Programma herdenking Raaksplein „Raaksplein" klaar voor gebruik Vrijheid en vernieuwing in de meimaand Vrijmarkt Koninginnedag TEXELSE couRANT 12,. JU Texel Wijziging afvaldienst J Informatierubriek van de I gemeente Texel email@texel.nl C Jwww.texel.nl Openingstijden en bereikbaarhi gemeentehuis Overdracht kunstwerk bij vernieuwde vijver Voorkom zwerfafval Klein chemisch afval Notitie handhaving ligt ter inzage Amici Cantus Laatste kans voor melden meiert Scholen onthullen gedenksteen voor oorlogsvliegers Uitgaan op Texel moet leuk blijven Ruimte vrij Meer nieuws? www.texel.nl Straks alles onder één dak maar eerst nog even verhuizen en inrichten! gemeente, werk en inkomen DONDERDAG 24 APRIL 2003 Woensdag 30 april (koninginnedag) is gemeentewerken gesloten. Voor storingen en calamiteiten in riolerin gen e.d. kunt u het nummer van de servicebalie (362111) bellen dan wordt u automatisch doorverbon den met de storingsdienst. De huisvuilinzamelroutes van die woensdag worden verschoven naar dinsdag 29 april. Eventuele extra legingen bedrijfs afval kunnen wij maandag 28 april of donderdag 1 mei voor u verzor gen. De volgende keer dat er grof vuil wordt opgehaald is dinsdag 13 mei. Op koninginnedag worden er geen kadavers opgehaald. (advertentie) (Aan deze publicatie kur» rechten worden 0 Eiland I berichten Het gemeentehuis is dinsda april wegens interne verhuizi? en de inrichting van het Ra plein gesloten voor publiek Telefonisch zijn we wel non bereikbaar. Woensdag 30 april (koningn dag) en maandag 5 mei (bi dingsdag) is er geen geme« lijke dienstverlening. De balies van CWI en Start op 5 mei wel geopend. Openingstijden van het Ra plein zijn: maandag t/m vri 9.00 -16.00 uur. Op 1 mei is het feest bij de eenden vijver m Den Burg. Centraal staat de onthulling van het Thijssemonu- ment, gemaakt door Jan Wolkers als eerbetoon aan Jac. P. Thijsse Het kunstwerk, dat een plaats krijgt in de vijver, wordt overgedragen aan de gemeente Texel. De plechtigheid is tegelijk het startsein voor de Mei maand Natuurmaand. Er valt nog meer te vieren de vijver zelf die vorig jaar een ingrijpende opknap beurt onderging, wordt eveneens feestelijk in gebruik genomen. De gemeente is blij met de fraaie natuurvijver die. door gebruikma king van het schone Hoge Berg water en de aanleg van glooiende oevers, nu tot stand is gebracht Regelmatig treffen medewerkers van gemeentewerken afval aan in de gemeentelijke bermen en sloten. Meestal gaat het om klein afval zo als plastic zakken, blikjes en andere verpakkingsmaterialen. Soms ech ter treffen ze ook grotere stukken afval aan, zoals hout, tempex, puin en zelfs asbest. Vooral in de bermen en sloten langs de toevoerwegen naar De Hamster moet regelmatig afval worden opgeruimd dat afkom stig is van open vrachtauto's en aanhangwagens Het afval is met alleen storend maar het kan, als het op de weg terechtkomt ook gevaar lijk zijn voor weggebruikers. Daar bij vergt het opruimen veel ti|d van onze medewerkers en dus ook gemeenschapsgeld. Daarom de volgende oproep: als u afval vervoert op een open laadbak, verpak dit dan goed en bindt het vast. Nog beter: voervoer het afval in een gesloten laadbak. U voor komt daarmee veel gevaarlijke si tuaties, ergernis en opruimkosten. Het KCA depot van gemeente werken is iedere vrijdag geopend van 10.00 tot 10 30 uur. Inrit Wezenland, door de schuif- poort tussen de zoutloods en de garage Vanaf maandag 28 april 2003 ligt gedurende vier weken voor een ieder de uitvoeringsnotitie Handha ving 2003 ter inzage U kunt deze inzien bij de balie Grondgebied. De notitie gaat over de uitvoering van de handhaving in 2003. Onder handhaving wordt verstaan de zorg voor de naleving van wettelijke re gels op het gebied van milieu, ruim telijke ordening, bouwen, wonen, brandveiligheid en parkeren. In de notitie wordt aangegeven hoe de gemeente dit wil aanpakken en welke prioriteiten zij daarbij stelt. Tot en met 26 mei a.s. kunt u schrifte lijk reageren bij het college van B W Komend weekend is het alweer een jaar geleden dat het VOC- schip Duyfken in de haven van Oudeschild een grandioos ont haal kreeg. Duizenden mensen op de kade, met in hun midden kroonprins Willem Alexander en prinses Maxima... Een dag om nooit te vergeten. Maar de tijd vliegt. Opnieuw is het eind april en hebben we allerlei heugelijke gebeurtenissen voor de boeg. Ten eerste de jaarlijks terugkerende cyclus van lintjesregen, koninginne dag, meierblis en de 4/5 mei her denking. De afgelopen jaren moch ten we o.a. al Canadese veteranen ontvangen en vorig jaar nog ver raste de Alkmaarse milieuofficier van justitie ons met een rondrit langs diverse meierblissen. Ook dit maal staan er weer nieuwe punten op het programma. Bijzonder is de onthulling van ne gen gedenkstenen op plaatsen waar geallieerde vliegtuigen tijdens WO II zijn neergestort. Een zeer prij zenswaardig initiatief van het Texelse 4/5 mei comité. De stenen zullen Texelaars en gasten blijvend herinneren aan de inzet van onbe kende jonge mensen om ons land weer de vrijheid terug te geven. Dat vrijheid met vanzelfsprekend is en soms moet worden bevochten, blijkt helaas nu nog steeds Vandaar ook dat ik hoop bij de herdenking op 4 mei weer veel jongeren te mo gen ontmoeten. Samen even stil staan bij de vrijheid! Ten tweede staat u en ons de ko mende weken een flinke verande ring te wachten. Op 1 mei gaat na melijk de vernieuwde dienstverle ning op het Raaksplein van start. De benedenverdieping van het ge meentehuis is hiertoe ingrijpend verbouwd tot één grote publieks ruimte. Hier vindt u straks de nieuwe cen trale publieksbalie van de ge meente. U hoeft dan niet meer langs allerlei loketten in het gemeente huis, maar kunt uw zaken op één plaats afhandelen. Verder kunt u te recht voor alle diensten op het ge bied van werk en inkomen. Samen met het Centrum voor Werk en In komen en Start Uitzendbureau heeft de gemeente Texel hiervoor de krachten gebundeld. Vanaf deze plaats wil ik de medewerkers van CWI, Start en andere externe orga nisaties van harte welkom heten en hoop dat zij zich gauw thuis zullen voelen. Wij zijn trots en blij dat wij u de voor ziening, die op deze kleine schaal uniek is in Nederland, op het eiland kunnen aanbieden. Hopelijk zult u de vernieuwde dienstverlening als een verbetering ervaren. Dit zal wel voor zowel u als ons een leerpro ces zijn. Even wennen dus. Hierbij nodig ik u alvast uit om op vrijdag 16 mei, de dag van de officiële ope ning, een kijkje te komen nemen! Joke Geldorp-Pantekoek, burgemeester van Texel. Zondag 4 mei wordt de jaarlijkse dodenherdenking gehouden. Zoals gebruikelijk begint de herdenking met een bijeenkomst in de Neder lands Hervormde kerk van Den Burg. De aanvang is 18.45 uur. Thema: "Vrijheid is met te koop". Aansluitend volgt een stille tocht naar de Algemene Begraafplaats aan de Kogerstraat, waar om 20.00 uur twee minuten stilte in acht wordt genomen. Iedere belangstellende kan het programma bijwonen. 1Vanaf 18.30 uur is de kerk open, orgelspel door de heer D Wassink. 2. 18.45 uur: opening door de burgemeester mevrouw mr. C.J. Geldorp-Pantekoek. 3 Muzikaal intermezzo verzorgd door de zanggroep "Amici Cantus" 4. Voordracht door leerlingen van de Jozefschool. 5. Voordracht door leerlingen van OSG De Hogeberg. 6. Muzikaal intermezzo door zanggroep "Amici Cantus" 7. Gedachtewisseling van profes sor de heer C. de Jager (sterrenkundige) en mevrouw M. Blanken (Humanistisch Verbond) over het thema „Vrij heid is niet te koop" 8. Muzikaal intermezzo door "Amici Cantus" 9. 19.30 uur: begin stille tocht naar de Algemene Begraaf plaats aan de Kogerstraat, met omfloerste trom door het Koninklijk Texels Fanfarecorps. 10. Rondgang over de Algemene Begraafplaats, gevolgd door: a. kranslegging bij het kunst werk "De Levensboom", ge schonken door Georgië aan Texel; b kranslegging bij het monu ment voor de Geallieerden „Cross of Sacrifice"; c. verzamelen bij het voorge deelte van de begraafplaats; d. enkele koralen gespeeld door het Koninklijk Texels Fanfarecorps; e. Last Post door het KTF; f. 20.00 uur: 2 minuten stilte, g. reveille door het KTF, h. kranslegging bij het monu ment "De Goede Herder" door de burgemeester en oud verzetsmensen; i. mogelijkheid tot het leggen van bloemstukken door de ove rige aanwezigen. Tijdens de herdenkingsbijeen komst op 4 mei levert het vo caal ensemble Amici Cantus een muzikale bijdrage. Dit en semble is in 1998 opgericht en heeft als thuisbasis De Waal. Het repertoire richt zich in het bijzonder op muziek uit barok en renaissance. Voor 4 mei is een passend (kerkelijk) pro gramma samengesteld. Mede werking wordt verleend door Dory Verschoor (sopraan) en Dyo Wassink (orgel). 11. Afsluiting door de burgemees ter. 12. Gezamenlijk zingen van 2 cou pletten van het Wilhelmus. 13. Einde herdenkingsbijeenkomst. Particulieren die op 30 april een meierblis willen ontsteken, moe ten dit bij de gemeente melden. Aanmeldingen moeten vrijdag 25 april (morgen dus) bij ons binnen zijn. Aan de balie van het ge meentehuis zijn formulieren ver krijgbaar. Op het formulier moet u de locatie van de meierblis duidelijk aangeven, liefst vergezeld van een schets. De brandweer kan dan beoordelen of o.a. de afstand tot bebouwing vol doende is. Begin deze week waren er al 65 particuliere blissen aange meld. Dat is minder dan vorig jaar, toen er op het eiland ruim 100 meierblissen in vlammen op gingen. Voor alle meierblissen geldt: uitslui tend het storten en verbranden van schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte is toegestaan, S en verbranden van schade! gevaarlijke stoffen of voorwer ten strengste verboden. De meierblis is dus - het a maar eens gezegd - niet te als gemakkelijke manier om* overbodige troep af te komen voor moet u toch echt bij O ster zijn. Inmiddels is de o; van alle gemeenschappelijke blissen bij de dorpen in vollJ Soms zijn van het afvalhoutl gebouwd. Deze zijn lang nil zonder gevaar. Ouders dl daarom goed aan een oogjej zeil te houden. Ook vragen w tomobllisten om hun gang te deren ter hoogte van de meia Tot slot natuurlijk veel plezier avond van 30 april! Leerlingen van Texelse basisscho len hebben vanmorgen op een land aan de Pontweg in de PH-polder een gedenksteen onthuld ter herin nering aan het geallieerde vliegtuig dat in de Tweede Wereldoorlog op deze plaats is neergestort. De onthulling was een onderdeel van de jaarlijkse activiteit "Adopteer een monument". De kinderen wer den eerst om 9.00 uur ontvangen in de raadszaal. De heer J Kikkert vertelde daar over de geschiedenis van de oorlogsluchtvaart boven Texel In het bijzonder bracht hij het neerstorten van een Halifax bom menwerper bij. Den Hoorn in herin nering, Vervolgens stapte iedereen in de bus om de gedenksteen te onthullen. Daarna gingen ze nog naar de Algemene Begraafplaats in Den Burg, waar bloemen werden gelegd bij de geallieerde graven. Op initiatief van het 4/5 mei comité worden op negen Texelse locaties gedenkstenen voor oorlogsvliegers geplaatst. De verbouwing van de beneden verdieping van het gemeentehuis is afgerond. De nieuwe balies op het "Raaksplein" (zoals de nieuwe publieksruimte heet) zijn nu nog leeg, maar worden vol gende week in gebruik genomen. Dinsdag 29 april worden de nieuwe werkplekken ingericht en donderdag 1 mei gaan we van start met een ontbijt voor de me dewerkers. Vrijdag 16 mei is de officiële opening en een feeste lijk open huis. In de nieuwe ruimte vindt u de nieuwe Centrale Publieksbalie van de gemeente. Deze bestaat uit drie hoofdbalies: Grondgebied, Welzijn Burgerzaken en Sociale Zaken. Hier kunt u voortaan terecht voor alle gemeentelijke dienstverlening. Daarnaast zijn er balies van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) en Start Uitzendbureau. Ver der zijn er regelmatig andere orga nisaties (bijv. het UWV) op het ge bied van werk, inkomen, uitkeringen en scholing aanwezig. Op het Raaksplein bevindt zich ook een centraal informatiepunt en een beursvloer, waar u zelf info kunt op zoeken. Programma open huis Vrijdag 16 mei is er open huis voor iedereen Onder het genot van een hapje en drankje heeft u alle gele genheid om rond te kijken. Mede werkers van de gemeente, CWI, Start, en andere organisaties zullen u graag informeren. Bovendien is er een quiz met mooie prijzen en voor de kinderen is er een kleurwedstrijd. Kom gerust langs! 16 00 uur: Openingshandeling op Groeneplaats. 16.00-21.00 uur: Open huis voor iedereen. Met o.a.: quiz, foto tentoonstelling, Texelse producten en folklore, levende muziek, demon straties, kinderhoek, sneltekenaar. Ook dit jaar is op Koninginnedag (30 april) een vrijmarkt in het cen trum van Den Burg Hier mogen uitsluitend particulieren een standplaats innemen Bedrijfs matige verkoop van goederen of producten is niet toegestaan De straten die voor deze vrijmarkt zijn aangewezen zijn: gedeelte Binnenburg tot aan het rood witte hek, Stenenplaats, Wever straat, Waalderstraat en de Park straat tot aan het rood-witte hek. De overige ruimte is voor de ko- ningin-nemarkt t.b.v. de vereni gingen. Bij het innemen van een stand plaats moeten de volgende voor waarden in acht genomen wor den: uitsluitend aan de zijkanten van de straat mag een plaats worden ingenomen zodat de straat ter breedte van 4 meter vrij blijft voor brandweer, politie en ambulancevoertuigen; toe- en uitgangen van wonin gen en/of bedrijven dienen te worden vrijgehouden; het plaatsen van marktkramen is in de Weverstraat en de Bin nenburg niet toegestaan in ver band met de vereiste doomj- breed-te voor hulpverlenings voertuigen; er mag geen gebruik worden gemaakt van geluid- of muziek- versterkers; het is verboden alcoholhou dende dranken te koop aan te bieden; bij het verlaten van de standplaats moet de stand plaatshouder zorgen voor de ver wijdering van vuil, afval en der gelijke. Meestal is uitgaan op Texel plezie rig en veilig en dat moet ook zo blij ven. Helaas vonden afgelopen ja ren regelmatig incidenten plaats in het voorseizoen, vaak veroorzaakt door Texelse jongeren. Gemeente, horeca en politie hebben daarom aanvullende afspraken gemaakt. Jongeren die zich misdragen kun nen nu een lokaalverbod en, bij her haling, een straatverbod opgelegd krijgen. Dit geldt voor het gehele uitgaansgebied, zowel binnen als buiten de horecazaken. Alle geval- De gemeentelijke expositieruimte "Tusse de Banke" is nog beschik baar voor belangstellende expo santen. Het gaat om de periode van daa 17 iuni 2003. Wie belangstelling heeft voor het gebruik van de gemeentelijke expositieruimte kan telefonisch contact opnemen met mevrouw E. Rutten van de sector Welzijn, afde ling Cultuur en Educatie, telefoon 36 22 18 of via e-mail erutten@texel.nl len zullen door de horecaonder nemers en de politie worden ge meld bij de voorzitter van de Horeca Texel en bij de burgemeester. Lokaalverbod: wanneer een per soon zich zodanig misdraagt (drugs - vernielingen - geweld - intimidatie - ed.) dat dit gedrag een ontzegging van de toegang tot zijn horeca bedrijf voor de duur van tenminste 1 maand rechtvaardigt. De ontzeg ging geldt ook voor alle andere horecabedrijven. Straatverbod: bij schending van de ontzegging of als na verloop van de termijn dezelfde persoon zich WE DEROM schuldig maakt aan misdragingen. Er volgt dan weer een ontzegging van de toegang, maar nu voor een langere periode. Ook zal de burgemeester dan over gaan tot het opleggen van een straatverbod voor deze persoon, in eerste instantie voor de duur van een maand en in bijzondere om standigheden langer. CWI (Centrum voor Werk en Inkomen) en Start Uitzendbureau gaan verhuizen naar het Raaksplein. Vanaf donderdag 1 mei vindt u alle dienstverlening op het terrein van Gemeente, Werk en Inkomen onder één dak. In verband met de verhuizing en de inrichting zijn Gemeentehuis CWI Start Uitzendbureau op dinsdag 29 april, evenals op 30 april (Koninginnedag) voor het publiek gesloten. Vanaf donderdag 1 mei bent u van harte welkom op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur!

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 14