Texelse Apotheek beperkt service en openingstijden ZEGEL Cf roen TwarC-Jexels in het harL_, TB weigert zitting in jezwarencommissie mrnÊ 'Het is levensgevaarlijk bij meierblis Oudeschild' Van der Slikke werft nu zelf steun voor extra Teso-vergadering Gevolg van landelijke bezuinigingen m- ^woonfrtain, 'Raadsleden niet objectief genoeg' |osten opknappen Schilderend vallen mee mm Geen vergunning Drankrijder Man aangehouden na vernielingen Veerhavens Buureton Hotel Rebecca Hulp voor Irak TEXELSE^COURANT pGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11770 VRIJDAG 11 APRIL 2003 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 0.90 grootste politieke fractie op het and, Texels Belang (TB), wil niet >er vertegenwoordigd zijn in de roeps- en Bezwaarschriften- mmissie. De partij weigert te- is het vertrouwen uit te spreken deze commissie, waarin trtaan vier van de zes raads- icties zijn vertegenwoordigd. |e de onafhankelijk voorzitter jrdt, bepaalt het college van b en [binnenkort. lens de raadsvergadering van af lopen dinsdagavond, waarbij de jlitiek vier raadsleden naar voren schuiven, liepen de gemoederen g op. Volgens TB zijn de functie raadslid en het lidmaatschap van bezwaarschriftencommissie on- ■emgbaar. Fractieleider Piet indaart: 'Als een raadslid moet irdelen over het beleid waartoe hij of zij zelf heeft besloten of een pllegebesluit dat uitvloeisel is van ein raadsbesluit, dan kan dat een ftstrengeling van belangen geven, tjtardoor kan geen sprake meer zijn vin een objectief oordeel.' Om die re- d|n vindt zijn partij dat leden van de missie - die moet oordelen over ichillen tussen de gemeente en irgers, instellingen of bedrijven - ten lid van de raad mogen zijn. Maat die opvatting wijkt af van de mening van de meerderheid van de raad, die het juist als een voordeel ziet dat raadsleden in de commissie zitten. Manavan der Spek (WD): 'Je steekt er |uist veel van op, kennis die je kunt gebruiken om in de raad tot £1 betere besluitvorming te komen.' ivallend was dat de WD-fractie zich tegen de afspraken in het collegeprogramma keerde, waarin staat dat de geschillencommissie uit externe leden moet bestaan. Van der Spek had daar geen moeite mee. 'Als het nu een ongelukkige principe kwestie zou zijn, dan hadden we ons wel aan het collegeakkoord gehou den. maar het was slechts een idee. Nu denken wij er anders over.' Ondanks hevig aandringen van onder meer Eric Hercules (PvdA), die bang is dat TB een politiek slaatje uit de afwezigheid in de commissie wil slaan, liet Standaart zich niet overha len om zijn vertrouwen uit te spreken in de bezwaarschriftencommissie en bleef zijn partij weigeren zitting te nemen. 'Want dat zou betekenen dat we achter deze invulling staan, wat niet het geval is.' De bokkige houding van TB was voor Arthur Oosterbaan (GL) reden om waarnemend raads voorzitter Frans Visman voor te stel len de besluitvorming op te schorten. Maar omdat de nieuwe Verordening Commissie Bezwaarschriften al op 5 april in werking is getreden, was uit stel met mogelijk. Ook de PvdA be dankte voor een zetel in de commis sie, maar om heel andere reden dan TB. Hercules is als laatste in de com missie gekomen, en vond het gepast dat zijn partij de eer daarom aan lan gere zetelende raadsleden liet. De overige fracties brachten wel kandi daten in. Het betreft Gerard Weijers (CDA), Maria van der Spek (WD), Arthur Oosterbaan (GL) en Frans Vis man (D66). Het college neemt op korte termijn een besluit over de voor dracht. kosten van de herinrichting van Schilderend vallen mee. Bij de besteding schreef aanne- ngsbedrijf De Vries van de Wiel laagste in met een bedrag van >8.200,- exclusief BTW, wat aan- nlijk beneden de gemeentelijke ling is. Het werk begint maan- g a.s. en zal rond 21 juni worden jeleverd. durende deze negen werkweken het Schilderend voor doorgaand teer zijn gesloten, zodat gebruik et worden gemaakt van leidingroutes via Hallerweg en felderweg. Verkeer dat voor de lat zelf is bestemd zal in veel ge en wel kunnen worden toegelaten. >r de meevallende kosten is het gelijk de herinrichting in de meest renste vorm uit te voeren, waar- jevolg wordt gegeven aan de ver- jens die de bewoners naar voren iben gebracht. Deze 'eerste keus ant' houdt in dat het werk over weglengte van 550 meter wordt evoerd (tussen Keijserstraat en 'grens), de iepen worden gerooid, asfalt van de rijbaan wordt verwij- 3üxtexviiiiï i.M- 'Levensgevaarlijk.' Dat vindt raadslid Alfred Schaatsenberg (PvdA) van de situatie rond de meierblis langs de Redoute. De brandstapel van Oude schild heeft inmiddels een respecta bele omvang bereikt en oefent op spelende jeugd een mateloze aan trekkingskracht uit. Zelfs zodanig dat er een heel kamp van hutten is ge bouwd. 'Maar auto's die vanaf de boot met een hoge snelheid aan ko men rijden, hebben niet in de gaten dat er achter die bult in de weg spe lende kinderen de weg op kunnen duiken', waarschuwde Schaatsen berg, die bang is voor ongelukken. Hij vermoedde dat snelheden van 100 kilometer per uur geen uitzondering zijn. Om het verkeer attent te maken op het gevaar pleitte de Oudeschilder ervoor het aanstormende verkeer te waarschuwen met verkeersborden. derd, het asfalt van het fietspaadje aan de zuidzijde van het Schilderend eveneens wordt verwilderd, de rij baan wordt bestraat met betonstraat- klinkers, in de rijbaan twee verkeersgeleiders worden aangelegd voor het remmen van het verkeer en dat aan weerszijden van de rijbaan fietsstroken worden gemaakt. Gerard Zoetelief krijgt van de ge meente geen vergunning voor een kiosk op het strandbij paal 19,5. Dat is de consequentie van de re gel dat per strandslag slechts twee paviljoens of kiosken mogen wor den geplaatst. De in het geding zijnde plek wordt gerekend tot paal 20, waar al twee paviljoens staan. Zoetelief nam vorig jaar het paviljoen en de huisjes bij paal 19,5 over van C. Burgman. Hij kreeg toen ook een exploitatievergunning voor een kiosk bij 19,5. Die kiosk stond echter aan de noordkant van de huisjes, waar door hij in feite direct naast het slag van 20 stond. De afstand tussen paal 20 en 19,5 is namelijk geen halve ki lometer maar de helft daarvan. Zoetelief had vorig jaar bouwvergun ning gevraagd voor zowel paal 20 als 19,5. Beide aanvragen werden afge wezen wegens overschrijding van het maximumaantal toe te laten pavil joens of kiosken. Het was daarom lo gisch om ook de exploitatie vergunning te weigeren. sen alcoholcontrole op de Pont- is in de nacht van zondag op indag een automobilist uit Broek faterland aangehouden. Hij blies ug/l, waar 220 nog net is toege in Hij zal voor de rechter moeten ichijnen Bezoekers van de Texelse Apo theek moeten vanaf 1 mei rekening houden met langere wachttijden. Er komen minder medewerksters in de zaak te staan, de apotheek gaat een uur eerder dicht en het thuisbezorgen van medicijnen ge beurt niet meer gratis. De apo theek moet fors beknibbelen op het eigen budget om aan een bezuinigingsmaatregel van demis sionair minister De Geus (Volksge zondheid) te kunnen voldoen. De minister wil zeshonderd miljoen euro besparen door te snoeien in de inkomsten die apotheken hebben door de kortingen die zij krijgen bij groothandels in de farmacie. De Tweede Kamer ging eerder dit jaar akkoord met de bezuinigingsplannen van De Geus. Voor de Texelse apotheek betekent dit dat er dit jaar €300.000,- moet worden ingeleverd. Met het nemen van diverse maatregelen hoopt apo theker Jan Klok dat gat zoveel moge lijk te kunnen dichten. De bezuinigin gen van Volksgezondheid komen bij Klok hard aan, omdat hij de zaak pas tweeënhalf jaar geleden overnam van Pieter Wijnand. 'Ik heb daarvoor forse investeringen gedaan. Ook met het overnemen van de goodwill was veel geld gemoeid.' Overuren die 's avonds en 's nachts worden gemaakt, worden vanaf mei niet meer uitbetaald, maar omgezet in vrije tijd overdag. 'Dat betekent dat we overdag met minder mensen in de apotheek zijn, waardoor de werkdruk omhoog gaat en er langere wachttij den kunnen ontstaan.' Klok verwacht op die manier tweeduizend uur aan arbeidskosten te kunnen besparen. De apothekers en assistentes maken 's avonds en 's nachts overuren, omdat de apotheek 24 uur per dag beschikbaar moet zijn. Lees verder pagina 5 ft Onder de pomp P/e Taxi-jongens van de NCRV pachten ongemerkt het eiland >r te kunnen. hadden ze wel wat harder hogen rijden. Apothekers Jan Klok en Henri Venema verwachten vanaf volgende maand ook zelf meer achter de balie te staan om de bezuinigingen te kunnen opvangen. foto Jamon van Hattumi Jan Aris van der Slikke uit Den Burg is zelf begonnen met het mo biliseren van aandeelhouders die het Teso-bestuur opdracht willen geven voor het beleggen van een extra aandeelhoudersvergadering. Hij wil dat op die bijeenkomst het opschorten van de bouw van de nieuwe boot aan de orde wordt gesteld en dat ook wordt gepraat over de financiële mogelijkheden die dan volgens hem dan ontstaan voor lagere tarieven voor Texe laars, meer afvaarten en de ingebruikneming van een snelboot voor voetgangers en ambulance. Volgens lid 2 van artikel 27 van de statuten is Teso verplicht om binnen zes weken een vergadering te hou den als aandeelhouders die tenmin ste vijf procent van het geplaatste aandelenkapitaal vertegenwoordigen daarom vragen. Aangezien het ge plaatste kapitaal €100.000,- is, zijn de houders van aandelen met een geza- De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 20-ja- rige man uit Den Burg aangehou den die een spoor van vernielingen in zijn woonplaats had achtergela ten. Hij werd voor nader onderzoek vastgehouden. Een andere ver dachte wordt nog gezocht. De politie werd op het spoor gezet door getuigen, die hadden gezien dat de verdachte samen met een vriend op het dak van een woning aan de Weverstraat stond. Toen ze weer op de grond stonden, bespoten ze een man met de inhoud van een brand blusser. Hierna verdwenen de twee. Het bleek voor de politie niet zo moei lijk één van de daders op te sporen. De twee hadden een spoor van ver nielingen achtergelaten. Zo werd in de Waalderstraat een postbus vol met poeder gespoten. In de Wilhel- minalaan en de Brouwerstraat zaten vier auto's onder het poeder. En in de Bernhardlaan werd een ruit van een deur vermeld. Bij deze woning werd de leeggespoten brandblusser aan getroffen. Mede dankzii een opgege ven signalement viel de verdenking op de aangehouden verdachte, die door de politie in zijn woning werd aangetroffen. Eén van de getuigen herkende hem als één van de daders. Naar de identiteit van zijn handlanger is een onderzoek ingesteld menlijke waarde van €5.000,- nodig, bijvoorbeeld 200 aandeelhouders die elk één aandeel van €25,- hebben Van der Slikke realiseert zich dat het moeite zal kosten om die bij elkaar te krijgen, maar hij heeft goede hoop dat het zal lukken. Hij baseert dit opti misme op de vele instemmende reac ties die hij kreeg op de lijvige ingezon den stukken die hij schreef in de Texelse Courant van 7 en 14 maart en op een oproep van oud-Texelaar Jan Zuidewind uit Lemmer, vorige week vrijdag. 'Haast iedereen was het roe rend met me eens, maar niemand wil het initiatief nemen om die vergade ring bijeen te laten roepen. Een nieuwe dokter Wagemaker is niet opgestaan. Daarom doe ik het zelf, anders gebeurt er niks'. Coupon Van der Slikke roept de aandeelhou ders op om zich schriftelijk bij hem aan te melden, door het invullen en opsturen of afgeven van een coupon die aan de voet van een der advertentiepagina's van de Texelse Courant van heden is afgedrukt. 'Elke aandeelhouder kan dat zonder risico doen, ook degenen die het met met mij eens zijn. Het is niet nodig dat een aandeelhouder die om de vergade ring vraagt die vergadering ook zelf bijwoont. Het gaat er uitsluitend om dat die vergadering er komt. Dat is niet vijandig jegens Teso. De directie heeft via de krant laten weten dat deze weg gevolgd moet worden als aandeelhouders een vergadering wil len om dit onderwerp aan de orde te stellen. Ze zullen er van harte aan meewerken en hebben beloofd de aandeelhouders uitvoerig en gede tailleerd te informeren'. Snel Van der Slikke hoopt dat hij reeds op dinsdag 22 april voldoende aan meldingen binnen heeft om deze aan Teso te kunnen overhandigen met het verzoek de vergadering te plannen Kort samengevat komt zijn pleidooi erop neer dat Teso de bouw van de nieuwe boot, die ongeveer 60 miljoen euro gaat kosten, op de lange baan schuift. Met tenminste een van de bestaande boten kan zonder pro bleem nog jaren worden gevaren en door het overnemen van de straks overtollige en nog vrijwel nieuwe Johan Friso van de lijn Vlissingen- Breskens zou ruimschoots vol doende capaciteit worden geboden tegen een fractie van kosten die de door Teso gewenste nieuwe boot Lees verder pagina 5 Minister Roelf de Boer (Verkeer en Waterstaat) houdt vast aan zijn plan nen om waddenveren in de toekomst te laten betalen voor het gebruik van de veerhavens. Dat blijkt uit een brief die de demissionaire minister heeft gestuurd aan SP-Kamerfid Arda Gerkens. Zij had de minister schnfte- lijk opheldering gevraagd over plan nen met de veerverbindingen. Pagina 5 Vandaag is het nieuwe gebouw van de Buureton aan de Beatrixlaan offi cieel in gebruik genomen, morgen is iedereen welkom om er een kijkje te nemen tijdens de open dag. Pagina 7 Er waait een frisse wind door Hotel Brasserie Rebecca in De Waal, het bedrijf dat vanaf komende zaterdag wordt geëxploiteerd door Corine en Michel Arends. Pagina 9 Marjolein Woerlee uit Den Burg vraagt Texelaars om financiële steun voor een medisch project in Irak. Ze werkt samen met de in Andijk gevestigde Stichting Motherhood, die per vracht wagen medical kits naar het noorden van het in oorlog verkerende land brengt. Een kit bevat narcose- matenaal om te opereren en andere medische hulpmiddelen, voldoende om tienduizend mensen drie maan den lang te helpen Eén kist kost €10.000,-. Voor €1,- helpt een donateur dus één kind. De vrachtwa gens vertrekken aanstaande dins dag. Stortingen voor de Stichting Motherhood zijn welkom op rekeningnummer 302.400.400 van Rabobank Andijk, onder vermelding van 'Medicijnen Irak'. Meer informa tie is verkrijgbaar bij Woerlee, tel. 310468 (Advertentie) (Advertentie) WIJZIGING 0PHAALR0UTES HUISVUIL zie pagina 8 (Advertentie) tfrua imarL-Jitfti la ka! kjrL. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: s,„k«.b.kkcri/ Moerbeek Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1