra mer heel goed weg kwamen bij de start van de eerste manche in de klasse 1:10, moesten ze de overwin ning aan Michael Dupon laten. Hij won ook de tweede manche, maar moest in de derde manche Hendrik Vingeroet voor laten. In de tweede groep deelnemers kwam Ronald de Waard moeilijk weg bij de start, maar gedurende de race maakte hij zich los van concurrenten Danny Plaatsman en Daan Grisnigt en wist hij uiteinde lijk zelfs met een voorsprong van twee ronden te winnen. Ook in de tweede manche ging het hem voor de wind en sloot hij winnend af. De derde manche was supersnel, alle persoonlijk snelste rondetijden wer den aan flarden gereden. De Waard lag vrij snel aan kop, maar maakte halverwege een stuurfout. Rick Plaatsman profiteerde en nam de lei dende positie over. In de derde groep kon het publiek genieten van hoge snelheden. William Witte, Jelle Schouwstra, Ard Commandeur en Ruben Verkaart kwamen bij de start goed weg, wat spektakel gaf bij de eerste bocht. Commandeur had zijn auto perfect afgesteld en reed in eerste positie onverstoorbaar rond Ook in de tweede manche was deze coureur overduidelijk de beste. Hij zette het hele veld op maar liefst vier rondjes achterstand. In de derde manche kwam Verkaart dichtbij, maar Com mandeur bleef hem toch voor, waar door hij alle drie de kwalificatie manches had gewonnen. De klasse 1:12 liet pure autosport zien, maar dan op schaal. In deze klasse zijn alle auto's gelijk, waardoor de overwinning dus echt te danken is aan stuurmanskunst en controle over het voertuig Wouter van Strien, Jos Smit, Gerrit van Strien en Ronald Kra mer streden in de eerste manche op het scherp van de snede Wouter van Strien wist uiteindelijk de overwinning naar zich toe te trekken. In de tweede manche moest hij alles geven, want Wouter van Strien won nipt. De voor sprong op Smit was 1,344 seconde. In de derde manche won Wouter van Strien wederom. In de eerste halve finale van de klasse 110 bleek dat Schouwstra de stnjd om de beste startplaats in de finale niet had opgegeven. Hij maakte het Commandeur moeilijk, maar moest hem toch voor laten gaan. In de tweede halve finale reed Verkaart voorop. Witte probeerde hem nog in te halen, maar dat lukte niet. In de slotfase maakte hij een fatale stuur fout, waardoor de tweede plaats in handen kwam van Roy Barhorst. In finale van de klasse 1:12 reden Gerrit van Strien, Jos Smit, Wouter van Strien en Frans Prins gedurende de eerste vier minuten vlak achter elkaar. rijden voor wat hij waard was. Maar het was uiteindelijk Wouter van Strien die de finale won. met Gerrit van Strien op de tweede plaats en Smit als derde. Prins viel net naast het podium en werd vierde met negen seconde achterstond op Smit. Halverwege de finale van de klasse 1:10- met daarin Commandeur, Ver kaart, De Waard, Barhorst, Danny Plaatsman, Schouwstra, Witte en Edo Pool - liep de computer die de rondes telt vast, waardoor tien minu ten later opnieuw moest worden ge start. Schouwstra. die vong jaar de overwinning pakte, moest dit jaar genoegen nemen met een tweede plaats. De hoogste trede van het ere podium was voor Verkaart. De derde plaats was voor Commandeur. De Waard eindigde als vierde. Voor het indoor kampioenschap modelracmg werd de Burgemeester De Koninghal zaterdag omgebouwd tot racec/rcult. (foto G#ran? Dmrnvrrfn) Ion Marei heeft zich gekwalifi- rd voor de Nederlandse kam- enschappen turnen, die later dit worden gehouden. De 11-ja- Texelaar haalde zaterdag bij plaatsingswedstrijden in sport- Ons Genoegen 45,80 punten en d daarmee derde in zijn cate- ie, pupillen nivo. De 9-jarige Sil ff slaagde er in de categorie in- |p nivo C niet in zich te plaatsen, jar krijgt nog een herkansing. irlon Marei deed het goed, maar ide zeker geen perfecte wedstrijd. J onderdeel ringen kostte hem irschijnlijk de zilveren medaille. :e oefening mislukte volledig. Ter hij normaal rond de acht scoort, m hij nu met verder dan een ma- [e vijf punten. 'Met inturnen viel ik ie keer en daardoor ging de ndhoeksteun niet goed. Ik viel iterover en toen ben ik maar ver- gegaan', vertelde het lid van mastiek Vereniging Texel na af- Gymi loop. Op het toestel rek, zijn favoriete onderdeel, was Marei wél in uitste kende doen. Hij behaalde een score van 9,55 punten, het hoogste totaal van de hele wedstrijd. Over zes on derdelen scoorde de Texelaar 45,80 punten, een stuk minder dan Milco en Marc Baartscheer van Sint Mauritius uit Volendam, die respectievelijk 49.05 en 48,15 behaalden en daar mee eerste en tweede werden. Marei had op zijn beurt precies twee pun ten voorsprong op Roy Kussendrager uit Noord-Scharwoude, die vierde werd. Marei gaat zich intensief op de natio nale kampioenschappen voorberei den. Twee keer in de week reist hij samen met Sil Gaaff naar Den Helder, waar Charles Beekes zijn leermees ter is. Bovendien vervoegt hij zich twee keer per week bij Nico Stoter van Gymvereniging Texel. De Texelse trainer is blij met deze constructie. 'De jongens gaan met sprongen vooruit en het harde werken betaalt zich uit', aldus Stoter. Het tweetal traint in Den Helder omdat Stoter er met genoeg tijd voor heeft. Boven dien vindt hij het fijn om de taken te verdelen, 'Er gaat veel tijd zitten in het goed begeleiden van een jonge turner.' Sil Gaaff, die uitkwam in de leeftijdscategorie tot tien jaar, turnde zich naar de achtste plek Hij kende met scores van 8,05,9,25, 7,90,8,80, 6,80 en 9,15 een stabiel toernooi. Zijn oefening aan de rekstok ging erg goed en op voltige liet Gaaff met een paar mooie flanken op de paddestoel (score 9,25) zien dat hij tot veel in staat is. Maar het was net met vol doende om zich direct voor de natio nale kampioenschappen te plaatsen. De Texelse turner, die volgend jaar nog in dezelfde categorie uitkomt, was zelf erg blij met zijn achtste plaats. Hij mag binnenkort bij plaatsingswedstrijden in Zwijndrecht een nieuwe poging wagen zich te kwalificeren. Texel'94 heeft zondag in Schagen een gelfjkspel (1-1) geboekt tegen de club van die naam. Het was een jjÉrdré/istelijk resultaat, want de gastheren /lebben een sterk team, t derde op de ranglijst staat en n dit resultaat genoeg had om de aede periodetitel te veroveren. iel'94 en Schagen waren behoor- aan elkaar gewaagd. Al vanaf de ■ap golfden de aanvallen op en ir. Maar aan beide kanten hadden verdedigingen hun zaakjes goed Ier controle. Halverwege de eer helft werden de Texelaars iets fel- In de duels en kregen ze een licht rwicht, ook omdat Schagen gszins krampachtig begon te spe- In de vijfentwintigste minuut liet gar Klippel vanaf de rechterkant mooie voorzet van zijn schoen trekken. De aanvallers konden de echter net niet bereiken, waarna ilman Jeroen Beers kon ingrtj- Vijf minuten later gaf Emile Keyser een slim hakballetje op Klip- pel, die hard uithaalde, maar zijn schot door een tegenstander zag geblokkeerd. In het vervolg ontstond enkele malen een paniekerige situatie voor het doel van Schagen. Texel'94 was dichtbij een doelpunt toen Nico Schot vlak buiten het strafschopgebied onregle mentair werd gestuit en John List de bal uit de toegekende vrije trap fraai op doel schoot, maar de doelman nog net redding kon brengen. Een schot van Schot eindigde ook in han den van de keeper en Ame-Jan Kruit hof schoot rakelings over. De rust leek dan ook te worden be reikt met een stand van 0-0, maar bij het sluiten van de markt kon de Texelse keeper Bart Heerschap een raar stuiterende voorzet niet onder controle krijgen, waarna één der Schager spitsen zijn ploeg enigszins geflatteerd op voorsprong kon zet ten. De tweede helft gaf weinig fraais te zien. Schagen zat iets beter in de wedstrijd, doch de Texelaars gaven niets weg. Er werden veel overtredin gen gemaakt en er werd veelvuldig voor buitenspel gefloten, wat het kijk spel allemaal met ten goede kwam. Ruim een kwartier voor het einde kwam Texel'94 op gelijke hoogte. Doelpuntenmaker was de jeugdige Kruithof, die een kans beheerst af rondde (1-1). In de slotfase kregen de Texelaars nog een kans de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. De technisch bekwaam spelende Emile Keyser stelde de verdediging van Schagen voor grote problemen, waarna hij op de rand van het strafschopgebied werd neergelegd. De toegekende vrije trap leverde echter niets op Zondag gaat Texel'94 op bezoek bij Hollandia Tuitienhorn. Deze ploeg heeft 23 punten, één minder dan de Texelaars. Donderdag 10 april Texelse pupillencompetitie SVC D1-Texel'94 E1 19.00 Zaterdag 12 april Texel'94 A1 -HCSC A1 13.30 Texel'94 A2-DEK A1 13.30 Koedijk B3-Texel'94 B1 15.15 De Koog B1-Schagen B1 13.45 SRCC1-Texel'94 C1 12.30 Texel'94 C2-Koedijk C3 13.30 Con Zelo C2-Texel'94 C3 14.00 Sint Boys C1 -Oosterend C1 11.30 SRC D1-Texel'94 D1 11.00 Texel'94 D2-BKC D2 11.45 Texel'94 D3-VIOS W. D2 11.45 Texel'94 D4-Callantsoog D1 13.30 DWOW D2-Texel'94 D5 11.15 VIOS W. D1-Oosterend D1 12.45 Oosterend D2-Winkel D2 13.45 De Koog D1 -ZAP D2 12.00 Oosterend M1-Oosthuizen M211.45 G-voetbal KGB-Texel'94 11.30 Texelse pupillencompetitie ZDH E1-Texel'94 E5 SVC F1 -Liverpool Barcelona-SVO F1 Arsenal-De Koog F1 SVO F2-Juventus Texel'94 E2-Texel'94 E1 ZDH D1-De Koog E1 Texel'94 E3-SVC D1 SVO E2-Texel'94 E4 SVC E1-Texel'94 D6 10.30 Zondag 13 april Hollandia T.-Texel'94 Oosterend-Jisp De Koog-Schellinkhout GSV-ZDH Berdos 2-Texel'94 2 Texel'94 3-Alkm. Boys 6 Texel'94 4-WGW 4 Oosterend 2-Watervogels 5 De Dijk M1-Texel'94 M1 Recreatievoetbal De Waal-De Koog Oosterend-Texelse Boys Woensdag 9 april 18.45 SVO C1-De Koog C1 Franchimon 19.35 De Krim 5-De Koog 2 De Krim 20.25 Texel 5-SVO 6 Texel 21.15 Klif 4-DeKnm 4 Klif Oosterend heeft zaaldienst. Donderdag 10 april 18.00 Klif D2-SVOD1 Klif 18.45 De Krim 6-ZDH 2 De Krim 19.35 Klif 3-Klif 2 Hoogendijk 20.25 Texel 5-Klif 4 Texel 21.15 SVO 3-Mantje 3 Kuipers De Krim heeft zaaldienst. Vrijdag 11 april 18.15 Texel 3-Texel 4 Van Putten 19.05 Texel 2-J'boog 2 Hoogendijk 19.55 Casino 1 -Mantje 1 Molanus 20.45 De Krim 2-SVO 1 Sangers 21.35 Mantje 2-J'boog Van Beek 22.25 SVO 4-De Knm 3 Bakker Klif heeft zaaldienst. 9.30 9.30 9.30 9.30 9.30 10.30 10.30 10.30 10.30 14.00 14.00 14.00 14.00 11.30 12.00 12.00 12.00 10.00 10.30 10.30 \aaff bereidt zich met rek- en strekoefeningen voor op de wedstrijd. (Foto Marc/1 Hoijntn) De keeper van De Koog 2 plukt met doodsverachting de bal van de voet van één van de instormende Ajacieden. Hij kon niet voorkomen dat zijn ploeg met grote cijfers verloor. (Foto Joop Rommets) Ajax heeft het pupillentoernooi van SV De Koog gewonnen. In de finale wonnen de Amsterdammers op overtuigende wijze van hun leeftijdsgenoten van Feyenoord (3- 0). Ze namen daarmee revanche voor de nederlaag in de eindstrijd van vorig jaar. Het tweedaagse voetbalfestijn, dat voor de vierde keer werd gehouden, trok drom men toeschouwers, die volop ge noten van fraaie staaltjes techniek, werklust en enthousiasme. Er werd gespeeld in twee poules van zes teams, in de A-poule werd Ajax eerste en was de tweede plaats voor Sparta. Ajax won deze onderlinge wedstrijd met 2-0. In de B-poule werd Feyenoord eerste, vóór het sterke OSV. Hoewel de Texelse voetballers gemiddeld twee jaar ouder waren dan de spelers van de grote overkantse clubs, konden ze zich niet mengen in de strijd om de bovenste plaatsen. Daarvoor was het verschil in kwaliteit eenvoudigweg veel te groot. De jeugd van Texel'94, De Koog. ZDH en het combinatieteam van Oosterend en De Cocksdorp werkte hard, maar legde het af tegen de combinatie van techniek, tactisch vernuft en discipline die met name de spelers van Ajax en Feyenoord op de mat legden. Na de poule-wedstrijden volgden de kruisfinales. De wedstrijd tussen Ajax en OSV eindigde in een 2-0 overwin ning voor de Amsterdammers. Bij Feyenoord en Sparta leek het uit te draaien op 0-0. maar twee minuten voor tijd scoorde Feyenoord toch de verlossende 1 -0. Door deze uitsla gen ontmoetten Ajax en Feyenoord elkaar in de finale en moesten Sparta en OSV om de derde en vierde plaats spelen. Deze kleine finale werd met 3-0 gewonnen door Sparta. In de fi nale was Ajax superieur, in tegenstel ling tot vorig jaar, toen Feyenoord verreweg de sterkste ploeg had. Het duel om de vijfde en zesde plaats ging tussen Texel'94 2 en Barend- recht. Deze wedstrijd eindigde in 1 - I. waarna de Texelaars de straf- schoppenserie beter namen en zo als de beste Texelse ploeg van het toer nooi eindigden. Voor volgend jaar heeft het jeugd- bestuur van De Koog het plan om het toernooi uit te breiden met een vierde topploeg. De onderhandelingen hier voor zijn al gaande. In de wandelgan gen wordt gefluisterd dat het om de |eugd van PSV gaat. Het zou een bekroning zijn voor de organisatie, die in verband met de hoge kosten, die worden gedekt door sponsors, met nog verder wil groeien. Eindstand 1 .Ajax; 2.Feyenoord; 3.Sparta; 4 OSV; 5.Texel'94 2; 6.Barendrecht; 7.De Koog 1; 8.Texel'94 1; 9 ZDH; 10.VOC (Oosterend/De Cocksdorp); II.De Koog 2; 12.Aalsmeer. G-voetbal HIS 2-Texel'94 Texelse pupillencompetitie Juventus-Real Madrid 6-2 SVO F1-Arsenal 3-7 Liverpool-Barcelona 2-1 SVC D1-ZDH D1 4-1 Zondag 6 april Schagen-Texel'94 1-1 Oosterend-Knollendam 1 -1 Petten-De Koog 8-0 Twisk-ZDH 0-1 Grasshoppers 2-Texel'94 2 2-2 Texel'94 3-DFS Alkmaar 7 1-4 Texel'94 4-DFS Alkmaar 5 3-1 Oosterend 2-Vesdo 3 uitgesteld Spartanen M1-Texel'94 M1 10-0 2-1 Het is het korps van de Sportvissers club Texel niet gelukt kampioen te worden, maar voor derde keer op rij eindigde het team zondag op een tweede plaats bij de Nederlands kampioenschappen Het korps be stond uit Johan Hopman, die met 25 cm vis een 60ste plaats wist te bezet ten, Rem Kuyper (96 cm, 16de plaats), Map van der Zwaag (100 cm, 14de plaats), Poul Verhagen (110 cm, 11 de plaats) en Nico Tessel (145 cm, 5de plaats). Met deze uitslag be haalde de Texelse afvaardiging 26 klassementspunten, waar het team dat als eerste eindigde er 8 had. Als zesde visser was Frans Bos mee, die met 75 cm vis ook deel mag nemen aan de eindwedstrijd die op 25 okto ber bij 's Gravezande wordt gehou den. Zaterdag 5 april Marken A1 -Texel'94 A1 1-1 Texel'94 A2-ZCFC A1 1 -2 Winkel B1-Texel'94 B1 1-2 SVAP B1 -De Koog B1 2-5 Texel'94 C1-Hollandia T. C1 1-1 DTS C1 -Texel'94 C2 1-1 Dirkshorn C1 -Texel'94 C3 1 -3 BKC C1-Oosterend C1 3-1 Texel'94 D1 -HCSC D1 3-0 N. Niedorp D1 -Texel'94 D2 2-5 Oudesluis D1-Texel'94 D3 12-1 Texel'94 D4-VIOS W D3 4-4 Texel'94 D5-Winkel D3 3-0 Wiron D1-Oosterend D1 6-0 Oosterend D2-Vesdo D1 3-2 De Koog D1-Succes D1 1-3 DWB M1-Oosterend M1 8-4

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7